Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105701) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Mondjátok : mostanában nálatok is folyton "frissítget" a Win10 ?

Pár hónapos "nyugalom" után kb. egy hete szinte minden nap frissítések jönnek - és persze mivel éjfél körül kapcsolom /kapcsolnám ki a gépet ott virít, hogy "Frissítés és leállítás" ...stb... ("Jó, legyen.. ! -. úgysem lehet megúszni legfeljebb elhalasztani....".Frissítsen, és induljon újra !
(Valamelyik nap kb. 35 percig "készítette elő a frissítést... :O )
Újraindítás / bekapcsolás után telepíti a frissítéseket... "Jó, legyen...!" Végre feláll a W10- mire : "Lenne még néhány frissítés..."
Kb. két "nyugis" nap volt az elmúlt héten, a többin minden nap frissített... :W

Csak nálam van így ? Mért nem lehet egyszerre - egy füst alatt - végigszenvedni...??? :O

Hja kérem ! A Belváros !...

(#105702) Cs1csó válasza jasonka (#105701) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akinek rendesen up to date a rendszer annak semmi extra. Manuálisan is szoktad nézni vagy manuálisan is indítasz keresésést? Mert ha igen akkor előfordulhat, hogy több frissítés is van de ha manuálisan nem nyúlsz a frissítéshez akkor max egy üzenet jelenik meg a tálcán, hogy frissítések vannak és elég a nap végé a start menüben a FŐKAPCSOLÓ résznél a FRISSÍTÉS ÉS LEÁLLÍTÁS opcióra kattintani és magának frissíti amit kell majd leállítja a gépet, ekkor nem kell ott állni mellett várni stb.

(#105703) Doky586 válasza Cs1csó (#105702) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

jasonka nak szántam

Minden hónapban egy héten adják ki a frissítéseket.
Ebben a hónapban ez volt a fissítések kiadásának hete. Ezután 3hét pihenő következik a frissítésekben. (de a vírusirtó frissítései azért naponta jönnek)

[ Szerkesztve ]

(#105704) King Unique válasza jasonka (#105701) üzenetére


King Unique
titán

Általában havonta szokott lenni 1-3 db összesítő frissítés, amiből nem is feltétlen települ mind automatikusan, van hogy a standard patch kedd után megjelent + 1-2 db csak választható. Aztán alkalmanként szokott lenni pl. .NET, Adobe Flash frissítés is, de ezek általában települnek az előbbiekkel együtt. Meg aki a beépített antivírus szoftvert (Windows Defender) használja, max. ahhoz jönnek naponta a WU-n frissítések, de azokat szinte észre sem venni.
Vagyis a lényeg az, hogy a folyamatosan és a naponta frissít a W10 eleve túlzás, ez így általánosan nem igaz, max. a Defender lehet kivétel, de az meg különösebben nem téma ilyen szempontból. Viszont ha valaki sokáig, hónapokig egyáltalán nem frissíti a Windowst, akkor nem meglepő, ha felhalmozódik egy adag. Viszont azokat nem 1 hét alatt, nem napokra lebontva telepíti, hanem lehetőleg egyszerre, vagy max. egy restart után a még fennmaradókat. Legalábbis normál esetben így szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#105705) Zoz válasza jasonka (#105701) üzenetére


Zoz
őstag

"kb. 35 percig "készítette elő a frissítést"
Milyen gép az? SSD-t raktál már bele? Ha nem, akkor épp itt az ideje.

(#105706) vlevi válasza Zoz (#105705) üzenetére


vlevi
nagyúr

Így utólag már nehéz megmondani, de az is lehet, hogy az a 35 perces akár a 1903 volt.

(#105707) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok! Legutóbbi frissítés óta a kedvenc lejátszóm, a PotPlayer nem hajlandó videókat lejátszani. Betölt, majd azonnal ki is lép egy fájl megnyitásánál. MP3-nál nincs gond vele. Töröltem, CC-vel kerestem registry hibákat, megtisztítottam a gépet, feltettem a legújabb PP-t, de ugyanezt csinálja. Valaki másnál van gond videók lejátszásával bármilyen Media Playeren kívüli alkalmazással? Szeretném megtartani a Potit.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#105708) Zοltta


Zοltta
senior tag

Hali, anno volt egy kis program amivel lehetett ellenőrizni ,hogy kompatibilis-e a gép a windows 10 el , de most nem találok ilyet.

