Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125551) Nemo1001 válasza kpityu2 (#125550) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

ahci-ban van és gpt használok

(#125552) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Telepítettem a 2004 frissítést, és innét kezdve nincs alvó mód, sem képernyő kikapcsolás.
Win10 eredeti, 3600x proci Msi570 deszka.
A telepítés előtt rendeben volt minden, és semmi beállítást, eszközt nem változtattam.
Hátha tudtok segíteni
Köszi.

(#125553) jokeph válasza kpityu2 (#125550) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az SMC-nél CSM-re gondoltál ? :U
Ha igen, a meghajtó vezérlő IDE/AHCI módjához semmi köze... már a 10+ éves HDD-k is jobban mentek AHCI módba állított vezérlővel, SSD-hez meg a helyes működéshez (és a korrekt sebességhez) erősen ajánlott, de ez a BIOS típusától/módjától föggetlen. ;)
CSM mód akkor jó, ha a célmeghajtót csak legacy BIOS-al rendelkező gépben is akarod használni, illetve ha nincs nagyobb fizikai meghajtód 2TB-nál, amit boot eszközként használnál, vagy háttérként 4 TB-nál nagyobbat.
CSM mód nem feltétlen zárja ki az NVMe SSD használatát sem boot eszközként, sokaknak működik, többek között nekem is 4 különféle konfigban, az egyik az aláírásomban van.

(#125551) Nemo1001: üdv.
Miről telepítesz ?
Biztosan nem sérült/működőképes a telepítőd ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#125554) Nemo1001 válasza jokeph (#125553) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

pendriveról telepitek rufusszal készitettem el.eddig nem volt bajom a telepitéssel csak mivel jóval gyorsabb lenne a nvme m.2 meg ez 500gb az ssd meg 250 és nem nagyon férnek el rajta a dolgok

(#125555) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!

Elkezdtem kicsit kipucolni a gépem,de valamiért a C meghajtóm 141GB.
Nincs játék,meg felesleges fájlok itt-ott,a legnagyobb mappa az UNP mappa a Program files mappán belül.
Mi a fene van ebben 100GB-nyi?
Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#125556) Doky586 válasza Nemo1001 (#125554) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#125557) King Unique válasza Sys85 (#125555) üzenetére


King Unique
titán

Megnézed hogy mi és pontosan mennyit foglal, aztán akkor kiderül. Ha az UNP mappa, akkor az normál esetben nyilván nem 100 GB, ott nálad nem stimmel a dolog. De szükség esetén lemezterület felszabadításához ott van a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd, + egyéb módszerek, ezekről már kismilliószor volt szó itt a topikban. + Nem ártana megnézni, hogy a szükséges frissítések telepítve vannak-e és naprakész-e a rendszer, nincs-e sikertelen/várakozó frissítés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#125558) kpityu2 válasza Sys85 (#125555) üzenetére


kpityu2
őstag

[link]
Én a SpaceSniffert szeretem. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#125559) King Unique válasza Nemo1001 (#125548) üzenetére


King Unique
titán

Az ezen hozzászólásban leírtakra odafigyeltél, azaz ISO-fájl forrása + kiírása/másolásra a pendrive-ra, valamint tudatosan telepítesz CSM/UEFI szerint? :F Illetve azt írod "CSM be van kapcsolva", másikban meg azt "gpt használok", alaplapodnál akkor most kettős CSM + UEFI mód van, az utóbbi is működhet, vagy CSM/UEFI only, az utóbbi (UEFI) szerint próbálsz NVMe SSD-re W10-et telepíteni, vagy esetleg a CSM-et is támogatja (példa), támogatja egyáltalán a géped PCIe NVMe SSD-ről a bootolást és a BIOS-ban van pl. ilyen opció? :F

[ Szerkesztve ]

(#125560) King Unique válasza liszi70 (#125539) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem 2004 specifikus. :N Ha ki van kapcsolva a gépházban az alkalmazásindítások nyomon követése, akkor eleve nem fognak megjelenni a korábban begépelt parancsok a futtatásnál (bővebben). Ha azt akarod, hogy megjelenjenek, akkor értelemszerűen bekapcsolod. Ja, és alapértelmezetten nyilván be van kapcsolva, vagyis nem magától kapcsolódott ki, vagy a felhasználó (te) kapcsolta ki telepítésnél / utólag a gépházban, vagy esetleg valami 3rd party program, ha olyat használsz. :))

