Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105351) Dumi86 válasza Armagedown (#105344) üzenetére


Dumi86
senior tag

Friss hang driver telepítés? Én első körben mindenből felraknám a legfrissebb géphez való drivert. Ha ezután is előjön a hiba akkor kell körülnézni hardvereknél.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#105352) Armagedown válasza Dumi86 (#105351) üzenetére


Armagedown
őstag

A hang driver az elérhető legfrissebb, akárcsak a chipset driver is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#105353) xy.zsolt válasza TRob1 (#105350) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#105354) Geth válasza Armagedown (#105352) üzenetére


Geth
addikt

Sajnos a "legfrissebb"-ről már többször kiderült hogy nem az.
Ehelyett használjuk a verziószám pontos értékét, hasznos találmány! :)

(#105355) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok, nemrég telepítettem windwos 10-et egy laposra. A BIOS legacy-re volt állítva telepítéskor, utólag lett csak átállítva UEFI boot-ra, mivel lassan indult, szerintetek érdemes újrarakni UEFI mode-ban?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#105356) Doky586 válasza Butcher82 (#105355) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen

(#105357) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok,
kis segítséget kérnék, attól aki Fujitsu-ban járatos...

Amilo Li1705 Win10-et tettem rá SSDn.
Szeretném a bios-t frissíteni? 1.0C van rajta
honnan tudom?

(#105358) Cs1csó válasza ben-ga (#105357) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért?

(#105359) TRob1 válasza ben-ga (#105357) üzenetére


TRob1
veterán

(#105360) Butcher82 válasza Doky586 (#105356) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm!

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#105361) szazbolha válasza TRob1 (#105350) üzenetére


szazbolha
addikt

MIért felesleges a ESET (internet Security)?

(#105362) Lauda válasza szazbolha (#105361) üzenetére


Lauda
félisten

A defender a maximális pontszámokat hozza a teszteken. Ezért tök felesleges külsős programot telepíteni. A win10 defenderével szemben már csak a beidegződés szólhat, hogy vírusírtót kell telepíteni a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#105363) ben-ga válasza TRob1 (#105359) üzenetére


ben-ga
tag

:R

(#105364) #93794560 válasza szazbolha (#105361) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nemrég járta körbe a számtech. sajtót világszerte, hogy Defender magasan a legjobb volt a teszteken.

(#105365) Ablakos válasza szazbolha (#105361) üzenetére


Ablakos
őstag

Egyáltalán nem felesleges. Esetleg tud plusz (kényelmi) szolgáltatást a defenderhez képest. De nem amiatt, hogy a defender nem ad elégséges védelmet.

(#105366) Cs1csó válasza Ablakos (#105365) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konkrét példa?

(#105367) King Unique válasza szazbolha (#105361) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert mára a beépített Defender elég erős védelem lett és simán felveszi a versenyt a top, fizetős antivírus szoftverekkel is. Ezt lényegében nemrég egy témában jártas tag is leírta. De ez nem volt mindig így, régebben, illetve a korábbi változatai még nem voltak ilyen szinten. Egyébként meg hogy kinek felesleges, vagy nem 3rd party védelem használata, az egyéb szempontok függvénye is lehet. Például nálam is van amelyik W10-es telepítésen EIS fut, mert azokon egész egyszerűen kevésbé terheli a rendszert és kevésbé akasztja a fájlműveleteket, mint a Defender. Valamint a webvédelme pl. Firefox böngészővel is működik, ellenben a Defender esetében ez a beépített Edge-nél oké, meg még aszem Chrome-nál oldható meg.
Amúgy meg kipróbálod, sőt javasolt is, mert mindig a személyes tapasztalat az igazán mérvadó. De általánosan mára igaz az előbb leírt dolog, vagyis hogy Windows 10-nél már nem feltétlen szükséges külön védelmi szoftvert telepíteni, mert bőven elég lehet a beépített védelem is. Inkább W7-nél téma ez, meg talán még W8.1-nél is, ahol az utóbbiban lévő Defender összességében nem tudja ugyanazt, mint a W10-ben lévő.

