Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125351) dik válasza norba69 (#125350) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm ezt a szép irományt jól eset. :DDD :D Lénézés ide vagy oda elődök egyszerűbbek voltak. Kártevők és egyebek meg soha nem okoztak még nagy problémát nekem így ez a rész nem is érdekel.
Elvállalod a telepítést? Hogy profi legyen az egész.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125352) norba69 válasza dik (#125351) üzenetére


norba69
senior tag

Ha lenézőnek érzed, elnézést kérek, nem az volt a szándékom.

(#125353) dik válasza norba69 (#125352) üzenetére


dik
őstag

Nem foglalkozom ilyenekkel jót röhögtem azt annyi... ;] :D
Telepítés? :D

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#125354) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv,

Gondom van egy új win 10 pro telepítése után.
Kb 2 hete telepíttem a rendszert egy vadi új PC-re, de valamiért nem vagyok rendszergazda a saját gépemen, hanem csak felhasználó, biztosan elbaltáztam valamit.
Egyre többször botlok olyan szituációkba, amikor is nem tudok különböző dolgokat elintézni, ma pl egy új ssd-t akartam rendszerbe állítani, és ugye előtte a rendszerben meg kellene formázni, de a lemezkezelésben ismét kiírta, hogy nekem ehhez nincs jogom... :O

Hogyan tudnám ezt a problémát megoldani?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#125355) norba69 válasza HUTCHDB (#125354) üzenetére


norba69
senior tag

Itt egy jó cikk, sgíteni fog a problémád megoldásában.

(#125356) d@minator válasza King Unique (#125194) üzenetére


d@minator
addikt

A leírás szerint jártam el a klónozást illetően. A Macrium más meghajtókkal is hibát dobott a klónozás kezdetén. A megoldás egy: "Fix VSS Problems" - re nyomás volt a Macriumban.
Az MBR GPT konverziót tényleg hiba volt külső progival csinálni...nem is bútolni a továbbiakban pedig parancssorban sok mindent kipróbáltam.
Elnézést, hogy az utóbbit nem az általad leírtak szerint csináltam! A segítségedet köszönöm! :R

(#125357) King Unique válasza HUTCHDB (#125354) üzenetére


King Unique
titán

Aztán mégis milyen felhasználói fiókkal lett telepítve, helyi fiók / Microsoft-fiók, ha az utóbbi akkor annál szükség esetén személyazonosság megerősítése stb. megvolt?
Amúgy meg pl. net user administrator /active:yes parancs, többször volt erről szó itt a topikban, + akár a telepítési adathordozóról bootolva is megoldható. De egyébként érdekes, mert telepítésnél alapesetben rendszergazda fiók szokott létrejönni az első felhasználónak, vagyis nem világos hogyan lett nálad általános jogú. :F Nem utólag állítottad át/el, nem több fiók van?

[ Szerkesztve ]

(#125358) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Szép napot!
Inkább offba teszem, mert nem vagyok biztos, h megállja a helyét.

Ti milyen OS-t használtok gyengébb gépekhez?
Gondolok itt ilyen 2,5GHz-es 2 magos pentiummal szerelt notikra meg hasonló AMD chipekkel szerelt gépekre. 4GB ram meg HD kijelző.

Lényeg annyi volna, h netezni lehessen kényelmesen. Mert ilyen Win10-et felpakolok és már csak az OS 100% on pörgeti a procit még ha csak az asztalt is nézem.

Köszönöm. Tisztelettel Ervin.

(#125359) Doky586 válasza Erwinke (#125358) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne 10-est hanem 20-ast használj. Ulyana-t.

(#125360) HUTCHDB válasza norba69 (#125355) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Már ezt korábban próbáltam sajnos nem segített. :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#125361) HUTCHDB válasza King Unique (#125357) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

-Microsoft fiókkal telepítettem.
-A megerősítés megtörtént.
-A parancssor nem működik
-Az adathordozó bootolását még nem próbáltam.

