Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113401) Ablakos


Ablakos
őstag

A win10 naptár alkalmazás nem tudja a google emlékeztetőt kezelni vagy nem találom a módját? Az eseményeket szépen szinkronizálja.

(#113402) vlevi válasza Ablakos (#113401) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én úgy vettem észre, nem tudja.
És a google naptárakat sem szinkronizálja tökéletesen. Van benne olyan esemény, ami már rég törlésre került a naptáramból, és sajnos a google naptárból a megosztott naptárakat sem lehet benne megjeleníteni, csak azokat, amik az én saját naptáraim.

(#113403) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Dell Inspiron 15 3567, új Windows 10 telepítés, szokásosan telepítő USB-ről elindul, nyelv választás után jön a media meghajtót reklamáló üzenet. Van valakinek ötlete, hogy mi kellene neki, illetve honnan lehetne leszedni? Chipset driver-t próbáltam, kevés sikerrel.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#113404) kali válasza vlevi (#113402) üzenetére


kali
legenda

Nálam tökéletesen szinkronizálja az eseményeket, régóta használom.
A Google naptárban külön, más naptárnak hozzáadottnál is megfelelően kezeli az eseményeket.
Emlékeztetőket nem használok, Így azt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#113405) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!

Win7 alatt qbittorrent klienssel letöltöttem ezt azt, majd a napokban újratelepítettem a rendszert (win10, ssd cserével) és a programot is.
A program alkatrészeit áthoztam a régi os alól, a letöltött fájlok meg gyakorlatilag ugyanott maradtak.
Olyan történt, hogy elmeszelt egy csomó torrentet, a letöltési könyvtárban ott vannak a fájlok nevei, de amik a legnagyobbak voltak (200Mb - 4 Gb, mkv, avi, iso,...) azoknak a méretét nullára írta át.
Ez most mi, lehet ezzel valamit csinálni, hogy visszakapjam az adatokat?

Köszi,
Csaba

(#113406) vlevi válasza kali (#113404) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hogyan sikerült másik naptárat hozza adnod? A naptár alkalmazásban én csak a bing felé ünnepnapokat látom.

(#113407) kali válasza vlevi (#113406) üzenetére


kali
legenda

A Google naptárban amiket felveszek vagy külön létrehozok, a Windows naptárban azonnal megjelennek a szinkronizálás után, ha lenyitom abban a Google naptárat: [kép]
A két Céges és az Ünnepnapok is utólag lett hozzáadva/létrehozva a Google naptárban a Más naptáraknál.

[ Szerkesztve ]

(#113408) vlevi válasza kali (#113407) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, igen, az megy. Ami naptárat én hozok létre, azt latja a windows naptár. De az, ami máshonnan jön, és csak megosztottak velem, azt nem tudom felvenni. Márpedig nekem van 5 ilyen naptár.

(#113409) kali válasza vlevi (#113408) üzenetére


kali
legenda

Az egyik Cégest nem én hoztam létra, hanem megosztott és utólag vettem fel, de azt is megjelenítette szinkronizálás után.

[ Szerkesztve ]

(#113410) C4mp3r


C4mp3r
addikt

hi,

van egy tp link tg-3468 gigabites halozati adapterem, ami minden elozmeny nelkul eltunt az eszkozkezelobol. tegnap este kikapcsoltam a gepet, reggelre mar csak azt vettem eszre, hogy nem erem el a halozati meghajtokat. az eszkozkezeloben a show hidden devices-nal megtalaltam, de ki volt szurkulve es nem tudtam sehogy sem engedelyezni. ranyomtam, hogy uninstall driver es most teljesen eltunt, es sehogy sem tudom elere kelteni. probaltam ujrainditast, masik pci slotba valo helyezest, de nem akarja ujbol felismerni. sajnos a system restore ki volt kapcsolva, igy nem tudok visszaallitast eszkozolni.

