Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-06 09:13:26

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1251) varp

varp
(csendes tag)

Sziasztok!

Egyik fórumtársunk az LG P920 Optimus 3D fórumból javasolta, hogy itt érdeklődjek.

Van egy LGO3D-m és egy ilyen fajta kütyüt keresnék prezentációk irányítására.

http://us.ebid.net/for-sale/iphone-wireless-presenter-air-mouse-m-range-plug-and-play-73381553.htm

A Google Play-en található presenter app-ok nem jók, mert tök életszerűtlen, hogy egy konferencián odamégy a géphez és feltelepítesz rá egy programot aztán párosítod a telefonoddal. De egy ilyen plug & play cucc az más.

De sajna a fenti az egy Iphone kiegészítő.

Nem tud esetleg valamelyikőtök ilyet csak androidra?

Köszi szépen!

(#1252) nxferenc válasza flash- (#1248) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

tesztként megpróbáltam egy 20 megapixeles képpel. simán nyitotta.

(#1253) atillaahun válasza varp (#1251) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Szerintem pici vezeték nélküli egérrel kitűnően lehet oda-vissza kattintgatni a diákat, Androiddal ez csak bonyolultabb lesz.

(#1254) nxferenc válasza flash- (#1248) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek tessék:

140 megapixeles képet is megjelenít. Igaz volt előtte 3 másodpercig loading.

(#1255) varp válasza atillaahun (#1253) üzenetére

varp
(csendes tag)

Igen, igazad van, és vannak is nagyon jó kis presenterek pl.: Logitech Presenter, de ha már van az embernek egy úgymond "okos" telefonja, ami elvileg tudhatna ilyesmit, minek vegyek egy másik eszközt?
De köszi a hozzászólást.

(#1256) atillaahun válasza varp (#1255) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Hát azért, mert mint mondtad, ahhoz szoftveres háttérre lesz szükség, ergo telepítgetned kell, ami nem saját gép esetén nem (könnyen) kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#1257) varp válasza atillaahun (#1256) üzenetére

varp
(csendes tag)

Igen. Ez a problémám nekem is az összes fellelhető androidos programmal. Kell egy app a telefonra és egy a gépre, amin fut a ppt. Na ez a macera és nem jó megoldás.
De amit belinkeltem és Iphone-os kiegészítő, az olyan, hogy csak a telefonra kell app, a gépre nem, mert oda megy az usb-s stick és kész.
A kérdés....
Létezik-e ilyen androidra is, vagy nem?

(#1258) G@ben

G@ben
(őstag)

Olyan naptárat keresek, ami nagyon egyszerű, nincs túlbonyolítva.
Amit tudjon:
- hosszú szöveget is bele lehessen írni, ne álljon meg 160 karakternél
- egyszerűen jelezzen, hátrány, ha időintervallumot kell megadni, azaz csak és kizárólag a beállított időpontban jelezzen
- be lehessen állítani, hogy jelezzen az adott időpontban vagy csak fel legyen írva jelzés nélkül
- be lehessen állítani, hogy a jelzés ismétlődjön-e

Hirtelen ennyi. Van ilyen naptár?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1259) Vasinger!

Vasinger!
(nagyúr)

Tud valaki olyan progit amivel a gépemet tudnám irányitani bluetoothon keresztül?

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#1260) Jazz

Jazz
(veterán)

Köszi mindenkienk!

Még azt kifelejtettem, hogy valami pro naptár, illetve jegyzetelő?

(#1249) nxferenc: Fat32: igen, a 32bit-es 2^32-ediken korlát miatt...ezért kéne egy olyan formátum amit mindkét OS lát (android, XP) és kezel.

(#1250) AppSas: ez akkor nem játszik. Olyan nincs ami a kijelzőt érintésre aktívan hagyja? Vagy az is áramot fogyaszt?

(#1246) atillaahun: ha ext3 partíciót hozok létre az szép és jó, csak a windows nem látja mikor USB módban összekötön a telefonnal....így hogy másolom rá a file-okat?
A programokat egyébként te a telefon memóriára másolod?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1261) nxferenc válasza G@ben (#1258) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

Biztos, hogy naptár kell?
Mert amit itt leírtál arra megfelel az astrid task, ami egy feladatkezelő. Írhatsz bele regény hosszúságú szöveget, beállíthatsz értesítést, az események akár ismétlődhetnek is.

