Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106951) MaxxDamage válasza King Unique (#106950) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan úgy van ahogy írtad, mind2 lehetőséget megpróbáltam, sőt a Win Updattel is (1809 to 1903) és mind3 mód Fail végeredményben. :U
Az az érzésem, hogy egyedül csak a teljesen új rendszer felhúzással menne a 1903-as verzió.
Sajnos ahoz most nincs se kedvem, se időm, így kihagynám.
Mit vesztek/nyerek a 1903 -al a 1809 -hez képest összességében?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#106952) King Unique válasza MaxxDamage (#106951) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de az nem derült ki, hogy pontosan miért fail, vagyis netán driveres probléma - amire már linkeltek egy lehetséges megoldást -, vagy egyéb miatt. Aztán hogy a gépházas és / vagy külön letölthető Windows Update hibaelhárító futtatva volt-e, valamint az ITT lévő egyéb megoldási javaslatok kipróbálva.
Maga a 1809-es verzió támogatása egyébként még nem szűnt meg, vagyis használható még egy ideig. Ha tudod a gépházban tovább halasztani a telepítését, akkor nyilván lehetne maradni 1809-en, majd később a probléma rendezése után upgrade-elni egy újabbra.

[ Szerkesztve ]

(#106953) MaxxDamage válasza King Unique (#106952) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azok sem voltak rá megoldás. :N

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#106954) Zio válasza terapeuta007 (#93277) üzenetére


Zio
csendes tag

A legjobb szerintem erre a Prio – Process Priority Saver nevezetű program.

(#106955) liszi70


liszi70
nagyúr

Sokszor van róla szó, hogy érdemes a frissítéseket halasztani, hogy ha esetleg valami gigszer van velük, legyen idő a visszavonásra. Vannak ugye a funkciófrissítések és a minőségi frissítések. Kérdés, a minőségi frissítéseket érdemes-e, szabad-e halasztani, hiszen ezek biztonsági fejlesztéseket tartalmaznak, gondolom ilyenek a defenderhez szükséges definíciófrissítések is. Szoktak galibát okozni ezek is, tehát érdemes késleltetni őket, vagy csak a funkciófrissítéseket halasszuk?

(#106956) Lauda válasza liszi70 (#106955) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem egyiket sem érdemes halasztani. Én 2 hetente kb lementem a rendszert macriummal, két perc az egész. Most 8-án délelőtt is mentettem, ha bármi gáz lenne, szintén két perc alatt visszalövöm a régit és nem történt semmi. Ha meg frankón működik minden , a régebbi mentésekből törlök, így helyet is alig foglal. Bár manapság 10-20-50gb már semmi jelentőséggel nem bír. Szerintem.

(#106957) Cs1csó válasza liszi70 (#106955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont ezen gondolkodtam mi a helyes de +1Lauda-nak, minden ilyen nagy frissítés előtt csinálsz egy mentést majd telepíted aztán használod ha a következő update-ig nem lesz gond akkor a következő update előtt megint egy mentés - a korábbit ekkor lehet kukázni - és megint frissítés és ha jön a gebasz akkor pedig használod az aktuális update előtti mentést.

(#106959) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Windows 10 újratelepítés után az alábbi bejelentkező képernyő fogad. Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy milyen módon tudom megoldani, hogy ne kelljen mindig kiválasztanom az új telepítést bejelentkezéskor, mert alapból mindig a régibe akar a gép bejelentkeztetni, ami ugye már törölve lett.

(#106960) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy új Asus ROG Z390-F és a legújabb Win10prof, olyan gondom lenne, hogy nincs DTS vagy Dolby Hang, csak stereoban jön ki minden, pedig a támogatott formétumoknál a vezérlőpultban amikor rámegyek a DTS teszt hangra, akkor rendesen átvált DTS-re, de azon kívül minden stereo, próbáltam több driverrel, de olyan mintha a Win10-ből kivették volna a DTS és Dolby kódolást, miért lehetséges ez? Köszi!

