Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106101) Geth válasza finest (#106097) üzenetére


Geth
addikt

Lehet megsértődött :D

(#106102) zodo


zodo
nagyúr

Ritkán telepítek win-t de mindig para hogy ne veszítsek adatot.
2 ssd + 3 hdd kerül a gépbe.

1. ssd -re a win (friss telepítés)
2. ssd-re játék (újra telepítem)
3 hdd -n fotók, excelek, filmek, programok

1 ssd-t szoktam telepítéskor csatlakoztatni és csak utána csatolóm a továbbiakat.
Ti hogyan csináljátok?

(#106103) Sub-ZeRo válasza zodo (#106102) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem szoktam lehúzni másik ssd/hdd-t. De kinem mi a tapasztalata a boot szektorral.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#106104) zodo válasza Sub-ZeRo (#106103) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor a win telepítőben meghajtó méret alapján választod ki hogy hova telepítsen?

(#106105) Sub-ZeRo válasza zodo (#106104) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. Nekem 2 darab ssd van benne, egy 120-as (csak windows) meg 450-es (csak játék).
És a 120-ra telepítem uefi-ben a windowst. Majd ő ott létrehozza magának a szükséges partíciókat és kész is a telepítés 10 perc alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#106106) zodo válasza Sub-ZeRo (#106105) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam 120Gb Samsung 840 Evo és 128Gb ADATA Premier Pro SP920 van.
Köszi, megpróbálom most ezzel a lehetőséggel!

(#106107) kory24 válasza zodo (#106102) üzenetére


kory24
őstag

Nem kell lehúzni többi meghajtót sem.

Csak fontos, hogy a rendszer meghajtón törölj minden létező partíciót és új létrehozásakor engedd, hogy a telepítő létre hozhassa ugyanezen lemezen többi szükséges partícióját. (más különben előfordulhat, ami miatt szeretik lehuzogatni többi lemezt, hogy másik lemezen hozza létre ezen szükséges partíciókat, melyekre minden induláskor szükség van)

(#106108) zodo válasza kory24 (#106107) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem, kösz!
Nyilván a "rejtett" Helyreállítási partícióra gondolsz ami nálam jelenleg 500Mb.

(#106109) Doky586 válasza zodo (#106108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#106110) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

sziasztok kérdésem lenne:összeraktam egy gépet,rendelésre,giga b450 s2h lap+r3 g2200g+8gb patriot 3000mhz ram,350w chiftec táp,240 es kingston a400 as ssd stb,win 10 telepitésnél lefagy telepités közben,szolgáltatások telepitésénél pörög,majd megáll és befagy,mindent kipróbáltam,ramcsere,másikgépben is kipróbáltam,aztán valahogy sikerült felment,aztal minden rendben,ujrainditás és nem indul el,valami boot hibára gyanakszom,de már ötletem sincs mit nézzek,próbáljak meg

privátra illik válaszolni

(#106111) Sub-ZeRo válasza nyulnyulu (#106110) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg újra leszedni a windowst és azzal megpróbálni.
Tápnál nem tudtál volna valami minőségibbet venni, nem ezt a hulladékot?
Már bocsi, de sajnos ez a csíftek táp minden, csak nem jó táp...
Lehet szereznék valami minőségi tépot és azzal is megnézném.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#106112) Lauda válasza zodo (#106102) üzenetére


Lauda
félisten

Én is pont ezt csinálom. Menjen fel a win úgy, hogy csak az az eszköz van bedugva, amire települ. Utáne bedugom a többit.

[ Szerkesztve ]

(#106113) Csókolom válasza zodo (#106102) üzenetére


Csókolom
tag

Egy darab merevlemez es 3 particio:
-B: Dokumentumok (minden dokumentum), telepites elötti programok es cuccok
-C: windows10 -a mar telepitett programokkal
-D: Audio

[ Szerkesztve ]

(#106114) jokeph válasza Sub-ZeRo (#106111) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó vacak lehet, ha ezt a konfigot se hajtja el (vagy döglődik a táp ?)... B450 PRO 4 + R3 2200G-s konfigomat most nyúzom, kemény 80W-ot vesz fel játék közben az integrált Vega 8-at használva... idel, 30-35W, böngészés, muiltimédia közben meg 35-40W. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106115) zodo válasza Lauda (#106112) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen csak mindig elfelejtem hogy miután felcsatlakoztattam őket akkor a partíció betűjelet kell kiosztani és kész vagy kell még valami hogy lássa a rendszer?

