Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113301) Pyttawrx válasza embe (#113299) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendben....

(#113302) Lauda válasza Cs1csó (#113300) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oké, csak az elejétől fogva vállakozás számára keres legális windowst. ;)

szerk: Eddig úgy látom nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#113303) Cs1csó válasza Lauda (#113302) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van itt az aprón valaki aki vállalkozásoknak is árul tehát gondolom jogilag megfelelő licenceket őt ajánlottátok már?

(#113304) Csupingo


Csupingo
veterán

Ha már itt tartunk. Céges gépen lévő win-hez kaptunk matricát, de nem ragasztották a házra. Azt kötelező feltennem, vagy őrizhetem az alaplap dobozában is?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113305) Pyttawrx válasza Csupingo (#113304) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ismereteim szerint az a jó ha rá van ragasztva, de igazából ha ott van a dobozba, illetve azonnal rendelkezésre áll, azért még nem büntettek :)

(#113306) #86564352 válasza Csupingo (#113304) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem sem kötelező, elég ha be tudod mutatni.

(#113307) sz.j válasza Cs1csó (#113303) üzenetére


sz.j
nagyúr

Schowo fórumtárs szokott itt az aprón úgy hirdetni, hogy minden szoftver amit árul teljesen legális (Most nem láttam, hogy Win 10-et is árulna, de szokott).
Gondolom nem véletlen a több mint 700 pozitív visszajelzés negatív nélkül ...

A webáruházukban viszont van, igaz nem 1-2 K-ért ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#113308) embe válasza Pyttawrx (#113301) üzenetére


embe
nagyúr

Pl. megveszel egy használt Samu S10-t 190eFt.-ért, amiről kiderül utólag hogy lopott, Te állítod hogy nem tudtad - és ennek ellenkezője nem bizonyítható, akkor minden bizonnyal nem fognak orrgazdasággal begyanúsítani, mivel az eladási árból nem kellett volna gyanakodnod.
De ha ugyanezt a telefont megveszed mondjuk 30eFt.-ért, már elképzelhető hogy megfognak, mert lehet azt mondják, hogy ez annyira irreális ár, hogy tudnod sejtened kellett volna hogy az bűncselekményből származik.
Persze ez sok mindentől függ, vizsgálják az eset körülményeit.

De pl. ha számlával veszek egy kódot, még ha irreálisan is olcsó - mondjuk az Emag oldalán - akkor én joggal feltételezem, hogy ha az ország egyik legnagyobb webshopjában veszek valamit számlára, az legális.

Amit Te írsz, az pl. lehet az, hogy veszel egy dvd filmet. Lemásolod a havernak, és eladod neki.
Ha eljárást indítanak ellened, Te hiába azt mondod, hogy nem tudtad, hogy tilos lemásolni és eladni, el fognak veled szemben járni.
Ebben az esetben áll meg az, amit Te írtál.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#113309) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv!

Win10 1809-es telepítőt hogy vagy honnan tudom leszedni hivatalosan? Csak mert ha MCT-vel szeretném a telepítőt leszedni nincs ott lehetőségem kiválasztani melyik csomagot szeretném. Nekem meg szükségem lenne a legfrissebb 1809 telepítőre.

(#113310) King Unique válasza ЯΞD (#113309) üzenetére


King Unique
titán

Az innen letöltött aktuális MCT alapesetben mindig az aktuális ISO-t tölti le, ami jelenleg a 1909. Vagyis nem meglepő, ha a mostanival nem tudsz 1809-eset letölteni.
Egyébként meg nemrég már volt szó erről, vagyis ha régebbi Windows 10-verziók telepítői kellenek, akkor ott van pl. a TechBench, ami a Microsoft szervereire mutató letöltési linkeket generál, azaz oké. Meg amúgy a topik összefoglalójában is szerepel a letöltési opciók között, vagyis nem újdonság. Viszont ott is 1809-es verziónál a legfrissebb V3-as telepítő a 17763.379 build, ellenben a teljesen naprakész jelenleg a 17763.1012.
Az pedig gondolom megvan, hogy a Home és Pro kiadások esetében a 1809-es verzió életciklusa idén májusban véget ér, vagyis a további támogatáshoz utána majd újabb verzióra kell váltani.

[ Szerkesztve ]

(#113311) ЯΞD válasza King Unique (#113310) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Értem. Hát köszi a segítséget akkor marad a 1909. Csak valahogy játékok alatt a 1809 egyszerűen zökkenőmentes. Míg a legfrissebbel meg egyszerűen nem. Gondoltam csak beképzelem de sajnos nem.

Egy másik kérdés. MS Office 2019 ProPlus. Hogyan tudom egyedileg telepíteni nekem csak excel és word-re lenne szükségem. Találtam valami software-t de az fizetős. Ez komoly? :O

(#113312) Doky586 válasza ЯΞD (#113311) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. Az MS Office az fizetős.

