Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120201) npera válasza blueboi69 (#120193) üzenetére


npera
újonc

Igen, ezt megbeszéltem vele, hogy akkor ezt ő mondja le. Most jött a mél, hogy lemondta.
Meg a másik szerződéstervezet. Átolvastam, írtam neki, hogy hajrá. Kábé ennyi kommunikációt terveztem.

Azt ahogy Sipi mondta, ha megvan az eladás, akkor ha kell aláírni, akkor majd odakaparom az X-et....

(#120202) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No photo description available.

(#120203) qnadam válasza hokuszpk (#120168) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy ez is olyan volt, mint az 555 kezdetű telefonszámok, véletlenül se tűnjenek valósnak :D

közben látom, hogy hz ugyanezt írta :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120204) blueboi69 válasza Jahno (#120200) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, remélem sikerül felébreszteni az asszonyt, hogy ez 100% átverés.

(#120205) npera


npera
újonc

Újabb Taycan Turbo rekordkísérlet a Zöld Pokolban.

Vicces, hogy mennyire kevés részterhelés van. Kivételes esetekben ad gázt 1/4-1/3 körül, egyébként padló végig. Amikor lehetne 50-100 métert gurulni sima polgári módon gondolkodva, akkor ott még egy padlógáz, aztán padlófék.

Igazából megint semmi értelme a rekorddöntögetésnek, én azt várom, hogy beálljon az ipar valami racionális teljesítményre és amellett (!) kivételesen jó hatásfokra.

Tipikusan egy sima polgári RWD BEV legyen mondjuk 200-250 lóerő max. Aztán ha valaki lószállító trélert vagy motorcsónakot vagy gigantikus lakókocsit akar vontatni, akkor legyen valami AWD hajtáslánc mondjuk maximum 300-350 lóerő összteljesítménnyel és olyan konfigurációval a gépek és méretezés tekintetében, hogy sima transzport üzemben ne zabálja le az akksit.

Aztán persze a különféle halo és exkluzív cuccok lehetnek felőlem 2-3 MW teljesítményűek is, mert ahhoz úgyis tipikusan csak milliárdosok jutnak hozzá és többnyire állnak a túlnyomásos sátorban lezsírozva.

(#120206) blueboi69 válasza qnadam (#120203) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gondoltam nem kell idéznem a klasszikust....

[link]

(#120207) qnadam válasza Jahno (#120183) üzenetére


qnadam
veterán

ezt legalább kétszer ekkora fps-sel kellene. meg nem aláexponálva :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120208) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Villanyfogyi saga folyt.: Pincében levő hűtő felkerekítve, terheléstől függően behúzhat 2 kWh-t/nap. Szóval 60 kWh egy hónap. Emellett van még egy hűtőnk és egy kis fagyasztó. Extrapolálva csak ez a három legyen 150 kWh egy hónapban.
Már csak a másik 300-at kéne megtalálni.
Ja, egy 1 órás mosás 0.4 kWh. 100 mosás lenne 40 kWh. Mosunk nagyjából 50 alkalommal egy hónapban, szóval legyen 20-30 kWh.
Ma fogom tesztelni a jacuzzi fűtését.

(#120209) A. Crowley válasza npera (#120201) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azért majd updatelj, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e pofáraesés. De ha tényleg eladja, készülj fel, hogy életed (vagy az övé) végéig hallgatni fogod.

(#120210) blueboi69 válasza A. Crowley (#120208) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaccuzira kíváncsi lennék. Én tegnap klímát kezdtem mérni :)
Csináltam egy energiafelhasználási számítást, elkeserítő, hogy mennyi energiát használunk, úgyhogy amint lehet hívom a napelemes céget, hogy mennyire vannak elhavazva és beleférne-e némi bővítés.

(#120211) Samott válasza A. Crowley (#120208) üzenetére


Samott
addikt

Na, meg is talaltam a vonatkozo hozzaszolast. A napelemes topikban tobb is van errol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120212) Jahno válasza A. Crowley (#120208) üzenetére


Jahno
őstag

"Már csak a másik 300-at kéne megtalálni."

