Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) vigyori78 válasza half333 (#41021) üzenetére


vigyori78
őstag

(#41052) SP4C3 válasza half333 (#41050) üzenetére


SP4C3
veterán

Próbáld Media Creation Tool-val.
Microfosos thread: [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41053) half333 válasza SP4C3 (#41052) üzenetére


half333
őstag

vigyori78 - köszönöm,,nektek,megpróbálom!

(#41054) half333 válasza SP4C3 (#41052) üzenetére


half333
őstag

Köszi,ezzel sikerült!

(#41055) Döglött Róka válasza vlevi (#41035) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Gigakat? :U

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41056) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hy

Egy kis tanács kellene, felfrissített win 10-em volt a laptopomon, viszont garanciába állítólag cserélték az alaplapot, na már most viszont azt írja hogy aktiválva van a windows, de elvileg valami alaplapi infót ment el nem? tehát akkor nem kellene aktiváltnak lennie nem?

Xbox One: bandymnc

(#41057) Döglött Róka válasza JoolsNOS (#41042) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor megegyszer...

Az inplace ugrade nem egymasra telepitett szarkupac, hanem egy friss rendszer. Az upgrade annyiban nyilvanul meg hogy a kompatibilis programokat megtartja es ujra beleirja az uj registrybe, valamint megtartja a useredet es annak adatait.

A windols.old mappa azert marad ott hogy vissza tudj allni ha nem tetszik, ezt kesobb egy scheduled task fogja eltavolitani amit te magad is elindithatsz kezzel.

Hihetetlen hogy egy ev utan is felesleges idot pazaroltok el tevhitek miatt...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41058) bandi0000 válasza Döglött Róka (#41057) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ebbe én annyiba kötnék bele hogy, múltkor mikor összepakoltam egy új gépet, win7-et dobtam rá, azt frissítettem 10-re, aztán szólt a tulaj, hogy mikor nem nyúl hozzá X ideig, akkor az egér nem működik, csak újraindítás után, természetesen az újratelepítés után tökéletes lett, meg am is UEFI-be kell a 10-et telepíteni, és a frissítéssel nem úgy lesz telepítve

Xbox One: bandymnc

(#41059) Воланд válasza bandi0000 (#41056) üzenetére


Воланд
titán

HW azonosítót ment el, aminek része az alaplap. Ha egy-egy elemet cserélsz, azzal még nem változik nagy mértékben az azonosító. Főleg akkor nem, hogy ha ugyan olyan alaplap kerül a gépbe.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41060) bandi0000 válasza Воланд (#41059) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm, valszeg azért újratelepítem majd

Xbox One: bandymnc

(#41061) geckowize válasza geckowize (#41000) üzenetére


geckowize
őstag

Erre válaszolna valaki?

(#41062) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Hogy lehet azt beallitani, hogy ceges laptopon a ceges halora csatlakozzak ethernettel ha pedig a firefoxba bongeszek akkor wifi.

Wifi halozaton nincs semmi korlat, kulsos net.

Etherneten meg csatlakozok 2 NAShoz es fel vannak csatolva a meghajtok, de itt nincs net.

(#41063) bandi0000 válasza geckowize (#41061) üzenetére


bandi0000
nagyúr

biztos van a te lapodnak is boot sorrendje, vagyis pl nekem asuson megnyomom bekapcsoláskor az F8-at, akkor nem lép be a UEFI-be, hanem csak feldob egy listát hogy miről és hogyan bootoljon, na már most a listába benne van a pendrivom neve pl E simán, meg úgy is hogy UEFI E, na neked is hasonlót kéne keresni és UEFI-be teleíteni, és úgy lesz a jó, a többit meg megoldja magának a bios

Xbox One: bandymnc

(#41064) worxland válasza Döglött Róka (#41057) üzenetére


worxland
addikt

Annyiban szarkupac, hogy a sok régi fájlból dögivel marad a Windows mappában (nálam többéves használat után és folyamatosan frissítve 8 -> 8.1 -> 10 -> Threshold, már 35-40 GB méretű, ami azért ölég böcsületes), szóval néha érdemes lehet egy újratelepítés.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41065) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni újra.

Adott Win10, egy ideje már idegesített, hogy akár Edge akár Chrome megnyitása után egy hely indítása közben rögtön valami reklámhelyre irányított át.

Köszönöm a válaszokat amit adtatok mert valóban ez kellett neki:
Malwarebytes keresés, ami talált is jónéhány kártevőt. Kitisztítás után viszont akármelyik böngészőt nyitnám meg azt írja, hogy nincs internet kapcsolat, üres ablak fogad. Wifis elérésem van a fenti központi épülettel nálam villog is meg világít a kivezetésen a led de semmi. :W

Ötleteket előre is köszönöm :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#41066) nonsen5e válasza V60 (#41065) üzenetére


nonsen5e
addikt

Más programoknál van internet?

CMD --> "ping google.com"

Taskbaron nincs felkiáltójel a net ikonja mellett?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#41067) SP4C3 válasza V60 (#41065) üzenetére


SP4C3
veterán

A hálózatot kézzel konfiguráld, de a legjobb volna újratelepíteni és legközelebb védeni a fertôzés ellen.

