Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) TRob1 válasza Jazz (#1298) üzenetére


TRob1
veterán

És amire kötöd hdmi-n keresztül, az elfér a zsebedben? :DD Amúgy megtöltöd 2 max 3 filmmel (méretfüggő) a memkarit és hurrá hogy van telefonod? Vagy mifene?
Sztem jobban jársz ha nem telefont veszel hanem egy hordozható hdd-t és azt is rá tudod kötni a mai tv-k legtöbbjére, cserébe viszont olcsóbban megúszod, és film se 2 fér rá, és ugye a wined is ovasni fogja... :U Persze nem beleszólni akarok, csak kíváncsiskodok és elmélkedek. :DDD

"Pont az a lényege hogy 32Gb SD kari, sok minden ráfér...." - Csak nem az általad említett 1080p Full HD mkv-ból.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1302) #53667584 válasza Jazz (#1300) üzenetére


#53667584
törölt tag

Sok minden? Azt írtad 1080p-ben gondolkodsz. Akkor nem is olyan sok minden. Jobb esetben 3 film.

(#1303) ko9 válasza Jazz (#1300) üzenetére


ko9
addikt

Még mindig nem tudtuk meg milyen készüléket nyúzol :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1304) Jazz válasza TRob1 (#1301) üzenetére


Jazz
veterán

...aha, még véletlenül se. :DDD

"És amire kötöd hdmi-n keresztül, az elfér a zsebedben?"
- Nem, az helyben van, ahova megyek....hadd ne részletezzem.:)

"Amúgy megtöltöd 1 max 2 filmmel a memkarit és hurrá hogy van telefonod?"
- 8 filmel amik 5-6Gb körüliek. És igen, lelehet őket törölni és újakat rakni a helyükre.:)

"Sztem jobban jársz ha nem telefont veszel hanem egy hordozható hdd-t..."
- Jelen idő, Van telefon.
- Igen, rálehet kötni. A plusz HDD cipelés, plusz kiadás útjába egyedül a nagy file formátum nem támogatottsága áll. Tán érdemes pár kört futni és megoldani nem?
- Nem a HDMi és a TV miatt vettem telefont. Ez csak egy opció a sok közül....

"és film se 2 fér"
- A gyakori utazgatás miatt nekem a 8 film tökéletesen elég.:)

Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat.:)

(#1302) nxferenc: Nem csak 12Gb-os kódolású 1080p-s mkv-k léteznek. Vagy fordítva, vannak 5-6Gb-os 720p-sek is. Vagy 6-8-as 1080p-as, még elfogadható tömörítéssel....

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1305) Jazz válasza ko9 (#1303) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt most hadd ne pls.... ;)

Hogy ha PC-n keresztül töltődik le a google play-ről az app., utána simán lehet másolni telefonra (pl. egy install könyvtárba) és onnan elindítani a telepítést? Vagy kell valami konverter?

free your mind

(#1307) TRob1 válasza Jazz (#1304) üzenetére


TRob1
veterán

Majdnem. :D
"8 filmmel amik 5-6Gb körüliek" Még ha csak a kisebb mérettel szorzom a 8 filmet, akkor se fér rá 32gigára (ugye az 40 ;) ).
És ha ezek ekkora méretűek, akkor tuti nem filmek, max vmi sorozatok. Legalábbis én még nem nagyon találkoztam 8-9 giga alatti 1080as mkv-val, Lehet inkább 720p-ről beszélsz.. Amúgy mindent "értek", már nem nagyon vannak olyan androidos "igények" amin ledöbbennék vagy nagyon csodálkoznék, annyi ilyet olvastam. :P . Köszi. :))

(#1306) Zsolt_72:
:C

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1308) atillaahun válasza Jazz (#1260) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem mondom 100%-ra, de mintha én is használtam volna még régen a Blade-emen ext partíciót, és akkor is ugyanúgy windóz volt a gépen. Szerintem a particionáló program körül lesz valami gond. Ext-et Androidnak mindenképpen látnia kell, elvégre az linuxos partíció, és szerintem Ext2-ig látja a windóz is. Valószínűleg felette is.

Ha nagyon fontos esetleg túrd fel a régi Blade topic-ok archívumát, valamelyiknek még talán az elejébe is bele van írva ez a particionálás, hogy mivel merre hány méter. Nekem mondjuk sose volt rá igazán szükségem, úgyhogy tapasztalatból nem tudom, csak amiket irkáltak mások.

