Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125301) norba69 válasza dik (#125298) üzenetére


norba69
senior tag

Van jogosultságod a mappához, amibe a torrentkliens írni akar?

(#125302) dik válasza Geth (#125300) üzenetére


dik
őstag

Előző(95, xp, win 7) win sosem volt ennyi gondom. Nem kellett ennyit kínlódnom a beállításokkal sosem az biztos...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125303) Geth válasza dik (#125302) üzenetére


Geth
addikt

Én most se kínlódom semmit. Lehet hogy valamit/valamiket rosszul csinálsz?

(#125304) dik válasza norba69 (#125301) üzenetére


dik
őstag

Eddig nem akarta majd itteni segítség alapján sikerült oda tenni a dolgokat. Persze fogalmam sincs miféle jogosultságok kellenek még itt...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125305) norba69 válasza dik (#125302) üzenetére


norba69
senior tag

Újratelepítés után már a win7-nél is saját tulajdonba kellett venni a többi meghajtót, ha nem akartál jogosultságproblémákat. Csak ott szokás volt rögtön kikapcsolni minden védelmet, és rendszergazdaként használni a programokat, ami így elfedte a problémát, ezt meg a win10 már nem hagyja olyan egyszerűen.

(#125306) dik válasza Geth (#125303) üzenetére


dik
őstag

Az nagyon könnyen lehet csak el sem tudom képzelni miket ez itt a gond. Ezért vagyok itt a millió kínos kérdésemmel amiért elnézést kérek...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125307) dik válasza norba69 (#125305) üzenetére


dik
őstag

Ki is kapcsoltam. Itt is ki szeretném csak nekem ez nem olyan egyszerű azt sem tudom ki kivel van jóformán. Nekem ez idegen kissé még...
De ha elmondjátok hogyan kapcsoljam ki ezt a sok zavaró dolgot akkor oké jó... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125308) norba69 válasza dik (#125307) üzenetére


norba69
senior tag

Nem kell kikapcsolni a win védelmeit, nem véletlenül van az benne.
Ha zavar a jogosultságkezelés, formázd át a munkameghajtódat exfatra, ott nem lesz.
De egyszerűbb lenne kicsit olvasgatni a témában, rögtön elsőre javaslom a gugliba beírni: "mappa saját tulajdonba vétele", és a találatok közül valamelyiket elolvasva megcsinálni.

(#125309) dik válasza norba69 (#125308) üzenetére


dik
őstag

Ok ez is több a semminél. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125310) zolee001 válasza Geth (#125295) üzenetére


zolee001
őstag

Na ezen felsirtam,10 pontot megadtam rá:-)

(#125311) Pyttawrx válasza Geth (#125295) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD :D :D

[ Szerkesztve ]

(#125312) Érdekel válasza dik (#125251) üzenetére


Érdekel
újonc

Kedves "dik"!
Igen, ez valóban nem Win 7 és nem is lesz az, mondhatnám, hogy valami emulátciót, skint tölts le hozzá, de nem javasolnám, nem éri meg, mert csak problémát generál később.
Nem tudom, fennáll- e még a probléma.
Igazából egy adott letöltésed lassú, egy adott oldalról, vagy úgy általában?
Mert ennek több oka is lehet:
Mondjuk a webserver nem tud olyan gyorsan kiszolgálni, maga a net is belassulhat, illetve az is lehet, hogy éppen az OS a háttérben valamit csiná, ami miatt belassul, pl éppen frissítéseket keres,- tölt le, hogy majd később, akár időzítve is telepítse őket.

