Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) GEPESZ66 válasza King Unique (#40497) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha a MCT-vel letöltve megvan az ISO fájl,akkor azt nem elég csak egy DVD író programmal kiírni,inkább a Rufusz-al legyen kiírva?

(#40502) andrasferenc válasza #22237440 (#40455) üzenetére


andrasferenc
tag

Frissítsd le a videoillesztőt és rendbejön! Nálam is ez volt korábban a hiba.

(#40503) King Unique válasza GEPESZ66 (#40501) üzenetére


King Unique
titán

Nem igazán értem a kérdést :F A Rufus eleve pendrive-okhoz való, de amúgy tud USB HDD-re is telepítőt készíteni. Ha DVD-re akarod kiírni, akkor meg egy ahhoz való szoftverrel kell. Én az ImgBurn programot szoktam használni optikai lemezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#40504) GEPESZ66 válasza King Unique (#40503) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Így már rendben van. Csak mindenki a Rufusz-t emlegette, de úgy tudtam, hogy csak USB-hez való.
Én a CDBurner XP-t használom.
Ott olyan lehetőség van, hogy ISO fájl lemezre írása.
Ha így írom ki a letöltött ISO-t, akkor az bootolható lemez lesz?

(#40505) Borisz76 válasza GEPESZ66 (#40504) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40506) King Unique válasza GEPESZ66 (#40504) üzenetére


King Unique
titán

Az is jó és igen, DVD-nél ok lesz. A pendrive-hoz meg eleve más program kell, mint fentebb is említve volt.

(#40507) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Előtelepített Win 7 pro-t szeretnék frissíteni 10-re. Rámegyek Win 10 beszerzésre, frissítés most. Kiírja letöltés indítása és homokórázik mellé, de nem történik semmi. Net kapcsolat van. Vírusírtó, Commodo tűzfal leszedve. A Windows Defendert is kikapcsoltam. Mi lehet a probléma?

Köszönöm!

(#40508) hunluki válasza King Unique (#40497) üzenetére


hunluki
senior tag

Magamfajta többlakiaknak USB telepítő kreálásra tippek:

Windows alatt Rufus, linux alatt WinUSB, osx alatt pedig a bootcamp assisatant áthekkelésével lehet működő USB pendriveot csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#40509) istvankeresz válasza kicsigee444 (#40507) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Töltsd le a medi creation tool-t, ott tudod választani, hogy azonnal frissítsen. Így nem kell várnod arra, hogy majd csak egyszer elinduljon a frissítés.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#40510) Rimuru válasza hunluki (#40508) üzenetére


Rimuru
veterán

King Unique-nak rendesen meggyult mar a baja a winusbvel, ez viszont ertheto is amilyen aktiv a projekt.
En egyiket se hasznalom megis tudok bootolo pen-t cisnalni. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#40511) kicsigee444 válasza istvankeresz (#40509) üzenetére


kicsigee444
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom.

(#40512) King Unique válasza BullKoxa (#40499) üzenetére


King Unique
titán

A 8GadgetPack-ban benne van CPU Usage és GPU Meter is. Direkt kipróbáltam még egyszer és felraktam az up to date 10586.420 rendszeremre. Még egy restartot is nyomtam neki és betöltés után is rendben működött mindkettő. Tehát nem tudom nálad milyen frissítés, vagy mi egyéb cseszte el, de nálam rendesen működik. Esetleg meg lehetne próbálni újratelepíteni a programot, illetve az a PCMeter felesleges mellé.

(#40508) hunluki: a WinUSB-t pont minap próbáltam Linux alatt és szerintem egy rakás...[link], [link].

(#40510) colomb2: ja, bizony. :D

[ Szerkesztve ]

(#40513) hunluki válasza Rimuru (#40510) üzenetére


hunluki
senior tag

Kinek mi, nekem ezek jöttek be. Ha nem is napi szinten de ezeket használom attól függően hogy épp melyik rendszer van előttem, eddig mindig sikerült mindegyikkel célba érni :D Persze ha szeretsz terminátorkodni akkor ott a dd :D

#40512 mint 17.3 alatt firkáltam vele nagyipari tempóban vegyesen mindenfélét és mind ment. Lehet szerencsés csillagzat alatt születtem :D

[ Szerkesztve ]

(#40514) Rimuru válasza hunluki (#40513) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows ISO-hoz pont nem idealis megoldas a dd, viszont minden masra jo. :)

Vigyázat, csalok!