(#113411) Fire/SOUL/CD válasza C4mp3r (#113410) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyáltalán ad valami életjelet a kártya? Led-ek villognak stb stb?
Nem lehet, hogy simán csak kipurcant?
Egy másik gépben is meg lehetne próbálni, ha ott sem jó, akkor kuka (vagy gari)...
Esetleg Live Linux alól is rá lehetne nézni, ahogy nézem a gyári oldalt a V1-est ismerte a Linux, lehet, hogy az újabbakkal is "elbánna"...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#113412) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!
Lenne egy problémám ami idegesít.A lenti képen látható.
Eredeti Win10 Pro (MS oldalról letöltve),nincs beleturkálva a gép lelkébe semmivel,minimális szoftver van feltelepítve (Chrome,qbittorrent,Office 2016,Serviio,Bullguard,VLC).
3 hét alatt már 2x húztam újra a wint,mert el sem akart indulni
Pár napig semmi,aztán bedobja ezt.Legtöbbször automatikus javítással elindul a gép,de kiszámíthatatlan időközönként ezt dobja és eddig 2x el sem indult,ekkor volt Win újrahúzás.
Valami ötlet,hogy mi lehet a nyűgje?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#113413) Szirtimorc válasza Sys85 (#113412) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Valami HDD Sentienelt néznék elsőre, nekem meghajtóhibának tűnik.

(#113414) C4mp3r válasza Fire/SOUL/CD (#113411) üzenetére


C4mp3r
addikt

mokoltam kicsit uefiben, es most megint mukodik, mintha mi sem tortent volna. a cpu vt-d bekapcsoltam, nem tudom miert volt disabled, annak nem valoszinu, hogy koze volt hozza. a deep sleepet allitottam meg, hogy ne vilagitson az eger, ha ki van kapcsolva a gep. biztos, hogy itt volt valami problema es letiltodott mar az uefiben ezert nem latta a windows es nem tudtam engedelyezni sem.

(#113415) Sanyi52 válasza Sys85 (#113412) üzenetére


Sanyi52
tag

Jártam már így, éppen ezt az üzenetet kaptam, nekem íly módon sikerült: Egyik memória ki, majd indítás és beindult. Majd vissza a memória és akkor is működött.
Hogy miért, azt nem tudom, de lényeg, sikerült.

(#113416) Sys85 válasza Sanyi52 (#113415) üzenetére


Sys85
veterán

Hát ez nálam nem opció.
Gigabyte Brix,Intel J4105,1x8GB DDR4,240GB M2 SSD (Kingston A1000),2TB HDD.
Szirtimorc:
Meghajtók rendben,hiba nincs,100/100 mind2,nem talál hibát.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#113417) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Telepítettem windows 10-et egy laptopra, és valamiért nem akarja rendesen felismerni a külső, usb2-es Adata hdd-met.

Van egy másik laptop, ugyanúgy win 10-zel, az viszont felismeri, és minden működik.

Mi lehet a gond?
Az alap usb windows drivereket már újratelepítettem a windows-sal, de nem jó. Egyébként minden más usb-s hardvert felismer az aktuális gép, csak az adatokkal teli Adata hdd-t nem.

Tudtok valami tippet adni?


[ Szerkesztve ]

(#113418) King Unique válasza dangerzone (#113417) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, azokat lehetne megpróbálni.

Legközelebb meg elég lesz 1 kérdést egyszerre 1 topikban feltenni, nem 3 topikban egyszerre...

(#113419) vlevi válasza dangerzone (#113417) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos most van valami gond az USB3-al, már jeleztem a problémát a Microsoftnak a feedback hub-on.
Több USB3-as HDD-m, pendrive-om van, és az egyiket, egy Orico kulső házat nem hajlandó használni a W10. Korábban tökéletesen működött. Az USB2-be dugva most is rendben van, csak, hát nem mindegy, hogy 100-al, vagy 25-el tudok írni rá.