(#113313) ЯΞD válasza Doky586 (#113312) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen tudom. Megvettem amit írtam. De szeretném custom telepíteni. Nem kell minden. És külső más progit találtam arra, hogy egyedileg tudjam telepíteni. Mert alapból nem lehet? Vagy ha lehet akkor miként?

(#113314) #22743424 válasza ЯΞD (#113313) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem lehet csak át kell írni a configuration.xml fájlt amit meg a Office telepítési eszköz (ODT)-vel lehet de szerintem az office topikban jobban tudnak segíteni neked ebben.

(#113315) King Unique válasza ЯΞD (#113311) üzenetére


King Unique
titán

Itt arról van szó, hogy letölthetsz, telepíthetsz, visszaállhatsz akár 1809-es verzióra is, ha >nálad< azon állítólag jobban mennek a játékok, meg technikailag akár a támogatása megszűnése után is használható tovább. Viszont ha utána is akarsz további támogatást, biztonsági, hibajavító stb. frissítéseket, akkor értelemszerűen váltanod kell majd egy újabb, aktíván támogatott verzióra. Meg ilyenkor alapesetben maga a Windows Update is frissíteni fog újabb verzióra, hacsak pl. le nem tiltod (nem javasolt véglegesen). Aztán ha csak 1909-es verziónál van problémád, akkor ott van a 1903 is, ami jelenleg még szintén aktívan támogatott és valamivel hosszabb az életciklusa a 1809-nél. Plusz majd a soron következő 2004-es verzióval is lehet tenni egy próbát, mivel attól hogy nálad a 1909 nem teljesen oké, nem feltétlen jelenti azt, hogy az újabb verziók sem lesznek.

Ha egyedi Office-telepítést akarsz, akkor elvileg van arra is lehetőség + [link], ott az ODT, konfigurációs fájl szerkesztése, stb. De mondjuk egyrészt nem világos miért akkora gond, ha alapértelmezetten az összes alkalmazás telepítve van, ami az adott Office-verziónál és kiadásnál érvényes. Másrészt az sem, hogy ha csak Excel és Word kell, akkor minek a fullos ProPlus verziót megvenni, azt használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#113316) abdulka1 válasza King Unique (#113315) üzenetére


abdulka1
őstag

Bocsi ha félre értettem valamit, de az Office korábbi verzióinál az "Egyéni telepítés" lehetőségre klikkelve, lehetett válogatni a telepítendő alkalmazások között. A 2019-es verzióból ez kimaradt?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#113317) Top cat válasza abdulka1 (#113316) üzenetére


Top cat
őstag

Már a 2016-nál is így volt.

(#113318) King Unique válasza abdulka1 (#113316) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad pontosan melyikre célzol, de az új, C2R telepítőnél alapesetben pont hogy nincsen szelektálási lehetőség, az előbbi válaszban említett módszer kell hozzá, amit pl. az alábbi videó is szemléltet.

(#113319) qqcqqc válasza King Unique (#113318) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem 365pro van, azt kapott a gyerek ingyen, de ott választhattam, hogy mit telepítek fel.

(#113320) abdulka1 válasza King Unique (#113318) üzenetére


abdulka1
őstag

Én még a 2013-as verziót használom, az újabbakhoz nem volt szerencsém.
Viszont láttam egy programot "Office_2013-2019_C2R_Install" név alatt ahol a legújabb verziónál is adott a választási lehetőség.
Értem én, hogy nem az MS készítette, de az ezzel telepített program is aktiválható a meglévő kulcsunkkal.

Ha warez, elnézést kérek, és természetesen töröljétek.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#113321) Khaosz55


Khaosz55
addikt

A régi gépembe raktam a fiam gépéből egy 1 TB-s vinyót, de istennek nem engedi leformázni és a pl a meghajtót D ről E-re átnevezni. Win particíót varázslóval sem enged semmit. Mit csinálok rosszul?

(#113322) tothjani81 válasza King Unique (#113289) üzenetére


tothjani81
senior tag

Na. Mindent a leírás szerint csinálok. Sőt ugyan így csináltam egy laposon is az hibátlan. Most annyit elértem higy nem tölti a 7 est mert letöröltem a telepítőből. A rendszer az ssd n. De semmi nem tölti be a windowst

Ezt írja ki pedig az ssd van kivásztva

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113323) King Unique válasza abdulka1 (#113320) üzenetére


King Unique
titán

Ami a screenshoton van, az egy külön program, annál lehet beállítható úgy, ellenben most a standard C2R telepítőről volt szó. Annál a videóban lévő állapot van az újabb Office-verzióknál, a 2013-asnál volt választási lehetőség, vagy legalábbis ezen videó alapján.

