Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) netpeti98 válasza Mukucs (#41442) üzenetére


netpeti98
addikt

uTorrent lecserélésével érdemes kezdeni, többen is jöttek már ezzel a problémával a topikba.

(#41502) netpeti98 válasza embe (#41497) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows 8.1 kulcsát is elfogadja már a telepítő, és aktiválódik is vele. Ha UEFI-be integrált kulcs akkor automatikusan ki tudja olvasni, de a biztonság kedvéért nem árt kiírni. Fontos, hogy legfrissebb telepítőt használt (1511-es verzió, 10586-os build).
Később vissza tudsz állni. A Windows 8.1 with Bing kiadás esetében érdemes vigyázni, mert ott nincs hivatalosan letölthető Windows 8.1 ISO.

[ Szerkesztve ]

(#41503) embe válasza netpeti98 (#41502) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi a választ!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41504) Boha


Boha
aktív tag

Miért van az hogy felraktam a Media Feature Pack csomagot és még sincs media playerem ?

OBORZIL

(#41505) #97246720 válasza embe (#41499) üzenetére


#97246720
törölt tag

igen, mivel az alaplapba vagy a biosba van beleégetve ez a jogosultsági azonosító...nekem az asus laptopom ilyen, nekem gyárilag 8.1 with bing volt rajta, pucoltam a HDD-t és tiszta win10et raktam rá és beaktiválta magát, de HDD-t is kellett cserélnem, és akkor is aktiválta, tehát az aktiválási azonosító nem a HDD-n tárolódik

(#41506) embe válasza #97246720 (#41505) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem az alaplap valamilyen azonosítójához köti a Microsoft.

Na penről frissítettem, majd aktiváltam.
Most meglestem a sorozatszámot, és kiírta a régit OEM jelzéssel, amit még a 8.1-alól írtam ki, illetve egy újat a W10-hez. Két sorozatszámot írt ki. :U A W10 kapott egy újat.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41507) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Most telepítettem fel egy Windows 10 pro-t a gépemre (ami jogtiszta) és a microsoft fiókomból szerettem volna az office 365-öt is telepíteni. Minden alkalommal az első telepítésnél a rendszer kiáll critical process died hibára és utána újraindúl. A második telepítés simán lemegy és utána mükszik rendesen. De egyébként is a gép néha akár bármilyen folyamat futtatása nélkül is produkálja ezt a hibát. Azt figyeltem meg, hogy amikor megy a gép de én már egy ideje nem csináltam semmit, akkor egyszer csak jön ez a gond. Kvázi nem megy el pihenő módba, hanem kékhalál. Mi lehet ez?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv. B

(#41508) netpeti98 válasza embe (#41506) üzenetére


netpeti98
addikt

A digitális jogosultság esetében a rendszerből (tehát régi rendszerről frissítve) maximum a generic kulcsot fogod látnii, ami mindenkinél ugyan az (természetesen külön Home és Pro). Az aktiválást a HWID alapján nézi, azt viszont a felhasználó nem látja, és nem is lehet kiíratni semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#41509) idegen lény válasza netpeti98 (#41508) üzenetére


idegen lény
őstag

Vagyis digitális jogosultság esetén nem is lehet fölírni, hiszen nem is lehet megtalálni? Windows 7-ről frissítésnél hol lehet megtalálni, amit föl kell írni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41510) plck


plck
tag

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha éltem az ingyenes frissítési lehetőséggel Windows 7-ről és július 29.-e
(azt hiszem ekkor jár le az ingyenes frissítés lehetősége) után tervezek új gépet venni, akkor csak annyi lesz a dolgom, hogy meg kell adnom a jelenlegi Windows 10 termékkulcsát a telepítésnél és gond nélkül fel fog menni az "eredeti" verzió?Ez jó hosszú mondat lett :P

Köszi és bocsi ha valaki/k már előttem kérdezte. ;)

(#41511) idegen lény válasza plck (#41510) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem lehet átvinni más gépekre.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41512) brugo


brugo
aktív tag

Amikor W7-rol W10-re frissitettem azt hiszem a rendszer a w7 -et automatikusan beckapolta valahova, azt most letorolnem mert mar nem terek vissza a W7-re. Konkretan mit kene letoroljek ?

(#41513) embe válasza brugo (#41512) üzenetére


embe
nagyúr

A Windows Old mappára gondolsz?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41514) Sdi válasza idegen lény (#41511) üzenetére


Sdi
addikt

Ez nem licenc függő ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#41515) idegen lény válasza brugo (#41512) üzenetére


idegen lény
őstag

Semmit. "30 nap elteltével a mappa automatikusan törlődik"

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41516) brugo válasza idegen lény (#41515) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm .

