Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) zoo8800


zoo8800
veterán

Az MCT-t is frissen szedted le?

rip and tear, until it is done

(#40552) raidx válasza zoo8800 (#40551) üzenetére


raidx
őstag

Mult héten szedtem le és tegnap használtam. Ezért lepődtem meg.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40553) netpeti98 válasza raidx (#40552) üzenetére


netpeti98
addikt

Hogy néznek ki a fájl tulajdonságai (MediacreationTool.exe)?

[ Szerkesztve ]

(#40554) raidx válasza netpeti98 (#40553) üzenetére


raidx
őstag

Annyi a külömbség, hogy a módosítás dátuma külömbözik mert nem egyszerre töltöttük le.

Amúgy már kétszer elkövette, hogy hibát észlel és újraindul. A hálózati kártyával van valami baja. Lehet a legfrissebb driver nem ok? De memóriahiba vagy túlmelegedés is okozhatja meg akár kártevő is. Net nélkül telepítettem mindent és szigorúan a gyártóktól.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40555) netpeti98 válasza raidx (#40554) üzenetére


netpeti98
addikt

Csináltam vele egy ISO-t, a gyökérben található setup.exe verziószáma alapján a legfrissebb:

(#40556) sajog159


sajog159
aktív tag

Itt olvastam és most gondoltam talán kipróbálom: egy progira volt egy LINK, amivel lehet be/ki kapcsolni a Windows/Microsoft által a PC-ről letölthető telemetrikus, keresési előzményeket és még ki tudja milyen infókat

Tudna valaki segíteni?

Kösz előre is.

(#40557) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Egy félresikerült Linux telepítés bekavart az amúgy is gyengélkedő win10-nek, így gondoltam újra rakom az egészet.
Ha már így alakult...

-Szeretnék egy ~ 20GB - 50GB-os partíciót (rejtett) hagyni, amire egy recovery-t csinálnék.

Ezt hogy tudom megoldani?
Van ehhez valamiféle szájbarágós leírás?

-Ha már új windows állítsuk be rendesen...

Ajánlott beállítások, amik a mindennapos használatot meggyorsítják, megkönnyítik?

Köszönöm előre is!

(#40558) cigam válasza sajog159 (#40556) üzenetére


cigam
félisten

n+1 ilyen program létezik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40559) half333


half333
őstag

Üdv! Letöltöttem egy appx formátumu játékot az áruházból. És foggalmam sincs hogyan telepitsem. Youtube google most nem a barátom. angolul van fent minen,és nem értem,videó alapján hiába csinálom a Powershell cannot find path..pff..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40560) cattus válasza half333 (#40559) üzenetére


cattus
őstag

Pontosan mit és honnan töltöttél le? Mert ha az Áruházban rányomsz a telepítés gombra, megcsinál mindent magától.

Do the thing!

(#40561) #58000384 válasza sajog159 (#40556) üzenetére


#58000384
törölt tag

Persze! A program már a gépeden van, Gépház a neve. Egy kis súgó a beállításhoz. A netről szedett programokkal ezen felül kókányolni lehet, ami a jövőben akármilyen hibát okozhat, főleg az ész nélküli tiltogatás. A telemetriát csak Enterprise rendszeren lehet teljesen kikapcsolni, de az alapszintű beállítással nem szolgáltat semmi személyes adatot. Olvass utána, ha érdekel.

(#40562) half333 válasza cattus (#40560) üzenetére


half333
őstag

a Forza.Motorsport.6.Apex-et töltöttem le,és appx-ben jött le,de nincs alapból hozzárendelve semmilyen program,és ne tudom hogyan indítható el. rákerestem,és a powershell-t mutatja youtube-on,de nálam valamiért nem működik

(#40563) zoo8800 válasza cigam (#40558) üzenetére


zoo8800
veterán

Azért kicsit morbid dolog egy noname 3rd party alkalmazással blokkolni a W10 "kémkedést" :)

rip and tear, until it is done

(#40564) Döglött Róka válasza zoo8800 (#40563) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En mar atsiklok ezekeninkabb :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40565) cigam válasza zoo8800 (#40563) üzenetére


cigam
félisten

Nem értem ... Ez kb annyira morbid, mint 3rd party alkalmazássa rendszert karbantartani, vírust kergetni, ...

