Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Воланд válasza t72killer (#41100) üzenetére


Воланд
titán

MIért nem várod meg az augusztus 2-öt?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41102) Viktor77 válasza t72killer (#41100) üzenetére


Viktor77
titán

Win+i, Frissítés és biztonság, Windows Update baloldalt, Speciális beállítások, Insider Preview Buildek beszerzése. Erre gondolsz?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41103) t72killer válasza Воланд (#41101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megvárhatom. Akkor már a mainstream buildben is engedélyezni fogják a kulcs "vándoroltatását"?

#41102: Aha:R. Bár inkább külön pendrive-on vinném haza a telepítőt, mert a csiganetünket kivégezné egy 4gigás ISO.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41104) embe


embe
nagyúr

Újraraktam a lapost.
A frissítést követően újraakar indulni, de beragadt ez a "Windows előkészítése - Ne kapcsolja ki a számítógépet " felirat, és csak forog a kerék.
Már vagy 30 perce.
Mikor kezdhetek türelmetlenkedni? Mi a megoldás? A telepítés ssd-re történt, tehát az írás sebességgel nem lehet gond.
Kinyomni még nem akarom. Rémlik, hogy régen, a W10 megjelenésekor egy gépnél belefutottam egy ilyen malőrbe. Akkor kinyomtam.?Majd visszavonta a frissítést, és utána kezdte megint frissíteni magát.

szerk.: Köszönöm! Tárgytalan. Leküzdötte magát, és újraindult.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41106) ToBeY


ToBeY
nagyúr

win10-ben van olyan lehetőség,hogy visszaállítás egy korábbi időpontra?Olyan 2 héttel visszábbra szeretném állítani

(#41107) Krogoth válasza ToBeY (#41106) üzenetére


Krogoth
senior tag

Vezérlőpult>Rendszer>Rendszervédelem>Rendszer visszaállítása.
Persze, ha van 2 héttel ezelőtti mentésed.

(#41108) King Unique válasza ToBeY (#41106) üzenetére


King Unique
titán

Van, korábban pont említettem is [link]. De nálam alapból ki volt kapcsolva, illetve ha nincsenek visszaállítási pontok, akkor cseszheted...

(#41109) CirrMee válasza ToBeY (#41106) üzenetére


CirrMee
addikt

Rendszer visszaállítás.
Alapból ki van kapcsolva, de ha be is kapcsoltad, csak létrehozott pontokra állíthatsz vissza (magyarul ha kb akkor sem Te, sem szoft nem csinált visszaállító pontot, nincs mire visszaállni).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41110) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi srácok.Ki van kapcsolva szóval IJB :DDD

(#41111) boat517


boat517
újonc

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemrég frissítettem Windows 10-re. A fájlkezelőt sokszor nem tudom használni. Megnyílik ugyan, de amikor rákattintok valamire, lefagy, majd kb. egy perc múlva leáll. Esetleg tud valaki segíteni?
Köszönöm!

(#41112) embe


embe
nagyúr

Hali!
Kikapcsolásnál kiírja a gép, hogy "Ez az alkalmazás megakadályozza a leállást" Ilyenkor a "Mindenképp álljon le" gombra kattintva tudom a folyamatot megsürgetni.
Meg lehet nézni valahol hogy mi az az alkalmazás?
Nincs valami mód ennek állítására, vagyis, hogy gyorsan zárjon be mindent és álljon le? A Win7-nél volt egy metódus, amivel egy regfájlt kellett mókolni.
Itt nincs erre lehetőség? Az itt leírtakkal nincs változás.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41113) zoli62 válasza Viktor77 (#41102) üzenetére


zoli62
addikt

Ez a módszer nálam napok óta nem talál új buildet.

(#41114) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok!
Kezdetektől fogva furcsa hibát észlelek. Amikor játszottam egy játékkal és kilépek (nyilván a game alacsonyabb felbontáson fut, mint FULL HD) akkor kilépés után egyszerűen egy oldalra rendezgeti az ikonokat és az akkumulátor ikonból levág egy kicsit. Nem tudom ,mi lehet a probléma, felbontás változhat közbe, vagy átvált a dedikált kártyáról az intel kártyára.

