Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) raidx válasza rup1u5 (#41549) üzenetére


raidx
őstag

Új rendszer telepítésekor mindig ott van a pipa ;] és a Win 10 rendezgeti az ikonokat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41552) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Másodszorra raktam fel a W10-et és már közel 2 hónapja ott virít a Windows.old mappa. Nem törlődött magától, mint először. Mit kezdjek vele? Tudom törölni simán, vagy kell valamit trükközni?

Köszi a segítséget előre is.

"csak a zene van"

(#41553) VoidXs válasza dgyuri0123 (#41552) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lemezkarbantartóval (annak is rendszergazda módjában, bal alsó sarokban) tudod csak az egészet törölni, mert néhány fájlt hagyományosan nem enged.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41554) dgyuri0123 válasza VoidXs (#41553) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm szépen..

"csak a zene van"

(#41555) rup1u5 válasza #78032384 (#41550) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi! Ez megoldotta. :K
Én alt+shift-el váltogatok. Win+space combo-t nem ismertem.

(#41551) raidx:
Az lehet. Nem emlékszem. Az első dolgok között van amit kinyomok friss telepítés után. ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41556) Boonen007


Boonen007
őstag

Most a TH2-es Windows milyen verziószámnál jár a legfrissebb kiadott? :)

(#41557) cattus válasza Boonen007 (#41556) üzenetére


cattus
őstag

Nálam legalábbis.

Do the thing!

(#41558) Boonen007 válasza cattus (#41557) üzenetére


Boonen007
őstag

Nálam is, de akkor most a telefonok előrébb járnak :)

(#41559) netpeti98 válasza Mukucs (#41538) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem nagyon látni semmit rendelleneset a képen, de az uTorrentes problémának pont ez volt az egyik ismertetője. Úgy tűnt el a RAM, hogy a feladatkezelőben nem látszott, hogy melyik folyamat viszi el.

(#41558) Boonen007: gondolom telefonon a Release Preview ringen vagy, ott van egy frissebb build, mint PC-re, mind telefonra. :)

(#41560) Viktor77 válasza Mukucs (#41442) üzenetére


Viktor77
titán

Feladatkezelőnél Teljesítmény, Erőforrás-figyelő megnyitása alul, Memória.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41561) VGYke válasza SP4C3 (#41481) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Azért ezt a problémám, miszerint mi van ha törlöm a C:\User alatti piros mappákat:

mi történik, bajt csinálok :F
A piros első mappához korlátozott fiókból is hozzáférek és csak *.LNK van benne, 2-3.-hoz rendszergazda jelszóval, de ami a gázos lehet az AppData mappa alattiak, vagy üres mappák, vagy *.LNK.
Szóval, törölhetem? (Nem gond ha win10 alatt nem megy, pl. Hieren's miniXP alatt tuti sikerül).

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41562) Krogoth


Krogoth
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#41563) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Vettem ssd-t és arra raktam újra a windows 10-et a probléma az,hogy alig akar frissíteni pl. most 1%-nál akadt meg,de már 1 órája,valami megoldás van erre? :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41564) jani-wan


jani-wan
tag

Üdv

Arról tud valaki egy rövid összefoglaló tájékoztatást adni, hogy mezei felhasználónak miféle gondja lehet az elkövetkező néhány évben, ha nem rakja fel a Win 10-et a Win 7 helyett?
Ami fut a gépen az max. a vírusírtó, a Firefox, MS Office, SKYPE, VLC Player, szóval alapdolgok.
Annyit tudok hogy a Win 7 kiterjesztett támogatása 2020 január 14-ig él.
Rövid keresés után erről nem találtam értékelhetőt, és itt sem találtam erről infót a lenyitható Összefoglalóban, pedig talán fontos lenne tudni, hogy mennyire szükségszerű a váltás.

