Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105851) Geth válasza liszi70 (#105850) üzenetére


Geth
addikt

Én arra tippelek, hogy nem kell, szerintem nem használ wcf-et.
De újratelepítés helyett (uramég), elég ha utánaolvasol.

Ha kikapcsolom teljesen, Nálam is "minden alapról" indul. Ha kikapcsolom :)

[ Szerkesztve ]

(#105852) liszi70 válasza Geth (#105851) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De újratelepítés helyett (uramég), elég ha utánaolvasol."

Csak emiatt nem fogom újratelepíteni (liszi vagyok, nem hülye :) ), hanem majd ha eljön az ideje. Az utánaolvasásról meg annyit, hogy mire megtalálnám azokat az infókat, amik kiderítik, hogy a SoundForge11 miért hiányolja a 2.0-át, és mit csináljak, hogy ne hiányolja, és be kell-e pipálnom hozzá azt a két opciót, azalatt szerintem kétszer újratelepítem a wint. :D

"Ha kikapcsolom teljesen, Nálam is "minden alapról" indul."

Bekapcsolt gyorsindítás funkcióval hogy kell teljesen kikapcsolni?

twofatcat, csicso: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#105853) #86564352


#86564352
törölt tag

(#105854) Geth válasza liszi70 (#105852) üzenetére


Geth
addikt

Pl. Shift gombot nyomvatartod miközben rányomsz a kikapcsolásra.
De most már kezdem elhinni hogy tényleg gyorsabban rakod újra a Win-t, minthogy utánaolvasnál valaminek :)

(#105855) Doky586 válasza liszi70 (#105845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leállításkor pl a HDD, SSD-k indítási számlálója nő 1el, míg ujraindításkor nem. Tehát ilyen hardverek szempontjából (is) van különbség.

(#105856) andaman


andaman
tag

Üdv.
W7-ről maradt ESET Internet Sacurity-t (2 gépes érvényes licencem van) telepítsem a W10-re, vagy elég a W10 beépített védelme minden szempontból?

The man is a snowflake on the river.

(#105857) Lauda válasza andaman (#105856) üzenetére


Lauda
félisten

Elég, nagyon jó a win10 védelme.

(#105858) andaman válasza Lauda (#105857) üzenetére


andaman
tag

Köszönöm.
Decemberben lejárnak az ESET licencek amúgy is.

The man is a snowflake on the river.

(#105859) andaman válasza VGYke (#105700) üzenetére


andaman
tag

Köszönöm, így már tisztább a kép.

The man is a snowflake on the river.

(#105860) liszi70 válasza Geth (#105854) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Shift gombot nyomvatartod miközben rányomsz a kikapcsolásra."
Na de melyik shift gombot ? A bal oldalit, vagy a kicsit hosszabb jobb oldalit? :F :DDD :DDD

(#105855) Doky586 Kösz, ezt se tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#105861) liszi70 válasza Lauda (#105849) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt gondolom nekem szántad. :)
"A hibernálást miért lőtted ki? A hibrid alvás egy rohadt jó dolog. Pillanatok alatt ott van előtted minden ahogy hagytad....."

Azért lőttem ki a hibernálást, mert sosem használtam, helyette 90%-ban alvásba küldöm a gépet. Annál is pillanatok alatt ott van minden előttem, és nem igényel plusz helyet a fenntartása.
A maradék 10% a teljes kikapcsolás, amikor tudom, hogy hosszú ideig nem fogom bekapcsolni, vagy valamiért szeretném, ha resetelné a rendszert. (Pl. amikor hot plug kapcsolok be adattároló hdd-ket, viszont kikapcsolni már nem akarom/merem őket működés közben, így leállításkor inkább a teljes kikapcsolást választom, és akkor használom a billenőkapcsolót. :) )

[ Szerkesztve ]

(#105862) Lauda válasza liszi70 (#105861) üzenetére


Lauda
félisten

Értem. :) Az alvó állapotot csak akkor tudja az ember használni, ha áram alatt marad a gép. A hibrid alvás viszont akkor is működik, ha áramtalanítasz mindent. :)

