Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125601) King Unique válasza Albigator (#125600) üzenetére


King Unique
titán

Szükséges frissítések telepítve vannak, naprakész a rendszer, újraindítás volt már, ezek után is fennáll a probléma? :F Ha igen, akkor lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#125602) Albigator válasza King Unique (#125601) üzenetére


Albigator
őstag

Újraindítás már volt vagy 5-ször. Gépházat sehogy sem érem el már. Értesítési sávból sem a minden beállításnál.
Szóval h napra kész-e a rendszerem, van-e frissítés? Nem tudom. :C
Valószínűleg nem.

Látom ezeket a parancssoros mókolásokat. Vicc az egész. Komolyan egyen lovat a Microsoft. ;]

[ Szerkesztve ]

(#125603) Geth válasza nullpoint (#125596) üzenetére


Geth
addikt

Egyetértünk, bár eddig egyik gépen se jött, és volt egy jópár...
Hmm, lehet mégsem szerencse? :DDD

(#125604) King Unique válasza Albigator (#125602) üzenetére


King Unique
titán

Van a gépház megnyitásához számtalan módszer, pl. ezen leírás 15 db-ot sorol fel.
A verzió és buildszám lekérdezéséhez meg ott van pl. a Winver parancs, mi szintén többféleképpen elérhető, futtatható.
Ha nem naprakész a rendszer, nincsenek telepítve a szükséges frissítések, akkor addig nincs miről beszélni. :N
Ha más nem megy, akkor ott van a PowerShell és az ezen leírás végén szemléltetett módszer, parancs vsz esetedben is megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#125605) inf3rno válasza zolee001 (#125598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja toltam troubleshoot-ot, de csak annyit csinált, hogy kipróbált 3 féle drivert. Mivel nem a driverrel van a gond, ezért semmit nem ért. A service-eket még nem néztem, hogy mi van velük. Holnap belenézek. Remélem az lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#125606) inf3rno válasza Albigator (#125602) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Start menüre nyomj jobb gombot, elvileg az felhoz egy menüt. Ott tudsz vezérlőpultot kiválasztani, és akkor nem kell ilyen gépházakkal bohóckodni.

Buliban hasznos! =]

(#125607) Albigator válasza King Unique (#125604) üzenetére


Albigator
őstag

Semmilyen módszerrel nem jött már be a gépház...

(#125608) Albigator válasza inf3rno (#125606) üzenetére


Albigator
őstag

A vezérlőpult sem segített. No mindegy nem tököltem inkább, alig pár progi volt fennt inkább megint újból raktam a wint.
És manuális frissítés kereséssel kezdtem.
A rendszerem most már napra kész.

(#125609) kpityu2 válasza Albigator (#125608) üzenetére


kpityu2
őstag

Érdemes a a szokott programok és driverek felrakása után egy rendszermentést csinálni. A mai SSD-kkel pár perc alatt vissza lehet rakni backupból.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#125610) Albigator válasza kpityu2 (#125609) üzenetére


Albigator
őstag

Majd az lesz, köszi. :R

(#125611) nullpoint válasza King Unique (#125597) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az egyre változatosabb hibák tömege mást mutat. :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#125612) Geth válasza nullpoint (#125611) üzenetére


Geth
addikt

Úgy látom Neked nem jött be ez a Windows dolog :DDD
1-10-ig mennyire frusztrál, hogy nem mindenki tapasztalja ezeket a változatos hibákat?

(#125613) nullpoint válasza Geth (#125612) üzenetére


nullpoint
senior tag

De, bejött. W95 óta használom. Frusztrációt az okoz hogy látom az elfogadhatatlanul sok buta hibát amit csinálnak a fejlesztők. Örömet az okozna ha nem lennének problémák senkinél. Jó persze tudom, akik facebookra használják, semmi problémájuk nem lesz soha ezzel a rendszerrel. Az minden elb...ott frissítés után működni fog nekik. :))

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#125614) Geth válasza nullpoint (#125613) üzenetére


Geth
addikt

Én fb-re egyáltalán nem használom, mégsem találkozom egzotikus hibákkal.