Nem, nincs több fiókom, és nem is tudok sehol, semmilyen beállítási résznél rendszergazdai bejelentkezést előcsalni, tehát nincs módom még belépéssel kísérletezni sem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#125362) King Unique válasza Erwinke (#125358) üzenetére


King Unique
titán

Azért ha van 2+ GHz, kétmagos CPU meg 4 GB RAM és megfelel a rendszerkövetelményeknek, akkor azon már a 64 bites W10 is viszonylag simán elfuthat, max. a lassú 2,5"-os, 5400-as HDD lesz a gyenge láncszem, amiatt lesz lassú a működés, azt kellene SSD-re cserélni, ennyi. Ja, azon meg nem kell meglepődni, hogy ha telepítesz a 0-ról egy Windows 10-et, akkor utána értelemszerűen indul a Windows Update - mert ugye frissíteni kellene - és telepíti a szükséges frissítéseket, ami alatt pörgetheti a CPU-t. De ha kész a frissítés, restart stb. megvolt, akkor utána már nem kellene. Ha nálad igen, akkor ott van a bibi, de az persze jellemzően nem derült ki, nem lett leírva, hogy pontosan melyik folyamatról van szó, mi tekeri...
Másik opció valamilyen Linux használata (pl. Mint), de az ügyben értelemszerűen eleve nem itt, hanem az azzal foglalkozó topikokban, pl. a kezdőben kellene érdeklődni.

(#125363) májkimiki válasza Erwinke (#125358) üzenetére


májkimiki
őstag

Én 19-est javasolnék. ;)
[link]
De mindenek előtt SSD-t rendszer lemeznek.

(#125364) zolee001 válasza HUTCHDB (#125361) üzenetére


zolee001
őstag

whoami / all mit mond?

(#125365) HUTCHDB válasza zolee001 (#125364) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#125366) zolee001 válasza HUTCHDB (#125365) üzenetére


zolee001
őstag

Valóban nem vagy az admin csoport tagja,régebben vmi 3rd party viruskergetö tett ilyet
Csak a külsö boot segit ahogyan tanácsolták is

A net user parancs kilistázza neked az egyetlen useredet (elvileg)
Majd
net localgroup administrators USERNEVED /add

A usered hozzá van adva az adminok csoporthoz
Restart és belépsz

(Magyar nyelvü oprendszeren magyarul )

(#125367) RoyBatty válasza Erwinke (#125358) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

0. lépés: tegyél bele SSD-t (10 rugóért már van 256GB-os, használtan még olcsóbb)
Utána lehet választani a következőkből:
1) Windows 10 (SSD-vel csodát fogsz látni)
2) Windows 7
3) Linux distro ízlés szerint, sokak kedvence a Mint a viszonylag alacsony erőforrás igénye miatt.
Böngésző lehetőleg ne Chrome legyen mert az zabálja a memóriát. Linuxnál külön figyelni kell, hogy nem minden böngésző+distro páros tudja a grafikus hardveres gyorsítást (magyarul szakadozni fog a Youtube 720p lejátszásnál), ennek érdemes utánaolvasni előre.

(#125368) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!

Kollégám el akarja adni a w10-el vásárolt laptopját jófogáson. Nem ért hozzá, ezért hozzám fordult, töröltem minden személyes dolgát és a végén visszaállítottam a w10-et alap állapotba (ha jól emlékszem erre az opcióra, minden személyes adat törlésével).

Az érdekelne, hogy ilyenkor eladhatja a laptopját operációs rendszerrel vagy hogy működik
ez? Ugye annó be lett regisztrálva egy gmailos fiókhoz az a w10, bár ez most törölve lett. Ha megveszi valaki, simán létrehoz egy új felhasználót és onnantól hozzá kötődik a licensz? Vagy pedig azzal, hogy egyszer elkezdte használni kollégám, már nincs ilyen lehetőség és új tulaj legálisan nem tudja használni ezt így?
Köszi előre is!

(#125369) #73959936 válasza Orgi (#125368) üzenetére


#73959936
törölt tag

én mobilon találkoztam már olyannak h. a gmail-es fiók hozzá volt rendelve és bizony annak jelszava nélkül nem volt hajlandó elindulni. bizony órákba telt, amíg meg tudtam oldani.

lehet h. akkor érdekes ez, ha a fiókba, amit írtál be is volt jelentkezve.
(ha nem akkor sem törlődik önmagától a fiók azért, mert alaphelyzetbe állítod a win-t)

ja igen: miért nem kapcsolod be és nézel meg 1 indítást ? közbe bármikor leállíthatod...