(#1260) Jazz: ext3, windowsra pedig ext2fsd vagy ext2ifs

[ Szerkesztve ]

(#1262) Narxis

Narxis
(nagyúr)

Új verzió jelent meg a Holo Launcher-ből és a Holo Launcher HD-ból.

What's in this version:
v1.2.4
- Fix folder label shadow bug
- Fix dock indicator bug
- Minor improvements
- Other bug fixes

(#1263) darvinya válasza varp (#1257) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Na most ez sem igaz.
” Iphone-os kiegészítő, az olyan, hogy csak a telefonra kell app, a gépre nem, mert oda megy az usb-s stick és kész”
Mert annak a PC-nek is ismernie kell, tehát marad a külön telepítés.
Vagy olyan telo amin van HDMI(pl: Neo/v, Arc/s, ion, stb.) ehhez csak kábel + projector, vagy monitor+Tv kell és mehet a prezentáció.
Én mondjuk NeoV kiválasztott képek listája/szöveg(ha PDF, ppt) érintőn, vagy másik telo (k660i) Bluetooth vezérlés.

Xiaomi Mi 8 Pro v9 Fekete… titán üveg hátas, hogy lássam mit kaptam

(#1264) G@ben válasza nxferenc (#1261) üzenetére

G@ben
(őstag)

Gondolkoztam, hogy beleírom, hogy emlékeztető is jó. :)
Kipróbálom, aztán meglátom, hogy jó-e nekem. Köszi! :R

(#1265) Jazz válasza nxferenc (#1261) üzenetére

Jazz
(veterán)

ext2-őt akkor látni fogja a windows is meg az android is és telepíteni is tudok rá?

Szerinted érdemes a programokat módszeresen az SD kártyára telepíteni, és a 2Gb telefon memóriát békény hagyni?

free your mind

(#1266) nxferenc válasza Jazz (#1265) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

ext2, ext3 és ext4-et is lát majd a windows. hogy mit hová érdemes telepíteni azt nem tudom, neked kell rájönnöd. nexusom van, nincs memóriakártya slotom.

(#1267) nxferenc válasza Jazz (#1265) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

ja, az nem biztos, hogy a telefonod is tudja majd használni az ext fájlrendszerű sd kártyát. telefonfüggő lehet.

(#1268) Jazz

Jazz
(veterán)

És a firefox androidos verziója milyen? az is tud full html megjelenítést?

Opera, Dophin, Maxton, Firefox, melyik legyen?

free your mind

(#1269) Jazz

Jazz
(veterán)

Nem tudok letölteni a google play-ről, pedig ingyenes a software.

Azt mondja hogy "ön még nem használta ezzel az email fiókkal...." meg valamilyen fehér bevásárló táskáról magyaráz. PC-n próbálom letölteni, aztán onnan másolom majd a telefonra.

Most hogy van ez?
--------------------------
Ja hogy ezt a google play-t direkt úgy írták meg hogy csak telefonra lehessen letölteni? Jaaaj.....most ez miért jó nekik? Nem mindegy hogy a telefonról másolja fel a gépre, vagy PC-n emulátort használ az ember? :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1270) nxferenc válasza Jazz (#1268) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

chrome :)

(#1271) Jazz válasza nxferenc (#1270) üzenetére

Jazz
(veterán)

Azt PC-n is utálom.:) Folyton fordítani akar mindent, meg ajálnani mindent ami google, óriásiak a gombok....ahhh....:)

free your mind

(#1272) G@ben válasza Jazz (#1269) üzenetére

G@ben
(őstag)

Nekem ugyanezt írja ki a telefonra. Bejelentkeztem, de akkor sem engedi. Ha számít, wifi-n csatlakozok.