Csókolom

Ezt nem igazán értem.
Nálam így néz ki:

ssd - win
ssd - játékk
hdd - két partíció pl.: képek / dokumentum
hdd - két partíció pl. letöltések / programok
hdd - két partíció pl. filmek / valami

(#106116) nyulnyulu válasza Sub-ZeRo (#106111) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Leszedtem 5x 2 külön pendrive ra egyik vadi uj direkt,hogy azt is kizárjam,65w procihoz gondoltam elég a 350 táp

privátra illik válaszolni

(#106117) Lauda válasza zodo (#106115) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam soha nem kellett csinálni semmit. Csatlakoztatta őket és kaptak meghajtójelet is.

(#106118) Sub-ZeRo válasza jokeph (#106114) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem a fogyasztásával van baj, hanem a minőségével a tápnak... Szerintem az lehet a ludas :U .

(#106116)nyulnyulu:
Nem a "nagyságával" lehet a baj, hanem az, hogy az nem egy jó táp.
Van itt tápos topik nézd meg miket ajánlanak, vagy kérdezz rá esetleg.
Én a helyedben kérnék egy ismerőstől egy jó tápot és azzal is megnézném. Ha azzal megy gond nélkül, akkor a tieded messzire kell eldobni...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#106119) jokeph válasza Sub-ZeRo (#106118) üzenetére


jokeph
nagyúr

Értem én... de egy ilyen cuccot még a 350-es "kodegány" is elvitt gond nélkül.

Ettől függetlenül +1 a PSU próbcserére.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106120) Csupingo válasza nyulnyulu (#106116) üzenetére


Csupingo
veterán

Biosban tudsz nézelődni? Addig nem fagy? Esetleg megpróbálhatnál biost frissíteni pendrive-ról. Persze csak akkor, ha ott tényleg stabilnak tűnik, nehogy akkor szálljon el.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106121) zodo válasza Lauda (#106117) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Maradok a bevált, biztonságosabbnak vélt megoldás mellett.

Nézek és veszek két (páromnak is aki megkapja a régi konfigomat) retail kódot hogy a hét elején érkező, még hiányzó memóriák érkezése után telepíthessek.

(#106122) nyulnyulu válasza Csupingo (#106120) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

F32 és f40 es bios frissitve,azzal nincs gond,biosban mindent tudok csinálni,egyszer valahogy eljutottunk az asztalig is,ujrainditasnal megint kifagyott nem inditotta el a wint,olyan mintha valamit nem érne el,valamit nem tudna betölteni,ssd t is kicseréltem,2 vadi ujjal is ugyan ez,röhögve kéne vinnie ennek a tápnak,minden eleget kap cpu 1,2 környékén,ram 1,35-1,38 kap,próbáltam a ramot alapon,xmp vel,mindenhogy.Egyik ismerősöm azt mondta lehet az win frissités a bibi,neki másfél órát állt a gép és után ment tovább,sajna ötletem sincs mi lehet!

privátra illik válaszolni

(#106123) jokeph válasza nyulnyulu (#106122) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez esetben javaslom, max 1803-as BUILD-et tölts le, azzal próbáld meg a telepítést, kizárva ezzel a friss WIN marhaságait. ;)

Nálam ez a legfrisebb BUILD amit használok (meg van még 1709 és 1607 is), nem problémázik. (hasonló konfig: Asrock B450 PRO 4 + R3 2200G + 2*8 GB Patriot Steel 3600CL17@3200CL16.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106124) nyulnyulu válasza jokeph (#106123) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Van otthon:r5 2600,r5 3600 cpu
Ram:16gb sima samu,predatorok 16gb,gskill 16gb
Giga b450 aorus elit,giga b450 gaming x lap
Szóval még tudok hardvereket is cserélgetni hogy kizárjam valamelyiket,ssd k,550 csíftek táp még,szal elleszek mire rájövök a hibára

privátra illik válaszolni

(#106125) Cs1csó válasza Doky586 (#106109) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 ez a legtisztább, amelyik meghajtóra telepíteni akarom - mint nálad a NULLÁS - minden partíciót törlök amíg ugyanígy egyben nem látom és nem is formázom meg nem is hozok létre semmit csak amikor már egybe látom az egészet kattintok a TOVÁBB-ra és kész , partícionálja és telepíti is magát a Windows.

(#106126) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Miert ekkora hulladek ez az oprendszer, hogy a sajat Office telepitojuk kepes lefagyni? Legalabb egy spinnert tennenek ra hogy tudjam, host most teljesen meghalt vagy sem...

Teljesen szuz install, ma tettem fel a macbookomra mert sulihoz kell egy legacy fos program erre kapom ezt...