20 éve a PH-n.

(#106961) liszi70 válasza Cs1csó (#106957) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én meg azon gondolkodok, hogy az általatok javasolt módszer miért egyszerűbb (frissítést nézegetni, ha van, akkor menteni a rendszert, probléma esetén visszaállni a régire), mint 10-20 vagy 30 nap halasztást beállítani egyszer, aztán ha gebasz van a frissítéssel, akkor mire települne, már biztosan visszavonja a MS, tehát nem tudja szétcseszni a rendszert, nincs szükség rendszer-visszaállításra. És az egészről szinte tudomást sem kell szerezni, minden a háttérben folyik, anélkül, hogy egy szalmát keresztbe tettünk volna. Ez nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik, így szeretném csinálni továbbra is, csak azt nem tudom, hogy megtegyem-e a biztonsági updatet is tartalmazó minőségi frissítés esetén is. :F A funkciófrissítés biztosan várhat 30 napot (nagy nehezen kibírom addig a temérdek korszakalkotó új funkció vagy patch nélkül :D), de a biztonsági, definíciófrissítés esetén azért más lehet a helyzet.

Summa summárum, definíciófrissítés is okozhat galibát, érdemes-e azt is halasztani, vagy azt inkább ne?

[ Szerkesztve ]

(#106962) Lauda válasza liszi70 (#106961) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem azért, mert ha halasztod és később telepíted, nálad akkor is lehetnek vele gondok. Semmi garancia nincs arra, hogy az a frissítés megfelelően működik az adott konfigon. A mentek és ha szükséges, visszaállok véleményem szerint sokkal biztonságosabb megoldás.

Ez nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik, így szeretném csinálni továbbra is,

Tedd akkor azt. :) Ezt mindenkinek magnak kell eldönteni mit tart jó megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#106963) Cs1csó válasza liszi70 (#106961) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megint igazat kell adnom Lauda-nak, a te hardver, szoftver környezeten még hosszas tesztelés után is lehet galiba ezért jobb a rendszer visszaállítás.

Szerintem a legjobb, ha hagyod a Windows-ra az update-eket, tehát manuálisan nem foglalkozol vele amikor kell telepíti, persze előtte jelezni szokott és ekkor csinálsz egy sima mentést vagy akár a meglévő mentést frissítheted ezt hívják "inkrementális" mentésnek azaz növekményinek tehát csak a két időpont között változással fogja felülírni a régi mentést.

(#106964) King Unique válasza liszi70 (#106955) üzenetére


King Unique
titán

Ha valaki nagyon biztosra akar menni, akkor lehet késleltetni, kivárni X napot az egyes frissítéseknél (Defender definíciófrissítéseket nyilván totál felesleges), nézegetni a hivatalos leírásoknál az esetleges ismert hibák jegyzékét, stb. De egyrészt az sem mindig annyira jó, ha minden frissítés állandóan hosszasan késleltetve van, pláne ha valami kritikus javítás van benne. Másrészt ha az egyes frissítéseknél netán van is valami ismert hiba, az korántsem biztos, hogy minden felhasználót, minden hardver- és szoftverkörnyezetet érint, lásd pl. a legutóbbi eseteket itt a topikban. Arról korábbi válaszokban pedig már többször volt szó (példa), mások is említették most, hogy inkább a felkészülésre célszerű törekedni, vagyis szükség esetére legyen rendszer-visszaállítási pont, naprakész biztonsági mentés stb., akkor pláne nem téma ez. Meg az utóbbi amúgy sem árt, jól tud jönni pl. vírusfertőzésnél, rendszermeghajtó tönkremenetelénél is, ha van egy komplett mentés a korábbi állapot visszaállításához.

[ Szerkesztve ]

(#106965) Cs1csó válasza King Unique (#106964) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vírusvédelemnél is ez a legfontosabb tanács: felkészülni pl. adatmentéssel.