(#125615) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Pár hétig otthonról dolgoztam és most ennek a pár hétnek a termését fel kellene másolnom a munkahelyi gépre.

Elég sok adatról van szó, így az otthoni gépben lévő sata merevlemezt hoztam be és kötöttem rá az itteni alaplapra, de valami nem stimmel.

A ~700 giga adatból kb 230-at lát az itteni gép, a legnagyobb probléma, hogy a munka mappákból mindössze egyet.

A jogosultságot elvileg beállítottam a munkahelyi felhasználónak, de így sem működik.

Az otthoni gépbe majd este tudom visszatenni, hogy lássam ott elérhetőek-e a fájlok, de azért furcsa. Mit rontok el? Egyáltalán hogy tudom megnézni, hogy megvannak-e még az adatok? Semmi sem pótolhatatlan, csak macera összeszedni.

Let the Zone take me if I am.

(#125616) Grave_444 válasza Zoz (#125580) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Bakker tényleg a vga drivere volt a gond. :U
Mondjuk az is fura letöltöttem a legfrissebb telepítőt és így se 2004 ment rá, hanem 1909.
Bízom benne a sima gépházon belüli frissítéssel mér menni fog a többi. :C

(#125617) jokeph válasza nullpoint (#125613) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam eddig 5 buildon keresztül egyedül a One-Drive-os bug volt meg, az is csak egy gépen a 3-ból. :U
Kezdem magamat mázlistának érezni. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#125618) Zoz válasza kutga (#125615) üzenetére


Zoz
őstag

Az otthoni gépen ki volt kapcsolva a gyorsindítás? Mert ha nem, akkor most lehet, hogy jól összedőlt a fájlrendszer azon a vinyón.

(#125619) kutga válasza Zoz (#125618) üzenetére


kutga
nagyúr

Ki tudja, talán igen. A benti gépen helyre lehet hozni?

Let the Zone take me if I am.

(#125620) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
1909-en vagyok, első körben mikor kijött a 2004, akkor nem volt támogatott vmilyen okból a frissítés nálam (lehet a külső usb dac nem szimpi neki). Aztán úgy egy hónapja ez megváltozott, de továbbra se tudom telepíteni, 88%-nál kékhalál és újraindul a gép, visszaállt 1909-el.
Már elengedtem ezt a frissítést, de meg tudom vhol nézni, hogy mi akadályozza a frissítést vagy örökre 1909-en ragadok? :) Nem sietős a dolog, ráér míg támogatott ez a build, de azért mégis zavar picit...

(#125621) kutga válasza kutga (#125619) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt elfelejtettem, az OS nem ezen a meghajtón van.

Let the Zone take me if I am.

(#125622) zolee001 válasza Geth (#125614) üzenetére


zolee001
őstag

Azért egy rendszertöl elvárható lenne,hogy a log in müködjön avagy ha domainban van esetleg folder redirection van akkor ne dobjon hátast
https://www.windowslatest.com/2020/10/12/windows-10-bug-report-app-login-issues-bsod-other-bugs/

Hab a tortán ,hogy saját termék a saját termékét nem tudja azonositani wmi filterrel,bravó
Gyere hozzám,találkozol egzotikus hibákkal,nem NASA szintü cégek hanem sima kkv-k

(#125623) movax válasza Orgi (#125620) üzenetére


movax
őstag

Te bedugott usb dac-kal frissítesz?

