Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) gg72


gg72
veterán

Frissen feltettem a Win10-et (előtte is az volt), minden megy is rendben, kivéve a Start menüt, ahonnan nem tudok elérni semmilyen alkalmazást, ahogy rájuk kattintok, befeketednek és nem történik semmi. Ez meg mitől van és hogyan lehet kijavítani?

[ Szerkesztve ]

(#40302) DS39


DS39
nagyúr

Sziasztok!

az Áruház beállításait (főként az account kezelést) lehet valahogy alaphelyzetbe állítani?

regisztráltam egy új ms fiókot egy meglévő e-mail címhez, végigment a folyamat, majd miután választottam hogy csak ebbe szeretnék bejelentkezni, utána kiírta hogy hiba történt. (még nem volt ekkor megerősítve az e-mail cím), majd megjött az e-mail, megerősítettem, és újrapróbáltam, de nem adja be az ms fiók bejelentkezés kiválasztásakor azt a felületet, hogy beírhassam ismét a jelszavamat. (látszik hogy elkezd tölteni az az "ablak", majd bezáródik magától)

a weboldalon már be tudok jelentkezni ezzel az e-mail címmel az ms fiókba, szóval a regisztrációs sikeres (az Időjárás appba is gond nélkül be tudok jelentkezni), csak az Áruház appban akadt be neki vmi.

[ Szerkesztve ]

(#40303) waslaw válasza DS39 (#40302) üzenetére


waslaw
tag

Elemeltileg megjegyzi a beallitasaidat. A windows live account relytelemei :DDD

(#40304) DS39 válasza waslaw (#40303) üzenetére


DS39
nagyúr

valamit megjegyzett, pont ez a baj.

egyébként nem maga a Store szvsz, mert a Gépházban a fiókok kezelésnél eltávolítottam ezt a fiókot, majd itt:

az ms fiók beállítására kattintva feljön egy ablak, ahol nyilván be lehetne állítani újat, kezelni a meglévőket, de ez az ablak kifagy, illetve bezárja magát egy pár mp-es töltés után.

kérdés tehát az, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni, van rá fix it tool vagy registry módosítás?

[ Szerkesztve ]

(#40305) saelin válasza pendre54 (#40300) üzenetére


saelin
veterán

Bahahah! :DDD

A google nyomul a chromeal... ;]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40306) gg72 válasza gg72 (#40301) üzenetére


gg72
veterán

Semmilyen windows áruházas alkalmazás nem indul, baromira idegesít, tudna valaki egy megoldást rá? :W

(#40307) waslaw válasza DS39 (#40304) üzenetére


waslaw
tag

Probald meg a Windows key + R. Utanna beirod, hogy wsreset.exe es OK, ez valojaban egy clear cache command.

gg72: neked is ezt ajanlom

[ Szerkesztve ]

(#40308) gg72 válasza waslaw (#40307) üzenetére


gg72
veterán

Már mindent kipróbáltam, ezt kapom a wsreset futtatása után:

(#40309) waslaw válasza gg72 (#40308) üzenetére


waslaw
tag

link?

(#40310) #58000384 válasza gg72 (#40308) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hibaelhárító első körben, majd ha nem sikerül, akkor

Parancssorba: schtasks /run /tn "\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\Automatic App Update"

Powershellbe (3 parancs):
Get-appxpackage -packageType bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml")}

$bundlefamilies = (get-appxpackage -packagetype Bundle).packagefamilyname

get-appxpackage -packagetype main |? {-not ($bundlefamilies -contains $_.packagefamilyname)} |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmanifest.xml")}

Ha friss a rendszer, talán érdemes megpróbálni egy új fiókot is.

(#40311) gg72


gg72
veterán

Kösz mindkettőtöknek, most már nem lesz rá időm, de este megpróbálom. A hibaelhárító nem talált hibát amúgy. Azért nem gondoltam volna, hogy ez ennyire macerás lesz és azt sem tudom mitől van ez egy teljesen új rendszer esetén.