(#105863) King Unique válasza VGYke (#105829) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad alapértelmezetten be volt kapcsolva a gyorsindítás, akkor nem ugyanaz eredményében a kettő. De az egyrészt kikapcsolható, másrészt nem is feltétlen kell teljesen, mert bekapcsolt állapotban a shiftes módszerrel is lehet teljes leállítást csinálni. Harmadrészt meg ott van a restart lehetősége is, ami eleve újraindítást csinál az előbbi be- és kikapcsolt állapotától függetlenül.
Egyébként nem hiába szokták mondani, hogy a Windowsnak olykor nem árt egy újraindítás. :)) De azt hittem ezen már rég túl vagy, sőt ilyenkor első körben eleve ezzel kellett volna kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#105864) Geth válasza liszi70 (#105861) üzenetére


Geth
addikt

Végül is így csak a hot plug feature fele veszti értelmét :D

Hibernálás nélkül marad a ups vagy az ima hogy ne legyen áramszünet.

[ Szerkesztve ]

(#105865) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Nagyon nagy segítségre volna szükségem. Ugye korábban kínlódtam azzal hogy a MS fiókkal vagy a helyi fiókkal lépjek-e be, aztán egy leírás alapján úgy döntöttem hogy törlöm a gépről a helyi fiókok, maradjon a MS fiók és a pinkódos bejelentkezés. A számítógépkezelésben töröltem is az egyiket, ami annak tűnt. Nos, valami mást töröltem, mint amit akartam. Csak nagy kínlódva, sok próbálkozás után tudtam valahogy belépni a windowsba, fogalmam sincs hogy végülis a helyi vagy a MS fiókot töröltem. Most már kínlódtam vele annyit, hogy elvileg be tudok mindkét fiókkal, de egyik se úgy tölti be a rendszert ahogy korábban. Érts úgy, hogy hiányoznak programok, játék mentések.
Mi a francot csináltam, és hogyan lehetne visszacsinálni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105866) zolee001 válasza dethroner (#105865) üzenetére


zolee001
őstag

A user profile törlésének ez a következménye igy nem kell csodálkozni ha eltüntek az adatok
Egyszerübb lenne szakember kezébe adni a gépet vagy reinstall mert sacc/kb a végét járja a leirtak alapján a rendszer

(#105867) dethroner válasza zolee001 (#105866) üzenetére


dethroner
veterán

Volt egy fiók a kodi lejátszó miatt, volt egy vendég fiók és azt hiszem a nevemre szólóan 2 fiók, abból az egyiket a helyi (gmail címes) fióknak gondoltam, másikat meg ami szintén nagyon hasonló néven futott azt meg MS fióknak. Azt gondoltam hogy a helyik fiókot szüntetem meg a gépen, és szólt is hogy ez egy rendszergazdai fiók és csak akkor töröljem ha van másik ilyen a gépen, és mivel úgy gondoltam hogy persze van, a MS fiók ugye, így töröltem. :W Aztán amikor végre be tudtam valahogy lépni, látom hogy csak vendég fiók, az összes alkalmazás mintha frissen lenne telepítve stb. Ha elvileg legtöbbször a MS fiókkal léptem be korábban, akkor vissza lehet valahogy csinálni az előző állapotot? Fel lehet venni a gépre ezt a fiókot úgy, hogy minden program úgy működjön, beállítások és mentések ügyében, ahogy ezt megelőzően?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105868) zolee001 válasza dethroner (#105867) üzenetére


zolee001
őstag

System restore pl

(#105869) Cs1csó válasza zolee001 (#105866) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 (persze én alapban szeretem a reinstallálást ;] )
Túl sok, és zavaros hiba, nekem olyan se füle se farka az egész.

(tegnap átmentem a szomszédhoz mert jött valami nagy adag frissítés és Skype-on hol működött a webkamera hol nem automatikusan nem indult csak manuálisan, ahogy láttam valami halasztott frissítések tömkelege települt de nem minden úgyhogy ha lúd legyen kövér a maradékot is feltoltam rá majd gép restart de nem volt jó, frissítettem a kamera driver-t és megjavult persze lehet a Skype újratelepítése is megoldhatta volna az pl. ha jól láttam UWP-és megoldás volt azokhoz meg nem értek. + azt írta oldalt egy üzenetben hogy az otthoni csoport le van tiltva (hogy minek? passz :DDD ) na lényeg megjavult és inkább nem bolygattam tovább.