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#106127) Cs1csó válasza K1nG HuNp (#106126) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik Office? Mert van ám már kismillió, és melyik Windows build, mikori telepítés? Ezen a rendszeren volt e már Office (tehát még ezen telepített rendszeren)?

(#106128) Lauda válasza K1nG HuNp (#106126) üzenetére


Lauda
félisten

Az office is eredeti?

(#106129) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

A rendszeren nem hogy office, chrome is csak egy oraja van..

BMEn adnak ingyen office 365ot, annak a telepitojet probalom felszenvedni, hivatalos ms oldalrol leszedve stb.

Masik kerdes: miert nem lehet kivalasztani hogy mondjuk en nem kerem a masik 16 idiota alkalmazasukat csak a wordot?

Komolyan inkabb leszedem ncorerol..

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#106130) King Unique válasza K1nG HuNp (#106126) üzenetére


King Unique
titán

Igaz nem mekkbúkra, de más laptopra telepítettem nemrég élesben W10-et és rá MS Office-t és láss csodát feltelepült mindkettő rendesen, nem fagyott ki. Ja, hogy itt Macről van szó, azon belül Boot Camp, virtuális gép, azokkal minden oké? Amúgy meg van natív MSO Macre is, az O365 is eleve PC & Mac. Ha netán az utóbbi felállás van, akkor ugye ahhoz meg mi köze lenne a Windowsnak.

[ Szerkesztve ]

(#106131) Cs1csó válasza K1nG HuNp (#106129) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, maradj az Office 365-nél, úgy tudom az most a legjobb. Jár vele online tárhely?

(#106132) K1nG HuNp válasza King Unique (#106130) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Bootcamp nem virtualizalja a windows, teljesen nativan fut sajat particion. Van office de mivel a programot amit laboron hasznalni fogok es abbol dokumentaciot irni windows only nem feltetlen megoldas az hogy 3 screenshotonkent oprendszert valtok hogy a wordomet elerjem

Macen erdekes egybol felment..

En csak azt nem ertem hogy ha most anyam ulne itt es szeretne feltenni egy teljesen alapveto alkalmazast akkor megis mit csinalna?

Szeretnem azthinni hogy nem vagyok inkompetens a szakmaban de hogy ez az egesz ahogy van egy rakas ... az biztos. Se egy error se egy uzenet, semmi, 100mbps nettel all 6 szazalekon, restart utan most 50en..

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#106133) King Unique válasza K1nG HuNp (#106132) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy más a kettő, eleve úgy, eleve külön opcióként is írtam. Viszont egyrészt nem derült ki semmi konkrétum a verziókról, pontos hibaüzenet, stb. Másrészt, ha nálam és másoknál vélhetően ugyanaz PC-n gond nélkül települ és működik, akkor nem feltétlen minden esetben olyan sima és hibamentes ez a Mac + Boot Camp megoldás... De az utóbbinál megint nem derült ki, hogy telepítés után a szükséges frissítések, egyéb driverek fel lettek-e rakva, nincs-e valami egyéb zavaró tényező, stb.

[ Szerkesztve ]

(#106134) K1nG HuNp válasza King Unique (#106133) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nagyon szivesen irnek hibazuenetet, sot mar reg a googlet bujnam, ha kaptam volna :)

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#106135) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,
Valakinek lenne ötlete , mit tudok tenni, hogy egy megosztott mappám tartalma frissüljön ha bekerül egy új file? Apple TV-én a megosztott mappát látom de ,ha egy új file bekerül azt nem :/ De például, ha kitörlök valamit az egyből látszik.

3njoy the Lif3

(#106136) mezis válasza K1nG HuNp (#106126) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos a lefagyás ? MS-éknek általában tetű lassú a szerverük ! (Nem futja nekik a nyereségből. ;] )

mezis

(#106137) #86564352 válasza K1nG HuNp (#106134) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mondjuk ezzel kezdted még spinner sincs csak elakadt visszajelzés nélkül, akkor nem tudom miért kérdik tőled a hibaüzenetet. (Maga a Windows telepítés-frissítés is olyan csak forog egy karika ki tudja meddig, nincs %-os visszajelzés, egy csík valami, hogy legalább nagyjából tudná az ember hol tart.) Itt a winhuszároktól valószínűleg csak olyat kapsz a "mekkbúk" a hibás, nem a Windows&Office. Triviális újraindítás és Office telepítő újra megvolt? Kerülő megoldásnak nem jó, ha Boot camp helyett Parallels-be rakod a Windows-t?
Az engem is zavar megszűnt hivatalosan a szelektív telepítési lehetőség akinek csak 1-2 része kéne, nem hivatalosan barkácsolással lehet. Szerintem nem éri meg az időt és vesződést. A linkek azért: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#106138) rasotamas


rasotamas
veterán

Olyan problémám van, hogy az általános pnp monitor helyett automatikusan rákerestettem a driverre és talált is. Aztán működött, majd kikapcsoltam a gépet, kifújkáltam mert holnap vissza kell adnoma kölcsön kompresszort, a procit is újrapasztáztam. Azóta az adott monitort (2 van de a másikon nem frissítettem drivert) a Windows nem látja, pedig bootoláskor még van rajta kép. A driverre gyanakszom. Hogyan lehetne eltávolítani, ha nem látszik az eszközkezelőben?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#106139) Csupingo válasza rasotamas (#106138) üzenetére


