Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113251) _DiEGO_ válasza King Unique (#113250) üzenetére


_DiEGO_
őstag

ha esetedben az előbbi is oké és minden tökéletes, meg az is marad, akkor : Úgy legyen

[ Szerkesztve ]

(#113252) djherby válasza Top cat (#113249) üzenetére


djherby
tag

Igen, mindig odarakom, de hiába. Sztem a Win felülírja.

(#113253) King Unique válasza djherby (#113248) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy melyik milyen bootolási mód (CSM/Legacy / UEFI) szerint van telepítve, a BIOS-ban mi van beállítva, ha mindkettő (Legacy +UEFI) akkor melyik az elsődleges (first), melyik boot eszköz (HDD/SSD) az elsődleges, a megfelelő SATA-portra van-e csatlakoztatva egyik/másik meghajtó, stb. Ha passzolnak, stimmelnek a beállítások, ellenben F12-es választás nélkül erővel csak a HDD-ről hajlandó bootolni a W10, akkor van miről beszélni, ellenkező esetben viszont nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#113254) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nem tudja valaki miért van az, hogy egy idő után eltűnik az utorrent.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#113255) Lauda válasza Tiger. (#113254) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy eltűnik? :F

Vagy ezt csak simán kijelentetted?

[ Szerkesztve ]

(#113256) King Unique válasza Tiger. (#113254) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan mi jelent az, hogy eltűnik, köddé válik, elbújik, elmegy valahova, átvált láthatatlan üzemmódba. vagy mi? :D
Meg ugye milyen formában, csak a tálcáról, vagy az értesítési területen sem látszik az ikonja, netán teljesen bezáródik magától a program? Aztán az antivírus szoftver esetleg nem tiltja le, nem karanténozza? Amúgy meg szvsz inkább qBittorrent.

(#113257) djherby válasza King Unique (#113253) üzenetére


djherby
tag

Ezt a CSM/Legacy/UEFI-t annyira nem vágom. Az biztos, hogy a HDD-re anno Uefi-ben telepítettem. És sztem most az SSD-re is. A sata jól van beállítva. Holnap akkor pótolom a hiányosságomat BIOS részből. :)
Közben lecheckoltam az SSD-n a win legacy-t használ. Akkor gondolom, ha a biost átállítom legacy only-ra, akkor csak az SSD-ről fog csak bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#113258) Tiger. válasza King Unique (#113256) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Vannak ugye a rejtette ikonok jobb alul, ott volt a többi közt egy ideig, utána ott már nem volt, újra el kellett inditanom, és utána is egy ideig volt ott, most ott van a hangerő állító mellett, itt is kb pár napig volt ott, utána eltűnt, azért bosszantó, mert leállítja a seedelést is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#113259) Armagedown válasza eax1650 (#113214) üzenetére


Armagedown
őstag

Találtam hozzá decrypt programot, de a készítői semmi garanciát sem vállalnak a működésére.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#113260) vlevi válasza kezo0 (#113243) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért az AMD chipset drivert, és a hangkártya drivert felraktam. (Az Asus oldaláról, az alaplaphoz tartozókat). Volt előtte az eszközkezelőben 3 sárga kérdőjeles driver, mostmár egy sincs. És kaptam a hanghoz (realtek audio) szép beállítópanelt, Realtek Audio Console néven.

[ Szerkesztve ]

(#113261) norba69 válasza Tiger. (#113258) üzenetére


norba69
senior tag

A bittorrent topicban már egy jó ideje erről (is) megy a diskurzus, a kéretlen velejárók miatt potenciálisan káros tartalomnak minősítette az ms (ha jól értettem a vita hevében a lényeget).

[ Szerkesztve ]

(#113262) Zsoxx válasza Armagedown (#113208) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Én így csináltam.

(#113263) Zsoxx válasza eax1650 (#113214) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#113264) Lauda válasza Tiger. (#113258) üzenetére


Lauda
félisten

Javaslom a 3.0 build 25806-ot, azzal semmi probléma nem lesz.

(#113265) Tiger. válasza Lauda (#113264) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De az régebbi, ráadásul ez a pro változat.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#113266) Lauda válasza Tiger. (#113265) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy érzed.

