Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A kereső sok találatot nem dobott nekem (ez lehet az én hibám is :B ), de lenne egykérdésem a win10 strem képességeit illetően. Egy (na jó már vagy fél tucat különböző forrással kipróbáltam, a telefonos felvételtől a dvd-ig) videót akartam lejátszani. Nyomtam rá egy jobb gombot és Castot indítottam a hálón megtalált samu okos tevére. És minden esetben az utolsó 2-2,5 percet elérve a teve kiírja hogy csekkoljam a hálózati kapcsolatot és szétbont.
Bárki futott már ilyenbe bele?

Nem létszükséglet ez nekem (servioo-t használok), de érdekel a probléma. Minden ötletet köszönök szépen!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41402) raidx


raidx
őstag

Az Opera böngészőm úgy döntött, hogy kitörli az összes telepített kiegészítőt. Sikerült egy kivételével mind visszarakni. A Cokie macera eltüntetőt valahol kaptam de most nem találom. Valaki tudna segíteni? Negyon idegesítő ez az eu hüjeség!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41404) King Unique válasza #45553408 (#41403) üzenetére


King Unique
titán

Hát, csak a kártyaolvasónál csinálja ezt és más USB-eszköznél nem, akkor még nem akkora gond. Illetve, ha előbbi valami noname vacak, akkor meg nem meglepő. Persze itt az is fontos infó lenne, hogy másik OS / gép alatt hogyan működik?

[ Szerkesztve ]

(#41405) geckowize válasza geckowize (#41398) üzenetére


geckowize
őstag

Nem csak jogosultsagot kene hozzaadni? Googlezasbol ezt talaltam.

Valaki ezt meg tudna erositeni?

(#41408) Roxkex válasza Roxkex (#41382) üzenetére


Roxkex
senior tag

Valaki erre?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41409) dannyl


dannyl
addikt

Leírom újfent, részletesebben a problémám, hátha tudtok rá mondani valamit.

Megszűnt az az email címem, ami a microsoft fiókhoz volt regelve. A fiókomban felvettem az új címemet, majd elsődlegesre állítottam. A régit töröltem.

Erre a windows ezt az üzit dobja folyamatosan:

Ha rákattintok, bedobja a jelszó beírós ablakot (már az új címemmel), és ha beírom, akkor eltűnik, majd visszajön ugyanez az ablak. Kipróbáltam, ha rossz jelszót adok meg, azért szól, tehát a jelszó jó, csak valamiért nem jelentkezik be/nem erősíti meg.

A másodlagos problémám, hogy a win felhasználói fiókom is a régi mailt használja. Azt is át szeretném állítani, ha van rá mód.

Köszi előre is.

(#41410) raidx válasza geckowize (#41405) üzenetére


raidx
őstag

Álltalába ott maradnak a régi jogosultság beállítások ami már nem minden pontban igaz.

Szokott maradni valami a mi most egy számcsoport. Ez legtöbbször a lemeztulajdonos és a már nem létező felhasználó. Felveszed magad és utánna törlöd a rosszakat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41411) Sdi válasza #20749568 (#41407) üzenetére


Sdi
addikt

Nálam működik, mára is írt keresést.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#41412) JamesHun válasza istvankeresz (#40780) üzenetére


JamesHun
addikt

a win+tab ra reagál, de gyors munkához az nem jó :S
de csak a 2010-es office csinálja
a 2013 és a 2016 rendesen megy

SeriesX: JamesSHun

(#41413) geckowize válasza raidx (#41410) üzenetére


geckowize
őstag

Koszi szepen! :R
Most jut eszembe, hogy regen egy lokalis felhasznalokent levedtem csak magamra a vinyot, hogy mas felhasznalo ne ferjen hozza, de win10et meg mar M$ fiokkal hasznalom..