Valamiről lemaradtam?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40566) JamesHun


JamesHun
addikt

tudtok ajánlani egy "Olvasó" szerű progit (mindenképpen az áruházból kellene :S ), amivel PDF et lehet megnyitni és nem olyan fapados mint az olvasó
azért egy auto center, auto rotate, fit to margin stb
nem is értem miért csinálták ennyire fapadosra
a színes nyomtatónknál pl mindig visszateszi fekete-fehérre a nyomtatást és minden nyomtatás előtt vissza kell tennem kézzel színesre

SeriesX: JamesSHun

(#40567) Rimuru válasza cigam (#40565) üzenetére


Rimuru
veterán

Normalis esetben csak egy pipa kene ahhoz hogy nem akarok semmilyen adatgyujtest, vagy pontosabban: csak egy pipa kene ahhoz hogy hozzajarulok az adatgyujteshez. ;) (es nem csak a windowsban hanem mindenhol mashol)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#40568) #58000384 válasza cigam (#40565) üzenetére


#58000384
törölt tag

A víruskergetők készítői nem névtelen és arctalan redditesek meg fórumozók, zárt programot terjesztve a "kémkedés" megakadályozására (természetesen szakmai érvekkel, bizonyítékokkal alátámasztva). Mintha idegenek ellen védenéd a házad egy idegentől vett zárral, amihez esetleg neki is marad egy kulcsa.

De az sem jobb, mikor kilométeres PS scriptet osztanak meg, benne az összes Microsoftos IP cím és szolgáltatás tiltásával.
Elég sok hsz született anno erről, mikor például jött az illető, hogy az új rendszeren még a kereső sem működött, erre csak kiderült, hogy letiltotta azt is... vagy éppen a .NET nem települt, esetleg a WU-n ragadtak be a frissítések, vagy nem jelzett többé újat, nem indultak a gyári appok sem, meg ilyenek.

(#40569) zoo8800 válasza cigam (#40565) üzenetére


zoo8800
veterán

Van egy noname is a mondatomban :) Egyébként rendszertakarítgató alkalmazást se használok, a vírusírtók többsége pedig nem noname.

rip and tear, until it is done

(#40570) ot93 válasza Borisz76 (#40545) üzenetére


ot93
senior tag

tiszta telepítés (pontosabban először win 7-ről frissítés, majd tiszta telepítés)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#40571) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Nővérem Németországban él és ott akar venni gépet, amire kér Win10 telepítést. Németet és angol nyelvűt lehet, viszont a kérdésem, hogy utólag magyar nyelvi csomagot le lehet-e hozzá szedni?

A másik kérdésem, hogy a saját gépemen Win8 volt utoljára installálva, majd upgrade-elve 8.1-re, majd 10-re. Viszont akarok csinálni egy clean installt, mert már nagyon régi a rendszer és SSD-t is akarok cserélni egy jobbra, újabbra. Mi a menete ennek?

[ Szerkesztve ]

(#40572) sajog159 válasza #58000384 (#40561) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, lehet, h. kissé paranoiás vagyok.

Azért kösz a felhomályosításért! :R

(#40573) waslaw válasza geckowize (#40571) üzenetére


waslaw
tag

Nyelvet barmikor valtoztathatsz.

A windows fele "Reset this PC" eddig nekem mindig bevallt.
Viszont nem is olyan regen az egyik forumos kollega, azt mondta, hogy az uj buildek mar felismerik a regi kulcsokat is, szoval nem kell ujra updatelni a regi win-t. Eleg egy clean install egy uj win10 image-el.

(#40574) vlevi válasza geckowize (#40571) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Bármelyik kiadáshoz hozzáadható utólag bármelyik nyelv, a windows nyelvi beállításokon belül. Így magyarítottam pl. utólag az angolul telepített rendszert.

Viszont akarok csinálni egy clean installt, ... Mi a menete ennek?
Next-Next-Next finish :)
Viccet félretéve, feltelepíted a 10-es. Ha kér szériaszámot, akkor azt átugrod, és legközelebb, amikor internetközelbe ér a gép, akkor megtalálja a géped korábbi aktiválását, és ezt is beaktiválja.
Az SSD csere nem számít olyan hardverváltozásnak, ami miatt ne aktviálódna újra. Ez csak alaplapcsere esetén történhet meg.

"A windows fele "Reset this PC""
Ezt én csak amolyan végszükségként merném használni, vagy pl. laptopin, ahol speckó partíciók vannak.
Nekem az adatok el vannak különítve a rendszervinyótól, így újratelepítéskor biztos, hogy mindíg a teljes nullázással kezdeném.
Főleg, ha mondjuk amiatt kellene újraraknom a gépet, hogy új SSD-t rakok be. Olyankor nincs hova resetelni :D

De pl., ha vírusra gyanakodnék, akkor sem használnám a resetet, mert ki tudja, abba is beehette magát.