Tudnátok mondani egy programot, amivel le lehet ellenőrizni ,hogy kompatibilis-e a hardvereim a windows 10 el ?
köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#105709) movax válasza Zοltta (#105708) üzenetére


movax
őstag

Ha nem 3dfx kártyával meg Cyrix procival tolod, valszeg mindened kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#105710) Zοltta válasza movax (#105709) üzenetére


Zοltta
senior tag

Csak van a családban egy Dell optiplex 760 E8400-as 2 magos procival 4gb rammal, és egy GT 730 as videókarival és arra lennék kíváncsi ,hogy menne-e rajta alaplap, persze gyári Dell.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#105711) Cs1csó válasza Zοltta (#105710) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD egy 2003-as asztali intel pentium 4-esen is Windows 10 fut meg egy 2007 nyári modell Core2duós procis gépen is.

Amúgy jól tudom van ilyen: Windows 10 upgrade checker

Amúgy szinte mindenre települ a kérdés inkább az, hogy mennyire működik majd megfelelően. +1 jokeph erre utaltam, tehát települni fog de lehet lesz valami ami nem működik majd tökéletesen.

Érdekesség: a 2007-es modell notin (2008 tavaszán vettem) a wifi-t dobálta a Windows 10, keresgéltem a neten és lett megoldás:
- letiltottam az "N" szabványt tehát csak G-én dolgozik a wifi és azóta szépen fut (így persze kisebb az elméleti sebesség talán csak 50Mbit és nem 150Mbit de hulladék netem van és böngészére bőven elég az 50Mbit is.

[ Szerkesztve ]

(#105712) jokeph válasza Zοltta (#105710) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem kellene problémát okozzon.

Xeon E3120 & C2D E8400/8500-al is használtam W10x64-et, 4 GB rammal, MSI G41 P25-ös lapban.

Egyedüli "gond", hogy nem volt rendes driver az Intel IGP-hez... attól még böngészni lehetett vele, meg zenét hallgatni is.

GT 730-nak van W10-es drivere, mennie kell rendesen. :K

(#105711) csicso82 :

Kedvenc s775-ös konfigomon kifejezetten jól fut (Xeon X3360 2,83@3,74 + Asus P5E3 Deluxe X38+ICHR9 + 4*2 GB G.Skill Rip Jaws 1600 CL9, természetesen SATA-s SSD-ről élvezhető igazán a W10, R9 380 4 GB Asus Strix VGA-val megtámogatva. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#105713) Doky586 válasza Zοltta (#105708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]

Az én 2004-es P4 gépemen a telepítőlemez sem bootol be mert a proci nem támogatja az NX utasítást. A PAE/NX/SSE2 trió meg nélkülözhetetlen a w10 hez. Coreinfo.exe vel ellenőrizhető.

[ Szerkesztve ]

(#105714) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Tegnap előtt megkaptam a 1903-as frissítést ,ami nagyon szépen tönkre vágta a munkámat (egy zenei szoftver sem indul azóta ,Cubase).
Most újra rakom ismét és szeretném ha egyáltalán nem frissítene a rendszer semmit ,ezt hogyan és hol tudom beállítani?

Köszöntem előre is ,Üdv. :R

(#105715) vlevi válasza Zοltta (#105710) üzenetére


vlevi
nagyúr

E8400 az biztosan megy, nekem itthon volt a szekrény alján egy E5400-as procival, Giga alaplappal, amin G41 video chipset volt, külön videokártya nem volt a gépben.
Működött. Viszont, azt vettem észre, hogy már a YT videókat, egyszerűbb filmeket sem bírta rendesen lejátszani. Nem néztem mélyebben utána, hogy driver probléma volt-e, vagy az a G41-es chipset lett volna képtelen hardveres gyorsítással videót lejátszani?

(#105716) Sub-ZeRo válasza TechN7ne (#105714) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Üdv.

Ugyan ott ahol eddig.
365/ 30 napig tudod eltolni a frissítést és utána megkapod. Szóval az utp kábelt elvágod és minden gond elszáll.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105717) jokeph


jokeph
nagyúr

Lenne egy gondolatom mindenkihez...

Csinált már valaki olyat, hogy W10x64 alatt csinál egy virtuális W10x64-et ? Vagy többet, adott buildokkal, pl. 1607,1703,1809... így vajon megőrizhetőek az adott buildok, nem fognak frissülni ? :U

Működhet ez vajon ? :B

(#105715) vlevi :

G41 Intel IGP-hez (GMA X4500) anno nem találtam rendesen működő W10x64-es drivert, így hagytam a WIN által felrakott illesztőt, 720p-s videókat (YT) jól vitte E8400/8500-al, CPU erőből.