..... pedig úgy újratelepítettem volna :))

[ Szerkesztve ]

(#105870) Geth válasza Cs1csó (#105869) üzenetére


Geth
addikt

Neked az is jó ha más telepít újra, vagy csak akkor jó ha Te csinálod? :DD

(#105871) szazbolha válasza #86564352 (#105853) üzenetére


szazbolha
addikt

Itt egy összehasonlítás NordVPN és Hamatchi-ról? [link]
A Hamatchi akkor éri meg ha 5-nál több gép csatlakozik egyszerre, vagy ingyenes verzió, ha 5-nél kevesebb a csatlakozás.

(#105872) Cs1csó válasza Geth (#105870) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem az is jó ha nézhetem :DDD

(#105873) dethroner válasza Cs1csó (#105869) üzenetére


dethroner
veterán

Nem annyira sefülesefarka ez. Úgy néz ki, töröltem a rendszergazda fiókot. Most amikor bekapcsolom a gépet, ez az ablak töltődik be:

Megnyomom az OK gombot, akkor kapom ezt az ablakot:


Bal oldalon látszik hogy megvan a két fiók, itt ez most a helyi fióknak nevezett gmail címmel bejelentkező, majd itt a következő kép, ami akkor van ha kiválasztom oldalt a másik fiókot:


Be tudok lépni, de amikor a start menüben megnézem a fiókbeállítási lehetőséget, vendégnek mutatja. Ezt a vendégnek nevezett fiókot sose használtam korábban, megvan benne a telepített programok egy része, de minden alapon, semmi személyre szabott beállítás. És leginkább az bosszant hogy egy játéknak a mentései is eltűntek. Ha korábban szóba került hogy azért jó a MS fiók, mert azzal bejelentkezve az összes személyes beállításom elmenti, akkor vissza tudom én ezt a MS fiókból valahogy állítani?

És rendszergazdai jog nélkül rendszervisszaállítást se tudok csinálni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105874) #86564352 válasza dethroner (#105873) üzenetére


#86564352
törölt tag

A "zolta" jelszavát helyesen írod be amikor kéri? Egyébként én itt már inkább fognék egy Ubuntu vagy Linux Mint Live USB-t és arról bootolva kikotorásznám ami kell cucc lementeném. Aztán Windows reinstall normálisan, mert ki tudja mi lett itt összekutyulva.

[ Szerkesztve ]

(#105875) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok! Eddig még nem vettem oprendszert, mert az egyetem biztosította a Win10-et, azonban ez lejárt. Ha újra akarom telepíteni, akkor már nem tudnám. Hamarosan veszek egy notebookot is, nem biztos, hogy járni fog mellé.
Az lenne a kérdésem, hogy egy Windows 10 vásárlása milyen használatot enged meg? A licenszt, amit veszek, lehet két gépen egyszerre használni? Van egy bizonyos telepítési limit, hogy pl háromszor telepíthetem fel/újra? Én általában 1-2 évente újratelepítem a rendszert, mert vagy új hardvert veszek, vagy kezd valami gond lenni, vírus, stb. Remélem, hogy korlátlan feltelepítéssel adják.

(#105876) Gallac


Gallac
senior tag

A 1903 verzió frissülés óta baromi lassú a boot idő.. másnál volt hasonló jelenség? 😯

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#105877) Bogyó bá' válasza Citroware (#105875) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A - tetszés szerinti számú - újratelepítés nem gond, a hardverhez / illetve a Microsoft fiókodhoz kötődik (a legelső aktiváláskor). A "közforgalmú" Windows licenc az egy gépre szól.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105878) Citroware válasza Bogyó bá' (#105877) üzenetére


Citroware
addikt

Az feltűnt, hogy amikor legutóbb újratelepítettem, akkor nem kért új kulcsot, pedig alaplaptól kezdve szinte mindent cseréltem, tehát akkor gondolom az SSD-hez kötődött. A gond az, hogy hamarosan pont ezt az SSD-t le szeretném cserélni a PC-mből. Na de akkor akárhányszor meghajtót cserélnék, mindig új Windowst kell venni? Pl tönkremegy az SSD. Másik SSD-re már nem telepíthetem, mert azt más gépnek fogja hinni?

