Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125951) King Unique válasza commanDOS (#125941) üzenetére


King Unique
titán

A hogyan töltsük le a Windows 10 ISO-t, másoljuk/írjuk pendrive-ra és telepítsük pendrive-ról a Windows 10-et téma nemrég egy másik válaszban újfent részletezve volt.
Ha egy lassan muzeális, 12 éves laptop az alany, akkor ott viszont ki tudja nincs-e valamilyen hardverhiba, megfelel-e a rendszerkövetelményeknek, mert normál esetben nyilván nem kellene leállni a telepítésnek. Meg hogy honnan van a telepítéshez használt W10 ISO és az milyen verziójú, maga a pendrive jó-e, szükség esetén másikkal ki volt-e próbálva, BIOS-frissítés volt-e már, az eredeti HDD-vel is fennáll-e a probléma vagy csak az SSD-vel, stb.

(#125952) Mans20 válasza Pyttawrx (#125950) üzenetére


Mans20
addikt

Igen, duplán írta a fióknevet amit megadtam, microsoft fiókban meg átírtam. Az advanced systemcare programmal is ki tudtam javítani a mappa hibát, az explorer.exe javításával.

(#125953) Pyttawrx válasza Mans20 (#125952) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper :C

(#125954) commanDOS válasza King Unique (#125951) üzenetére


commanDOS
senior tag

Alapvetően nem kellene semmilyen hardverhibának lennie, mivel egy működő, ámbár tetü lassú win7 volt rajta. Egyébként ez egy Asus X59SL: Core2duo T5750, 3GB RAM. A telepítő a Microsoft oldaláról származik. Próbáltam egy más forrásból származó telepítőt is, amiből bootolható verziót készítettem. A pendrive működik. Bios frissítéssel nem mertem még próbálkozni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#125955) Pyttawrx válasza commanDOS (#125954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre nemigen fogsz tenni win10-et a sys chip miatt. Egy asus f5sr-re sem megy fel, de pl egy f5sl-re meg feltettem. Talán annyit próbálj: meg mbr-es telepítő. Bios pedig a 308-as attol újabb nincs, max valahol ha van módosított bios, de azzal meg óvatosan.

(#125956) commanDOS válasza Pyttawrx (#125955) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez elég kiábrándító :(
Tudtommal az alaplap az F5SL, csak a körítés más.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#125957) Pyttawrx válasza commanDOS (#125956) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát, mivel az x59-ed sata-150 így bármit teszel vele gyenge lesz, még ssd-vel is. Max sikamlósabb lesz.
megérett már a cserére

[ Szerkesztve ]

(#125958) commanDOS válasza Pyttawrx (#125957) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, tisztában vagyok vele, viszont korábban egy ősöreg, használhatatlanul lassú Fujitsut megcsináltam hasonló módon (+RAM bővítés) és jóval gyorsabb lett.
Igazából ez a noti csak áll itt évek óta, az SSD ingyen volt, gondoltam édesanyámnak netezős gépnek megcsinálom.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#125959) Pyttawrx válasza commanDOS (#125958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra jó lesz, win7-tel is, vagy valami linux, szerintem ha megmutatod neki azt par ikont linux alatt is el tudja indítani

(#125960) májkimiki válasza Pyttawrx (#125955) üzenetére


májkimiki
őstag

Arra gyanakodtam én is, de van Win10-es driver.
[link]

(#125961) Pyttawrx válasza májkimiki (#125960) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De a chip, azt hiszem az uefit nem támogatja, mármint s telepítőt nem támogatja, ha jol tudom. Amit linkeltél, az már telepített win10-re jó

(#125962) commanDOS válasza Pyttawrx (#125959) üzenetére


commanDOS
senior tag

Lehet, hogy butaság, de mi lenne, ha feldobnék rá egy win7-et és azt frissíteném 10-re? Igaz, semmibe sem tart kipróbálni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#125963) Doky586 válasza commanDOS (#125954) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyél bele egy SSD-t és telepítsd újra tisztán a win7-x32 t... [link]

(#125964) Pyttawrx válasza commanDOS (#125962) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem. Kiírta, hogy a gép alkalms rá, és meget a win10, de nem! :)
De igen próba cseresznye

[ Szerkesztve ]

(#125965) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e már olyan program aki képes egy meglévő SSD-ről nagyobbra költöztetni a Windows-t?