(#113324) abdulka1 válasza King Unique (#113323) üzenetére


abdulka1
őstag

Rendben van, de a programmal látványosan egyszerűbb a telepítés mint a videóban látott módon.
Maga a program nem tartalmazza a programcsomagot, hanem a kívánt összetevőket tölti le.
Igen a 2013-ban még volt, ezért csodálkoztam, hogy már nincs.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#113325) King Unique válasza tothjani81 (#113322) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint mégsem feltétlen mindent úgy, ha be sem bootol és a hibaüzenet alapján nem található megfelelő boot eszköz. Illetve az továbbra sem ismert, hogy milyen telepítésről van szó, ha UEFI-s, akkor ott a Windows Boot Manager, vagy az olyan előtagú meghajtó van-e elsődlegesként beálllítva a BIOS boot menüjében, stb. Aztán hogy szükség esetén próbáltad-e már a rendszerindítás javítását általánosan, vagy ezzel a módszerrel, ha máshogy nem megy.

(#113326) tothjani81


tothjani81
senior tag

F2 nyomva ide hoz. Van valami mss menü is amit nem tudok elővarázsolni?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113327) King Unique válasza Khaosz55 (#113321) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt másik Windows, másik felhasználói fiók, NTFS fájlrendszer, vagyis esetlegesen jogosultsági probléma. Másrészt nem derült ki, hogy particionálás szempontjából mi a helyzet annál a HDD-nél, nincs-e rajta védett rendszerpartíció (akkor így lehet törölni, formázni), nem-e lett esetleg írásvédettként beállítva, stb.

(#113328) tothjani81 válasza tothjani81 (#113326) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ja a kép lemaradt

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113329) tothjani81 válasza King Unique (#113325) üzenetére


tothjani81
senior tag

A notebookon is így csináltam ugyan az a wint 10 ugyan az a pendrive az jó ez meg nem.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113330) Doky586 válasza tothjani81 (#113329) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rossz pendriveot választottál ki. [kép]
Nem úgy ahogy javaslom az aláírásomban..

(#113331) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Ha a pc asztalt kiterjesztem a tévére, akkor nem csak a háttérkép jelenik meg a tévén mint korábban a w7 alatt, hanem a tálcát is átviszi, ami zavaró. Hogy kell ezt megszüntetni, vagyis hogy a tálca maradjon a monitoron ilyen kiterjesztés esetén, és csak a háttérkép, az asztal jelenjen meg a tévén?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113332) Csupingo válasza dethroner (#113331) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem a másolásra nyomtál? Kiterjesztés esetén csak az elsődleges kijelzőn szokott tálca lenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113333) tothjani81 válasza Doky586 (#113330) üzenetére


tothjani81
senior tag

Az uefi van kiválasztva telepítéskor. Dmajd visszaállítom az ssd re a kép már az az állapot.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113334) #22743424 válasza dethroner (#113331) üzenetére


#22743424
törölt tag

Tálca megjelenítése minden képernyőn. Azt kapcsold ki. :)

(#113335) Doky586 válasza tothjani81 (#113333) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod a bios default betöltésén kívül, nem szerepel olyasmi a leírásomban hogy lépj be a biosba és ott bármit is állítgass... :K

[ Szerkesztve ]

(#113336) dethroner válasza #22743424 (#113334) üzenetére


dethroner
veterán

Ott a pont, tényleg be volt kapcsolva ez. De kellett még mást is kattintatni, de lényeg hogy megvan :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113337) paolinho


paolinho
őstag

Tudnátok abban segíteni, hogy miként tudnám megváltoztatni a rendszer felállása során a képernyőn felbukkanó - kvázi beköszönő - email címemet szimplán csak egy névre? Tehát nem a rendszergazda nevet és nem a számítógép nevet szeretném megváltoztatni, csak a betöltés alatt látható nevet.
Ugyanis amikor az asztali gépemet upgrade-eltem 7-ről 10-re, itt simán megmaradt ez a név a Win 7 után, azonban a laptopomra tiszta telepítéssel ment fel a Win 10, és valahogy itt nem találom ennek lehetőségét.
Ellőre is köszi a segítséget!