[ Szerkesztve ]

(#125370) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Pár hónapja jártam itt, az volt a probléma, hogy nem ment el alvó állapotba a gép. Akkor egy választható frissítés telepítése megoldotta a problémát. Most pár hete.. pontosan nem tudom, de gondolom az utólsó frissítés óta, megint nem megy el alvó állapotba . Elfelejtettem este lekapcsolni, reggel ment. Az energiagazdálkodási beállítások alapra lettek állítva már.
Van valakinek ötlete, van másnak is ez a probléma?
P35- ös Gigabyte lap, I 4440-es proci. Az az igazság mióta megvan ez a gép, szívok, lefagyások, alvó módból visszatérve kékhalál. Hogy többet GB. lapom nem lesz az tuti, a lefagyásokat az alaplapnak tulajdonítom, de ezt most szoftveres problémának gondolom. :((

(#125371) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Tegnap újratelepítettem a gépemen a win10 home verziót. Aktiválódott, eddig oké. A telepítés után közvetlenül még nem, utána a valahányadik indításnál viszont a bejelentkező képernyő háttere átváltott blurra (nem nyúlkáltam ilyen beállításokban). Nézegettem a rendszert, és rájöttem kis utánaolvasással, hogy home esetében nem működik a gpedit.msc parancs. Tovább olvasgattam, majd egy kis .bat progi segítségével mégis működőképessé tettem. Tehát most működik ez a parancs, be is hozza a beállítási lehetőségeket, de az adott pontban hiába engedélyezem vagy hiába tiltom azt a funkciót, ugyanúgy blur lesz a bejelentkező háttérkép. Mi lehet itt a gond? Nem döfök fakést magamba emiatt, de érdekelne a dolog.
A másik kérdésem: a korábbi win10 enterprise-zal 20-21 mp körül mozgott a rendszer indulása (wise care-rel mérve), most a home 28-29 mp alatt épül fel, pedig nincs is fent minden korábbi program. Ez már inkább fontosabb, mint az előző problémám.

(#125372) Doky586 válasza Voice24 (#125371) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Registryben módosítható [link]

Lehet akkor helyesen uefi-be telepítettél most meg legacy-ba. :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#125373) Voice24 válasza Doky586 (#125372) üzenetére


Voice24
őstag

A bios mód nekem "örökölt". Csak újratelepítéssel lehet uefi-re módosítani?

(#125374) #73959936 válasza Voice24 (#125373) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K

(#125375) Doky586 válasza Voice24 (#125373) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Át lehet a meglevőt is konvertálni mbr2gpt.exe-vel [link] de nem veszélytelen művelet.
Első lépésként /validate el megmondja fog-e menni, aztán /allowFullOS el átkonvertálja maga alatt.

(#125376) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Hozzám került egy HDD hibás laptop, amibe egy SSD került, és az MS oldaláról MTC-vel telepítettem rá Win10-et. Kulcsot gondoltam majd veszek apróról, de kíváncsiságból ránéztem és azt írja a gép, hogy a Windowst digitális licenccel aktiválták.

Csak offline fiókkal vagyok belépve a gépre, és elvileg az előző tulajnak sosem volt MS fiókja amihez kapcsolódott volna a még HDD-n levő vindows.

Most akkor ez valami ideiglenes licenc, és kell vennem kulcsot vagy végleges?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#125377) Pyttawrx válasza Czimby (#125376) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ez azt jelenti, hogy valaki vett, vagy volt a géphez tartozó kulcs, így ezzel mást teendőd nincs. Nem kell ms fiók az aktiváláshoz. Nincs véletlenül a laptop alján egy win matrica? Valószínűleg HOMe verzió ment rá, mondjuk ez mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#125378) Erwinke válasza RoyBatty (#125367) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Mindenkinek köszi a segitséget!

260GB-os Samsung 860 evo-t kapott a Notebook és Operát szoktam telepiteni.
Plusz szétszedtem, kitakaritottam, kapott új pasztát is. Felraktam minden frissitést rá.

Most már igy elfogadható. Ahhoz képest milyen volt. Pik pakk bekapcsol. De azért a FHD videók youtuben leterhelik elég rendesen. :D

De azért jó tudni, h vannak "butább" OS-ek is, mert sokszor olyan gépeket hoznak, h a hajam égnek áll. Még a 3110-ben is komolyabb procik volatak és ilyenektől várnak csodákat az emberek. :W

(Csak hobbiból szerelek) :R

Szép napot!

(#125379) Zoz válasza Czimby (#125376) üzenetére


Zoz
őstag

Alaplaphoz kötődik a licenc, azaz ha azon a gépen egyszer már volt aktiválva, akkor többet nem kell kulcsot megadni, amint netre lép, az alaplap azonosítója alapján aktiválja magát.
MS fiókhoz kötés ahhoz kéne, ha másik gépre szeretné átvinni a licencet.

Vagyis nem kell venni új kulcsot.

