Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113151) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Ha be vagyok jelentkezve a Microsoft fiókommal a Windowsba, és be van kapcsolva a szinkronizálás, akkor egy esetleges újratelepítéskor az összes (win) beállítás visszaáll, ha bejelentkezem az új Windows-on?
A másik kérdésem az lenne, hogy ha csinálok egy biztonsági mentést, abból az egész rendszer állítható vissza, ahogy most van? (Minden program, beállításaik, stb..)

Köszönöm előre is!
Üdv

(#113152) Lasersailing válasza Lasersailing (#113087) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Erre esetleg valakinek van ötlete?

(#113153) Sati1984


Sati1984
tag

Sziasztok,

Egy nagyon különös hálózati jellegű problémám van a win10-es gépemmel, amit a Router gondok topikba is betettem, de egyre inkább arra terelődik a gyanú, hogy a win10-ben van valahol a probléma gyökere, úgyhogy posztolom:

Adott a szolgáltatótól (Invitel / DIGI között félúton) kapott ZTE ZXHN H168n router, 3 PC, 2 laptop, 2 mobil, és mindenki vígan netezik, kivéve az egyik PC-t. Ez a PC win10-es és kábelen csatlakozik a routerhez, weboldalak nem vagy csak részben jönnek be, és a hálózati hibaelhárítás azt dobálja, hogy "DNS szolgáltató nem található" (néha még azt sem). Teljesen random jön és megy a probléma, mióta október végén ez a modem/router váltott egy régit (most például 20 napig minden nap jó volt!). Néha amikor előjön, akkor a huszadik újraindítás után megjavul, néha aznapra feladom és nem foglalkozom vele többet. Egyébként most, ahogy ezt írom, az egyik laptopon (ami egyébként windows 7-es) szintén kábeles csatlakozással minden megy, miközben a PC-n épp nem jó. A wifis eszközökkel a modem idekerülése óta egy perc probléma nem volt, csak ezzel a PC-vel van valami.

Amit eddig próbáltam:

- Router áramtalanítása, nem segített
- PC újraindítás, nem segített
- ipconfig /flushdns a windowsban - nem segített
- DNS kiszolgáló kézi átállítása a windowsban - nem segített, néha úgy tűnt, hogy segít, de aztán pár tíz perc múlva megint előjött a teljes vagy részleges kimaradás. Legalább húsz különböző DNS-kiszolgálót próbálgattam, hátha meglelem a szent grált, de semmi :W .
- Különböző böngészők - Firefox és Chrome alatt is ugyanez, illetve egyéb programokkal tesztelve, pl. Steam - szintén jön-megy a gond.
- A kábel átdugdosása a router különböző portjaiba - az előbb pont ezt csináltam: megcseréltem a laptop és a PC portját, és a laptopon (pár perc magáhoztérés után) újraindítás nélkül megint megy minden, a PC-n teljesen elment minden, és újraindítás után is csak a hibás állapot állt vissza... :O
- A router felületén minden normálisnak tűnik számomra, itt majd a router topikban esetleg tudnak segíteni, hogy mit nézzek, ami csak ennek a PC-nek a kábeles csatlakozásával kapcsolatban esetleg állítható

Emiatt az összkép miatt mondom, hogy a windows-on belül lehet a probléma A hálózati hibaelhárítás próbálja diagnosztizálni a hibát, és hol arra jut, hogy "DNS-kiszolgáló nem található", hol arra, hogy minden rendben van. Amikor arra jut, hogy minden rendben van, akkor sem jó... A DNS-nél már vagy húsz alternatív DNS-kiszolgálóval próbáltam, nincs megbízható eredmény: néha egy-két oldalbetöltés erejéig ettől megjavulni látszik, aztán megint rossz lesz. Ráadásul a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 párosra is sűrűn azt írja, hogy DNS kiszolgáló nem található, amit erősen kétlek :W

Egy gondolat körvonalazódik most bennem, amit egyértelmű módon meg lehet próbálni: a LAN driver cseréje. Az alaplap egy ASUS B360M PLUS, és próbáltam rá az ASUS hivatalos oldaláról leszedett LAN drivert feltenni (frissebb, mint ami a gépemen van), de az AsusSetup.exe elindítása után csak forgott egyet a kis karika az egérkurzor mellett, és nem történt semmi - rendszergazda módban sem. Telepítettem már pár drivert életemben, de nem tudtam rájönni, ez miért nem megy fel... Az eszközkezelő szerint Realtek PCIe GBE Family Controller driver kell, töltöttem egyet, az látszólag felment, de újraindítás után azonnal ugyanaz a gond jött elő.

