Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) wjbhbdux válasza SP4C3 (#40449) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Lassan egy éve már van havonta biztonsági frissítés Androidra is, sajnos ez nagyon kevés emberhez jut el a gyártók és szolgáltatók rengetegjén át.

[ Szerkesztve ]

/s

(#40452) netpeti98 válasza cattus (#40450) üzenetére


netpeti98
addikt

A biztonsági hibákról ne is beszéljünk. A kommutatív frissítésekkel már korántsem az a fájdalmasan hosszú folyamat frissen telepített rendszer esetén sem, mint mondjuk a Windows 7 esetében volt.
Egyedül a driver frissítéseket esetén kellene meghagyni a lehetőséget a felülbírálásara.

[ Szerkesztve ]

(#40453) SP4C3 válasza netpeti98 (#40452) üzenetére


SP4C3
veterán

No offense, de gondolom napi szinten ezer meg ezer hibával találkoztok, ja nem?

Android 4.4 fut a legtöbb eszközön közben meg már a 6.0.x is kigördült x86-ra.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40454) raidx válasza netpeti98 (#40452) üzenetére


raidx
őstag

Már a teszt időszakban kiadott az MS egy wushowhide.diagcab nevű programot amivel lehetséges tiltani, leszedni a hibát okozó frissítést, drivert. Igaz, a hetesnél kényelmesebb volt. Már ha átnézted a listát és tudtad, mi fog bajt okozni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40455) #22237440


#22237440
törölt tag

Üdv. Kérek szépen segítséget. E'van: Asus X550LB Intel Core i7 4500U 1.8Ghz Nvidia Geforce 740M
Most van egy Intel HD Grafika vezérlő a notimon, de az ami a Windows 7 korából maradt rám és kaptam a tegnap egy üzenetet (lásd alábbi ábra).

Erre ez a válasz, mert nem vágom? Intel® Graphics Driver for Windows® 10 [15.40][4th Gen] :F

[ Szerkesztve ]

(#40456) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Feltettem egy kérdést korábban.

Azóta sincs senkinek ötlete rá ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40457) #22237440 válasza Borisz76 (#40293) üzenetére


#22237440
törölt tag

A képernyő csak megjelenítő eszköz, de az hogy neked milyen háttered legyen azt az adott op. rendszeren állítod be amit használsz. Szerintem lehetetlen dolgot akarsz. Attól hogy két képernyőd van csak egy beállítás működik. Mi a értelme/lényege annak, hogy egyik ilyen másik olyan? Nem mindegy mi van a háttérben? Úgyis mikor megnyitsz egy rakás ablakot, akkor már téged sem érdekel milyen háttér villog, mert nem látod. :K

u.i. szerintem a háttérképek baromságok, mert én nem használom a drága notimat képkeretnek, azután meg ki a francot érdekel mi van rajta. A művészlelkeknek és a szivárvány kergetőknek kell háttérkép. :K

[ Szerkesztve ]

(#40458) rgeorge válasza Borisz76 (#40456) üzenetére


rgeorge
addikt

Esetleg így?

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40459) notika77 válasza Borisz76 (#40456) üzenetére


notika77
senior tag

Ha jó a barkácsmegoldás, akkor a háttérképeket szerkeszd meg, hogy 2x1920 szélesek legyenek és a jobb (vagy bal) oldalán egyszínűek legyenek, majd a beállítások közt próbálkozz, hogy jól jelenítse meg a háttérképet a windows (azt hiszem Tile-ra kell állítani).

(#40458) rgeorge: ez nem jó, mert az 1. képernyőn szeretné, ha pörögnének a képek, a másikon pedig maradna ugyanaz az egyszínű háttér.

[ Szerkesztve ]

(#40460) #22237440 válasza rgeorge (#40458) üzenetére


#22237440
törölt tag

Az egyiken az egyszínű háttérképet, hogy jeleníti meg? :U Készít Paintben egy egyszínűt, majd elmenti .jpg kiterjesztésbe és végig játssza a linkelt megoldást? :)) Ennyit idő és energia pazarlást nem ér meg egy háttérkép csere. Ha valaki erre időt áldoz akkor az munkanélküli. :))

[ Szerkesztve ]

(#40461) #97246720 válasza pjen (#40417) üzenetére


#97246720
törölt tag

van hozzá patch...azzal elindul az IG2 10 alatt :)

(#40462) Borisz76 válasza #22237440 (#40457) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem notiról van szó és az, hogy ki hogyan használja a cuccát azt mindenki maga dönti el....

Elsődleges megjelenítő egy 55"-s FHD Samsung TV
Másodlagos egy 23"-s FHD Dell Monitor.