(#125380) King Unique válasza Voice24 (#125371) üzenetére


King Unique
titán

A bejelentkezési képernyőn 1903-as verzió óta alapértelmezett a blur effect, "elmosódás", vagyis eleve nem újdonság. Ahol egyrészt ez nem a zárolási, hanem a bejelentkezési képernyőn van, de nem mintha ott olyan sokat kellene időzni arra a pár másodpercre míg megtörténik a jelszó begépelése, vagy PIN-kód / képjelszó / egyéb megadása, meg nyilván nem a jelszó megadási résznél, hanem csak a körülötte lévő területen van ez. Másrészt akit zavar, van lehetősége kikapcsolni, amihez csoportházirend és Pro kiadás sem feltétlen kell, amikor megoldható registry szinten és a gépházban is az átlátszósági effektusok kikapcsolásával, nem kell hozzá külön .bat file sem: [link], [link].

Az, hogy a bootolásnál van a korábbi telepítéshez képest pár-néhány másodperc éltérés, megint nem eget rengető dolog, meg függhet attól is, hogyan van mérve, HDD/SSD-e a rendszermeghajtó, bekapcsolt Fast Startup és Fast Boot mellett történik-e, illetve CSM/UEFI szerinti telepítés-e, stb. Valamint attól, hogy most CSM, azaz BIOS/MBR séma szerinti telepítésnél van ez, még nem feltétlen kötelező erővel UEFI-sre, azaz UEFI/GPT szerintire váltani, meg azt várni, hogy azzal feleannyi, vagy még kevesebb lesz a bootolás ideje. Illetve ha UEFI-s telepítés lett volna a cél, akkor tudatosan eleve annak megfelelően kellett volna telepíteni a Windows 10-et, nem random, ahogyan éppen sikerül alapon... De akár utólag is van lehetőség a BIOS/MBR szerinti Windows 10-telepítést UEFI/GPT-re konvertálni adatvesztés nélkül pl. a beépített MBR2GPT eszközzel, ami és az egyéb lehetőségek egy másik válaszban részletezve vannak. Már ha okvetlenül és tudatosan ez a cél, mert amúgy nem feltéten kötelező, meg ha a hardver támogatja a CSM-et is, lásd az előbb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#125381) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Melyik gombkombinációval tudom azt behozni, hogy a teljes képernyős youtube videó nézés közben is látható marad az asztal? Néha sikerült véletlenül behoznom... :DDD

The Truth is out there...

(#125382) King Unique válasza Czimby (#125376) üzenetére


King Unique
titán

Ha azon a laptopon korábban 1x már telepítve és aktiválva lett a Windows 10 adott kiadása (Home?) és ahhoz tartozik digitális licenc, akkor nincsen abban semmi újdonság és semmi meglepő, ha ugyanazon kiadás újratelepítésénél a termékkulcs kihagyását választva automatikusan beaktiválódik a telepített Windows 10-kiadás digitális licenccel. Ezt amúgy a Windows 10 telepítője is világosan leírja az aktiválásnál. Valamint az az előbbi screenshoton is látszik, hogy digitális licenc lehet helyi fióknál is, nem kötelező hozzá a Microsoft-fiók használata, nem csak annál lehet, max. ahhoz is lehet kapcsolni a digitális licencet. Illetve az utóbbi hardvermódosítás utáni újraaktiválás esetén jöhet jól, de még akkor sem feltétlen kötelező minden esetben, pláne Retail licencnél, lásd korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#125383) liszi70 válasza Doky586 (#125372) üzenetére


liszi70
nagyúr

[link] Az automatikus lejátszást miért kapcsolod ki?

(#125384) King Unique válasza Orgi (#125368) üzenetére


King Unique
titán

Ha az a kérdés, hogy az új tulaj tudja-e majd használni az adott hardvernél már meglévő digitális licencet, nála is beaktiválódik-e automatikusan a Windows 10, akkor alapesetben igen, lásd egy másik válaszban leírtakat. Viszont ha Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva és ott a régi eszköz eltávolítva, majd az új megadva, akkor már nem feltétlen. De ha a "w10-el vásárolt laptopját" azt jelenti, hogy gyárilag Windows 10-zel előtelepített és BIOS OEM Key van, akkor az nyilván fix állapot, fixen megmarad a licenc a hardverrel együtt, illetve az új tulaj számára is, nem Microsoft-fiókhoz kapcsolás függvénye. Valamint ez esetben nyilván eladni is úgy szokás, ahogyan vásárolva lett, ha Windows 10-zel előtelepítve, akkor úgy. Illetve egy másik válaszban részletezve van, hogy az eszköz eladása/elajándékozása előtt mi a teendő, ami gyárilag Windows 10-zel előtelepített gépeknél a gyári állapot visszaállítására is kitér.

