Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113451) gerner1 válasza Hosssszu (#113449) üzenetére


gerner1
veterán

Start menüre, megoldás lehet neked is az Open shell, és ~1-3 részletre ad opciót az aero -s megjelenésre...

(#113452) Hosssszu válasza gerner1 (#113451) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen, teszek vele egy próbát. :R

(#113453) King Unique válasza Hosssszu (#113449) üzenetére


King Unique
titán

Az itteni összefoglalóban nyilván nincsen benne, mivel ez nem olyan lényeges a Windows 10-zel kapcsolatban, max. opcionális és szubjektív, egyéni felhasználói igény.

Start menüre ott van pl. az Open-Shell, a korábbi Classic Shell projekt folytatása. De vannak egyéb ingyenes/fizetős alternatívák is.
Aero Glass alternatíva W8.1, 10 rendszerekre meg pl. a Glass8+, amivel ilyen hatást lehet vele elérni, de többeknél felemás volt vele a tapasztalat.
Másik opció Windows 7 témát telepíteni pl. ennek mintájára, de az utóbbi csak példa, más hasonló is szóba jöhet.
Következő lehetőség esetleg megpróbálni megszokni a gyári Start menüt és kinézetet az erőltetett hetesítés helyett.

[ Szerkesztve ]

(#113454) Khaosz55 válasza King Unique (#113450) üzenetére


Khaosz55
addikt

Alaplap változtatás nem lesz hanem az I5-750 SSD-jét amin Win10 van kötöm rá az I3-6100 -ra. Az I3-6100 SSD-je egy másik gépbe került bele. Mind a kettőnek van külön regisztrált win key-e.

(#113455) Lauda válasza Khaosz55 (#113454) üzenetére


Lauda
félisten

Alaplap változás akkor nem lenne, ha az i3 6100-as procit tennéd az i5 750 helyére, ami valljuk be nem fog sikerülni.

az I5-750 SSD-jét amin Win10 van kötöm rá az I3-6100 -ra

Tehát az i5 750 mellett futó win számára az i3 6100-as gép lapja új lesz.

[ Szerkesztve ]

(#113456) Hosssszu válasza King Unique (#113453) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen! :R
Kipróbálom ezeket a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#113457) Zoz válasza Lauda (#113455) üzenetére


Zoz
őstag

"Tehát az i5 750 mellett futó win számára az i3 6100-as gép lapja új lesz."
Viszont ha azon a (számára) új lapon már volt aktiválva korábban megegyező kiadású Win10, akkor amint netet kap szó nélkül beaktiválja magát.

(#113458) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, pár napja játk közben (PUBG) nem jelenik meg a hangerő szabályzás OSD-je. A billentyűmön állítom a hangerőt és böngészés vagy filmezés közben látom az értékeke, de PUBG közben nem. Lehet, hogy a PUBG-vel van a baj? Pár napja még jó volt és nem állítottam semmit.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#113459) wanted5 válasza vlevi (#113447) üzenetére


wanted5
őstag

be volt kapcsolva, most kikapcsoltam, jelezni fogom ha megoldotta a problémát

köszi :R

(#113460) #91202560 válasza Lauda (#113442) üzenetére


#91202560
törölt tag

Köszi, próbálom!
Az azért elég mókás, hogy androidos telóról oldok meg mindent... Iso letöltést, pendrivera írást :DDD

(#113461) #91202560 válasza vlevi (#113444) üzenetére


#91202560
törölt tag

Köszi, ezeket nagyrészt végig vettem, ami kimaradt ránézek amíg jön le az iso... Aztán ha minden kötél szakad linux mintre is rálesek! :DDD

(#113462) zolee001 válasza #91202560 (#113441) üzenetére


zolee001
őstag

A Vista óta (2007) nincs Documents and setting folder,Users mappa vette át a helyét

(#113463) Csupingo válasza zolee001 (#113462) üzenetére


Csupingo
veterán

Win 7-nél még van. :) (Pontosabban már csak egy link, ami az users-be visz. 10-nél is van még ilyen nevű link.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113464) hegegabi80


hegegabi80
addikt

NOs lassan időszerű a win 10-em újratelepítése, pláne hogy intelről most átváltok AM4-re.
WIn7-es kódom van, ezt frissítettem fel 10-re. Egyszer már volt alaplap cserém intelen belül win újratelepítés nélkül, és minden működött tovább nem kellett újra regelni stb.
Lehet-e olyat csinálni, hogy legalább az alap beállításokat átvigyem az új telepítésre. A beállítások szinkronizálása az erre való pl? vagy van valami más megoldás?