(#40515) King Unique válasza hunluki (#40513) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván függ az adott alaplaptól, BIOS / UEFI-től is, hogy melyiknél milyen fájlrendszerű és egyéb paraméterű telepítő pendrive működik. De a WinUSB alapból NTFS-re formáz, így szerintem még Legacy bootra lehet belőve, mivel sok géphez ilyenkor eleve csak a FAT32-re formázott pendrive jó. Amiket ITT a 8.1-re írtam, az (nálam) igaz a Win10-re is. NTFS-re formázva nálam be sem akart bootolni. Illetve Legacy módban a Win7-hez általában aktív partíció szükséges, de azt sem csinálja meg a program...Szóval tényleg nagyon frankó. :D

[ Szerkesztve ]

(#40516) hunluki válasza King Unique (#40515) üzenetére


hunluki
senior tag

Abban egyetértünk hogy Rufusnál nincs jobb erre a célra, örök nyertes, kivéve ha osx telepítőt akarsz csinálni de az relatíve ritka :)

És hogy picit ontopik is legyen: Kapja be a mostani update, megint elkezdett éjszaka magától ébredezni a gépem pedig le van tiltva az összes ébresztős marhaság (energiagazdálkodásból ébresztés kivéve, egér/bill/hálókártya is letiltva). Morr. Természetesen eseménynapló üres, lastwake: unknown. Morr #2.

[ Szerkesztve ]

(#40517) King Unique válasza hunluki (#40516) üzenetére


King Unique
titán

OS X-et még nem írtam vele, de minden másra jó volt. :D Még Windows To Go telepítést is tud. Amit viszont nem, az a multiboot pendrive. Arra a YUMI való, de annak nagy hiányossága, hogy UEFI módban nem nagyon akar működni... A SARDU elvileg támogatja utóbbit is, de azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#40518) kicsigee444 válasza istvankeresz (#40509) üzenetére


kicsigee444
csendes tag

Media creation tool-al sem megy. Letölti, de telepíteni nem hajlandó és ismét visszamegy a letöltés folyamatban homokórás storyhoz. Media creation tool-ból per pillanat kilépni sem tudok, mert nem törli a feleslegesen letöltött fájlokat.

(#40519) tixem


tixem
addikt

Hali!

Gondoltam kirakom ide is, hátha több szem többet lát :) Köszi
[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#40520) #58000384 válasza hunluki (#40516) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az ütemezett feladatokra, a karbantartásra és a frissítésre egyik sem vonatkozik. Ha nem a rendszer ébreszti, akkor talán egy program (pl. Teamviewer).

[ Szerkesztve ]

(#40521) saelin válasza hunluki (#40516) üzenetére


saelin
veterán

Ilyet nekem is csinál minden gépen. Újra menj végig a beállításokon kapcsold be, majd ki és restart. Nekem eddig működött ez a trükk.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40522) whited


whited
addikt

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy amikor felraktok 1 szűz rendszert, mik azok a programok amiket fel szoktatok tenni annak érdekében hogy megóvja a gépet, segítsen a sebességét megőrízni, hogy ne legyen tele szeméttel, stb. ? :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#40523) wjbhbdux válasza whited (#40522) üzenetére


wjbhbdux
veterán

windows 10

/s

(#40524) DS39 válasza whited (#40522) üzenetére


DS39
nagyúr

megóvja a gépet, segítsen a sebességét megőrízni, hogy ne legyen tele szeméttel, stb

ehhez inkább olyan listát kéne írni, hogy mit nem rakok fel a gépre, hogy ne legyen tele szeméttel. :)

egyébként én személy szerint csak a CCleaner-t szoktam, azt is manuálisan futtatva időnként takarítani a registry-t, meg a cache és log, stb fájlokat.

(#40525) Pano válasza whited (#40522) üzenetére


Pano
addikt

Én személy szerint nem vagyok híve az ilyen "karbantartó" programoknak, a legtöbbször több kárt okoznak, mint hasznot. Körülbelül olyanok, amikor a herbáriások győzködnek arról, hogy hiába érzed jól magad és vagy egészséges, te bizony el vagy savasodva és szarul vagy, akkor is ha nem. Idd ezt meg ezt mert ettől újra beindulsz és f*sza leszel.

Arra kell vigyázni, hogy tudatosan használd a gépet és nézni mit teszel fel (értsd: ne össze-vissza mindent agyatlanul, csak megbízhatóan működő, jól bevált fejlesztők termékeit használni). Csak olyat amire tényleg szükséged van és neked a mindennapi használatban könnyítés.
Nekem még sose volt problémám a sebességgel, hosszútávon sem. Pedig elég aktívan használom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#40526) raidx válasza kicsigee444 (#40518) üzenetére


raidx
őstag

Addig nem is fog menni míg a Win 7 összes frissítése nincs telepítve. Legyen naprakész a Win 7 és Office, ha esetleg van telepítve.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40527) whited válasza Pano (#40525) üzenetére


whited
addikt

malwarebytes,ccleaner,antispyware, antivirus, ilyesmikre gondoltam :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#40528) BullKoxa válasza King Unique (#40512) üzenetére


BullKoxa
őstag

Eddig szerintem nem volt ilyen Windows.Old mappám. Azóta ilyen. Újra tettem a Gadget pack-ot. de most
sem jó. A Gpu-t csak PCMeterrel tudta monitorozni.