(#1273) nxferenc válasza Jazz (#1271) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

Folyton fordítani akar mindent, meg ajálnani mindent ami google, óriásiak a gombok
talán be kellene állítani. óriási gombot még nem vettem észre. de ez már itt offtopic

(#1274) Jazz válasza G@ben (#1272) üzenetére

Jazz
(veterán)

Talán ez segít neked: Programok letöltése PC-re a Google Play-ről

free your mind

(#1275) DS39 válasza Jazz (#1269) üzenetére

DS39
(veterán)

gépre apk-t nem tudsz letölteni, de nem is szükséges ezzel macerálni, a google play-en rányomsz a telepítésre és akkor hamarosan meg is érkezik a telefonodra a megrendelt alkalmazás. (persze ha be van kapcsolva a net.)

a másik: a gyári androidos képes rendesen megjeleníteni a weblapokat, de az ICS-től elérhető browser ami fullosnak nevezhető html5, css3 támogatást tekintve. a firefox mobil verziója szerintem még elég kaki.

[ Szerkesztve ]

(#1276) Zsolt_72 válasza Jazz (#1269) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)

Nem tudom, nekem ez még sosem okozott gondot :)

Sőt, kifejezetten jó ötletnek gondolom, hogy PC-n kiválasztom az Áruházban és egyenesen a telefonra telepíti. Úgyis azon szeretném használni...

Persze kinek mi jön be, az eltérhet :-)

(#1277) nxferenc válasza G@ben (#1272) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

beállítod a google accountodat a telefonon, elindítod a play storet és már tölthetsz is. ezután pc-n is bejelentkezel és onnan is telepíthetsz.

(#1278) Jazz válasza nxferenc (#1266) üzenetére

Jazz
(veterán)

Leformáztam ext3-ra. Most se a windows nem látja, se az android. :U

free your mind

(#1279) G@ben válasza nxferenc (#1277) üzenetére

G@ben
(őstag)

Teljesen új vagyok az androidban, de az elején megadtam a google accountom az első beállításoknál. Hol tudom utólag megnézni, hogy megadtam-e?

(#1280) nxferenc válasza G@ben (#1279) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

settings > accounts
magyarul gondolom beállítások > fiókok

(#1278) Jazz: akkor vissza fat32. nem hiszem hogy átlagos felhasználás mellett 4GB-nél nagyobb fájlokat kell majd tárolnod rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1281) Pajoz válasza nxferenc (#1243) üzenetére

Pajoz
(őstag)

Az lehet mert a Pro Free volt az első találat, ezt próbáltam. :)Nem bonyolódtam bele túlságosan a tesztelésbe.

(#1282) fatal` válasza G@ben (#1279) üzenetére

fatal`
(félisten)

Beállítások -> Fiókok és szinkronizálás

http://goo.gl/gd6Zi5

(#1283) G@ben válasza nxferenc (#1280) üzenetére

G@ben
(őstag)

Be van állítva, mégsem engedi.
Viszont a szinkronizálás ki van kapcsolva. Az lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1284) Jazz válasza nxferenc (#1280) üzenetére

Jazz
(veterán)

Nem vagyok átlag user.;) Pont azért nem jó a FAT32, mert 4.3Gb-nál nagyobb file-okat szeretnék tárolni rajta. Nem hobbiból írogatok a fórumba és kínlódok ezen kérdés körül...:)

free your mind

(#1285) DS39 válasza G@ben (#1283) üzenetére

DS39
(veterán)

háttéradatok szinkronizálása legyen kipipálva.

(#1286) St3ven

St3ven
(addikt)

Viber-ből melyik az a verzió, ami még nem használ annyi erőforrást?

Most tettem fel a legújabbat (2.2.2.22), és alapból 29 MB RAM-ot eszik, nagyon megfogja a telót, sokszor kilépve belőle még a launchert is újra kell töltenie a rendszernek.

(LG GT540, GB, 256 MB RAM)

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#1287) G@ben válasza DS39 (#1285) üzenetére

G@ben
(őstag)

Megcsináltam, de még mindig nem jó, ugyanaz az üzenet.