A monitoron csak a gépemről szedett információkat akarom megjeleníteni...

valahogyan így :

Játékok alatt jól jönnek az adatok ha éppen tesztelgetek.

A fő képernyőn pedig szeretném látni - ha éppen nem használok semmit - a családi fotókat felváltva.

Tehát erre a problémára keresek megoldást.

Most mint látható egyszínűre állítottam ....de ez csak félmegoldás.

Notika77

Több ezer képről van szó...nem fogom szerkesztgetni, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40463) Peathee válasza Borisz76 (#40293) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

Megoldható. A DisplayFusion nevű program kell neked!

(#40464) raidx


raidx
őstag

A napokba újra raktam a rendszert nert a szerviz óta valami nem stimmelt. Nem szedtem le a defendert mondván az Avira miatt úgy is kikapcsol. Hát nem, a Malware kergetője a háttérbe dolgozgatott és időnként megfogta a rendszert. Csak eltávolítottam a Defendert. Erre ma megint akadozik a rendszer, hát a Defender Malware kergető most is kergetőzött. Korábban volt fent malwer kereső program de a Wint nwm érdekelte használta a sajátját is. Jobban tetszett, azt hiszem 3.2-es Win volt (Flopys) és nekem kellett kijelölgetni, mik is települjenek. Igaz, akkoriba még egy 20 Megás HDD ára a csillagos ég volt 100 000 fölött, a ram meg 64 Kb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40465) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok! Úgyan ez a gondom, de nem volt időm utána járni, valaki tudja megoldást?

(#40466) Borisz76 válasza Peathee (#40463) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen !!! :R

Tökéletes ! Már be is állítottam :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40467) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#40465) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tárgytalan. Közbe rájöttem csak a Chrome csinálja, ott meg az volt a gond frissítés után valamiért kikerült innen a pipa.

(#40468) ripla


ripla
őstag

érdekes fejlemények.

írtam ide pár napja, hogy az utóbbi hetekben azt csinálja a gépem, hogy bekapcsolás után legalább 1 percen keresztül csak a win10 töltési animációját látom, aztán hirtelen gondol egyet és 3 másodperc alatt bedob az asztalra. de összességében jó 1,5 perc mire eljut az asztalig.
na most.
lehúztam a gépről az 1 terás hdd-t, csak az ssd megy amin a rendszer van, bekapcsolástól számítva 15 másodpercen belül az asztalon voltam.
na erre adjatok magyarázatot. :D
mindezt úgy, hogy amióta win10-em van, még sosem volt problémája az 1 terással, simán betöltött 15 másodpercen belül. pár hete jött ez elő, azóta rendszeres.
na ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#40469) Rimuru válasza ripla (#40468) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs semmi baja a HDD-nek?

Vigyázat, csalok!

(#40470) #22237440 válasza ripla (#40468) üzenetére


#22237440
törölt tag

Asszondom ideje vennem egy ssd cuccot. :D Nem azé' hogy 15" az asztalon kössek ki, de lehet hogy a 10-esben vannak olyan fejlesztések ami a szoliddal adja magát (nem kizárt). Amúgy alapból gyorsabbak az ssd skatulyák.

Na, "vadászok" magamnak egyet (már csak az a kérdés: milyent?). Amúgy van nekem is egy 1tb hdd, nem kell valakinek? :))

[ Szerkesztve ]

(#40471) ripla válasza Rimuru (#40469) üzenetére


ripla
őstag

nincs, viszont most visszadugtam a hdd-t, lehúztam az évek óta nem használt dvd írót, most az ssd meg a hdd is megy megint pöccröffre... elképesztő, komolyan mondom. :D

(#40470) pillowhead

úgy érdemes, hogy veszel mondjuk egy 120-ast a rendszernek, a hdd-t meg csak tárolónak használod.
nekem egy crucial m500 ssd-m van, elég korrekt kis cucc, jó az olvasási meg az írási sebessége is, tavaly óta használom, meg vagyok vele elégedve. :)

[ Szerkesztve ]

(#40472) #22237440 válasza ripla (#40471) üzenetére


#22237440
törölt tag

Az eszközkezelők rendben vannak? Nincs hibajelzés? Lehet érdemes lenne monitorozni a HDD-t és az SSD-t is. Megnézni mit mutat a működésükben. Valami bezavarhat.

(#40473) #22237440 válasza ripla (#40471) üzenetére


#22237440
törölt tag

Köszi a javaslatot. :K Viszont eszembe jutott valami, bár lehet hogy alaptalan.Vajon az elsődleges és másodlagos partíciók, hogy helyezkednek el nálad. Vagy a BIOS nem mutat semmit amiből ki lehetne indulni?