Köszi a segítséget előre is
J

(#41565) CirrMee válasza jani-wan (#41564) üzenetére


CirrMee
addikt

Bármi, ami ezután érkezik új feature, illetve dx12 játékok esetén (persze a grafkártya ha most, vagy a jövőben dx12 kompatibilis lenne).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41566) embe válasza jani-wan (#41564) üzenetére


embe
nagyúr

Csináld meg a frissítést! Így regisztrálva lesz a cuccod, ha később úgy döntenél, lesz egy jogtiszta W10-es rendszered.
Ha nem jönne be, akkor meg visszaállsz a 7-re..

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41567) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alaplapcserét kibír maga alatt a win10? Úgy néz ki, vmi BIOS-os geb@sz van a lapommal és nincs mostanában időm újratelepítéshez. Nem aktiválás miatt kérdezem (30napon belül tuti végére járok a hisztis lap problémájának, sztem javítható), hanem hogy működőképes marad-e a rendszer?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41568) Mukucs válasza netpeti98 (#41559) üzenetére


Mukucs
senior tag

Feldobtam egy új uTorrentet, a 2.2.1 et, emlékszem, anno ez elég stabil volt, mit gondolsz?

(#41569) VoidXs válasza t72killer (#41567) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem még egy AMD -> Intel átállást is kibírt, futtat az első indítás után egy javítást, aztán jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41570) t72killer válasza VoidXs (#41569) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ez megmentené a 7végémet:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41571) batai15


batai15
félisten

üdv! szeretnék tiszta telepítést végezni(usb pedriveről) a gépemen.
Windows7 usb toolal meg csináltam az usbt, de bootkor azt írja hiányzó bootimgr.
Tudnátok progit mondani amivel fel tudok usbt készíteni ? előre is köszömöm!

(#41572) batai15 válasza batai15 (#41571) üzenetére


batai15
félisten

Sikerült megoldani a windows oldaláról.

(#41573) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Hali

Ha a recoveryben nyomok egy reset-et, akkor törlődik a windows.old mappa?

"Let's agree to disagree!"

(#41574) VoidXs válasza bivalyolo (#41573) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lesz egy új Windows.old mappa.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41575) }{3@Đ$}{0ot válasza krealon (#41421) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Köszi,megoldódott evvel az opcióval. :) :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#41576) bivalyolo válasza VoidXs (#41574) üzenetére


bivalyolo
őstag

Szuper! köszi :)

"Let's agree to disagree!"

(#41577) istvankeresz válasza t72killer (#41567) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Jó eséllyel kibírja, de az aktiválást bukod.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41578) t72killer válasza istvankeresz (#41577) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az belefér, majd visszakapja a javított lapot és pöröghet újra. Ha meg nem, akkor még 29.-e előtt szerzek új lapot, van még elfekvőben 2db win7 licenszem, azokat tudom "10esíteni".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41579) donatel


donatel
tag

Hali!

Windows 10 alá milyen ingyenes vírusírtót és tűzfalat javasoltok?

(#41580) VoidXs válasza donatel (#41579) üzenetére


VoidXs
nagyúr

AVG Free Edition.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41581) patex1983 válasza donatel (#41579) üzenetére


patex1983
őstag

MSE & Comodo firewall

X

(#41582) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, ha most simán csak "automata módban" felfrissítem a rendszerem W10-re, később tudok majd ISO fájlt letölteni ha tiszta telepítést akarok?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#41583) irhejja


irhejja
tag

Uraim,

Az aprón pár ezer Ft-ért árult Windows kulcsokkal kapcsolatban vannak tapasztalatok?

