Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) CirrMee válasza GEPESZ66 (#41696) üzenetére


CirrMee
addikt

Fogyasztásra van hatással. Nagyon Prő Tunyingerek szokták kikapcsolni az ilyesmiket, nyugodtan engedélyezd. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41702) GEPESZ66 válasza Mikeee86 (#41700) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Fel kell rakni friss telepítéssel a legfrisebb WIN10-et.
Korábbi rendszert felrakva nálam sem ment a frissítés.

(#41703) netpeti98 válasza GEPESZ66 (#41702) üzenetére


netpeti98
addikt

Ahogy látom neki másik frissítéssel van gondja, mint neked volt.

(#41704) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A termékkulcsot hogyan lehet érvénytelenné tenni, eltávolítani?

Azt szeretném elérni, hogy egy új telepítés során automatikusan ne aktiválja be az operációs rendszert az adott gépre.

Lehetséges ez?

Ezzel próbálkoztam, de visszaaktiválta.

[ Szerkesztve ]

(#41705) raidx válasza Dhampir (#41704) üzenetére


raidx
őstag

Alaplapcsere vagy nem mehet a gép netre.
A géped azonosítója az MS valamelyik szerverén el van tárolva. Azt onnan törölni csak az MS tudja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41706) notika77 válasza notika77 (#41678) üzenetére


notika77
senior tag

A Start menü naponta legalább egyszer "elszáll" nem foglalkozik azzal, hogy használni szeretném! Van erre valami megoldás vagy indítsam annyiszor újra, amíg nem kezd el működni?

szerk.: Ez a probléma is megvolt már egy éve is!
Először csak Start gomb nem működik, majd már más gombokon sem működik a jobb gomb. Eddigre általában újraindítom.

[ Szerkesztve ]

(#41707) kisza25 válasza kisza25 (#41671) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

erre valaki :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41708) #97246720 válasza kisza25 (#41671) üzenetére


#97246720
törölt tag

ha beégett a sorozat szám akkor szerintem sehogy...

(#41709) hcs57 válasza kisza25 (#41707) üzenetére


hcs57
őstag

OEM - mi van a licenszben?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#41710) kisza25 válasza hcs57 (#41709) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt hol kellene megnéznem? :B
Azért kérdezem, mert pl. win7 oem-et többször lehetett aktiválni új gépre, azt hiszem 5x
de win10-nél a hardver után van, ha jól tudom, szeretném eladni a gépet, de Magyarországon nem adnak + pénzt egy win 10 pro miatt :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41711) GEPESZ66 válasza CirrMee (#41701) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Cool n Quiet-hoz az energiagazdálkodási sémán kell-e valamit állítani?
A korábbi op.rendszernél volt olyan,hogy minimális,s ezt kellett beállítani a működéséhez.

(#41712) donatel


donatel
tag

Sziasztok!

Dell 7559-nél 1TB hdd, amin ubuntu linux van telepítve, hogy lehet az 500MB-os EFI rendszerpartíciót megszüntetni. Raktam bele egy SSD-t amire win10-et telepítettem, majd a hdd-én a különféle köteteket töröltem, de ennél az 500MB-os EFI rendszerpartíciónál nincs a jobb egérnél hogy kötet törlés.
Hogy lehet ezt a partíciót törölni?

Vagy nem fog bezavarni az az efi partíció később, ha úgy hagyom (pl ha arra a hdd-re gamet telepítek vagy más programot, vagy filmeket nézek rajta)?

(#41713) Dhampir válasza kisza25 (#41707) üzenetére


Dhampir
félisten

Te is? :D

(#41714) Dhampir válasza raidx (#41705) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen az infót! :R

(#41715) hcs57 válasza kisza25 (#41710) üzenetére


hcs57
őstag

A szoftverrel adták..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#41716) CirrMee válasza GEPESZ66 (#41711) üzenetére


CirrMee
addikt

A kettőnek semmi köze egymáshoz, a CnQ automatikusan, nem befolyásolhatóan üzemel, ha engedélyezve van. A másik, amiről írsz, az a windows energia gazdálkodása, amit bármelyik windows alatt megtalálsz.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41717) CirrMee válasza kisza25 (#41707) üzenetére


CirrMee
addikt

Írtam: m$ supportnál kisírod, hogy pl gariztatás miatt gép/alaplap csere, aztán vagy szerencséd lesz, vagy nem.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41718) Mukucs válasza SP4C3 (#41640) üzenetére


Mukucs
senior tag

Tuti nem zabál!?

http://imgur.com/5N2c2x5 :W

(#41719) Mikeee86 válasza GEPESZ66 (#41702) üzenetére


Mikeee86
tag

Köszi!

(#41720) nobela


nobela
senior tag

Óriási. Mivel kicsi a belső SSD, ezért tegnap letöltöttem a frissítést egy külső drive-ra (a Windows ajánlotta fel, ki is lehetett választani).

A frissítésre már nem volt időm, ezért azt ma kezdtem el - természetesen ÚJRA ELKEZDTE letölteni az egészet nulláról. Bravó!

