Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) betyar1974


betyar1974
senior tag

Hogy tudok BT kapcsolatot WP-nal létesíteni? Milyen progi kell a PC-re(win10 x64)?

(#41952) netpeti98 válasza Grande Ale (#41944) üzenetére


netpeti98
addikt

Az UEFI-val nincs sok tapasztalatom. :( Próbáld meg a Media Creation Tool segítségével megcsinálni a pendrivet.
Hátha jön valaki akinek több tapasztalata van a Rufus+UEFI párossal.

mccchelp: eredeti marad és újra is telepíthető. Sőt a frissítés k is hagyható, mert a telepítő elfogadja a régi változatok kulcsait.

[ Szerkesztve ]

(#41953) cattus válasza #38742016 (#41950) üzenetére


cattus
őstag

Nyilván az marad. A 10 telepítésénél meg megadhatod a 7 kulcsát és be fogja magát aktiválni.

Do the thing!

(#41954) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Lehet hogy HDD-s kérdés amit írok, de talán itt is tud valaki segíteni.

Szeretnék a meglévő 8.1-em mellé a gépemre egy másik vinyóra tenni egy win10-et. Mire kell figyelnem? 4 vinyóm van, ebből egy SSD (ezen van a 8.1) és egy másik HDDre tenném a 10-est.

Mit húzzak le (ha le kell)?
Problémázik-e a partícióformátum miatt-e (a laptopomon sokat szívtam az adatok lementésével és visszamásolásával)?
Megbízhatóan fog-e menni a rendszerválasztás?
Ha leszedem a w10-t megbízhatóan vissza fog-e állni az automatikus 8.1 betöltés?

Előre is köszi. Sokadik esélyt adnám...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#41955) istvankeresz válasza Grande Ale (#41937) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Rendszergazdai parancssorba:

slmgr /upk

Ez kiszedi az aktuális kulcsot.

Utána:

slmgr /ato

Megpróbálja beaktiválni. Reméljük már a beégetett kulccsal.

Ha esetleg nem menne, akkor ebből csemegézz.

KLIKK

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41956) Jumapili


Jumapili
tag

Van valami ötletetek, hogy a tegnapi frissítéssel mi jött le a 3,5 GB-ban?

(#41957) raidx


raidx
őstag

Érdekes!

Megakartam nézni a tegnapi frissítést és közli a rendszer, még nincs telepítve frissítés. Pedig még az Offichoz is jött jó adag. Aida sem lát frissítéseket. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41958) raidx válasza netpeti98 (#41952) üzenetére


raidx
őstag

Eszköz kiválasztása. Particios séma és célrendszer kiválasztása, Fájlrendszer. (Ha GPT-s UEFI-t akarunk akkor Fat 32 kell!) ISO képfájl kiválasztása. Nekem az MCT-vel még nem sikerült a GPT-s telepítés. MMBR UEFI-t még nem próbáltam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41959) hdtomi válasza Jenne (#41948) üzenetére


hdtomi
senior tag

Próbáld többször, több újraindítással.

Nálam kérte, hogy indítsam újra, megtettem. Azután előjött, hogy nem tudta frissíteni, mert ki volt kapcsolva a gép...

Aztán 1-2 ilyen várakozás és restart segített, most ránéztem, rendben van minden.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#41960) VGYke válasza Popes (#41923) üzenetére


VGYke
addikt

AlyrArkhon, Popes köszönöm! Hülyülök :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41961) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beállítottam a betűméretet normálisra a telepítés után, de a programok egy részében baromi kicsi betűk vannak, pl: Pidgin, IrfanView.

Mit lehet tenni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41962) edari válasza CPT.Pirk (#41961) üzenetére


edari
őstag

Másik programot használni amíg ezeket nem írják meg rendesen.

(#41963) CPT.Pirk válasza edari (#41962) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nope. Ha ez így marad, akkor megy vissza a Win7.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41964) yanna válasza CPT.Pirk (#41961) üzenetére


yanna
őstag

Nekem az IrfanView betűivel semmi gond FHD-s 15,6"-os laptopon 125%-on.

(#41965) raidx


raidx
őstag

Furcsa.

Vettem egy Tp-Link Wr1043ND V2-es routert papírforma szerint ami valójában egy V3-as. Csodálkoztam is, hogy van benne IPV6 lehetőség mert tudtommal az a V2-be nincs. a wifi elvileg csak bg lenne 300-al de tudja a 450-et bgn. Mindezt akciósan 12490 Ft.-ért

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41966) Boha


Boha
aktív tag

Mi lehet az ha néha felugrik egy parancssor ablak, lefut benne valami és eltűnik ?

