Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113801) zolee001 válasza Clemi (#113800) üzenetére


zolee001
őstag

gugli 1/1 avagy a varázsgönbömböl találtam ki a nagyon eredeti product keyedet?
Telepitesz egy windowst,nem adsz meg kulcsot és ezt a "generic" kulcsot irja be alapból
Az office-od i hasonloan legális lehet

"Most egy aktivációs kódban mi is a ratyi? " Az amit kaptál:-)

(#113802) Lauda válasza Clemi (#113798) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ezzel semmi gond, retail kódot vettél.

(#113803) Clemi válasza zolee001 (#113801) üzenetére


Clemi
veterán

az, hogy telepítésnél nem adtam meg a kulcsot egy dolog, de később aktiválásnál megadtam, és honnan veszed, hogy az a product key-em amit te beírtál? Igen amit leírtál az egy generic kulcs és annak a vége látszik nálam is és pont 20 éve legalább, hogy telepítésnél nem írok be kulcsot, hanem csak később.
Ja és bocs, hogy nem tőled vettem használt kulcsot, hanem mondjuk bérlem ratyi összegért például 1 évre (de amit vettem az pont örök licenc).

(#113804) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

NEtről szedtem egy disk image-et, amit megnyitni próbálok, és arra figyeltem fel a tulajdonság lapon, hogy a windows korlátozza a felhasználhatóságát. Amikor a tiltás feloldására kattintottam, jelezte nekem, hogy rendszergazda jog kell hozzá. el-okéztam, mert rendszergazda jogú felhasználó vagyok, de a művele thibára futott, aminek az okát nem értem. Képernyő részlet:

Mit szokás ilyesmivel kezdeni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#113805) zolee001 válasza Lauda (#113802) üzenetére


zolee001
őstag

Parancsoljatok,,eredeti "Retail" codok az MS töl:-)
Windows 10 Edition Generic Keys
Windows 10 Home YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
Windows 10 Home N 4CPRK-NM3K3-X6XXQ-RXX86-WXCHW
Windows 10 Pro VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Windows 10 Pro N 2B87N-8KFHP-DKV6R-Y2C8J-PKCKT
Windows 10 Pro for Workstations DXG7C-N36C4-C4HTG-X4T3X-2YV77
Windows 10 Pro N for Workstations WYPNQ-8C467-V2W6J-TX4WX-WT2RQ
Windows 10 Pro Education 8PTT6-RNW4C-6V7J2-C2D3X-MHBPB
Windows 10 Pro Education N GJTYN-HDMQY-FRR76-HVGC7-QPF8P
Windows 10 Education YNMGQ-8RYV3-4PGQ3-C8XTP-7CFBY
Windows 10 Education N 84NGF-MHBT6-FXBX8-QWJK7-DRR8H
Windows 10 Enterprise XGVPP-NMH47-7TTHJ-W3FW7-8HV2C
Windows 10 Enterprise N WGGHN-J84D6-QYCPR-T7PJ7-X766F
Windows 10 Enterprise S NK96Y-D9CD8-W44CQ-R8YTK-DYJWX
Windows 10 S 3NF4D-GF9GY-63VKH-QRC3V-7QW8P

(#113806) Lauda válasza zolee001 (#113805) üzenetére


Lauda
félisten

(#113807) zolee001 válasza Clemi (#113803) üzenetére


zolee001
őstag

Ott van a linkelt képeden ,részleges termékkulcs
Én nem kereskedek semmilyen termékkulccsal igy tölem nem vehetsz,feltettél egy kérdést arra válaszoltam
De ha saját szemednek sem hiszel...

(#113808) #12901120 válasza Clemi (#113803) üzenetére


#12901120
törölt tag

Regedit-ben az igazság:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform

BackupProductKeyDefault értéket nézd.

(#113809) Clemi válasza #12901120 (#113808) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt mind értem, és azt is látom, hogy nekem ott egy generic kulcs szerepel. Ez min is változtat? Ha telepítéskor beírom a kapott kulcsot, akkor mi lenne más? Most hogy ott egy generic kulcs van, de a rendszer visszajelzett a kapott kulcs beírása után, hogy "sikeres aktiválás" akkor mi is törént/történik?
Vettem egy retail kulcsot, amit elivleg az aktiváláskor az email címemmel, illetve az MS fiókommal örökre összekötöttem, vagy ez nem igaz?

És igen a regeditben ott a generic key:

De mi más van még ott ami lényeges?