[ Szerkesztve ]

(#105368) quailstorm válasza King Unique (#105367) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valami ilyesmi.
Volt anno av-comparatives teszt, én meg most szubjektív 1903-as Win10-en, G4400 procival teszteltem, és mind a Comodo IS, mind az ESET kevésbé fogja a gépet.

(#105369) TRob1 válasza Ablakos (#105365) üzenetére


TRob1
veterán

Persze hogy tud plusz szolgáltatást: Anomáliákat okoz(hat) - sokszor bebizonyosodott már ebben a topikban is a külsős "védelmi" szoftvereknél-, és plusz réseket nyit a rendszeren. ;]

¤ R'n'R ¤

(#105370) pzstm


pzstm
titán

Top scoring in industry tests

Kommentár nélkül itthagynám olvasgatás céljából ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#105371) Cs1csó válasza quailstorm (#105368) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Nod32 nekem is szimpatikus, de a Comodo termékeit inkább hagyjuk, számomra ők a "beváltatlan ígéret" kategória.

pzstm

Ezt így egyben olvasva, nem semmi.... le a kalappal.

Egy negatív kritika az MS-el szemben:
A Windows 10-re nem könnyű külső védelmet írni, és mintha ez ahogy jönnek ki az újabb és újabb build-ek egyre nehezebb lenne egyre kevésbé megy a biztonsági cégeknek.

[ Szerkesztve ]

(#105372) ben-ga válasza Cs1csó (#105358) üzenetére


ben-ga
tag

Szeretném a meglévő 2.5gb ramot bővíteni 2x2gb-ra

(#105373) Cs1csó válasza ben-ga (#105372) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R a mostani BIOS csak 32 bites rendszert támogat? Ha sikerül frissíteni a BIOS-t és az támogatja a RAM bővítést írd már meg - azt is ha nem sikerül valami - köszi!

(#105374) quailstorm válasza Cs1csó (#105371) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi volt a problémád a Comodo-val?
Nekem eddig kb. ennyi:
Secure shoppingot tilos felrakni mert elrontja a képmetszőt.
Nem frissít azonnal Windows felhasználó bejelentkezés után.
A tűzfala blokkolja a PROFINET protokollt.

Viszont ezerszer jobb használni az izolálást, a karantént meg a tűzfalat benne, mint a gyári Windowsost.

[ Szerkesztve ]

(#105375) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok vettem game passt és az áruházban amelyik játékhoz oda van irva ,hogy rendszergazda hozzáférés szükséges azt nem tölti csak 0-án áll,pedig rendszergazda vagyok

(#105376) Kékes525


Kékes525
félisten

Két teljesen ugyanolyan billentyű driver van a rendszeremben, de csak egy billentyű van a PC-émhez kapcsolva (sose volt kettő, még ideglenesen sem). Mitől lehet ez? [kép] [kép] [kép] Ha az egyiket eltávolítom és a hardverváltozások keresését kérem, akkor ismét települ a második. :F Microsoft Wired Keyboard 200 a billentyűzetem. Windows 10 Pro 64bit v.1903 build: 18362.295

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#105377) xeon forever válasza Kékes525 (#105376) üzenetére


xeon forever
addikt

Trojan wood horse...
Siman Disabled-re tedd amig valami karevo irtoval le nem torlod.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#105378) Cs1csó válasza quailstorm (#105374) üzenetére


Cs1csó
félisten

Atomra fagyasztotta a gépet, csak a RESET gomb segített, volt programok amiket addig vizsgált indulásánál, hogy összeomlott és nem tudott végül elindulni. A játékokkal is sokszor volt baja. A rendszer indulásánál sokáig a biztonsági központ hibát jelzett volt hogy 2-3 perc után váltott zöldre a pajzs ikonon a jel, a vírusvédelem miatt. Gyakran a tálcaikonja meg sem jelent a gép bekapcsolása után. Tudom, hogy nem az adatbázis az erőssége de volt hogy egy napig nem jött frissítés és ezt a Windows hibának jelezte. Volt olyan, hogy a PC leállításakor dobott fel valami kérdést de már nem lehetett rákattintani, hogy jegyezze meg és tiltsa vagy
engedélyezze, de ha automatára tettem akkor nem jegyezte meg, nem csinált hozzá szabályt.