(#113420) sandró60 válasza vlevi (#113419) üzenetére


sandró60
addikt

Én is ezzel kínlódom január közepe óta :W
Hp Elitebook 8470p a gép.
Az usb 3.0 csak 2.0-ban működik
Amikor rácsatlakoztatom az USB 3.0 külső házat kiírja,hogy még gyorsabban működik,ha olyan helyre csatlakoztatom-pedig ott a 3.0 hely :D

[ Szerkesztve ]

(#113421) King Unique válasza vlevi (#113419) üzenetére


King Unique
titán

Az a bizonyos USB 3.0-s probléma az egyes Insider Preview verziókat, buildeket érinti a téma topikjában olvasottak alapján. Sőt, ott sem mindenkinél jelentkezett, meg elvileg azóta már javították. Ellenben a "normál" verziókat tudtommal nem, nálam megfelelően működik pl. 1909 alatt is az összes USB 3.X külső HDD/SSD meghajtóm és pendrive-om USB 3.X porthoz csatlakoztatva. Amúgy a mostani esetnél az ADATA CH94 tudtommal csak USB 2.0-s külső merevlemez, a CH11 volt USB 3.0-s.

(#113422) vlevi válasza King Unique (#113421) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos én vagyok az egyik, aminek az inseider verzióval gondja volt. Akkor az volt a gond, hogy 1mp-re felvillant a bedugott hdd, aztán semmi. Az már elvileg javításra került az insider verzióban, de megjelent helyette egy másik működési probléma.

(#113423) Cs1csó válasza vlevi (#113422) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért nem ajánlott éles rendszeren napi használatra egyik Insider verzió sem.

(#113424) csƵ


csƵ
őstag

Üdv! Van egy laptopom, ami W8.1-gyel került forgalomba. Azt pár éve sikeresen frissítettem W10 Próra. Most újra fogom telepíteni. Home mehet rá? Jogtiszta marad?

(#113425) Cs1csó válasza csƵ (#113424) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha veszel egy HOME kulcsot akkor mehet rá HOME is, de ha van PRO kulcsod akkor minek akarsz rá HOME-ot tenni?

(#113426) csƵ válasza Cs1csó (#113425) üzenetére


csƵ
őstag

Otthoni felhasználásra érdemesebb a Pro? Minek akkor a Home?

(#113427) King Unique válasza csƵ (#113424) üzenetére


King Unique
titán

Milyen W8.1-gyel, Core (Home) / Pro? Mert ingyenesen és közvetlenül W10 Pro kiadásra max. az annak megfelelő W8.1 Pro kiadásról tudtál korábban frissíteni. Ha ez a helyzet, akkor viszont nem világos, hogy most miért akarsz W10 Home kiadást telepíteni. Vagy ha eredetileg Core (Home) volt rajta, akkor meg az nem, hogyan lett abból Pro. :D

(#113428) vlevi válasza Cs1csó (#113423) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem is használom. Az usb probléma, amiről most szó van, a 1909-ben jelentkezik. Nem tudom melyik frissítéssel jött.

(#113429) sz.j válasza vlevi (#113428) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel téma volt megnéztem a gépeimen (Pro és Home), hogy rendesen működik e USB 3-ról a gép, és igen, nálam nincs gond vele. (1909)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#113430) gerner1 válasza sz.j (#113429) üzenetére


gerner1
veterán

+1👍 Nálam is minden rendben (van nekünk is ORICO külső házban HDD, és az is 3.0 -t használva müxik).

(#113431) z123456789 válasza Top cat (#113281) üzenetére


z123456789
addikt

Nem jó ezzel sem sajnos. Mindegy. Max kerül majd bele egy másik kártya, vagy nem tudom. A monitoron is csak VGA kimenet van, szóval...ja?! Várjunk csak! Létezik Vga DVI konnektor, igaz? Azzal még tehetek egy próbát, igaz?

(#113432) gameboy


gameboy
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi dologgal kapcsolatban fordulok hozzátok. A gépemen Windows 10 HOME 64bit-es operációs rendszert használok. Arra lettem figyelmes ha a gépen megnyitok valamit pl. az EZ A GÉPET vagy a DOKUMENTUMOKAT vagy pl. a MOZILLA FIREFOXNÁL is észrevettem, hogy a fejléc ami alapból kék színű 5-6 másodpercenként villan egyet és a kék szín helyett fehérre vált majd rögtön vissza kékre.Majd van hogy 5 percig semmi gond majd ismét a kék fejléc 1 másodpercre fehérre vált pl. megnyitott MOZILLA böngészőben majd vissza kékre....Nem egy olyan komoly dolog ez, de szerintetek mi ennek a jelenségnek az oka? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#113433) tothjani81


tothjani81
senior tag

Hát nem tudom mi kehetett a bajom a telepítéssel de hoztam egy másik gépet hibátlanul felmet a win 10 rá mint a laposomra. Mindenkinek köszönöm a segítséget. Kisebb agybaj után és további kp elégetése után minden ok. :C :C :C