(#113465) Khaosz55 válasza Zoz (#113457) üzenetére


Khaosz55
addikt

Na pont ezt akartam kérdezni. Mind a két lapon volt be aktivlálva Win 10. Az volt a kérdésem, ha nem tudom a I3-6100 alaplap Win 10 kulcsát, akkor probléma-e ha rákötöm a I3-6100-as gépre. Tehát, hogy a win 10 észreveszi-e, hogy ez egy aktivált cd keyes alaplap és megváltoztatja vagy kérdni fogjaka újra a cd keyt.

(#113466) King Unique válasza hegegabi80 (#113464) üzenetére


King Unique
titán

Ha Microsoft-fiókkal használod a Windows 10-et, akkor van lehetőség az egyes beállítások szinkronizálására. De ha láthatóan nem feltétlen akarod újratelepíteni a rendszert, akkor miért nem próbálod meg első körben anélkül? Előtte max. lemented, hogy ha esetleg nem menne, akkor vissza lehessen állítani. Meg a Windows 10 jól kezeli a hardverváltozást, nem feltétlen muszáj hardvercsere miatt állandóan újratelepíteni. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#113465) Khaosz55:
Inkább azt írtad volna le, hogy milyen kiadás (Home/Pro/egyéb?) egyik és másik W10. Ha pl. mindkettő azonos és digitális licenc van, akkor annál úgy működhet az újraaktiválás. Másrészt meg pont az a lényeg, hogy nem kell termékkulcsot megadni újratelepítésnél, amit a telepítő is világosan leír. Mármint ugyanazon hardveren nem, max. hardvercsere esetén egy másiknél, de ha a másiknál van ugyanazon kiadásra érvényes digitális licenc, akkor beaktiválódhat automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#113467) zolee001 válasza Csupingo (#113463) üzenetére


zolee001
őstag

A windows 10 ben ott van csak rejtve,kompatibilitási okok miatt

(#113468) hegegabi80 válasza King Unique (#113466) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen tudom ,hogy jól viseli, hiszen először egy asrock H81 chipes alaplap volt, majd lett egy giga h81, aztán jött a jelenlegi Asrock h310. Az elsőnél még win7 volt a másik kettőnél már 10. Sőt még volt egy klónozás is ssd-ről ssd-re. Egyébként audió driver cseréket kellett csinálnom csak. Lementeni már nem fogok semmit szerintem, mert már elég viseltes ez a win, de szerencsére működik rendesen, hanem akkor lehet kicserélem a lapot és cput, aztán rákötöm a win 10-es ssd-t az új konfigra és meglátjuk mi lesz. Ha nem jön össze akkor újrahúzom.

(#113469) vlevi válasza Khaosz55 (#113465) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem kérte újra a kulcsot, a hardveressége után.
W10 szériaszámom nincs, mert én w7-rol frissítettem, meg 2105-ben. Azt adtam meg, elfogadta, azóta újra aktiválva van a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#113470) mezis válasza vlevi (#113469) üzenetére


mezis
nagyúr

"...w7-rol frissítettem, meg 2105-ben."
Üzenet a jövőből. :Y :DDD ;]

mezis

(#113471) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Gondom van kicsit a böngészőkből való letöltéssel, mert nem engedi letölteni a HDDm-re a jelenlegi felhasználómat (you don't have permission to save...).
Emlékszem, hogy küzdöttem már ezzel korábban is, de azt hiszem akkor úgy oldottam meg, hogy aktiváltam a rejtett admin fiókot, és azt használtam, de most már nem szeretnék "átköltözni", erre tud valaki megoldást?

UAC lehúzva a minimumra, usernek admin jogai vannak, böngészőt rendszergazdai módban indítom, de úgyse.
Emlékszem egyszer a HDD owner adatait babráltam meg, de az csak jól össze kuszált mindent.

(#113472) King Unique válasza -FreaK- (#113471) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, azaz azokat kellene megfelelően beállítani a HDD-nél az adott felhasználói csoportra vonatkozóan, saját tulajdonba venni a meghajtót, stb.