(#1288) DS39 válasza G@ben (#1287) üzenetére

DS39
(veterán)

nyisd meg a telón a google play alkalmazást, akkor biztos leszinkronizál és elkezdi letölteni, ha tényleg ugyanazzal account-tel vagy bejelentkezve, mint amin igényelted a telepítést.

ha így sem megy, akkor passz, más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1289) aminat

aminat
(tag)

Egy olyan widgetet keresek amellyel egyszerre tudnám bekapcsolni az adatforgalmat, a szinkronizálást és a 3 g-t majd egyszerre ki.

(#1290) Ch4Bi

Ch4Bi
(csendes tag)

Sziasztok nekem egy olyan progi kellene amin vagy neten vagy Ftp-n vagy bluetoothon keresztül tudom pakolni a PC és a telefon között a fájlokat. Előre is köszi a válaszokat!

(#1291) macilacus válasza Ch4Bi (#1290) üzenetére

macilacus
(aktív tag)

EsExplorer
Total commander
MyPhoneExplorer

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#1292) G@ben válasza DS39 (#1288) üzenetére

G@ben
(őstag)

Ó, működik, csak eddig simán netről próbáltam letölteni, nem a playen. :D Szokni kell még az Androidot. Köszi! :R

(#1293) tvamos válasza Jazz (#1284) üzenetére

tvamos
(veterán)

Valahol azt olvastam, hogy ez megoldhato, ha formazaskor a foglalasi egyseget nagyobbra allitod, de lehet, hogu rosszul emlekszem! Akkor bocs!

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#1294) varp válasza darvinya (#1263) üzenetére

varp
(csendes tag)

Aha.

Hát mondjuk a logitech presenter r800-nak semmi sem kell, és a iPhone Wireless Presenter - Air Mouse 30M Range Plug and Play esetében is a Plug and Play ha jól tudom azt jelenti, hogy a fogadó eszköznek semmi de semmi külön (manuálisan) telepítendő programra nincsen szüksége.
De lehet én nem tudom jól.

(#1295) air válasza Jazz (#1284) üzenetére

air
(nagyúr)

Az első kérdéslistád is azt sugallta, hogy nem vagy átlagos felhasználó. (Kapásból arra gondoltam, hogy nem is telefon kellene neked, hanem netbook. :DD) De arra kíváncsi lennék, hogy egy telefonon mi célból kell 4 gigánál nagyobb fájlokat tárolni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1296) ko9 válasza Jazz (#1284) üzenetére

ko9
(addikt)

NTFS a kerneltől függ, hogy támogatja-e. Nem tudom milyen készüléked van, és mik a lehetőségeid a kernelcserére, de azzal megoldható a támogatás (esetleg kernelmodul :F ).

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1297) darvinya válasza varp (#1294) üzenetére

darvinya
(nagyúr)

Aha

Egy mutató pálcika, de ez mit kapcsol?
Mert ugye képet nem ez mutatja.
Amit én leírtam ez [link].( igaz nem kötöttem tv/projektor-ra és más akartam mutatni, de a lényeg az)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 8 Pro v9 Fekete… titán üveg hátas, hogy lássam mit kaptam

(#1298) Jazz válasza air (#1295) üzenetére

Jazz
(veterán)

Lehet, de a netbook nem fér el a zsebedben. :U

Na akkor segítek: 1080p mkv.;) És hogy miért? HDMi kimenete van a telefonnak....

free your mind

(#1299) nxferenc válasza Jazz (#1298) üzenetére

nxferenc
(senior tag)

A telefont típusát nem írtad, de lehet, hogy jobban jársz egy otg+külső hddvel.

[ Szerkesztve ]

(#1300) Jazz válasza ko9 (#1296) üzenetére

Jazz
(veterán)

Szerintem semmi lehetőség.

Én kiegyeznék egy ext2-es SD kari formázással is, ahogy meg is tettem, de a Droid nem látja!! Ez hogy lehet? Az még hagyján hogy win nem látja, de a droid sem!

Léteznek egyébként linux reader-ek win-re, nem tudom hogy visszafelé írni is lehet e velük. De tök mindegy ha az ext2-őt nem látja a droid....:(

(#1299) nxferenc: Az miért jó hogy ha egy külső HDD-t dugok rá? Pont az a lényege hogy 32Gb SD kari, sok minden ráfér....

[ Szerkesztve ]

free your mind

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.