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113434) vlevi válasza sz.j (#113429) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van egy pendrive-om, amin linux van. Azzal bebootolva működik az említett usb3 külső vinyóm. De, ha rajta hagyom a gépen boot közben, akkor a w10 elindulni sem hajlandó.

(#113435) Armagedown válasza jobbacsabba (#113405) üzenetére


Armagedown
őstag

A letöltési mappában kellenek legyenek a fájlok, majd újra le kell töltsed a torrenteket, a kliens hozzáadáskor ellenőri őket, én így szoktam csinálni.
Az átmásolt profilt pedig töröld a helyéről, kezdjed tiszta lappal.
Ha esetleg mégis elkezdené megint letölteni, akkor valamit rosszul csináltál.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#113436) ph2012


ph2012
senior tag

Miért kapom ezt az üzenetet: [link] ?

(#113437) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Voltam olyan eszetlen, hogy elfelejtettem egy win10 admin jogú outlook jelszót, és mostanra már csak az automata bejelentkezés enged be a win-be. Gyártottam egy másik outlook acc-ot, és bejegyeztem rendszergazda jogú felhasználónak (gépház / családtagok és más felhasználók / más felhasználók alatt). A kérdésem, hogy van-e mód arra lecserélni az eredeti rendszergazda felhasználót?

Tudom, újra kellene húzni a win10-et, de szívesen megspórolnám, ha valahogy resetelni is lehet. Win 10 home.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#113438) zolee001 válasza coco2 (#113437) üzenetére


zolee001
őstag

Microsoft account homepage,password reset az egyik megoldás

(#113439) #91202560


#91202560
törölt tag

Sziasztok,
Alapot, és processzort cseréltem
Amd 350 - > 570 chipset
Amd 1500x - >3700x processzor
Cserébe nem indul a windows 10...
Valami ötlet, hogy mi tudok csinálni?

(#113440) kezo0 válasza #91202560 (#113439) üzenetére


kezo0
addikt

A hardverváltozást – akár ekkorát is – simán el kéne viselnie a Windows-nak, úgyhogy én szétnéznék az új alaplap BIOS-ában, mert lehet, hogy a rendszert tartalmazó HDD-n vagy SSD-n (amit gondolom, csak egyszerűen átraktál az új gépbe), MBR/Legacy telepítésű volt a Windows, az új alaplapnak pedig GPT/UEFI a default beállítása. Ha így van, akkor át kell állítani MBR/Legacy módba a bootolást. Már ha van ott ilyen opció.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113441) #91202560 válasza kezo0 (#113440) üzenetére


#91202560
törölt tag

Széttúrtam már a biost, a win logó bejön, de csak"homokórázik"...
Sikerült egyszer elindítani a win alaphelyzetbe állítását, de valamiért nem ment végig a javítás...
USB-ről indított egy winpe-t, de a documentums and settingsbe ami érdekes lenne nem tudtam belépni, gondolom mert titkosított. Csak azt szerettem volna megtudni, hogy minden mentve van, mert úgy látom újra kell húzni az egészet. :O

(#113442) Lauda válasza #91202560 (#113441) üzenetére


Lauda
félisten

Próbáld meg úgy, hogy [link] eszköz letöltése, azt elindítva egy pendrivera készítesz telepítőt. A telepítőt elindítva frissítés a fájlok megtartásával opciót választod. Remélhetőleg ez segíteni fog, ha nem akkor utána tudsz vele újat telepíteni. Egy próbát megér, mert ha az első opció működik, akkor megmarad a windows amit megszoktál.