(#113473) zolee001 válasza -FreaK- (#113471) üzenetére


zolee001
őstag

takeown /F C:\XXX/R /A /D Y

icacls C:\XXX/reset /T /C /L /Q

Felsö admin csoportra állitja a második defaultra rakja az ACL eket

(#113474) kezo0


kezo0
addikt

Úgy nézem, ezt külön kell leszedni, mert a beépített WU nem kínálja fel opcionális frissítésként sem. Jó ez, kell ez? Mi van, ha nem teszem fel?

Biztonsági Intel mikrokód-frissítések érkeztek Windows 10 alá

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113475) -FreaK- válasza King Unique (#113472) üzenetére


-FreaK-
veterán

+(#113473) zolee001
Köszönöm!
Miután megírtam a HSZ.-t jutott eszembe, hogy persze, hisz év végén alaplap+cpu váltás miatt vettem új Windows-t, és nyilván az már nem ugyan az az owner mint előtte, így mindenképpen át kell állítani. :B

(#113476) hegegabi80 válasza King Unique (#113466) üzenetére


hegegabi80
addikt

Bár lehet még is csak előtte lementem, az a biztos. Hasonló progival csináltam a klónozást is.
Mivel sata ssd-n van a rendszer, de van egy m.2 ssd is. Arra lehet átklónozom a rendszert, és azzal izzítom be az új lapot. Mert ha netán még sem jön be, akkor csak vissza a másik ssd és kész is. De azért lehet megcsinálom a mentést is.
Egyébként igen microsoft fiókkal használom, korábban nem az volt csak helyi fiók, de mivel már cseréltem lapot, ezért megcsináltam a rendes fiókot is. Bár nem igazán kellett lap cserénél bármit is beállítanom.

(#113477) Zoz válasza Khaosz55 (#113465) üzenetére


Zoz
őstag

Észreveszi a cserét, elküldi az alaplap azonosítóját a Microsoft szerverének, onnan visszajön a válasz, hogy ok ehhez a laphoz tartozik Win10. Pont ugyanúgy ahogy ha újratelepítesz egy gépet, és nem írsz be kulcsot. Akkor is a lap alapján aktiválja magát.

Természetesen a most átkerülő Win10 az ugyanolyan (Home vagy Pro) legyen, mint ami most van azon a gépen.

(#113478) wanted5 válasza wanted5 (#113459) üzenetére


wanted5
őstag

ez volt a megoldás, köszi mégegyszer :R

(#113479) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Wifi problémám lenne, tud valaki segíteni?
Dell E6540, win7->win10 átállás, win7-el jól működött, ezért gondolom nem hardver hiba.
A jelenségek (mikor melyik van):
1. mutatja a wifit max. térerővel, de amikor csatlakozna, lemegy 0 térerőre és nem is csatlakozik.
2. max térerővel csatlakozik, de azt írja nincs internet.
3. csatlakozik, internet, minden OK (ez a ritka)
Újraindítás mikor segít mikor nem.
Mindeközben a laptop mellé rakott mobilon tökéletes a wifi, ebből gondolom hogy ez valami win10 probléma, de merre induljak a kereséssel?
köszönöm.

(#113480) #73959936 válasza nihill (#113479) üzenetére


#73959936
törölt tag

tippre driver

(#113481) Cs1csó válasza nihill (#113479) üzenetére


Cs1csó
félisten

Driver gond, de egy dolgot kipróbálhatnál (nálam egy régi notinál 2007 nyári modell) bevált. Tehát: az eszközkezelő - Wifi adapter - Tulajdonságok - na én itt letiltottam az "n" szabvány használatát (kvázi "g"-re kényszerítettem az adaptert) és így - igaz lassabb tempóval - de stabilan megy a wifi, de ez még mindig jobb mint amikor hol elmegy, hol visszajön a jel.

Esetleg megpróbálhatsz egy másik driver-t keresni:
- ha a Windows által felpakoltal használod akkor egy újabbat keresni
- ha manuálisan tettél fe legyet és azzal nem megy akkor töröld - eszközkezelőben - majd indítsdt újra a gépet és a Windows feltelepít egyet magának lehet azzal jobb lesz.