(#125624) Orgi válasza movax (#125623) üzenetére


Orgi
őstag

Az elmúlt években mondjuk nem okozott ez problémát, az egeret se húzom le, így a hangkártyát sem jutott eszembe, de mondjuk ha frissítés után nem szólna, inkább nem is frissítenék, többe került mint a w10 licensz :)

(#125625) Geth válasza zolee001 (#125622) üzenetére


Geth
addikt

A topikban nem céges felhasználásról van szó.
A loginnal semmi bajom egyik rendszeren sem.
Ettől függetlenül melóban sincs gondom a rendszerrel, de ott nem én üzemeltetek.
Menni nem megyek sehová, van elég dolgom, de köszi.

(#125626) zolee001 válasza Geth (#125625) üzenetére


zolee001
őstag

Ooops,benéztem mivel a topic cime nem windows 10 for home users hanem simán windows 10 amibe szerintem minden beletartozik
Egyébiránt örülök,hogy neked semmi bajod a rendszerrel de ettöl még másoknak lehet

(#125627) mckay válasza mckay (#125426) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok,

bár nem szólt hozzá senki (vajon miért írja egy idő után egy szoftver: "Unable to complete network request to host "192.16.8.1.3". Error writing data to the connection."), azért visszajelzek: úgy tűnik, kipp-kopp, hogy elmúltak ezek az üzenetek.

A kliens kapott egy fix IP címet.
:C

Mielőtt félreértenétek: a router eddig is mindig ugyanazt az IP-címet adta, tehát megvalósult az állandó IP-cím. Csak eddig nem kliens oldalon állítottam be az Adapter tulajdonságainál, hanem a DHCP szerveren hogy mindig ugyanazt adja, amikor a 45 perces bérleti idő lejár.

Most akkor annyi lehet a sztori, hogy a Firebird-ös adatbáziskapcsolat, a maga 10 másodpercenkénti frissítésével nem viselte el a DHCP kérdezéseket???
:Y

Üdv.

(#125628) Geth válasza zolee001 (#125626) üzenetére


Geth
addikt

Semmi gond, mással is előfordul. Ha megnézed, mindig elküldik a vérbe (nem én) pl. az Enterprise SKU-kat használó usereket :) Ebből gondolom hogy a domain és hasonló témákban nem ez a topik a célcsoport.

Persze, simán találkozhat más user hibákkal. Én általában akkor vonom fel a szemöldökömet, ha valaki azt írja, hogy ez meg az abszolút rossz, nem működik, használhatatlan. Ami persze nem igaz, mert itt vagyok pl. én meg még pár(!) másik user.
Azt soha nem állítottam, hogy hibátlan és soha senkinél nem jöhet hiba. Nagy különbség, érdemes szem előtt tartani.

(#125627) mckay 45 perc lease time? Az nem sok :D itthon a privát lan-on 12h van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#125629) t72killer válasza kutga (#125619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

chkdsk ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#125630) zolee001 válasza Geth (#125628) üzenetére


zolee001
őstag

A warez,a 2 tábla csokiért vásárolható licencek jók e,hogyan kell telepiteni windowst valamint usb telepitö létrehozása témákra van szakosodott igen profi fórumtárs aki ezekre ezredjére is válaszol szerényebb háboru és béke hosszan,engem ezen témák nem érdekenek,technikai szempontból értettem amit irtam és nem 1.0 vagy -1 felhasználói szinten

(#125631) kutga válasza t72killer (#125629) üzenetére


kutga
nagyúr

Most fut.

Let the Zone take me if I am.