(#113338) tothjani81 válasza Doky586 (#113335) üzenetére


tothjani81
senior tag

Igen tudom. De ha nem csinálok semmit akor se tölt be meg va előre állítom a z ssd t akkor se.. Viszonyt én a oendrive ot nem így csin@ltam ahogy neked le ven írva. A ms oldalán a windows beszerzésénél ban egy rész ahol nem kel letölteni semmit betolod a pendrive ot és vwgig mész a lépéseken és megccsinálja. A notebookon müködött felment szépen a z asztalin meg nem. Amit felraktam képet a biosról az annyi nem több. Régen telepítgettem de lényegesen több opció volt a biosban.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113339) jeni válasza paolinho (#113337) üzenetére


jeni
félisten

startlap/saját ikonod vagy a gép neve és arra KATT/fiókbeállások módosítása

(#113340) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Win10 alatt az asztalon a káosz elkerülése végett van néhány mappám (5db), amikbe a legfontosabb cuccokat rakom. Az egyik a leggyakrabban használt programok ikonjait tartalmazza + néhány másik meghajtón lévő fájlt tartalmazó mappát parancsikonként. Ez évek óta így van és semmi gond nem is volt eddig. Néhány hete viszont azt csinálja a megnyitáskor, hogy nem látom az ikonokat és azt írja Dolgozunk rajta. Mondanom sem kell, hogy baromi idegesítő, amikor nyitna meg valamit az ember és ezzel kerül szembe. Az elérési útvonalon megy végig a zöld jelzés, mintha valamire rákerestem volna. Az ablak bezárásával sem oldódik meg a helyzet minden esetben elsőre. Ez kb. 10 megnyitásból 2-3x fordul elő.

Valamilyen frissítés ba**hatott be vagy hardveres gond lehet vagy ... ?! Túl sok ikon van a mappában?! El sem tudom képzelni. Egy 1TB-os SSD-m van kétfelé particionálva, a HD Sentinel 100%-os értéket mutat mindenre. Windows Search le van tiltva. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#113341) mpo válasza tylerddd (#113340) üzenetére


mpo
veterán

Próbálj meg egy-kettőt újra legyártani, ha működik, akkor a többit is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#113342) Doky586 válasza tothjani81 (#113338) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mintha kifogásolni akarnám a helyesírásodat, de ha annyira megy neked a számítástechnika mint a nyelvtan akkor jobban jársz ha beviszed a sarki PC szervízbe...

(#113343) lck válasza tylerddd (#113340) üzenetére


lck
senior tag

Ha Windows Defendert használsz, akkor jó eséllyel az ellenőrizgeti hogy van e közötte vírus.
Ha nagyon zavaró akkor külső vírusirtó használata megoldhatja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#113344) tothjani81 válasza Doky586 (#113342) üzenetére


tothjani81
senior tag

Na ettől van herótom. Tanácsot kérek és kioktatást kapok. Ez egy win fórum és nem nyelvtani. De köszönöm, hogy mindig mindenki a helyesírással foglalkozik. Asztalos vagyok nem kocka meg nem programozó. Egy telepítés nem is igényel nagy szakértelmet. A lapost én vettem mindig én telepítettem az enyémet is meg a gyerekét is. Mindketző szűz gép volt csak én nyúltam hozzá. Amit vettem ez egy használt ki tudja hány kézen átment kacathalom. Kb fogom az egészet és lezúzom és veszek egy újat. Új termékkel még sosem volt bajom. A használttal és ebből adódóan a fórumozással már igen. Összefoglalva köszönöm, hogy segítettetek megoldani a problémát.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113345) paolinho válasza jeni (#113339) üzenetére


paolinho
őstag

Itt hol lehet átírni azt, hogy ne email, hanem valami-féle más név jelenjen meg a belépéskor?

(#113346) seger válasza tothjani81 (#113328) üzenetére


seger
addikt

Csinálj egy képet F8 megnyomás utánról. Milyen lehetőséget ad be?

(#113347) Fire/SOUL/CD válasza tothjani81 (#113338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Amit felraktam képet a biosról az annyi nem több. Régen telepítgettem de lényegesen több opció volt a biosban. "
Most is van lényegesebb több beállítási lehetőség, csak ahhoz át kellene kapcsolni Advanced Mode-ra, mert most EZ Mode-ban van a BIOS...(Korábbi képed alapján)
(Jobb felső sarokban katt az Exit/Advanced Mode-ra utána meg Advanced Mode-on újra katt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#113348) tylerddd válasza mpo (#113341) üzenetére


tylerddd
veterán

Mármint, hogy töröljem a parancsikonokat és készítsek újakat? Megpróbálom, köszi!

@ lck Külsős víruskeresőm van, de köszi! Nem tudtam, hogy a WD okozhat ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#113349) tothjani81 válasza seger (#113346) üzenetére


tothjani81
senior tag

F10 re jön be a bios a képen lstható módon.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#113350) tothjani81 válasza Fire/SOUL/CD (#113347) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszönöm a válaszod. Szerintem így már menni fog. Szerintem az advanced módban kell beállítanom, hogy az ssd-t használja. Vagy esetleg van amire még oda kell figyelni az advanced módon belül. Felmerült az is egy hsz ben, hogy melyik portba van dugva az ssd. Mindenképpen van elsődleges port vagy azt is be tudom állítani.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.