Igaz, nem is törtem magamat annyira.... kísérletezni, meg végképp nem volt hangulatom régebbi W8/7-es driverekkel, hogy hátha...

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#105718) TechN7ne válasza Sub-ZeRo (#105716) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jobban jár az ember ha munkára használja a Windows t ,leveszi az internetröl?

Komolyan mondom ,utoljára ennyire foss az XP volt ,mi van a Microsoft al... :W

(#105719) Geth válasza TechN7ne (#105718) üzenetére


Geth
addikt

Valamit rosszul csinálsz :P

(#105720) Lauda válasza TechN7ne (#105718) üzenetére


Lauda
félisten

Én kb kéthetente készítek mentést a macriummal. Ha bármi gáz lenne visszalövöm két perc alatt a rendszert. Legutóbb, mikor nem akarta telepíteni a frissítéseket, letöltöttem a mikrofos oldaláról a rendszert és azt elindítva frissítettem, tökéletesen működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#105721) Vadasz1 válasza Lauda (#105720) üzenetére


Vadasz1
tag

Sziasztok egy problémám van az Áruházban,nem tudom letöltenni azokat a játékokat ahová hozzá van irva ,hogy a telepitéshez rendszergazda jóváhagyás szükséges ,pedig rendszergazda vagyok ,ilyenkór mit tudok csinálni ,köszi elöre is

[ Szerkesztve ]

(#105722) szazbolha válasza jokeph (#105717) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha a VM-ek kapnak netet, ugyan úgy frissülnek, mint a gazdagép. nekem ez sok problémát okoz...

(#105723) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Egy particionálási problémában szeretném a segítségeteket kérni Windows 10 alatt. Adott egy Dell egybegép, amiben 120-as SSD van. Plussz vinyónak sajna nincs hely, mert ez egy speckó házas pici gép, és az SSD csere sajnos nem opció, szóval ezzel kell beérni. A C meghajtó egy 60 gigás partíciót kapott (tudom, vicc…), ami szépen meg is telt az évek alatt. Jelenleg 2,8 Gb a szabad hely rajta, és bárhogy keresem, 1-2 gigánál több mentett cuccot nem találok rajta, szóval gondolom a Windows hízott így meg az idők során. Szeretném megnövelni a C-t, szóval Win-es lemezkezelőben a D-n lévő üres 20 gigából levágtam 10-et és formázatlanul hagytam. A C méretét akartam megnövelni vele, de a „Kötet kiterjesztése” menü ki van szürkítve. Gondoltam semmi gond, akkor essünk neki Easus Partiton Masterrel, az általában segít, de nem megy. Az Easus már formázott partíciókat olvaszt össze, nem felejtettem el, de nem engedi kiválasztani a 10-eset.
Mi okozza ezt? /Esetleg meg van szabva egy minimum érték a szabad hely mennyiségében, ami alatt ez nem megy?/
Hogyan lehetne hozzáadni azt a 10 gigát a C-hez?
Megoldható ez adatvesztés és win reinstall nélkül?
Válaszotok előre is köszönöm!

(#105724) jasonka válasza Cs1csó (#105702) üzenetére


jasonka
aktív tag

A frissítés automatikusra van állítva, nem szoktam manuálisan frissítéseket keresni.
Az igaz, hogy abban az állásban leáll - csakhogy akkor a következő bekapcsoláskor molyol, hogy "Kis türelmet..." és akkor teszi fel és integrálja a letöltött frissítéseket - jobb (lenne..) túlesni rajta...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#105725) jasonka válasza Doky586 (#105703) üzenetére


jasonka
aktív tag

Akkor - ha jól értem - Te is ezt tapasztaltad...

