Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) fatal` válasza Narxis (#1493) üzenetére


fatal`
titán

És sikerült egy ótvart csinálniuk a PC-s winampból is :D

(#1502) pinnacle válasza twine (#1500) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! xSide is írta.

(#1503) Jazz válasza elfelejtette (#1482) üzenetére


Jazz
veterán

Az SD Maid-nél mi a különbség a pro és a free között? (leírásba nem írja)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1504) Jazz


Jazz
veterán

Sok alkamazáson, sokszor idegesítő módon fut a beépített reklám. (esetleg a fizetősön is, vagy nincs is belőle reklámmentes verzió csak free).

Van valami progi ami blokkolja, vagy eltávolítja ezeket?

Thx

free your mind

(#1505) Narxis válasza twine (#1494) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na jó, váltani sztem nem éri meg rá. Nekem a Winamp kezelőfelülete jobban tetszik egy hangyányit, valahogy könnyebbnek érzem. Hangzásban nem tom, hogy van-e különbség, abban nálam a JetAudio viszi a prímet.

(#1501) hunfatal: ez igazából az AOL hibája, ők vásárolták fel aztán elküldtek egy csomó fejlesztőt tőlük ha jól tudom... Én PC-n a mai napig használom, biztos van jobb nála, de nem tudták annyira elrontani, hogy végleg megváljak tőle. Örülnék ha a Google látna bennük fantáziát és kivásárolnák őket aztán fejlesztenének ezerrel, de elég minimális az esély erre sajnos.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#1506) Foose válasza Jazz (#1503) üzenetére


Foose
addikt

Az,hogy pl a programtisztító funkciót,duplikátumot meg még talán valamit csak a pro enged használni...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1507) pinnacle válasza Jazz (#1503) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos a free verzióban pont a programtisztítás nem működik. Nekem talált 17MB-ot. Nincs más ilyen tisztító program?

AdFree eltávolítja a reklámokat.

[ Szerkesztve ]

(#1508) Pajoz válasza Jazz (#1504) üzenetére


Pajoz
őstag

Adfree, AdAway, AirPushDetector.

(#1509) Jazz válasza pinnacle (#1507) üzenetére


Jazz
veterán

500Ft. :)

És akkor a pl. Airpush decetor az alsó sorban futó kis reklámokat is eltávolítja?
Mint pl Gemini-nél, amik futnak annak ellenére hogy a play store google beállításban ki lett lőve a "személyre szabott reklámok engedélyezése".

szerk.: Semmit nem találta a detector, szerintem nem erre való. Akkor jön az AdFree.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1510) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

A Tabomra 800x480-as képeket töltöttem le, és mindenképpen vág belőle pedig a Launcherban beállítottam,hogy ne körbeforgó mód legyen,ezt ajánlotta egy tag,de így is vágni akar,nem tudok a felbontás szerinti képekből fel rakni teljes képet?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1511) bubi92 válasza gyuszmó (#1510) üzenetére


bubi92
őstag

MultiPicture Live Wallpaper

[ Szerkesztve ]

(#1512) Jazz


Jazz
veterán

Az ilyen PC-n keresztül telefonon jegyzetek, névjegyek szerkesztése, létrehozás, csak Android függő programot igényel? (a gyártói támogatás nincs)

Melyik ilyen programot ajánlanátok ICS-hez?

free your mind

(#1513) scapegt válasza gyuszmó (#1510) üzenetére


scapegt
senior tag

Sajna az én tabom is ezt csinálja, egy külön programmal sikerült rendesen betenni egy hátteret, de nem emlékszem a progi nevére...én már lemondtam a nem gyári háttérről...azt legalább normálisan beteszi :)

(#1514) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszi :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1515) fil válasza Jazz (#1512) üzenetére


fil
őstag

Már mire gondolsz? Ha a google accountodba belépsz a pc-n, tudsz mindent szerkeszteni, létrehozni, törölni. Az meg szinkronizálódik a telóra.

(#1516) fatal` válasza gyuszmó (#1510) üzenetére


fatal`
titán

Némelyik launcherben lehet állítani.