(#125561) liszi70 válasza King Unique (#125560) üzenetére


liszi70
nagyúr

"alkalmazásindítások nyomon követése"

Ott a pont! Ki volt kapcsolva. :D

(#125562) w.miki


w.miki
veterán

Asus x751s laptopon szeretnék minden adatot törölni, és a Win10-et gyári állapotra visszaállítani.
El is indult a visszaállítás, de már vagy 4 órája ott áll, hogy várjon amíg megtörténik...
Hogy lehet ebből kilépni és újra kezdeni? Vagy várjunk a végtelenségig?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125563) vlevi válasza Geth (#124192) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ma megint azt vettem észre, hogy nem alszik el a gép.
Most sikerült megnézni, mi az oka.
A sokat emlegetett MoUsoCoreWorker
:(

Az összes "rendes" frissítés telepítve van, csak a KB4577063 nincs, ami egyelőre csak választható frissítésként szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#125564) King Unique válasza w.miki (#125562) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, erről is volt már szó itt. Ahol ha a minden elem eltávolítását választottad és be volt jelölve az adatmegsemmisítés is, valamint egy lassú, 5400-as RPM-es HDD van laptopban, akkor nem meglepő, ha órákig eltart a művelet, meg pláne 1 TB-os tárolókapacitásnál.

(#125565) w.miki válasza King Unique (#125564) üzenetére


w.miki
veterán

Haverom indítótta el, nem tudom mit állított be, azért hozta át, mert már 2 órája ment...
Most itt is megy már 2 órája...
Szóval szerinted várjak?
Ha megszakítom, és újrakezdeném, azt meg lehet csinálni? Vagy megzavarodik a rendszer?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125566) Nemo1001 válasza King Unique (#125559) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

(#125567) King Unique válasza w.miki (#125565) üzenetére


King Unique
titán

Ha a minden elem törlését választotta, meg pláne adatmegsemmisítéssel, akkor nem kell meglepődni, ha az sokáig eltart, pláne egy lassú HDD-n, mint már említve volt. Meg ha egyéb módon - pl. lassú formázással - akarja végleg gyalulni róla (elajándékozza/eladja?) az adatokat, az sem feltétlen fog egy 1 TB-os HDD-n 2-4 óra alatt lefutni.
Ha már el lett kezdve, akkor normál esetben nyilván meg kellene várni amíg befejeződik a művelet és nem erővel megszakítani. Vagy ha annyira sürgős és még ma elajándékozza/eladja a laptopot, akkor meg lehet és max. újratelepíti a 0-ról, újraaktiválással nem kell foglalkozni mivel automatikusan megtörténik, stb.

(#125568) Voice24


Voice24
őstag

Erre esetleg valaki? :)

(#125569) King Unique válasza Nemo1001 (#125566) üzenetére


King Unique
titán

Azon a Samsung SSD 860 EVO SSD-n is van Windows 10, ha igen, nem annak a rendszerindításánál van a hibaüzenet, illetve biztosan a telepítő bootol a pendrive-ról, annál boot device listában UEFI-s telepítéshez az UEFI előtagos lett kiválasztva, ha igen akkor a telepítő bootolásánál, vagy telepítés 1. fázisa (fájlok másolása) utáni újraindítás / teljes telepítés bejezése után a telepített Windows 10 bootolásánál van a hibaüzenet? :F Aztán ha már UEFI-NTFS, akkor az alaplap támogatja UEFI módban NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozóról a bootolást, szükség esetén a Secure Boot ki lett kapcsolva, vagy MCT-vel és ESD ISO-val már próbáltad? :F

(#125570) Nemo1001 válasza King Unique (#125569) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

összes háttértárt le kötöttem az alaplapról csak a nvme m2 maradt.