Ha valaki jobban áttekinthető tűzfalat akar arra ott pl. a Windows Firewall Control. Az izolálásra pedig sokkal jobb a Sandboxie nevű program, kiforrott akármit lehet benne futtatni.

Kékes525

Ez normális, nálam is kettő van:

Miközben nincs Razer billentyűzetem csak Razer egerem. Ez valami Windows-os dolog.

xeon forever

Nem, már Windows friss telepítés után is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#105379) Kékes525 válasza xeon forever (#105377) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezekkel már átnéztem, de semmi: ESET IS, adwcleaner_7.4.1, Dr.Web Cure It, Emsisoft Emergency Kit, F-SecureOnlineScanner, HitmanPro, Kaspersky Virus Removal Tool. Mindegyik a legfrissebb program és adatbázisú.

(#105378) csicso82

"Miközben nincs Razer billentyűzetem csak Razer egerem. Ez valami Windows-os dolog."

Na ez lesz az oka. Logitech G203 Prodigy Gaming egerem van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#105380) pendre54 válasza Kékes525 (#105376) üzenetére


pendre54
addikt

Ugyanez van nálam is, két billentyűzetet lát, holott csak egy mechanikus Tesorom van. Még az illesztőprogramra is ugyanazt írja, mint nálad. Ami érdekesebb viszont, hogy a Mionix Naos7000-es egeremet se ismeri fel a Win, pedig ahhoz telepítve van a legújabb firmware, és a szoftver is, ami egyébként tökéletesen működik is, csak a Win nem hajlandó erről tudomást venni, de egyébiránt meg lekakilom. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#105381) quailstorm válasza Cs1csó (#105378) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az húzós. Én még csak pár hónapja tekerem, eddig 2, most már 3 gépen. Ebből ami volt, az a biztonsági központ jelez hogy nem frissített definíciót.
Ha elkezd problémás lenni, akkor repítem.

(#105382) Kékes525 válasza pendre54 (#105380) üzenetére


Kékes525
félisten

Mitől mond mindig kettőt a Windows? Mitől mond mindig kettőt a Windows? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#105383) Cs1csó válasza pendre54 (#105380) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, az egyik a Windows alap a másikhoz pedig a Tesoro-ot kapcsolja, gondolom, ez valami általános illesztő dolog lehet amit megtart.

Kékes525

Maga mindent kétszer mond, kétszer mond?

quailstorm

Ebben a témában LiLxWaYnEx tud még szépeket mondani róla, szerintem ő nálam is többször próbálta.

[ Szerkesztve ]

(#105384) pendre54 válasza Cs1csó (#105383) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, ez mind szép és jó lenne, ha a Tesoronak is lenne valamilyen eszközillesztő drivere, vagy progija, de nincs, ellentétben az egérrel, amiből meg csak egyet lát, pont azt ami nincs, azaz MS egér.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#105385) ricsi99 válasza Cs1csó (#105383) üzenetére


ricsi99
addikt

Csak 2?
Logitech g15 +noname chajna mouse :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105386) pendre54 válasza ricsi99 (#105385) üzenetére


pendre54
addikt

Akkó jóvan, te nyertél. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#105387) szazbolha válasza Lauda (#105362) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, de a defender nem épül be a levelezőbe, nem szűri spamot meg a leveles kártevőket.
Vagy ezt nem jól gondolom?
A zsaroló vírus általában levéllel érkezik (mióta SMB1 kiment a divatból), ott még van esély elkapni emailcím blacklist alapján, de ha rákattintanak onnan már nem látja se a defender, se az eset. (próbálva)

(#105367) King Unique Köszi a választ. Szintén a levelezést említeném. Mondjuk nem otthoni hanem céges környezetben kellene még pár indok, hogy a megszokott ESET elhagyható legyen.
Nem ágállok mellette se ellene, de ahol már van ESET vagy más ott meg kell magyarázni miért nem érdemes a liszenszet meghosszabítani.