(#105879) Bogyó bá' válasza Citroware (#105878) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Biztos hogy nem az SSD-hez kötődik, hanem az alaplaphoz szokták kapcsolni.
Szerintem nekem az Ms-fiókodhoz van kapcsolva, az meg gondolom ugyanaz volt mindkét telepítéskor.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105880) Citroware válasza Bogyó bá' (#105879) üzenetére


Citroware
addikt

Már nem nagyon emlékszem. Én próbáltam mindent a lehető leginkább offline módon csinálni, tehát ha nem volt muszáj, sosem léptem be a MS fiókba, mert nem akarom, hogy adatot gyűjtsenek rólam.

(#105881) Sub-ZeRo válasza Gallac (#105876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a kikapcsolás lett vele lassú. Szedjél le egy 1903-as gyári iso-t és telepítsd fel ezzel és jó lesz. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105882) Gallac válasza Sub-ZeRo (#105881) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi, úgy is 2 éves a rendszer akkor nyomatok egy reinstallt :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#105883) liszi70 válasza Lauda (#105862) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A hibrid alvás viszont akkor is működik, ha áramtalanítasz mindent."
Igen, tudom, ez az előnye a hibernálásnak, viszont az alvó módnál 1,241 másodperccel lassabb. :D

(#105864) Geth "Végül is így csak a hot plug feature fele veszti értelmét"
Nekem elegendő, ha a hdd-k indítását tudom hot plug intézni, kikapcsolni őket már elég akkor, amikor amúgy is kikapcsolnám vagy altatnám a gépet. (Annak idején utánanéztem, és arra jutottam az olvasottak alapján, hogy elindítani minden további nélkül, de kikapcsolni már kockázatos a hdd-ket működés közben.)

"Hibernálás nélkül marad a ups vagy az ima hogy ne legyen áramszünet."
Volt szünetmentesem is jó pár évig, de már nem használok. Ennek ellenére imádkoznom sosem kellett, hogy ne legyen áramszünet, mert soha nem hagyom úgy a gépet, hogy valami fontos dolog mentetlenül maradjon. Az én felhasználási szokásaimmal abszolút nem számít, hogy van-e áramszünet, amikor nem vagyok a gép előtt. Ezért maradtam az altatás mellett. :)

(#105884) zolee001 válasza dethroner (#105873) üzenetére


zolee001
őstag

Azzal ,hogy nyomkodod össze-vissza a megfelelö tudás nélkül még nem fog megjavulni amit hosszasan elcsesztél
A vendég fiók nem hiába van "letiltott" állapotban és már az xp-ben is igy volt,egy sima megosztáshoz nem kell bekapcsolni mivel számos security problémát okoz valamint más egyebet is mint ahogyan tapasztalod.
A hálózati megosztás 2 db kattintás de sokaknak áthidalhatatlan bonyolult dolog föleg az adott gép jelszavának egyszeri!!! beirása
MS fiókot lehetöleg ne gugli mail-el használjuk már amikor 2 perc egy outlook mail regisztráció
Mivel szerencsésen kizártad magad mint admin igy valóban sem system restore sem valami adatvisszaállitó szoftver nem fog lefutni admin jog hiányában,természetesen vannak megoldások,hogy hogyan tudod a saját géped "meghackelni" de szerintem egyszerübb és gyorsabb ebben az esetben egy reinstall

egyébiránt a beépitett admin fiok: net user administrator /active:yes.
Engedély után illik passwordöt beállitani a fióknak

(#105885) dethroner válasza #86564352 (#105874) üzenetére


dethroner
veterán

Megvan a megoldás. Gépház/Frissítés és biztonság/Helyreállítás/Újraindítás most/Hibaelhárítás/Speciális beállítások/Rendszer visszaállítás. És szerencsére volt ott egy 09/13. frissítés, amire vissza lehetett rakni. Minden visszajött, nagy a boldogság :DD Csak a chrome nem akar elindulni, többi böngésző megy. Arra kell még valami megoldást kitalálnom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105886) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Winscp-t használok, de más alkalmazásoknál is tapasztaltam, hogy olyan darabosan jön be a progi. Rákattintok, és töltögeti picit az ablakát (kb. fél--egy másodpercig) mielőtt használni lehetne. Ezt meg lehet valahogy kerülni? Az ilyen-olyan áttűnő effektusos okosságok ki vannak kapcsolva.

