Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) ChelseaFC26


ChelseaFC26
csendes tag

Van esetleg valaki aki használja a Pocket nevű zseniális alkalmazást, és tudja, hogy hova menti le szinkronizáláskor az adott oldalakat? Az istennek se találom, pedig kíváncsi lennék, hogy mekkora méretű fileokba menteget

(#1202) air válasza elfelejtette (#1198) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem a böngészőből való telepítésnek csak PC-n van értelme. A telefonon én mindig a Play alkalmazást használom.
Tudom kicsit macerás mindig átmenni, és az ajánlott progit ott is megkeresni, de így biztosan működik.
Mondjuk az Opera Mini-vel az is lehet a gond, hogy az igazából nem böngésző. Csak egy megjelenítő alkalmazás. Az opera szervere által becsomagolt anyagot jeleníti meg. Próbáld meg az Opera Mobile-t vagy a gyári böngészőt használni!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1203) Biqci válasza Sátán44 (#1156) üzenetére


Biqci
aktív tag

Köszi, de az lenne a cél, hogy a tanult, vagy megtanulandó szavakból tudjak összeállítani olyan saját listát, amelyet bárhol tudom gyakorolni és összevissza dobálva a szavakat ki tudjam magam kérdezni.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#1204) Polllen válasza Biqci (#1203) üzenetére


Polllen
nagyúr

Flashcard néven keresd őket, droidon meg nem próbáltam egyiket se. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1205) Biqci válasza Polllen (#1204) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nagyszerű, úgy látom van választék bőven, a hétvégén átmazsolázom őket, csak találok valami értelmeset.
Kössz! :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#1206) elfelejtette válasza vgyuri (#1199) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Már több mindent telepítettem a Playről, ennyi erővel már rég ismernie kellene.
A nyelv átállítását megpróbálom.
(#1202 ) air: Sajna pc-ről se megy a dolog, mivel szar az alaplapom, és hiába dugom rá a mobilnetes sticket, nem müxik (több sticket is próbáltam). Vezetékes netem pedig nincs.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1207) zebede


zebede
őstag

Van olyan program amivel külsô billentyûzetet lehetne menedzselni? :)
Tehát ha rádugok egz usb billt. a tabra akkor betudjam állítgatni a magyar ékezetes karaktereket is.

(#1208) #53667584 válasza ChelseaFC26 (#1201) üzenetére


#53667584
törölt tag

/sdcard/Android/data/com.ideashower.readitlater.pro/

(#1209) vgyuri válasza zebede (#1207) üzenetére


vgyuri
őstag

Lehet van egyszerűbb megoldás is, anno ezt a /system/usr/keychars/ -ban lévő kcm fájl átírásával csináltam meg, unicode karaktereket kellett beírni az ékezethez:

key A {
label: 'A'
base: 'a'
shift, capslock: 'A'
alt: '\u00e1'
alt+shift: '\u00c1'

ctrl, meta: none
}

Így: alt+a = á, alt+shift+a = Á lett.

[ Szerkesztve ]

(#1210) zebede válasza vgyuri (#1209) üzenetére


zebede
őstag

Közben megtaláltam marketen: [link]

Úgy néz ki tökéletes, most is azon írok és nem kell visszanézegetni, hogy jó-e a karakter.
Automatikusan beállította magát Magyarra és minden karakter ott van ahol lennie kell.

(#1211) turbobusa


turbobusa
senior tag

Halihó!

Android-ra milyen méretű ikonok kellenek, hogy jobb legyen a hatás?
iPhone-hoz mérten gondolnám a hasonlatot, kidolgozottságra gondolok...

(#1212) darvinya válasza turbobusa (#1211) üzenetére


darvinya
titán

Az inkább a telo képernyő felbotásától függ.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1213) bubi92 válasza turbobusa (#1211) üzenetére


bubi92
őstag

amilyen neked jól esik. ízlés kérdése. gyere át ide. itt elég sok méretben vannak.

