Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-06 09:13:26

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1351) Jazz válasza air (#1349) üzenetére

Jazz
(veterán)

Támogatja a 32Gb-ot, mert FAT32-őn gyönyörűen működik. :)

Össze-vissza írnak azok mindent. Még Samu G II-ről is annyiféle specifikációt találok, ahányféle oldal van.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1352) atillaahun válasza Jazz (#1342) üzenetére

atillaahun
(addikt)

"A fájlméret korlátozásban az 512 terabájt az ajánlott, de 64 zettabájt az elméleti maximum."
Beztos nem lesz kevés? ;]

Egyébként igazán nem rosszindulatból, de szerintem az 1080p-s .mkv-től úgy befog állni a telefon mint a 2 hetes beton. Igazából nem vagyok vele tisztában mire képesek ezek az új sokmagos erőgépek, de hát a laptopom se egy gyenge cucc, mégis nagyon küszködik az 1080p-vel. :U

[ Szerkesztve ]

(#1353) Jazz válasza nxferenc (#1350) üzenetére

Jazz
(veterán)

Eleve úgy formázom FAT-ra, hogy benne van a telefonba, máshogy hogy lehet? Én PC-n kersztül USB módban.
Ez nekem kicsit még idegen amit írtál...

Amúgy a file kezelőben hogy-hogy a Telefon memória (SDCard)\akármi\mnt\SDCard2 -> és csk így tudom megnyitni a mem kártyát?
Azt belehet állítani hogy lássak "meghajtókat"?

Meg valami gáz van.
Nem tudom mitől, nagyon lassan másol a mem karira. 1500kbyte/s. (FAT32) Root, meg a feltelepített programok előtt ez 5000 volt, igaz akkor nem voltam wifi-n, de ennek semmi köze hozzá gondolom. Semmi nem fut a háttérben (középső gomb lenyomva tart, és jobbra kihúzkodtam mindent)

Tudtok valami jó részletes erőforrás figyelő progit? Meg app.... Mint egy complett feladatkezelő + CPU és hardware diagnosztika.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1354) nxferenc válasza atillaahun (#1352) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

eléggé sok mindenre képesek ezek a telefonok. a raspberry pi-om is simán lejátszik 1080p-t. pedig az sem egy erős vas.

(#1353) Jazz: meghajtókat? olyan nincs. olvass utána a unix filerendszer felépítésének.

(#1355) atillaahun válasza Jazz (#1353) üzenetére

atillaahun
(addikt)

(#1356) Jazz válasza atillaahun (#1355) üzenetére

Jazz
(veterán)

Mindig megakartam kérdezni, hogy tudom elérni egyszerűen a cikket az ilyenk linkelt cikkre indított fórumokból?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1357) Jazz válasza atillaahun (#1352) üzenetére

Jazz
(veterán)

Én is azt hittem, de ezeken vannak hardware-es dekódoló gyorsító áramkörök. A laptopod meg sofware-esen küzködik csak.

Feltettem az MX Playert, de nincs hang az avi lejátszása közben. :S Hogy hogy? Nem olyan mint az MPlayer, hogy eleve tartalmazza az összes codec-et?

(#1358) nxferenc: Ennyi év után...thx :DDD

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1358) nxferenc válasza Jazz (#1356) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

jobb felső sarok, témaindító írás

(#1359) Jazz válasza nxferenc (#1358) üzenetére

Jazz
(veterán)

Elixir2 Widget Widget mint hirdetés, vagy az ikonokat érti alatta? Úgy is kérdezhetném mi az a widget? Mit csinál ez az addon pontosan?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1360) atillaahun válasza Jazz (#1357) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Hát nemtom, nekem hang még nem tűnt el eddig. Próbáltál esetleg valami audio kódolást állítani? Gondolom véletlen sincs minimumon a hangerő. Többféle avi-val is nézed?