"Azon a Samsung SSD 860 EVO SSD-n is van Windows 10, ha igen, nem annak a rendszerindításánál van a hibaüzenet," avval nincs semmi gond hiszen most is azt használom,csak azért térnék át nvme mert sokkal gyorsabb.

A hibaüzi már a telepités előtt kapom mihelyt kiválasztom az uefis pent hogy induljon a telepités de nem megy mert ugye a hibaüzit kapom.

(#125571) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!

Valaki találkozott már oylannan V1803-ról nem lehet frissíteni?
2004-re próbálom pendriveről, Heidocról letöltött telepítőről, de mindig lefagy 48%-nál újraindítás után. 0xC1900101-0x30018 hibát ír.

(#125572) King Unique válasza Nemo1001 (#125570) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor már a Windows 10 telepítőjét sem tudod bebootolni a pendrive-ról, a többi háttértár le van választva, oké. Az előző válaszban említett dolgok hogyan állnak, UEFI módban támogatja az alaplap NTFS fájlrendszerű pendrive-ról a telepítést, ha nem támogatja, akkor MCT-vel letölteni és létrehozni már próbáltad-e, illetve másik pendrive-val, Secure Boot bekapcsolva/kikapcsolva, a bekapcsolt CSM mellett lehet UEFI módban bootolni és telepíteni és nem kell hozzá kikapcsolni, ? :F

"csak azért térnék át nvme mert sokkal gyorsabb"

Igen, sokkal gyorsabb, főleg szekvenciális olvasás/írás esetén, de rendszermeghajtóként használva az OS működésének gyorsaságánál pont nem ez számít, ezért van az több esetben, hogy "érzetre" nem, vagy csak alig gyorsabb rendszer alá az NVMe SSD, mint a SATA-s. Ha célirányosan kihasználod a szekvenciális maximumokat nagy méretű fájlok mozgatásánál (pl. videóvágás), leginkább akkor van értelme az NVMe SSD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#125573) Nemo1001 válasza King Unique (#125572) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

sajnos próbáltam már több pennel is,rufusban van lehetőség állitani a ntfs vagy fat32.es formázást.
Mct-vel még nem próbáltam.

(#125574) King Unique válasza Nemo1001 (#125573) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus esetében GPT-UEFI sémánál eleve a FAT32 az alapértelmezett fájlrendszer, úgy bekapcsolt Secure Boot mellett is bootolható, stb. Ha a standard ISO-t töltötted le és annál 4+ GB az install.wim fájl, akkor ajánl fel kényszerből NTFS-t, mert FAT32 alapon a 4 GB-os korlát miatt nyilván nem lehetne megoldani, de ilyenkor szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására. Vagy másik opció a FAT32 alapon a bekapcsolt Secure Boot darabolás után / MCT-vel és ESD ISO használatával / fájlkezelős fájlmásolással NTFS alapon ha támogatja az alaplap stb.,mint már említve volt és az előzőleg linkelt válaszban is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#125575) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Macrium esetében célszerű-e mindig a legfrisebb ISO-t pendrive-ra rakni, vagy pl. a fél évvel ezelőtt kiírt is nyugodtan használható?
Elnézést, hogy itt kérdezem meg!

(#125576) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#125575) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Macrium Reflect Free egy program amivel adott rendszerről lehet teljes mentést csinálni amiből a későbbiekben azt vissza lehet állítani.
A Rufus egy program amivel a Windows telepítős pendrive-ot lehet készíteni, ehhez kell egy Windows 10 lemezkép pl. a 2004-es.
Mit szeretnél?

(Ha most akarsz pl. egy tiszta Windows 10 telepítést csinálni akkor érdemes a legfrissebb 2004-es build-et leszedni - ha nincs meg - az MS oldaláról leszedett MCT-vel (Media Creation Tool nevű kis programmal) és azzal telepíteni. Tehát ha mondjuk van a gépeden egy régi Windows 10 ISO pl. 1607 vagy egy régi Windows 10 telepítő DVD - szintén valami régi build - akkor ezek helyett jobb a 2004-es build telepítése.)

[ Szerkesztve ]

(#125577) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#125576) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Macrium-ot kiírva pendrive-ra csinálok rendszer mentést, ill. visszaállítást.
Az a kérdésem, hogy a pindrive-ra kiírt Macrium-ot is célszerű-e frissen tartani, vagy a régebbi verzió is megfelel?

