Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) #39417856 válasza #39417856 (#41157) üzenetére


#39417856
törölt tag

Sikerült a telepítés, a drivereket is sikerült feltenni, csak két kérdésem lenne az egészhez, Egyik, hogy volt ezelőtt egy intel dynamic thermal driverem is (a nevére pontosan nem emlékszem) de azt nem találom sehol. Az a driver mit funkcionál? Nem gond, ha nincs telepítve?
Másik: a hálózati kártyáknál látszik a wifi és még egy csomó wan miniport (IKEv2, pppoe, ip, ipv6 stb..) ezek mik? :D

(#41202) #97246720


#97246720
törölt tag

Új insider build 14379

(#41203) Воланд válasza #14595328 (#41185) üzenetére


Воланд
titán

HW-hez is. És OEM.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41204) Воланд válasza python1 (#41196) üzenetére


Воланд
titán

Mi az hogy tükrözte? :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41205) python1 válasza Воланд (#41204) üzenetére


python1
veterán

Talán nem is tükrözte,inkább egyszerűen egy másik HDD-re is telepítette a w10-et,azt hozzá kell tennem,hogy w10 frissítés után produkálta a jelenséget. :F

(#41206) Воланд válasza python1 (#41205) üzenetére


Воланд
titán

Valami képernyőmentést csinálj, mert így nem egészen világos a történet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41207) #14595328 válasza Воланд (#41203) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm!
Akkor ennek igazából mi értelme, ha a HW kötés is megmarad? (Nem vagyok insideres, egy képet láttam itt a fórumon a dologról...)

(#41208) Воланд válasza #14595328 (#41207) üzenetére


Воланд
titán

Az MS fiók még mindig nem kötelező.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41209) #14595328 válasza Воланд (#41208) üzenetére


#14595328
törölt tag

Tudom és nem is zavar, mert használom minden gépen.
Egyszerűen az érdekelt, hogy miért lett/lesz hozzákötve és ez milyen előnnyel/hátránnyal jár.
Pl eladok egy OEM Win-es laptopot, akkor mi van? Át tudom adni az új tulaj fiókjának a kulcsot, vagy az enyémben marad.

[ Szerkesztve ]

(#41210) idegen lény válasza Воланд (#41208) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak nélküle nem lehet használni a Windows Áruházat. Úgy hallottam.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41211) Воланд válasza #14595328 (#41209) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Ennyit lehet tudni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41212) #14595328 válasza Воланд (#41211) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm!
Hát, ebből sajnos sokminden nem derült még ki. Pl. amit írtam, elég gyakran elő fog fordulni. Talán lesz több részlet a végleges verzió közeledtével, megjelenésével.

(#41213) idegen lény


idegen lény
őstag

Olvastam, hogy nem mindegyik Lenovo működik jól együtt a W10-zel. W7-ről ezért először W8.1-re frissítenék, és csak arról a W10-re, hogy ha nem szuperál, vissza tudjak lépni W8.1-re. Meg lehet ezt csinálni ingyen? Erről a laptopról lenne szó: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41214) Воланд válasza #14595328 (#41212) üzenetére


Воланд
titán

Igazából, hogy ha fogsz egy oem winnel telepített laptopot, akkor annak a kulcsa hiába marad benne a fiókodban, más gépen nem fogod tudni aktiválni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41215) #14595328 válasza Воланд (#41214) üzenetére


#14595328
törölt tag

Persze, nem is akarnám másik gépen használni. De azt sem akarom, hogy a fiókomban maradjon olyan kulcs / gép, amihez már semmi közöm sincs.

(#41216) Воланд válasza #14595328 (#41215) üzenetére


Воланд
titán

Te úgysem fogod látni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41217) idegen lény válasza idegen lény (#41213) üzenetére


idegen lény
őstag

Már nem aktuális, mert már kaptam választ.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41218) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mi az a ISUSPM?Csak mert elég sok GB adatot forgalmazott,remélem nem valami vírus.

(#41219) Воланд válasza ToBeY (#41218) üzenetére


Воланд
titán

InstallShield Update Service Scheduler

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41220) idegen lény válasza ToBeY (#41218) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41221) ToBeY válasza Воланд (#41219) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak azért kérdeztem,mert több mint 20GB az alkalmazás adatforgalma, és nem tudom hogy ez baj-e?!

[ Szerkesztve ]

(#41222) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezek.

Win10 van fenn a gépen 1 hdd. Megúntam már, hogy szenved a net rajta, állandó reklámok stb. de játékra használhtaó. Ha beleteszek egy másik hdd-t és felteszem rá a Win7-et, hogy ezt csak netezésre használnám a gép indításánál választhatok majd, hogy melyik oprendszert indítsa?

Válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#41223) edari válasza V60 (#41222) üzenetére


edari
őstag

Vegyél inkább egy ssd-t.

(#41224) Воланд válasza ToBeY (#41221) üzenetére


Воланд
titán

Bajnak baj, mert az valami bug lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41225) ToBeY válasza Воланд (#41224) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És tudok vele kezdeni valamit?

(#41226) Воланд válasza ToBeY (#41225) üzenetére


Воланд
titán

Vagy a szolgáltatások, vagy a startup között ott kell lennie. Le kell tiltani, aztán ha kell valamelyik programnak, akkor úgyis sírni fog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41227) ToBeY válasza Воланд (#41226) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem találok ilyet se szolgáltatások,sem pedig startup között.