Erre kisseb az esély, de nem kizárt, hogy valóban korlátozva van a net, pontosabban a hálókártya sebessége.
Az estközkezelőnél, hardvrelemeknél érdemes megnézni, kiválasztani a hálókártyát és ott ki lehet pipálni, hogy mit tudjon, kapacitás, sebesség, típusra vonatkozóan, (ha esetleg lenne több is), beállítási dolgok stb.
Ha így van: válaszd az 1 GB- os beállítási lehetőséget, ha korlátozva volt, igen, lényegesen gyorsabb lesz és fellélegezhetsz.
Igazából ezt csak akkor szokták állítani, ha szükség van rá, mondjuk kompatibilitás miatt, bizonyos hálózati adottságok miatt.
Ha friss telepítés, elképzelhető, hogy defaultból valami nem ideális számodra.
Esetleg adott helyen a hálókártyára kereshetsz drivert is, azt is 2 klikkből elrendezheted:
"eszköz rdiverének frissítése és telepítése".
Egy újraindítás nem árt utána, ha minden rendesen befejeződött.

Remélem, tudtam segíteni! :D

(#125313) Pyttawrx válasza dik (#125290) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontositani kellene a teló típusát, illetve amikor összekötöd a telót a géppel, akkor eszközkezelőben mit látsz?

(#125314) Érdekel


Érdekel
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, bocsánat, hogy csak belevágok a hírfolyamba!
Aza problémám, ha kettőskeresztet szeretnék írni/ heshmark.
sajnos nem tudom megjeleníteni a karaktert, mer amint lenyomom az Alt Gr+ x kombinációt megjelenik egy instant print screen alkalmazás. Mellékelek képet is.
Meg tudná valaki mondani, mi ez és, hogyan tudom kiiktatni, az éppen futó programok között is néztem, de pont akkor nem tudom megnézni, mer semmi mást nem tudok csinálni csak képernyőképet, vagy kilépni ebből a funkcióból/ programból.
Biztos, hogy nem telepítettem fel semmit a gépre azóta, pláne, ami ilyet csinálna.
nem gyakran kell a karakter, de most kéne és elég kínos, mert szükség van rá, és lesz is a továbbiakban.
Előre is hálásan köszönöm a segítséget! :R

(#125315) Érdekel


Érdekel
újonc

(#125316) , válasza Érdekel (#125315) üzenetére


,
addikt

Nincs esetleg telepítve az Advanced SystemCare nevű rettenet? Ha igen, töröld minél hamarabb.

(#125317) ledgeri


ledgeri
nagyúr

+1 ember (én) akinek mehet a 2004 nevű csoda a levesbe...
Köszönöm a segítséget azoknak akik érdemben válaszoltak! Bár lennétek (nem többen... csak lennétek...)!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#125318) dik válasza Pyttawrx (#125313) üzenetére


dik
őstag

Már megoldottam...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125319) dik válasza Érdekel (#125312) üzenetére


dik
őstag

Kedves "Érdekel"!

Köszönöm a segítséget, de jelen állás szerint ez örök titok lesz mi történt a net sebességével. Teljesen kaotikus. Átlagban a jó felére esett vissza. Letöltés közben folyamatosan ingadozik. Vissza töltés meg felejtős szinte 1-2% a réginek...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125320) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire megbízhatóak és mennyire legálisak azok a "boltok", amik win10 digitális licence-t hirdetnek pár ezer forintért (pl. emag), vagy épp pl. 13 Euróért? Gondolom, ezek valami termékkulcsot küldenek, amit nekem kell aktiválnom. Szokott ez működni és teljesen hivatalos így, vagy inkább kerülendő?

[ Szerkesztve ]

(#125321) Pyttawrx válasza Voice24 (#125320) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sokan használják, szokott is gond lenni velük, de ugy vannak vele, hogy olcsó és a többségük megy. Azért gondolj csak bele, ezen az áron mennyire lesz legális. Többet nem szeretnél erről írni, mert vitát gerjeszt. :)

(#125322) #73959936 válasza Voice24 (#125320) üzenetére


#73959936
törölt tag

és ha már - úgy veszel - van olcsóbb is attól, amiket írsz

(#125323) dik


dik
őstag

Még most is van olyan program amit telepíteni akarok és azt írja "Hozzáférés megtagadva". Ha rendszergazdaként akarom indítani meg hosszabban írja jóformán ugyan ezt. Valami jogosultság nincs meg hozzá.
Ilyesmi ellen esetleg valami megoldás? Nem igazán volt a google segítségemre....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125324) Pyttawrx válasza dik (#125323) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha leírod a program nevét lehet tudnak(unk) itt segíteni is :)

(#125325) movax válasza Voice24 (#125320) üzenetére


movax
őstag

Több mint másfél éve van az egyik gépemen ilyen olcsó licensz, eddig nem volt gond vele. Ez persze nem zárja ki, hogy a jövőben bármikor gond legyen vele. :) Annyira kevés pénzbe került, hogy nem is agyalok rajta.