Windows Defender ment?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41068) nonsen5e válasza krealon (#41041) üzenetére


nonsen5e
addikt

Úgy tűnik a hozzáférési jogokat nem nagyon szeretné alaphelyzetbe állítani a Win.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#41069) V60 válasza nonsen5e (#41066) üzenetére


V60
aktív tag

Szia

Nincs most előttem a gép de ha jól emlékszem ott van a felkiáltójel de nem vagyok benne biztos most. Nem próbáltam mással csak a 2 böngészővel.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#41070) V60 válasza SP4C3 (#41067) üzenetére


V60
aktív tag

Szia

Malwarebyte-vel kezdtem a Defendert nem is próbáltam. Akkor tegyek rá egy Win8-at újra? ez már menthetetlennek tűnik?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#41071) geckowize válasza bandi0000 (#41063) üzenetére


geckowize
őstag

Köszi, de ez nem válasz a kérdésemre. :)
Nem a telepítéssel van a bajom, meg hogy nem tudok bootolni, hanem hogy az uefibe miket kell beállítani, ha max teljesítményt akarok.

(#41072) Rasiel válasza worxland (#41064) üzenetére


Rasiel
senior tag

+1. Talán valamelyest erős megfogalmazás rá a "sz@rkupac" szó, de maradjunk annyiban, hogy összességében érdemes újratelepíteni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#41073) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hátha még nem volt: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41074) lao válasza Bogyó bá' (#41073) üzenetére


lao
tag

Ja .... de mikor? 1 honap van hátra.Most már tök mind1.

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#41075) vlevi válasza Döglött Róka (#41055) üzenetére


vlevi
nagyúr

:K

(#41076) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Feltelepült valami vírus, Google Chrome név alatt, és az összes böngészőben (Opera, IE) egy adott weboldal lett a kezdőlap. Ezt is megoldottam.

Viszont a letörölt Google Chrome az alapértelmezett böngésző, és nem tudom átállítani Operára, sem IE-re, mert nem történik semmi, ha rámegyek. Mitől van?

[kép]

(#41077) raidx


raidx
őstag

Az utóbbi időben rengeteg gond van a rendszeremmel. A frontpanel USB-k csak úgy működnek, ha Win alatt berakom a pendrivot és reboot. Különben nem látja vagy 0-ásnak látja a kapacitást.

Megkértek, csináljak már egy telepítő pent. Letöltöm a MCT- progit és ahányszor elindítom annyi kékhalál. Hét elején még működött rendesen.

Elakarom távolítani a Win old mappát. Nagyon lassan halad majd kiírja, a maradékot reboot utánn. Mivel rendszerképbe feleslegesnek tartom az old mappát legyen restart. Igen sokáig dolgozik, kezdek gyanút fogni. Jogosan mert valamiéert a teljes SSD-t legyalulta. Alig sikerült visszaállítani lemezképből a rendszert.

11 hónapig megelédedetten használtam a Win 10-et. A 12. hónapba viszont szívtam annyit, hogy erősen gondolkodom a Win 7-re visszaálláson.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41078) Воланд


Воланд
titán

Windows 10 Anniversary Update Available August 2

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41079) vlevi válasza Воланд (#41078) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bő 1 hónap.
Azt már féllábon állva is kibírjuk :)
:R

(#41080) istvankeresz válasza V60 (#41065) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Próbáld meg kábellel is ha van rá lehetőséged. Ha azzal megy, akkor a wifid szórakozik. Nézd meg az eszközkezelőben, hogy mi a szitu a wifikártyáddal. Felejtesd el vele a wifi hálózatot, majd ismertesd meg újra. Végső esetben töröld a wifi kártyád az eszközkezelőből, majs ismertesd fel a winnel újból. Iyenkor újradriverezi a win. Lehet megoldja.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41081) Viktor77 válasza raidx (#41077) üzenetére


Viktor77
titán

Telepítő pen létrehozásához Rufus.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41082) V60 válasza istvankeresz (#41080) üzenetére


V60
aktív tag

Köszi az ötletet, kipróbálom majd. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#41083) raidx válasza Viktor77 (#41081) üzenetére


raidx
őstag

Csak ahhoz kellene egy ISO is. Lehetőleg a legfrissebb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41084) #14595328 válasza raidx (#41083) üzenetére


#14595328
törölt tag

(#41085) xtend


xtend
senior tag

Sziasztok!

Feltenném ide is a kérdésemet, mert szvsz ide jobban illik mint a laptop topikjába, mert szerintem win "hiba".

Szóval adott egy Huawei mobilwifi kütyü. Erről kapja a laptopom (Acer, win10, qualcomm atheros driver) a wifit. De most nem tudom, hogy a win10 hibája, a laptop hibája v. mi, de ha a laptop érzékel másik wifi hálózatot a közelben, akkor az enyémet bontja. Nem kapcsolódik a másik wifi hálózathoz, csak bontja a jelenlegi kapcsolatot és mindig-mindig kézzel újra kell csatlakoznom...van hogy egy nap ez 10x is megtörténik. Mi a jó eget lehetne csinálni ez ellen, mert már kidobom az egészet a csába! Néha rohadt idegesítő tud lenni!
Automatikus csatlakozás pipa, driverek frissek.