Gyakorlatban betelt egy 120GB-os SSD ami maga a C:\ meghajtó (a Windows a telepítésnél készített egy vagy két rejtett rendszerpartíciót is) és mindent szeretnék áttenni egy nagyobb SSD-re. Régen voltak erre próbálkozások de akkor még senki nem javasolta az ilyen fajta "klónozást", mondván jobb egy tiszta telepítés.

Változott az évek során az erről alkotott kép?

Köszi.

(#125966) vlevi válasza The.Bali (#125965) üzenetére


vlevi
nagyúr

Macrium Reflect.
Ingyenes.
Van benne klónozási funkció is.

[ Szerkesztve ]

(#125967) The.Bali válasza vlevi (#125966) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm szépen.

Éppen most olvasgatom a Samsung programjának leírását [link] . Samsung SSD lenne a cél meghajtó, ez a megoldás is ajánlott lenne?

(#125968) King Unique válasza The.Bali (#125965) üzenetére


King Unique
titán

Sokadjára, meg amúgy épp nemrég volt róla szó...

Egyébként nem tudom ki volt az a "senki nem javasolta", de egy szimpla meghajtócsere - ráadásul nagyobbra - miatt pont totál felesleges az újratelepítés a 0-ról. :))

(#125969) The.Bali válasza King Unique (#125968) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi szépen neked is!

(#125970) kezo0 válasza The.Bali (#125967) üzenetére


kezo0
addikt

Ha Samsung SSD a cél, akkor szerintem nyugodtan válaszd a Samsung saját megoldását a klónozásra. A Data Migration felülete sokkal egyszerűbb, mint a Macrium Reflect, mert kb. csak ezt tudja és semmi mást, a Macrium viszont egy sokkal több mindenre használható program.
Én már többször vittem át a rendszert egy kisebb meghajtóról egy nagyobbra a Data Migrationnal, és mindig gyorsan és tökéletesen tette a dolgát. A lényeg, hogy a célmeghajtó Samsung legyen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#125971) Mans20 válasza Pyttawrx (#125953) üzenetére


Mans20
addikt

Nem tartott sokáig az öröm, megint szórakozik Lehet az új bios miatt vagy valami win frissítés, de már napok óta vergődök. A dark souls 3 a másik, mindig kirak az asztalra, naplóban az van, hogy kevés a virtuális memória, DS3.exe, vírusírtó exe fájl és explorer.exe ami napló szerint sokat fogyaszt. 8Gb ram mellett mennyit adjak virtuális memóriának?

(#125972) Ano


Ano
őstag

#125704: Erre valakinek van esetleg ötlete?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#125973) Pyttawrx válasza Ano (#125704) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A nyomtató típusát pontosíthatnád. Illetve, ehhez nem kell gép sem, mert ezt a Nyomtató/ szkennrből küldjük. Nem kell bevonni elvileg az oprendszert ebbe.
Esetleg azt beállíthatod, a windowsba, hogy az alapértelmezett mail elkalmazás a TB legyen, és ne a beépített. Most így hirtelen ennyi

(#125974) Ano válasza Pyttawrx (#125973) üzenetére


Ano
őstag

Alapértelmezett a TB de mégsem látja a szkennelő progi amikor azt mondanám hogy emailben küldje el!

Sajnos a faterom gépe és távsegítségből nehéz bármit is könnyen megnézni rajta, de amikor hozzá adnék egy újabb profilt a szkenneléshez, akkor ott pl nem is engedi kiválasztani az email-t mint lehetőség, hanem csak a JPG-t BMP-t ...

2 HP multifunkciós gép is van a gépen:
egy régebbi (kb 8 éves lehet) lézer fekete-fehér és egy újabb max 2-3 éves színes ... elvileg mindkettő síkágyas szkennelő/másoló/nyomtató/faxoló és mindkettő USB-n csatlakozik a géphez ... pontos típusait most nem tudnám megmondani.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#125975) Pyttawrx válasza Ano (#125974) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nem tudja a , akkor úgyis be kell szkennel, akkor meg már szerintem egyszerűbb, ha belép a TB-be, és kiválasztja a beszkennelt filet