(#41584) dgyuri0123 válasza irhejja (#41583) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, hogy warez? ;)

"csak a zene van"

(#41585) netpeti98 válasza nobela (#41582) üzenetére


netpeti98
addikt

(#41586) Habugi válasza irhejja (#41583) üzenetére


Habugi
addikt

Nekem onnan van/lett Win10-em. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41587) VGYke válasza irhejja (#41583) üzenetére


VGYke
addikt

Engem is érdekel a dolog, de nem az aprós, hanem pl. ez a lehetőség. A TotalCommander lapjáról jutottam a hirdetési felületre. Állítólag számla, stb. minden játszik és korrektnek tűnik. Esetleg valakinek negatív tapasztalata?
FIXTV restart műsorban is volt ilyenekről szó, állítólag ezek "használt" dobozos win7-ek és ezek értékesítése teljesen legális... :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41588) notika77 válasza irhejja (#41583) üzenetére


notika77
senior tag

Ha nem ad CD/DVD-t az még nem olyan nagy baj, de matricát adjon. Ha nincs matrica sem akkor az valószínűleg egy MSDN-es kulcs, amit addig használhatsz, amíg az eladó le nem bukik vele vagy megszünteti az előfizetését. Ennyi erővel egy aktivátorral "legalizált" windowst is használhatsz, az sem kevésbé legális viszont olcsóbb.

VGYke (#41587): amennyiben tényleg használt szoftvert árulnak, akkor ok. De ha nem adnak matricát én nem bíznék benne, hogy csak egy helyre adják el. 10 darab fölött adnak matricát, az alatt meg nem? Mi az oka? Ezt tőlük kellene megkérdezni, hátha tudnak rá elfogadható magyarázatot adni.

[ Szerkesztve ]

(#41589) dgyuri0123 válasza VGYke (#41587) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A "Kapcsolat" fülre semmi nem jön fel. Még egy cégbejegyzés sem, csak az, hogy "írj nekünk". Nekem ez elég fura..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#41590) snooze válasza VGYke (#41587) üzenetére


snooze
veterán

"Az OEM szoftverlicencek az eredeti eladó tiltása ellenére is az eredeti hardverkötöttség nélkül jogtisztán továbbértékesíthetők az EU 2009/24/EK irányelve, valamint az Európai Bíróság 2012-es C-128/11. határozata alapján.
http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2012-07/cp120094hu.pdf
A használt szoftvertermék újraértékesítése akkor szabályos, ha a CoA ellenőrző matrica is átadásra kerül, és az ügyletről adásvételi szerződés készül.
VIGYÁZZ, ne ess áldozatul csalóknak.
Vigyázz a "retail"-ként árult illegális Win7/8/10 MSDN és Student kulcsokkal. Ezek szerződéses partneren kívüli használata jogszerűtlen, wareznek minősül, és a kulcs visszavonását vonhatja maga után.
Vigyázz az új, bontatlanként, illegálisan árult hardverkötött (általában Dell) CoA-val érkező változatoktól. Ezek használata kizárólag az OEM partner gépén jogtiszta. A fent említett EU C-128/11. határozat új licencekre nem vonatkozik, hardverfüggetlen felhasználásuk tiltott."

GO Gunners!!!

(#41591) FoLey-v válasza FoLey-v (#41563) üzenetére


FoLey-v
addikt

Valaki?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41592) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win7-10pro frissítés volt. A win10 feltette az alaplap Realtek hangkártyám win7-es driverét. A hangártya vonal-"kimenetére" (tehát nem a digitálisra) 5.1-es PC hangrendszer van kötve, amin csak RCA bemenetek vannak. Kérdésem: nagy probléma az, hogy a win7-es meghajtó csak DX11?

Természetesen beszereztem a win10-es, DX12-es drivert is, csak hogy telepítés után, nem szólnak a hátsó hangszórók.
Jelenlegi "régi" DX11, jól működő driver esetén, a hangszórók elrendezése teljesen normális és működik minden:

Tehát a hátsó az hátsó hangszóró, az oldalsó ki is van szürkítve, mert ugye nincs.