OBORZIL

(#41967) CPT.Pirk válasza yanna (#41964) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam 100%-on van, egy nagy TV-n 1920*1080-ban. Így fest:

Pidginnek is ilyesmi baja van. Win7 és Linuxok alatt jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41968) yanna válasza CPT.Pirk (#41967) üzenetére


yanna
őstag

Nálam ilyen:

Talán nálad nem is a 10 a hunyó... :F

(#41969) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy asztali konfig(i5 2400,asus B75,8gb ram stb..) amin már jó 2 éve aktivált win 8.1 van.A probléma az hogy nem akar frissülni Win 10 re.A tálcán ott a win10-re jelző ikon,de amikor megnyitom,és felugrik hogy most alkarok e frissíteni,hiába kattintok,keres és azt irja hogy hiba történt,próbálkozzon később.Ha a vezérlő pultból ,a win updateből próbálkozom akkor is ez történik?Mit csináljak?Mi lehet a baj?

(#41970) Richter36 válasza kromatika (#41969) üzenetére


Richter36
őstag

(#41971) geri005


geri005
tag

Már a második laptop, amin hiába kapcsolom be az Insider-t Fast lane-en, semmi frissítés nem jön.

Nem tudjátok esetleg mitől lehet?

Ugyanazzal az MS fiókkal lépek be, de korábban nem volt ilyen gondom sem PC-n sem laptopon sem mobilon.

Ötlet? :R

(#41972) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
64 bites w10, mini pc.
Ezen működnek 32 bites driverek (szkenner, nyomtató, tv tuner),
ha nem, le lehet cserélni az oprendszert 32 bitesre?

(#41973) netpeti98 válasza geri005 (#41971) üzenetére


netpeti98
addikt

Várni kell 24-72 órát.

(#41974) raidx válasza kromatika (#41969) üzenetére


raidx
őstag

A 8.1 összes frissítése telepítve van? Addig nem megy a 10-re frissítés. Ha nem gond a tiszta telepítés és tudod a 8.1 kódját érdemes MCT-vel leszedni egy telepítőt és tiszta lappal indulni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41975) raidx válasza tordaitibi (#41972) üzenetére


raidx
őstag

Igen cserélhatő. Nekem is porosodik pár kütyü mióta 64 bitre váltottam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41976) donatel


donatel
tag

Sziasztok!

A főkapcsolóban lévő leállítás és újraindítás gombokat ki lehet tenni valahogy az asztalra ikonként?

(#41977) geri005 válasza netpeti98 (#41973) üzenetére


geri005
tag

Az egyik már ca. 1 hónapja be van állítva, a másik lassan egy hete, de semmi... :(

(#41978) Joccc07 válasza netpeti98 (#41973) üzenetére


Joccc07
addikt

És hányszor kell ezt kivárni? :DDD

Én már lassan 2 hónapja várom de semmi.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41979) geri005 válasza geri005 (#41977) üzenetére


geri005
tag

Frissítsek esetleg egyet a legújabb Insider ISO-val esetleg, hátha onnan már jönnek rendesen?

(#41980) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok. Sikeresen Upgradeltem Win7-ről win 10-re.

Melyik régi Win könyvtárakat lehet a meghajtóról törölni?

Windows.old és a Windows 10upgrade könyvtárakat törölhetem? Simán csak del ?

Eredeti Win7-ról frissítettem, viszont van egy kérdésem, ha lehal a gép és pl elszáll a vinyó, akkor innen kezdve már nem telepíthetem ingyenesen a Win10-et hanem lehet szépen megvásárolni igaz hiába eredeti a régi WIN7-em ? Biztonsági mentés stb ez sem segít ezen ?

(#41981) Popes válasza donatel (#41976) üzenetére


Popes
őstag

LINK

Khaosz55 Egy egy alkatrészt cserélhetsz nyugodtan,(aktiválható marad) talán csak az alaplap a kivétel.

A lemezkarbantartó rendszerfájlok törlése opcióval kitakarítja az old mappát és hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#41982) istvankeresz válasza donatel (#41976) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Csinálsz egy leállít.bat-ot és egy újrandít-bat-ot, majd adsz mindegyiknek kikapcsolós ikon-t.

leállít.bat:

shutdown /f /t 00

újraindít.bat:

shutdown /r /f /t 00

Ezeket beleírod és kész is vagy.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41983) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
biztos lama kerdes :) de erdemes win7rol frissiteni 10re? kiforrot mar? mennyire bugos?

teljesen jol megvagyok a 7el :)
koszi
b.