(#40312) #78032384 válasza pendre54 (#40300) üzenetére


#78032384
törölt tag

A problémádra nem megoldás, de nem egyszerűbb tálcára tűzni a Chrome-ot? Mindenki másképp használja persze, nálam a start menü csempés részén csak pár dolog van. Olyan ami vizuálisan nyújt valamit. Fotók, időjárás, naptár, twitter. Programok indítása bill parancsokkal vagy tálcáról.

(#40313) waslaw válasza gg72 (#40311) üzenetére


waslaw
tag

Ez csak egy otlet, de ha teljesen uj rendszerrol van szo es meg sosem sikerult a store-os dolgokhoz hozzaferni, nem lehetseges, hogy felhasznalo krealasnal lokalis (admin) accountot hoztal letre, aminek ugye alapertelmezetten nincs store hozzaferese?
ebben az esetben en is karak_22 altal ajanlott uj fiokot probalnam elsonek

[ Szerkesztve ]

(#40314) szecskkaa


szecskkaa
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy laptop (CPU: amd a6-3400m GPU: 6520g), ami eddig win8.1 volt, de frissítettem win10-re. Minden jól működik kivéve a videókártya driver.

Win8.1-en a boot idő kb 25-30 sec volt, most win10-en kb 2 perc (kb 1-1,5 perc fekete képernyő), illetve a játékokon is érződik, hogy amik eddig mentek gond nélkül eléggé akadoznak az új rendszeren.

Azt olvastam hogy ehhez a videókártyához az amd már nem ad ki drivert hanem a Microsoft frissítési szolgáltatásán keresztül kapja a drivert a kártya. Jelenleg is a legfrissebb driver van fenn a windows szerint.

Összegezve azt szeretném csak, hogy ugyan azt a teljesítményt kapjam vissza win10-en mint amit win8.1-en kaptam.

A kérdésem az volna, hogy futott-e már ilyen problémákba valaki és ha igen sikerült-e megoldania valahogy?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#40315) norti válasza szecskkaa (#40314) üzenetére


norti
addikt

Szia!

Sajnos nincs W10 támogatás a VGA-dhoz, ezért nem lesz sajnos gyorsabb semmilyen módon, mivel nem telepítheted a hivatalos AMD drivereket. Egyetlen megoldás, hogy visszaállsz 8.1-re (esetleg 7-re?) :F

[ Szerkesztve ]

(#40316) pendre54 válasza #78032384 (#40312) üzenetére


pendre54
addikt

Jó, nyilván az is egy megoldás, egyébként nem csinálok ebből drámát, ugyanúgy indul onnan a Chrome továbbra is, csak azért írtam le, hogy ha más is próbálkozna a leírtakkal, számoljon vele, hogy nem biztos, hogy a várt eredményt kapja majd.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#40317) DS39 válasza waslaw (#40307) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. ez és egy újraindítás segített. :)

(#40318) szecskkaa válasza norti (#40315) üzenetére


szecskkaa
csendes tag

Hát ez nem túl jó hír. Köszönöm a segítséget. Akkor megyek vissza valamelyikre.

(#40319) waslaw válasza szecskkaa (#40318) üzenetére


waslaw
tag

Mivel mar ugy is mindegy en azert egy catalyst-tal megprobalkoznek, esetleg egy legacy driverral is ha az elso nem valik be

(#40320) norti válasza waslaw (#40319) üzenetére


norti
addikt

Valószínűleg nem fog felmenni rá a Catalyst, ha mégis, nem fog működni (AMD ki is emeli, hogy semmiképpen ne telepítsük ilyen CPU/GPU-ra).

(#40321) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A különféle tisztító programokról mi a véleményetek?CCleaner mondjuk!Windows 10-en van értelme?Régebben használtam,de mostanában pro és kontra is olvastam róla.Nem olyan régen telepített rendszerre érdemes feltenni?Böngészés,telepítés maradékok tisztítására...Nem nyúlnák bele,csak alap beállításokkal menne.

Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40322) SP4C3 válasza Orlin (#40321) üzenetére


SP4C3
veterán

Érdemes.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40323) gg72 válasza waslaw (#40313) üzenetére


gg72
veterán

Igen, teljesen új rendszer. Tegnap este telepítettem, már nem először csináltam, de lehet a fáradtság miatt elnéztem valamit... Amúgy mi az a lokális admin account?
Most nem otthon vagyok, de lehet az lesz a legjobb, ha este újrateszem az egészet, még amúgy sem fejeztem be teljesen.
Aztán lehet az okozta a problémát, hogy saját integrált telepítővel dolgoztam? Ez jutott még eszembe.

(#40324) Pankiii


Pankiii
tag

Hali!

Másnál is van oylan hiba, hogyha az a Rendszer--->Alapértelmezett alkalmazásoknál próbál változtatni bármit ( Chrome helyett oepa böngésző) akkor nemcsinál semmitse? Ugyan ez van a zenelejátszónál stb... Kiválasztom de nemtörténik semmi. :/

(#40325) saelin válasza Orlin (#40321) üzenetére


saelin
veterán

Egy frissen telepített rendszerre is felrakhatod, de nem fog sok mindent találni... Havonta párszor érdemes futtatni egy ccleanert, főleg ha az ember telepítget játékokat, mert ezek rengeteg szemetet hagynak hátra. Amit még érdemes (ha nem SSD-d van), akkor egy töredezetségmentesítést futtatni, de ezt is csak 1-2 havonta, vagy havonta egyszer, ha *sokat torrentezel. Erre bőven elég a win10-ben lévő alkalmazás is.

*Szóval már gigákban mérhető. Nekem a havi torrent forgalmam 5-10 GB szokott lenni, míg páromnak 200+ GB a sok film, anime és játék miatt. Na, ekkora forgalomnál nem árt a havi 1 defrag.

(#40324) Pankiii
Nekem frissen telepített rendszerrel csinált ilyet, amikor még volt letöltendő update. Ekkor pl még a touchpad és a billentyűzet driverét sem volt hajlandó megjegyezni telepítés és újraindítás után.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40326) waslaw válasza gg72 (#40323) üzenetére


waslaw
tag

A regi jol bevallt felhasznaloi fiok ami windows 7 es regebbi rendszereken alapertelmezett volt, felhasznalonev + jelszoval lepsz be, nem pedig email cim es jelszoval. Azzal a kulonbseggel, hogy alapertelmezetten admin jogaid lesznek, szoval mindenhez hozzafersz, nem lesznek jogokkal kapcsolatos problemak sem. Viszont nem birod hasznalni a live-os dolgokat, pl outlook, store appok stb.
A megkrealasanal a kulcsszo az "add someone else without microsoft account" vagy valami ilyesmi, erre akkor lehet rakattintani mikor keri az email cimedet.

(#40327) Orlin válasza saelin (#40325) üzenetére


Orlin
addikt

SSD-m van,de akkor felteszem azért a CCleanert havonta egyszer-kétszer lefuttatom.
Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40328) gg72 válasza waslaw (#40326) üzenetére


gg72
veterán

A korábbi rendszerem is ms account nélkül ment, mégis hozzá tudtam férni az aruhazhoz es az alkalmazásokhoz, pl. posta, időjárás es számológép.

(#40329) waslaw válasza gg72 (#40328) üzenetére


waslaw
tag

Szamologep az ertheto ahhoz nem kell microsoft account, valamint ahol van kulso belepesre esely az is megoldhato pl posta, viszont kulon be kell jelentkezned, meg a live account eseten mar be vagy. Viszont ha en jol tudom store nem fog menni, mivel nincs kulso bejelentkezesre esely, az magahoz a microsoft accounthoz van kotve minden arra alkalmas userhez kulon-kulon.