Ha felteszem a win10 DX12-es drivert, a hátsó hangszórók "eltűnnek" és oldalsó párként jelennek meg, de "szürkék", tehát nem lehet megszólaltatni őket.
Konfigurálni (oldalsó-hátsó csere) képtelen vagyok, szoftveresen nem enged semmit, vagy ennyire béna lennék :F

Szóval van jelentősége win10 alatt hangkártyáknál a DX11-12-nek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41593) nobela válasza netpeti98 (#41585) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi :R

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#41594) Uyuarasy

Hello,

uj rendszert rakok ossze, es nem tudom maradjak-e a 8.1 64bit-en vagy valtsak 10-re. Sokoldalu felhasznalasra lenne, nem igazan talaltam egy osszefoglalot arrol, hogy a kezdeti bugok(?) megjavultak-e mar, vagy vannak-e ujak (pl. wifi kapcsolat dobalasa, lassu kikapcsolas, stb).

Koszi!

(#41595) VoidXs válasza VGYke (#41592) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Még Windows 8-nál rájöttek a Microsoftnál, hogy amit évekig használtak elhelyezést, hülyeség volt. Az 5.1-es kiszerelésben nincsenek hátsó hangszórók, az optimális elhelyezése a surroundoknak 90-110 fok körül van a centerhez képest, amióta ezt a Dolby kitalálta. Rendszerből, nem driverből kell beállítani, vagy még a 2.73-as Realtek driverrel, az utolsó helyesen működővel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41596) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok tudom nem ide tartozik de megtudná nekem valaki mondani hogy a forza apex letöltésénél miért irja ki azt a windows 10 hogy frisebb verzio kell miközben nem talal uj frissitést!!! hogy tudom ezt megoldani??? nekem csak egy sima win 10 em van nem ilyen fejlesztői lehet az a baj???

(#41597) raidx válasza VoidXs (#41595) üzenetére


raidx
őstag

Nekem meg leszedi újabban a Win a Realtek HD drivert. Ritkásan szoktam használni az 5.1-es szettet de mostanába drivert kell telepíteni hozzá először mert a Win eltakarítja valamiért. Ha meg engedélyezem BIOS-ba az USB 3-at teljesen meggárgyul. Bsod memóriára, VGA-ra, hálókártyára szinte óránként. Ez a hülyeségrakás a TH2 óta van. Addig semmi gondom nem volt.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41598) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Van egy kis problemam.
Evek ota kulso usb vincsesztereket hasznalok raktarkent.
Az utobbi idoben, ha masik gepre dugom a vincsesztert, akkor at kell allitanom a vincseszter biztonsagi lapjan a tulajdonost az aktualis gep felhasznalojara es teljes jogokat adni neki, kulonben nem ferek hozza semmihez a vincseszteren. Amikor visszadugom az eredeti gepre, akkor ujra el kell jatszani ezt. Regen nem csinalta ezt, hoztam-vittem, nem volt ilyen gond soha. Mitol van ez es hogy lehet megoldani hogy ne kelljen ezt eljatszanom minden alkalommal amikor masik gepre dugom a vincsesztert?

(#41599) VGYke válasza VoidXs (#41595) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! "Rendszerből, nem driverből kell beállítani"... Ezt hogyan :F
Régebbi emlékeim szerint, ha a driverben egérrel böködtem a hangkártya kimeneti jelöléseit

akkor felugrott egy ablak és a menüben meg tudtam mondani, hogy mi van oda kötve.
Most meg (a régi win7-es, DX11-es drivernél és a win10-esnél is) csak az első hangszórók (jelen esetben zöld) képére kattintva ugrik fel a választási lehetőség:

tehát nem tudom megmondani, hogy ez márpedig pl. hátsó, vagy oldalsó...
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41600) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek!

Következő kérdésem lenne:
A microsoft honlapjáról letölthető win 10 tartalmazza a legújabb frissítéseket?
Vagy csak az eredeti iso fájlt lehet letölteni,ami telepítés után elkezdi frissíteni magát?
Amennyiben így van,létezik olyan eredeti,hivatalos telepítő iso,ami szabadon letölthető?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.