Vagy szedj 2x szélességű képet (480x800 helyett 960x800) és akkor jó lesz :)

(#1517) gatto_ válasza pinnacle (#1507) üzenetére


gatto_
senior tag

Van még az 1Tap Cleaner, de szintén fizetős a pro változata. Viszont az XDA SD maid fórumából tölthető az SD Maid Pro változatának a következő bétája. Hibátlanul működik.

(#1518) scapegt válasza fatal` (#1516) üzenetére


scapegt
senior tag

Nem az a gond, egyszerűen nem engedi valamiért a rendszer. Nekem 1280x800 felbontású kijelzőm van, hiába töltöttem rá nagyobb felbontású képet, nem jó, sehogy sem. Olvastam a témában is, nem tudja senki miért van ez. Programmal orvosolható csak, aminek most nem tudom a nevét, de gondolom valami wallpaper a neve.

(#1519) bubi92 válasza scapegt (#1518) üzenetére


bubi92
őstag

?

(#1520) scapegt válasza bubi92 (#1519) üzenetére


scapegt
senior tag

Azaza! :) Bár engem nem nagyon érdekel a dolog, a gyári hátterek jó minőségben töltik ki a kijelzőt teljes egészében, nem is próbálok már más hátteret ráerőszakolni, mert lehetetlen (bár felfoghatatlan, hogy miért....a 21. században :D)

(#1521) Edi77 válasza scapegt (#1518) üzenetére


Edi77
őstag

Ha esetleg eszedbe jut a progi neve, írd meg mindenképp, mert a reggeli hsz-em óta én is erre a gondomra keresek megoldást :K

Elkéstem,,,, de köszi

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#1522) borbas666


borbas666
aktív tag

Üdv.
Valaki tudna segíteni a Call Meter 3g beállításában djuice extra csomaghoz?
Letöltöttem a djuice számlás 20hoz való beállításokat, de ott még át kell állítani ezt-azt hogy nagyjából pontos legyen.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#1523) finecsa válasza scapegt (#1520) üzenetére


finecsa
tag

(#1524) Foose válasza gatto_ (#1517) üzenetére


Foose
addikt

:C Köszi,le is cibáltam és nemsokára tesztelem is... :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1525) pinnacle válasza gatto_ (#1517) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha kitörlöm a térképet, galériát, újraindításnál nem fognak "visszatöltődni"?

[ Szerkesztve ]

(#1526) gatto_ válasza pinnacle (#1525) üzenetére


gatto_
senior tag

Itt nem konkrétan a térképet, és a galériát törli, hanem az ezek által becache-elt, magyarul begyorsítótárazott adatokat. A galéria esetében a kicsinyített képeket. Ezeket pl. a galéria újranyitásánál újra generálja, ezáltal lassítva a megnyitást. A térkép dolgait is lassan újra összegyűjti.
Nem mindig és nem minden esetben érdemes szerintem fanatikusan tisztítani, mert bizonyos esetekben, pont emiatt az újragenerálás miatt lassabbnak tűnik a rendszer. Főleg ha van elég helyed.

Továbbá (bár az SDMaid-et lelkesen ajánlom mindenkinek, lévén én fordítom) bele lehet futni hibákba. Pont mostanában fordult elő, amit a XDA fórumon is felvetett valaki, hogy valamelyik eszköz futtatása után, bizonyos programok, (kamera, PlayerPro) nem látják az SD kártyát. A hiba okán még a fejlesztő is gondolkozik. :) A megoldást, csak a kártya tartalmának lementése, formázás, majd visszamásolás oldotta meg, ami egy 32Gb-os kártya esetében több órás művelet. Szóval csak óvatosan... :)

[ Szerkesztve ]

(#1527) Edi77 válasza finecsa (#1523) üzenetére


Edi77
őstag

Húha, köszi a linket :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#1528) dokee78 válasza Foose (#1524) üzenetére


dokee78
félisten

Magjelen Foose :D

RIP Symbian :D

(#1529) Jazz válasza fil (#1515) üzenetére


Jazz
veterán

Ez a minden csak a névjegyezkre vonatkozik nem? Vagy azon keresztül betudok lépni esetleg egy jegyzettömb alkalmazásba, és azt is tudom szerkeszteni?

