Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106351) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ha a Windows csak csökkentett módban indul el, hogy tudom megállapítani, mi a hiba?

PC-t 2 monitorral használom. Csak az egyik volt aktív. Lányom Sims mentés közben otthagyta. Legközelebb már csak "zizis" volt kép volt látható, színes kis pöttyök villóztak. Ezt a monitort lehúztam, a másikok viszont nem töltött be a Win10. Kék kis bejelentkező ablakok után, nem történt semmi. F8-al viszont bejött a csökkentett Win10. Újraindítottam, megint nem töltött be a Windows. Bios-ban átállítottam alaplapira, (Onboard) ezt még soha sem próbáltam, monitor érzékeli a bekapcsolást, sárga LED kékre vált, viszont semmi sem jön be. :D Mi a fene lehet a gond? Az a furcsa, hogy alaplapival sem tölt be. Igaz nincs fent driver, de azért valami képnek kellene lenni. Meghalt a 750Ti VGA? PCI VGA-ra, hogy tudnék visszaváltani?
Alaplapival is betölt már a Win10, igaz csak csökkentett módban.

i3-4330
Asrock H97 Performance
GeForce GTX 750 Ti WindForce

(#106352) Kékes525 válasza pinnacle (#106351) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg a videokártya driver? Ha régi telepítsd a legújabbat, ha a legújabb, akkor egy régebbit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#106353) pinnacle válasza Kékes525 (#106352) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt hittem, hogy a másik monitorom tönkrement, mert "zizis" kép jelent meg alaplapi VGA-val is. Kínomban már nem tudtam mit csinálni, csak az elektronikai cuccoknál jól bevált ki-be kapcsolást. Erre megjavult a monitor, és a Windows is rendesen betöltött. :)
Lehet valahogy beakadt az 1920x1200-as felbontás, és ezért csak csökkentett módban töltött be az 1280x1024-es monitoron. Azt viszont nem tudom, mitől volt ez a "zizis" kép. Bocs a minőségért. Azt hittem nem volt rendesen csatlakoztatva, jól meghúztam, csak néztem, hogy nem változott semmi.

(#106354) Csupingo válasza pinnacle (#106353) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a kábel, vagy a csatlakozó nem jó? Akkor is ilyet csinál, ha betegszik a vga, de mivel nálad az alaplapinál is csinálta, ezért inkább gondolnék kábel, csatlakozó vagy monitor problémára. Persze a win 10 faktor is mindig jelen van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106355) #86564352 válasza Kékes525 (#106350) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem hiszem. Miért is lenne, max kapsz egy figyelmeztető emailt "beléptek máshol is, te voltál?" Viszont a Bingbe ne írd be hogy Bing, mert Redmond fekete lyukba kerül.

(#106356) Kékes525 válasza #86564352 (#106355) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#106357) Nixon18 válasza Nixon18 (#106321) üzenetére


Nixon18
senior tag

Senkink semmi ötlete nincs? :(

(#106358) Lauda


Lauda
félisten

Ennek a defenderesnek mi lehet a száma? Ma este frissített ilyet: KB4522738

De ez kumulatív frissítés.

(#106359) pinnacle válasza Csupingo (#106354) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, az lehetett, hogy kilazult a DVI csatlakozó, csak az a furcsa, hogy miután meghúztam, akkor sem volt egyből jó.

[ Szerkesztve ]

(#106360) sz.j válasza Lauda (#106358) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam eddig nem jött semmi ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106361) lm83 válasza lm83 (#105604) üzenetére


lm83
őstag

Nahát elkezdtem ismerkedni ezzel a win10-zel.
Csak felfrissítettem első körben a win7-t, ami ugye nem eredeti, csak loaderrel volt aktiválva.
Néztem, hogy hol írja, hogy még nincs aktiválva, és hol kell majd a kódot beírni,
Erre azt írja digitális licenccel aktiválták!
Na most a 7-hez generált kódot nézi most eredetinek?
Mert gondolom alapban 30 napig csak azt írná, nincs aktiválva.
Úgy látom tényleg tiszta telepítés kell majd neki, vagy elég lehet a Másik termékkulcs megadása?