(#41415) Воланд válasza dannyl (#41409) üzenetére


Воланд
titán

Support. Talán ők tudnak segíteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41416) raidx válasza Roxkex (#41408) üzenetére


raidx
őstag

Csak a kikapcsolás segít. A Win mikor nem használod a gépet elkezd rendezgetni. Ami progit gyakrabban használsz azt átrendezi a HDD gyorsabb elérésű részére, hogy legközelebb gyorsabban tudja indítani. Amint használni kezded a gépet azonnal abba is hagyja így nehéz fülöncsípni. Egy idő utánn beáll a házirend. Megtanulja és átpakolja a kedvenceidet. Persze, ha a szokásaid gyakran változnak elölről kezdődik minden.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41417) istvankeresz válasza JamesHun (#41412) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Hmm, érdekes. Be van frissítve? Lehet, hogy valamelyik frissítés felülírt valami. Ha nincs befrissítve, akkor frissítsd, hátha felül ír valamit. :)

Ezt találtam nemműködő alt+tab-ra. Csekkold le.

Excel 2010-el van a probléma. Lehet megoldja. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41418) krealon válasza No.93 (#41359) üzenetére


krealon
veterán

"miután beütöm a pin kódot, azt írja ki hogy Windows előkészítése, és belép ebbe az ideiglenes fiókba, ami a nevemen fut"

A megoldas (sajnos angol nyelvu)

(#41419) krealon válasza kovadam1 (#41390) üzenetére


krealon
veterán

"Egy olyan problémám lenne, hogy van egy nasom rajta jelszóval védet mappa legyen ez admin.
A PCmen egy windows 10. rendszergazda jogosultságu felhasználó alol vagyok de nem enged belépni a megfelelő felhaználó és jelszó párossal (tehát bisztosan jó jelszó mert webes felületen is ez a jelszó és ott beenged). Az érdekes az egészben hogy másik felhasználó alol meg be tudok lépni abba a mappába ugyan azzal a jelszóval (hitelesítő adat felh. jelszó sehol nincs megjegyezve)
Megjegyzem hogy ez még tegnap tökéletesen működött.
"

A

net use

parancs segitsegevel ki tudod listazni (majd a /d kapcsolo hasznalataval kiloni) az aktiv munkameneteket a NAS-hoz, hogy masik nevvel be tudj lepni.

Ha a parancssor kezeles nehezsegekbe utkozik, akkor inditsd ujra a geepet (az bezarja az aktiv kapcsolatokat).

(#41420) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Figyelmes lettem arra, hogy a Letöltések mappában a fájlok tulajdonságainál a Biztonság fül alatt látszik felül két ismeretlen fiók nevezetű bejegyzés. Ez csak a Letöltések mappában van így egyelőre meglátásaim szerint, a Dokumentumok, Képek, Zenék stb. könyvtárakban nem látszik a felső két bejegyzés. Lehet hogy máshol is jelen vannak, de eddig csak itt vettem észre.
A kérdésem az lenne, hogy ezek micsodák? Nem baj-e hogy ezek ott vannak?
Szép napot!

(#41421) krealon válasza }{3@Đ$}{0ot (#41231) üzenetére


krealon
veterán

"Lenne egy olyan kérdésem hogy mindenkinél megmarad a memória használat még kikapcsolás után is,és csak akkor szabadit fel memória használatot mikor újraindítom a gépet?"

Ha a Gyorsinditas nincs kikapcsolva, akkor kikapcsolaskor csak a felhasznaloi programokat zarja be es a rendszermagot hibernalja.
Megoldas:
- elfogadod, hogy ez ilyen
- kikapcsolod a gyors inditast

[ Szerkesztve ]

(#41422) dannyl válasza Воланд (#41415) üzenetére


dannyl
addikt

Őket ITT lehet elérni? Csak telefonon vannak?

(#41423) JamesHun válasza istvankeresz (#41417) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a linket
ránézek reggel a fő "beteg" gépnél, hátha megoldja valamelyik :D

be van frissítve a windows 10 is és az office 2010 is amennyire csak lehetett

office 2010-et nem lehet jóáron upgradelni 2016-ra?
van még 1-2 nyűgje a 2010-nek, de egy része még win7 el is megvolt
engem azzal vitt sírba, hogy hiába volt 2 (néha 3) monitorom nem tudtam bármelyik excelt áthúzni az egyik asztalról a másikra, mert néha vitt magával még 2-3-4 excelt, és persze mindig az kellett amit hozadékként még ott nyitott meg :D
szerencsére ez a 2016 ban már jól meg van oldva :)

SeriesX: JamesSHun

(#41424) Воланд válasza dannyl (#41422) üzenetére


Воланд
titán

Aha. Ameriaiak vannak chaten is, de a fiókos problémák miatt amúgy is felhívják a usert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41425) dannyl válasza Воланд (#41424) üzenetére


dannyl
addikt

De magyarul telóznak, vagy angolul? Csak, hogy mire készüljek.