(#113482) zolee001 válasza nihill (#113479) üzenetére


zolee001
őstag

Dell Wireless avagy Intel Wifi van benne?

(#113483) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Van egy érdekesség, ami ugyan nem zavaró, de szeretnék rájönni az okára.
Iroda, 4db win10-es gép hálózatba kötve + 1db. 5 felhasználós office 365 fut mindegyiken ugyanazzal a microsoft fiókkal.
Ha bárki megváltoztatja a gépén az asztali háttérképet, akkor pár órán belül az összes gépen (asztalon) ugyanaz a háttérkép jelenik meg. Az office-ra tippelnék, de nem tudom mi engedélyezi ezt számára.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#113484) Bogyó bá' válasza commanDOS (#113483) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem az Office, hanem a közös Microsoft fiók csinálja. Ki kell kapcsolni az eszközök közötti szinkronizálást - ha egyébként nincs rá feltétlenül szükségetek.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#113485) King Unique válasza Bogyó bá' (#113484) üzenetére


King Unique
titán

Ha mindegyik gépen ugyanazzal a Microsoft-fiókkal van használva a Windows 10 bekapcsolt szinkronizálás mellett, akkor nem meglepő a jelenség. Vagyis ha az a cél, hogy ne legyen szinkronizálva a téma, háttérkép, akkor azt kell kikapcsolni, vagy igény szerint akár a többi opciót is.

(#113486) commanDOS válasza Bogyó bá' (#113484) üzenetére


commanDOS
senior tag

:R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#113487) nihill válasza zolee001 (#113482) üzenetére


nihill
őstag

Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6235

(#113481) csicso82
802.11n Mode
Ezt vegyem le Disabled-re?

(#113488) kezo0 válasza kezo0 (#113474) üzenetére


kezo0
addikt

Erre valaki?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113489) Pyttawrx válasza kezo0 (#113474) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A leírásban is látod mi ez. Nyugodtan tedd fel, sőt ajánlott is. Ha bele esel abba, amikre kijöttek és nem tetted fel, tedd fel.

(#113490) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ha netán még is újra teszem a wint, valami drivert kell/érdemes feltenni? Ugyebár ssd-nél érdemes előtte megnézni a sebességet, és ha hozza a gyárit akkor nem kell a chipset driver.
A vga driver az kell tudom, na meg gondolom ha nem működik a net, meg audió, akkor azt is.

(#113491) Pyttawrx válasza hegegabi80 (#113490) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez az én véleményem. Minden telepítés (előtt) érdemes leszedni a gyártói oldalon lévő megfelelő OS-hez a drivereket. Mindig offline (net nélkül) telepítek, majd pendrivról driverezek, utána engedem net közelbe, ha kell előtte letíltom, hogy a win keressen drivereket, sok galibát okozott ez már. :)

(#113492) Cs1csó válasza nihill (#113487) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, állítsd át DISABLED-re, aztán esetleg egy gép restart és teszteld. Ha nem használ akkor én jelenleg kifogytam a tippekből. Majd most, hogy linkelted a pontos típusát rákeresek biztos mások is panaszkodtak rá és lesz rá megoldás.

Pyttawrx

Ez is lehet egy megoldás. DE nem árt tesztelni. Nekem internet mellett települ a Windows 10 és manuálisan csak ezeket a driver-eket telepítem:
- Nvidia driver
- Realtek HD Audio driver
- Razer Synapse driver

Ennyi, és már lassan 5 éve teszem ezt friss telepítésnél és a gépem stabil, és ez a gyorsabb módszer.
Ezzel arra akartam utalni, HA és amennyiben ez a megoldás nem okoz galibát akkor egyszerűbb és gyorsabb. Amit te csinálsz az pl. az én esetemben (mivel a Windows által telepített driver-ekkel is stabil a gépem) csak fölösleges plusz munka.

[ Szerkesztve ]

(#113493) kezo0 válasza Pyttawrx (#113489) üzenetére


kezo0
addikt

Időközben már feltettem, csak azt nem értem, ha hasznos, akkor ezt miért kell külön levadászni mindenkinek, egy újsághír alapján. Miért nem lehet mondjuk egy havi automatikus WU-s patch-be betenni?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113494) hegegabi80 válasza Pyttawrx (#113491) üzenetére


hegegabi80
addikt

Drivereket én is le szoktam tölteni előre, de nem mindig teszem fel. Mondjuk mostanában ritkán telepítek, kollégáknak sem kellet mostanság.
Sokszor én is net nélkül telepítek pl. melóba, ott nincs netre dugva.
De otthon az enyémet vagy sógoromét netre kapcsolódva telepítettem.