üdv, adika4444

(#105887) Geth válasza liszi70 (#105883) üzenetére


Geth
addikt

Igen, tudom, ez az előnye a hibernálásnak, viszont az alvó módnál 1,241 másodperccel lassabb.
Ez tökjó, de ő nem a hibernálásról írt, hanem a hibrid alvásról...
A felkeltés semmivel sem lassabb, hiszen sima alvásból kel fel. Áramtalanítás után meg nem összemérhető, mert a sima alvásnál ugye kuka a mentett állapot.
Az altatás így lehet hogy lassabb, én nem méregettem (NVMe).

de kikapcsolni már kockázatos a hdd-ket működés közben
Alapvetően igen, de nem néztél utána eléggé :P

Én is az (hibrid) altatás mellett maradtam, Te arra gondoltál szerintem hogy az altatás mellett maradtál hibrid alvás NÉLKÜL.
Szándékosan mosogatod össze a hibernálás funkciót a hibrid alvás képességgel? Vagy ennek is jól utánaolvastál?

[ Szerkesztve ]

(#105888) liszi70 válasza Geth (#105887) üzenetére


liszi70
nagyúr

"de kikapcsolni már kockázatos a hdd-ket működés közben
Alapvetően igen, de nem néztél utána eléggé :P"

Annyira "bírom", hogy belőled állandóan harapófogóval kell kihúzni mindent. :D Rákérdezek konkrétan:
Kedves Geth! Ha eddig rosszul tudtam, akkor 1 mondatban írdd már le, hogy mit tudtam rosszul a hdd-k működés közbeni kikapcsolását illetően? Akkor most (szerinted) szabad, vagy nem szabad? És ha "alapvetően" szerinted is kockázatos, akkor minek kellett volna még utánanéznem, vagy mit tudsz infó gyanánt belecsöpögtetni az én oktondi fejembe erről a kérdésről? :D (Tényleg érdekel, nem cinizmus. :))

[ Szerkesztve ]

(#105889) Geth válasza liszi70 (#105888) üzenetére


Geth
addikt

Fájlrendszerek (melyik hogy viseli), unmount, stb. Ne hari de nem fogok helyetted gugllizni.

[ Szerkesztve ]

(#105890) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,

A teljes rendszeremet szeretnem titkositani (SSD Win10 rendszerparticioval es egy 2TB-s HDD 3 adat particioval). A rendszerparticiot bitLockerrel nem tudtam titkositani a TPM modul hianya miatt, az adat particiokkal mukodne, de valami egyseges megoldast szeretnek, aminek a feloldasa a teljes rendszerre kimerul egy jelszo beirasaban bootolas kozben (ahogy a ceges notebookomon is tortenik).
A cel csak annyi lenne, hogy ha esetleg ellopnak a gepem akkor az adataim ne keruljenek illetektelen kezekbe.
Mit javasolnatok?

Koszi,
Tamas

(#105891) laszlohu


laszlohu
addikt

üdv
Adott a 1809 - es windows 10 - es release, a rendszergazdánk szerint egy Windows frissítés okozhatja, hogy 97 % memória használatot produkál, egyébként a frissítések szüneteltetve voltak, majd frissítettem a windowst naprakészre, majd most ismét szüneteltettem a frissítéseket.
vajon előjön ismét a hiba, vagy tudtok valami infot?

ui.: mikor magára hagytam egy darabig a gépet, akkor magától is rendberakta magát,
egyébként általában egy héten 3 napot van használatban a gép, naponta 2 órán keresztül.

köszönet

(#105892) zolee001 válasza Sleed (#105890) üzenetére


zolee001
őstag

BitLocker
gpedit.msc
Administrative Templates -> Windows Components -> BitLocker Drive Encryption -> Operating System Drives
Set Allow BitLocker without a compatible TPM
majd
Set Allow BitLocker without a compatible TPM

(#105893) King Unique válasza Sleed (#105890) üzenetére


King Unique
titán

Akár TPM nélkül is megoldható a rendszerpartíció (C) titkosítása BitLockert használva. Másik opció meg pl. a VeraCrypt, azzal szintén megoldható a teljes titkosítás. De ha már Windows, akkor elsődlegesen az előbbi, vagyis a beépített BitLocker használata a kézenfekvőbb.