[ Szerkesztve ]

(#1309) air válasza Jazz (#1304) üzenetére


air
nagyúr

32 gigára 5-6 db 1080p-s film? Azok bitang jó minőségűek lehetnek. :DD
Egyébként most már biztos, hogy nem megfelelő eszközt használsz a célod eléréséhez. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1310) Jazz válasza atillaahun (#1246) üzenetére


Jazz
veterán

Ez az Office Suite az összes Microsoft Office docx, xlsx formátumot is kezeli, és módosítás után helyesen formátumot megtartva eltudja menteni? Létezik egyébként hivatalos MS Office Full Androidra?

free your mind

(#1311) atillaahun válasza Jazz (#1310) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen módosítgattam már vele a kérdéses formátumokat és rá tudott menteni, majd később gépről is rendben volt a változtatás. Bár nem komoly dolgok, csak átírtam pár sort meg cellát. Én azért raktam fel, mert azon kevés programok egyike ami rendesen kezeli az rtf-et is.
Hivatalos Office-ról nem tudok Android-ra, de voltak róla hírek hogy a Google talán pont az Office Suite-ot vette/veszi meg.

[ Szerkesztve ]

(#1312) petipetya válasza Jazz (#1310) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Pro verzió igen, a simát nem tudom.

"nincs rá lezsóidő"

(#1313) ko9 válasza Jazz (#1305) üzenetére


ko9
addikt

Hogyan akarsz segítséget kapni, ha nem tudjuk, hogy miben segítsünk? Írd le ha ennyire titkos PÜ-ben, s hátha meg tudjuk oldani valahogy...

Nem kell átkonvertálni, rámásolod és telepíted.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1314) Jazz válasza #40993792 (#1306) üzenetére


Jazz
veterán

Csak nem akarom hogy azon menjen a rugózás. Nézd meg ezen is mennyit pörög TRob1 :P

(#1309) air: ok, legyen így.:)

TRob1: Mindig ez van. Ez az első androidom meg okos telefonom egyébként.

A file-méret korlát miatt egy-két mkv-t nem lehet rámásolni, amit jó lenne. Mit olyan nehéz felfogni ezen? Meg milyen androidos igény? Mi köze az androidnak a régi fos FAT32 32bit-es korlátjához??

free your mind

(#1315) petipetya válasza Jazz (#1314) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Mi köze az androidnak a régi fos FAT32 32bit-es korlátjához??"

Itt a 3.7-es pont írja.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1316) Jazz válasza ko9 (#1313) üzenetére


Jazz
veterán

De hát már egy csomó alkalommal leírtam...

1278 1265 1260 1244 Android ICS 4.0.4
Kernel: 3.0.13 test virtual machine #1

Azt szeretném, hogy egy win-el komatibilis SD formázott karira 4.3Gb-nál nagyobb file-okat másolhassak, úgy hogy az Android is látja.
Én már kiegyeztem volna az st2-vel is, és teszek fel win-re egy konvertert, de nem látja az st2-őre formázott SD-t a droid.
NTFS is megoldás lenne, de ahhoz mountolni kéne az SD karit....de 32Gb-ot hova?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1317) ko9 válasza Jazz (#1316) üzenetére


ko9
addikt

A lényeget még mindig nem... Annyi a lényeg, hogy a kerneltől függ, hogy támogatja-e az adott fájlrendszert. Ha nem tudjuk, hogy milyen készüléked van, akkor nemtudjuk, hogy milyen kernel van rajta - Linux verziószám nem elég -, nem tudjuk van-e hozzá kernelforrás, esetleg NTFS kernelmodul, ergo nem tudunk segíteni... Ennyi.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1318) #53667584 válasza ko9 (#1317) üzenetére


#53667584
törölt tag

talán egy zopo zp200 lehet a titkos készülék? vagy egy star v12?

[ Szerkesztve ]

(#1319) Jazz válasza petipetya (#1312) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi.

Bemásolom ide is zárszóként.

Az Android OS a FAT és a FAT32-es fájlrendszereket támogatja. Előbbire maximum 2 GB, utóbbira darabonként maximum 4 GB-os fájlokat lehet másolni. Tehát így van ezzel kivétel nélkül minden androidos modell!!! A bármekkora fájlméretet befogadó NTFS-re nem formázhatunk mivel az a Microsoft védjegyezett szabadalma. Sőt, még az NTFS fájlrendszereket támogató kernel integrálása is meg van tiltva az androidos gyártóknak.
Egy megoldás maradhat: rootolás, bootloader nyitás és kernel csere....

(#1311) atillaahun: Nekem is kb. erre kéne, ha így van akkor megéri a pénzét.
Open Office? brrr....rémálmaimban se... :)

free your mind

(#1320) R19


R19
senior tag

Fancy widget használóktól kérdem hogy az időjárás frissül rendesen?
Nálam mostanában eléggé esetlegesen működik, korábban semmi gond nem volt vele.