(#113443) Top cat válasza z123456789 (#113431) üzenetére


Top cat
őstag

Itt a driver a gond. Ha nincs hozzá gyári, a standard VGA drivert használja, annak meg ekkora a felbontása.
Azért egy hardver azonosítót nézzünk meg.
Eszközkezelő-videokártyák-tulajdonságok-részletek-hardverazonosítók.
VEN és a DEV utáni számok kellenek.
Valahogy így néz ki-> PCI\VEN_1000&DEV_0030&SUBSYS_80001000&REV_00

(#113444) vlevi válasza #91202560 (#113439) üzenetére


vlevi
nagyúr

Így van, bírnia kellene.
Én egy 8 éves, Ivy Brdige gépet cseréltem le AMD B450 chipsetre, és Ryzen procira, kb 1 percig futott a driverek újratelepítése, de semmi egyéb extra nem volt.
Nem tartom valószínűnek, hogy a 350 és az 570 között akkora változás lenne, ami miatt nem indul el.
Csökkentett módban elindul?
Nincs valami bedugva USB-be? Nekem most éppen van egy problémás HDD-m, azzal nem bootol a W10.
Ja, még esetleg egy dolog lehet. Ha a régi alaplapon nem volt bekapcsolva az AHCI mód (habár ezt kis nagyon nehezen tudom elképzelni), és az újon be van, akkor lehet SATA driver probléma. Legalábbis XP-nél, W7-nél volt.

Végső tipp. A Documentsbe úgy tudsz belépni, ha letöltesz, és pendrive-ra kiírsz egy Linux Mint-et. Ez telepítés nélkül elindul, és látja az NTFS meghajtókat, de nem foglalkozik a jogosultságokkal. Ha nincs titkosítva, akkor látod a meghajtó, és a könyvtárak tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#113445) z123456789 válasza Top cat (#113443) üzenetére


z123456789
addikt

Hm... Értem. :/
Ha a közelében leszek, ránézek. Addig is köszi. :R

(#113446) wanted5


wanted5
őstag

ebben tudna valaki tanácsot adni?

(#113447) vlevi válasza wanted5 (#113446) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows10-ben a gyorsinítás funkció be van kapcsolva?
Ha igen, akkor egy próbát megér a kikapcsolása.
Ennek a rövid magyarázata az, hogy W10-ben a gép kikapcsolása félig meddig csak hibernálás (a felhasználót kilépteti, de a driverek, a HDD és egyéb rendszertartalom mentésre kerül), és bekapcsoláskor nem végez teljes inicializálást a rendszer. Feltételemez, hogy a videókártya driver ezzel az állapottal nem tud mit kezdeni, és ezért áll be 50Hz-re.
A gép újraindítása ezzel szemben valódi, teljes nulláról indulást jelent.

(#113448) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
a cégembe a régi gépem egy I5-750. A fiam kapott új gépet így az ő I3-6100 -as alaplap+proci+memóriát fel tudom használni. Mind a két gépen legális regisztrált Win 10 van-volt.

Mivel az I3-6100 erősebb ezért azt be akarom rakni a céges gépebe.

Ha lól értelmezem akkor csak berakom és semmi dolgom nincs ? Ha regisztrált Win10 volt a gépen akkor nem kell megadni serialt nem ? Mert azt sajnos nem tudom.Tehát a I3-6100-ra azt az SSD-t kötném amivel az i5-750--en ment.

(#113449) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de abban pont nincs benne (a több mint 100000 komment tutira tartalmazza, de most nem tudnék annyit végigolvasni) a kérdésem.
Win10-re (most frissítettem a hetet) létezik megbízható és ajánlott program ami visszacsinálja a Win7-ben (általam jól megszokott) start menüt és aero felületet?
Gondolom létezik kismillió, de én olyat keresnék ami már kipróbált és valóban jól működik.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#113450) King Unique válasza Khaosz55 (#113448) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy mindkét hardverkonfiguráción legalis, aktivált W10 van, ellenben ha módosítod a hardverkörnyezetet (főleg alaplap), akkor újraaktiválásra, akár új licencre lehet szükség attól függően, hogy milyen. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.