(#106966) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

A laptopon ha filmet nézek, a kiterjesztett képernyőre (ami egy tv) húzom át az ablakot.
A gond akkor van, ha az ablakok között húzom át az egeret.
Windows 7 alatt nem volt gond, simán ment az egér kurzor, mintha a két képernyő 1 lenne.
De a Win 10 alatt csak akkor megy egyikről a másikra ha át rántom az egeret, mert ha óvatosan mozgatom, a képernyő szélén megakad és nem megy tovább.
Ezt a funkciót hogy lehet kikapcsolni? Úgy szeretném, ha működne, mint a win 7 alatt tette.

(#106967) liszi70


liszi70
nagyúr

OK, köszi nektek, meghányom-vetem a dógot. :)

(#106968) proly01


proly01
őstag

Sziasztok!
Olyan Problémám van,hogy adott egy soundbar ami HDMI ARC al össze van kötve a tv vel így jön a hang a pc n. Okés is minden (win 10 home legújabb frissítés) csak 1 baj van. Böngészőben (chrome) youtube alatt azt produkálja hogy random elmegy a hang. Elkezdődik a videó megszólal a hang majd elmegy és ennyi. Onnantól nincs. Majd újratöltöm az oldalt megint nincs megállítom elindítom és megint van. Nem is értem.
Van ötletetek? Megőrülök már tőle.
:R

....Pr:)ly....

(#106969) Doky586 válasza Hikvision (#106960) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És mi az 5.1 forrás? játék vagy mkv film? (mivel minden más sztereo)

Nyilván a sztereo forrás szereoban szól.. ;)

(#106970) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv mindenkinek! Szeretnék egy fontos mappát - melyben 3 almappa található - jelszóval védeni. Win10 x64 Pro alatt hogyan tehetem ezt meg külső program használata nélkül?

(#106971) King Unique válasza szasanyi (#106970) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy korábbi esetnél leírtakat. Vagyis ha szimplán csak mappát akarsz titkosítani, lejelszavazni és nem feltétlen felel számodra ehhez meg a beépített EFS, akkor márpedig külső programra lesz szükség, hacsak nem akarsz pl. ilyen megoldással játszadozni. Ha partíciót és lehetőleg a Windows beépített eszközével, akkor meg adja magát a BitLocker. Ha külső program is opció, akkor pl. a VeraCrypt jöhet szóba, ahol az utóbbival lehet titkosított konténerfájlt is készíteni, ami ugyanúgy a jelszó megadása után csatolható fel.

[ Szerkesztve ]

(#106972) Geth válasza Doky586 (#106969) üzenetére


Geth
addikt

Nyilván a sztereo forrás szereoban szól..
Nem feltétlenül. Az ezeréves Realtek chiphez a driverében mindig is volt Speaker Fill, felkeveri 5.1-re szépen a sztereó forrást (ha már van rear channel, szóljon is...).

Akkor volt egy kis szomorúság, amikor rájöttem, hogy ha Chrome-ból hallgattam valamit, akkor még az 5.1-es forrás is sztereóban jött.
Szerencsére megoldható: chrome://flags/#try-supported-channel-layouts

(#106973) Hikvision válasza Doky586 (#106969) üzenetére


Hikvision
senior tag

Természetesen Játékok, illetve filmek, nem lehet beállítani alapértelmezett formátumnak optikai kimenetre a DTS-t, azért bosszantó mert az előtte lévő régi alaplap (Z97+pro) Simán tudta, ezt meg behírdették, hogy 12-csatornás "atyaúrísten japán kondenzátoros alaplai csoda" van rajta, erre még annyit sem tud mint a régi. Mindegy holnap veszek egy Sound Blaster Z-t, aztán hátha jó lesz már végre.

20 éve a PH-n.

(#106974) Péter666


Péter666
újonc

Sziasztok ma Windows 10 telepítésnél ezt az ablakot adta ki amint el kezdtem a telepítést ha valakinek lenne valami ötlete hogyan lehet megoldani azt megköszönném!