Itt nezd meg a harmadik kommentet, eleg jol ossze van foglalva a pro contra lista

Ebbol kiindulva megeshet, hogy vegulis csak bejelentkeztel a korabbi rendszereiden veglegesen a tudtod nelkul:
local account, con lista utolso bejegyzes "The app sign-in dialog tries to trick you into converting your Standard Account into a Microsoft Account"

[ Szerkesztve ]

(#40330) gg72 válasza waslaw (#40329) üzenetére


gg72
veterán

De az az erdekes, hogy most pl. a számológépet sem tudom elindítani, az elozo rendszeremben valóban úgy volt ahogy írod, beléptem az áruházba a live accountommal és ment minden, erre most esélyem sincs, mivel semmi store-os dolgot nem enged megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#40331) vigyori78 válasza gg72 (#40328) üzenetére


vigyori78
őstag

Posta, időjárás es számológép a rendszer része, áruházból letöltéshez kell acc különben nem is lép tovább.

win+r és beír: calc

[ Szerkesztve ]

(#40332) wjbhbdux válasza Orlin (#40321) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ccleaner nekem kezd gyanús lenni, valami nagyon egyedi telepítőtt kapott sok rejtett opcióval, én pl a Recuvát tettem fel vmelyik nap tőlük és egyszercsak ott termett a ccleaner is.
úgyhogy én maradok a böngészőbe épített tisztitó menünél meg kézzel törlöm a %temp% tartalmát, de ha nem kicsi SSDn vagy akkor ezekkel se kell azért annnyira foglalkozni manapság.

/s

(#40333) gg72 válasza vigyori78 (#40331) üzenetére


gg72
veterán

Hát pedig nekem egyik sem megy ezek közül, akkor ez mitől lehet? De lehet nem gyötröm magam tovább ezen és felteszem újra a rendszert, de most a normál win-es telepítővel és ms accounttal. Ha ezt utólagosan átváltom helyi fiókra, a store-os hozzáférésem gondolom azért megmarad.

(#40334) netpeti98 válasza gg72 (#40333) üzenetére


netpeti98
addikt

Azoknak az appoknak MS fiók nélkül is működnie kellene, tehát 100% hogy nem annak hiánya okozza a problémát. Az MS fiók egyedül az új appok telepítéséhez kell.

(#40335) gg72 válasza netpeti98 (#40334) üzenetére


gg72
veterán

Hát akkor este újra nekigyűrkőzöm a telepítésnek... 😢

[ Szerkesztve ]

(#40336) #58000384 válasza gg72 (#40335) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mindenképpen próbáld majd meg azt, amit korábban írtam. A parancssoros parancs elindítja azt a feladatot, ami az appok háttérbeli frissítéséért felel, a Powershelles parancsokkal pedig újraregisztrálod őket.
Lehet, hogy gond volt a saját telepítőddel is, így ha újratelepíted, akkor szerintem érintetlen iso-t használj. Az is lehet, hogy csak rossz kedve volt.

wjbhbdux: Alapvetően nincs szükség külső programokra. Üresjáratban mindig takarít és töredezettségmentesít a rendszer, a nem használt reg bejegyzések nem befolyásolnak semmit, a böngészőkbe és programokba meg jobb, ha saját maguk törölgetnek bele. Ha valakinek mégis kell ilyen, akkor nyugodtan használja, én feleslegesnek tartom.

(#40337) waslaw válasza gg72 (#40335) üzenetére


waslaw
tag

Egyertelmuen a hazi telepito imageddel van a gond, ha kepet egy olyan rendszerrol csinaltad amin nem volt windows user, megeshet, hogy az ahhoz szukseges fajlokat nem irta ra, nem tudom, ilyet meg nem lattam. Elmeletben es gyakorlatban is barmikor csinalhatsz es torolhetsz uj es akarmennyi usert akar lokalist akar windowsost.