Most, amikor 20 napig minden nap jó volt, azt hittem, valahogyan végleg megoldódott, de sajnos úgy tűnik, visszatért, és most ki tudtam tesztelni, hogy tényleg csak ezen a PC-n van gond. Van bármi ötletetek? Honnan tudok szedni tutira jó, friss LAN drivert ehhez a géphez? Esetleg van bármi beállítás, amit összenézhetnék a windows 7-es és windows 10-es gépek között? Köszönök bármi segítséget, mert én már tényleg az ötleteim legeslegvégén járok...

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#113154) King Unique válasza default. (#113151) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ha Microsoft-fiókot használsz és be van kapcsolva az egyes beállítások stb. szinkronizálása, akkor egy újratelepítésnél újból azt a Microsoft-fiókot használva leszinkronizálhatók az ahhoz tartozó tartalmak.

Ha teljes rendszermentést készítesz lemezképfájlba a Windows beépített eszközével, vagy pl. a Macrium Reflect programmal, akkor annak pont az a lényege, hogy 1:1-ben lementi a Windowst, annak éppen aktuális állapotát. Vagyis igen, abból később 1:1-ben visszaállítható lesz a mentett állapot.

[ Szerkesztve ]

(#113155) MegalodonS válasza Lauda (#113147) üzenetére


MegalodonS
őstag

Kosziii :R , de ilyenkor mi van??? :Y
:YEnnyire nyugos vagy csak en vagyok ennyire amator

[ Szerkesztve ]

(#113156) Doky586 válasza MegalodonS (#113155) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Törölgess még egy kicsit. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#113157) MegalodonS válasza Doky586 (#113156) üzenetére


MegalodonS
őstag

Azt mar nem tudom csak a masikat,de az meg kellene vagy mentsem le es az egeszet toroljem??? :Y :Y :Y :Y

(#113158) King Unique válasza MegalodonS (#113155) üzenetére


King Unique
titán

Lásd az előző válasz telepítésre vonatkozó részét. Ahol alapesetben teljesen törölni kellene a célmeghajtót, vagy legalábbis a Windowsnak szánt lemezterületet, ha azon a 195 GB-os partíción jelenleg fontos adatok vannak és nincs hova lementeni. Normál esetben az utóbbinak is működnie kell, meg ha a CSM/ UEFI és MBR/GPT séma passzol. Aztán a felesleges + elemeket (pl. USB-s tárolóeszköz) eltávolítani, szükség esetén újrabootolni a telepítőt, pendrive-ot másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni, stb.

(#113159) #22743424 válasza MegalodonS (#113155) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most az elvileg tiszta 270,4 GB -os lemezre nem akar felmenni a win ha jól látom? Mert azt akkor meg a diskpart segítségével kellene manuális törölni.

[ Szerkesztve ]

(#113160) MegalodonS válasza King Unique (#113158) üzenetére


MegalodonS
őstag

A 270gb particio win 10 alatt formaztam elotte egy laptoppal gondoltam igy egyszerubb lesz.A telepiteskor teljesen ures volt,semmi nem volt rajta!

Akkor megprobalom masik usb portban!!USB 2.0 portban is ugyan ezt csinalja :F

(#113159) cybermanus
Igen win 10 formazassal en sem ertem :(

[ Szerkesztve ]

(#113161) Zoz válasza Sati1984 (#113153) üzenetére


Zoz
őstag

Kábel teljes cseréje a router és gép között volt már?
Ha ez se segít, akkor meg berakni egy plusz hálókártyát és azzal megnézni. Vagy rakni egy wifi adaptert.

