Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105801) saw1114


saw1114
tag

Üdv!azt szeretném kérdezni megtudom valahol nézni,hogy milyen windows 10 fut a gépemen oem vagy retail mert alaplap,proci,memoria cserére készülök.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#105802) bazsi83vp válasza Dragon27 (#105793) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Tűzrókán be lehet állítani magát a böngészőt, hogy csak a ramba írja a netes tartalmat és nem kell ehhez 3rd party program. (link)

De ezen túl mást ne állíts át (pl temp és anyám kínja átirányítása a merevlemezre), azért van az SSD, hogy élvezd a sebességét.
Az asus ramcachét jelen esetben kukázhatod szerintem.

(#105803) Dragon27 válasza Doky586 (#105797) üzenetére


Dragon27
senior tag

+ King Unique,bazsi83vp

RAMCache azért szerettem volna mivel a ram gyorsabb mint egy ssd.... és annyira nem számít a ráírás..
mivel a videónézés közben semmi értelme, hogy ráírja az ssd-re megnézés után úgyis törlődik..
RAMCache nem azért találták ki, hogy az ilyen jellegű dolgokat oda tárolja ... vagy zip kicsomagolás esetén?

King Unique Ennyi üzemidőnél picit soknak éreztem,. Persze, hogy használni akarom vagyis rendesen kihasználni :DDD SSD+ RAMCache elméletileg kevesebb írás nagyobb sebesség.. de gyakorlatban ez nem működik..

bazsi83vp firefox ez még jól jöhet .. Win7-10 eleinte kikapcsoltam 1-2 funkciót, de 5év ssd használat után 1 nappal a garancia leteltével halt meg az ssd :DDD így ezután semmit nem kapcsoltam ki az új (SSD-n) Win10-ben

Csak a 32GB Ram miatt akartam RAMCache használni, de gyakorlatban ez nem működik.

Gyártó szerint:
Az egyedi, intelligens technológiája hatékonyan becache-el egy egész merevlemezt, így kedvenc játékai és alkalmazásai fantasztikus sebességgel futhatnak.
Ennyi üzemidőnél picit soknak érzem az írásmennyiséget, így RAMCache használva :DDD

Win10 semmit nem akarok kikapcsolni,. így legalább kicserélik ha meghalna (garancia.. csere)

[ Szerkesztve ]

(#105804) bazsi83vp válasza Dragon27 (#105803) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

picit idézek: "RAMCache nem azért találták ki, hogy az ilyen jellegű dolgokat oda tárolja ... vagy zip kicsomagolás esetén?"

De, erre is lehet használni, csak akkor be kell állítani, hogy a szoftver ténylegesen oda dolgozzon kitömörítés során. viszont ha nem tömörítesz napi pár 100 gigát, akkor ezzel is kár ökörködni.

Egyébként inkább arra jó, hogy pl a chrome cacheljen oda, vagy épp aki nagy méretű fotókat, videókat szerkeszt és akár napi terabyte-os írást generál, annak nagy segítség.

Picit a windows memóriakezeléséről: A nem használt részeket nem dobja ám el azonnal. Szoktam játszani is. Pl a War Thunder alatt, letolok 3 pályát és 4. alkalommal megint az elsőt kapom, akkor sokkal hamarabb bejön, mint amikor elsőre töltötte be.... szimplán bent maradt a kód nagy része a memóriában.

(#105805) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy laptop javitásra.A gépen Win 8.1 van eredeti.Van olyan lehetőség,hogy rajtalévő Windows serial kódját megtudnám nézni valahol?
Szeretnék ha újratelepiteném a rendszert Win10-re,de a kód levan kopva az alján lévő ragasztól.

