Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-06 09:13:26

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1451) atillaahun válasza Jazz (#1449) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Jobb felső X-es Exit program kétlem hogy lenne, feladatkezelők vannak, amiket mondjuk egy gombnyomással elérsz, pl. hosszú Home, és ott kitudod lőni a programokat. CM, és még néhány más custom romban jellemző a hosszú Back gomb funkció hozzáadása, ami már valóban megfelel az Exit-nek. De alapvetően az Android sajnos nem így működik, 512 MB RAM-nál még lehet vele szenvedni rendesen. Bár ha jól értettem neked igencsak csúcsgéped van (gondolom 1 GB RAM-mal), ott meg már minek bezárogatni az alkalmazásokat?

[ Szerkesztve ]

(#1452) Jazz válasza atillaahun (#1451) üzenetére

Jazz
(veterán)

512 a ram, szóval ezért fontos.

Ha felteszek egy ilyet "Legújabb firmware CWM recoveryvel" akkor lehet működni fog a hosszú back gomb?

ScreenSaver progiból te melyiket ajánlanád? (a PH-s beillesztést általában hogy oldják meg? PrintScreen, USB összedug, PC-n mappa megkeres, másol, behúz.....)

Valaki ért az iGO-hoz? Holt tárolja (vagy kéne tárolni) a POI-kat ha nincsen alapértelmezettem user mappa?
Elvileg itt kéne neki: primo/content/userdata/poi

Más: Ha fejjel lefelé fordítom a telefont (pl. lefelé világítanék a kijelzőjével), kikapcsol, elmegy sleep módba...ez normális?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1453) Jazz válasza atillaahun (#1451) üzenetére

Jazz
(veterán)

A hosszú home-ot nem nagyon értem:
- Olyan mintha ömlesztve lenne egy-két futó alkamazás + egyben könyvjelző az utoljára megnyitott alkalmazásokról.
- Olyan alkalmazások is vanna ott amikből tuti hogy exittel léptem ki.
- És nagyon nem hely takarékos....

Erre van valami program, hogy a hosszú home megnyomásakor egy Feladatkezelő-szerű jöjjön ki?
- kicsi ikonok, esetleg csak szöveg az alkalmazás nevével
- külön sorban azért ott maradhatnak legutoljára megnyitott alkamazások, azért az is hasznos

free your mind

(#1454) atillaahun válasza Jazz (#1452) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Lehet.
De ez már a rom (fw) készítő reszortja, hogy milyenre csinálta, tőle, vagy a rom topic-jában kellene érdeklődni. Ha CM (Cyanogen Mod) rom-ról van szó, akkor abban jellemzően működik.
Nekem szerencsére bent van a gyári képmentő alkalmazás, szerintem ICS-ben már neked is elérhető valahogy. Talán Home+Power gombra, vagy Power gomb hosszan, és ott a menüben választod ki, típusonként változó.
Én ES Explorer-en keresztül szoktam, ott ugye van helyi LAN elérés, a telefonról a PC megosztott mappájába betolom a képet, majd itt hozzászólás szerkesztésnél meg betallózom a PH saját képkezelőjébe.

A kijelző bealvása éppen nem normális fejjel lefelé, gondolom ez is valami gyári beállítás nálad, túrd át esetleg őket.

(#1453) Jazz
Én TaskXP-t használok feladatkezelőnek, azt vagy hosszú Search-re tudod tenni, vagy dupla Home-re ami kicsit bénább. Bár nekem most hosszú Home-on van, de azt csak a CM rom miatt lehetett úgy belőni. Korábbi program sajnos most nem ugrik be, ami alapból tudta a hosszú Home-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1455) TRob1 válasza Jazz (#1452) üzenetére

TRob1
(veterán)

A gyári poik a Content/Poi mappába valók.
Ha a saját mentéseid kellenek, akkor meg a save/profiles mappába keresgélj...

Én CM romot használok amiben van bekapcs gombra képmentés funkcióm, de ami a lényeg: dropboxba automatikusan tölti fel a fotókat/képernyőmentéseket, tehát nem kell usb-znem...stb, hanem ha van net, már tölti is fel, és így pc-n csak betallózom a dropbox mappából (ha még nincs dropboxod, reggelj, érdemes)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1456) Jazz válasza atillaahun (#1454) üzenetére

Jazz
(veterán)

Nem tudom miért ROM-nak hívja mindenki, mikor az egy flash. A ROM ez egy csak olvasható memória chip, amit nem lehet se írni se törölni.
Én meg már összezavarodtam hogy hogy épül fel a telefon.
4Gb ram, abból 2Gb elkülönített telefon memória. A maradék meg belső memória ahola progikat telepít, pl. 800Mb...és ezen felül van még külön 512Mb RAM mint felejtős, írható olvasható rendszer memória?
- Szóval akkor ROM = Firmware = Flash = rendszer belső-belső memória?