Itttmég kérdezni akartam, hogy a jacuzzinak van gyári paramétere fűtésre és motorra. Az nem 3 fázis? Felét nem követtem, de enni tudnak az biztos. Este kiderül.

(#120213) A. Crowley válasza Samott (#120211) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Igen, az tiszta sor, hogy viszi az áramot, de amint írtam feljebb, én a jacuzzi előtti időszak 450 kWh-ját keresem. Nem az azóta lett 560-at. :D
A jacuzzi amúgy nincs 0-24-ben üzemeltetve, csak amikor tudom, hogy várható az esti csillezés.

[ Szerkesztve ]

(#120214) Jahno válasza blueboi69 (#120210) üzenetére


Jahno
őstag

Max. megnézem a képet, de valami instant megoldás rémlik. Egy átlagosnak csak a forgató motorja be bír kapni 1.4 kilowatt felett. Ha 1 fázisú, akkor fűtés még kb. 2est. 3 fázisról szépen megy egyszerre, vagy 4 kilowatt feletti fűtéseket szoktam rajt nézni, egy átlagos wellnesses kisebb valami is 6-8 kilowatt, csókolom.

(#120215) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Sok energiaválságos háborús dolog között némi sárkányellátó post. A vénasszony kapott némi folyadék/vitamin boostot injekció formában, holnap még egy adag megy bele, kicsit kiszáradt. Persze a dokinál küzdeni azt volt ereje, csak a kajára csukta a szemét mostanában, úgyhogy nagy baja talán nincs.

(#120216) blueboi69 válasza -NoVa- (#120215) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaj, hát ezek mind ilyen szimuláló dögök, by default a halálán van, de ha segítenél rajta valami orvossággal/vitaminnal, akkor az ellen kűzd...

(#120217) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of text that says "GETA A GET JOB"

(#120218) A. Crowley válasza Jahno (#120214) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Első adat: jacuzzi forgató+fűtés: 2 kWh/óra. Szóval az 560 kWh/hónap már tiszta, honnan jött. :)

(#120219) Sipi-


Sipi-
tag

Ma tankoltam a kocsiba OMV-nél. Forgalmit csipotatta. Benzin, gázolaj volt, de az oszlopok fele le volt zárva.

Vettem a tujáknak trágyát, megszórom este és jól beáztatom. Kicsit fel kellene tuningolni a tujákat, hogy kihúzzák addig amíg rá nem szánjuk a pénzt és időt a cseréjükre. Kb. 40 tő, de egy tőből 3-4 darab 6-10 centi átmérőjű törzzsel. Kb. 4 méter magasak, nyírva évek óta nem voltak :( Ritkulnak, barnulnak az ágak. A napokban néztem meg jobban, hogy a csepegtető öntözés kb. semmit sem ér neki, mert 30 centinként vannak lukak. Ahol tudtam leszedtem a vízkövet, de így sem ér sokkal többet, mert ahogy néztem max. 4 liter/órásak a 30 centis csepegtetőcsövek (de ez lehet, csak 2liter/órás, nem tudom). Napi fél órával nem sokat ér ez az öntözés.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120220) Phülöp válasza -NoVa- (#120215) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de az apjánál is így kezdődtek a végső búcsú hónapjai.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120221) Phülöp válasza Sipi- (#120219) üzenetére