[ Szerkesztve ]

(#40338) gg72 válasza waslaw (#40337) üzenetére


gg72
veterán

A telepítőt az itteni összefoglalóban található linkről letöltött kepfajbol keszitettem frissítések hozzádásával, majd csökkentettem az egész méretét, hogy felférjen egy fat32-es pendrive-ra. Szerintem valamit közben elszúrtam, mert korábban az érintetlen telepítőkkel soha nem volt semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

(#40339) pethYeti


pethYeti
addikt

Az miért lehet, ha egy játék pl gta v full screen-be fut akkor pl háttér videó hangját némítja a gép. Ha Alt+Tabolok asztalra rögtön visszajön a hang. :F

(#40340) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Alt+Tab-ozással van nekem is problémám.
Ha ki-alt-tabozok egy játékból és utána vissza akkor az egér klikkre kiugrik a játékból vissza. GTA5-nél ezt megoldotta, hogy a feladatkezelőben a gta5exe-t előtérbe hoztam. De Sniper Elite 3-nál semmi nem segít. Zárhatom be és indíthatom újra. Eléggé bosszantó jelenség. Valami CPU prioritás körüli beállítás lehet az oka? Hogyan lehetne ezt orvosolni. Elég gyakran ugrálok ki játékokból alt+tab-al tutorial-t olvasni vagy hőmérsékleteket ellenőrizni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40341) saelin válasza rup1u5 (#40340) üzenetére


saelin
veterán

Nincs ezekben a játékokban borderless mód? A league of legends nálam csak így akar normálisan működni, mert ott is sokat alt+tab-olgatok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40342) pethYeti válasza pethYeti (#40339) üzenetére


pethYeti
addikt

Annyival módosítanám ezt, hogy csak firefox alatt és azon belül is TVGO oldalon csinálja ezt az okosságot.

(#40343) rup1u5 válasza saelin (#40341) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nincs. Nem hiszem, hogy játék hiba mert 8.1-nél nem volt ilyen probléma. W10 vagy valami nv driver beállítás lehet az oka. Nem találkoztam még ilyen jelenséggel.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#40344) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Hol mondhatom meg a rendszernek hogy ne töltse le és telepítse automatikusan a frissítéseket?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40345) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok,

Edge-el kapcsolatban lenne kérdésem: miért ilyen "szőrösek", kis felbontásúak a betűk a Chrome-hoz képest? Edge, Chrome

Nem jöttem rá, hogy mit kéne állítani, mindkét esetben fullHD-n van a monitor, 100%-os nagyításban. :( Eddig csak itt vettem észre ilyen gondot.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#40346) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv!

(HDS topikban volt kérdésem, ami végül is Windows 10-nek néz ki)

A Tárolóhely tulajdonképpen az általam, akár több winchesterből virtuálisan létrehozott „valami”, amit egy egységként használhatom. Nem egészen értem mi ebben a pláne, talán annyi, hogy ha megtelik az egyik fizikai egység, a pool tárolóban attól folyamatosan lehet tárolni dolgokat.
Visszatérve az én esetemre. Én, igazából nem akartam ezt létrehozni és – ha jó látom/értem – ez tulajdonképpen csak 1, Hitachi winchesterből áll. Igaz? Vezérlőpultban ide eljutottam el:

1. Hogyan tudom megnézni milyen fizikai egységekből áll a tároló helyem?
2. Jól gondolom, hogy a fenti képen látható Tárolóhelyek-nél ki is tudom törölni azt? Ha igén, az G: (Hitachi) winchesteren lévő file-ok törlődnek ilyenkor vagy csak a virtuális tárolóhely szűnik meg?

Kösz,

(#40347) Popes válasza Petyyyyy (#40344) üzenetére


Popes
őstag

Gépház - Frissítések Speciális beállítások. Pro verziónál.(Home-nál nem sokat tehetsz)

Viszont én használom ezt is az egyszerűség kedvéért. LINK(lehet megköveznek érte :)) de bevált )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#40348) kory24 válasza Petyyyyy (#40344) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Itt egy leírás:

link

(#40349) andrasferenc válasza kory24 (#40348) üzenetére


andrasferenc
tag

Hiába írom be a gpedit.msc -t, a Windows nem találja. (Windows 10 Home)

(#40350) Pala válasza andrasferenc (#40349) üzenetére


Pala
veterán

Azért, mert a Home verzióban nincsen Group Policy Editor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.