(#125632) w.miki válasza King Unique (#125588) üzenetére


w.miki
veterán

Clean install feltevése kb. mennyi idő lenne egy ilyen lassú gépen?
Abban nincs bent evernote, onderive, meg egyéb felesleges dolgok?
Drivereket felteszi magától, vagy nekem kell összevadászni?
Elfogadja a clean win10, az Asus speciális appokkal telepakolt win10-ének aktiváló kódját?
Szerintem nem csak a HDD fogja meg, hanem a jó kis N3060-as CPU is...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125633) King Unique válasza kutga (#125615) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a másik topik egy hasonló esetét, ha már ott is feltetted ugyanezt a kérdést. Azaz ha az otthoni gépen bekapcsolt Fast Startup mellett leállítva a W10 és nem lett alkalmazva az előbbi esetnél valamelyik módszer, vagy a Shift + leállítás, majd úgy kiszerelve a HDD és átrakva a munkahelyi gépbe, akkor nem meglepő a jelenség. Ilyenkor az eredeti gépbe kellene visszahelyezni a HDD-t és ott jó esetben hozzáférhetők lesznek a fájlok. De persze ha már rá lett küldve a CHKDSK, akkor ki tudja, meg remélhetőleg oké a HDD állapota, mert ha nem, akkor arra ráereszteni nem a legszerencsésebb az adatokra nézve. :N

[ Szerkesztve ]

(#125634) kutga válasza King Unique (#125633) üzenetére


kutga
nagyúr

Fene vigye el hogy ennyi mindenre kell figyelni. :) Azt hittem csak áthozom és kész. A lemez 100/100-as hdsentinel szerint, az eredeti gépben este tudom megnézni.

Let the Zone take me if I am.

(#125635) King Unique válasza w.miki (#125632) üzenetére


King Unique
titán

Nem telepítettél még soha egyáltalán Windows 10-et, ezért kérdezed? :))

OneNote, OneDrive és előtelepített UWP appok vannak, de azok szükség esetén eleve kikapcsolhatók, eltávolíthatók, letiltható a háttérben futásuk, stb.: [link], [link[, [link]. Amúgy az előző válasz végén linkelt leírásokban ezekről részben már volt szó, ha esetleg nem olvastad volna.
A szükséges illesztőprogramokat alapesetben eleve automatikusan letölti és telepíti a Windows Update, manuálisan akkor kell, ha eleve az a cél külön a hardvergyártó weboldaláról letöltve, vagy esetleg valamihez nem találna.
Az újraaktiválásról az egyik előző válaszban már szintén volt szó, ha esetleg nem olvastad volna. Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop és BIOS OEM Key van, akkor meg pláne nem kell ezzel foglalkozni.
Igen, a CPU sem valami acélos, az is + 1 ok lehet a lassú működésre. Ahogyan a HDD szintén, ahol ha normális laptopot nem akar venni a tulaj és marad ez, akkor a HDD-t mindenképpen célszerű lenne SSD-re cserélni és már önmagában az sokat dobna az egészen. Vagy másik megoldás ilyen ergya gépre valami könnyűsúlyú Linux, már ha az opció számára.

[ Szerkesztve ]

(#125636) Doky586 válasza kutga (#125634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezért javaslom mindenkinek a gyorsindítás kikapcsolását. [kép]
Az adatvesztések elkerülése miatt. :K

(#125637) w.miki válasza King Unique (#125635) üzenetére


w.miki
veterán

nem telepítettem még Win10-et
win7 párti vagyok. Az olyan 1 óra. meg még 1 a driverezése....

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125638) kutga válasza Doky586 (#125636) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet hogy ki van kapcsolva, őszintén már nem emlékszem.

Let the Zone take me if I am.

(#125639) Pyttawrx válasza w.miki (#125637) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mi 1 óra??
Se a win7 sem a win10 nincs 1 óra, még driverezéssel sem, meg cd-ről sem. Ha 1 óra lenne a windows telepítése, akkor ott már valami hiba van. Persze előtte töltsd le másra a drivereket.

(#125640) Cs1csó válasza Geth (#125612) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt motoszkált bennem is csak így leírva állt össze! ;] :C

(#125641) kutga válasza King Unique (#125633) üzenetére


kutga
nagyúr

Chkdsk után sem változott a helyzet, este visszateszem az otthoni gépbe, hátha.

Let the Zone take me if I am.