(#1321) #53667584


#53667584
törölt tag

Jazz: van még egy tippem: HDC Galaxy i9300 SIII PLUS
Azt 100%-ig ki merem jelenteni, hogy valamilyen kínai telefon. Eltaláltam? Ezekkel általában jtag-gel bármit csinálhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#1322) Jazz válasza ko9 (#1317) üzenetére


Jazz
veterán

Nincs hozzá kernel forrás, de ha lenne is, ilyen szintű módosításba nem szeretnék belemenni. NTFS kernelmodul talán megoldás lehet....köszi.

Más: google play letöltés hova ment? azaz hol a "temp" mappa, mivel gondolom nem őrzi. Vagy csak a memóriába szedi és onnan telepíti?

Valami pro file kezelő androidra melyiket ajánlanátok?

Köszi

(#1321) nxferenc: Ezt kitudnád fejteni kicsit bővebben? thx "Ezekkel általában jtag-gel bármit csinálhatsz."

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1323) atillaahun válasza Jazz (#1322) üzenetére


atillaahun
veterán

Úgy látszik tényleg igaz ez a kerneles móka, én is EZT találtam. Furcsa mondjuk, hogy egy 2 éves 2.2-es ZTE kernel megette az összes ext-et, egy mostani ICS meg nem akarja, úgylátszik akkor nem is annyira kernel mint inkább gyártó függő. Ezt egyébként valóban elárulhatnád kitől van a telefonod, már engem is érdekel. :)

/cache/download-ba ment egyébként a Play. ES Explorer szerintem a legsokoldalúbb fájlkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#1324) #53667584 válasza Jazz (#1322) üzenetére


#53667584
törölt tag

valami pro fájlkezelő lehet az es file explorer. ingyenes, rootként is működik.
talán tudok segíteni ntfs felmountolásában. de tényleg megírhatnád, hogy milyen telefonod van.

(#1325) vocalhost


vocalhost
tag

Go launcher-hez tudnátok linkelni témákat illetve ikon pack-et? Nem találok semmi értelmeset play-en.

| - Motorola Defy(MB525) @ WhiteRabbit 1.7.1 -|

(#1326) Jazz válasza #53667584 (#1324) üzenetére


Jazz
veterán

Star V12. Azért mondom hogy mindegy.:)
Azt megköszönném.

(#1317) ko9: Ott van fent. Csak nem akartam hogy a "most miért van erre szükséged" sikeres lezárása után átmenjenek a "most miért ilyet vettél"-be. :)
Neked is előre köszi, ha tudsz valami hasznosat oszd meg pls.

(#1323) atillaahun: Köszi, ha már mind a ketten ezt az explorert mondjátok akkor ez lesz.:)

Egyébéként azt tudtátok, hogy ha a telefonnal be vagy jelentkezve a google play-be, meg a PC-n is, akkor itt a PC-n letöltve, automatikusan a telefon letölti azt az alkalmazást? Hát ez baromi jó! Így még jobb is mintha PC-re tölteném. PC-n böngészem és a telóra töltődik. :D
Hogy mik vannak....meg ember a Holdon.... :DDD

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1327) Jazz


Jazz
veterán

NTFS mount erről mi a véleményetek?

free your mind

(#1328) Foose


Foose
addikt

Tudnátok tippet adni, milyen progival tudnám kordában tartani a procit? A set cpu jó móka, de nincs rootolva a telóm. (xperia neo)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1329) #53667584 válasza Jazz (#1326) üzenetére


#53667584
törölt tag

első lépésben próbáld meg ezt vagy ezt
ha nem működne akkor mondom tovább

[ Szerkesztve ]

(#1330) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#1230) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UP :)

(#1331) Jazz válasza atillaahun (#1323) üzenetére


Jazz
veterán

Ex Explorer: kevés. Kellenének rendszergazdai jogok, látni a system és rendszer file-okat. Teljes részletes file struktúra mint Total Commandernél....stb. A kijelző felbontása elbírja...

free your mind

(#1332) vgyuri válasza Jazz (#1326) üzenetére


vgyuri
őstag

Mkv-t vágd 2-3 felé, így nem gond a 4 gb-os korlát.

(#1333) #53667584 válasza Jazz (#1331) üzenetére


#53667584
törölt tag

már 1x leírtam: ez kell neked es file explorer

(#1334) ko9 válasza Jazz (#1326) üzenetére


ko9
addikt

Én nem fogom biztos azt mondani, hogy miért ilyet vettél, én tudom, hogy ezek a kínai modellek nagyon jók is tudnak lenni - én is kínait akarok venni, csak hát egy kicsit nagyobb kategóriájút (MiTwo).
Amint látom már kapod a segítséget, figyelek én is, ha nem jön össze szétnézek.

Rootolásra már találtam megoldást, ha érdekel. Nézz szét erre.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1335) Jazz válasza #53667584 (#1333) üzenetére


Jazz
veterán

ES-et tettem fel, ezt tettem fel, csak véletlenül EX-et írtam.