(#1361) DS39 válasza Jazz (#1357) üzenetére

DS39
(veterán)

a hangjegyre kattintva szoftveres audio dekóder. úgy tuti menni fog.

(#1362) Jazz válasza DS39 (#1361) üzenetére

Jazz
(veterán)

Megy, köszi. :)

Feltettem az Elixir 2-őt. Az 512 Mb memóriából mindig csak 64 szabad kb. Ez hogy lehet? A közpéső gombot nyomva tartva semmi nem fut a háttérben.

Manage Applications: A beépítettet használjátok, vagy erre is van egy jobb? (Mikor az Elixir2-ben rámegyek a "Memory"-ra, azon belül Manage App., a default jön elő.

Mi a különbség a cached process és a running process között?

free your mind

(#1363) Zsolt_72 válasza Jazz (#1362) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)

cached: háttérben tárolva

running: futó alkalmazás

:)

(#1364) punky10 válasza Jazz (#1347) üzenetére

punky10
(addikt)

Javitom magam,nem az összes ext-et,mert extfatot nem probáltam,csak az ext1-2-3-at...

Xiaomi Redmi 3s Prime/Note 4/Huawei P20/Samsung Galaxy tab A6 10.1 LTE

(#1365) R19 válasza acsati (#1344) üzenetére

R19
(senior tag)

Nekem legjobban az lgCameraPro vált be.
Videó közben folyamatos az autófókusz, állítható az expozíció kompenzáció és még sok minden. :)

(#1366) Zsolt_72 válasza R19 (#1365) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)

Még egy voks az LG Cam Pro-ra. Jó kis app.

(#1367) DS39 válasza Jazz (#1274) üzenetére

DS39
(veterán)

és ez működik neked? én kipróbáltam, de nincs a listán egy app se, pedig jól írtam be az adatokat.

(#1368) Jazz válasza DS39 (#1367) üzenetére

Jazz
(veterán)

Nem próbáltam mert rájöttem hogy PC-n böngészve bejelentkezve az app letöltés automatikusan elindul a telefonra....

free your mind

(#1369) Oldman2 válasza Jazz (#1244) üzenetére

Oldman2
(veterán)
LOGOUT blog

FM Rádió Progi

_Ha_ támogatja a készülékedet, akkor Spirit FM Radio.

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#1370) DS39 válasza Jazz (#1368) üzenetére

DS39
(veterán)

jaja, de nekem most arra kellene hogy olyan nagy apk-t tudjak letölteni, ami a belső memóba már nem férne el, normál play-es letöltésnél.

(#1371) Jazz válasza Oldman2 (#1369) üzenetére

Jazz
(veterán)

Köszi!

Néztem közben stopper programokat. Ezt találtam ami nagyon népszerű: [link] Csak engem zavar az analóg stílus.

Még pár program eszembe jutott:
- pro diktafon, video rögzítő, zenelejátszó (PC-n a foobar2000 az ász, itt nem tudom)

Kérdés: Itt is csippan a telefon, ha telefonálás közben record-ot nyom az illető? Ez ellen progi?

free your mind

(#1372) Jazz válasza atillaahun (#1352) üzenetére

Jazz
(veterán)

Egyébként igazán nem rosszindulatból, de szerintem az 1080p-s .mkv-től úgy befog állni a telefon mint a 2 hetes beton. Igazából nem vagyok vele tisztában mire képesek ezek az új sokmagos erőgépek, de hát a laptopom se egy gyenge cucc, mégis nagyon küszködik az 1080p-vel.

Szétvágtam MKVToolNix-el....

Olyan lazán viszi az 1080p-t mint a huzat!
Aztán átváltottam hardware-es dekódolásról software-esre is a próba kedvéért, és ygy is viszi! (igaz, így már be-be döccen a részletesebb jeleneteknél).