Phülöp
addikt

Már nagyon várom, hogy kiszaradjon nálunk az összes, erősen rühellem őket. Szomszéd hamarosan építkezni kezd, a telekhatárra kitalalok valami okosságot a mostani tuják helyett (pedig ott még pont néznek ki valahogy).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120222) eattila válasza Phülöp (#120220) üzenetére


eattila
csendes tag

:( :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120223) Sipi- válasza Phülöp (#120221) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem nincs velük bajom, csak az, hogy el lett hanyagolva. De ha most nekiállnék (én vagy egy hozzáértő csillió forintért) ledarabolni, akkor kb. száraz ágak maradnának csak, annyira nagyok az ágak és kilógnak a bejáróra. Kocsival alig lehet beállni, már majdnem a járdán megy az egyik kereke a kocsinak.
Viszont rakni helyette bármi mást nem állna meg 6-800ezer forint alatt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120224) -NoVa- válasza Phülöp (#120220) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nincsenek illúzióim, aggastyán. A szeme sem a régi, és a mozgása is megfontoltabb, nénikésebb. Asszem viszonylag kevés a még működő hasonló évjáratú fajtárs, de azért kap némi útegyengetést a kijárat felé is.

(#120225) blueboi69 válasza Sipi- (#120219) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Minden rájuk költött pénz és víz, kidobott pazarlás. Sajnos már nem erre a klímára valóak.
Babérmeggyet tudom ajánlani helyette, az totál igénytelen szép is, sűrű is.
Nálam a leylandik is száradnak már amik a ház előtti szervízúton vannak, idén már 2x locsoltam őket, de azok ilyen 5-6m magasak és 2-3m szélesek, elég nagy gyökérrel. Nem féltem őket, de ez az első év amikor látom, hogy száradnak el.

Ellenben a babérmeggyek nem voltak locsolva és gyönyörű szépek.

Tujának tövenként naponta kell 20-30liter víz. Csepegtető kb éjjel nappal mehetne.

(#120226) Phülöp válasza blueboi69 (#120225) üzenetére


Phülöp
addikt

Tuja oldja meg magának a locsolást. Kint a vadonban se jár ellátás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120227) blueboi69 válasza Phülöp (#120226) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, nem is mediterrán növény.

(#120228) Sipi- válasza blueboi69 (#120225) üzenetére


Sipi-
tag

Egyelőre maradnak a tuják. Túl sokba kerülne időben és pénzben is kicserélni. Tippre 200e alatt senki sem vállalná el, hogy kivágja a 40 tövet és elszállítsa. A törzsét akár még meg is lehetne hagyni, mert már "van benne anyag". De a gyökereket is ki kell szedni és emlékszek, hogy leslie mennyire szidta a tuját, amikor ki kellett szednie :) 20-25 éve lettek ültetve és akkor is már 1,5-1,8 méter magasak voltak.
Víz kútból van, szivattyú és a villanyszámla nem szeretné az egész napos működést.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120229) blueboi69 válasza Sipi- (#120228) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De ha nem csepegteted, akkor slaggal elárasztod. Vödörben is kimérheted a 20-30litert. Persze kút attól még ki lehet száradva, de azért napi 2-300liter vizet csak ki lehet szedni belőle.
Én sem ástam ki a tuják gyökerét. Ami 2-2.5m magas volt az még kicsinek tűnt, de 1tő volt kb kb 2órányi munka, szóval soha többet. Mondjuk nem volt csákányom.
Tőből ki kell vágni azt kész. Én közéjük ültettem a leylandikat, pár év és nem látszódnak a csonkok. Vagy ha annyira zavar, akkor körbeásod a csonkot és elégeted, ami a földből kiáll. A gyökérzet majd pár év alatt lebomlik azt kész.

Persze elvitetni az pénzbe kerül.

(#120230) Sipi- válasza blueboi69 (#120229) üzenetére


Sipi-
tag

Kút bírja, csak a szivattyú melegedne túl szerintem. Amikor van itt valaki, akkor heti 1-2-szer elárasztja, hogy ne száradjanak jobban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120231) npera


npera
újonc

Ma bringáztam egy 13 km-es kört a belvárosba. Valami elképesztően szarul ment. Úgy becslésre a vitálkapacitásom 40%-a (vagy több) passziválódott. Alig kapok levegőt. Ha ki akarom fújni erősen, akkor sípolva jön és erős nyomást érzek tüdőben, majd köhögőroham. Ha csak úgy erősebben akarok lélegezni (kerékpáron), akkor erősen érzem a tüdőmet és alig kapok levegőt.