free your mind

(#1530) Melack válasza Jazz (#1529) üzenetére


Melack
veterán

Így csak magát a névjegyeket tudod szerkeszteni (név, cím, telefonszámok, mellékek, linkek, stb). Mit szeretnél még szerkeszteni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1531) xSide válasza Melack (#1530) üzenetére


xSide
őstag

Naptár, Google Reader sem elhanyagolható, van feladatlista is bár utóbbit én nem használom...

(#1532) Jazz válasza Melack (#1530) üzenetére


Jazz
veterán

Kb. azokat, amiket egyel lejjebb írtak. Naptár, jegyzetek, események, jelzések, teendők....

Van egyébként alapértelmezettem jegyzetfüzet, hogy lehet elérni? Én csak a MyPhoneExplorer-es MPE Notes ikont látom....

free your mind

(#1533) pinnacle válasza gatto_ (#1526) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Erre gondoltam, hogy ezeket felesleges törölni, mert úgyis újraépíti. Szerencsére van még 170MB szabad helyem a particionálás miatt.

(#1534) DS39


DS39
nagyúr

nálatok volt már olyan hogy a telepített alkalmazások között olyat mutatott ami már rég nincs fent a telón?
ha a mobilból a google play alkalmazást megnyitom mindent jól mutat, ha PC-n play.google.com-on nézem, akkor olyan is a listán van úgy jelezve hogy van hozzá frissítés, amit már töröltem. ott van ugyan egy gomb hogy alkalmazás eltávolítása ekkor meg is teszi és eltűnnek, de másnap újra ott mutatja őket. ez miért van? :D

(#1535) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jelenleg mennyire lehetséges Androidos készüléken (ICS, dual 1,6 GHz, 1 Gb RAM, Mali 400 MP4) windows-t emulálni elfogadható sebességgel? Milyen programmal lehet ezt megtenni?

(#1536) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már róla szó, de találtam egy remek kis alkalmazást.

A célom alapvetően az volt, hogy valamivel kiváltsam a Vibert...

Alapvetően a következő gondjaim voltak a Viber-el:

- szinte alig frissítik

- zabálja a memóriát, tárhelyet, akkut

- Relatíve kevesen használják (legalábbis az én ismerőseim)

- Még egy alkalmazás, ami egy teljesen új felhasználói csoportot generál... (nem tudom hogy vagytok vele, de én nem szeretem, ha az ismerőseim 10+1 alkalmazás között oszlanak meg)

Szóval, találnom kellett egy felületet, ahol ott van az összes ismerősöm, illetve egy programot, ami ebből az ismeretségi körből dolgozik. Használjon kevés memóriát, ne foglaljon sokat és ha nem használom, tényleg legyen "stand by"-ban!

Nos a felület "természetesen" a Facebook lett... Lehet megköveznek itt sokan érte, de ez egy olyan hely, ahol garantáltan minden ismerősöm fönn van. (sőt még több is :) )

Most találnom kellett egy programot, ami a föntieknek mind megfelel és lehetőleg ingyenes is!

Hát nem volt egyszerű.... Vagyis az volt, ugyanis egyetlen program van a Google Play-en, ami a fenti kívánalmaknak megfelel.

Ez pedig a program, amit ajánlok. a Seen!

A Seen alapvetően nem több, mint bármelyik VoIP alapú program, amiben viszont mindenképp jobb, hogy a Facebook-os ismerőseid listáját használja kontakt listának!

A Facebookos integrációnak van még egy előnye, amivel csak a telepítés után szembesültem. A legtöbb ilyen app, (a Viber is) úgy hirdeti magát, hogy a háttérben fut, nem használ "szinte" semmi energiát... Na most a hangsúly ugye a "szinte" szócskán van... De ezt gondolom nem kell senkinek itt mondanom. Szóval ezzel szemben a Seen-nek egyáltalán nem kell a háttérben futnia! A Facebook integráció miatt ha egy partnered felhív téged, az ő Seen-je először a Facebook rendszerét használva egy értesítéssel elindítja a te programod és ez után építi ki a két kliens közötti kapcsolatot!