Magam is meglepődtem. Hát, erről ennyit. :C

free your mind

(#1373) DS39 válasza DS39 (#1370) üzenetére

DS39
(veterán)

közben sikerült, leszedtem a legfrissebb verziót a progiból, azzal már ment is. hasznos cucc. :)

(#1374) Jazz válasza DS39 (#1373) üzenetére

Jazz
(veterán)

grat :)

free your mind

(#1375) acsati válasza R19 (#1365) üzenetére

acsati
(aktív tag)

Az nekem is fent van, de sokszor csinál olyat, hogy az elkészült videót nem jól menti el, vagy én nem tudom, de azt írja, hogy a videó nem játszható le. :S És sajnos elég sokszor ezt csinálja :(

(#1376) Jazz válasza atillaahun (#1355) üzenetére

Jazz
(veterán)

Isteni ez a progi :R

free your mind

(#1377) flash- válasza nxferenc (#1254) üzenetére

flash-
(veterán)

elhiszem nekem ezt a quicpic nem nyitja meg.

(#1378) Jazz válasza Jazz (#1372) üzenetére

Jazz
(veterán)

Helyesbítek. Amit néztem az ugyan csak 720p volt....

Teszteltem egy 12Gb-os 1080-as mkv-val:

Duration : 2h 41mn
Overall bit rate : 10.1 Mbps

Video:

Format : AVC
Duration : 2h 41mn
Bit rate : 7 964 Kbps
Nominal bit rate : 8 171 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps

Audio #1:

Language : Hungarian
Format : AC-3
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48.0 KHz

Nos, itt már folyamatosan szaggat Software-esen, olyan 20 fps, mert hogy lassú.
A hardware-es módot nem tudom kiválasztani, mert azt mondja hogy nem támogatott. :S

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1379) Jazz válasza acsati (#1375) üzenetére

Jazz
(veterán)

Tényleg sokszor fagy.

Megtaláltam a te programod: Camera ZOOM FX :)

bocs, ez fényképező.

Itt a videókamerád: Screencast Video Recorder

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1380) nxferenc válasza flash- (#1377) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

(#1381) R19 válasza acsati (#1375) üzenetére

R19
(senior tag)

Fagyás, vagy akadozás esetén csökkentsd a bit sűrűséget annyira, hogy egyenletes legyen a felvétel.
Akkor tuti, hogy vissza is lehet játszani.

(#1382) R19 válasza Jazz (#1379) üzenetére

R19
(senior tag)

A Screencast Video Recorder "csak" egy kép(videó) lopó alkalmazás.
Normál videó felvételt nem tud.

(#1383) ko9 válasza R19 (#1382) üzenetére

ko9
(addikt)

Screencast captures your phone screen at high frame rates into a high quality MPEG4 video with audio.
Igazából tegnap se értettem miért ezt ajánlja :)

lgCamera szerintem jó választás mind videóra, mind képre.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1384) maggi1886076

maggi1886076
(addikt)

Opera mini next-et használ vki? a legutóbbi frissítés óta elég furcsa dolgokat produkál!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1385) kilozsul válasza maggi1886076 (#1384) üzenetére

kilozsul
(aktív tag)

Én azt használok. (Bár fogalmam sincs miben más mint a sima mini :D )

Milyen furcsa dolgokat vettél észre?

(#1386) maggi1886076 válasza kilozsul (#1385) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

amikor háttérbe rakom, és vissza lépek, nem onnan tudom folytatni, ahol abbahagytam, hanem újra nagyítgatni és keresgetni.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1387) R19

R19
(senior tag)

A Beautiful Widgets honnét nyeri az időjárás infókat?

(#1388) maggi1886076 válasza R19 (#1387) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

Accuweather

(#1389) Jim74

Jim74
(veterán)

Sziasztok!