(#125578) King Unique válasza Grave_444 (#125571) üzenetére


King Unique
titán

Lehet az ilyen hibának több oka is, lásd az alábbi leírást, ahol ha azok közül valamelyik érint, akkor azt értelemszerűen rendezni kellene upgrade előtt, majd utána újrapróbálni. Meg egyébként a 1803-as verzió életciklusa, támogatása a Home és Pro kiadásoknál már jó 1 éve megszűnt, vagyis nem ártana már lassan újabb verzióra váltani, ha 1803 Home/Pro kiadást használsz. :B

Ez a "2004-re próbálom pendriveről" gondolom azt akarja jelenteni, hogy a pendrive-on ott van az letöltött ISO kibontva / külön felcsatolva és a setup.exe fájl futtatva a személyes fájlok és telepített alkalmazások megtartása módszerrel, ez a Windows alóli in-place upgrade. Meg ehhez nyilván nem kell és totál felesleges a pendrive, elég csak letölteni az ISO-t és az előbbi módon megoldani, + ott a frissítési segéd, MCT, Windows Update, stb. Ha pendrive-ról van bootolva a Windows 10 telepítője, akkor meg eleve nem lehet közvetlenül upgrade-elni.

[ Szerkesztve ]

(#125579) King Unique válasza GEPESZ66 (#125575) üzenetére


King Unique
titán

Release Notes - Macrium Reflect Patch Details

Szerintem egyértelmű és logikus a válasz (= igen), meg hogy javasolt a programnak mindig a naprakész (jelenleg 7.2.5107) verzióját használ pl. az ilyen esetek miatt is, illetve nyilván nem véletlenül adnak ki javításokat ehhez a programhoz is. ;)

(#125580) Zoz válasza Grave_444 (#125571) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen VGA van a gépben? Én régebbi Radeonok esetén futottam bele ilyenbe, ott az lett a megoldás, hogy net megszüntet, VGA driver letöröl, hogy csak szabványos VGA legyen, utána frissítés, továbbra is net nélkül, majd a végén külön letöltött VGA driver telepít, és csak ezután visszaengedni netre.

(#125581) Grave_444 válasza King Unique (#125578) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pont hogy újabb verzióra váltanék, tegnap reggel óta megy ez a fos laptop de ha ilyen bonyolult inkább visszaadom após jelöltnek és csináljon vele amit akar. :DDD
2 magos hdd-s, öregszem 1 évet amire lefrissít. :(

Tudom milyen lehetőségek vannak a telepítésre, azokon már túlvagyok.

Zoz Amd és találtam olyasmi írást DDU-val célszerű leszedni mielőtt belekezdek.

[ Szerkesztve ]

(#125582) King Unique válasza Grave_444 (#125581) üzenetére


King Unique
titán

Az világos, hogy újabb verzióra váltanál, csak arra ment a célzás, hogy ezt 1803 Home/Pro esetén már rég meg kellett volna tenni, a Windows Update-nek is felajánlani és telepíteni az új funkciófrissítést, stb.
Mármint itt most a közvetlen build upgrade-ről volt szó, amire le vannak írva, linkelve a Windows Update mellett az egyéb lehetőségek is, + az adott hibaüzenetnél a lehetséges okok és azok megoldása. Ha nem megy, akkor másik lehetőség a 2004 clean install.
Az meg ugye nem meglepő, ha egy ergya hardvernél eltart az upgrade egy ideig, a lassú, 5400-as HDD helyett sem ártana SSD rendszermeghajtónak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#125583) Grave_444 válasza King Unique (#125582) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen tudom, de nem egyszerű eset és nagyon sok adat, program van amit újra kéne tenni, nem szeretném. Ügyfélnek nyílván egyből SSD menne.

Nem futott le kb amióta lehetséges a frissítés, ezért maradt a 1803 rajta.

Ez a clean install igazából egy sima pendriveos ha jól látom.
Ott nem vesznek el az adatok? Szerintem de.