[ Szerkesztve ]

(#125385) Czimby


Czimby
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R
Valóban volt a gép alján kis Win10 matrica.
Jó hogy kérdeztem mielőtt vásároltam! :R :C

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#125386) Doky586 válasza liszi70 (#125383) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mert önmagamtól is el tudom dönteni hogy mit akarok arra a pendrivra másolni (TC-vel), ne ajánlgasson nekem mást.
Meg autorun bejegyzéssel régebben még programok is elindultak automatikusan ha bedugtam őket (pl újságmelléklet cd, vagy driver cd), ugyanezen funkció rosszindulatú adatlopásra is felhasználható esetleg (megfelelően preparált pennel) (ámbár mostanában nem teszteltem javítottak e ezen biztonsági résen)

(#125387) Orgi válasza King Unique (#125384) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm szépen :R

(#125388) Pyttawrx válasza Czimby (#125385) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper. :C

(#125389) Voice24 válasza King Unique (#125380) üzenetére


Voice24
őstag

Úgy döntöttem, nem volt még annyira belakva az új rendszer, inkább újraraktam, most már UEFI módban van a Bios.
Viszont most sorra jönnek elő az anomáliák. Tegnap a telepítés után felraktam a plex-et, ahol csak annyi gond volt, hogy még a régi gépnéven kereste a szervert. Utána a gépházban bekapcsoltam a hálózatfelismerést és a megosztást, és már működött is a plex. Most viszont hiába állítok akármit, nem látja a gépet, nem tudok kiválasztani semmilyen megosztani való mappát. A plex beállításaiban a hitelesített eszközöknél ott van az új gépnév és a mozilla, mégsem tudok a gépről semmit megosztani.
A gépházban a magánhálózatot választottam ki, engedélyeztem a hálózatfelismerést és a megosztást, valamint az online médialejátszást is, de hiába. Fogalmam sincs, mit kellene még beállítanom, hogy jó legyen, főleg a tegnapi gyors működés után.
[kép]

(#125390) Czimby válasza King Unique (#125382) üzenetére


Czimby
addikt

Ami meglepett, hogy alapból nem kért kulcsot,
ha jól emlékszem még a hálózatra csatlakozás előtt szokta kéri a kulcsot a telepítő.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#125391) Voice24 válasza Voice24 (#125389) üzenetére


Voice24
őstag

Megoldódott, tárgytalan...

(#125392) King Unique válasza Czimby (#125390) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop és BIOS OEM Key van, akkor eleve nem fog megjelenni a Windows 10 telepítésénél az aktiválás ablak, meg a kiadásválasztó sem, hanem alapértelmezetten az OEM licencnek megfelelő kiadás települ és automatikusan aktiválódik, nincsen ebben semmi újdonság. Ha nem az előbbi eset van, akkor sem kötelező a Windows 10-nél megadni a telepítéskor a termékkulcsot, lásd az előző screenshoton alul a "Nincs termékkulcsom" lehetőséget. Illetve ha 1x már telepítve és aktiválva lett az adott Windows 10-kiadás azon a PC-n, van annál digitális licenc, akkor ugyanazon kiadás újratelepítése után a gépházban sem kell újra megadni termékkulcsot, mert automatikusan aktiválódni fog, amit a telepítő is világosan leír.

(#125393) Pyttawrx válasza Czimby (#125390) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én pl mindig net nélkül telepítek, később írom be ha szükséges, ha netre teszem aktiválja úgyis magát. :)

(#125394) Top cat válasza Lackooo84 (#125381) üzenetére


Top cat
őstag

Olyan videót nézel amin asztal van. ;]

Tud ilyet a tecső? Szerintem ehhez külső program kell. Talán így.

(#125395) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

Proci cserét túlél a W10 Pro?

Let the Zone take me if I am.

(#125396) Cs1csó válasza kutga (#125395) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#125397) RoyBatty válasza kutga (#125395) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Simán, megfelelő előkészületek után még alaplapcserét is.

(#125398) batyuska100 válasza kutga (#125395) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia!
Nálam túlélt egy egész alaplapcserét procival együtt. I5-750 és egy Lenovo OEM alaplapról Asus P7P55D, Xeon X3440-re váltottam.

(#125399) , válasza kutga (#125395) üzenetére


,
addikt

Ilyen dolgokon nálam már a Win7 se problémázott, pedig aztán a tesztgépemben elég sűrűn cserélődtek az alkatrészek.

(#125400) kutga


kutga
nagyúr

Cpu és ram cserét tervezek fater gépével, nem ártana nagyobb ssdre költöztetni a rendszert, de akkor ezektől nem lesz baja.

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.