(#113267) tothjani81


tothjani81
senior tag

Na gyerekek van baj nem kevés. Vettem egy w 10 est. Felraktam ms oldalról pendrive ra feltolba. Hibstlanul ment. A kapott termékkulcs rendbe. Duókhoz regisztrslva.
A gépben van egy 256 ssd és egy 1tb hdd. A hdd n vokt egy 7 ultimate. Vagyis még van is. Beállítom higy ssd ről butoljon de a 7 est tölti be. Oedig az a hdd n van.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113268) Armagedown válasza tothjani81 (#113267) üzenetére


Armagedown
őstag

Le kell húzni telepítéskor a rendszermeghajtón kívül mindent.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#113269) z123456789 válasza Top cat (#113247) üzenetére


z123456789
addikt

:D
Most nem vagyok a gép mellett, de igen. Ilyesmi van benne, ez akkor mit is jelent számomra?
Ki tudnád fejteni? :B Továbbra is menjünk azon az úton, hogy ebbe dugjam át a monitort? (Mihelyst lesz adapterem, vagy DVI kábelem, mondjuk jó hogy megnéztem a monitoron milyen csatlakozók vannak...ja nem. :U )

(#113270) seger válasza z123456789 (#113235) üzenetére


seger
addikt

Nézd meg pl. egy aida-val. Az mit mond?

(#113271) Lauda válasza tothjani81 (#113267) üzenetére


Lauda
félisten

Én feltelepíteném még most melegében újra úgy, hogy csak az ssd van bekötve. Majd utána visszadugod a hdd-t.

(#113272) mezis válasza tothjani81 (#113267) üzenetére


mezis
nagyúr

Az 1TB HDD-re nyomj fel még egy Linux-ot és akkor települni fog egy Grub2 rendszerbetöltő.
Ha szerencséd van, menüből válogathatsz a 3 op. rendszer közül.

mezis

(#113273) Top cat válasza z123456789 (#113269) üzenetére


Top cat
őstag

Ha van külön VGA, az alaplapi automatikusan letiltódik.

Az a DVI kimenet csak egy bővítőkártya az integrálthoz, dualmonitoros megoldáshoz.

A kereséshez írd be ezt Eszközkezelő és nyisd meg.
Nézd meg, hogy mit ír ki a videokártyák alatt.

(#113274) seger válasza mezis (#113272) üzenetére


seger
addikt

Ezt már a w10-nek is meg kellett volna tennie

(#113275) tothjani81


tothjani81
senior tag

Ok. Kihúzom a hdd t. Narad az ssd. És a hdd vel mit kezdjek. Firmatáljam?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113276) Lauda válasza tothjani81 (#113275) üzenetére


Lauda
félisten

Attól függ mi a célod vele. Ha meg szeretnéd tartani a win7-et, maradjon nyugodtan, semmi galibát nem fog okozni.

(#113277) z123456789 válasza Top cat (#113273) üzenetére


z123456789
addikt

Egy db videókártyát ír, szabványos Microsoft Videókártya (valami ilyesmire emlékszem).

(#113278) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

adminnal használom a gépet, auto bejelentkezéssel. be lehet állítani, hogy "pajzsos" beállítás módosításnál és bármely progi telepítekor ne csak egy igen/nem-et kérjen, hanem jelszót is?

(#113279) tothjani81 válasza Lauda (#113276) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nem nem akarom megtartani. Az rajta volt a hdd n ahogy vettem a gépet. A hdd tárolásra kell csak

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113280) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Licenccel kapcsolatban lennének kérdéseim.

Kinti üzleti asztali gépek, illetve laptopokon ott virít általában a Windows licenc matrica.
Most ezt egy vállalkozó vagy vállalkozás ha vesz egy ilyen gépet, persze számlával legálisan használhatja? Már mint a géphez adott licencet a gépen.
Vagy ismét meg kell vennie?

Ha meg kell venni, akkor pl. ezek az olcsó licencek legálisak? Pl. vesz egy W7-et, amit ugye frissíteni lehet w10-re.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#113281) Top cat válasza z123456789 (#113277) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor nem ismeri fel a win10, ezért a standard VGA drivert használja.