Maga a program mérete szinte semmi, illetve futás alatt sem fogyaszt 6 megánál többet!

Ami pedig a ráadás: A progi videóchat-et is tud, ugyan ezen az elven!

Mindezt ingyen és bérmentve, rendszeres frissítésekkel, Androidra és Iphone-ra, szinte töredék memória használattal...

Amit még tesztelek jelenleg, az a hangminőség, illetve, hogy tényleg ennyire energia takarékos-e a program...

Remélem felkeltettem az érdeklődésetek és megugrik ennek a kis proginak a felhasználói tábora!

(#1537) fatal` válasza BigBlackDog (#1535) üzenetére


fatal`
titán

Semennyire, eleve nincs windows arm architektúrára, felejtős.

(#1538) Jazz


Jazz
veterán

Azt hogyan lehet előhozni, hogy két hasonló programnál újra feldobja a kérdést hogy melyik legyen az alapértelmezett, illetve melyieket szeretném válsztani?

Illetve hol tudom beállítani a telefonban ezeket az alapértelmezett dolgokat?

Pl.: Telefon névjegyzék vs. exContacts a telefon contacts megnyomására.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1539) fatal` válasza Jazz (#1538) üzenetére


fatal`
titán

Beállítások -> Alkalmazások -> Kikeresed azt a programot, ami jelenleg alapértelmezett -> Alapértékek törlése

Ilyenkor legközelebb újra meg fogja kérdezni, melyikkel akarod megnyitni.

(#1540) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Köszi a válaszokat a winampos kérdésre, de ezzel megint nem jutottam beljebb :DDD mert megint 50-50 arányban kaptam választ, és csak egy ember indokolt :U

Szerintem a winampos kezelőfelület verhetetlen, és a szinkronizáció is optimalizált. A poweramp számomra ocsmány és áttekinthetetlen.
Engem az összehasonlítás téren csak egy dolog érdekel: a hangminőség. Ha jól tudom mindkettőben egy 10 sávos eq van. Hangban melyik lehet a jobb?

Apropó hallott már valaki valamit az "album washer"-ről? winamp csinálja.

(#1541) finecsa


finecsa
tag

Call Meter 3G Vodafone Matrix díjcsomagokhoz.

Maga a program egy bug halmaz, főleg ha nem a saját telefonodon csinálod meg a beállításokat. pl. importálás után előfordul hogy össze-vissza mér.
Ilyenkor Beállítások / Haladó beállítások / Szabályok. Itt sorban meg kell nyitni a szabályokat / Szerkesztés és ahol van pipa a "Keret nincs túllépve" mellett, ott ki kell azt venni majd újra vissza pipálni. Ezt minden szabálynál el kell játszani, ahol nincs pipa ott nem kell bántani.
Sajnos ez ilyen, de mivel a proginak nincs alternatívája egyszer meg kell vele kínlódni és aztán már jól teszi a dolgát. :)

További beállítások, amiket csak egyszer kell megcsinálni:

Beállítások / Megjelenés, itt az Üres tarifák elrejtése, Díjmentes tarifák elrejtése, Mai nap, Összes statisztika után NE legyen pipa.

Beállítások / Haladó beállítások / Haladó beállítások mellett legyen pipa.

Töltsd le majd Call Meter 3G-ben Importáld a neked való fájlt.

- Állítsd be a saját számlázási időszakodat, most 1-31-ig van beállítva.
Haladó beállítások / Díjcsomagok, tarifák menüjében a Számlázási időszak első napját állítsd a számládon szereplő első naphoz

- Ha szoktál hívni vidéki vezetékest, akkor a körzetszámot be kell írni a Haladó beállítások / Számcsoportok / Hálózaton kívül menüjébe, mindkét formátumban. Tehát pl. 52-es körzetnél: +3652% és 0652%

(#1542) finecsa


finecsa
tag

Vodafone Matrix 1

Kérésre az alábbi leíráshoz csináltam. Ha más a bónuszod, akkor neked nem lesz jó.