A frissítés előttire hogy lehet vissza tenni a gépet?

Hogy lehet mondjuk tegnap, tegnap előttire a gépet ( rendszer visszaállítással ) ?

[ Szerkesztve ]

(#40529) netpeti98 válasza BullKoxa (#40528) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg a 10240->10586 átállás volt. Van lehetőség visszaállni a régebbi buildra, de előbb utóbb úgyis átfrissülne megint.

(#40530) BullKoxa válasza netpeti98 (#40529) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Akkor ez elkerülhetetlen hogy ne működjön ami eddig jó volt 3 OP-n is? ( Win7, Win 8.1 , és eddig Win 10-n is jó volt a frissítés előttig ) és az a legjobb hogy vissza sem tudom állítani, mert nem volt bekapcsolva az az opció .

(#40531) pjen válasza BullKoxa (#40530) üzenetére


pjen
félisten

Mivan ha ujra rakod a wint és lekapcsolod a frissítést?

(#40532) netpeti98 válasza BullKoxa (#40530) üzenetére


netpeti98
addikt

A Settings->Update & security->Recovery alatt kell lennie a visszaállításnak. Mondjuk ez csak ideiglenes megoldása a problémának, mert nem tudom, hogy a 10240-es build meddig marad támogatott a nem céges felhasználóknak.

(#40533) King Unique válasza BullKoxa (#40528) üzenetére


King Unique
titán

A screenshot alapján ez egy build upgrade lehetett, ahogyan a többiek is mondták. A gépházban aszem a Windows Update menüben van lehetőség visszaállni az előző buildra, ha jól emlékszem. Bár nálam most nincs ott, mert lemezkarbantartóval töröltem a Windows.old mappát.
Illetve, ha beírod a keresőbe, hogy "visszaállítási pont", akkor beadja a vezérlőpultot, illetve a rendszervédelmet. Ott lehet olyan rendszer-visszaállítást csinálni, mint Win7/8.1 alatt. Ha be van kapcsolva és vannak egyáltalán visszaállítási pontok, mert nálam nem voltak... De egy build upgrade után nem valószínű, hogy ez használna.

Továbbá nem tudom nálad mi okozza a problémát, de mint említettem, nálam 10586.420 alatt simán működik az említett program. Ha utóbbi újratelepítése sem oldja meg, akkor passzolom.

(#40527) whited: Vírusirtó topic
Amúgy elég egy Avast / 360 TS stb. + néha lefuttatni az MBAM-ot, nem szükséges mellé külön antispyware. De, ha ilyenekre gondoltál, az más, az opcionális. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40534) BullKoxa válasza netpeti98 (#40532) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! itt lenne valahol amit írtál?

pjen (#40531) : Ez lenne a hónapban a 3. Win rakásom, el akarom kerülni. GTAV miatt tetem újra.

King Unique : Visszaállítási pont nem lehetséges, mert nem volt bekapcsolva.

" nálam 10586.420 alatt simán működik az említett program. Ha utóbbi újratelepítése sem oldja meg, akkor passzolom. " Erről tudnál többet írni?

[ Szerkesztve ]

(#40535) King Unique válasza BullKoxa (#40534) üzenetére


King Unique
titán

Úgy értem, ha a 8GadgetPack program újratelepítése sem oldja meg, akkor nem tudok rá mit mondani. Illetve én csak feltelepítettem, kiraktam az asztalra az említett gadgeteket + óra & naptár és rendben működnek. Tehát nem lehet azt mondani, hogy a 10586-os build alatt nem működik a program. illetve úgy emlékszem, hogy a korábbi alverzióknál is ment nálam.

[ Szerkesztve ]

(#40536) BullKoxa válasza King Unique (#40535) üzenetére


BullKoxa
őstag

újra tettem már a gadgetet.

meg amit előbb betettem képet ott volt a mai frissítés! most nincs, elvileg vissza tette az előzőre, mert a jobb lent a hardver biztonságos eltávolításos ikon a régi , nem az a fekete fehér ami a frissítés után volt.De így sem jó. ebből lehet újra rakás lesz, és semmit sem fogok frissíteni , mert ez így nem buli, hogy alap dolgok nem működnek egy frissítés után.