[ Szerkesztve ]

(#40575) waslaw válasza vlevi (#40574) üzenetére


waslaw
tag

Nem a regi windows fele fix this pc vagy mirol beszelek.
A reset this pc-nek 2 funkcioja van, abbol az egyik egy clean install, ha akarod formatalhatod vele az egesz vinyot, pontosan ugyan az menete mint egy usb-s/cd-s/halozatos installnak.

(#40576) pzstm


pzstm
titán

Get more out of your battery with Microsoft Edge

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#40577) Döglött Róka válasza vlevi (#40574) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Moert akarsz clean installt csinalni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40578) raidx válasza sajog159 (#40556) üzenetére


raidx
őstag

Oosu10 ezt néztem valamikor

[link]

Olvastam a neten, hogy rengeteg cím és szerver van alkalmazva. Ezért igazán hatékony megoldás nincs.

Mivel hibás VGA és Lan driver települt ami a jók után is hibásan működött letöltöttem ismét a legfrissebb mct-t és azzal csináltattam USB telepítőt. Amivel végül jól megszívtam. Indítom a telepítőt, törlöm a régi wines particiókat majd közli a telepítő, nem lessz telepítés mert GPT van Ő meg MBR. Kicsit mérges lettem, miéert nem a rufust hívtam segítségül. Na elő a másik gépet. Azon 32 bites Win7 van. Leszedem a megfelelő MCT-t de nem tudok választani mint régen. Le is szedett egy bites ISO-nak valót. Az a pen meg most adta meg magát amin az AOMEY pőarticionálója vólt. Legalább is nem bootolt be a progi, pedig régebben többször használtam. Végül szomszéd gépén csináltam új telepítőt. Most az Office telepítését várom. valamiért igen lassú.
Ugyan úgy frissítette magát mint elődje. Opr. verziója 10.0.10586.420 (Win10 TH2). Ez volt régrn is csak nem 420 volt a vége.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40579) vlevi válasza Döglött Róka (#40577) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem én akarok. De ha valaki ssd-t cserél, és úgy dönt, hogy azzal a lendülettel már a rendszert is ujratelepiti, akkor felesleges a regiről backupot csjnálni, atköltözni az ujra, makd ott megnyomni a reset-et.
Illetve pl. az én esetemben, a win-ről 10-re átállás esetén sem akartam megtartani semmit a korbbiból, ráadásul más particiokiosztással akartam gpt-re ujrarakni egy friss 10-est. Ezesetben is felesleges lett volna mégegy resetet beiktatni.

(#40580) saelin válasza pzstm (#40576) üzenetére


saelin
veterán

Jó ez a böngésző, csak legyen már benne adblock! :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40581) geckowize válasza vlevi (#40574) üzenetére


geckowize
őstag

Köszi waslaw és vlevi a választ.

Viszont 2 dolog:

1. Honnan szerezzek Win10 ISO-t, ha Win8 volt eredetileg feltelepítve?

2. Nekem volt egy alaplap- és processzorcsere még mikor a 8.1 volt, ebből lehet gond? Tehát a win10 upgrade-kor kapott a konfig egy külön Win10-hez hozzárendelt kulcsot, amit majd hozzárendel a géphez, ha nyomok egy clean installt?

(#40582) netpeti98 válasza geckowize (#40581) üzenetére


netpeti98
addikt

1. Media Creation Tool vagy Tech Bench
2. Ha nem a W10 frissítés után volta a csere akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#40583) pzstm válasza saelin (#40580) üzenetére


pzstm
titán

Kb másfél hónap. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#40584) laccczka


laccczka
tag

Üdvözlet!

Az alábbi problémával küzdök már egy jó ideje:
- az alapfelállás szerint a panel lakásomban a HGW már nem tud élvezhető hálózatot produkálni kettő helyiséggel arrébb,
- a két véglet közzé beillesztettem egy jelerősítőt mely ragyogóan teszi a dolgát,

DE...a laptopom semmikép sem szeretne a jelerősítő által biztosított (erősebb) hálózatot. Ő csak a HGW adta jelet hajlandó fogni.

A szereplők:
Fujitsu UH552 laptop/ Intel Centrino Wireless N2230 wifi-el
Illesztőprogramhoz Intelt ír.
A HGW a Telekom D-Link DCM-704-e.
TP-Link TL-WA854RE Range Extender.

A HGW-re a jelerősítőt WPS gombbal csatlakoztattam.
A telefonok, tabletem zokszó nélkül maguktól csatlakoznak az erősebb jelű eszközre.