(#113162) #22743424 válasza MegalodonS (#113160) üzenetére


#22743424
törölt tag

Húzd le azt a meghajtót amin azt akarod, hogy megmaradjanak az adatok, biztos ami biztos alapon. Majd a win bootolásakor nyomd meg a Shift + F10 gombot. Ekkor megjelenik a parancssori ablak írd be, hogy diskpart ( enter)
list disk ( enter)
select disc 0 ( ahol a 0 a kijelölt lemez, majd enter)
clean (enter)
exit (enter)
És mehet a win telepítés :)

(#113163) Geth válasza liszi70 (#113131) üzenetére


Geth
addikt

Viszont működnek ezek a kulcsok is.
Amíg az aktiválási szám le nem csökken nullára.
Utána nincs az a jogszabály, amitől hirtelen újra elkezdene aktiválni :DD
(xy jogszabály < valóság)

[ Szerkesztve ]

(#113164) Geth válasza #22743424 (#113162) üzenetére


Geth
addikt

disk 0 akart az lenni.
Egyébként remélem mentett előtte, mert Te most letöröltetted vele az egyetlen disket :DD

(#113165) #22743424 válasza Geth (#113164) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az üreset?

(#113166) Geth válasza #22743424 (#113165) üzenetére


Geth
addikt

Drive 0: Partition 1 195/78 Total/Free
Ez nem üres :P

[ Szerkesztve ]

(#113167) Lauda válasza #22743424 (#113162) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetlen meghajtó ez. Ha több meghajtó lenne, akkor drive 0, drive 1 stb...

(#113168) #22743424 válasza Lauda (#113167) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jah de mint írtam is húzza le azt hittem kettő. Akkor másolja ki valahova, mert ez így nem fog menni. A franc ebbe a mobilba .Amúgy azt írtam jelölje ki azt a részt amit törölni kellene. Írhattam volna x,y,z-t is.

(#113169) Geth válasza #22743424 (#113168) üzenetére


Geth
addikt

Kijelölés? A select disk 0 kijelöli a teljes 0. disk-et.

(#113170) #22743424 válasza Geth (#113169) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szemüveg kell nincs mese :W

(#113171) Geth válasza Sati1984 (#113153) üzenetére


Geth
addikt

Telepítettem már pár drivert életemben, de nem tudtam rájönni, ez miért nem megy fel...
Egy driver a hardware id-nál kezdődik (ven_id, dev_id, esetleg subsys) és az .inf+.cat-nál végződik (a többi file az .inf-ből kiolvasható). Az AsusSetup.exe történet rosszul kezdődik :(
Minden más csak sallang és hibalehetőség :)
Egyébként mi volt a gondolat a 20 dns kiszolgáló cserélgetése mögött, ha a többi eszköznek semmi baja nem volt? Hátha a 17. műxik, vagymi?

[ Szerkesztve ]

(#113172) whited


whited
addikt

Sziasztok
Tudna segíteni valaki esetleg a következő problémával?
Van két gép amin külön-külön futnak könyvelő programok és azt szeretném megoldani,hogy amikor az egyik felhasználó dolgozik az egyik gépen de elmenti és ott hagyja, akkor a másik felhasználó a másik gépen ugyanott tudja folytatni a munkát.
A két gép közös routerre van kötve.
A Q10 virtuális asztala itt tudna segíteni, vagy máshonnan kéne elinduljak? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#113173) abdulka1 válasza UnSkilleD (#113125) üzenetére


abdulka1
őstag

Megjött az új kód, ez már jobban tetszik.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#113174) Pyttawrx válasza whited (#113172) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Oszd meg a két könyvelőmappát hálózaton elérhető legyen, majd amelyik gépen futtatni szeretnéd tegyél ki a programnak parancsikont, így mindig onnan indítja, ahova fel van telepítve, vagy hozz létre hálózati meghajtót... stb Persze egyidőben csak egy ember tud benne dolgozni. Gondolom, mivel van két könyvelő progi egyik sem hálózatos.

(#113175) Sati1984 válasza Zoz (#113161) üzenetére


Sati1984
tag

Igen, volt, sajnos az sem vezetett eredményre.