Valószínűleg nVidia lesz az. Próbáld meg ezt.

(#113282) Lauda válasza tothjani81 (#113279) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben, ha semmire nincs szükséged a hdd-n lévő adatokból, a win10 lemezkezelőjével törlöd a partíciókat, a felszabadult helyen létrehozol egy egyszerű kötetet és kész vagy.

(#113283) Lauda válasza embe (#113280) üzenetére


Lauda
félisten

Ha frissítesz win7-ről win10-re, az nem lesz legális windows, szóval azt az opciót inkább ne. Amennyiben a géppel együtt jár hivatalosan a windows, akkor természetesen nem kell külön megvenni. Erre nincs is lehetőség, mivel az a gép része. Viszont itt is nézni kell milyen licenc jár hozzá, mert a win7-es licenc hiába jár hozzá, annak a win10-re frissítése már nem lesz legális. Otthonra jó, cégnek nem.

[ Szerkesztve ]

(#113284) Pyttawrx válasza Lauda (#113283) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Telepítésnél is elfogadja a win7 legális kulcsot a win 10. Csak pont a napokban volt egy ilyen gép. Szerintem a megvett legális (nem 1-2 ezer forintos kulcs), az legális is marad nem? :)

(#113285) Lauda válasza Pyttawrx (#113284) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Elfogadja, ettől még nem lesz legális a win10, ha win7/8.1-ről frissítesz.

A cikk megjelenése után a Microsoft arról tájékoztatott miket, hogy a kiskapu valóban működik, de ennek ellenére a fent említett módszerrel telepített Windows 10 nem számít jogtisztának. [link]

[ Szerkesztve ]

(#113286) Cs1csó válasza embe (#113280) üzenetére


Cs1csó
félisten

Simán jó lesz. Tehát a megvásárolt Windows 7 kulccsal aktivált Windows-t utána akár tiszta telepítéssel is lehet Windows 10-re aktiválni.

(#113287) Pyttawrx válasza Lauda (#113285) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendben, köszönöm a megerősítést. :) Bár mint microsoft filozófia nem értek egyet, de megértettem mindent

(#113288) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak a választ!

És a másik kérdésem? Vagyis pl. a linkelt oldalon található licencek rendben lehetnek? Mert található 10eFt. alatt és 50 fölött is licenc a neten.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#113289) King Unique válasza tothjani81 (#113267) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint mégsem sikerült a BIOS-ban megfelelően beállítani, valamint lehet a W10-et sem megfelelően telepíteni. Egy másik válaszban vannak a megfelelő telepítésre vonatkozóan instrukciók, valamint esetedben is kérdés az, ami nemrég másnál is. Ha nem mennek az előbbiek, akkor meg igen, egy másik opció lehet a W10 újratelepítése, annak idejére biztos ami biztos alapon esetleg a HDD-t fizikálisan leválasztani, ha máshogy nem megy, stb.

A HDD tartalmát meg attól függően lehet törölni, hogy meg akarod-e tartani rajta a jelenleg még működő W7-et, vagy sem, van-e rajta fontos adatok tartalmazó partíció, vagy sem. Ha nem és nincsen, akkor sem feltétlen szimpla formázással, pláne hogy a rendszer számára létrehozott kicsi, védett partíciókat a lemezkezelővel nem is lehet, max. egyéb módon. + Ha a nem megfelelő telepítés miatt netán a HDD-re került a W10 számára létrehozott kicsi partíció (példa), akkor megint nem feltétlen kellene azt erővel törölni. Max. akkor, ha sikerült megfelelően telepíteni az SSD-re, azon létrehozva és bootol rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#113290) King Unique válasza embe (#113280) üzenetére