(#41115) VoidXs válasza kisharo (#41114) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A felbontásváltás minden Windowson ilyet csinál. A tálcaikonok levágása már Win 10 bug, de ha tablet módba kapcsolsz, majd onnan vissza, az megoldja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41116) istvankeresz válasza embe (#41112) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ha állandó a probléma, akkor csinálj egy leállit.bat-ot ami ezt tartalmazza:

shutdown /f /t 00

Ha újraindítás is problémás akkor egy újraindít.bat-ot ami ezt tartalmazza:

shutdown /r /f /t 00

Adsz nekik valami frankó ikont, kirakod az asztalra és ezekkel állítasz le vagy indítasz újra.

Természetesen a file nevek is változhatnak igény szerint. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#41117) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nem rég clean install volt windows 7-ről 10-re.
Ha jól tudom, akkor ilyenkor elmenti a hw kulcsot és ha legközelebb akarom telepíteni a win-t, akkor magától felismeri.
Mi van akkor ha közben hw csere volt a gépben? :U
Van erre is megoldás?

Másik kérdés:
Lehet windows 8.1-es start oldalt csinálni? Tök jó, hogy van start menü, de start gombra nekem nagyon bejövős a 8.1 képe.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#41118) #97246720 válasza Speeedfire (#41117) üzenetére


#97246720
törölt tag

Külső appal, windows clasaic, egy kagyló az ikonja...ez lecseréli a csempés mesekönyvet

(#41119) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Windows 10-es problema adódott.

Vettem a laptopomba egy 240GB-os HyperX SSD-t.

a bootolás viszont majd 1 perc.

Bejön a kis logó, forog kettőt, majd fekete képernyő, ezt követően hosszú várakozás, majd betölt.

SSD-t próbáltam Caddyban, és a gyári helyén is, ugyanaz a jelenség. Másik SSD-vel semmi gond, win8.1 alatt is perfekt.

Win10 hibára gyanakszok.

Leállás gyorsan megtörténik

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41120) netpeti98 válasza Speeedfire (#41117) üzenetére


netpeti98
addikt

Settings->Personalization->Start->Use full screen Start
Kicsit más lesz, mint a régi volt. Ha bekapcsolod a Show more tiles opciót (4 csempe csoportonként), akkor a legtöbb esetben már kényelmesen lehet csoportosítani.

Spityu27: Ő pont a 8.1 Kezdőképernyőét szeretné visszakapni.

[ Szerkesztve ]

(#41121) embe válasza istvankeresz (#41116) üzenetére


embe
nagyúr

Na majd meglesem hogyan kell ilyet csinálni. De most nem csinálja.
Köszi a tanácsot!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41122) Murphistic válasza Speeedfire (#41117) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A Kezdőképernyőhöz: próbáld meg a teljes képernyős Start menüt - Gépház - Személyre szabás - Start menü/kezdőképernyő - kapcsold be a Teljes képernyős Start menü beállítást

Így olyan lesz a Start menü mint táblagépes üzemmódban, de más nem állítódik el. Bár igaz, hogy teljes képernyőn még mindig jobban néz ki a 8.1 mint a 10 Start menüje

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#41123) Speeedfire válasza netpeti98 (#41120) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt próbáltam már, de nem az igazi. Az appok keresése is más. Nem értem miért változtatták meg. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#41124) Graphics válasza Graphics (#41119) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valósznű az automatikusan felrakott driverekkel van baja...

Küzdelmes lesz feltornászni egy váltható grafikus vezérlős gépre a drivereket

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41125) Viktor77 válasza Graphics (#41124) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is az van. Már a magától driverekkel sem volt semmi baj (észrevette mindkét vga-t), de az utólag felrakott (a gépemhez még jó) utolsó Crimsonnal sincs semmi baj.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41126) Graphics válasza Viktor77 (#41125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rápróbálok megint, ha visszakapcsolom a két VGA-t, hogy mit fog csinálni, mert azzal meglassult az egész a fenébe :(

szerk.: Első indulás rendben lezajlott, a másodiknál megint beállt fekete képernyőre, és semmi..

Eddig pedig minden klappolt más gépeknél a win 10-zel, most kerültem szopóágra :D

Ugyanazt produkálja, indul a windows, fekete képerny, gondolkozik 1 percig, majd indul.
AMD driverrel kínlódik. Lehet újrahúzom megint az egészet.

Nekem elég lenne az Intel HD is, viszont akkor nem tudtam felbontást állítani, elég sok a furcsaság hirtelen

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41127) vlevi válasza Graphics (#41119) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tálca (taskbar) elrejtése?