Hogy tudnám megnézni vagy milyen progival esetleg? :B

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#105806) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, erre tudnátok megoldást?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105807) Zoz válasza Szabikaa20 (#105805) üzenetére


Zoz
őstag

(#105808) King Unique válasza Szabikaa20 (#105805) üzenetére


King Unique
titán

A W8.1 topikban már kaptál válaszokat, ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést. Ebben a topikban inkább az lett volna a lényeg, hogy a W10 telepítője még mindig elfogadhatja aktiválásnál az eredeti W7, 8.1 kulcsokat, max. arra kell figyelni, hogy a megfelelő kiadás legyen telepítve. De ha az UEFI BIOS-ban van a kulcs, akkor még arra sem, mert eleve az annak megfelelő kiadás lesz kiválasztva a telepítésnél, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#105801) saw1114:
Meg, a pontos verziót és a licenc típusát is. Ha jelentős hardvermódosításra készülsz, akkor esetedben is érvényes az, amiről nemrég volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#105809) bringasisti


bringasisti
őstag

Köszönöm mindenkinek megoldotta

BENEFON DELTA--------N8

(#105810) szazbolha


szazbolha
addikt

Az "lifetime" OEM licenszerkől, annak akit érdekel:
A gépemen egy hivatalos OEM Win10 pro volt telepítve, helyi fiókkal. Teljes hardvercsere (Alaplap+CPU+RAM) volt pár napja, csak az rendszer SSD maradt meg. Az új hardverrel azt írta, hogy nincs aktiválta. Próbáltam aktiválni, de azt írta nem megfelelő a kulcs.
2 nappal később újra próbálkoztam aktiválni és most azt írta hiba a kulcs akltiváláskor.
Az "Aktiválás" ablakban van egy "hibakereső", azt futtattam, a művelet végén újraindítást kért.
Újra indítva és a Windows aktív.
Ezután másik SSD-t raktam a gépbe. Szűz WIN10 telepítés ISO-ból MS fiók nélkül.
A 2. újra indítás után a "Windows aktiválva van".

(#105811) saw1114 válasza King Unique (#105808) üzenetére


saw1114
tag

Megcsináltam a leírtakat Retail channel irt akkor elviegben cserék után is használhatóm Win 10 emet nem kell másikat vennem ha jól tudom.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#105812) TRob1 válasza saw1114 (#105811) üzenetére


TRob1
veterán

Ha MS fiókot használsz, mindegy milyen win10-ed van, utána is fogod tudni használni. Max előfordulhat hogy szükség lesz egy kis segítségre MS supporttól... de nem kell újat venned semmiképp.

¤ R'n'R ¤

(#105813) Murdeer3


Murdeer3
újonc

Sziasztok!

Frissítésnél van az a problémám, hogy amikor újraindítom a gépet a legvégén azt írja, hogy a frissítés sikertelen volt.

Van erre valami megoldás az újratelepítésen kívül?

(#105814) saw1114 válasza TRob1 (#105812) üzenetére


saw1114
tag

szuper és még egy kérdés felrakom windowst bejelenkezek MS fiókkal aktíválodik automatikusan?

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#105815) TRob1 válasza saw1114 (#105814) üzenetére


TRob1
veterán

Elvileg igen. De pont arra írtam MS supportot ha netán mégsem, akkor segítenek.

¤ R'n'R ¤

(#105816) Dragon27 válasza bazsi83vp (#105804) üzenetére


Dragon27
senior tag

RAMCache lekapcsoltam,. ha a windows memóriakezelése ezek szerint bőven megteszi.. RAMCache leállítottam több ram marad a windowsnak :)

[ Szerkesztve ]

(#105817) Szabikaa20 válasza King Unique (#105808) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen ott is feltettem a választ,mert nem tudtam mennyire lesz aktív a két topik... :B És fontos volt tudnom,mert hétfőre már fog kelleni a noti egy lánynak a suliba.És úgy gondoltam egyik helyen biztos segítenek. :))

Nekem a Win 10 Home egy Win 7 Home Edition eredeti kóddal megy.Erre a notira is ezt szeretném feltenni a 8.1-es kódjával.Nem tudtam ez pontosan hogyan működik és ismét nagyon köszi a választ! :)

Zoz: Neked is köszi!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#105818) Cs1csó válasza Szabikaa20 (#105817) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 8.1-es Windows bármikor lehet Windows 10-re frissíteni.