Plusz hálókártya nincs, de tegnap este a posztom után beüzemeltem egy wifi sticket, azzal egyelőre minden rendben van (de ugye a kábellel is volt már 20 napos veretlenségi sorozat, úgyhogy egyelőre óvatos vagyok). Ha azzal is előjön a hibajelenség, akkor kitépem az összes hajam és újrahúzom a wint :DD :O :DD

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#113176) seger válasza Pyttawrx (#113174) üzenetére


seger
addikt

Kérdés melyik könyvelő program. Egyszerre ugyan abban a cégben nem, de külön céget lehet könyvelni

(#113177) seger válasza Sati1984 (#113175) üzenetére


seger
addikt

Próbáld meg a hálózatot alaphelyzetbe állítani gépházban. Lehet segít

(#113178) Pyttawrx válasza seger (#113176) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nez volt a kérdése a kérdezőnek. Az már rájuk tartozik amit te kérdeztél. :)

(#113179) Sati1984 válasza Geth (#113171) üzenetére


Sati1984
tag

Igen, közben megtaláltam a Realtek PCIe GBE Family Controllerhez tartozó .inf-et, az egy pillanat alatt kiírta, hogy a telepítés sikeres, gyanúsan gyorsan, el sem ment közben a jobb alsó sarokban a kábeles kapcsolat ikonja, szóval ezzel sem lettem beljebb. Aztán szedtem egy másikat, egészen pontosan ezt - az ebben lévő Setup.exe pediglen meg se nyikkan, pedig ez a Realtek hivatalos drivere, ha jól tévedek :((( :((

A DNS-cserélgetésből meg azért lett hagyomány, mert amikor legelőször állítottam át az alapról másik DNS-kiszolgáló párosra, akkor 2 óráig teljesen jó volt utána. Így ennek az ismételgetésével próbáltam operálni, de persze a harmadik olyan eset után, amikor semmi sem változott, már rá kellett volna hogy jöjjek, csak úgy voltam vele, hogy hátha mégis... :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#113180) Sati1984 válasza seger (#113177) üzenetére


Sati1984
tag

Ezt semmibe nem kerül megpróbálni... köszi, meglátjuk.

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#113181) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Windows 10 laptop HDMI kimenttel, és erre szeretnék Display porton keresztül minitort csatlakztatni.

A Windows nem ismeri fel a monitort, egy ilyen kábellel
csatlakoztatom.

(#113182) MegalodonS válasza #22743424 (#113162) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom, most huzom le, ne aggodj nem formazok csak ugy :D Utana vegrehajtom, a kiadott parancsaidat :D :D :D :D :D :D

(#113183) seger válasza Pyttawrx (#113178) üzenetére


seger
addikt

De a hsz-emből következtetni lehet, hogy ha xy abbahagyja a munkát de nem lép ki, nem tudja más folytatni, mivel azok az állományok használatban vannak....
Ezért írtam amit írtam, hogy akkor más esetleg más cégel tud foglalkozni....

(#113184) Lauda válasza abdulka1 (#113173) üzenetére


Lauda
félisten

Na ez már rendben van. :K

(#113185) Pyttawrx válasza seger (#113183) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez már emberi figyelmetlenség, zárja be, ez ellen nincs orvosság, főleg egy könyvelőirodába figyelni is kellhet ilyenre, jönnek mennek az ügyfelek ne hagyjunk már nyitva semmi olyat, aminek máshoz köze nincs. Nekem is van könyelő iroda ügyfelem, el van magyarázva nekik ez és megy minden simán :)

Szerk:
És még fennáll a kérdés. hogy hálózatos? Ha igen akkor nincs miről beszélni :)

[ Szerkesztve ]

(#113186) elder troll válasza seger (#113183) üzenetére


elder troll
senior tag

Programfüggő, kulcs-soft szoftvereknél lehet közös sql adatbázisban dolgozni egyszerre, viszont ha egy cégen belül vannak mindketten, akkor csak eltérő naplókba szabad dolgozni (pl.: szállító, pénztár, bank, vegyes, stb). A legrosszabb esetben ugrik egyet a sorszám. El sem tudom képzelni, hogy milyen fapados szoftvernél lehet ilyen kérdés. Tippre csak bénán telepítették (nem "hálózatos" módban).
Szóval első körben szükség lenne a program nevére.