[ Szerkesztve ]

(#113810) liszi70 válasza Clemi (#113809) üzenetére


liszi70
nagyúr

Használni akarod a winedet, vagy kódokat nézegetni? :) Ott van, hogy retail, tök felesleges ennél tovább menni. Használd, semmi gondod nem lesz vele.

(#113811) Clemi válasza liszi70 (#113810) üzenetére


Clemi
veterán

Használom is, és nem én kezdtem el hisztériát és pánikot kelteni az eredeti bejegyzésem után, amiben leírtam, mit és honnan vettem. :R

(#113812) Lauda válasza Clemi (#113809) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam ugyanez a generic kód van bent, dell brand gép alaplapi aktivációval.

(#113813) liszi70 válasza Lauda (#113812) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#113814) Lauda válasza liszi70 (#113813) üzenetére


Lauda
félisten

Én értem a dolgot, csak amiatt írtam, hogy szerintem nem jó a megközelítés a kolléga vásárolt kódja iránt. Semmi gond nincs azzal a kóddal, telepítéskor nem írt be semmit, a win a generic kódot felhasználta. Később beírta a vásárolt retail kódot.

szerk: :R

[ Szerkesztve ]

(#113815) liszi70 válasza Lauda (#113814) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elhiszem, hogy érted, a link csak egy adalék a témához, nem konkrétan neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#113816) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott egy HP Pro x2 612 G1 készülék.
Az 1. és 2. akksit szeretném felcserélni. Tehát, hogy a mostani 2. legyen először merítve.

Hogyan tudnám beállítani? Neten egyelőre nem találtam megoldást.

Köszi szépen.

(#113817) Pyttawrx válasza zsoltip (#113816) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem azt nem tudod megcserélni, max a biosba tudod a belső akksit kikapcsolni. Én még nem találkoztam ilyennel, attól függetlenül hátha más igen. Javasolni is akartam, de látom a HP topikba is feltetted a kérdést, ott kapsz választ remélhetlőleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#113818) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Honnan tudok szerezni frankó WinXP serialt?

Cimbee

(#113819) Laraxior


Laraxior
titán

Nem nagyon engedi a Windows ezt az SSD-t egybevarázsolni? Mivel tudom megcsinálni? Elég ha egy darab partíció az egész :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#113820) vlevi válasza Laraxior (#113819) üzenetére


vlevi
nagyúr

EaseUS partition Master. Abból is az ingyenes verzió is elég.
[link]

(#113821) Pyttawrx válasza Laraxior (#113819) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én a mini partition tool vagy a free macrium-ot használom erre, ha awindows számítógépkezelőben nem megy.

(#113822) Fire/SOUL/CD válasza Laraxior (#113819) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először minden partíciót törölj le róla a lemezkezelővel, haladj az utolsó partíciótól az első felé(hihetetlen, de néha ez is számít a Windows lemezkezelőjének) :DDD
Ha valamiért nem megy a dolog, akkor az alábbiakat teheted.

Admin joggal futtasd a parancssort, majd beírod, hogy DISKPART és enter, majd add ki az alábbi parancsokat.

LIST DISK
SELECT DISK X (ahol X a meghajtód sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
LIST DISK (ezt most csak azért használtam ismét, hogy lásd, hogy valóban a megfelelő eszköz lett-e kijelölve, egy csillag lesz a kijelölt eszköz előtt a listában)
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
FORMAT FS=NTFS QUICK LABEL="LEMEZCIMKE"
EXIT

Fontos!
1. Ügyelj arra, hogy az X valóban a megfelelő meghajtó sorszáma legyen (esetedben az SSD-é), mert a CLEAN parancs nem visszavonható, ha rossz meghajtót adsz meg, arról minden megy a levesbe!
2. Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor használj segédprogramot, amit előttem is javasoltak!
MiniTool Partition Wizard Free
AOMEI Partition Assistant Standard Free
Paragon Partition Manager Free

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#113823) Laraxior


Laraxior
titán

Köszi srácok, sikerült, egyben van a cucc :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#113824) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv srácok!

Ez mitől unatkozik ennyire?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#113825) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Ti felrakjátok a választható frissítéseket a Windows update-ben? Az edge böngészőt hol tudom frissíteni? Ugy tudom kijött valami upgradelt verzió, más az ikonja is.

