Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120601) npera


npera
újonc

Ez lehet picit túl vad...

(#120602) eattila válasza WiZARD (#120597) üzenetére


eattila
csendes tag

:C :C Juhu!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120603) Sipi- válasza WiZARD (#120597) üzenetére


Sipi-
tag

:C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120604) A. Crowley válasza WiZARD (#120597) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Király!

(#120605) npera válasza WiZARD (#120597) üzenetére


npera
újonc

Nájsz!

(#120606) Sipi-


Sipi-
tag

Asszony ruhákat válogatott a gyerekekkel. Nem az a baj, hogy ennyi kijött a szekrényből (egyben eladó 33ezrért :DD ), mert kinőtték, hanem az, hogy kb. ennyit pótolni is kell :O (ami sok idő, utánajárás és rengeteg pénz)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120607) Phülöp


Phülöp
addikt

#dlagaszagaink

link

Majdnem annyiba került, mint az előző, de jóval nagyobb adag, de ez két éves, míg a nagy idei

link

Elvileg szeptemberben jön még egy akkora pakk, mint az első képen, de az is idei vágás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120608) eattila válasza Phülöp (#120607) üzenetére


eattila
csendes tag

Szep halom!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120609) eattila válasza Sipi- (#120606) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyem feleseg ilyesmit kb havonta csinal. Akkor is faj potolni idonkent. De a lanyom mostansag nagyon tud noni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120610) Jahno válasza eattila (#120609) üzenetére


Jahno
őstag

Én ma csak a Teszkóban fizettem. Objektívek tartósabbak :-D

(#120611) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, egy kis teljesen spontán freestyle andalgás a helyi játszótéren. Sikerült odamenni úgy, hogy még jött fel a Nap, de még a gyerekek nem érkeztek meg....

1-cellás 3"-os 60-grammos fogpiszkáló RunCam Phoenix 2 Nano kamerával. A késleltetése elég magas (25 ms), de a képe valami elképesztően szép.....

(#120612) Jahno válasza npera (#120611) üzenetére


Jahno
őstag

Egy ilyen minimált csináltam. Meg másik kettőt is:

[link]

És akkor csináltam egy egész értelmes képet is, mielőtt lement a nap:


Meg persze még 4ezret és lukkamerásat :C

(#120613) eattila válasza Jahno (#120612) üzenetére


eattila
csendes tag

Te bizony kapjadbe :D
En meg tegnap is meg ma is letoltam 30k-t bringan. Ma pl az eso is elvert, de elveztem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120614) npera válasza Jahno (#120612) üzenetére


npera
újonc

Nagyon patent! Drukkolok, hogy ki legyen majd állítva lehetőleg több helyen is.

(#120615) Jahno válasza npera (#120614) üzenetére


Jahno
őstag

Ááá, ez arra elég esélytelen, de persze sosem tudni. Volt már 1-2 reménytelen képen amit azért adtam be, mert név nélkül megy és belefért darabra :U

Csak havert tudom idézni, mikor egyszer "érdekes" képet küldött privátban: "én meg erre a fosra fiap kék szalagot kaptam... nemtom milyen anyagot tolnak ezek, de biztosan jó". Hát, így megy ez a művészkedés.

Az mondjuk mókás volt, mikor egyik beugróban (2200 méter :wub :) elmentek a szelfis turisták, aztán letelepedtünk a helyükre kávét főzni és következő csapat nem a teret képezte, hanem a kotyogós szeánszot :C Ebből védjegy lesz.