[ Szerkesztve ]

(#40474) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

A közel jövőben szeretnék Win10-et rakni a gépemre Win7 helyett. De nem tudom melyik verzió lenne a legjobb választás.
Internetre és játékra van használva a gép.
Most Win7 Home Premium van fent.
Azért szeretnék váltani, mert új vga lesz a gépemben ami DX12-es lesz és ugye ahhoz kell a Win10.

Köszi a segítséget.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#40475) cattus válasza dewil666 (#40474) üzenetére


cattus
őstag

Home

Do the thing!

(#40476) mefistofeles

Skacok volna egy kérdésem. (itt teszem fel mert ez a topic pörög)
Többször olvastam, hogy UEFI-s alaplaphoz így vagy úgy kell telepítőt készíteni. Én rufussal szoktam telepítő pendrive-t heggeszteni és az lenne a kérdésem, hogy ha UEFI-s a deszkám akkor mit kell (kell e valmit) másképp csinálni? Elvileg most szerzem be az első ilyen alaplapomat....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40477) #22237440 válasza dewil666 (#40474) üzenetére


#22237440
törölt tag

Egyszerűen, ingyenes 10-esre való upgrade-el ott lesz a gépeden a 10-es Home (feltételezve, hogy a jelenlegi teljes "kiőrlésű" licenccel rendelkezik :DDD). Vagy hanem sopping. :K

[ Szerkesztve ]

(#40478) Máté94 válasza mefistofeles (#40476) üzenetére


Máté94
addikt

(#40479) zzola válasza mefistofeles (#40476) üzenetére


zzola
félisten

Semmit! Innen töltsd le a DVD/USB creatort, ez letölti megcsinálja az USB-s telepítőt...

[ Szerkesztve ]

(#40480) Rimuru válasza mefistofeles (#40476) üzenetére


Rimuru
veterán

A lenyeg hogy FAT32 legyen a faljrendszer.

Vigyázat, csalok!

(#40481) dewil666 válasza cattus (#40475) üzenetére


dewil666
őstag

A home és pro között van érdembeli különbség? Illetve lemez terület foglalás terén?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#40482) mefistofeles válasza Máté94 (#40478) üzenetére

Köszi. ezek szerint azt az egyetlen opciót kell átírni.
Akkor had legyen még egy kérdésem. Eddig ezzel nem is foglalkoztam, de mi a különbség az MBR és a GPT particiós séma között? Mindkettővel felajánlja ugyanis az UEFI-s telepítőt.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40483) #97246720


#97246720
törölt tag

aki esetleg vevő rá:
14366 Windows 10 PC Insider Redstone1 letölthető innen, magyar nyelvű kiadás nincs! Aktiválható ugyan azzal a kulccsal amelyikkel a normál kiadás...

[ Szerkesztve ]

(#40484) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Anniversary update mikorra várható?Június vége?

(#40485) netpeti98 válasza prolad (#40484) üzenetére


netpeti98
addikt

Valamikor júliusban.

(#40486) cattus válasza dewil666 (#40481) üzenetére


cattus
őstag

Amire neked kell, arra teljesen elegendő a Home is. Lemezterület foglalásban nincs különbség.

Do the thing!

(#40487) dewil666 válasza cattus (#40486) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#40488) King Unique válasza mefistofeles (#40476) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan már linkelte valaki, ha Windows alól írod ki az ISO-t, akkor a Rufus javasolt, ahol a fölső legördülő listában csak a GPT-UEFI opciót kell kiválasztani [link]. A FAT32-es fájlrendszert eleve létrehozza + GPT partíciósémát állít be, szóval azzal sem kell foglalkozni. Sőt, akár NTFS-re állítva is képes kiírni a telepítőt. De az arról való bootolás csak bizonyos újabb alaplapoknál működik UEFI módban.

[ Szerkesztve ]

(#40489) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Frissített a Win, És most ami monitorozta a gadgeteket PCMeter , azt nem működik. van erre megoldás? Jó lenne látni azt asztalon is mit csinálnak a hardverek.

[ Szerkesztve ]

(#40490) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Anno Windows 7-ről váltottam 10-re, ami tudható, hogy csak frissítés és nem tiszta telepítés, ezért az eszközkezelők maradtak a régik, melyek most még relatív alkalmasak arra, hogy kommunikáljanak az új op. rendszeren belül.
Két napja az Intel HD Graphics eszközkezelő jelezte, hogy a képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt. Beléptem az eszközkezelőbe és eltávolítottam ezt a grafikus megoldást és próbáltam telepíteni az Intel által kidobott újabb verziót, ami már a 10-re van kódolva. Telepítés közben a következő üzenetet adta:

"Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek."