(#125326) King Unique válasza Voice24 (#125320) üzenetére


King Unique
titán

Ez a téma nemrég egy másik esetnél újfent részletezve volt. Tehát ha nem akarsz esetlegesen így járni, vagy hogy később a túl sok személynek eldadott és túl sok aktiváláshoz használt MAK termékkulcsot letiltsák, akkor adott hogy elsődlegesen milyen forrásból javasolt vásárolni reális áron. Persze ha csak egy (jó esetben) működő termékkulcs kell otthonra az aktiváláshoz és nem a licenc eredete, jogtisztasága a fő kérdés, akkor megfelelhetnek az extra olcsó pár ezer forintosak is a célra.

(#125327) King Unique válasza dik (#125323) üzenetére


King Unique
titán

Nem ilyen probléma van másik meghajtóról futtatott .msi telepítőfájloknál. Ha igen, akkor az szintén a megfelelő NTFS hozzáférési engedélyek beállításának hiánya miatt van, ami a válaszban is le van írva. Meg a hozzáférés megtagadva hibaüzenet amúgy is rendszerint ilyesmi problémára szokott utalni.

(#125328) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám.
Nagypapám 90 éves, Aradon lakik, napi szinten a Skype-on tudjuk tartani a kapcsolatot. A legutóbbi windows frissítés után, viszont a webkamera, és az összes USB megszűnt létezni. Az USB-s optikai egér a BOOT alatt és a BIOS-ban működik, világit a led, de a windows betöltése után, használhatatlan mindhárom USB-s foglalat és a webkamera is. Egy LENOVO laptopról lenne szó, hátha valaki belefutott már ebbe a problémába és tud segíteni. "Békeidőben" kb 2,5 óra alatt nála lennék, de ez a nyavalyás vírus teljesen bekavart, nem tudok karantén nélkül átmenni a határon...

(#125329) Csupingo válasza prisz (#125328) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem AVG víruskereső van a gépen? Azok gyakran nem szeretik egymást a win10-zel és USB hibákat, furcsaságokat okozhat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#125330) prisz válasza Csupingo (#125329) üzenetére


prisz
aktív tag

Teljesen fapados a windows, a Firefox-on és a Skype-on kívül semmi sincs telepítve, pont az ilyen problémák elkerülése végett.

(#125331) King Unique válasza prisz (#125328) üzenetére


King Unique
titán

Milyen legutóbbi (előzmények) Windows-frissítés után, havi kumulatív, netán funkciófrissítés, vagy illesztőprogram-frissítés, milyen Windows 10-verzió?
De ha tényleg egy frissítés után történt ez, akkor az szükség esetén eltávolítható, elrejthető, funkciófrissítés után 10 napig vissza lehet állni az előző verzióra, stb. + Szükség esetén konfigurálható, halasztható a frissítések telepítése, ami nemrég volt újfent részletezve, illetve az illesztőprogramoknál is.

Aztán nem derült ki, hogy ez az "USB megszűnt létezni" pontosan mit akar jelenti. Azaz a rácsatlakoztatott USB-s eszközöket abszolút nem ismeri fel a Windows 10, az állapotjelző LED világít rajtuk, az eszközkezelőben sem látszanak, hibakód sincsen, valamint az ebben a válaszban leírtak szerint ellenőrizve lettek? Ha nem és nincsen, valamint a linkelt hozzászólásban javasoltak ellenőrzése/kipróbálása után sem, akkor helytálló az állítás, ellenkező esetben viszont eleve helytelen.