(#41984) petyusz851 válasza bazsimano (#41983) üzenetére


petyusz851
tag

Én Windows 7 Home Premiumról először upgradeltem majd utána pendrivra csináltam telepítőt és tisztán újrahúztam a gépet én játszani netezni szoktam rajta semmi problémát nem tapasztalok sőt gyorsabb sokkal és az SSD-t is remekül kezeli, upgrade után tiszta telepítésnél a kulcsot ha kéri nyomj a kihagyásra nekem aktiválta egyből. Egyre azért a telepítésnél figyelj, hogy a beállításoknál elég sok mindent akar gyűjteni az emberről érdemes kikapcsolni ha nem szeretnéd mindet kövessen mit csinálsz én kikapcsoltam.

Üdv remélem tudtam segíteni! :)

(#41985) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Eredeti win7-emet frissitettem a kis Samsung notebookomon win10-re.
Már a telepítèsnèl nyekergett, h a win10 nem tamogatja a Samsung Control Panelt.
Amugy is alig használtam, mondtam üsse kö, telepítem a 10-et.
1bajom van: most csak 80%-ig tölt a gèpem, mert be volt kapcsolva az az akksi kimèlö mód mèg win7-en.
Hogyan tudom megoldani, h 100-ig töltsön a pimasz?

Köszönöm!!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#41986) gigabytman


gigabytman
tag

Szép napot! Eddigi rendszerem:

1. 1db. SSD rajta: Win-7 Home 32 bit (MBR) rendszer
2. 1db. HDD 2TB: csak adatok

Most kerül a gépbe + egy új SSD, amire Win-10 Pro 64 bit kerülne (gondolom MBR kellene).

Mindkét rendszerre szükségem van, nem elég csak upgrade-elni a Win-7-et. Két rendszer egy gépen, ebben még nincs tapasztalatom, de olvasom, hogy lehetnek bizonyos problémák, ha nem megfelelően járunk el.

Mi az ajánlott telepítés, hogy elkerüljem a leendő gubancokat?

1. Win-10 telepítéskor lecsatolom a régi SSD-t és a HDD-t, hogy ne tudjon telepíteni semmit ezekre, és később visszacsatolom?
2. Hagyjam csatlakoztatva az SSD-t és a HDD-t is nem lesz probléma?

Az alaplap: Gigabyte GA-B85M-D3H a legfrissebb BIOS-szal.

Gondolom az egyik esetben a BIOS megáll és ki kell választani az Op-rendszert.
A másik esetben vmilyen Dual-Boot alakul ki, és ott kell Op-rendszert választani.
Nem tudom melyiknek mi az előnye és a hátránya?

Én alapvetően a Win-7-el dolgozom, az a preferált, de szeretném a Win-10-et is használni anélkül, hogy vmilyen probléma adódjon a rendszerek között.

Tehát mi lenne az ajánlott telepítés?

(#41987) tordaitibi válasza gigabytman (#41986) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nalam xp es w7, 3 merevlemez.
Xp hasznalat 90% elsodleges boot az xp ssd, ha kell a w7, a masik lemezrol, egy f8 es megy a masik vinyorol a masik op.
Telepitesnel mimden mas meghajtot levalasztottam, csak az aktualis maradt.
Szerintem biztonsagosabb igy. Nekem megfelel.
Es semmit nem ronditanak egymasba.

[ Szerkesztve ]

(#41988) gigabytman válasza tordaitibi (#41987) üzenetére


gigabytman
tag

Köszönöm a válaszodat.

Nálad XP és Win-7 van, nálam viszont Win-7 és Win-10 lenne. Hááát nem tudom, hogy ugyan az a probléma és a megoldás is?

Akkor ha jól értem stabilabb és biztonságosabb megoldás Win-10 telepítéskor a többi meghajtót leválasztani.
Akkor nálam alapon a Win-7 indul, de ha f8-at nyomok akkor pedig a Win-10 indulna? És ennyi az egész?

(#41989) tordaitibi válasza gigabytman (#41988) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az f8 az en biosomba a valasztomenu,
ha megnyomom bejon egy kis ablak ahol valaszthatok mirol bootoljon be, hard disk 1,2, usb pendrive.
Itt valasztom a hdd2, es indul a masik oprendszer.
Par masodperc csak.
Elonye hogy ha barmelyik oprendszer barmi okbol felborul, a masik gond nelkul indithato,
hibakereses futtathato a masik vinyon, vegso esetben menteni is lehet, anelkul hogy szetszednem a gepet.