Meg van a settings...elfelejtettem hogy van ezeken az okostelefonokon jobb alul egy funkció gomb, ami az adott app beállítási menüjét hivatott előhozni. Ha van neki. Jól tudom? :)

free your mind

(#1336) #53667584 válasza Jazz (#1335) üzenetére


#53667584
törölt tag

igen, van beállítás, ott kell engedélyezni a rootot, és a root mappa elérhetőségét is.

(#1337) Jazz válasza ko9 (#1334) üzenetére


Jazz
veterán

Már rootolva van a telefonom, az már meg van köszi.

Egyébként baromi jó. Gyorsm dual core, gyönyörű kijelző 960x540, dual sim, hdmi...ennél nagyobb kategóriájút? Akkor neked a Gorilla Glass-os G3 kell, 1280*720, Quad Core....

A kernel egyébként hardware függő? Hisz SD kari SD kari. Inkább OS függő. Akkor viszont miért nincs egy általános kernel mod x verziójú Android-hoz?

free your mind

(#1338) Jazz válasza #53667584 (#1336) üzenetére


Jazz
veterán

wow, kinyílt a világ! :D De a 32Gb-os mem kártyát nem látja, csak a telefon memóriát. Hogy is kell vele felismertetni?

free your mind

(#1339) atillaahun válasza Jazz (#1326) üzenetére


atillaahun
veterán

Tuttuk. ;]
Mindent tudunk. :DD

Én most azon gondolkoztam, hogy ha lehajintanám a Market-et a telefonról akkor menne szerintetek még a PC-ről telefonra töltés? Mert elméletileg nem a Market szedi le a cuccokat, hanem a Downloader (.apk), és a Gaccount attól még megmaradna, tehát lenne mihez rendelnie. :U

(#1338) Jazz
Miért most végül mire formáztad?

[ Szerkesztve ]

(#1340) #53667584 válasza Jazz (#1338) üzenetére


#53667584
törölt tag

megnézted a két mountert amit linkeltem?

(#1341) Jazz válasza vgyuri (#1332) üzenetére


Jazz
veterán

Kipróbálásra jó lesz, de hosszútávon macerás. Úgy is már tűkön ülök, hogy szaggat e 1080p-ben...

Tudsz erre valami progit? Amit eddig én leszedegettem vagy nem működötött és fatal error-al kilépett, vagy fizetős....

free your mind

(#1342) Jazz válasza #53667584 (#1340) üzenetére


Jazz
veterán

Igen néztem, de még nem telepítettem. Nem tudom mennyire lassítja az adatátvitlet. Lévén hogy 1080-as az mkv....de kipróbálom.

exFAT formátumról hallot már valaki?

Már csak egy exFAT formázó progi kéne. :D

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1343) Jazz válasza atillaahun (#1339) üzenetére


Jazz
veterán

Hagytam FAT32-őn, csak úgy működik.

free your mind

(#1344) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem valami jó kis kamera app. Ki melyiket használja, ajánlja? Kifejezetten videózás lenne a fő szempont, nem a fényképezés. A gyári valamiért akadva veszi fel :/ Viszont tetszik benne az a képstabilizátor funkció.

(#1345) punky10 válasza Jazz (#1343) üzenetére


punky10
addikt

Nálam az Archos G9-es simán olvassa az NTSF pendrive-okat és kártyákat.(nameg az összes ext-et is...)de irni,modositani nem tudja az NTSF-tTehát valoszinü,hogy kernel-függő.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#1346) Jazz válasza acsati (#1344) üzenetére


Jazz
veterán

Camera FV-5

free your mind

(#1347) Jazz válasza punky10 (#1345) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt nem hiszem el. exFAT-ot látja XP, de Android nem.

A kernelemmel lesz valami. Mert se az NTFS-t, se egyik ext-et sem látja. Csak a FAT32-őt. :S

free your mind

(#1349) air válasza Jazz (#1347) üzenetére


air
nagyúr

Ezt találtam:
Card Extend Support TF card up to 16GB extended
itt.
Itt is csak 16GB-ot írnak.
Nem lehet, hogy nem is támogatja a cucc a kártyádat? ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1350) #53667584 válasza Jazz (#1347) üzenetére


#53667584
törölt tag

ext3-at megpróbálhatod csatolni adbn keresztül.
formázd fat-ra a kártyát, tedd a telefonba, adb keresztül pedig mount segítségével nézd meg mi az eszköz neve.
általában /dev/block/mmcblk0
aztán formázd a kártyát ext-re, tedd a felefonba, adbn keresztül hozz létre egy /mnt/sd-ext mappát, aztán mount -t ext3 /dev/block/mmcblk0p1 /mnt/sd-ext

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.