(#120616) Phülöp válasza Jahno (#120612) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha elhagyod a művészkedést, egész jó dolgok esnek ki a kezedből.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120617) Jahno válasza eattila (#120613) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul erősen gondolkoztam, hogy bele kellene menni a vízbe, mert balra belelógtak az ágak, viszont jobbra kicsit ott volt a tejút is. De majd legközelebb. Pár jó kép lett, nekem már megérte és érdemes volt naplementekor beesni, mert közbeni és utána időszakkal egyelőre nem tudok mit kezdeni. Na jó, csillagok azért lettek ám (:-

Ez nem lett olyan menő, mint kellett volna, de egynek jó:

És persze "azok" a képek, amik megfelelően izések, ha már a fotográfia napja volt:

(#120618) Jahno válasza Phülöp (#120616) üzenetére


Jahno
őstag

Feküdtem is a kövek felett rendesen, de csak kiadta :D

Van esti képem is, csak a tömörítés csapja le a csillagokat a képről. És persze kellett vízszintesen meg halszemmel is... Feketefehérben nem adta ki semmi, pedig próbálkozom fél napja....

És még nappal vízszintes tájolássaé, de hát ez csak nekem újdonság, ott felétek északon ahol semmi nincs ott ez szinte mindennapi vidám életkép lehet (szaunából kibambulva):

Ez volt a döntő érv, hogy előtte este menjünk le és esetleg délután érjünk oda, mert egy bazi nagy két szobás apartman kijött kb. jó 20ezer pénzből a Tátra tövében, közel a tóhoz. Közepesen fel is tudtunk rá készülni.

(#120619) eattila válasza Jahno (#120617) üzenetére


eattila
csendes tag

En meg igy fenykepeztem Lillafureden hogy a kartya a laptopomban volt. Karcagon. :))

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120620) Jahno válasza eattila (#120619) üzenetére


Jahno
őstag

Lillafüredhez úgyis hosszú zár és ND kell, vízesés alá nem is jutottam, mire elmentek a turisták és kipöcsöltem 1-2 perces expókkal, hogy honnan mit, arra család végigjárt mindent és menni kellett. Vízesés is éppen csak belefért a 11-es nagylátóba...

Irattárcámban mindig van egy tonna microSD, hogy hátha valamire jó lesz, meg konverter hozzá. Fotósban több is, valamint két bontatlan 32es nagyon vész esetére. Ja, mondom a napi pro trükköt: úgy raktam el mindkét gépet a táskába, hogy bekapcsolt és mire odaértünk arra ott volt két meleg gép, lemerült akkuval :DD

Ha idén nem is, de lassan táskát kell vennem, mert már amortizációval is veszélyeztet.

(#120621) eattila válasza Jahno (#120620) üzenetére


eattila
csendes tag

Napam is volt 3 tartalek. De ez exponal kartya nelkul. Beneztem na :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120622) blueboi69 válasza Sipi- (#120606) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk is hasonló van. A két gyerek közt, hiába van 2.5év, méretben már szinte ugyanakkorák.
Asszony is épp tegnap válogatta ki :)

(#120623) blueboi69 válasza Phülöp (#120607) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király! Ez kb mennyi? Mármint tömegre mennyi vagy térfogatra...

(#120624) blueboi69 válasza Jahno (#120612) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király képek!

(#120625) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#grill

Ma megvolt a 3. grillezés három nap alatt :C
Ezúttal nem használtam fát, csak brikettet, abból is vagy 1.5-2kg ment el, hogy legyen is valamennyi hőfok. Ezúttal csak szárnyat tettem be, nagyon király lett.
Mellette viszont használtam a hordó grill, mert kellett a gyorsabb sütés is, a kolbászokkal, cukkinivel, zöldésgekkel, sajttal, ezeknek kellett ott a direkt hő.
Szóval most ott tartok, hogy megtartom a régit is.

(#120626) Jahno válasza blueboi69 (#120625) üzenetére


Jahno
őstag

Mondtam én, hogy másra lesz jó. Végén még én is belevágok valamit a hétvégén, áááááá. Idén szinte semmi nem volt.