(#41517) netpeti98 válasza idegen lény (#41509) üzenetére


netpeti98
addikt

Mint mondtam a frissített rendszernek nincs önálló kódja, az aktiválást HWID alapján a neten keresztül.

Alapesetben nem kell semmit felírni, maximum akkor ha nincs kéznél az előző rendszer kulcsa és biztosra szeretnél menni. Ebben az esetben még a régi rendszer alól, frissítés előtt kell megnézni a termékkulcsot.

(#41518) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Egy Samsung NP350U2B-A02 kis noteszgépem van.
Specifikáció tömören:
Cpu: i3-2330, 2.20Ghz-2.20Ghz
Memória: 4GB
Kijelző mérete: 12,5"
Felbontás: 1366 x 768
CPU jellemzők: Intel Core i3 Processor 2330M (2.10 GHz, 3 MB)
HDD: 320 GB
HDD fordulatszám: 5400 RPM
HDD csatlakozás: SATA
Memória mérete: 4096 MB
Memória típus: DDR3
Memória sebesség: 1066 MHz
Jelenleg 64bites win7 van rajta, eredeti.

Kicsit lomhának érzem a gépet mostanában, hogy a cégnél a laptopon win10 van, az asztali gépemben meg SSD, ezért a laptomat is kicsit gyorsítanám valahogy.

Kérdésem: Érdemes-e frissíteni? Milyen lesz ezen a gépen a win10?

Másik kérdésem:
Ez a kép fogad telepítés elött: Ezek Samsung rendszer progik...vagy nem is tudom micsodák. Lehet gond ha ezeket letörlöm?

Előre is köszönöm a véleményeket! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#41519) Máté94 válasza Lmh (#41518) üzenetére


Máté94
addikt

Inkább 8.1-et tennék rá, arra még vannak a Samsung-tól driverek. :)

(#41520) idegen lény válasza netpeti98 (#41517) üzenetére


idegen lény
őstag

Kéznél lenne, ha nem kopott volna már le a laptop aljáról. Hol nézzem meg?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41521) netpeti98 válasza idegen lény (#41520) üzenetére


netpeti98
addikt

Nirsoft ProduKey

(#41522) idegen lény válasza netpeti98 (#41521) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41523) Lmh válasza Máté94 (#41519) üzenetére


Lmh
őstag

Nem tudom, hogy kellenek-e nekem azok a szoftverek. Szerintem nem.
Vagy egyébként is lehet gond?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#41524) Lacess


Lacess
tag

Windows 10 telepítésre készülök, tiszta telepítésre, Windows 7 Pro után egy HP laptopon. Media Creation Tool-lal készített pendriveról.

A kérdésem csak annyi hogy van/lesz bármilyen különbség a között, hogy a Windows 7 termékkulcsot a telepítés során írom be, illetve a között, hogy a termékkulcsot a telepítés végeztével adom meg?
Talán az is lehetne a kérdés hogy: Hol jobb mgadni a termékkulcsot?

Továbbá a rendszert Helyi fókkal használnám Microsoft fiók nélkül (van fiókom, de nem kell a mindenféle szinkronizálás etc.). Milyen "hátrányokkal" jár az ilyen használat? Áruház gondolom nem lesz elérhető így számomra. Ezen kívül?

:R

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#41525) netpeti98 válasza Lacess (#41524) üzenetére


netpeti98
addikt

1. Nincs igazán különbség aközött, hogy hol adod meg. Elméletileg mindegyik egy aktivált rendszert eredményez. :)
2. Áruház és beállítások szinkronizálása a felhőbe.

(#41526) embe válasza Lmh (#41518) üzenetére


embe
nagyúr

Ettől gyengébb gépre is feltettem már a W10-et. Minden zokszó nélkül tolnám rá. A W10 a driverek nagy részét megtalálja. Amit meg nem azt leszeded a beazonosított hardver alapján. De valszeg a w7 driverek is felmennek.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41527) Lacess válasza netpeti98 (#41525) üzenetére


Lacess
tag

Köszönöm!