King Unique
titán

Miért ne használhatná, ha gyárilag van hozzájuk Windows-licenc, + számla és azon is szerepel, stb? Itt max. az a kérdés, hogy ha W7/8/8.1 van rajtuk gyárilag és arról történik free upgrade, akkor az jelenleg mennyire lesz legális. Arról már volt szó, ha az ingyenes frissítés hátárideje hivatalosan már rég lejárt, ellenben technikailag továbbra is simán működik, lehet aktiválni 7, 8.1 kulcsokkal a 10-est, mert nem hivatalosan nyilván még mindig hagyja a Microsoft. Persze legutóbb a már linkelt cikk alapján benyögték hivatalos válaszként, hogy bár valóban működik továbbra is, de az úgy mégsem lesz jogtiszta. :D Viszont ez is inkább üzleti, céges felhasználásnál lehet téma, mintsem otthoninál, ahol az utóbbi esetben eddig is kb. k.n.sz.l. kategória volt, oda általában nem jár a BSA. Vagyis ha jogtisztaságot illetően annyira biztosra akarsz menni, hát akkor veszel új W10 licenceket az említett gépekre. Már amelyiken eredetileg W7, 8, 8.1 van, mert ha gyárilag W10, vagy az előbbieknél már korábban, a hivatalos határidőkön belül megtörtént a digitális jogosultság megszerzése W10-re, akkor elvileg nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#113291) Cs1csó válasza embe (#113288) üzenetére


Cs1csó
félisten

Drága, simán van 3k-ért is Windows 10 licenc, keresd azt.

(#113292) Lauda válasza Cs1csó (#113291) üzenetére


Lauda
félisten

És ha a vállakozást netán ellenőrzik, elég lesz a hatóságnak az a licenc? Szerintem nem nagyon.

(#113293) Pyttawrx válasza Cs1csó (#113291) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Utána meg jöhet a büntetés, ha kap eyg ellenőrzést. :)

(#113294) embe válasza King Unique (#113290) üzenetére


embe
nagyúr

Igen itt a lényeg az üzleti felhasználás.
Meg ugye ha számlára veszed a licencet, pl. 1800-ért az Emag oldalán, akkor majd bizonygatják, hogy rosszhiszeműen jártam el?
Mert tudnom kellene, hogy 1800Ft.-ért, még ha számlát is adnak, nem kapok W10 licencet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#113295) Pyttawrx válasza embe (#113294) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan! Ugye A törvény nem ismerete nem mentesít a felelõsségre vonás alól, vagy mifene. :)

(#113296) májkimiki válasza Pyttawrx (#113295) üzenetére


májkimiki
őstag

Ilyen esetben egy sov24-ről vagy lizengo-ról vett liszenc, számlával és refurb matrica (pdf-ben), 15e Ft vételárral. Hogy állja meg a helyét?

(#113297) Pyttawrx válasza májkimiki (#113296) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Magánszemélynél nem lesz gond, viszont én cégnek/vállalkozásnak nem venném meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#113298) King Unique válasza embe (#113294) üzenetére


King Unique
titán

Vagy mondhatod, hogy megtévesztettek, ha eredetileg pl. Retail licencet, kulcsot vettél, ellenben ténylegesen MAK kulcsot kaptál (példa). :D Amúgy a példában szereplő oldal a forrása tudtommal a most említett webáruházban árult kulcsoknak is, vagyis ennyi erővel lehet közvetlenül az előbbitől is vásárolni.
Ha biztosra akarsz menni üzleti felhasználásnál, akkor meg nem feltétlen kell az ilyen feltűnően olcsó kulcsokat erőltetni (otthonra még elmegy), tessék a megszokott forrásból és áron beszerezni, ami lehet drágább lesz, ellenben esetlegesen nem lesz kellemetlen meglepi.

(#113299) embe válasza Pyttawrx (#113295) üzenetére


embe
nagyúr

Amiről Te beszélsz az teljesen más. Köze nincs ehhez...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#113300) Cs1csó válasza Lauda (#113292) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy már korábban is volt róla szó és most ahogy látom Pyttawrx ( köszi) is írtam, otthoni felhasználónak nincs gond vállalatnál lehet.
DE egy vállalkozás PROFITORIENTÁLT cég tehát elvárható, hogy a működéséhez szükséges feltételeket megteremtse, és ha kell egy Windows vagy több Windows licenc azt megvásárolja, hiszen folyamatosan ki van téve különbőző hatósági ellenőrzéseknek. Megjegyzem nagyobb cégénél - több licenc esetén - akár ajánlatot is lehet kérni a Microsoft-tól.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.