(#105819) Csöves válasza Cs1csó (#105818) üzenetére


Csöves
senior tag

A 3.11 frissíthető 10-re?

Aquila non captat muscas.

(#105820) liszi70


liszi70
nagyúr

Szerettem volna telepíteni egy programot a win10 1903-ra, de a progi hiányolta a net keretrendszer 2.0-ás verzióját. Pedig ott a gépen a 3.5, ami tartalmazza a 2.0 és 3.0 verziót is. Mi lehet ennek az oka? (Gondoltam telepítem a 2.0-át külön, de nem lehet, mert azt írja ki a win, hogy a keretrendszer újabb verziója már telepítve van.)

(#105821) Sub-ZeRo válasza liszi70 (#105820) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Ezt megpróbálod hátha?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105822) Szabikaa20 válasza Cs1csó (#105818) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az oké!Csak 4éves kb a gép és azóta nem volt újratelepítve.Lassú mint a dög és tele van minden sza...(kakival) :)) És akkor már nem a 8.1-est teszem fel,hanem a 10est.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#105823) liszi70 válasza Sub-ZeRo (#105821) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Ezzel én is találkoztam a kereséseim során, de valószerűtlennek tartom, hogy egy 2009-ben kiadott szervizcsomag ne legyen része egy 2019-es win rendszernek, így nem foglalkoztam vele.
Egyébként a konkrét program feltelepítése megoldódott, mert megróbáltam a szoftver eggyel korábbi verzióját feltenni, ami szintén hiányolta a net keretrendszer 2.0-át, viszont ez a verzió felajánlott a programon belül egy letöltési lehetőséget, és így ő telepítette a hiányzó összetevőt. De továbbra is fennáll a kérdésem, hogy mi lehet az oka, hogy meglévő 3.5 net keretrendszer mellett mégsincs 2.0 a windows-ban? :F

[ Szerkesztve ]

(#105824) #93794560 válasza liszi70 (#105823) üzenetére


#93794560
törölt tag

Próbáld ki ezt:

Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások/Windows szolgáltatások be és kikapcsolása.

A megjelenő panelen pipáld ki a 3.5-ös .NET-keretrendszer (a 2.0-s és a 3.0-s verzióval együtt) felirat előtt.

(#105825) liszi70 válasza #93794560 (#105824) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ott a kép, ami mutatja, hogy be van pipálva.

Vagy az alatta szereplő két opciót is be kell pipálni? Mi az a "Windows Communication Foundation HTTP-aktiválás"?

Szerk.: Találtam egy cikket, ami szerint azt a két al-opciót is be kell pipálni. De akkor miért választható al-opcióként szerepel, ha anélkül nem is működik a fő opcióba beírt 2.0? :F

[ Szerkesztve ]

(#105826) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ebbe a topicba való a kérdésem, de úgy gondolom, hogy ti tudjátok megválaszolni.
Szeretnék Windows 10-hez egy olyan programot, amivel le tudom törölni a már nem használt alkalmazásokat, játékokat, úgy hogy minden "szemetet" leszed a gépről.

Google keresés az Ashampoo® UnInstaller 8 terméket hozta fel, mint legkedveltebb termék. Meg tudjátok ezt erősíteni? Esetleg más terméket érdemes használni?

Köszönöm

(#105827) norti válasza smallmer (#105826) üzenetére


norti
addikt

(#105828) liszi70 válasza smallmer (#105826) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pl. a Geek, de többek szerint nem szabad ilyen harmadik féltől származó törlőprogikat használni, mert olyan összetevőket is törölhetnek a rendszerben, amit nem kellene. Úgy olvastam, a win törlője hagy némi szemetet, de legalább nem töröl fontos elemeket.