Milyen beállítást változtassak meg, hogy a noti is mindig az erősebb jelre csatlakozzon?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#40585) cigam válasza geckowize (#40581) üzenetére


cigam
félisten

Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40586) tibike8 válasza laccczka (#40584) üzenetére


tibike8
őstag

Ha elfelejteted a HGW-s hálózatot a laptopon? Esetleg a HGW-n a wifi off?

[ Szerkesztve ]

(#40587) laccczka válasza tibike8 (#40586) üzenetére


laccczka
tag

Ha a HGW-n kikapcsolom a wifit akkor a jelerősítő nem tud mit tovább dobni.

Elfelejtetni hogyan kell? :R

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#40588) netpeti98 válasza cigam (#40585) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows 10 esetében minek van erre szükség? Ott a Tech Bench, ha nem akarod za MCT-t használni. Ahogy látom a te általad linkelt program is onnan generálja a linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#40589) cigam válasza tibike8 (#40586) üzenetére


cigam
félisten

Ha kikapcsolja a HGW wifi-jét, akkor mit fog "ismételni" a repeater?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40590) vlevi válasza geckowize (#40581) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy előttem is javasolták, a media creation tool a megildás.
Ezzel,a letöltés után rögton van lehetőség iso készitesre, de ha van kéznél 4-8gigas pendrive, akkor rögtön bootolhato telepitot is tudsz csiálni.

(#40591) geckowize válasza vlevi (#40590) üzenetére


geckowize
őstag

netpeti98
vlevi

Köszi szépen! :R

(#40592) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Nem lehet olyant, hogy az időjárás előrejelzés, élő háttérkép legyen? :U

(#40593) tibike8 válasza laccczka (#40587) üzenetére


tibike8
őstag

Jól van na... :B Felületes voltam az olvasással és az agyamban egy lan kábeles switch/routeres kapcsolat volt...
A hálózat elfelejtés: Wifi beállítások kezelése majd rányomsz a felejtős kapcsolatra és elfelejteted.

De az jutott még szembe, hogy a HGW wifi off annyira jó lehet esetleg, hogy amíg a HGW-n nincs wifi, látja a jelerősítő jelét, fel tud csatlakozni rá még ha nincs is adatforgalom mögötte majd ha a HGW-n on lesz megint a wifi, hátha megtartja a jelerősítő jelével a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#40594) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!
Ma kaptam kézhez az új notebookom, gyorsan fel is tettem rá a win 7-et, és nekikezdtem a win 10 frissítésnek. Viszont már 4. órája ácsorog 99%-on a telepítő, és írja, hogy "Kis türelmet, a Windows 10 telepítése folyamatban. Készültségi fok: 99%"

Jól teszem, ha várok még vele, lesz ez jobb is, vagy inkább kezdjem újra?

Eredeti win7 kulcsom van, így mindenképp át kellene esnem a frissítésen egyszer, de hogy ez ennyire lassú legyen? :(

(#40595) pjen válasza RoSSo3 (#40594) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell mindenképpen,ha igaz és többen is írták,hogy igaz a 10 már elfogadja az eredeti hetes kulcsot.Elvileg ugyanaz a verzió kell.Ha biztosat akarsz hívd fel az MS.t

[ Szerkesztve ]

(#40596) vigyori78 válasza RoSSo3 (#40594) üzenetére


vigyori78
őstag

Feleslegesen görcsölsz a legújabb windows 10 elfogadja a win 7 kulcsodat.

(#40597) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Szuper! Akkor ezt nem várom végig, azt hiszem.

Letöltöm a Media Creation Tool-t, és abban ügyeskedem, vagy kell külön ISO-t is letöltsek? Most csinálok ilyent először, bocsi a tudatlanságomért :)

[ Szerkesztve ]

(#40598) saelin válasza RoSSo3 (#40597) üzenetére


saelin
veterán

MCT lényegében azt csinálja, hogy letölti az iso-t, majd azt kiírja pendrivera (formázza, particionálja stb), csak végén törli az iso-t.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40599) pjen válasza RoSSo3 (#40597) üzenetére


pjen
félisten

Letöltesz egy isó t,rufusszal csinálsz egy pent,ha minden frankó félóra alatt fenn is van.

(#40600) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

köszönöm, megpróbálkozom vele!
és az MCT milyen verziójú Win 10-et tölt le? olyant, amivel működhet a kulcs - mert ugye írtátok, hogy csak bizonyos verziókkal megy közvetlen win 7 (pro 64 bit, magyar) kulcs.
(vagy ezt én szabhatom meg?)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.