(#120627) Sipi-


Sipi-
tag

Bazz, céges telefonszámot átirányítottam, de ha hívják, akkor az 50 Ft/perc összeggel megy a céges számlára :Y
Egyébként meg kb. alig van percdíja, meg lebeszélhető, meg stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120628) Grillo válasza blueboi69 (#120625) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, akartam is írni, hogy azért 2 kg briketten én órákig sütöm a cuccot sima grillen, de aztán látom, hogy váltottál is. Esetleg azt próbáld meg, hogy brikettel indítasz, azt faszán begyújtod kéményben, és utána már faszenet raksz rá. Annak nagyobb a hőfoka, de leég gyorsabban. Vagy vegyesen is szoktam, és akkor melegebb, de tovább bírja.
Mondjuk ha veszel weber szenet, az maga a csoda. A legolcsóbbat szerintem nem éri meg megvenni, mert leég 20 perc alatt, meg meleget sem ad igazán. A Lidles az valahol a középvonal árban meg minőségben is, de kísérletezni kell.

(#120629) qnadam válasza Sipi- (#120627) üzenetére


qnadam
veterán

az átirányítás ára valahogy elfelejtett lefelé menni, szinte mindenütt ilyen furcsa árakon megy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120630) zetor2000 válasza qnadam (#120629) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a czéges telefonban ingyen van az átirányítósdi...
Cserébe pár más szolgáltatás fizetősebb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120631) Samott


Samott
addikt

Na B+: A 4iG a magyar állammal közösen megveheti a Vodafone Magyarországot

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120632) Jahno válasza Samott (#120631) üzenetére


Jahno
őstag

Naneeeee. Eleve mikor UPC terjeszkedett akkor ugrált a GVH, most meg egy cég lenne a Digi és a Voda, kezében meg az ország nagy része? Ez vattafakk.

(#120633) Samott válasza Jahno (#120632) üzenetére


Samott
addikt

"a tranzakció közérdekből nemzetstratégiai jelentőségűvé minősíthető"

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120634) Sipi-


Sipi-
tag

Megveszi az állam a Vodafone-t

szerk: Samott megelőzött

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120635) blueboi69 válasza Grillo (#120628) üzenetére


blueboi69
csendes tag

OBI-s brikettet vettem, az nagyon király, tényleg 4-5 órán keresztül is meleg. Viszont alacsonyabb hőfok. Faszenet már jóideje nem használtam, mert a sima grill alatt hamar leégett. De lehet visszatérek rá, így ahogy te mondod, mert az nem füstöl úgy, mint a fa és akkor jó lesz, hőfokot növelni.

(#120636) blueboi69 válasza Sipi- (#120634) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pont az előbb linkelte Samott, szóval: vátmá :D

Nemtudom mi lesz ebből, államosítanak mindent, aztán majd jól felviszik az árakat :U

(#120637) Bujdy81 válasza eattila (#120613) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én az utóbbi pár napban görgőn toltam. Beállítottam a teljesítményt az "elvárt" szintre és úgy 30-35 percet bírtam. Aztán tegnap előtt már 45-öt.
Közben újranéztem a Csernobil sorozatot.
Tegnap is felültem görgőzni, és amikor le akartam szállni egy óra után, már csak 27 perc volt a záró epizódból, annyit nem "hagyunk benne", végig toltam, másfél óra lett a végére. Nem volt őszinte a mosolyom... :D

Amúgy kiderült, hogy tavaly miért borultam meg Nagyatádon a kerón, hiába ittam meg három óra alatt öt kulacs vizet! Végeztem egy tesztet, hogy lemértem magam a digitális mérleggel, majd tekertem 35 percet (az kb. izzadás kezdés után fél óra) és újra mérés. 0,9 kg a mínusz. Azaz fél óra alatt izzadtam, kilélegeztem, elhasználtam 900 gramm vizet. Akkor három óra alatt az öt kulacs (kb. 3 kg) víz nem véletlen volt kevés a tűző napon...

(#120638) blueboi69 válasza Bujdy81 (#120637) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ejha! Riszpekt!