" Mátrix 1
Havidíj: 3500Ft.
Számlázási egység: perc
90 ingyen egység
bónusz, 90 vodafone-os perc.
a kék számok percdíja mindig, és a többié is, ha már túlléptem a keretet: 35 Ft.
SMS díj a kereten felül: 35 Ft.
150MB mobilnet"

[Letöltés]

Valahogy így kell kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#1543) Pszihonaranc válasza Jazz (#1475) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Vanilla meg ilyen random noname lejátszók nem érdekelnek, bocsi :P Ennyi erővel használhatom a stock sgs II lejátszót is, elég korrekt az is.
A winampra még nem hallottam senkitől azt hogy kókler, nagy múlttal rendelkező klasszikus lejátszó, én így fogalmaznék.

A google play személyre szabott reklám az kb annyit tesz ki, hogy amikor ilyen bloatware meg spam ingyenes alkalmazások a pofádba lövik a hülye reklámjaikat, az app témájához kapcsolódjon a reklám vagy ne... Szerintem értelmetlen, mert úgyse olvasod el őket.

Kikapcsolásukra 4 mód létezik.
1:megveszed az appot
2:kikapcsolod a netet
3:rootolt telóra leszeded az adfree-t
4: te kis legény hová mégy.

[ Szerkesztve ]

(#1544) Foose válasza dokee78 (#1528) üzenetére


Foose
addikt

:C :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1545) finecsa


finecsa
tag

Call Meter 3G - Vodafone Matrix 2

Kérésre az alábbi leíráshoz csináltam. Ha más a bónuszod, akkor neked nem lesz jó.

"Havidíj: 5360 Ft.
Számlázási egység: perc
Ez úgy néz ki, hogy van 150 egység, amit felhasználhatok belföldi mobil, vezetékes hívásokra, és normál díjas SMS-ekre. Nem hálózat függő.
Ha ez kimerül, akkor kezdődik a bónusz, ami nekem 150 vodfone-os perc.
A lebeszélhető egységekbe nem tartoznak bele a kék számok. Ezek percdíja, és a többié is, ha már túlléptem a keretet: 34 Ft.
SMS díj a kerten felül: 34 Ft."

[Letöltés]

Valahogy így kell kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#1546) finecsa


finecsa
tag

Call Meter 3G - Vodafone Matrix 3

Kérésre az alábbi leíráshoz csináltam. Ha más a bónuszod, akkor neked nem lesz jó.

"Havidíj: 6780 Ft.
Számlázási egység: perc
Ugyanaz az elv, mint a 2-nél, csak itt 200 egység van.
Utána két bónusz: 1. - 200 Vodafone-os perc, 2. - 75 belföldi SMS.
Kék szám, kereten felüli perc, és SMS díjak: 33 Ft."

[Letöltés]

Valahogy így kell kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#1547) Jazz válasza fatal` (#1539) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem angol van. A default beállítás mindkét alkalamzásnál inaktív, még sem dobja fel. :S

Magyar T9 szótárat honna lehet leszedni az exDialer-hez pl.?

Az exDialer-hez hasonló sms és naptár programot keresek. (sajnos nincs exMassage meg exCalendar)
- Elérhető legyen a magyar nyelv
- A hófehér, szem-kiégető háttér helyett mind a naptár, mind az sms hasonló fekete stílusú legyen mint az exDialer. (igazából a gyári is megtenné, ha lehetne állítani a hátteren)
:R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1548) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Ők kapnak Jelly Bean-t

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#1549) basaja válasza finecsa (#1545) üzenetére


basaja
senior tag

nagy vagy,már tolom is fel a telóra:-)
kössssszi:-)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1550) Saua


Saua
tag

Sziasztok

A doubleTwist Alarm Clock -ot hsználja valaki?

Valahogy be lehet állítani, hogy a képernyő ne kapcsolódjon le? A lényeg az lenne, hogy mikor az ébresztés aktiválva van, az óra állandóan látszódjon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.