Galaxy W-s topikban is feltettem a kérdést, de ide hátha többen járnak, ezért itt is megkérdezném:
a gyári naptárat lehet valahogy függetleníteni a Business Calendartól? Ez utóbbit használnám, de ha beállítom, hogy melyik gmail fiókommal szinkronizálja a naptárat és, hogy mely naptárak szerepeljenek, akkor az bekerül az alap gyári naptárprogramba is. Ha viszont letiltom a gyári naptárat, akkor nem kapok emlékeztetőt azon eseményeknél, ahol ezt kifejezetten beállítottam....
Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1390) DemonDani

DemonDani
(addikt)

Zenehallgatásra melyik a legjobb app amúgy? Van itt valaki vájtfülű aki mindent végig próbált? n7playert nagyon sokan mondják, hogy jobb mint a Neutron, a PowerAMP meg folyton felmerül ha zenéről (szvsz csak régről berögződött hiszen ez az egyik legöregebb) van szó andLess-szel mi a helyzet?

asd fgh jkl éáű

(#1391) Deck

Deck
(veterán)

Frissítettem az apexet erre elszállt, fc-zett folyton.. Rakhatom újra az egész romot miatta.. Hát nagyszerű. :W Amint olvastam kommentekben playen mindenki így járt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: deck91_x

(#1392) petipetya válasza Deck (#1391) üzenetére

petipetya
(nagyúr)

Ki is kapcsoltam az auto frissítést a Play-en, jó hogy szóltál.

nincs rá lezsóidő

(#1393) Winne

Winne
(nagyúr)

Sziasztok!

Adott egy HTC Wildfire teló, ami menne be szervízbe, csak nem tudjuk kimenteni a számokat sim kártyára, mert nincs ilyen opció. Ezt láttam már több helyen is, hogy több telón is uez a helyzet. Feltettük a GO contacts nevű applikációt, de azzal sincs olyan opció, hogy simre tolja át a telefonmemóriából...

Ez egy aláírás!

(#1394) Melack válasza Winne (#1393) üzenetére

Melack
(veterán)

Miért nem mentitek ki Google Címtárba?

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1395) Winne válasza Melack (#1394) üzenetére

Winne
(nagyúr)

Volt egy ilyen opció, hogy a gmaillel szinkronizálja, de nem csinált rá semmit. Nekem symbianos telóm van, nem értek az androidhoz. Az lenne a lényeg, hogy simre rákerüljön valahogy, mert egy 6300-ba akarom tenni neki, amíg az a szervízben van. Arra meg nem tudom gmailből rátolni. :)

Ez egy aláírás!

(#1396) twine válasza Deck (#1391) üzenetére

twine
(addikt)

:R :R
Megvárom míg visszajeleznek, hogy megjavult,,nagy segítség voltál,,ez az elsődleges belakott launcher-em...Nem örültem volna ha napközben összefossa magát...
Kösz az infót..

(#1397) Melack válasza Winne (#1395) üzenetére

Melack
(veterán)

Szintén HTCm van: Import/Export contacts to SD card van. Az meg a 6300-ban is van, onnan meg beolvasod Nokiába.

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1398) twine válasza Winne (#1395) üzenetére

twine
(addikt)

Mentés file-ba.....
Lementi a memoriába,vagy kártyára (talán CSV file-ba), ezt a file-t átmásolod a nokiára,,,és importálod,,,vagy ilyesmi...
A lényeg hogy ezt a file-t a droid, és a symbian is kezeli....
Lehet sok a hiba abban amit írtam mert rég nem csináltam ilyet,,de ez lesz a módja... ;)

Melack megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#1399) jackbacsi87 válasza Winne (#1393) üzenetére

jackbacsi87
(senior tag)

Próbáld meg ezzel: Copy to SIM Card
Alapból a neveknél 12karaktert ment csak el, ezt a Settings-ben tudod nagyobbra állítani

Jiayu G3T->Jiayu G4S->ZTE V5 2/8->xiaomi s3 prime->xiaomi redmi note 5

(#1400) Winne

Winne
(nagyúr)

Köszönöm Urak! Sikerült! :R

Ez egy aláírás!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.