(#106975) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Na most melyik a szar? Soha sem volt bajom a Windows frissítésekkel, erre most zsinórban a második.
Kritikus hiba. A Start menü nem működik. A legközelebbi bejelentkezéskor megpróbáljuk kijavítani.

KB4517389
KB4515871
KB4521863

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106976) zolee001 válasza Dilikutya (#106975) üzenetére


zolee001
őstag

Pl a cikkben irtak valamint az elözöek is

https://www.windowslatest.com/2019/10/09/windows-10-kb4517389-printing-start-menu/

(#106977) Dilikutya válasza zolee001 (#106976) üzenetére


Dilikutya
félisten

KB4517389 a nyerő, közben leszedtem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106978) Geth válasza Péter666 (#106974) üzenetére


Geth
addikt

A telepítő felolvas egy unattend.xml / autounattend.xml-t valahonnan (több helyet is végigpróbál), ez a file a jelek szerint hibás.
Milyen telepítőről próbáltál telepíteni? A gyári érintetlen telepítők nem tartalmaznak ilyen file-t, én egy olyannal próbálkoznék.

(#106979) Doky586 válasza Geth (#106972) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"felkeveri 5.1-re szépen a sztereó forrást"

Ok, nálam az ilyesmi csúnya gagyi dolognak számít, kettéállna tőle a fülem.. Mintha azt javasoltam volna vegyen egy jack elosztót :N

[ Szerkesztve ]

(#106980) Csupingo válasza Hikvision (#106973) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt is ezt a témát rágják a srácok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106981) Geth válasza Doky586 (#106979) üzenetére


Geth
addikt

Ha csak 4.1-et csinál, abban szerintem nincs semmi csúnya :K

(#106982) Aureal


Aureal
senior tag

w10-ben a bejelentkező háttérképek honnét töltődnek le vagy hol lehetne hozzájuk férni vajon?

(#106983) Dhampir válasza Dhampir (#106874) üzenetére


Dhampir
félisten

Megkérdeztem a Microsoft Magyarországot, de érdemileg, konkrétabban semmit sem tudtam meg ezzel kapcsolatban, csak ennyit:

Kérjük, kérdésével kapcsolatban keresse ügyfélszolgálatunkat a 061 267 46 36-os telefonszámon:

Üdvözlettel:
Microsoft Magyarország

[ Szerkesztve ]

(#106984) Cs1csó válasza Aureal (#106982) üzenetére


Cs1csó
félisten

address bar.
Path 1 -
%AppData%\Microsoft\Windows\Themes\CachedFiles
If you don’t find a copy of your current desktop background image here, try below path instead.
Path 2 -
%AppData%\Microsoft\Windows\Themes\TranscodedWallpaper

(#106985) pzstm


pzstm
titán

ÉRKEZIK A NOVEMBER UPDATE (1909)

Getting the November 2019 Update Ready for Release

Fontos: ez nem olyan nagy frissítés mint az eddig megszokottak, ez a verziószámon is meglátszik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#106986) Dexter68 válasza Dexter68 (#106735) üzenetére


Dexter68
addikt

Nnnacsak, hogy meglegyen: újra kellett telepítsem a MS Intellitype Pro-t és megoldódott.

[Drága szaktársak! Egy ideje azt vettem észre, hogy a Shift+Ctrl+End, illetve a Shift+Ctrl+Home (kurzor helyétől kijelöl mindent a doksi végéig, ill. elejéig) nem működik. Először azt hittem, hogy csak Indesignban, aztán kipróbáltam és kiderült, hogy mindenben. Próbáltam másik billentyűvel, de azzal is.
Ezt a kombót kb. kb. 1989 óta használom, még a DOS alatt futó Word 4.0]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#106987) VGYke válasza pzstm (#106985) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor most ez azt jelenti, hogy az "October 2019 Update" novemberben lesz?
Azért lenne jó tudni az időpontot, mert új PC lesz friss win10-el, és jó lenne az update után letölteni, majd telepíteni, nem előtte.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#106988) #86564352 válasza VGYke (#106987) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kb. október utolsó hete, november első hete a várható.