(#41990) raidx válasza gigabytman (#41986) üzenetére


raidx
őstag

Win 10 jobban szereti a GPT-t. Igaz, eredetileg a nagy kapacitású HDD-k miatt jött létre, mert megszűnik a partició és könyvtár korlát. De A WIn 10 jobban érzi magát GPT-n ha kissebb is a kapacitás. Annó kipróbáltam a 8-ast de nekem nem jött be. Vissza akartam tenni a hetest és szívtam nagyot mert ezt kaptam, hogy a Windows erre a meghajtóra nem telpíthető. Végül rájöttem, a 8-as GPT-t csinált én meg MBR-be akartam telepíteni (ahogy volt).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41991) raidx válasza gigabytman (#41988) üzenetére


raidx
őstag

Először a Win 7-et telepítsd fel a megfelelő helyre majd mehet a 10-es. Az újak felismerik a régit a régik viszont nem ismerik az újat. Anno XP Win7 szépen elvolt és bootoláskor lehetett választani, mi induljon. Alapból az XP indult, ha nem volt más választás. Gondolom, ezt a Win 10 is tudja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41992) Khaosz55 válasza Popes (#41981) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben értem. Viszont azt nem értem ha pl vinyó meghall és teljesen újra akarom rakni a win10-et akkor az hogy történik,? Felrakom az eredeti win7-et és utána frissítem win 10-re? Nem értem. Vagya Win7-es kulccsal lehet a win10-et telepíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#41993) cattus válasza Khaosz55 (#41992) üzenetére


cattus
őstag

Simán feltelepíted a 10-et, ha termékkulcsot kér, átugrod, be fogja magát aktiválni a HardwareID alapján, amint netre csatlakozott .

Do the thing!

(#41994) Lenry válasza Khaosz55 (#41992) üzenetére


Lenry
félisten

úgy is csinálhatod, de a novemberi frissítés után kiadott / készített Windows 10 telepítők elfogadják a Win7 / 8 / 8.1 telepítőkódokat, így a frissítés kihagyható

sőt, ha csak a HDD hal meg, akkor újratelepítéskor nagyon valószínű, hogy egyáltalán nem fog semmilyen kódot kérni, a hardverazonosítóról felismeri a géped a Microsoft rendszere és automatikus aktiválni fogja a Windowst.
alaplapcserekor kellhet a kézi újraaktiválás.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41995) GEPESZ66 válasza CirrMee (#41836) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tegnap felraktam a CPU-Z-t.
Érdekes, hogy az mutatja, hogy a Cool n Quiet dolgozik, visszamegy a processzor frekvenciája.
Érdekes, hogy az AIDA64 nem mutatta.
A BIOS-ban van még egy olyan beállítás, hogy a rendszer, ill. processzor ventillátor nagyon pörögjön, vagy optimálisan, ill. csendesen.
Gondolom ez független (processzor ventillátor) a Cool n Quiet-től, mivel ugye az csak a frekvenciát szabályozza?

(#41996) htom127 válasza VGYke (#26474) üzenetére


htom127
tag

Ha még aktuális a probléma nekem itt volt a megoldás

" Bazinga !"

(#41997) SP4C3 válasza htom127 (#41996) üzenetére


SP4C3
veterán

Degáz, erre külön service :(( és még mindig...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41998) Szonyka


Szonyka
csendes tag

Sziasztok!

A laptopomon az éjszaka frissült a Win10. Eddig is ez volt, gondolom a "foltozó szerda" javításait telepítette. Reggel belépek, indítom a firefoxot, ki vagyok jelentkezve mindenhonnan, ahol pedig állandóan be voltam. Kattintok a bejelentkezésre, legnagyobb meglepetésemre az összes addig tárolt jelszó törölve. Miért?? Mit csináltak már megint Redmondban? Vissza lehet valahogyan varázsolni az akaratomon kívül elfelejtett jelszavakat? Köszi a segítséget előre is.

(#41999) VoidXs válasza Szonyka (#41998) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Wake-elős-újraindítós frissítés volt. Ezek általában szépen megpiszkálják a rendszert, de még új buildnél se szabadna elveszítened bármit. Lehet, hogy azt hitte a Firefox, hogy új gépben van, és így védi az adatokat HDD-átpakolás ellen.

(#41995) GEPESZ66: A ventilátorsebességről: a végén úgyis automata lesz. A Cool'n'Quiet-ről: nettó szar.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42000) htom127 válasza SP4C3 (#41997) üzenetére


htom127
tag

Kb 3-4 hete sz#vok vele, itt az előzmény

" Bazinga !"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.