Az izzadás se semmi! :Y

(#120639) Phülöp válasza eattila (#120613) üzenetére


Phülöp
addikt

De jól tetted

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120640) Phülöp válasza Bujdy81 (#120637) üzenetére


Phülöp
addikt

Görgőn nekem 40-60 perc, és leesek róla. Bár szerintem vmi gyász van vele, mert a fokozatàllítója be van ragadva ( a kart is sikerült letörni róla, annyira), és folyamatosan a legetősebben lehet.
Meg aztán tavaly a bringaszervizes arc azt mondta, hogy a karbon nagyon nem szereti a görgőt, úgyhogy inkább elliptic trainer ment tavaly télen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120641) Bujdy81 válasza Phülöp (#120640) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha nem tudsz szépen tekerni (én nem tudok), akkor szerintem sem való a karbon a görgőre, oldal irányban nagyon terhelődik. Én ezért sem használom a Cervélót a görgőn. Az alu váz bírja. :)

(#120642) qnadam


qnadam
veterán

grat mindenkinek a képekhez, építésekhez, beszerzésekhez, mindenekhez :K

én nem vettem semmit :DDD
a jelek szerint van új dlágaszág, de őt nem fogom ide kiposztolni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120643) blueboi69 válasza qnadam (#120642) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"a jelek szerint van új dlágaszág, de őt nem fogom ide kiposztolni "

Na ezt azért kifejthetnéd :)

(#120644) Phülöp válasza qnadam (#120642) üzenetére


Phülöp
addikt

:wub:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120645) blueboi69 válasza Jahno (#120618) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még a régi kaputelefonnal fotózva, de ha a Velencei tónál szélcsend van, akkor azért lehet szépeket látni:

A másodiknak is vállalhatatlan a minősége, de kicsiben a hangulata talán átjön.

(#120646) npera válasza qnadam (#120642) üzenetére


npera
újonc

Húúú, gratula! :C

(#120647) eattila válasza Bujdy81 (#120637) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! Az nem semmi. Nekem ezek ilyen tinglitangli tekerések voltak ezek most igazából. Mert kolléga most kezd újra tekerni a műtétje óta (2 hónap stop volt neki), és még nincs kondiban. Mondjuk a nem tinglitangli tekerés se annyival gyorsabb, csak jobban elfáradok :D (így 22-23-as átlag, rendesen meg 25-26-os)
A görgő nekem filmezéssel is unalmas volt. Teraszon tekertem télen, de nem jött be. Lehet el is adom.

A víz az igen durva. Amikor hegyi túrára mentünk nyár elején, vittem magammal 2 kulacsot, meg egy 1l-es üveg vizet. Azt hittem elég lesz. De elfogyott az 1l is, meg vettem is még fél litert, meg 2 kulacsot újra is töltöttem közkútból. (összesen 3.5l). De mi nem téptük úgy, meg erdőben is mentünk, meg lefelé is :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120648) Jahno válasza blueboi69 (#120645) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, ezekkel az a baj, hogy nehéz jól megcsinálni. Mindig kocsiból vagy melóból hazafelé futva látom és akkor még ki kellene menni valami terepre, tópartra, de néha hopp eltűnik. Rákészülni sem lehet, múlt héten volt pár jó hasonló kinézetű szituáció, aztán majd idővel belefutok. Volt amit meg elhülyéskedtem vagy naplemente alját lekéstem fél perccel. Ez ilye

(#120649) eattila válasza Phülöp (#120639) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen :) Valamiért bírom, ha esőben kell tekerni nyáron :D tudom, beteg vagyok.
De most meg állítottam a hátsó váltón, a bowden feszítő már tökig be volt tekerve. Már csak meg kéne takarítani, aztán újra olajozni. Ha kicsit is koszos, már cicceg. Lehet a tourney-t le kell cserélni valami jobb hátsó váltóra. De 7s-ben nem sok opció van. (tudom, váltsak kazettásra, meg több fogaskerékre hátul, de akkor kb a karokat, meg a váltót, láncot, sort is cserélni kéne :D )

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120650) eattila válasza qnadam (#120642) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! Kattan, nyávog, ugat vagy beszél? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.