(#125584) King Unique válasza Grave_444 (#125583) üzenetére


King Unique
titán

De, elvesznek, azért clean install a neve, újratelepítés a 0-ról. Mármint akkor, ha jellemzően minden a C-n van, mert ha külön adatpartíción (D), akkor nem, azt nem kell törölni. Pendrive-ról bootolva megtartásos módszerrel max. a "rátelepítés" lehet opció a meglévő C-t megadva telepítési célnak (+ előtte rendszermentést készíteni), már ha az adott rendszernél működik a screenshoton lévő módon. Vagy másik lehetőség megpróbálni megoldani a problémát és Windows alól upgrade-elni, ami eredetileg is volt a kérdés és kaptál ahhoz is javaslatokat.

(#125585) w.miki válasza King Unique (#125567) üzenetére


w.miki
veterán

ehhh, most végzett... Még így is jó lassú a gép.
Win10 szükségtelen szolgáltatások kikapcsolásához/eltávolításához van valami egyszerű program?
DropBox, EverNote, FoxiPhantomPDF, ASUS Care...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125586) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy win10-es Dell laptop, amin pár napja nincsen hang. Nem igazán tudok napirendre térni felette. A hangszórók jók, mert egy kis búgást hallok, meg egy pici kattanást újraindításkor. Rá van dugva USB-re egy soundblaster play is, azon se megy. Nincs mute-olva a hang. Egyszerűen, amikor lejátszom, akkor nem ugrál az a zöld csík a keverőben, mintha nem is történne lejátszás. Firefox-ban próbáltam és VLC-vel is. Először driver hibára gyanakodtam, több drivert is megpróbáltam, de egyik sem jó, meg akkor gondolom csak az egyik nem menne. Arra is gyanakszom, hogy valami Windows update cseszte tönkre. Van egy Asus laptop, az teljesen rendben van, és az is friss. Elvileg mindkettőben Realtek az alaplapi hang, úgyhogy még ez sem magyarázza. Nem igazán áll össze a kép. Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#125587) Pyttawrx válasza inf3rno (#125586) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én live linuxal kezdenék, ha ott jó, akkor win upd ( ahogy írtad) megnézném, illetve letörölném a drivereit, majd gyártói oldalról újra tenném

(#125588) King Unique válasza w.miki (#125585) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt, ha csak azért lett alaphelyzetbe állítva minden elem eltávolításával a laptop, rajta a Windows 10, mert lassú volt, akkor felesleges volt, meg órákig tökölni vele, mehetett volna egyből a clean install pendrive-ról. + HDD helyett SSD-t tenni bele, mert lehet csűrni-csavarni, de egy eleve lassú HDD-vel nyilván nem kell gyors működésre számítani...
Másrészt a most felsorolt programok nem az alap Windows 10-telepítés részei, ha nem kellenek, akkor eltávolítod, vagy ha a gyári állapot lett visszaállítva és abban vannak ezek/egyéb bloatware programok, akkor lehet jobb lett volna a hagyományos clean install.
Harmadrészt megtörtént az alaphelyzetbe állítás, oké, na de az nem derült ki, hogy a rendszer naprakészre lett-e frissítve, újraindítva, stb. Ha nem és jelenleg fut a Windows Update, akkor nem meglepő, ha közben megugrik a rendszerterhelés, ez esetben talán először meg kellene várni, amíg végez.
Negyedrészt vannak különféle megoldások arra, hogyan lehet a rendszert jobb teljesítményre optimalizálni, lásd pl. ezen és ezen leírásokat. De itt is nem feltétlen az a megoldás, hogy mindent ész nélkül le kell tiltani, utána meg csodálkozni ha valami nem működik, hanem elsődlegesen megfelelő hardvert kellene tenni a rendszer alá, illetve az eleve lassú 5400-as notebook HDD helyett lehetőleg SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#125589) zolee001 válasza inf3rno (#125586) üzenetére


zolee001
őstag

Playback device-ki a default playback eszköz,nem a digi out pl véletlenül?