(#106362) Cs1csó válasza lm83 (#106361) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell ezután már semmit tenni, akármikor újratelepítheted akár a teljes rendszermeghajtó pucolásával a rendszer automatikusan aktiválni fogja magát. Nincs több dolgod vele. Ismerek ugyanilyen rendszert ami már 4 éve megy, és volt pár újratelepítés.

"kvázi" jogtiszta lett.

(#106363) King Unique válasza lm83 (#106361) üzenetére


King Unique
titán

Ha aktiválva van a gépház szerint, akkor mi a gond? ;] Amúgy meg lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat.

(#106364) kezo0 válasza Lauda (#106358) üzenetére


kezo0
addikt

"2019-09 kumulatív frissítés a .NET-keretrendszer 3.5 és 4.8 verziójához x64-alapú Windows 10 Version 1903 rendszeren (KB4522738)"

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#106365) Cs1csó válasza kezo0 (#106364) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bezony, én már olyan naprakész vagyok, hogy csak na!

(#106366) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
van egy problémám, remélem tudtok segíteni, a microsoft oldal egy hulladék és nem jutok vele előre. Vettem egy win 10 pro kulcsot az emagról, aktiváltam vele a windowsom és minden rendben volt. Majd vettem egy új gépet és úgy gondoltam megy arra a gépre a win. A régit töröltem a microsoft fiókomból, de nem engedi az új gépen az aktiválást mert a kód 1x már volt használva. Mi a teendő? Mindegyik hardverhez hozzáférek, ha kell, mivel komplett gépet cseréltem.
Remélem tudtok segíteni mert semmit nem találok, hogy hogyan csináljam.
Köszi előre is.

(#106367) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hogyan kell a posta alkalmazásban beállítani, hogy a POP3-al letöltött levelet valamennyi ideig hagyja meg a kiszolgálón?
Eddig még minden létező levelező program tudta ezt, de ebben nem találom...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#106368) King Unique válasza -conrad- (#106366) üzenetére


King Unique
titán

Ha OEM licenc, olyan termékkulcsot vettél, akkor nem meglepő, ha azzal nem megy az új gép aktiválása. Amúgy meg ilyenkor lehet futtatni az aktiválási hibaelhárítót, Microsoft-fiókba belépve megpróbálni aktiválni az új eszközt, amit az alábbi leírás jól szemléltet. Ha így nem megy, akkor megpróbálni újból megadni a termékkulcsot, ami másnál megoldotta a problémát. Ha az utóbbi sem, akkor meg felhívni telefonon a magyar ügyfélszolgálatot és azon keresztül megpróbálni az újraaktiválást.

[ Szerkesztve ]

(#106369) zonusz


zonusz
tag

Frissen telepített w10, Asus PrimeDeluxe 2 alaplap, 9900x és 32GB ram. Minden szép és jó végre, de nem lehet a gépet kikapcsolni. Akár kikapcsolom, akár altatom, vagy hibernálom, 2-3 másodperc múlva újraindul. Nem összevissza, hol igen, hol nem, hanem mindig. Főkapcsoló kikapcsolásra állítva. Ha hosszan tartom az ujjam a kikapcsoló panelen, akkor kikapcsol, viszont utána hibával indul, lépjek be a BIOS-ba. táp kikapcsolása is jó :N Fogalmam nincs merre kéne matatnom, 7 alatt a régi vassal a hosszú évek alatt semmi bajom ne volt :(( Sejtem, hogy nem hiba, hanem beállítás, de hol, mit?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#106370) Cs1csó válasza zonusz (#106369) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. ha hardver gond: mozgasd meg a csatlakozókat, nézd meg nem e rossz a bekapcsoló gomb esetleg a táp, ha van másik gép akkor abban lehet tesztelni az alkatrészeket.

2. ha szoftver: egy Windows reinstall rendbe rakná. Ha nagyon belakott a rendszer akkor esetleg egy rendszer mentés és utána. (ha nem a rendszer volt a hibás akkor vissza lehet tenni ha pedig a rendszer akkor az újat be lehet lakni.)

(#106371) zonusz válasza Cs1csó (#106370) üzenetére


zonusz
tag

A táp új 750-es Seasonic, a bekapcsológomb érintős, ezer éve működik Cooler Master házban, a rendszert két napja sikerült felvarázsolnom. Azért nem gondoltam kontakt hibára, mert minden alkalommal ugyanazt csinálja, nincs kivétel, ha kontakt lenne úgy gondolom hol igen, hol nem.