- Ebben a mondatban mit jelent a "recovery"? Legújabb firmware CWM recoveryvel

Home+Power, egyik se jött be.

Feltettem a Gemini App Manager-t...
-> Hosszú Home, majd kilőttem (jobbra kihúztam) egy almalazást.
Megnéztem Gemini-ben fut e még, és futott....szóval a hosszú Home nálam csak egy emélkeztető lista az utoljára megnyitottakról, se több se kevesebb. :S

Megtaláltam, el volt rejtve: "Put out the screen flip" :)

free your mind

(#1457) Jim74 válasza stefi68 (#1440) üzenetére

Jim74
(veterán)

Köszönöm a segítséget. :R

(#1458) darvinya válasza Jazz (#1456) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

ROM?
És az EEPROM ami mostanában használnak.

Xiaomi Mi 8 Pro v9 Fekete… titán üveg hátas, hogy lássam mit kaptam

(#1459) Jazz

Jazz
(veterán)

Video lejátszó progi már van MX Player, ami nagyon bevált.

Hasonló nagyszerű, és ami fontos, hogy nagyon jó hang-minőségű zenelejátszó? (foobar2000? PC-n legjobb, nem tudom milyen Androidon)

Home screen: Hogyan lehet eltávolítani felülről a google keretet?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1460) air válasza Jazz (#1456) üzenetére

air
(nagyúr)

RAM vs. ROM vs. Flash.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1461) Jazz válasza air (#1460) üzenetére

Jazz
(veterán)

Remek cikk, Android működése.....

"internal storage; a továbbiakban "ROM", a becenevével ellentétben írható-olvasható-, NAND-memória, háttértár, "lemez", mtd"

Szóval becenév. Így már értem. :)

free your mind

(#1462) aminat válasza xSide (#1450) üzenetére

aminat
(tag)

Egy ilyen engem is érdekelne!

(#1463) nxferenc válasza Jazz (#1459) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

Innen töltsd le a legfrissebb Vanilla Musicot.

(#1464) Kakumix válasza Jazz (#1461) üzenetére

Kakumix
(senior tag)

Régi kifejezés még a Windows Mobile (vagy még azt is megelőző) korból, ahol a rendszerterület nem volt írható a felhasználó által, illetve a legelső eszközöknél biztos, hogy ROM volt a rendszert tartalmazó terület. Szerintem a folytonosság miatt és mert a későbbiekben a felhasználó még mindig nem írhatta, nevezzük még mindig ROM-nak a rendszert tartalmazó memóriát.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#1465) atillaahun válasza Jazz (#1461) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Tényleg nagyon komoly cikk, én is Blade-eltem keményen annak idején, de egyes részek még így is magasak nekem.
Kérdésedre csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy a ROM != rom. Nagybetűvel írva ahogy te is idézed a telefon belső tárolóját jelenti - gyakrabban egyébként "belső SD"-ként használatos mintsem ROM-ként.
Viszont a rom kisbetűvel írva az Android-ot magát mint operációs rendszert jelenti. Csak ugye nem a gyári formájában (bár ritkán előfordul a gyári rom kifejezés is), hanem módosított (custom rom) formában, amit a programozói vénával rendelkező fejlesztők (dev-ek vagy szakácsok) főleg az XDA-n készítenek (főznek). (a legnagyobb ilyen csapat a CM)
Ezek általában zip-es formában érhetőek el, és a CWM Recovery programmal telepíthetőek, amiről szól a cikk.
Tehát röviden a ROM az a hardver, a rom meg a szoftver.

Az fw-t vagy firmware-t talán még olyan szempontból nem érdemes keverni a rom-mal, hogy azt többnyire a gyártó adja ki hivatalos frissítésként, és jóval mélyebben/széleskörűbben belenyúl a telefonba, mint a custom rom-ok, ez is részletezve van ugye a cikkben, hogy milyen partíciókat módosít.

[ Szerkesztve ]

(#1466) Pszihonaranc

Pszihonaranc
(senior tag)

Hali
Szerintetek melyik a jobb lejátszó? Winamp pro vagy poweramp pro és miért?

(#1467) nxferenc válasza Pszihonaranc (#1466) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

A Vanilla Music (nem a marketes verzió). Pl azért, mert követi az android design guidelinet, egyszerűen kezelhető és van fájlböngésző benne.