(#41086) bzoley válasza vlevi (#41079) üzenetére


bzoley
veterán

Eddig aránylag problémamentesen tudtam használni a rendszert, kíváncsi vagyok hány új hibát hoz az "SP2".

(#41087) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

sziasztok! vettem egy anti malwerbytes virusírtót ami kiszűrt azt amit a windows defender nem..
Az a kérdésem hogy a antimalware futhat együtt igy defenderrel is?! vagy tiltsam le? esetleg nehogy később összeomoljon a rendszer...

valamint a windows tűzfalat is tiltsam akor?

(#41088) netpeti98 válasza Hardver Arc (#41087) üzenetére


netpeti98
addikt

A Malwarebytes AM nem teljes értékű vírusirtó, hanem kiegészítővédelem, megfér egy másik termék mellett is. Nem zavarják egymást a Defenderrel és a Windows tűzfallal.

[ Szerkesztve ]

(#41089) Cifu válasza netpeti98 (#41088) üzenetére


Cifu
nagyúr

A másik oldalról nézve a hivatalos vírusírtók sokszor rohadtul nem képesek a malware-ekkel mit kezdeni. Nem egy esetben döbbentem meg azon, hogy McAffee vagy Avast közölte, hogy semmi probléma a géppel, miközben a háttérben ott futott a Realtek Audio nevű malware-miner, 60-80%-osan terhelve a VGA-t.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41090) Tompie válasza Cifu (#41089) üzenetére


Tompie
őstag

Melyik bizonyul a leghatákonyabb malware kereső / írtónak?

(#41091) Cifu válasza Tompie (#41090) üzenetére


Cifu
nagyúr

Malwarebytes nekem legtöbbször megoldotta a problémákat. Persze találkoztam már olyannal, amikor már ő sem tudott segíteni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41092) Tompie válasza Cifu (#41091) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)
...és utána akkor melyik segített?

[ Szerkesztve ]

(#41093) Cifu válasza Tompie (#41092) üzenetére


Cifu
nagyúr

Windows reinstall... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41094) Tompie válasza Cifu (#41093) üzenetére


Tompie
őstag

:D

(#41095) #14595328 válasza Tompie (#41092) üzenetére


#14595328
törölt tag

Én még ezt szoktam néha használni, párszor már segített: Adware Removal Tool

(#41096) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Tegnap alaplap csere után újrahúztam a Win 10-et.
A gép újraindítást követően nem tölt be.A gép megy ahogy kell csak fekete képernyő.A kikapcsoló gomb hosszú nyomva tartásával kikapcs, majd be és indul a gép.
Kicsit unalmas a gombos reboot.
Mi lehet a probléma?
Valamiért a Reset sem megy.....esetleg hardver?

Köszönöm!

Shadow&Dust.....

(#41097) zeee válasza conqver (#41096) üzenetére


zeee
senior tag

Na ez engem is érdekelne, mert nekem is csinálja néha. Nálam is kikapcs, s utána elindul rendesen. Reset gomb nekem sem működik. Próbáltam hogy biztos rosszul dugtam rá az alaplapra, de nem mert úgy meg főleg nem indul a gép.

(#41098) Joccc07 válasza zeee (#41097) üzenetére


Joccc07
addikt

Beállhatok én is a sorba? :DDD

Én is ezzel szívok.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41099) vlevi válasza zeee (#41097) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem meg nem kapcsol ki.
De asszem, amikor a Win8-t próbáltam, már ott feltűnt.
Egész pontosan az én gépemen az a helyzet, hogy hiába van a gép power gombjára beállítva, hogy a gépet kell kikapcsolnia, a gépházon lévő power gombot csak akkor hajlandó érzékelni, ha a bekapcsolás óta nem volt altatva a gép. Ha már elaltattam, akkor onnantól kezdve csak a start menü leállással áll meg. Furcsa, mert egyszer volt nálam egy olyan billentyűzet, amin a sleep mellett powergomb is volt, és direkt kipróbáltam, altatástól függetlenül, azzal ki tudtam kapcsolni a gépet. Elindítottam a gépet, x idő után bealtattam, felébresztettem, és megnyomtam a gép power gombját, nem történt semmi. Ezután a billentyűzet kikapcsológombját nyomtam meg, és arra megállt.

Win7 alatt soha ilyesmit nem vettem észre.

(#41100) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"normál licenszről" insiderre hogy tudok váltani? Simán frissítem egy insideres ISO-val a gépen lévő win10-et, vagy külön kulcs kell hozzá? (win7-es kulcsom van).

Azért csinálnám, mert M$ accounthoz szeretném kötni a kulcsot, uis jövőre lesz egy alaplapcsere - ezt pedig elvileg csak insiderben lehet megcsinálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.