Köszi az infókat. Szerintem marad rajta a net, és akkor meglátjuk, hagyom a win10 okoskodjon egy kicsit. :DD
Audio drivert én is szoktam mindig, mert amit alapból felrak, azon nem lehet mindent jól beállítani, mert csak alap beállítások vannak.

[ Szerkesztve ]

(#113495) Pyttawrx válasza hegegabi80 (#113494) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

azért is vedd le netről még telepíted. mert akkor kés ms fiókot, én sose szoktam csinálni ms fiókot. Viszont miután felment offline a win, utána tenném akkor netre. :)

(#113496) Zoz válasza Pyttawrx (#113495) üzenetére


Zoz
őstag

Csak Home-nál erőszakoskodik, Pro-nál simán lehet helyi fiókot csinálni.

(#113497) King Unique válasza hegegabi80 (#113490) üzenetére


King Unique
titán

Erre nem feltétlen van általános, mindenhova jó séma, mivel hardverfüggő lehet. Alapesetben nem szükséges manuálisan drivereket letölteni és telepíteni, megoldja automatikusan a Windows Update, illetve a Windows telepítése után azokat is telepíti az összesítő és egyéb frissítések mellett. Ha esetleg valamihez nem talált eszközillesztőt, vagy az adott hardvernél javasolt pl. a VGA és audió drivert külön telepíteni előtte, akkor szokás manuálisan azon drivereket felrakni. De lehet másik opcióként akár mindet offline, a hardvergyártó weboldaláról letöltve telepíteni, ha vannak ott Windows 10-hez, illetve az adott Windows 10-verzióhoz (pl. 1909) megfelelő driverek, meg ha az adott hardvernél inkább azokat javasolt használni a WU által letöltött és telepített eszközillesztők helyett. Amúgy meg kipróbálod, aztán kiderül esetedben melyik séma válik be.

(#113495) Pyttawrx:
Igen, kér, ellenben offline valóban nem, mármint a Windows telepítésénél, meg max. Home kiadásnál, mert Pro és felette simán kiválasztható aktív internetkapcsolat mellett is az offline fiók létrehozása. De akár még Home esetében is többször helytelen adatokat megadva a Microsoft-fiók létrehozásánál, vagy legalábbis nemrég nekem sikerült így 1909-es teleptőnél.

(#113498) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Az otthoni masinán is átálltam(volna) W10-re, de hát jön a szopóág (úgy tudtam, de tényleg)
Legújabb 1909 ISO lezúz, szűz telepítés, minden szoftver felpakol, uptodate...
Na, miután ez a bináris hulladék felpakolta az összegző frissítést, azóta ha intézőben jobb egeret nyomok egy mappán (amiben több 10-100 ezer fájl van) és ellenőriztetném a Defenderrel, akkor az ellenőrzés elindul, de onnantól kezdve 2 perc amíg a Firefox (vagy nagyobb cucc, még tovább tart) elindul...
A boot is belassult...

Kérdem Én, hogy ilyen bináris xart mi a faxért adnak ki? :W
(Közel 30 éve rakok össze gépeket/Telepítek/fejlesztek... Szóval NEM USER ERROR...) :(

UI: W8.1 marad, az alá megy az Office 2019 Desktop(adtam a telepítőnek, úgyhogy felmegy ám W8.1 alá is csont nélkül, nem kell nekem 365) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#113499) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#113498) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Defender nem boldogul sok fájllal. A vírusirtó topikban van erről szó.

(#113500) togvau


togvau
senior tag

Ez az okos rendszer, az internethiányos ethernettel, és internetdús wifi eszközzel egyszerre csatlakoztava miért próbálkozik minden egyes weboldal megnyitásakor azon úgy fél percig, hogy lehet nem az etherneten kéne próbálkoznia elérnie az oldalt, hanem a wifi kapcsolaton?
Hogy lehet ezt rendbe rakni azon kívül, hogy disable-re állítom a hálókártyát?

hitler, sztálin, micro usb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.