(#1468) Jazz

Jazz
(veterán)

Erről mi a véleményetek. Rámerjem bízni a telefonom?
GoBackup

free your mind

(#1469) Oldman2 válasza nxferenc (#1467) üzenetére

Oldman2
(veterán)
LOGOUT blog

Hát... vagy már tökéletes, vagy a fejlesztők cseppet sem foglalkoznak már vele

(ui. a legutolsó nightly build is "Uploaded 4 months ago..."

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#1470) Pszihonaranc válasza nxferenc (#1467) üzenetére

Pszihonaranc
(senior tag)

igazából én a kettő közül keresem a jobbat :B minden más lejátszó kizárva nálam :K

(#1471) Pszihonaranc válasza Jazz (#1468) üzenetére

Pszihonaranc
(senior tag)

Szerintem ne rizikózz... ha rootolva vagy akkor titanium backup az örökzöld, azt használd :)

(#1472) agoka07 válasza Pszihonaranc (#1466) üzenetére

agoka07
(senior tag)

Egyértelmű: PowerAMP Pro!

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1473) Pszihonaranc válasza agoka07 (#1472) üzenetére

Pszihonaranc
(senior tag)

Megindokolnád, légyszi? Mert kb 50-50% ban hallom hogy melyik a jobb, de kevesen tudták alátámasztani.
Én pl majd egy éve winampot használok, és imádom a kinézetét, az egyszerűségét és a kezelhetőségét.

Miben tartod jobbnak a powerampot?

(#1474) Dusee

Dusee
(őstag)

üdv!
kilehet valahogy deríteni, hogy melyik app küld értesítéseket?
valamit felrakhattam, ami napjában többször is küld egy értesítést, és ha rányomok behozza a store-os adatlapját a hirdetett játéknak, és kezd már eléggé idegesítővé válni.
köszi szépen a segítséget :R

(#1475) Jazz válasza Pszihonaranc (#1473) üzenetére

Jazz
(veterán)

1.: És a Vanilla Music-ról mi a véleményed? Foobar2000-et próbáltad?
Winamp az nem egy kókler program? Már ami a hangminőséget jelenti...PC-n legalább is gyatra.

2.: Ki van kapcsolva a google play auto reklám személyreszabott marhasága, még is néhány alkamazásnál ott van a reklám az alsó sorban. Ez direkt ilyen? Ez ellen nem lehet mit tenni?

3.: Nekem fontos lenne hogy minél nagyobb területet lássak át a telefonon, elvégre 960*540, legyen is értelme....azonban hiába állíton tiny-re a betű méretet az Android settings-ében, a sorok nagysága ugyan akkora marad, nem húzza összébb....így aztán van értelme.
Erre van esetleg valami applikáció?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1476) DemonDani

DemonDani
(addikt)

n7 playert használ valaki?
Nekem valamiért nem szedi össze azokat a zenéket amiket kéne, de a hülye GPS hangokat meg igen -.-

asd fgh jkl éáű

(#1477) nxferenc válasza Dusee (#1474) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

(#1478) Dusee válasza nxferenc (#1477) üzenetére

Dusee
(őstag)

köszöntem szépen :R

szerk: ez az app csak akkor mutatja, hogy melyik küldi az értesítést, amikor azt már kijelezte a telefon, vagy ettől függetlenül is?

[ Szerkesztve ]

(#1479) mttssz

mttssz
(senior tag)

Üdv!
Valami e-mail klienst keresek, ami képes több fiókot kezelni egyszerre, mit ajánlanátok?

Xiaomi Mi A1 (4/64GB) - Lenovo Ideapad 700

(#1480) pinnacle válasza dokee78 (#1446) üzenetére

pinnacle
(veterán)

Köszi! Kipróbáltam a beállításokat, de itt is mindig halk volt a másik fél, kivéve ha kihangosítottam. ZTE Blade, CM 7.2 Nightly van.

(#1481) flash-

flash-
(veterán)

sziasztok

az a bajom hogy ha telepítek a telefonomra alkalmazásokat,és aztán uninstallálom őket,akkor is marad valami a telefon belső memóriájában,és így van az hogy egyre csak fogy a hely a telefon memóriájában,pedig a telefonomra installált programok mérete,mennyisége nem nő.

mivel lehet kitörölni a telefon memóriájában hátramaradt program maradványokat?

(#1482) elfelejtette válasza flash- (#1481) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

SD Maid

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#1483) petipetya

petipetya
(nagyúr)

Apex frissítés még mindig gáz? Csináltam egy mentést az utolsó működő verzióról, biztos ami biztos.

nincs rá lezsóidő

(#1484) nxferenc válasza petipetya (#1483) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

Már jó.