(#125976) Ano válasza Pyttawrx (#125975) üzenetére


Ano
őstag

Amikor több 10 oldalt kell beszkennelni és ezt több emailben több címzettnek elküldeni, de igazából nincs szükség rá, hogy megtartsd a gépen is magadnak akkor tök fölösleges extra munka ... ráadásul a faterom 67 éves és örülök, hogy már ennyi mindent is képes megcsinálni egymaga anélkül hogy folyamatos telefonos support-ot kelljen adnom neki, így eléggé fontos lenne ez a funkció, hogy jól működjön!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#125977) Pyttawrx válasza Ano (#125976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor meg esetleg a hp progijában, vagy egy különálló progit kellene keresni, amit tudja ezt. Sajnos én nem ismerek ilyen progit, mert vagy olyan nyomtatónk van ami tudja ezt alapból, vagy a másik módszert használjuk. Hátha más már megoldotta, ahogy te szeretnéd

(#125978) Danecay válasza King Unique (#125922) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi! Végül aztán a válaszra való várakozás helyett az újratelepítés mellett döntöttem én is, pont ugyanabban a formában amit Te is javasoltál :) Nekem legalább 20 éve ugyanaz a neve a user mappámnak, szóval eléggé megszoktam már, így nem örülök annak, hogy "trükközéshez" kell vetemedni a dolog érdekében. A felhasználói fiókoknál az automatikus bejelentkezéshez a pipát egyébként nem lehetett elővarázsolni amíg nem váltottam Microsoft fiókra mert addig nem volt Windows Hello a bejelentkezési lehetőségek között amit ki lehetett volna kapcsolni a pipa megjelenítésének érdekében. Gondolom arra is van egyébként megoldás de nem olvastam utána mert megoldódott. Köszi a segítséget! :R

(#125979) Ano válasza Pyttawrx (#125977) üzenetére


Ano
őstag

Próbáltam több progival is és egyik sem látja ... mind ugyanazt a windowsos alrendszert hívhatja meg amiből hiányzik vagy az email csatlakozási lehetőség vagy az email progik közül a TB!

Emiatt nem szeretnék egy windows reinstallt :O

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#125980) Doky586 válasza Danecay (#125978) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"20 éve ugyanaz a neve a user mappámnak"

És igazából miért is baj ha megváltozik egy olyan mappa neve amivel sose találkozol..? (költői kérdés volt)

(#125981) Danecay válasza Doky586 (#125980) üzenetére


Danecay
őstag

Miért is nem találkozok? Értem, hogy költői kérdés de kíváncsi lennék, hogy mit értesz ez alatt!

[ Szerkesztve ]

(#125982) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A Windows 10 hamarosan csak ellenőrizhető forrású illesztőprogramokat engedélyez

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#125983) Geth válasza Dévacsen (#125982) üzenetére


Geth
addikt

Okt. 13-án jött update lesz az a hamarosan :)

(#125984) RoyBatty válasza Dévacsen (#125982) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ez de jó lesz, lehet majd a régi hardvereket kidobni. Írok majd a Microsoftnak, hogy írjanak végre egy rendes Windows 10 drivert a saját Lifecam VX-3000-hez ;]

(#125985) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Használok windows 10-en Led tévére képernyő-billentyűzetet [link]
De van egy olyan idegesítő tulajdonsága, ha írni akarok valahova, pld ide, és ráviszem az egeret a billentyűzetre, mindig az előző munkafolyamat ablakát teszi be :F
Le lehetne a windows szokatni erről?
Vagy van valahol beállítása a billentyűzetnek erről? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#125986) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Ma jöttek újabb frissítések, de ezeket sem sikerül telepíteni.
0x800f0830 hibakódot kapok, látom még senki nem írta ezt be a fórumba.

(#125987) King Unique válasza lm83 (#125986) üzenetére


King Unique
titán

Azt esetleg elárulod, hogy pontosan milyen frissítésekről van szó, melyik Windows 10-verziónál, vagy nekünk kell kitalálni? :)) Egyébként 1 héttel ezelőtt volt patch kedd, akkor jöttek pl. ezek a kumulatív frissítések.

Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat, azokat lehetne megpróbálni, ha sikertelen a frissítések telepítése.