(#125590) Pyttawrx válasza w.miki (#125562) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha hdd van ne csodálkozz. Plusz az is lehet hogy bár hds szerint 100/100-as a hdd állapota de a sebessége lassult, aza “elfáradt” és már nem hozza a megfelelő teljesítményt. Én tennék bele ssd-t clean installal, vagy a mostani visszaállított állapotot, klónoznám. Majd ssd-ről mindent frissítenék.

(#125591) inf3rno válasza zolee001 (#125589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom. Ránézek majd megint. Tegnap mintha próbálkoztam volna default-al is meg disabled-enabled-el is, de lehet, hogy nem. Hulla voltam, amikor odahozták, hogy nézzek rá, aztán már nem is igazán emlékszem, hogy mi volt. Mindjárt lecsekkolom.

Buliban hasznos! =]

(#125592) inf3rno válasza zolee001 (#125589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No megnéztem, és nem ez a baj, bármit állítok be alapértelmezettnek vagy tiltok le, akkor se működik. Valszeg a Windows alapból nem küld hangot az eszköznek, mert ha lejátszok valamit, és nézem a keverőben az alkalmazásokat, ott is úgy van, mintha egyáltalán nem is lenne hangja a videonak. Nem emelkedik kicsit sem a zöld oszlop, mint normálisan kellene. Állítólag egy Windows update óta van ez, vagy legalábbis köze lehet hozzá. Nekem is úgy tűnik, hogy a Windows-on belüli hiba, hogy nem küldi át a hangeszköznek a hangot. Ami még érdekes, hogy megpróbálok lejátszani teszt hangot az eszközöknél, és azt írja, hogy nem sikerült lejátszani a teszt hangot bármelyik lejátszóeszközre nyomom. Sose láttam még ilyet.

Buliban hasznos! =]

(#125593) nullpoint válasza NwL (#125549) üzenetére


nullpoint
senior tag

Egyre szánalmasabb ez a w10. :( Pedig nagyon szorítottam neki hogy pár év alatt kiforrja magát, de úgy látszik sikerül egyre szarabbá tenniük. :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#125594) Cs1csó válasza nullpoint (#125593) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F
Bocs de akinek 5 éve folyamatos upgrade-ekkel fut az most mit szóljon?

(#125595) Dumi86 válasza Cs1csó (#125594) üzenetére


Dumi86
senior tag

Upgraderől jut eszembe :) 1909et rá lehet majd frissiteni 2009re ugye? Azt is így ajánlgatja majd az Update mint most a 2004et?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#125596) nullpoint válasza Cs1csó (#125594) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az ne mondjon semmit, áldja a jó szerencsénét. :) Bízom benne hogy egyetértünk az ilyen jellegű hibák elfogadhatatlanságában.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#125597) King Unique válasza nullpoint (#125593) üzenetére


King Unique
titán

Ja, mármint szerinted... :DDD Szerintem meg nem, kiforrta magát eddig is és verzióról verzióra egyre többet tud, egyre jobb lesz. :))

(#125598) zolee001 válasza inf3rno (#125592) üzenetére


zolee001
őstag

Troubleshooter futtatása a settingsben volt már?
Manuálisan a service-ek között megnézni a windows audio fut e

(#125599) King Unique válasza Dumi86 (#125595) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg igen, a Windows Update alapesetben az elérhető legújabb funkciófrissítést ajánlja fel az eszközre, hacsak esetleg átmenetileg nincsen az adott hardveren blokkolva a legújabb verzió, mert akkor korábbi verziót. De a frissítési segéddel / MCT-vel / legújabb verziós ISO-val indított in-place upgrade-del ez esetben is megoldható a közvetlen upgrade a legújabb verzióra. Aki 2004-es verzión van, annak meg csak egy Enablement Package lesz a 2009, mint 1903-as verziónál a 1909.

(#125600) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Most raktam újból a wint (10 Pro) csak pár progit pakoltam fel eddig de már megint szarakszik a start menü / tálca.
Start menün belül inaktívak bizonyos dolgok (Gépház), keresőben úgy szintén. Hiába kattintok nem történik semmi. :W :W

Régebben már volt ilyen de aztán valamiért elmúlt és nem jelentkezett a probléma ezidáig. Clean installal raktam fel, de 2004-as verzió volt korábban is. :F

Ötlet? :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.