(#1485) pinnacle

pinnacle
(veterán)

A tárcsázóba, hogy tudok betűket beírni?

(#1486) Jim74 válasza elfelejtette (#1482) üzenetére

Jim74
(veterán)

De jó lenne erről egy logout-os cikk, hogy a kevésbé hozzáértők is ki tudják pucolni a szemetet a telefonról anélkül, hogy hazavágnák a rendszerüket. :B

(#1487) Edi77

Edi77
(őstag)

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani olyan programot, mint a MultiPicture Live Wallpaper? Szeretném, a háttérképet átméretezés nélkül a képernyőhöz igazítani.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#1488) petipetya válasza nxferenc (#1484) üzenetére

petipetya
(nagyúr)

:R

nincs rá lezsóidő

(#1489) fil válasza pinnacle (#1485) üzenetére

fil
(senior tag)

Miért is ? :F

(#1490) pinnacle válasza fil (#1489) üzenetére

pinnacle
(veterán)

Ezt szeretném kipróbálni.

(#1491) xSide válasza pinnacle (#1490) üzenetére

xSide
(őstag)

Kezdj el írni, a számok a betűk!

ZTE = 983
CHIPINFO = 24474636

UI. nem mindegy melyik tárcsázóba írod, azt hiszem stock zte kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#1492) fatal` válasza Pszihonaranc (#1466) üzenetére

fatal`
(félisten)

PowerAMP.

http://goo.gl/gd6Zi5

(#1493) Narxis válasza Pszihonaranc (#1466) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

Winamp Pro. Tapasztalt, régi motoros fejlesztőgárda áll mögöttük, ismerik a zenelejátszás minden részletét.

(#1494) twine válasza Narxis (#1493) üzenetére

twine
(addikt)

...ha már megvásároltam a PowerAmp-ot,,,
"Mivel vennél rá", hogy váltsak?
(Mert csak úgy nem dobok ki egy rugót az ablakon, ha nem tudom a "miértjét" )

Komolyan érdekel,,nem kötekedés....szeretek jó (vagy a legjobb) dolgokat használni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1495) xSide válasza twine (#1494) üzenetére

xSide
(őstag)

Úgy voltam vele teszteltem, használtam minden létező lejátszót a PowerAmp megvétele előtt (ugye ebből is van nap limites korlátlan verzió) és saját tapasztalatom alapján döntöttem...
Javaslom tedd ezt Te is és magad dönthetsz melyik jön be jobban:)

A hallott zene minősége készülékektől, használt romoktól erősen függ és emiatt ki-ki mást választhatott, ezáltal lehet rossz vagy jó tapasztalata a lejátszókról!

[ Szerkesztve ]

(#1496) twine válasza xSide (#1495) üzenetére

twine
(addikt)

Igaz, hogy érdemes kipróbálni,,csak azért nem szeretek "orrba szájba" telepíteni,,mert egy jól belakott rendszert össze is tudnak zavarni programok...(és az apró kis hülye nyűgöktől a falnak tudok menni) ezért kérdezek inkább, és utána mérlegelek érdemes e kipróbálnom ;)
Most pld. van egy kis bajom:

használ valaki Extended Controls-t?
Mióta feltelepítettem, töltés közben nem kapcsolja le a kijelzőt,,,ezt én a beállításokban meg tudom tenni(kiveszem a pipát az adott opció mellől), de az első ki/bekapcsolás után ismét visszarakja a pipát....
Extended Controls beállításaiban én egyenlőre nem találtam semmi erre utaló kapcsolható opciót :(
Ha valaki tudja a magoldást, ne tartsa magában...

[ Szerkesztve ]

(#1497) pinnacle válasza xSide (#1491) üzenetére

pinnacle
(veterán)

Köszi! Lehet, hogy tényleg stock kell hozzá, mert nekem érvénytelen kódot mutatott.

(#1498) fjani1981

fjani1981
(senior tag)

tudtok olyan progit ami egy bizanyos mappát lekódol?

Jani

(#1499) Leonardo91

Leonardo91
(senior tag)

Milyen képfelismerő programot tudtok ajánlani?

/ Galaxy A80 - Galaxy TAB S6 /

(#1500) twine válasza pinnacle (#1497) üzenetére

twine
(addikt)

Nem tudom mi a cél, így csak "beleokoskodok",,de a szervíz kódokat az esetek többségében a stock tárcsázók szokták csak előhozni... ;)

(#1499) Leonardo91:
Google Googles :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.