(#1214) ChelseaFC26 válasza #53667584 (#1208) üzenetére


ChelseaFC26
csendes tag

Köszönöm! Sikerült!

(#1215) turbobusa válasza darvinya (#1212) üzenetére


turbobusa
senior tag

Jaja csak ettől még sok app ikonja ratyi.

(#1216) darvinya válasza turbobusa (#1215) üzenetére


darvinya
titán

De az app ikon-ja, nem a rendszeré.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1217) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

Érdekelne hogy van e androidra valami olyan megoldás amivel offline tudom megnézni a teljes bkv térképet hogy hol mi jár?
Google maps nem nyerő

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1218) #53667584 válasza flash- (#1217) üzenetére


#53667584
törölt tag

Térképről nem tudok, itt megvannak a megállók Budapesti menetrend.

(#1219) flash- válasza #53667584 (#1218) üzenetére


flash-
veterán

koszi ezt ismerem.
letöltöttem képként a bkv térképet de ilyen nagyfelbontású képet nem enged a telefon megnyitni.milyen progi az amivel ezt megtehetem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1220) Dottore válasza turbobusa (#1211) üzenetére


Dottore
addikt

72 x 72 px. Ez a mérete (240 dpi) a drawerban és a screenen látható app és redszer ikonoknak. Kisebb képernyőnél (120, 160 dpi), a képernyő méretének (36 x 36, 48 x 48 px) megfelelően fogja megjeleníteni.

Nagyobbat a tabletek miatt használnak. pl. 96 x 96 px és 512 x 512 px

Developers launcher icons

[ Szerkesztve ]

(#1221) fil


fil
őstag

Van olyan app ami a LybreOffice/OpenOffice file-okat megnyitja? Nem csak olvasásra, írásra is.

(#1222) Ambavir válasza fil (#1221) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Nézted a Picsel Smart Office-t?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#1223) #53667584 válasza flash- (#1219) üzenetére


#53667584
törölt tag

Szerintem bármilyen képnézető megnyit nagy képet. Pl. Quickpic. Próbáld meg, hogy a kép pedig legyen jpg.

(#1224) fil válasza Ambavir (#1222) üzenetére


fil
őstag

Az is csak az m$ formátumokat tudja :(

(#1225) turbobusa válasza Dottore (#1220) üzenetére


turbobusa
senior tag

Köszi papa a hasznos s gyors hozzászólást ez ügyben! :)

5g-t akartam venni, de szerintem s3 lesz a vége, hiába szeretem az ios-t a hiányosságai ellenére. S4-re érdemes várni vagy felesleges?
130k-ért ha veszek most egy zsír új két év gyártó garis s3-t azt két év után mennyiért tudnám eladni?

(#1226) Fandango válasza turbobusa (#1225) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem senki nem tudja mennyiert fogod tudni eladni 2 ev mulva. :U (senki nem lat a jovobe)

(#1227) turbobusa válasza Fandango (#1226) üzenetére


turbobusa
senior tag

S2-nél hogy volt anno?

(#1228) Fandango válasza turbobusa (#1227) üzenetére


Fandango
veterán

Passz, nem kovetem az iPhone generaciokat, de ez itt offtopic, en segiteni nem tudok, bocsi.

(#1229) stargatelost


stargatelost
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocsi, ha volt már erről szó, de tablet vevésen gondolkozom (eddig nem nagyon volt még a kezemben), és az lenne a kérdésem, hogy ha felrakok rá egy 720p videót, és hozzá egy .srt fájlt, akkor azt rendesen le fogja játszani? (Mint egy rendes pc-n?)
Köszi! :)

(#1230) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

hú de rég jártam erre :B

tudtok mondani nekem egy jó progit, ami mariska segítségével bemondja a hívó nevét, smst h ki küldte?

Az eCID-et használtam, de elromlott :F hozzá hasonló program kellene...