A vírusirtóm "működés közben" jelez, és egy-két perc alatt frissül, legfeljebb (olykor) újra kell indítani...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#105726) jasonka válasza Zoz (#105705) üzenetére


jasonka
aktív tag

Való igaz, hogy HDD-im vannak - de NEM akarom lecserélni, mert :

- a winchester "megdöglésének" vannak előjelei (különösen, ha van telepítve Hard Disk Sentinel) és fokozatosan romlik el, tehát van idő és lehetőség az adatmentésre, az SSD pedig "X számú" művelet/ciklus után azonnal leáll (legalábbis információim szerint...):
Na persze ez több millió ciklus ugyan- de ki honnan tudja, hogy hánynál tart, hány volt eddig...
- a (számomra) legfőbb érv azonban az "erősen különböző" ár...
(Tudom : többnyire csak az op. rendszert szokták rátenni SSD-re - de hogy-hogy nem - a HDD-nél is valahogy mindig kevés lesz a csak a rendszerre szánt partíció, mert mindenféle "sallangok" jönnek be újra és újra...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#105727) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Meglehet oldani,hogy sima fiókkal futtassak egy programot rendszergazdai jogosultsággal.De úgy hogy ne kérje a jelszót,hanem csak egyszer keljen megadni neki utána megjegyezze a program.

(#105728) mickemoto


mickemoto
őstag

Segítségre lenne szükségem. Egy notebook-ban lecseréltem a hdd-t egy Intel 504 ssd-re és miután pendrive-ról feltelepítettem a Windows 10-et és a pendrive helyett az ssd-ről szeretném indítani a rendszert ezeket a hibaüzeneteket írja ki a gép:

Initializing and establishing link
Media test failure, check cable
Exiting intel boot agent

A rendszer nem indul el. Előtte tökéletesen üzemelt hdd-ről ugyanaz a windows10. Megpróbáltam a régi hdd-vel és azzal sem indul, ugyan ezt írja. Az ssd rendesen rá van dugva a sata csatlakozóra. Valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#105729) Doky586 válasza szilvásbukta (#105723) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha biztosra akarsz menni mutasd a LEMEZkezelőt.

Szerintem töröld (adatmentés azaz usb hdd re sima átmásolás után) a D: partíciót mindenestül és terjeszd ki helyére a C: t ezután..

(#105730) ddmb válasza mickemoto (#105728) üzenetére


ddmb
aktív tag

ez nem valami BIOS-UEFI-MBR-GPT-probléma lesz?...

(#105731) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Ha nem feltétlenül muszáj, nem olvasztanám össze a C-t a D-vel, csakis végső esetben. Szeretném külön partíciónak megtartani őket, még ha csökken is a D mérete. Nem én használom a gépet és fontos adatok vannak rajta, amik állandóan kellenek is. Nem tudok naponta biztonsági mentést csinálni, így jobb nekik külön partíción, ha esetleg lehalna a Win.

(#105732) Döglött Róka válasza szilvásbukta (#105731) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Onedrive, dropbox, googledrive a haverod.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#105733) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van arra megoldás külsős program nélkül, hogy bizonyos felhasználói fiókokból ne lehessen online fizetést alkalmazni?
Arra gondoltam, hogy letiltom talán a banknak a címét, így fizetéskor már nem jön be. Vagy van erre valami más megoldás?
Ha nincs, akkor azt hogyan lehet megoldani, hogy ne érjen el bizonyos weboldalakat az adott fiók felhasználója?

(#105734) szilvásbukta válasza Döglött Róka (#105732) üzenetére


szilvásbukta
tag

Egyik sem ad 30-40 gigát ingyen. A Mega által nyújtott 50 Gb is csak otthonra ingyenes, de ez egy céges gép.

Köszi a tippet amúgy, de én az eredeti kérdésre szeretnék választ kapni, és nem alternatív megoldást.
Miért nem egyesíthető a C a D-ről lecsípett 10 gigával? Megoldható egyáltalán?

Hidd el, a 2 partíció egyesítése meg a felhő nekem is eszembe jutott már, de attól még kíváncsi vagyok a hiba okára, meg arra, hogy mi a konkrét megoldás rá, ugyanis nem először futok ebbe bele, és érdekel...

(#105735) qqcqqc válasza szilvásbukta (#105734) üzenetére


qqcqqc
őstag

Jó lenne látni, hogy a zsugorítás urán hol van a szabad terület. Ha a lemez végén, akkor nem tudod a C-hez adni.