(#41128) Graphics válasza vlevi (#41127) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41129) Viktor77 válasza Graphics (#41126) üzenetére


Viktor77
titán

Neked is ajánlom, nem biztos, hogy jó lesz, de próbálj innen drivert.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41130) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Találkozott már valaki olyan hibával, hogy sem a Windows Start gomb, sem a keresés gomb nem működik?
Reggel még jó volt, de egy órája ezzel küszködök. Semmi nem lett közben telepítve. 2 napja installáltam a Win10 Pro x64-et, céges, hivatalos, Lenovo irodai PC.
Utánaolvastam, állítóéag ez a poweshell-es parancs megoldja a dolgot (na nekem nem):
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
Valami ötlet?
Köszi

(#41131) Cifu válasza bigrock (#41130) üzenetére


Cifu
nagyúr

Classicshell, hála istennek ez visszaadja a régi, rendes start menüt, nekem nem volt még bajom vele.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41132) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hali
Az normális hogy a proxyt nem tudom automatikus-ra állítani,mert mindig visszaállítja kézire?![kép]
Vagy ez valami vírus/spyware?

(#41133) #39417856


#39417856
törölt tag

Sziasztok!
Frissítettem windows 10-re 5 hónappal ezelőtt, de szeretném visszatenni a 8.1-et. Ezt még most is megtehetem, vagy már nincs lehetőség rá? Az érdekelne lényegében, hogy a 8.1 a kulcsot ugyanúgy el fogja-e fogadni? egyébként a kulcs az alaplapba van égetve

(#41134) Cifu válasza ToBeY (#41132) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet malware, lehet vírusírtó (Win8-nál az Avast csinált hasonlót egyszer), lehet Browser Safeguard...

Link.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41135) Воланд válasza #39417856 (#41133) üzenetére


Воланд
titán

Igen, el fogja fogadni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41136) ToBeY válasza Cifu (#41134) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a választ!
Beállítottam a rendszerindításnál a csökkentett módot és most nem hajlandó normál módban idulni.(msconfig nem működik)Mi a megoldás ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#41137) Speeedfire válasza Speeedfire (#41117) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy olvasom a cikkeket, az jön le, hogy kisebb hw csere még okés, viszont nagyobbnál már nem fog menni a dolog. Ebből adódóan pl most hiába van win 10-em, ha alaplapot cserélek a későbbiekben, már nem fogok tudni win 7-ről frissíteni. Legalábbis nekem ez jött le.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#41138) ToBeY válasza ToBeY (#41136) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sikerült normál módban indítanom,de még mindig nincs leirtva ez a malware...

(#41139) cvalda


cvalda
újonc

Sziasztok, a pc-men most váltanék win 10-re win 7-ről de nagyon megszenvedem. Sima upgrade-et akartam, de vmi hiba lehet a partícióknál, a C/-t növelni kéne a D/ partíciómból, easeus-szal sem tudom növelni a C-t, így nem csinálja meg az upgrade-et, hibaüzenet (NB: teljesen tiszta a win 7), sok minden próbáltam, feladom (mielőtt szétrúgom az egész gépet). Úgyhogy sajnos marad a clean install.

A win 7-hez megvan a telepítő dvd-m, win 10-hez semmim nincsen és nem is tudok most dvd-t írni. A kérdésem, mit tanácsoltok, melyik az egyszerűbb:
- a vezérlőpultból a win 7 újratelepítése a dvd-segítségével, aztán az upgrade 10-re a szokásos netes letöltéssel, vagy

- vhogyan egyből a win 10 clean telepítése (tehát a gépem legyalulása), nem tudom pontosan hogyan, daemon tools-szal, iso fájllal? Egyáltalán le lehet tölteni legálisan a win 10 telepítő fájlját?

Tapasztalt számítógépesek válaszát várnám, köszönöm a segítséget előre is.

(#41140) Viktor77 válasza cvalda (#41139) üzenetére


Viktor77
titán

Összefoglalóban benne van a letöltési link. Rufus-szal csinálsz belőle telepítő pent, telepítés közben formázhatod is a particíót amire tennéd.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41141) zoli62 válasza cvalda (#41139) üzenetére


zoli62
addikt

Mekkora a hely a C rendszerpartición? Egyébként ha frissítéssel telepíted, akkor is ellenőrizni fogja, és ha nincs elegendő,akkor figyelmeztetni fog. Szerintem ez az egyszerűbb. Amennyiben a tiszta telepítést választod, akkor a Microsoft oldaláról a megfelelő kiadás kiválasztását követeően töltheted le iso formátumban. [https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10ISO] Ez a módszer akkor hasznos, ha kevés a hely,és az agész merevlemezt hasunálni akarod, de ebben az esetben előtte az adatparticióról le kell menteni minden fontos anyagot.