Még egy apróság: A Media Creation Tool nem kérdezte meg hogy milyen verzót óhajtok a pendrivera. Csak nyelvet és azt hogy 32/64 bit. Így most mit fogok kapni? Ugye Pro-t kellene...
Továbbá Microsoft fiók nélkül mi van az alapból telepített Áruházas (csempés :F ) alkalmazásokkal? Használhatóak? Frissülnek?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#41528) embe válasza Lacess (#41527) üzenetére


embe
nagyúr

Mindkettőt. A Pro és a Home verziót, 32-64 bites változatban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41529) Lacess válasza embe (#41528) üzenetére


Lacess
tag

Ez érdekes, mivel azt ki tudtam választani hogy 64bites legyen csak a verzót nem. Pro-hoz tartozó kulcshoz Pro jár úgy tudom. Ezért gondolom az is fog felmenni, bár ehhez akkor az kellne hogy a termékkulcsot még telepítéskor beírom nemde?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#41530) embe válasza Lacess (#41529) üzenetére


embe
nagyúr

Igen telepítésnél megadod, és elfogja fogadni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41531) Lmh válasza embe (#41526) üzenetére


Lmh
őstag

Szóval akkor gondolom sokkal gyorsabb lesz. Oksa, kipróbálom. Max visszavarázsolom a 7-et ha mégsem jön be.
Még 1 kérdés: A D meghajtóm megmarad? Csak a C-t bántja a frissítés? Mi veszik el?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#41532) cattus válasza Lmh (#41531) üzenetére


cattus
őstag

A D-t békén hagyja, a telepítés elején rá fog kérdezni, hogy mit hagyjon meg.

Do the thing!

(#41533) embe válasza Lmh (#41531) üzenetére


embe
nagyúr

Ha ráfrissítesz, és nem tiszta telepítést csinálsz, akkor rákérdez, hogy mit hagyjon meg. Programokat, beállításokat. De a legegészségesebb szerintem, bár ez vita tárgya is lehet, egy tiszta telepítés.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41534) plck válasza idegen lény (#41511) üzenetére


plck
tag

"Újratelepíthetem a gépre a Windows 10-et a frissítés után?

Igen. Miután az ingyenes frissítési ajánlat keretében Windows 10-re frissített, az adott eszközre újratelepítheti a rendszert, és tiszta telepítést is végezhet. Ugyanazon a hardveren nem szükséges termékkulcs a Windows 10 ismételt aktiválásához. A Windows 10-es telepítési adathordozó létrehozásával kapcsolatban a Microsoft szoftverletöltési webhelyén talál további információt."

Akkor ezt hogy kell értelmezni?
Mert nekem ebből az jön le, hogy új hardver esetén szükséges a termék kulcs megadása.

[ Szerkesztve ]

(#41535) idegen lény válasza plck (#41534) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem értem, hogy egy új gépen, amin még sosem volt Windows, mit akarsz frissíteni? De inkább várd meg egy szakember válaszát, mert én nem nagyon értek hozzá, és könnyen lehet, hogy valamit félreértek. Ők már biztosan készülnek a meccsre.

(#41533) embe válasza Lmh (#41531) üzenetére
Ez vitán felül így van, csak onnan már nincs visszalépés, ha valaki mégis meggondolná magát. Viszont, aki már frissített egyszer, az visszalépés után bármennyi idő elteltével újra tizesíthet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41536) Mukucs válasza SP4C3 (#41492) üzenetére


Mukucs
senior tag

Most épp minden jónak tűnik, de csak most kapcsoltam be a gépet...

Csináltam egy képet.: http://imgur.com/js1XozW

raidx: Használok, Nod32+Malwarebytes.-t! Nem jeleznek semmit se.

netpeti98: Megpróbálom! :R

Amúgy mi ez az mbamservice.exe ?

Köszi a válaszokat!

(#41537) netpeti98 válasza Mukucs (#41536) üzenetére


netpeti98
addikt

"Amúgy mi ez az mbamservice.exe ?"

A Malwarebytes AM-hez tartozik.

(#41538) Mukucs válasza netpeti98 (#41537) üzenetére


Mukucs
senior tag

Te látsz bármi rendellenességet a képen egyébként? :U

Vagy majd akkor csináljak képet, ha 90% on pörög indokolatlanul?

[ Szerkesztve ]

(#41539) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Sziasztok!
Ma raktam fel a win10-et, minden szép és jó, de az eszközkezelőben maradt még két ismeretlen dolog, pár driverrel azt próbáltam helyrehozni, nem tudom pontosan mi kavart be, de a hiba: laptopon (dokkban) vezeték nélküli billentyű és egér, aztán az egyik restart után már nem ment a billentyű, ismét restart, majd jó lett, és így össze vissza...., az egér rendben, sőt ha billentyűzeten pl. FN+hangerő gombot nyomom, arra is reagál, de gépelni nem lehet vele. USB kihúz - bedug, és jó lesz minden.