(#41426) Воланд válasza dannyl (#41425) üzenetére


Воланд
titán

Magyarok magyarul, angolok angolul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41427) edari válasza dannyl (#41425) üzenetére


edari
őstag

Magyarul.

(#41428) dannyl válasza Воланд (#41426) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi szépen. Neked is Tesla!

(#41429) poirot válasza raidx (#41402) üzenetére


poirot
senior tag

Ugyan én Vivaldit használok, de itt ez a kiegészítő az áruházból:

I don't care about cookies

(#41430) Findzs


Findzs
addikt

Üdv

Segítséget kérnék.
Adott egy 14 gépes hálózat 3 nyomtatóval amik hálózatban meg vannak osztva.
1 gépről több nyomtatóra is nyomtatunk.
A gépeken win 10 van változó melyik verzió.

A probléma, hogy ha kiválasztunk egy nyomtatót alapértelmezettnek de egy progival egy másikra nyomtatunk a win 10 rögtön azt teszi alapértelmezetté.
Kerestem már mindenféle beállításban hol lehetne ezt kikapcsolni de nem találtam.
Win 7 -tel nem volt ilyen gond.

segítséget köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41431) andrasferenc válasza Findzs (#41430) üzenetére


andrasferenc
tag

Gépház/Eszközök/Nyomtatók és szkennerek/ A Windows kezelje az alapértelmezett nyomtatót - itt kell ki állásba állítani a kapcsolót.

(#41432) #98452736 válasza #98452736 (#41420) üzenetére


#98452736
törölt tag

Erre valaki? :U

[ Szerkesztve ]

(#41433) raidx válasza #98452736 (#41432) üzenetére


raidx
őstag

Volt újratelepítés? Azok az infók egy már nem létező felhasználó maradványai. Törölhetők.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41434) JamesHun


JamesHun
addikt

melyik preview-ra érdemes benevezni?
a fastra, vagy a másikra "gyors" kiadásra?

SeriesX: JamesSHun

(#41435) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

az utolsó telepítésem óta észlelek olyan problémát mindkét gépemen, hogy van amikor lassabban kapcsol le a gép. Csomó ideig várni kell mire lekapcsol. Fekete képernyő, semmire nem reagál. Meg kell várni míg lekapcsol. Ugyanez bekapcsolásnál is. Az egér megjelenik, mozog is de egy csomó idő mire betölt a windows. Brutál gyors ssd van mindkét gépben. Tényleg ritkán jön elő a hiba. Miit ronthattam el?
köszönöm :R :R

(#41436) poirot válasza smallmer (#41435) üzenetére


poirot
senior tag

Szerintem semmit. Nekem is néha elmolyol vagy 1 percig, vagy tovább is. Az esetek többségében villámgyorsan feláll a rendszer. Szintén SSD, I7-es proci, 16 GB RAM.

De ha valaki tud megoldást, ne fogja vissza magát.

Köszi.

(#41437) istvankeresz válasza poirot (#41436) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Valószínű, hogy mindkettőtöknek a gyors indítás funkció nem működik megfelelően. Elvileg a tovább tartó leállás "normális", cserében villámgyorsan kellene felállni a rendszernek. Ez nem mindig jön be.

Próbáljátok ki ezt, azaz a gyors indítás kikapcsolást.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41438) raidx válasza JamesHun (#41434) üzenetére


raidx
őstag

Fast = Gyors angol-magyar.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41439) smallmer válasza istvankeresz (#41437) üzenetére


smallmer
őstag

köszi. megpróbálom és van valami infó akkor szólok.
a következő kérdésem: eddig csak tiszta telepítést csináltam windows 10-re, de van itt egy csaj a szomszédban akinek úgy kellene frissíteni a laptopját windows 10-re, hogy minden beállítás, adat megmaradjon. vannak fontos cuccok is a gépen. mit kellene ilyenkor tenni? hogyan működik az egész? egy részletes felvilágosítást tudnátok adni nekem, :) ? köszönöm

(#41440) jeni válasza smallmer (#41439) üzenetére


jeni
félisten

A folyamat automatikusan megy végre,annyi a dolog,hogy engedélyeztetned kell.