(#105736) King Unique válasza szilvásbukta (#105723) üzenetére


King Unique
titán

A 60 GB körüli rendszerpartíció nem feltétlen olyan kicsi, nekem is van olyan W10-es telepítésem, ahol kb. akkora és X év után is csaknem közel a fele szabad. Meg lehetne nézni, hogy pontosan mi foglal annyit a C-n, lásd a gépházban a tárhelyhasználatot, vagy akár TreeSize és társai külső programokat ilyen célra. Valamint ott a beépített lemezkarbantartó és a tárterületsegéd lemezterület felszabadításához. Plusz szükség esetén akár olyan spéci programok, mint pl. a PatchCleaner. De azért előtte nem ártana tisztázni, hogy a Windows, a programok, vagy az egyes userek által kényszeresen a C-re letöltött és ott tárolt egyéb fájlok foglalják-e a nagy tárhelyet... Ha az utóbbi, akkor értelemszerűen inkább a D-re kellene átmásolni azokat.

A Windows beépített lemezkezelőjével ez esetben eleve nem fogod tudni megoldani a kiterjesztést, mivel az alaplemezként csak akkor tudja, ha közvetlenül a kiterjeszteni kívánt partíció (C) után helyezkedik el a nem lefoglalt (unallocated) terület. Ellenben 3rd party particionáló programmal már igen, azzal hozzá lehetne adni ez esetben is a C-hez a D-ből leválasztott nem lefoglalt területet. Gond max. akkor lehet, ha a kettő között rendszer számára fenntartott partíció (pl. WinRE) van, de programtól függően akár ez esetben is megoldható (példa).

Egyébként meg ha nem te használod a gépet, hanem pl. egy laikus user ismerős, akkor szvsz felesleges volt D partíciót külön létrehozni, pláne egy 120 GB-os SSD, movel úgyis jellemzően erővel mindig a C-t fogja telemásolni... Valamint ez esetben a +10 GB aztán sokat nem oszt, nem szoroz, max. ideiglenesen oldja meg a problémát. Lehet célszerűbb lett volna "egyben" hagyni az a 120 gigát, aztán ha azt is telerakják, akkor vegyenek nagyobb tárolókapacitású SSD-t, vagy mentsék a személyes adatokat külön fizikai lemezre, akár USB-s külső HDD-re, esetleg online tárhelyre, stb.

[ Szerkesztve ]

(#105737) mickemoto válasza ddmb (#105730) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem. Annyi történt hogy valamiért letiltotta biosban az ssd-t telepítés után. Fogalmam sincs miért, de megoldódott.

(#105738) mezis válasza jasonka (#105726) üzenetére


mezis
nagyúr

"a winchester "megdöglésének" vannak előjelei...."
Általában. De ott is előfordul a hirtelen halál.
SSD: remélem hasonló módon pusztul mint pl. egy SD memória kártya: már csak olvasni lehet, írni nem.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#105739) VGYke válasza Lauda (#105688) üzenetére


VGYke
addikt

Előzmény win frissítés. Megvártam a holnapot, ami ma van, annyi változott, hogy eltűnt a sárga jel:

DE! a Windows Update továbbra is abnormálisan működik, csak teker és teker az update és nem történik semmi, még 1 óra múlva sem:

Pedig a keddi frissítés még nincs fent.
Mi lehet a baj és főleg hogy lehet orvosolni?
Az a gyanús, hogy amikor "Gépház / Frissítés és biztonságra" kattintok, egyből előjön a fenti fotó szerinti ablak, nem úgy van hogy van egy szürke mező amire rákkattintva elindul a keresés.
PC 1903-ra tiszta telepítéssel, 06 hónapban lett újra telepítve.
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#105740) szilvásbukta válasza ReSeTer (#105733) üzenetére


szilvásbukta
tag

A weboldalak szűrését általában szerverről szokás, esetleg egy okosabb routerről.

Windows alól talán a csoportházirendben a felhasználó konfigurációját lehetne átnyálazni, de ha van is benne valami, az valószínűleg csak a rendszer böngészőire lesz jó (Edge, Explorer).

Esetleg még a Windows saját családbiztonságával lehet próbálkozni: Gépház / Fiókok / Családtagok és más felhasználók, abban kell családtagként létrehozni egy profilt. Abban tudsz majd netes szűrést beállítani, de sajnos ezzel is az a baj, hogy csak Edge-en és Explorer-en megy. Szóval egy Chrome-mal, Firefox-szal vagy bármilyen másik külsős böngészővel simán megkerülhető, és valószínűbb is, hogy valaki ezeket használja. Max ha le nem tiltod a programok telepítést csoportházirendből, de túl sok macera, és azt tapasztaltam Win 10-nél, hogy van, ami felmegy a tiltás ellenére is (7-nél a felhasználói fiókok felügyeleténél ilyen nem volt..).