(#105829) VGYke válasza King Unique (#105743) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Hihetetlen de igaz! A Windows leállítása - indítása (kikapcsolás-bekapcsolás) néha nem ugyan az, mint bekapcsolt állapotban az újraindítása!!! :W
09.13-án utolsó kérdésem ez volt Windows Update kapcsolatban. Azóta kikapcsoltam majd bekapcsoltam a gépet vagy 10-szer, a hiba a mai napig nem szűnt meg.
Olvasva King Unique bejegyzését, kipróbáltam, hogy bekapcsolás után, újra indítom a rendszert.
Láss csodát, minden a helyére került, működik a win update mint a svájci óra.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#105830) liszi70 válasza VGYke (#105829) üzenetére


liszi70
nagyúr

[I]"A Windows leállítása - indítása (kikapcsolás-bekapcsolás) néha nem ugyan az, mint bekapcsolt állapotban az újraindítása!!!"[/I]
Ezt én tudtam, mert olvastam már itt, de nem értem. :D Valaki meg tudja magyarázni, hogy miért van így?

(#105831) Cs1csó válasza Csöves (#105819) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Miért ne: [link]

(#105832) Bogyó bá' válasza Cs1csó (#105831) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amikor a Win95 21. floppyját betolta, akkor elsírtam magam - a nosztalgia miatt! :))

(#105833) csicso82: nekem anno 9. floppylemez volt hibás, azt önmagában fél óráig tartott beolvasnia.... :O

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105833) Cs1csó válasza Bogyó bá' (#105832) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na! Keményebb vagy ennél, csak egy kis könnycsepp jelent meg!

(#105834) #86564352 válasza liszi70 (#105830) üzenetére


#86564352
törölt tag

Leállítás-indítás az alapértelmezett gyorsindítás funkcióval: leálláskor elmenti a kernel, driver stb. állapotokat, indításkor innen tölti vissza, HDD gépeknél van előnye, dual bootnál jobb kikapcsolni mert zárolja a lemezt a másik oprendszer elől

Újraindítás: teljesen tiszta lappal bootol, minden nulláról tölt be

A Windows Update-nek utóbbira van szüksége, nem is az van oda írva állítsa le és kapcsolja be a gépet, hanem indítsa újra.

csicso82: ez a videó hatalmas, gyerekkori emlékek :DD

(#105835) saw1114


saw1114
tag

Köszönöm segítséget TRob1 és King Unique kollégának!

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#105836) Geth válasza liszi70 (#105825) üzenetére


Geth
addikt

De akkor miért választható al-opcióként szerepel, ha anélkül nem is működik a fő opcióba beírt 2.0?
Már hogyne működne, ez marhaság, akkor nem lehetne úgy kiválasztani :DDD
A "titkos" programodnak lehet hogy kellenek azok az opcionális részkomponensek, de ezt ugye a gondolatolvasó társaság tudja csak megmondani.

(#105837) Csöves válasza Cs1csó (#105831) üzenetére


Csöves
senior tag

Nagyon köszönöm!

Most már csak az a kérdés, hogy a DX2-66-os procimmal hány napig tököl.

Aquila non captat muscas.

(#105838) Cs1csó válasza Csöves (#105837) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hardvert nem említetted, szerintem ott az lesz a szűk keresztmetszet, hiányoznak abból a prociból olyan utasításkészletek - így hívják ha jól tudom - amik kellenek a Windows 10-nek.

Az Xp-vel még lehet nem lenne gondja, de a Vista már lehet megfeküdné a gyomrát.

(#105839) deadwing


deadwing
addikt

KB4515384
A felkerülésével megszűnt az Afterburner ill. a RTSS DX9 alatti monitorozás funkciója, és az FSP lockolási lehetősége is. Erre tud valaki megoldást?
Továbbá miután egyszer leszedtem, persze ma megint felrakta magát, pár dolog elbaszódott a tálcán is, művelet központ nem nyílt meg, startra katt után nem működött a keresés, hálózat vagy hangeszköz ikonok sem reagáltak, de ez lehet valami más bug lesz. A DX9 ami igazán idegesítő, pont DX9 játékoknál volt szükségem az fps lockra.