(#106372) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
A OneDrive tárhelyre az asztali alkalmazáson kívül van valamilyen mód felszinkronizálni külön HDD-n lévő mappákat? Van kb 5-600GB adatom, aminek felhő tárhelyet keresek rendszeres biztonsági mentéssel és a OneDrive 1TB-os csomagjára gondoltam, de az asztali alkalmazásban nem tudok más mappát hozzáadni, csak a rendszer meghajtón lévő három alap könyvtárt ami a C meghajtón van. Az menne egy kisebb állománynál, hogy a OneDrive asztali gépre tükrözött mappái közé másolom amit fel akarok tölteni, de a több mint 500 GB adatnál ez az út nem járható. Ha pedig kiteszem a OneDrive mappát a tároló HDD-re akkor meg a rendszer mappákat nem hajlandó szinkronban tartani.

(#106373) Csupingo válasza zonusz (#106371) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg kapcsold ki a win-ben a gyors rendszerindítást, talán segít.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106374) zonusz


zonusz
tag

Annyit kiderítettem, hogy amennyiben lehúzom a psw vezetékét, akkor nincs újraindulás, magyarul, ha kiiktatom a kapcsolót. Lehet, hogy kéne találnom egy bekapcsológombot?

(#106375) Doky586 válasza zonusz (#106371) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Winben hálókártya tulajdonságoknál tiltsd hogy felébreszthesse a gépet és vagy a gyorsindítást is tiltsd.

(#106376) Csupingo válasza zonusz (#106374) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes. Akkor ha simán összeérinted a tüskéket bekapcsol a gép és normálisan le is tudod állítani ilyenkor?
Reset gomb nincs a házon? Azt a legkönnyebb átdugni a bekapcsoló helyére.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106377) julius75


julius75
aktív tag

Sziasztok,
Segítséget kérnék, sajnos ehhez lövésem sincs.
Win 10 home-ra lenne szükségem, egyszeres licensz, de megbízható helyről szeretném.
Találtam az árukeresőn 15ezerért is, [link] , de nem tudom mit - honnan szabad megvenni.
Köszönöm szépen.

(#106378) liszi70 válasza #86564352 (#106234) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...a WU, már nem kezd el erővel buildet tukmálni, hanem csak ikonnal jelzik a tálcán van új ha gondolod (kb. mint Win7-nél a zászlócska)"

Ez az ikon a tálcán csak a "nagy" frissítések esetén jelenik meg, vagy bármilyen frissítés esetén jeleznie kellene? Nálam nem jelenik meg ikon a frissítések érkezésekor a tálcán, a gépházban szoktam néha ránézni, jött-e valami. Csoportházirend-szerkesztőben be van állítva 30 napos halasztás, ennek lehet köze hozzá, hogy nincs ikon-jelzés?

[ Szerkesztve ]

(#106379) Kékes525 válasza julius75 (#106377) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg a "MEGBÍZHATÓ BOLT" emblémával ellátott boltokba árult licenceknek jónak kell lenni, szerintem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#106380) tutis


tutis
őstag

Sziasztok! Van egy kis problémám a OneDrive-al, mégpedig az hogy egyáltalán nem akarom használni. Viszont friss telelítés után a Windows a OneDrive mappába pakolt elég sokmindent, többet között a desktop mappát is. Ez ugye alapból a user/desktop lenne, de most user/OneDrive/asztali gép/desktop alatt van. Plusz a képek, dokumentumok, is mind a OneDrive alá került, nem pedig a user/képek és user/dokumentumok elérés alatt találhatók. Hogyan tudnám kiiktatni a OneDrive mappát hogy minden egy alap Windows mappaszerkezethez hasonlítson?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#106381) #86564352 válasza Laca0 (#106367) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincs benne ilyen opció.

(#106382) julius75 válasza Kékes525 (#106379) üzenetére


julius75
aktív tag

Igen, a bolt megbízható, vajon a licenc az-e?.....céges gépre menne, szóval fontos az eredetiség. Legalábbis nekem. De a keret is véges sajnos.....

(#106383) Cs1csó válasza julius75 (#106382) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kapsz róla rendes számlát akkor te kvázi védve vagy persze van aki szerint téged is elővehetnek de szerintem nem, és érdemes benézni valami jogi topikba. Szerintem ha van számlád akkor egyszerűen jóhiszemű vásárló vagy és kész.