Mi a bánatos nyűgje lehet?

(Eddig win7 futott, de ideje volt váltani, bár nem tudom melyikkel járnék jobban Win7 vagy kihasználva az ingyenes Win10 lehetőséget...)

(#41540) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Még egy észrevétel: ha újraindítom a rendszert, nem működik a billentyűzet, de kikapcsolt állapotból indítva nincs gond vele. Mivel csak telepítések alkalmával szoktam újraindítást választani, ezért úgy látom, ezzel a hibával akár együtt is lehet élni.... :)

(#41541) raidx válasza plck (#41534) üzenetére


raidx
őstag

Ha például alaplapot cserélsz ami más tipus mint az elődje volt. Bár a fene tudja?

Nekem egy Kabinis gépre került anno a Win 10. 2 hónap után alaplapcsere (AM1-es platform) +ssd és megmareat az aktiváltság. Igaz mind két lap AMD Asrock, csak a Kabini 2 magos az AM1 4 magos.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41542) raidx válasza Dudikoff. (#41540) üzenetére


raidx
őstag

Ez furcsa, mert újraindításkor teljesen újra tölt mindent. Tehát valami driverhiba lehet. Leállásból indítva egy mentésből indít ahol már esetleg egy jobb driver szerepel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41543) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Valaki magyarázza meg nekem az alábbit mert én nem értem.
Az valami W10 "feature", hogy időnként visszarakja a desktopon lévő shortcutokat a bal oldalra ABC sorrendbe miután kilépek egy játékból? Hogyan szüntethetném meg eme rossz szokását? Egyelőre nekiálltam letenni tálcára mindent, mert elegem lett abból, hogy mindig pakolászhatom vissza az általam kedvelt elrendezésbe.

Aztán rá kellett jönnöm, hogy ez a tálcára lepakolás sem olyan egyszerű mint Win7-en megszoktam.
Bizonyos shortcut-okat nem lehet ahogy azt már korábban írtam.
Ez inkább a steam sajátosságának tűnik, mint ahogy arról felvilágosítottak a topikjában.

Szóval! Vagy sikerül leszoktatnom W10-et az önkényes ikonpakolászási szokásairól, vagy maradnak a nyomorék sufni-ikonok a tálcán.

OK, közben rájöttünk steam topikban, hogy a DSR kavar be a felbontásváltás miatt.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41544) vlevi válasza rup1u5 (#41543) üzenetére


vlevi
nagyúr

" visszarakja a desktopon lévő shortcutokat "
Walami miatt igen.
Ha a játék más felbontáson megy, mint a desktop, akkor tuti ez az oka.
Nekem szerencsére nincs ikonom a desktopon, így nem tudom megerősíteni a dolgot.

De, mivel nekem nincs ikonom, engem mással szopat a desktop. Nálam az egérkurzorokat állítja vissza időnként a gyárira.

(#41545) rup1u5 válasza vlevi (#41544) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Úgy látszik kénytelen leszek leszokni én is az asztali ikonokról.
Inkább azok menjenek mint a DSR.
Gondolhatnának az ilyen apróságokra. Az én náci agyam pont az ilyenektől megy falnak.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41546) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Ebben [link] valaki esetleg tudna segíteni nekem?

(#41547) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Másik megoldandó feladat:

Magyar nyelvű Win-em van amit angol nyelven szeretnék használni, Elsődleges Magyar billentyűzet kiosztással, úgy hogy mellette Angol és Svéd kiosztást is tartok és szükség szerint váltogatom ezeket.

A lényeg az lenne, hogy a Win angol nyelvel és Magyar bill-el töltsön be minden indításkor. Jelenleg a gondom, hogy ha az elsődleges nyelv angol akkor a billkiosztás is angolul tölt be. Hogyan állíthatnám be a HUN kiosztást elsődlegesnek?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41548) raidx válasza rup1u5 (#41543) üzenetére


raidx
őstag

Nem biztos, hogy ez a megoldás. jobb klikk az asztalon, Nézet, Ikonok automatikus elrendezése pipa ki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41549) rup1u5 válasza raidx (#41548) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Sosem volt ott pipa. :N

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41550) #78032384 válasza rup1u5 (#41547) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nálam is angol a rendszer és magyar bill. alapból, így csináltam: felül legyen az angol és az opcióknál hozzáadtam az angol bill mellé a magyar kiosztást is

Az advanced settings alatt pedig "override for default input method" részt keresd és ott beállítod magyarra, akkor úgy indul a Windows, hogy angol nyelv de magyar bill és aztán win+space lehet váltogatni a kiosztások közt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.