[ Szerkesztve ]

(#113826) King Unique válasza Laraxior (#113819) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem engedi, mert az egy WinRE, vagyis a rendszer számára létrehozott védett partíció, amit a grafikus lemezkezelő biztonsági okból eleve nem enged törölni. Viszont parancssorban (DiskPart) már simán megoldható, ahogyan külön particionáló programmal is, amiről volt szó egy másik topikban, illetve itt is már említve volt.

(#113827) King Unique válasza SoldierL (#113825) üzenetére


King Unique
titán

Azok telepítése eleve csak opcionális, vagyis nem kötelező telepíteni, mint pl. a legutóbbi KB4532695 is csak választható frissítés. Ha elvileg nagyobb stabilitást akarsz, akkor csak a standard összesítő frissítéseket telepíted, sőt pont ma van patch kedd (hónap 2. keddje), azaz ma is jön majd egy ilyen összesítő frissítés, ami helyi idő szerint este 19:00 órától lesz elérhető. Egyébként én telepíteni szoktam a választható frissítéseket is, de esetember eleve nem téma, mivel be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás, valamint mindig van naprakész biztonsági mentés is a Windowsról.

Ha a régi helyett az új, Chromiumon alapuló Microsoft Edge böngészőt akarod használni, akkor letöltöd és telepíted, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#113828) mezis válasza Cimbee (#113818) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg itt hamarabb kapsz ötletet. Vagy itt.

mezis

(#113829) nubreed válasza SoldierL (#113825) üzenetére


nubreed
veterán

Sosem rakom fel. Csak a biztonsági frissítéseket szoktam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#113830) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ugye jól gondolom, hogy ha a PC-be csak 2 egymástól független SSD van (tehát pl. nincs RAID, meg Intel® Optane™ Memory), az Intel® Rapid Storage Technology (IRST) program teljesen felesleges?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#113831) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ilyen processzor van a gépemben:
[link]
A video driver a Windows updaten keresztül kell, hogy frissüljön?
Nálam még nem fordult elő.
Vagy valahonnan le kell tölteni, s manuálisan telepíteni?

(#113832) Pyttawrx válasza GEPESZ66 (#113831) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Frissül magától, igen. Én viszont a gyártói oldalról szedek le minden drivert, majd telepítem. Volt már rá számos példa hogy a windows driverei nem az igaziak. :D Szoktam tiltani is a driver frissítést ebből kifolyólag,

(#113833) Máté94 válasza GEPESZ66 (#113831) üzenetére


Máté94
addikt

Olyan régi, hogy már csak WU-en keresztül jön rá a driver. Így igen.

(#113834) Pyttawrx válasza Máté94 (#113833) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Neten van hozzá csak keresni kell kb 2-3 perc, de van megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#113835) Máté94 válasza Pyttawrx (#113834) üzenetére


Máté94
addikt

Az Intel oldalán nincs, így technikailag nincs is. Azért mondom, hogy a legjobb az, amit a WU szed le, mert azok nem érhetőek el különálló telepítőként.

Tudom, hisz van otthon egy G620-asunk.

(#113836) Pyttawrx válasza Máté94 (#113835) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, ok. :)

(#113837) Geth válasza VGYke (#113830) üzenetére


Geth
addikt

Ja, a driver lényeges csak, a progi ilyenkor nem kell. Gondolom AHCI-ról van szó.

(#113838) VGYke válasza Geth (#113837) üzenetére


VGYke
addikt

Az alaplapom illesztőprogramjai között csak olyat látok SATA RAID/AHCI alatt, hogy "Intel SATA Preinstall driver (For AHCI / RAID Mode)" és "Intel® Rapid Storage Technology".
Na de az AHCI drivert nem tartalmazza a win10 1903?
Mit javasoltok, mit tegyek? Uninstall Intel® Rapid Storage Technology, majd telepítsem az előbb említett Intel SATA Preinstall driver-t?

Ugye ezek egyike sem tartalmazza az AHCI drivert?


kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#113839) Geth válasza VGYke (#113838) üzenetére


Geth
addikt

A) Ha nincs gond, nem csinálsz semmit :)
B) Letörlöd a progit mivel számodra semmi hasznosat nem tud.
B1) Használod a Windows által felrakott drivert (persze hogy van a Win-ben alapból)
B2) Felrakod csak a drivert, egy lényegesen frissebb változat innen tölthető.
17.8.0.1065 vs gigabyte oldali 17.2.11.1033 de ha a kisverzión belül maradnál, akkor is 17.2.12.1035
Nem muszáj felrakni, én fel szoktam tolni, picit tolhat a sebességen, de elhanyagolható.