(#125642) movax válasza w.miki (#125637) üzenetére


movax
őstag

Ha nem kell valami spec windowsos szoftver, tegyél fel egy xfce-s linuxot (xubuntu, mint) és felejtsd el a gondokat. :)

(#125643) inf3rno válasza zolee001 (#125598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Újabb fejlemény, hogy nincs fejlemény. Windows Audio fut, Realtek Audio fut, újraindítottam őket, semmi változás. Nem lehet valahogy visszaállni a frissítés előtti állapotra? Legalább kiderülne, hogy a frissítés okozza e, és nem valami más.

Buliban hasznos! =]

(#125644) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Minap kérdeztem, nem ment el a gép alvó módba magától.Tavasszal volt hasonló, akkor frissítés megoldotta.
Ma jött egy KB4577063 sz. frissítés, illetve pár Intel drivert találtam a szabadon választható frissítéseknél. Feltettem mindent, megjavult, van alvó mód..... (egy darabig.... ;] )
Szóval ha valaki hasonló problémába fut, frissítsen..Nem tudom a driver vagy az az előzetes verziós frissítés oldotta meg..Végül is mind1. :)

(#125645) Hallosz válasza movax (#125642) üzenetére


Hallosz
senior tag

.... Miért? :U

Mert lakni, muszáj.

(#125646) inf3rno válasza inf3rno (#125643) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem, nem hoz létre automatikusan visszaállítási pontot update előtt, úgyhogy ez úszott. Nem tudom, hogyha egy évvel ezelőttire állítanám vissza, akkor törlődnének e az azóta telepített alkalmazások, vagy hogy ez mivel jár, de pl a thunderbird-nél nem lenne jó, ha elveszne a teljes levelezés, úgyhogy nem kockáztatok. A tulaja azt mondta, hogy elviszi valami céghez, aztán majd ott megcsinálják. Nagy valószínűséggel egy mostani frissítés cseszte szét.

Buliban hasznos! =]

(#125647) zolee001 válasza inf3rno (#125643) üzenetére


zolee001
őstag

Maga a hardare jó e,pl másik gépen az adott usb hangkari avagy a gép amelyik betegeskedik másik oprendszerrel ad e hangot?
Emlékeim szerint Dell gép igy van benne hardware diagnosztika (bios mellett vmi hasonló )

Amennyiben driver probléma akkor a jelenlegi letakarit és azt telepiteni amit a géphez mellékeltek

Esetlegesen a "headphone jack" aljzat nincs véletlenül beszorulva mintha füles lenne beledugva?

(#125648) King Unique válasza inf3rno (#125646) üzenetére


King Unique
titán

De, ha be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás, akkor normál esetben automatikusan létrejön visszaállítási pont egy havi kumulatív frissítés telepítése előtt. Akkor nem jön létre, ha van már egy közeli visszaállítási pont, pl. ha a .NET kumulatív frissítésnél létrejött, akkor közvetlenül utána az LCU telepítése után már nem jön létre még 1 külön.
A rendszer-visszaállítás a Windowst érintő rendszerszintű módosításokat, programtelepítéseket érinti, azokat állítja/vonja vissza a megadott korábbi időpontra, a személyes fájlokat nem módosítja.

(#125649) inf3rno válasza zolee001 (#125647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ubuntuval tökéletesen megy, nincs semmi a jack-ben. A Windows-al lesz valami gond.

Buliban hasznos! =]

(#125650) inf3rno válasza King Unique (#125648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Megtaláltam időközben én is, mint utolsó esélyt. Azt írja, hogy okt 10 előttre vissza tudom állítani, és hogy a realtek audio-hoz nyúlt hozzá, úgyhogy ha szerencsém van megoldja. Most már dolgozik rajta egy 10 perce, nekem egy kicsit lassúnak tűnik, remélem, hogy sikerül végigérnie gond nélkül. Azt nem értem, hogy a drivereket minek frissíti be, mert általában ezeknél szokott lenni, hogy elcseszi az egészet. Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? Az sem világos, hogy a realtek drivernek milyen hatása van az USB-s cuccra, mert elvileg nem kéne, hogy legyen.

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.