(#106384) movax válasza julius75 (#106377) üzenetére


movax
őstag

Tessék.

A román emagról vettem Pro retail kulcsokat a fenti ár feléért (kb. 2000 forintért) , remekül működnek.

[ Szerkesztve ]

(#106385) pendre54 válasza julius75 (#106382) üzenetére


pendre54
addikt

Itt is nézz szét, én vettem innen egy Win 10 Pro verziót tarcsinak, a megküldött e számlán van a kulcs, azaz amit írnak itt többen, hogy kapsz számlát, és nem egy sarki zugárus bolttól. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#106386) zonusz válasza Csupingo (#106376) üzenetére


zonusz
tag

Igen,és nem, nincs reset gomb.

(#106387) Lauda


Lauda
félisten

Hozzám megérkezett a KB4517211. Települt, eddig minden rendben. :)

(#106388) sz.j válasza Lauda (#106387) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam csak az alábbi jött meg:
"2019-09 kumulatív frissítés a .NET-keretrendszer 3.5 és 4.8 verziójához x64-alapú Windows 10 Version 1903 rendszeren (KB4522738)"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106389) Lauda válasza sz.j (#106388) üzenetére


Lauda
félisten

Tegnap települt ez nálam. ;) Esetleg ha telepítette nyomj egy manuálist és lehet jön is.

[ Szerkesztve ]

(#106390) Jack Oneill válasza movax (#106384) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az, hogy angol, mit jelent. Nincs magyar nyelv benne? Es ez akkor nem OEM ugye? Rendes kulcs.

(#106391) movax


movax
őstag

Azt jelenti, hogy alapesetben angol a nyelve, utólag tehetsz rá bármilyen nyelvi csomagot. A kulcs Retail, ott írja, rendes kulcs, ja.

(#106392) sz.j válasza Lauda (#106389) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem kultiválom a manuálist, megvárom hogy felajánlja a legújabb frissítéseket ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106393) sz.j válasza sz.j (#106392) üzenetére


sz.j
nagyúr

És más meg is jött a KB4517211

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106394) Cs1csó válasza sz.j (#106392) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt már erről szó, hogy akinek fontos a biztonság de a stabilitás is elsődleges az megvárja amíg a Windows automatikusan felajánlja telepítésre, és mire ez megtörténik remélhetőleg van róla elég visszajelzés ahhoz, hogy ne okozzon galibát. Persze ha valaki fontos sérülékenységet orvosló megoldásról van szó akkor van, hogy nagyon hamar meg fog jelenni.

(#106395) #93794560 válasza Cs1csó (#106394) üzenetére


#93794560
törölt tag

Korábban én is manuálisan frissítettem, de idővel rájöttem, hogy jobb, ha megvárom, amíg a Windows ajánlja fel a frissítést. Nálam az eddigi problémás frissítések egyike sem okozott problémát, de jobbnak látom, ha mostantól inkább megvárom, amíg a rendszer ajnálja a dolgot.

(#106396) Cs1csó válasza #93794560 (#106395) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Én már a ló túloldalán vagyok imádom, ha minden friss, de még így is van, hogy ha itt nem olvasok egy új frissítésről akkor csak majd automatikus értesítés formájában találkozom vele, hogy már települt és kéne egy újraindítást, vagy épp most telepítené.

(#106397) Lauda válasza Cs1csó (#106396) üzenetére


Lauda
félisten

Én is. :D Minden nap mikor bekapcsolom a gépet nézem van-e frissítés. :D Meg van mikor este is kerestetek.

(#106398) Cs1csó válasza Lauda (#106397) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD jaja, de mint írtam sokszor még így is elfelejtem.

(#106399) sz.j válasza Cs1csó (#106394) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szeretem a nyugalmat, ezért, a problémás frissítéseken okulva, mindig megvárom míg felajánlja ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106400) K1nG HuNp válasza Lauda (#106397) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

miert toljatok ennyire a frissiteseket? marmint van a mondas hogy "it ain't broke don't fix it"

vagy windowsra ilyen gyakran jon valoban jo frissites aminek ertelmes is van azon kivul h berizikozza az egesz rendszer lefekteteset?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.