Nem véletlenül gyűlölöm az összes MS terméket, ahol csak lehet alternatív megoldást választok helyettük.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#41721) zzola válasza nobela (#41720) üzenetére


zzola
félisten

Tehat a MS tehet róla, hogy kicsi a tárhelyed?

(#41722) pjen válasza nobela (#41720) üzenetére


pjen
félisten

Ha lehúzod a netet nem fogja letölteni.

(#41723) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mekkora helyet foglal el a gépen mostanában egy belakott Windows 10?

Egy hibás sata kábel miatt megdöglött a régi jó Win7-em, aztán elgondolkodtam mit csináljak... A 10-es egyetlen funkciója ami érdekel, az az érkező bash, meg hogy nem kellene annyit várni a sok frissítés telepítésére, mint ahogy az most a win7-nél van.

Szóval elég-e 40GB a win10-nek a frissítések után, mert a Win7 szűken fért itt el még úgy is, hogy pl. a lapozó fájl másik partíción volt, a telepített programok többségével együtt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41724) AlyrArkhon válasza CPT.Pirk (#41723) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

perpill 30 gigát fog a tízesem az ssd-n, pedig még se a lapozófile, se a programkönyvtár nincs átrakva. Igaz, office nincs fent, de böngészők, torrentprogri, irfan, foxit, thunder (a letöltött pár giga levelekkel együtt!) és pár egyéb apróság igen

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#41725) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#41723) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem 48 GB, de lapozófájl, hibernációs fájl, és a telepített programok is ezen a partíción vannak. A saját fájlokat, játékokat raktam át a másikra.

(#41726) CPT.Pirk válasza AlyrArkhon (#41724) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MS office-t nem is szeretnék használni, az csak a helyet foglalja. :)

Ez így nem hangzik rosszul, de mikori a telepítés?

netpeti98: uhh, az elég sok. Abból mennyi a program files mappák?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41727) Kube válasza CPT.Pirk (#41723) üzenetére


Kube
senior tag

Nálam SSD-n 40-50GB körül foglal, de a rendszeren kívül néhány nagyobb program is van. Szóval azt mondanám 5~ körül ebből lelehet csípni, egy jó 45GB-ra jön ki a tippem. Windows mappa nálam 17GB egyébként.

A telepítés tavaly októberi, rendesen be van lakva ezt garantálom :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#41728) yanna válasza CPT.Pirk (#41723) üzenetére


yanna
őstag

"Belakva" úgy, hogy csak a rendszer a C-n:

(#41729) AlyrArkhon válasza CPT.Pirk (#41726) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Tény, hogy friss, pár napos, mert most lett cserélve az ssd (de amig szervizben volt, addig se hizott a tartalek vinyon levo 30 fole a 3 het alatt). Hiberfile is van, igaz csak 4 gigas a gep. Az egyetlen amit stabilan mas particion hasznalok, a download (magyarban letöltések) konyvtar. Még a böngészők cache könyvtárai sincsenek átpakolva. (jellemzoen a chrome megy, de fent a fox is)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#41730) nobela válasza zzola (#41721) üzenetére


nobela
senior tag

"Tehat a MS tehet róla, hogy kicsi a tárhelyed?"

Tényleg ennyire vagy képes agyilag???

Nem, az MS arról tehet hogy szar, nem működő megoldást implementált a szolgáltatásába. Látom bonyolult megérteni.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#41731) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#41726) üzenetére


netpeti98
addikt

Már csak 43.5 GB. Észrevettem, hogy a videók mappát még régen lefejtettem átirányítana D:-re. :)
Két Program Files, és a Windows mappa:

De mint mondtam a lapozófájl, és a programok nagy része is itt van.

[ Szerkesztve ]

(#41732) nobela válasza pjen (#41722) üzenetére


nobela
senior tag

"Ha lehúzod a netet nem fogja letölteni."

Bravó, látom okos gyerek vagy. Ha így folytatod még sokra viheted.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#41733) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, hozzácsapok még 20GB-t a rendszer partícióhoz, úgy már elég kell legyen. Aztán kitalálom, hogy melyik rendszert rakjam fel. Mondjuk különösebben nem érdekes, mert csak a játékok miatt van Windows is a gépen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41734) pjen válasza nobela (#41732) üzenetére


pjen
félisten

Legalábbis feleslegesen nem puffogok.És valóban, ha nem lett volna a gép a hálón lehet,hogy frissít a letöltésből. :W :W :W

(#41735) King Unique válasza CPT.Pirk (#41723) üzenetére


King Unique
titán

Nálam egy 50 GB-os partíció van és jelenleg 24,5 GB-ot foglal úgy, hogy nincs semmi combos program telepítve, pl. most éppen MSO helyett LO van stb. Viszont van egy fontos dolog, amit mások nem említettek, mégpedig a build upgrade. Nálam a 10240 —► 10586 frissítés után a lemezkarbantartó 20+ GB tárhelyet szabadított fel és úgy van most 24,5 GB-os foglalás. Tehát ezt mindenképpen érdemes belekalkulálni, mert augusztus 2-án jön az RS1. Szóval legalább egy 50-60 GB-os rendszerpartíció, vagy nagyobb ajánlott, ha nem tiszta telepítést csinálsz minden alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#41736) yanna válasza pjen (#41734) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem, ha hosszútávon gondolkodsz, akkor a kb. 100 GB ajánlott.