Az eredmény egy 17,9 km/h átlagsebesség, ami valami gyötrelmesen lassú :O

Reggel sikerült beszélni orvossal és ez elvileg rendben van és légzőgyakorlatokat kell végezzek és apránként lehet fejleszteni vissza magam. Ez a BA5 a felső légutakra megy rá és a légzőizmokat passziválja. Álomszép.... :W

(#120232) WiZARD


WiZARD
addikt

Mint kiderült a sarvedot is fenyeztek, de szerintem nem is akartak anélkül csak a horpadast javítani, ez jobb biznisz. Meg 1 felnit is fenyeztek, azt elfelejtettem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120233) npera válasza WiZARD (#120232) üzenetére


npera
újonc

Hát akkor a talán 142k-s tippem picit vérszegény volt :B

(#120234) eattila válasza npera (#120231) üzenetére


eattila
csendes tag

Én novemberben voltam kovidos. (omikron volt akkor talán). Na én azóta légszomjjal küzdök 170-es pulzus felett. A futás nem megy úgy mint előtte. Bringázás is kihívás néha.
Kedden megyek vissza tüdőgyógyászhoz. Ha nem mutat fel valami vizsgálatot (eddig csak rtg volt kb) akkor keresnem kell magánt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120235) eattila válasza WiZARD (#120232) üzenetére


eattila
csendes tag

De ezt viszi a biztosítás igaz?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120236) Jahno válasza qnadam (#120207) üzenetére


Jahno
őstag

Nem volt sok időm, kabbe, amúgy a YT nagyon elcsúfította, pedig nem szokta :-O Lehet a felbontás miatt, azt kicsit levettem és ha nem HD akkor lehet még kisebbre tömörítette. X.

Így is szóltam asszonynak, hogy indulunk haza erre ennél még ott is maradtunk "kis" időre. 30 másodperces expók, 75 kocka. Hogy ne legyen túl rövid, azt hiszem ez 11 kocka/másodperc videóban. Csinálhatok 2 másodperces villanást :C

Akármerről számolok nem akarta kiadni, de majd legközelebb, mert pont rosszul felhősödött. Legalább már odatalálunk, nem bonyolult hely.

Ráadásul havercsaj mindig beszól, hogy nappali világosak az esti képeim, szóval az "alexpót" is nehéz eldöntenem, kinek mikor micsoda. 4 FÉ-t elbírt volna, akkor az 4 perces expó. Áááááá, gép is beledöglik, akkor zavarosan diafilm lesz a felhő.

Megjátszom még az a biztos, csak körbe van kerítve és nem lehet halszemmel aláállni :(

(#120237) qnadam válasza eattila (#120234) üzenetére


qnadam
veterán

légszomjjal küzdök 170-es pulzus felett

nekem ehhez nem kell covid...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120238) qnadam válasza Jahno (#120236) üzenetére


qnadam
veterán

fele idő, dupla iso... :D
11 fps az nagyon darabos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120239) WiZARD válasza eattila (#120235) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen.
Nekem csak az áfa felét kellett fizetni, mert céges és az is visszaigényelhető.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120240) eattila válasza WiZARD (#120239) üzenetére


eattila
csendes tag

Úgy azért más.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120241) eattila válasza qnadam (#120237) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem kellett. November előtt nem volt ilyen bajom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120242) npera válasza eattila (#120234) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom és remélem, hogy regenerálódsz!

Olvastam mindenféle történetet különféle "poszt-kovid" szimptómáról és simán lehet, hogy én is egy ilyen kombót szívtam be. Az ízeket nem rontotta el, ez jó. Meg a szaglásom is ugyanolyannak tűnik. De a vitálkapacitást totál hazavágta. Lépcsőzést nem próbáltam még, mert egyszerűen nem mentem sehova magasabb épületbe. De jövő héten kíváncsi leszek hogy megy majd a lépcső. Korábban semmi gondom nem volt vele, de most sejtem, hogy lesz lihegés....