Nem kell foglalkozni a marketing nevekkel, tök mindegy 1903 vagy 19H1 vagy májusi update a neve, hiszen csak fokozatosan terjesztik hónapok alatt így a név nem számít. Sokan csak októberre kapták meg a májusinak hívott frissítést. A 1903 csak nemrég lett széles körben terjesztésű, miközben még a saját Surface gépükkel is problémás.

Nyugodtan telepíts most 1903-at az új gépre, úgy a 1909 majd csak egy szokásos havi összegző frissítés lesz. Csak 1903 előtti verziók esnek át a "nagy" frissítési folyamaton.

(#106989) Cs1csó válasza #86564352 (#106988) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor ebből nem lesz az MS fő oldaláról MCT-vel letölthető ISO? Hanem belső upgrade formájában lesz csak elérhető?

(#106990) kidnou válasza Cs1csó (#106989) üzenetére


kidnou
senior tag

Egy visszaállitási pontot akartam létrehozni, de nem müködik. Ilyenkor mi lehet?

Érdekesség, hogy tegnap telepítette a kb4515384 frissitést, gondoltam az kavarhat be, de arról se tudok visszaállni, mert a gépház helyreállitásnál az irja több mint 10 napja frissült

(#106991) Aureal válasza Cs1csó (#106984) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem, ezek csak az asztal háttérképet tárolják!
Bekapcsoláskor a bejelentkező és állandóan változó képek honnét jönnek w10-re, ezt kérdeztem. :))

(#106992) Lauda válasza kidnou (#106990) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem hagyd ki ezt a megoldást. A macrium reflect programot javaslom erre a célra. Teljesen ingyenes és hibátlanul lementi/viszaállítja a rendszert.

(#106993) kidnou válasza Lauda (#106992) üzenetére


kidnou
senior tag

Az se hajlandó menteni, hibára kiáll. Valami nagyon összekuszálódott

(#106994) Cs1csó válasza Aureal (#106991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, az macerásabb, csak leírást találtam róla: [link]
Rejtett de ha feloldod akkor itt lesz: This PC > C: > Users > [Your User Name] > AppData > Local > Packages > Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy > LocalState > Assets.

kidnou

+1 Macrium Reflect, a Microsoft nagyon kiherélte ezt a funkciót a 10-esben, pont a Macrium Reflect-re és a társaira hivatkozva.

(#106995) Lauda válasza kidnou (#106993) üzenetére


Lauda
félisten

A macrium reflect hibával leáll? Ilyet sem hallottam még. Tudnál képernyőmentést küldeni erről?

(#106996) #86564352 válasza Aureal (#106991) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#106997) King Unique válasza Aureal (#106991) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Spotlight (reflektorfény) képekre célzol, akkor azokat ezzel a módszerrel lehet előbányászni és lementeni. Plusz vannak olyan UWP apok, amelyekkel többek között automatizálható a képek mentése. Példák: [link], [link].

(#106998) kidnou válasza Lauda (#106995) üzenetére


kidnou
senior tag

(#106999) King Unique válasza kidnou (#106990) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet próbálgatni az adott hibakódnál az általános megoldásokat. Valamint a Macrium Reflect esetében is van ezzel összefüggésben bejegyzés, ami ITT tovább van fejtegetve. Alapesetben egyébként egyiknek sem kellene gondot okoznia, hibát dobnia, vagyis egyértelműen nálad lehet szétcseszve a rendszer ilyen téren, probléma a VSS-nél. Ha W10 1903-as verzió mentéséről van szó, akkor annál normál esetben max. a Macrium Reflect régebbi verzióinál lehet gond, de az a hiba az újabbaknál már eleve javítva lett és nyilván az aktuálisat (7.2.4473) sem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#107000) movax válasza kidnou (#106998) üzenetére


movax
őstag

Macrium Reflectet természetesen nem win alól, hanem pendriveról bootolva kell indítani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.