(#41737) pjen válasza yanna (#41736) üzenetére


pjen
félisten

Ez szerintem mellé ment,de 80 ból 50 szabad.

(#41738) CPT.Pirk válasza King Unique (#41735) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az azért csúnya lenne, ha ilyesmi miatt kellene újrarakni. :) A Win7-em is vagy 5 éves volt már és még pár évig biztosan maradt volna, ha nem hal meg a fájlrendszer.

Most egyszer 60GB-ra méretezem át a partíciót. Legrosszabb esetben valamikor a jövőben majd hozzácsapok még. Nem nehéz megcsinálni, csak baromi sokáig tart mire arrébb csúsztat mindent a zsugorítandó 869GB-s partíciómon... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41739) Tim82 válasza CPT.Pirk (#41723) üzenetére


Tim82
nagyúr

50 GB-os rendszerpartícióból 35 GB-ot foglal, programokkal (ezek közül a LibreOffice a legnagyobb) és (2 GB-os) lapozófájllal együtt. Hibernálást kikapcsoltam; játékokat másik partícióra telepítek. Belakott és rendszeresen frissített rendszer, 2016 márciusa óta van használatban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41740) King Unique válasza CPT.Pirk (#41738) üzenetére


King Unique
titán

Természetesen csak ezért nem kell, de ha ki van centizve a partíció mérete, akkor okozhat problémát buld upgrade-nél a kevés hely. Az átméretezést meg legegyszerűbb külső programokkal megcsinálni, a beépített, fapados lemezkezelőtől nem kell csodát várni... azt én max. az új lemezek inicializálására és partícionálására használom, illetve meghajtóbetűjel hozzárendelésre. De minden egyéb lemezműveletet külső programokkal végzek. :D Illetve ami még hasznos tool a Windowsban, az a diskpart.

[ Szerkesztve ]

(#41741) CPT.Pirk válasza King Unique (#41740) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelenleg nincs működő Windows a gépen, Debian alól méretezem a partíciókat Gparteddel. :)

Tim82: jah, hibernálás nálam sem lesz. Thx!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41742) King Unique válasza CPT.Pirk (#41741) üzenetére


King Unique
titán

Jó a GParted, de nem a leg-leg az sem, a fentebb említett programok überelik. Előbbinél azt vettem észre, hogy a meglévő partíciót növelni csak akkor tudja, ha közvetlenül utána nincs lefoglalt hely. Van benne valami másolás / beillesztés opció is, de az számomra totál logikátlan volt és ennél egyik-másik partíción lévő adatokat is felülírta. Ellenben az említett külső programok tudnak oda-vissza / keresztbe mindenféle partíció machinálást, sőt képesek adatvesztés nélkül MBR - GPT, alaplemez - dinamikus lemez közti konvertálásra is.

(#41743) #19617792 válasza CPT.Pirk (#41741) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nálam ~20 GiB-t foglal (~38.4 valójában, mert Steam és ARMA3+Exile/Namalsk/összesDLC is SSD-n van) a 111-ből (120-as 850 EVO), MS Office nincs, ahogy swap, hiberfile és retardált UWP appok sem, minden frissítés fent. Chrome, VMware, VirtualBox, LibreOffice, kb ezek a nagyobb helyigényű progik, amik fent vannak.

[ Szerkesztve ]

(#41744) kisza25 válasza CirrMee (#41717) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez gáz :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41745) CPT.Pirk válasza #19617792 (#41743) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem azzal van bajom, hogy pl. a játékok vagy a dokumentumokba, vagy az Appdatába állnak neki menteni, mert úgy egyszerű a profilok kezelése... Pl. szerencsétlen Xcom2 egy végigjátszása kitett vagy másfél gigányi mentést a rendszerpartíción. :((

King Unique: egyszer majd megnézegetem őket. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41746) #19617792 válasza CPT.Pirk (#41745) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem lenne azzal gond, csak mi magyarok csórók vagyunk és nincs píííz terabájtos SSD-re :DDD amúgy nekem is volt ezzel gondom, Fallout 4-nél termeltem 6 GB mentést. tömörítés és/vagy symlink máshova a megoldás.

(#41747) Viper26


Viper26
nagyúr

Közvetlen install mehet USB-ről, upgrade nélkül?
Mármint tiszta install-ra gondolok, így is regisztrálja az alaplap ID-t mellé, és nem fog kulcsot kérni a későbbiekben sem?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#41748) raidx válasza Viper26 (#41747) üzenetére


raidx
őstag

Ha van érvényes 7,8,8.1 kulsod valamelyike igen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41749) netpeti98 válasza Viper26 (#41747) üzenetére


netpeti98
addikt

10586-os buildel igen. Ha megadod neki a korábbi változat kulcsát, akkor ugyanúgy regisztrálja a digitális jogosultságot.

(#41750) Viper26


Viper26
nagyúr

8.1 aktivált, akkor elvileg nem lehet gond.

Pixel 7 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.