Köszi :U

(#1231) #53667584 válasza stargatelost (#1229) üzenetére


#53667584
törölt tag

amit leírtál az kb ilyen:
kenyér vásárláson gondolkozom és az lenne a kérdésem, hogy ha megkenem lekvárral és teszek rá egy kis mustárt, akkor azt rendesen meglehet enni?

akinek ez ízlik az megtudja enni. tehát nem a kenyér fogja eldönteni, hogy együtt jó-e a lekvár és a mustár. ha érted mit mondok.

[ Szerkesztve ]

(#1232) Dicker válasza stargatelost (#1229) üzenetére


Dicker
őstag

Nem tablet-tól függ. Hanem inkább a lejátszó programtól. Általában jól kezelik a feliratokat. BSPlayer, Dice. VLC.

(#1233) Fandango válasza stargatelost (#1229) üzenetére


Fandango
veterán

A felirat szerintem a legtobb video playernek nem jelent gondot, ahogy a video lejatszasa sem. Az, hogy a 720p video rendesen megy e az adott tableten, azt leginkabb a hardware befolyasolja, nem a software.

[ Szerkesztve ]

(#1234) stargatelost


stargatelost
csendes tag

Köszi a válaszokat! (Amúgy valószínűleg Aurora II lesz.)

(#1235) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Tudja valaki hogy az alkalmazás információknál mi az a usb-alkalmazás? Az opera mobile nekem most 42MB,és memkarin van. ??? De van még más is,ami feltűnően nagy...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1236) tvamos válasza Dicker (#1232) üzenetére


tvamos
nagyúr

A VLC-t honnan tudom letolteni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1237) Pajoz válasza tvamos (#1236) üzenetére


Pajoz
őstag

Playen nézted már?

(#1238) laci laci válasza CoolBoy323 (#1230) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Ez engem is érdekelne.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1239) tvamos válasza Pajoz (#1237) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak ezt talaltam, ami lejatszo ugye:
VLC Beta (NEON version)
Sajnos nekem ez nem jo... :(
(Nincs NEON-om. Igaz, nem probaltam.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1240) Pajoz válasza tvamos (#1239) üzenetére


Pajoz
őstag

Most próbáltam a VLC-t. de nálam nem indult el mert a pc-n nincs fent a prog, az app meg mindenáron csatlakozni akart a géphez.
Nekem az MxPlayer és a Dice is szépen kezelte a feliratokat.

(#1241) DS39 válasza Pajoz (#1240) üzenetére


DS39
nagyúr

+1 MX Player. szinte mindent visz. és az új Hardver+ gyorsítással tök akkukímélő lett a lejátszás :)

(#1242) atillaahun válasza DS39 (#1241) üzenetére


atillaahun
veterán

Már a régivel is az volt. :)

(#1243) #53667584 válasza Pajoz (#1240) üzenetére


#53667584
törölt tag

rosszat próbáltál. nem vlc remote vagy stream kell, hanem a hivatalos vlc

(#1244) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Tudnátok segíteni egy frissen lett (első) Androidos okostelefonos tulajnak, milyen alap, best of, must have...sofware-eket telepítsen fel az ICS-re?

Mivel még nem volt Anrdoidom, nem tudom milyen lehetőségei vannak, lehetnének, mi az ami rossz, és van nála sokkal jobb....

- egy teljes, nem mobilra redukált kódolású pro browser (ICS Browser +?), hogy lehessen fullosan is látni a honlapokat
- egy normális FM Rádió progi
- pro camera progi (Camera FV-5?)
- pro tölöttség mérő, elem kezelő
- sleep mód megakadályozó, hogy aktív maradjon a kijelző érintésre, ne mindig a főkapcsoló gomb megnyomásával kelljen visszahozni a telefont, vagy egy erre akalmas software.
- Ti az eredeit névjegyzéket, sms küldő rendszert használjátok?
- egy minél teljesebb Office Word Excel androidra létezik?
- pro videó lejátszó, mint a linuxos (az összes codecet eleve magában tartalmazaó) mplayer, vagy SM player, ami kezeli az mkv-t is, és kihasználja a telefon hardweres gyorsítását
- valamilyen megoldás a FAT32 probléma ellen (ugye nem lehet 4.3Gb-nál nagyobb file-okat rámásolni). NTFS-ben meg az Android nem látja az SD karit. ST3-ban meg az XP nem látja a SD karit. Erre valami ötlet?
A programokat érdemesebb egyébként a külső memóriára telepíteni, sem hogy a telefon memóriára? 2Gb a teló memória, gondolom az nem sok mindenre elegendő. Root-olás meg van.