A képeken más Intel cuccok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#113840) JohnD


JohnD
tag

Hali!

Az nvidia hivatalos oldaláról game ready drivert a videokártyához telepítendő ez a hibaüzenet fogad és örvendeztet:

"This DCH driver package is not compatible With the currently installed version of Windows. This system is configured to reqiue a Standard driver package. The correct driver can be dowlanded from NVIDIA.com/drivers
by selecting the "Standard" option under the "Windows Driver Type" menu."

Standard (Stúdió?) driver pedig nem elérhető.

Az oprendszer pedig Windows 10 és a telepítendő driver elvileg ahhoz való:

442.19-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.exe

http://uk.download.nvidia.com/Windows/442.19/442.19-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.exe

Mi lehet a gond?

A videokártya Gigabyte Geforce GTX 750 Ti 2GB; az alaplap viszont újabb, ASUS PRIME A320M-K

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#113841) Csupingo válasza JohnD (#113840) üzenetére


Csupingo
veterán

A win teljesen friss? Innen tudsz standard drivert is tölteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113842) svgyula válasza JohnD (#113840) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Van Nvidia fiókod? Ha nincs akkor ez lehet gond! Töltsd le az experience.exe jelentkezz be és jön a "telepíthető driver".

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#113843) JohnD válasza Csupingo (#113841) üzenetére


JohnD
tag

Sikerült egy whql-t a dhc helyett letölteni, megnézzük, milyen.
A Win 10 frissessége - jó kérdés. Valami 2015-ös verzió, de a frissítések engedélyezve vannak.
Hol lehet ezt pontosan megnézni?

(#113844) mpo válasza JohnD (#113843) üzenetére


mpo
veterán

Starton jobb gomb->rendszer

Windows 10 Home
Verzió: 1909
Telepítés dátuma: 2019.05.22.
Buildszáma: 18363.628

Ha érted, akkor már elavult.

(#113845) King Unique válasza JohnD (#113843) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 verzióját az alábbi módon lehet megnézni. Viszont az érdekes, ha 2015-ös verzió, mert annak (1507, 1511) a támogatása, életciklusa a normál kiadásoknál már rég lejárt, max. a 2015-ös Enterprise LTSB aktív még. :D Meg a régebbi, már nem támogatott Windows 10-verzió telepítése után normál esetben a Windows Update-nek előbb-utóbb fel kellene ajánlani a funkciófrissítést egy újabb, támogatott verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#113846) JohnD válasza mpo (#113844) üzenetére


JohnD
tag

mpo és King Unique: köszi az infót, mondjuk magamtól is rá jöhettem volna. :D Elnézést a bagatell kérdésért

[ Szerkesztve ]

(#113847) JohnD válasza King Unique (#113845) üzenetére


JohnD
tag

Arról mi a véleményetek, hogy újabb frissítés vagy akár egy videokártya driver update nem minden esetben jobb? Pl. hogy instabilabb lehet egy újabb. Ill. ez mennyire jellemző? Vagy azért általában célszerű a legújabbakat felrakni? Akár driver, akár Windows frissítés.. már ha összevonható a kettő.. :)

[ Szerkesztve ]

(#113848) vlevi


vlevi
nagyúr

Van arra valami beállítás, hogy a gép újraindításakor NE töltse be újra a megnyitott programokat? Ráadásul elég szelektíven teszi mindezt, mert a böngészőt újra betölti, de pl. levelezőt, Steam klienst azt nem.
Semmi értelmét nem látom, szabadulnék ettől a csodás fícsörtől, ha lehetne.

(#113849) fasyrt


fasyrt
őstag

Kerdes.
Ha van egy müködö w10-em, gepet frissitek (minden megy az ssd es ram kivetelevel) akkor ujra kell huznom / ajanlott a rendszert vagy csak szöszmötöl egy darabig a driverekkel aztan öröm-bodotta?

(#113850) hobizoli


hobizoli
nagyúr

letezik vmi alap multimedias bill driver?
a legutobbi frissites ota eleg furan mukodik a billa gyarto oldalan meg csak UM pdf van, semmi mas

ez egy Gigabyte K85 vilagitos HU USB bill

nem kell nekem mukodjon a csiribiri gombsor, csak CRTL-re ne némuljon el a hang, meg a kuzornyilakra ne alljon le a gep...mert beverek egyet mar a monitorba

ujraraktam az elobb a Win-t 1909-l es ugyanazt csinalja
1903-l normalisan mukodott

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.