+ A BIOS-ban ha van EHCI / XHCI Hand-off és Legacy USB support stb. USB-s beállítás, akkor esetleg azok nem lettek elnyomkodva?

[ Szerkesztve ]

(#125332) prisz válasza King Unique (#125331) üzenetére


prisz
aktív tag

A "megszűnt létezni" az megszűnt létezni, a frissítés óta. Értsd, reggel 10-kor még ment, aztán jött a frissítés, és minden működésképtelen. A Boot során még van USB, mert világit az egér, a windows betöltése után már se kép, se hang és semmilyen rácsatlakoztatott eszközt nem érzékel.
Ha ennyire egyszerű lenne a dolog, már rég személyesen megoldottam volna, de mivel egy 90 éves technikai tudása még nem éri el ezt a szintet, távsegítséggel igen nehézkes a dolog. Ezért kérdeztem, ha valakinek volt ilyen anomáliája, vagy esetleg "ráismer magára" jelezzen, hogy minimálisra leredukáljam a probléma lehetséges megoldásának műveleteit.

(#125333) dik válasza Pyttawrx (#125324) üzenetére


dik
őstag

BitTorrent-7.2.1.exe

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125334) Cs1csó válasza dik (#125333) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bittorrent - kuka helyette - Qbittorrent (hasonló felület mint a Bittorrent-nek, ingyenes, nincs reklám, nincs káros kód, van belőle 64 bites, magyar , fejlesztik a felhasználói igények alapján folyamatosan. Windows 10-re a legjobb választás.

(#125335) King Unique válasza prisz (#125332) üzenetére


King Unique
titán

Én meg nem véletlenül kérdeztem azokat, amik az előző válaszban le vannak írva, mert nem teljesen tiszta, amik közül több infó továbbra sem ismert, most sem derült ki, úgy meg nyilván nehéz lesz távolról kitalálni a hiba pontos okát, arra a megoldást. Valamint a "megszűnt létezni" azt jelenti, ami az előző válaszban van leírva, Windows szinten pl. az eszközkezelőben sem látszik az eszköz, stb.
Nem, nekem nem volt ilyen gondom több Windows 10-verzió legutóbbi kumulatív frissítése után, valamint funkciófrissítés után sem. De a lehetséges megoldás az előző válaszban le van írva, azaz szükség estén a problémát okozó frissítés eltávolítása (adja magát), vagy az eszközkezelő ellenőrzése és eszközillesztő eltávolítása-újratelepítése, vagy a BIOS-beállítások ellenőrzése és szükség esetén módosítása, stb. Vagy ha más nem megy, akkor marad az alaphelyzetbe állítás / klasszikus újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#125336) norba69 válasza dik (#125333) üzenetére


norba69
senior tag

Azt a programot nem ok nélkül blokkolja a win10.

(#125337) dik válasza norba69 (#125336) üzenetére


dik
őstag

Ez már mindent blokkol nyilván. Bár egy másikat ami hasonló meg érdekes módon nem...
Nem értem én ezt mitől függ mit szeret és mit nem...
Véletlenül nem lehet ennek valamit csinálni, hogy ne legyen ennyire "finnyás"? Valahogy nem lehet kikapcsolni vagy akármi ezeket a dolgokat? Lehet a netet is a win fogja ennyire? Jeleztem a szolgáltatóm felé majd 72 órán belül megnézik náluk van-e a gond...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125338) norba69 válasza dik (#125337) üzenetére


norba69
senior tag

Nem mindent blokkol. És lehet tudni, hogy mit szeret, és mit nem, elég pontosan. A potenciálisan nemkívánatos alkalmazásokat tartalmazó futtatható állományokat blokkolja.
Ha ráerőlteted mégis az indítást, az olyan, mintha sebészi megoldás helyett szájrátétellel gyógyítanád a fitymaszűkületet. Az eredmény is ugyanaz lesz, sz.pni fogsz.