Az eszközkezelőben hibaüzenetként jelezett VGA-kompatibilis videovezérlő.
Újra próbálkoztam telepíteni az újabb eszközkezelőt és tartalmasabb hibaüzenet jelent meg:

"A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítógép gyártójától. A telepítő most kilép. További információra van szüksége? Kattintson az "Igen" gombra az Intel támogatási oldalára való átirányításhoz".

Az "Igen" nem vezetett sehova, mert egyáltalán nem töltötte be az oldal tartalmát.

Visszatelepítettem az előző illesztőprogramot és a Messenger mely előzőleg is fel volt telepítve és tökéletesen működött, most az alábbi ábrán látható grafikus problémával jelentkezik. Többszörös újraindítás sem oldotta meg a vizuális problémát, pedig az eszközkezelőben minden rendben van.

Így néz ki minden ikon és gyakorlatilag ami pixel az pixeles.

No comment.

[ Szerkesztve ]

(#40491) Borisz76 válasza BullKoxa (#40489) üzenetére


Borisz76
veterán

HWInfo

Én így állítottam be :

2 db FHD kijelző, bal oldalon csak az infók futnak. Jobb oldalon minden más.

A megjeleníteni kívánt adatra jobb klikk és Show Grahp.
( Itt még a Rename funkció is hasznos...)

Ekkor jelenik meg a "grafikon ablak".
Én ezekből válogattam össze párat , amit áthúztam a 2. megjelenítőre.
Ezeket az ablakokat szabadon lehet méretezni és a Tól - Ig értéket is át lehet írni bennük.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40492) BullKoxa válasza Borisz76 (#40491) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi a segítséget! De ez nekem nem jön be, Játékok alatt megy a HWinfó, az AB-vel együtt. Sajnálom hogy ez a frissítés nem látja a PCMeter.t !!

(#40493) Borisz76 válasza BullKoxa (#40492) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a tálcán megfelel...oda is ki lehet vele rakatni az értékeket :

Mondjuk nekem pont ez volt az elképzelésem...és számomra tökéletes.
Játék közben csak rápillantok a monitorra és látom a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40494) CirrMee válasza BullKoxa (#40489) üzenetére


CirrMee
addikt

Windows 8/10 gadget pack lesz a barátod, lásd gugli.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40495) King Unique válasza BullKoxa (#40489) üzenetére


King Unique
titán

Ott a 8GadgetPack, abban is vannak hasonlók és folyamatosan fejlesztik. Amikor legutóbb próbáltam Win10 alatt, akkor nem volt vele gond.

(#40494) CirrMee: +1 Nem is értem mért szórakoznak egyesek ilyen gadget xarságokkal, amikor ott van kompletten az említett program...?

[ Szerkesztve ]

(#40496) saelin válasza King Unique (#40488) üzenetére


saelin
veterán

Nem értem miért mindig a rufus-t ajánlják, amikor az MCT-vel le tudod tölteni, majd az ki is írja neked egy pendrivera. Lehet vele legacyben és uefiben is telepíteni. Én már vagy ötször csináltam így, és semmi gondom nem volt vele.

Csak azért mondom, mert szvsz erre fölösleges még egy alkalmazást letölteni. Talán akkor éri meg így csinálni, ha letöltöd az iso-t és később utólag még írogatod más pendriveokra is. Azt hiszem az MCT előre letöltött iso-t nem tud kezelni... vagyis nem próbáltam.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40497) King Unique válasza saelin (#40496) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincs ISO, akkor valóban az MCT letöltés + közvetlenül bootolható USB-eszköz készítése a nyerő. De én feltételeztem, hogy neki van már letöltött Win10 ISO-ja és annak kiírásához márpedig messze a Rufus a legjobb. Nem hogy Windows alatt, de más platformokon sem nagyon találni még egy olyan programot, ami ennyi mindent tudna.

[ Szerkesztve ]

(#40498) ripla válasza #22237440 (#40473) üzenetére


ripla
őstag

se hibajelzés, se semmi. hard disk sentinel-el néztem meg, az is tökéletesnek mutat mindent, mindegy, most jónak tűnik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40499) BullKoxa válasza King Unique (#40495) üzenetére


BullKoxa
őstag

ezt a gadget pack-ot használom, eddig és a PCMeter jó volt mellé! azzal mentek rendesen a gadgetek. de a mai Frissítés óta nem jó !

[ Szerkesztve ]

(#40500) saelin válasza King Unique (#40497) üzenetére


saelin
veterán

Ezt nem vitatom! :K Ha linux telepítőt kell készítenem, akkor ez az első program amihez hozzányúlok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.