(#40537) netpeti98 válasza BullKoxa (#40536) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem a frissítéssel volt a gond, hanem az adatok átköltöztetésével valószínűleg a frissítés után.
Szedj le egy friss (build 10586) telepítőt, és akkor megspórolod a kellemetlenséget:[link].

(#40538) MaCS_70 válasza Pano (#40525) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ami nálam sok éve sok gépen bevált, az az uninstaller programok használata (Revo, IObit, Wise, akármi... -- én a PortableApps-keretében használom)). Rengeteg programmaradékot leszednek a programok saját uninstallerei után.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40539) BullKoxa válasza netpeti98 (#40537) üzenetére


BullKoxa
őstag

Pont mikor erre frissült , ezután nem lett jó amiért irkálok. De most feltettem, majd remélem valamikor jó lesz.

(#40540) kovaccss


kovaccss
tag

Hello. Nem találok weboldalszerkesztős és képfeltöltö oldalas friss forgalmas topikot. Hol lehet ilyen témában írni?

(#40541) Popes válasza MaCS_70 (#40538) üzenetére


Popes
őstag

Ezt sem kell telepíteni és évek óta bevált. http://www.geekuninstaller.com/[link]

Deus ex machina

(#40542) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Vga csere befolyásolja a win 10 aktivációját?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40543) MaCS_70 válasza Popes (#40541) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát vannak jó megoldások -- akkor most magyarázza el valaki, hogy erre mégis miért nem képes a Microsoft, hogy a saját termékében, amit nála jobban senki nem ismerhet, működtessen egy hatékony telepítésmonitorozó / eltávolító programot, amitől maga a termék (Windows) is jobb lesz!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40544) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Miért van az, hogy Win 10 alatt a gta v laggol, miközben win 7-nél viszonylag ritkán...
Full ugyanazok a beállítások ugyanazzal a hardverrel, de win 10 esetén időnként belaggol és az átlag 45-50 fps helyett lesz 35-40 de ez elég észrevehető pedig elméletben a 30 fps még folyamatos (megjegyzem, hogy a doom demo 30 fps-el is elég játszható marad, itt az elképzelhetetlen ). Na most éjszaka viszonylag jó, ez számomra érdekes, mert akkor meg sok árnyék van de mégis általában 50 fps körül van. Aztán a vidéken is jó általában, inkább csak a városban jön elő és ott is legtöbbször nappal... win 7 esetén nem volt (csak minimális fps esés, de nem észrevehető)
A konfigom i3-3220, HD7770 1Gb, 8Gb RAM, és a HDD-ről megy a játék nem ssd-ről. vga driverből a legfrissebb 16.6.1 van fent, ami mondjuk béta, ez lehet gond? Mert win 7 esetén a 15.7 volt fenn, aztán mikor kb. 1 hónapja frissítettem win 10-re akkor először felraktam a 16.5.1-et, de azzal nem játszottam, majd a 16.6.1-el játszottam először...
Mi lehet az oka? előre is köszi.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#40545) Borisz76 válasza ot93 (#40544) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a hardware nem változott, akkor szoftveres lesz a gond.

A Win 10 tiszta telepítés vagy Win 7-ről frissítve ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40546) waslaw válasza zolee0307 (#40542) üzenetére


waslaw
tag

Elmeletileg nem, gyakorlatban minden megeshet
A hivatalos kozlemeny szerint csak a CPU-ra es alaplapra vonatkozik, viszont olvastam mar, hogy hdd->ssd cserelnel is voltak problemak. Valamint a cserelheto alkatreszek mennyisegere is vannak korlatozasok.

(#40547) zolee0307 válasza waslaw (#40546) üzenetére


zolee0307
őstag

Na majd meglátjuk, ha meglesz meglesz új kari. Max az ügyfèszolgálattal lefocizom.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40548) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Azert vannak meg mindig tevhitek,

Inplace upgrade: Barmilyen hihetetlen, ez egy clean install, a registry nullarol lesz ujjaepitve. A telepitett programok registry entryjet ha at tudja menteni beleirja az uj hive-ba. Amik nem kompatibilis, azokat nem es kilistazza.

Ergo ha valami progid szarakodott es nem mentette at te meg felrakod ujra akkor nagy esellyel nem fog az elvartak szerint mukodni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40549) raidx


raidx
őstag

Letöltöttem az MCT-vel az állítólagos legfrissebb verziót. Telepítés után az első dolga, Frissítés a Windows 10 Pro (1511-es verzió, 10586) kiadásra. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40550) netpeti98 válasza raidx (#40549) üzenetére


netpeti98
addikt

Mikori az MCT-d? A régi változat a régi buildet szedi le, tehát használat előtt mindig érdemes letölteni az új verziót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.