Ez az amit én kérdésként így elsőre össze tudok szedni, úgy hogy fogalamam sincs mikre képes az android, vagy egyáltalán ezek az okos telefonok....

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1245) macilacus válasza DS39 (#1241) üzenetére


macilacus
senior tag

+1 az MX Playernek :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#1246) atillaahun válasza Jazz (#1244) üzenetére


atillaahun
veterán

Opera Mobile.
FM rádióból szerintem nem lesz külön, mert az általában típusspecifikus app.
Esetleg Lgcamera, vagy Camera Zoom FX
MX Video Player
Kapcsolatkezelőnek pl. EX Dialer, vagy Rocket Dialer.
Office Suite 6 ír és olvas minden office dokumentumot
Ext3 partíció létrehozása nagy méretekhez.
2 GB telefon memória programok telepítésére több mint elég.
Plusz javasolnám még billentyűzetnek az AnySoftKeyboard-ot a magyar nyelvi kiegészítőjével.

[ Szerkesztve ]

(#1247) AppSas


AppSas
csendes tag

AutoBluetooth

Ajánlom mindenkinek, főleg aki Bluetooth fülest használ. Napra és időpontra beállíthatóan automatikusan ki-be kapcsolja a Bluetooth-t, így spórolva az akkuidőn.

AppSas.hu - Android App Árfigyelő

(#1248) flash- válasza #53667584 (#1223) üzenetére


flash-
veterán

quickpic sem nyit meg tizenakárhány megapixeles képet

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1249) #53667584 válasza Jazz (#1244) üzenetére


#53667584
törölt tag

böngésző: chrome
fm rádió: ??? fogalmam sincs, a nexusomban nincs fm tuner
pro camera: talán a camera zoom fx? én a gyári jelly bean kameráját használom
pro tölöttség mérő: felesleges, de Battery Widget? Reborn! Pro
sleep mód megakadályozó: ???
névjegyzéket, sms: nálam alap androidos
office: talán a kingsoft office
pro videó lejátszó: vlc, mx player
FAT32: 4GB-nál nagyobb fájlokat soha nem fogsz tudni rajta tárolni, ez ilyen fat fícsör

(#1250) AppSas válasza Jazz (#1244) üzenetére


AppSas
csendes tag

- sleep mód megakadályozó, hogy aktív maradjon a kijelző érintésre, ne mindig a főkapcsoló gomb megnyomásával kelljen visszahozni a telefont, vagy egy erre akalmas software.

Csak azt tudom mondani, hogy mit ne próbálj ki, de szerintem már ez is sokat segíthet:

- amelyik a mozgást, "rázást" figyeli: hosszabb olvasás közben ugyanúgy kikapcsol, zsebben hordva járáskor meg be

- amelyik a fényerőt figyeli: sötétben, félhomályban nem ér semmit

- közelség érzékelő: videó jól mutat, hogyha ráteszed az ujjad nem alszik el, vagy suhintasz előtte kettőt felébred, de a zseb/tok ugyanúgy összezavarja, ráadásul kérdés, hogy mennyire terheli le azt az eszközt (a közelségérzékelőt), amit nem folyamatos használatra terveztek

Ja igen, és bármelyiket is válaszd, számolj azzal, hogy folyamatosan működnek, és zabálják az akkuidőt.

AppSas.hu - Android App Árfigyelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.