(#105894) 4ron


4ron
senior tag

A 3. letöltött program megoldotta a problémát. Ez nem a reklám helye, de AOMEI Partition Manager ingyenes verziójával percek alatt sikerült összevonni.

Sziasztok!

Kapott egy SSD-t a laptopom, amire felkerült a Windows, így a C: partíció lett a rendszeré. A D: és az E: partíciókat viszont formáztam és most "Unallocated space"-ként jellennek meg, amit szeretnék egyesíteni. Ez valamiért nem sikerül a Windows Disk Management programmal, Extend funkcióval, a hiba lentebb látható. Hogy tudnám egyesíteni a kihasználatlan területet? Kell hozzá valami külsős program? Azt hittem, hogy ez könnyen fog menni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#105895) King Unique válasza 4ron (#105894) üzenetére


King Unique
titán

Ez pont az az eset, amiről nemrég volt szó egy másik válaszban konkrét példával szemléltetve. Vagyis ott a D és unallocated rész között a WinRE, azért nem tudja a D-t kiterjeszteni a lemezkezelő. Egyik megoldás a kiterjesztés külső particionáló programmal, lásd az előbbi válaszban linkelt példát. Másik a WinRE törlése (ha nem a jelenlegi telepítéshez tartozik) particionáló programmal / parancssorban (bővebben), majd utána már a lemezkezelővel is megoldható lesz a kiterjesztés.

Ha időközben már sikerült megoldani külön particionáló programmal a kiterjesztést, akkor oké. :))

[ Szerkesztve ]

(#105896) liszi70 válasza Geth (#105889) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaa, hogy neked is gugliznod kellene hozzá? Isten őrizz, csak azt írtad, nem néztem utána eléggé, ezért azt hittem, tudod a tutit. :)
Műszakilag nem tudom miért, de annak idején nem ajánlották a működés közbeni kikapcsolást. Én ebben szocializálódtam, maradok ennél. :) Van tétje a dolognak, mert 5 db kapcsolható hdd van a gépemben (5 x 2TB), nem kis érték sem anyagilag, sem tartalmilag. Csak olyankor kapcsolom be őket, amikor konkrétan valami kell róluk.

[ Szerkesztve ]

(#105897) liszi70


liszi70
nagyúr

Az miért van, hogy egyes programoknak nem írja ki a méretét a Windows? Sem a Gépház/Alkalmazások, sem a Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások. Például a VLC, a Chrome, de még a saját márkás Office méretét sem jeleníti meg. Persze külső progival meg tudom nézni (pl. Geek Uninstaller kiírja), de érdekelne, hogy a windows-ban miért nem található meg, vagy ha megtalálható, akkor hol?

[ Szerkesztve ]

(#105898) Drag77 válasza Sleed (#105890) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,
tudod, csak kerni fog egy jelszót induláskor link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#105899) #86564352 válasza liszi70 (#105897) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win10 minőségbiztosítása mellett ne lepődj meg semmin. :DD Nálam sem jelez kettőt: a Microsoft Edge (Chromium féle) méretét és az egerem szoftverét (Logitech G Hub)
Gépház, vezérlőpult, tárterület segéd egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#105900) Geth válasza liszi70 (#105896) üzenetére


Geth
addikt

Egyrészt nem vagyok lexikon, másrészt évek óta nem használtam hot plug storaget.
Tudnom kéne milyen controller/driver (van-e valami quirkje), milyen típusú workloadra van használva, hogy van mountolva, stb. Ezek hiányában nem írok kisregényt, ráadásul úgy látom falra hányt borsó lenne. Remélem elnézed nekem :)
Az biztos hogy a hotplug féllábú abban a formában ahogy használod, de Téged ez nem zavar, miért törjem magam?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.