(#41142) Jenne válasza ToBeY (#41138) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ezzel már próbáltad leszedni azt a malwart? >>[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#41143) raidx válasza cvalda (#41139) üzenetére


raidx
őstag

Ha még hozzáférsz a nethez töltsd le a mediacreationtools progit az MS-től. Az leszedi neked a megfelelő Win 10-et és ki is írhatod vele DVD-re, vagy lemented ISO-ba. Figyelj oda, hogy 32 vagy 64 bites a géped és Home vagy Pro a mostani Win 7. Annak megfelelően szedd le a programokat.

Fura amit írsz mert a Win7 nagyobb hejet foglal. Az lehet a gond, hogy esetleg GPT particiora akarsz MBR sémát telepíteni. Az nem megy és ahhoz kevés a gyalulás is! Töltsd le a rufusz nevű programot (ingyenes) Ott kiválasztod GPT particios séma UEFI-s gépekhez. Bedugsz egy 8 Gigás vagy nagyobb USB kütyüt betallózod az ISO fájlt és indítod a műveletet. Rufus ha végzett indulhat a telepítés. Ha több vinyó van a gépedbe érdemes lehúzni őket, csak a rendszeré maradjon. Telepítőbe válaszd a tiszta telepítést majd töröld a régi rendszerparticiokat és az üres helyet válaszd célnak. A többit a telepítő elintézi. Ja kulcsnak a hetesed kulcsát add meg. Remélljük az megvan. Ha nincs olyanod sajnos marad a frissítés de ott is választhatod, hogy ne mentsen semmit. Ebben az esetben átugrod a kulcskérést. Azthiszem "Nincs kulcsom" az opcioó.

Sok sikert!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41144) cvalda válasza Viktor77 (#41140) üzenetére


cvalda
újonc

Köszönöm, igen jobb a tiszta telepítés egyből win 10-re. Az összefoglalóban megtaláltam a "tiszta telepítés USB-meghajtóval" részt, megpróbálom úgy. Ha jól értem a kis mediacreationtool.exe program menedzseli a telepítési fájl készítését a pendrive-on, kérdésem az, ez a telepítő fájl ami rákerül a pendrive-ra, kb. hány GB lehet?

(#41145) Viktor77 válasza cvalda (#41144) üzenetére


Viktor77
titán

Olyan 3.8-4.1 giga között. Nekem az Enterprise isoja 3.85 giga.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41146) ToBeY válasza Jenne (#41142) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az összes ismert malware írtó megvolt már,így ez is. :U

(#41147) cvalda válasza raidx (#41143) üzenetére


cvalda
újonc

hú, köszönöm, nem mindent értettem már ebből, a lényeg hogy a tiszta telepítéshez a MediaCreationTool programocskával megrpóbálom megcsinálni a telepítő pendrive-ot, és remélem az telepít sikeresen (a licensz kulcsom természetesen megvan). Remélem ebbe a GPT MBR problémába nem futok bele, Rufust is kihagynám. Sima clean installhoz csak jó a gépem.
köszönöm a segítséget, 40% esélyt adok hogy sikerül megcsinálnom.

(#41148) cvalda válasza Viktor77 (#41145) üzenetére


cvalda
újonc

köszönöm, akkor a 8 GB-os pendrive-om elég.

(#41149) ToBeY válasza ToBeY (#41146) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És az a legnagyobb baj,hogy win10 alá nem találok megoldást a problémára.Win7 alá van valami registry turkálós megoldás,de az win10 alatt nem működik, mivel más bejegyzések vannak a registryben win10-en

[ Szerkesztve ]

(#41150) #39417856


#39417856
törölt tag

sziasztok!
Mivel nem találtam meg a microsoft oldalán a 8.1 with bing telepítőjét ezért inkább csak újratelepíteném a win10-et. letöltöttem ezt a media creation tool-t, de az elején csak a nyelvet és a 64 bitet tudtam kiválasztani, olyan opció hogy windows 10 home nem volt. később ezzel nem lesz probléma?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.