Csupingo
veterán

Driverben a "hiányzó megjelenítő észlelése" se segít? Nvidia-nál: megjelenítő -> több megjelenítő beállítása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106140) rasotamas válasza Csupingo (#106139) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem, de most megcseréltem a kábelt, tehát az eddigi natív dvi-t és a DP átalakítón keresztülit, a másik monitornak volt képe csak lila csíkos, kicseréltem a kábelt és most jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#106141) Fred23


Fred23
nagyúr

Basszus, HEIC formátumot még mindig nem támogat alapból a Windows 10! :W

(#106142) Cs1csó válasza Fred23 (#106141) üzenetére


Cs1csó
félisten

Támogatja, csak - ha jól értelmezem - UWP fényképes app-hoz kell egy kiegészítőt letölteni a Store-ból: [link]
Tehát egy "alap" Windows-os programhoz kell egy kiegészítőt letölteni, gondolom valami műszaki vagy jogi dolog van a háttérben, hogy natívan nem támogatja még. (utálom mikor kiegészítőket kell letöltögetni egy programhoz ezért használom pl. a VLC-ét filmlejátszásra egy kattintás települ és mindent lejátszik.

A neve CopyTrans HEIC for Windows, ingyenes, és Windows 10 alá egyszerűen telepíthető. Fontos adalék, hogy a program a működés érdekében törli a Windows 10-ből a HEIC formátum natív támogatását segítő kiegészítőt a Fotók apphoz (de a Microsoft Store-ból ez ismét telepíthető).

[ Szerkesztve ]

(#106143) Fred23 válasza Cs1csó (#106142) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, de nem használok Store-t, viszont feltettem pár külső alkalmazást, valamelyik csak jó lesz!

(#106144) Cs1csó válasza Fred23 (#106143) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K személy szerint gyűlölöm az UWP-és appokat, nálam mind le is van törölve.

HoneyView-t használok nem tudom, hogy tudja e nekem nem is volt még gondom belőle.

(#106145) King Unique válasza Fred23 (#106141) üzenetére


King Unique
titán

How to open HEIC and HEVC files on Windows 10

Szóval támogatja, vagy legalábbis megoldható helyileg. A HEIF-képbővítmény általában alapból telepítve van, viszont a teljes körű kezeléshez kell a HEVC-videóbővítmény is. Ami az egyes korábbi verziókban alapból benne volt, de a 1709-esből végül kivették, viszont a Microsoft Store-ból telepíthető utólag. Vagy másik megoldás a 3rd party szoftverek használata, Windowsra amúgy is egy csomó van, köztük több ingyenes is.

(#106146) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Irányítsatok egy olyan topikba, ahol twitch és stream kérdéseket tudnék feltenni! Kellene egy kis segítség!

Köszi!

(#106147) mrbego


mrbego
aktív tag

Sziasztok
Várható most nagy őszi windows frissítés?
(Csak mert hallottam olyat, hogy az MS átáll az évi 1db nagy frissítésre, csak nem tudom mikortól.)

Üdv, P

(#106148) adika4444 válasza mrbego (#106147) üzenetére


adika4444
addikt

Nem lesz kiadásfrissítés, csak egy nagyobb havi összegző.

üdv, adika4444

(#106149) King Unique válasza King Unique (#106145) üzenetére


King Unique
titán

Ja, és még mielőtt téma lenne, nem, még 1 dolcsit sem feltétlen kell perkálni a HEVC-hez, mert van a Store-ban full ingyenes HEVC Video Extensions from Device Manufacturer kiterjesztés is, aminek a telepítéséhez még Microsoft-fiók sem feltétlen szükséges, megoldható helyi fiókkal is. :))

[ Szerkesztve ]

(#106150) Fred23 válasza King Unique (#106149) üzenetére


Fred23
nagyúr

Néztem azóta. :D

A PH! se támogatja egyébként, az előbb teszteltem. HEIF-ről még a JPG-re való konvertálás sem játszik a képfeltöltésnél. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.