Ezt megköszönném ha megnézné valaki, mert lehet hogy csak az én winem a hibás.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#105840) Cs1csó válasza deadwing (#105839) üzenetére


Cs1csó
félisten

- próbáld futtatni a MSI AB-ét kompatibilitás módban pl. Windows 7-8.
- vagy telepítésd újra komaptibilitás módban az RTSS-est is

(#105841) kristof123 válasza mezis (#105746) üzenetére


kristof123
őstag

Próbáltam már és nem segített. A másik topikban már végigpróbálgattunk sok mindent, de nem vált be. Ezért gondoltam, lehet valami más lesz.

(#105842) #86564352 válasza deadwing (#105839) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem vagy egyedül, vannak beszámolók az általad is említett tünetekre:

Microsoft confirms Windows 10 KB4515384 breaks Start menu
Microsoft confirms Windows 10 KB4515384 breaks audio

Gépházban vissza lehet vonni ezt a frissítést, aztán nyomj rá legyen egy kis szünet.

(#105843) Csöves válasza Cs1csó (#105838) üzenetére


Csöves
senior tag

No, meg a Conner 420MB-os vinyó is lehet lassú neki.

Aquila non captat muscas.

(#105844) pendre54 válasza deadwing (#105839) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam is telepítve van ez az ominózus frissítés, de ilyen gond nincs vele, ugyanis fent van a gépemen a 2003-as első COD, és az MSI AB, és az RTSS is szépen monitorozza, van is vagy 900 fps-em. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#105845) liszi70 válasza #86564352 (#105834) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Leállítás-indítás az alapértelmezett gyorsindítás funkcióval"

Jaaa, tehát a Leállítás és az Újraindítás között csak akkor van különbség, ha a gyorsindítás funkció aktív? Nálam inaktív, mert tanácsotokra kilőttem egy füst alatt a hibernálással, powercfg -h off
Így nálam a Leállítás is olyan, mint az újraindítás, tehát tiszta lappal bootol?

(#105846) Cs1csó válasza liszi70 (#105845) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen

(#105847) deadwing válasza pendre54 (#105844) üzenetére


deadwing
addikt

Aham, csak nálad openglben fut, nem pedig dx9-ben :)

(#105842) twofatcat: most így nyomom, igen...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#105848) Geth válasza liszi70 (#105845) üzenetére


Geth
addikt

Igen, így a lehető leglassabb.

(#105849) Lauda válasza #86564352 (#105834) üzenetére


Lauda
félisten

A hibernálást miért lőtted ki? A hibrid alvás egy rohadt jó dolog. Pillanatok alatt ott van előtted minden ahogy hagytad. Újraindítgatni elég akkor, ha kéri. :)

(#105850) liszi70 válasza Geth (#105836) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Már hogyne működne, ez marhaság, akkor nem lehetne úgy kiválasztani"

Hát ez az, pont ezen csodálkoztam én is. :D

"A "titkos" programodnak lehet hogy kellenek azok az opcionális részkomponensek"

Én egy nyitott könyv vagyok, nincsenek titkaim. :D A SoundForge11-ről van szó. A régebbi változat a SoundForge10, ami szintén hiányolta a 2.0 keretrendszert, de az egy ablakot is dobott hozzá, és le is töltötte ami kellett neki. Ezért fogalmam sincs, hogy az alsó két opció, tehát a "Windows Communication Foundation HTTP-aktiválás" stb. bepipálása megoldotta volna-e a dolgot, biztosította volna-e azokat a "részkomponenseket", amikre a proginak szüksége van. Erre csak a következő tiszta telepítéskor fog fény derülni. :)

"Igen, így a lehető leglassabb."
:D
Nem baj, én ha kikapcsolom teljesen, akkor szeretem azt az érzést, hogy minden alapról indul. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.