(#125339) Geth válasza dik (#125337) üzenetére


Geth
addikt

Ez már mindent blokkol nyilván. Bár egy másikat ami hasonló meg érdekes módon nem
Én itt feladtam :DDD

(#125340) liszi70 válasza norba69 (#125338) üzenetére


liszi70
nagyúr

:DDD

(#125341) Voice24 válasza King Unique (#125326) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi az infókat, nekem igazából csak egy működő termékkulcs kellett, amit meg is vásároltam, win10 home-hoz.
Le is töltöttem a win10-et egy pendrive-re, majd elindítottam egy tiszta telepítést. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
- ugye a nem aktivált korábbi win10 enterprise-t akartam leváltani egy aktivált win10 home-ra. A telepítésnél arra kattintottam, hogy nincs termékkulcsom, gondoltam, majd utólag aktiválom. Erre most nézem a gépházban, azt írja, hogy a windowst a microsoft fiókomhoz kapcsolt digitális licenccel aktiválták. Ez most mit takar? Nincs is szükségem a megvásárolt kulcsra? Nem tudok róla, hogy a fiókomhoz tartozott volna digitális termékkulcs.

[ Szerkesztve ]

(#125342) King Unique válasza Voice24 (#125341) üzenetére


King Unique
titán

Ha korábban már volt azon a gépen (alaplapon) Windows 10 Home kiadás telepítve az aktiválva, tartozott hozzá digitális licenc, illetve Microsoft-fiók használata esetén ahhoz (is) kapcsolva, akkor úgy reális ha a Home kiadás újratelepítésnél automatikusan beaktiválódik digitális licenccel. Ez esetben értelemszerűen nincsen szükség újbóli aktiválásra, új termékkulcsra, de opcionálisan megadható a gépházban új termékkulcs is, ha az a cél.
Egyébként milyen (+) termékkulcsot, licencet vásároltál, illetve kaptál olcsón? :))

(#125344) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Az iskolában kellene megoldani, hogy a gyerekek általános jogú profillal ne tudjanak játékokat telepíteni.
A Microsoft Store alkalmazást le szeretném kompletten letörölni, nem csak letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#125345) dik válasza norba69 (#125338) üzenetére


dik
őstag

Aha ja értelek akkor kulcs elad és vissza a win 7. Akkor itt nincs tovább miről beszélni valóban. Ha nem hát nem. "Szopogassad fa..kalap" ;] aha persze hát hogyne... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125346) dik válasza Geth (#125339) üzenetére


dik
őstag

El sem nagyon kezdted... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125347) norba69 válasza dik (#125345) üzenetére


norba69
senior tag

Ha ennyire nehezen barátkozol az értelmes számítógéphasználat alapjaival, akkor számodra jobb választás lehet a 7-en maradni, kikapcsolt védelmekkel.

(#125348) King Unique válasza tpeter77 (#125344) üzenetére


King Unique
titán

Letiltható a Microsoft Store működése, alkalmazások telepítése csoportházirend szinten, vagy akár egyéb módon is, felesleges csak emiatt erővel törölni a rendszer egyik szerves részét.

(#125349) dik válasza norba69 (#125347) üzenetére


dik
őstag

Akkor eddig az elődök annyira nem voltak értelmesek? Lehet igazad van, de annak aki semmi komoly dolgot nem akar végezni csak pici net és még pár dolog annak az elődök sokkal barátibbak. Persze ez az én véleményem....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125350) norba69 válasza dik (#125349) üzenetére


norba69
senior tag

A 7 és elődei nem tiltakoznak egy kártevőt tartalmazó alkalmazás telepítésekor, csak ha van rajtuk valamilyen értelmes víruskergető, ezért ott nem az oprendszert szidod :)
Netezésre, filmezésre, alap dolgokra (is) tökéletesen használható a 10-es, ha hozzáértő telepíti. Ezért a telepítést érdemes hozzáértőre bízni, vagy megismerkedni pár alapdologgal, ami már az elődökhöz sem ártott volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.