Frissítés során nem törli a korábbi képeket,mappákat,dokumentumokat. Az a hátránya,hogy a folyamat lassabban megy végre és lesz egy OLDS. régi mappád is amiben a korábbi mentések kerülnek oda,vagyis +nagyobb lefoglalt helyed lesz. Előny,hogy ha nem tetszik vissza tudsz állni 30 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#41441) raidx válasza istvankeresz (#41437) üzenetére


raidx
őstag

Nekem nincs olyan lehetőségem Pro alatt. Csak BIOS/UEFI.be kapcsolható. Ha ki van kapcsolva időnként akkor is elmolyol. Legtöbbször gyorsan leáll és gyorsan indul. Ilyen molyolások utánn a kikapcsolt cuccok egy része vissza van kapcsolva a következő induláskor.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41442) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok, valaki találkozott ilyesfajta problémával? Egy Youtube vidi megy össz-vissz a kép alatt".

8Gb RAM ról van szó itt.

http://imgur.com/j0N6APV

Help me! :(

[ Szerkesztve ]

(#41443) raidx válasza smallmer (#41439) üzenetére


raidx
őstag

Az MCT-nél a frissítést választod vagy letöltöd a z ISO-t és Win alól indítod a setupot. Előfordulhat, hogy egy két drivert manuálisan kell felrakni és egy két progit újra kell telepíteni. Álltalában régebbi gép és programok esetén.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41444) Mindy-Lee


Mindy-Lee
tag

Sziasztok!

Az alábbiban szeretnék segítséget kérni: Asus X453M-típusú laptopomat, amin windows 8.1 van, szeretném 10-re frissíteni. Elérhetővé is vált a lehetőség, azonban minden alkalommal az alábbi történik: elindítom, elkezdi letölteni a közel 3Gb-os csomagot, majd utána telepítés előkészítése státuszba lép, majd a gép újraindítást kér. Miután ez megtörténik, annyit látok, hogy a frissítés nem sikerült, és kezdhetem elölről az egészet. Ami frissítést láttam, hogy felajánlott, hogy leszedtem, még az Office-hoz tartozót is végül, de ez sem segített, sőt az Officenál végig vitte a letöltést a telepítést. Ezután újból próbáltam Win 10-re frissíteni, ami ugyanúgy nem sikerült, és a legutóbbi újraindítás után ott voltak a letölthető frissítések között azok az Office-ra vonatkozók, amiket korábban már leszedtem, és a gép telepítette is.
Van ötlete valakinek, mi lehet a gond és hogyan lehetne megoldani?
Köszönöm.

(#41445) Findzs válasza andrasferenc (#41431) üzenetére


Findzs
addikt

köszi szépen :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41446) raidx válasza Mindy-Lee (#41444) üzenetére


raidx
őstag

A 8.1 és Office naprakész? minden frissítése telepítve?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41447) Mindy-Lee válasza raidx (#41446) üzenetére


Mindy-Lee
tag

A 8.1 esetében igen, az Office-nál nem vagyok biztos, nem tudom, hogy amit leszedtem és telepítettem, azt ajánlja fel újból, vagy ilyen akár előfordulhat-e, de amit találtam, illetve a gép felajánlott, azt most töltöm le épp és telepítem.

(#41448) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban jelentkezett egy olyan hiba a rendszeremben, hogy nem tudok rákattintani a start menüre bal klikkel, ettől függetlenül a jobb klikket érzékeli. Nem csak start menü, jobb alsó sarokban sem nyitja meg, sem a hangerőszabályzót, de pld. az óra/dátumot sem. Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#41449) istvankeresz válasza jeni (#41440) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Így van. Viszont, ha annyira hiperfontos adatok vannak, akkor csinálj egy lemezképet REDO-val először a most működő rendszerről. Ha esetleg mégis eltűnik valami, akkor csak visszatöltöd az akkori állapotot és mintha mi sem történt volna.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41450) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Hol/hogy lehet a tartományon kívüli wifit felismertetni? w10 ent x64 van a lapin.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.