Win alól tudtommal kb ennyi... Szerintem nem érdemes innen próbálkozni. Nézz inkább programot rá.

Külsős program esetén az "internetes tartalomszűrő"-t vagy a "szülői felügyelet szoftver"-t kell keresni. Ezekből sokféle van, én a Norton Family-t használtam régebben, az jó volt, de az már nem ingyenes, meg Edge-en nem szűr, mivel nincs rá addonja. Nézz szét googlen, szerintem sokféle van, tuti lesz köztük ingyenes is.

[ Szerkesztve ]

(#105741) -FLY-> válasza VGYke (#105739) üzenetére


-FLY->
őstag

Nálam is volt ilyen, mikor funkció frissítettem, aztán a világnak sem akart utána updatelni.
Rövid keresgélés után nem találtam semmi megoldást a problémára, úgyhogy tiszta telepítés lett belőle (azóta okés).

(#105742) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok egy problémám van az Áruházban,nem tudom letöltenni azokat a játékokat ahová hozzá van irva ,hogy a telepitéshez rendszergazda jóváhagyás szükséges ,pedig rendszergazda vagyok ,ilyenkór mit tudok csinálni ,köszi elöre is.

(#105743) King Unique válasza VGYke (#105739) üzenetére


King Unique
titán

Első körben a Windows leállítása - indítása, vagy újraindítása nem ártana. Ha utána is fennáll a probléma, akkor meg lásd nemrég egy másik válaszban leírt lehetőségeket.

(#105744) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A W7-ben volt olyan lehetőség, hogy egy audió fájlnál jobb egeres kattintásra felbukkanó menüben volt a társítás rész, amiben nem csak lejátszók voltak, hanem a telepített spek programmal is össze lehetett hozni és így egyből elemezte a zenefájlt. Most ilyen nincs, a társításban csak zenelejátszók vannak, meg a lehetőség hogy sok kattogtatás után kiválasztani. A kérdésem, hogy bele lehet-e fabrikálni más telepített programot is ebbe a társítás menübe?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105745) kristof123 válasza kristof123 (#105698) üzenetére


kristof123
őstag

Erre valaki?

(#105746) mezis válasza kristof123 (#105745) üzenetére


mezis
nagyúr

Böngészőt próbáltad eltávolítani és újra installálni ?

mezis

(#105747) szilvásbukta válasza qqcqqc (#105735) üzenetére


szilvásbukta
tag

Ezt meg lehet nézni valamivel?

(#105748) Zοltta válasza jokeph (#105712) üzenetére


Zοltta
senior tag

Köszi :)

Neked is meg a többieknek is !

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#105749) King Unique válasza szilvásbukta (#105747) üzenetére


King Unique
titán

Igen, például a lemezkezelővel. De ha azzal lett zsugorítva, akkor eleve a D után jött létre és azért nem lehet a C-t azzal kiterjeszteni. Ez és a lehetséges megoldás egyébként már le van írva az előző válaszban, vagyis feleslegesek az újabb körök...

(#105750) szilvásbukta válasza King Unique (#105736) üzenetére


szilvásbukta
tag

Köszi a sok hasznos tippet a C teszteléshez!

"A Windows beépített lemezkezelőjével ez esetben eleve nem fogod tudni megoldani a kiterjesztést, mivel az alaplemezként csak akkor tudja, ha közvetlenül a kiterjeszteni kívánt partíció (C) után helyezkedik el a nem lefoglalt (unallocated) terület."

Tehát ha jól veszem ki a szavaidból, akkor (elméletileg) járható út az, hogy:
1. lementek mindent a D-ről külső vinyóra,
2. törlöm a D-t és a 10 gigásat is,
3. létrehozom először 10 gigásat elsőként, így ez lesz rögtön a C után,
4. létrehozom újra a D-t, (vagyis biztonság kedvéért most legyen E, aztán ha minden kész, visszakapja a D betűjelet)
5. egyesítem a C-t a 10 gigás unallocated partícióval,
6. örülök magamnak
? :D

Amúgy többen is használják, mind laikusok, gyakran okoznak is rajta gondot. Ezért éreztem úgy, hogy nagyobb biztonságban vannak az adatok a D-n, ha esetleg a Win meghalna.
Plusz egy olyan esetben lenne még nagyobb létjogosultsága, ha több felhasználói fiók is lenne, mert ez lenne nekik a közös tárhely, a C meg magán.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.