[ Szerkesztve ]

(#113187) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Van itt ez a Win10 licenc, odáig oké hogy OEM.
[link]
Gondolom az a veszély itt nem fenyeget, hogy mennyiségi liszencről lenne szó?

(#113188) Geth válasza májkimiki (#113187) üzenetére


Geth
addikt

Van Retail, OEM, Volume (mennyiségi). Nincs átfedés.
Neked OEM-et ír, ergó nem Retail és nem Volume.

(#113189) májkimiki válasza Geth (#113188) üzenetére


májkimiki
őstag

Akkor ez egy "normális" liszenc.

(#113190) #86564352 válasza abdulka1 (#113173) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem úgy csinálják először küldenek Volume MAK kulcsot, a vevők többsége úgysem tudja megnézni. Akkor néznek nagyokat, amikor a Microsoft lelövi. A néhány reklamálónak másodszorra küldenek retailt, aztán összességében így is profit nekik.

(#113191) Geth válasza #86564352 (#113190) üzenetére


Geth
addikt

Pontosan. Esetleg fifikásabb eladó egy pl. 150-es MAK kulcsot csak 50-szer ad el, így később derül ki a csíny :)

(#113192) #22743424 válasza MegalodonS (#113182) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ok, bakker benn hagytam a munkahelyen a szemüveget. Amúgy megoldódott?? :)

(#113193) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sikerult ;] Mindenkinek nagyon koszonom a gyors segitseget :R :R :R aktivaltam egy £1.99 Win 10 pro-val :D :D

(#113194) #73959936 válasza MegalodonS (#113193) üzenetére


#73959936
törölt tag

Van még attól olcsóbb is, a kérdés csak az, hogy mennyiségi korlátos-e illetve kaptál-e róla számlát ? :U

(#113195) MegalodonS válasza #73959936 (#113194) üzenetére


MegalodonS
őstag

Ettol olcsobb is??Hol :F Szamlat :F az nem adtak :( ???

(#113196) #86564352 válasza Geth (#113191) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jaja! És még akkor sem biztos reklamál a vevő, hanem vesz másikat tőlük. Bekattintja az öt csillagot ebayen és lehet mondani mennyi pozitív értékelés, milyen tuti eladó.

Más: MS fiókkal használom a rendszert, ahogy a Microsoft megálmodta. Valami nem stimmel nálam a tálca órára kattintva előjövő naptár szinkronizációval. Tegnap vettem észre. A bejelentkező képernyőn, a naptár appban és a webes naptárban is látszott a beírt tegnapi esemény ahogy kell, viszont a tálca órán lévőnél nem. Azt írta nincs esemény. Pedig amikor felnyílt a panel még láttam is egy pillanatra a forgó karikát, mintha frissítene. Egy jövő pénteki esemény viszont látszik rendesen ott is. Ez így nem eléggé megbízható, hiába új feature ha máshol kell ellenőrizni. (UWP Edge-nél sem volt mindig 100%-os a kedvencek szinkronizációja, a Chromium Edge-nél már jobb a helyzet)

(#113197) #73959936


#73959936
törölt tag

Pl. itt

:DDD

(#113198) MegalodonS válasza #73959936 (#113197) üzenetére


MegalodonS
őstag

Jol van :D azt hittem valami olcsobbat tudsz :D :D Van total commander is vagy Office esetleg ?? :D :D

(#113199) Lauda válasza MegalodonS (#113193) üzenetére


Lauda
félisten

VL vagy Retail a licenced?

a parancssort adminként indítod és elindítod az slmgr -dli parancsot. Ott kiírja,

[ Szerkesztve ]

(#113200) #73959936 válasza Lauda (#113199) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem tipp: előbbi
(vagy sima generált kulcs)

#113195) MegalodonS

választhatsz olyat is, amiről számlát is kapsz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.