Itt ténylegesen orvoshoz jutni egy soklépcsős folyamat eredménye. Ha felhívod a rendelőt, akkor 8:00 és 8:10 között kell, hogy egyáltalán esélyed legyen beszélni valakivel. Ilyenkor sem emberrel beszélsz, hanem egy géppel, ahol kábé 7-8 lépés után be tudod írni a személyi számodat, megerősítik a telefonszámodat, aztán a gép bemond egy időpontot, hogy mikor fognak felhívni a rendelőből (ember), vagy hogy lecsúsztál a telefonidőről és próbálkozzál másnap.

Utána ha fel is hívnak akkor is gyakorlatilag azonnal leráznak, hacsak nem vagy nagyon meggyőző a telefonban. Ha utána úgy ítélik meg, hogy érdemes vagy egy vizitre, akkor kapsz beutalót, ami simán lehet jövő héten vagy 2 hónap múlva. Lutri.

Pedig ez már-már Nyugat :B

(#120243) Phülöp válasza npera (#120231) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem ennél ma jobban ment, de mentségemre legyen mondva, engem elkerült a kovid (eddig).

link

Szednem kellett a lábamat, mert nem akartam szégyenben maradni Blash előtt, akivel tán 2007 körül bringáztam utoljára. Most igyekszünk bepótolni, hétfőre egy duplaekkora van betervezve.

eattila: 170-es pulzusnál bevérzik a szemem, az a legkevesebb, hogy nem kapok levegőt. :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120244) Phülöp válasza npera (#120242) üzenetére


Phülöp
addikt

Pasztmek.
Jobbulást mindenkinek, akit érint!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120245) Jahno válasza npera (#120242) üzenetére


Jahno
őstag

Nem merem mondani, hogy itt gyárban elég sok arcnak maradandó tüdőkapacitás csökkenése lett...

(#120246) Samott


Samott
addikt

Loptam:


Ugy nez ki mar dragan sincs...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120247) Jahno válasza Phülöp (#120243) üzenetére


Jahno
őstag

Finnekkel kezdek jóban lenni. Bár ma csak egy képem fogadták el, azért az is valami.

Most idei éves tervezet, hogy ha egyszer ráérek akkor megnézem milyen országba vagy nevesebb városba nem küldtem még képet és akkor megtorpedózom az összes létező lehetőséget. Van az a pénz :DD

Most tartok az északi résznél.

Tegnap valami Lámpalé nevezetű helyre fogadtak be egy parlamenteset és Malmöben van valami szimpatikus fotóklub banda, amit következőnek bekedvenceltem. Eredeti méretű feketefehér képet kérnek és semmi feltöltögetés vagy emailben küldős baszakodás nem megfelelő, hanem elő kell hívni és postán elküldeni. Ez bejön :DD Meg a többi is, szívbaj nélkül küldik finn nyelven a tájékoztatót, adatvédelmi nyilatkozatot és mire lemegy a verseny arra megszűnik a weboldaluk is :)) Bolondos jó fejek.

(#120248) Jahno


Jahno
őstag

És tegnapi próbakép:

(#120249) Phülöp válasza Jahno (#120248) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezjóez

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120250) Jahno válasza Phülöp (#120249) üzenetére


Jahno
őstag

Asszonynak nem jönnek be az ilyen csillagjárós izék, én meg magasabb szintre szeretném emelni a történetet, csak erre azért rákészülés és időjárás kell... Aug 27-re remélem jó időt mondanak, akkor alakítok majd valamit.

Havercsajtól is kérdeztem, hogy Tátra felé menet miképpen lesz a szabija, mikor érjünk oda, legyen-e terv. Elég tömören fogalmazott:

"6kor legkésőbb a szallason. 7kor legkésőbb a tónál. 8kor lemegy a nap. 10kor jön a Tejút. 10:38kor jön a Hold 😁 Fasza lesz ez" Én meg bólogatok, max. főzök egy KV-t a parton és küldöm a képet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.