(#41228) béke


béke
aktív tag

Üdv egy tablet frissítéssel küzdök...(Op3ndott tab/topic) rendszert váltottam,korábban már sikerült win10-el megcsinálnom sikeresen, mostanában a win10 ilyesmiket csinál és nagyon sokat nézelődtem olvasgattam nem tudtam rájönni mi ez és hogyan kellene kiküszöbölni ezt a valamit valaki esetleg tudja mit kell csinálni vagy miért lett ilyen a win10!?

Alá írás :)

(#41229) Воланд válasza ToBeY (#41227) üzenetére


Воланд
titán

Ilyen van?

C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\ISUSPM.exe

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41230) ToBeY válasza Воланд (#41229) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így már megvan.Igaz nekem máshol volt picit.Hogyan lehetne letíltan,mert jobb gombra nem jön elő semmi menü?!
C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Update\ISUSPM.exe

[ Szerkesztve ]

(#41231) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Lenne egy olyan kérdésem hogy mindenkinél megmarad a memória használat még kikapcsolás után is,és csak akkor szabadit fel memória használatot mikor újraindítom a gépet?
Szóval úgy értem hogy van egy adott memória használat pl.: 16GB-ból 10GB ezt csak akkor csökkenti le,ha újraindítom a gépet,ha kikapcsolom, akkor nem.

Ez direkt ilyen,vagy a windows hülyesége?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#41232) Воланд válasza ToBeY (#41230) üzenetére


Воланд
titán

Akkor most jön az, hogy meg kell keresni azt az alkalmazást ami install shield-es telepítőt használ és vagy újratelepíteni vagy letiltani az automatikus frissítést.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41233) ToBeY válasza Воланд (#41232) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hogyan tudnám kideríteni melyik alkalmazás használja?

[ Szerkesztve ]

(#41234) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali.

miért eszi meg a gép a teljes 8 giga memoriát? megy a gép chrome youtubon szol a zene és mikor odaülök hogy majd netezek látom hogy nincs szabad memoria csak pár száz mega... ez kb 1 ora alatt ette meg abbol is az idö alatt még monitor ki volt kapcsolva mert nem nyultam hozzá 10 percig..

(#41235) istvankeresz válasza Beretvás (#41234) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A chrome nagy memóriazabáló. Ahány fül, annyiszor új chrome indul.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41236) worxland válasza }{3@Đ$}{0ot (#41231) üzenetére


worxland
addikt

Csak nálad ilyen. Nekem felszabadítja a memóriát, ha becsukom az alkalmazást, ami használta.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41237) Graphics válasza Beretvás (#41234) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Chrome-ot el kell felejteni, 2x annyi memóriát zabál mint a Firefox, és 3-4x annyit mint Opera akár.

Én nem használom. Kerülöm nagy ívbe.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41238) Beretvás


Beretvás
addikt

épp tesztelgetem, sokat eszik majd 2 gigát, az ok... de az még mindég csak 3.5 giga ram.... és nekem mind a 8 at megette... feladatkezelöben meg semmi extra, ujrainditásra minden ok... valamint mintha akkor enné meg ha kicsit otthagyom a gépet és a monitor kikapcsol.. vagy az utorrent?

(#41239) }{3@Đ$}{0ot válasza worxland (#41236) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Ezt valahogy nem lehet kikapcsolni,vagy valamit csinálni?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#41240) #97246720 válasza istvankeresz (#41235) üzenetére


#97246720
törölt tag

a google tud a hibáról, de kérdéses hogy kijavítják-e, a legtakarékosabb az a win10 edge böngésző

(#41241) idegen lény válasza Graphics (#41237) üzenetére


idegen lény
őstag

Könnyen beszél az, akinek nem ott vannak a könyvjelzői. A Chrome meg a legbiztonságosabb, leggyorsabb, mindent magától frissít és Google. Az Opera nem minden oldallal kompatibilis.

ToBeY
[link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41242) #98452736


#98452736
törölt tag

Honnan tudok meggyőződni hogy a számítógépemen a Windows stabil legfrisebb verziója fut? Megjelent egy insider központ nevű alkalmazás a start menüben.

(#41243) Graphics válasza idegen lény (#41241) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hűha, nem biztos, hogy töltögetnék ilyen cleaner szarokat...

Ez maga a fertő, minden szar ez után fog telepedni a gépre....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41244) Krogoth válasza Beretvás (#41234) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nekem annó akkor csinált ilyen, ha futott a torrent. Elkezdte a gép szépen 1,5-2 giga és egy idő után eljutott 8ig, ami már necces volt, mert leállítani nem tudtam a gépet, csak power gombbal :D

(#41245) ToBeY válasza idegen lény (#41241) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi de ezzel nem vagyok beljebb! Mert a weboldalt és róla letöltött is full vírusosnak látja a nod,és mivel most írtottam le egy komoly malewert így inkább ezt kihagynám...

[ Szerkesztve ]

(#41246) Beretvás válasza Krogoth (#41244) üzenetére


Beretvás
addikt

köszi, akkor torrent lesz a bünös.... nem szép dolog töle.. ;]

(#41247) Popes válasza Beretvás (#41246) üzenetére


Popes
őstag

Feladatkezelőben meg tudod nézni hogy konkrétan mi zabalja fel és nem kell találgatni. :)

Deus ex machina

(#41248) Beretvás válasza Popes (#41247) üzenetére


Beretvás
addikt

azzal kezdtem de semmi kimagaslo.. azért kezdtem el olvasni kérdezni.

(#41249) Bogyó bá' válasza idegen lény (#41241) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...és Google" Te ezt előnyként éled meg? :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41250) Viktor77 válasza Bogyó bá' (#41249) üzenetére


Viktor77
titán

Felsorolod a hátrányokat?

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.