(#125988) lm83 válasza King Unique (#125987) üzenetére


lm83
őstag

A legújabbakat nézném 1909 van fent.
Amióta gyerek befrissítette múlt hónapban nem működik rendesen.
De ahogy már régebben írtam, se eltávolítani nem tudom a mostani frissítést ami elrontotta a dolgokat. Se az újakat felrakni.
Próbáltam már hogy törlőm ezt a SoftwareDistribution mappát.
Futtattam DISM és FSC parancsokat is de semmi.

(#125989) King Unique válasza lm83 (#125988) üzenetére


King Unique
titán

Arra a problémára korábban már le volt írva mit lehetne kipróbálni, meg egy másik esetnél lévő megoldást, ha nem működik, nem nyílik meg a Start menü/gépház.

Ez a "legújabbakat nézném" 1909-es verziónál jelenleg a KB4577671 számú kumulatív frissítés, már ha erről van szó egyáltalán. Aztán sz sem teljesen tiszta, hogy pontosan melyik frissítés volt az, ami állítólag elrontotta, meg melyik módszerrel nem sikerült eltávolítani.
Ha az előzőleg linkelt válaszban lévó szokásos módszerek (ezek és ez) nem oldják meg, akkor marad pl. a "javító upgrade". Ahol ha 1909-es verzión akarsz maradni, akkor pl. a TechBench weboldalról letöltesz egy 1909 ISO-t, majd azt felcsatolni a fájlkezelőben és futtatni a setup.exe fájlt a személyes fájlok, telepített alkalmazások megtartásával.

[ Szerkesztve ]

(#125990) lm83 válasza King Unique (#125989) üzenetére


lm83
őstag

Ezt rakná fel igen amit linkelsz. 4727 végű ami felment múlt hónapban és megmekkent a gépház...
Jól látom, akkor semmi alkalmazás nem fog eltűnni a gépről ezzel a javítással?
Akkor megyek egyből arra inkább.
Köszi

(#125991) King Unique válasza lm83 (#125990) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem fog, ha a megtartást választod.

(#125992) zolee001 válasza lm83 (#125986) üzenetére


zolee001
őstag

Semmi extra,csak a szokásos
https://www.windowslatest.com/2020/10/18/windows-10-kb4579311-patch-tuesday-update-issues/

(#125993) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdv.
Mikrofon ki-be kapcsolását szeretném megoldani parancsikonnal. Tudtok valami lehetőséget rá?

(#125994) KaiotEch válasza Csatravi (#125993) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Próba cseresznye

(#125995) RAiN91: Csak akkor tudod, ha kiszeded a benne levőt, betolod a SSD-t és live rendszerrel(HBCD pl.) formázod. Vagy ha van külső USB-s házad.

[ Szerkesztve ]

(#125995) RAiN91


RAiN91
őstag

Hogyan lehetséges egy SSD formázása úgy, hogy az adott gépben csak 1 hely van, tehát op. rendszer nem futna a formázás közben?
Megoldható valahogy?

(#125996) zolee001 válasza RAiN91 (#125995) üzenetére


zolee001
őstag

Bootolsz valamiröl majd a format parancs?

(#125997) Csatravi válasza KaiotEch (#125994) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszi, de külső programot nem lehet (szabad) feltenni a gépre így csak ikonról vezérelt parancssori megoldást keresek.

(#125998) Pyttawrx válasza RAiN91 (#125995) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

mini tools partition wizard Progi val. Usb-ről

(#125999) King Unique válasza RAiN91 (#125995) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk pendrive-ról bebootolod a Windows 10 telepítőjét és azzal, vagy akár HBCD PE WinPE rendszerrel, vagy ott a Parted Magic, ha Secure Erase a cél. Illetve ha az utóbbi, akkor lásd egy másik válasz b. pontjában leírtakat, valamint arról is volt már szó itt többször, hogy mi a teendő az eszköz (PC) eladása/elajándékozása előtt.

Az "op. rendszer nem futna a formázás közben" meg gondolom úgy értendő, hogy a Windows nem futna, illetve nem az SSD telepített Windows alól indítani a hagyományos formázást, mert ahhoz közben valamilyen OS-nek azért futnia kell. :))

[ Szerkesztve ]

(#126000) RAiN91


RAiN91
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Régi SSD-m kerül értékesítésre, amin a Win10 van, illetve pár adat. Win. telepítőből formázom.
(Sajnos a laptopomban egy 2,5"-os hely van..)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.