[ Szerkesztve ]

(#105388) Doky586 válasza ricsi99 (#105385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahol van egy egér, ott biztos akad még néhány.. Kiirthatatlanok.. ;]

(#105389) Cs1csó válasza szazbolha (#105387) üzenetére


Cs1csó
félisten

Attól függ milyen levelező. Ha webes akkor ott pl. a Google szűrője simán megfogja, plusz alap, hogy nem kattint az ember ismeretlen feladó leveleire - ha mégis átjut a spam szűrőn - outlook-nál nem tudom mi van de szerintem azokat is figyeli az Defender.

(#105390) szazbolha válasza Cs1csó (#105389) üzenetére


szazbolha
addikt

Mindenhol outlook van (az én céges környezetemben), eddig úgy tudtam, hogy nem figyeli a defender.
Gmailt és más webes levelezőket magánlevelezésre használnak.
Igen alap a nem kattintunk mindenre... de ha valahol beüt a baj, akkor 3-6 hónap múlva elmúlik a veszélyérzet és kattintanak bármire. Ezen nem lehet változtatni.

(#105391) ricsi99 válasza Doky586 (#105388) üzenetére


ricsi99
addikt

Na de 4 bill?
Ki szoktam hetente rázni belőle a hamut ... cigizek ezerrel ,de majd megnézem hátha beszorult a gombok alá 1-2 komplett billentyűzet....
csájna egért megértem... annyira modern cucc ,hogy 2 driver kell ,hogy lekezelje..... :C

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105392) Cs1csó válasza szazbolha (#105390) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link] elvileg ellenőrzi a Defender az email-eket, de biztos lehet ebben a témában még kutakodni ez egy elég régi kérdés-válasz.

ricsi99

A jóból sosem elég! (vagy a jóból is megárt a sok?)

[ Szerkesztve ]

(#105393) ricsi99 válasza Cs1csó (#105392) üzenetére


ricsi99
addikt

Semmi gond.. a következő patch után már talán 8 is lesz... I like windows10 features :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105394) Cs1csó válasza ricsi99 (#105393) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez már az élvezetek halmozása!

(#105395) Geth


Geth
addikt

A több HID billentyűzet eszköz/HID-kompatibilis egér/stb. margójára.

Ezek különböző eszközök, ez a különböző DEV_ID/PID-kból is látszódik.
Nem, nem azt jelenti, hogy ennyi db. billentyűzet vagy egér van csatlakoztatva (nekem sincs az asztalon a 6 db billentyűzet és a 3 db egér...).
Minden további nélkül lehet ugyanaz a driverük, ez a konkrét eszköz gyártójára van bízva. Természetesen ez lehet az MS által biztosított generic HID driver is, ahogy ezt többen észrevettétek.
Hogy miért van több, azt érdemes az adott eszköz gyártójától kérdezni, biztosan készséggel segítenek :DDD

Hogy a Device Managerben melyik device bejegyzés melyik konkrét eszközhöz tartozik, kideríthető ha fontos, de ezt most nem részletezem.
Nekem különböző gyártótól van az egér/bill/controller/tv tuner távirányító, szóval elég volt a VEN_ID/VID-ra (gyártó azonosító) történő szűkítés is amikor beállítottam hogy mire keljen fel a gép.

(#105390) szazbolha:
Gmailt és más webes levelezőket magánlevelezésre használnak.
Mármint leszámítva azt az elhanyagolható néhány millió GSuite accountot? :)

[ Szerkesztve ]

(#105396) szazbolha válasza Cs1csó (#105392) üzenetére


szazbolha
addikt

hmm... van olyan topik ahol a víruskeresők a téma? Inkább ott folytatnám, bár nyilván nagyon is érinti az OS témát.

(#105395) Geth az a néhány millió bizonyosan nem az én cégemnél dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#105397) Geth válasza szazbolha (#105396) üzenetére


Geth
addikt

Ki mondta hogy mind Nálad dolgozik? :)
Néhány száz biztosan nálunk.

(#105398) ricsi99 válasza Geth (#105395) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem +ban egy pen drive és egy webcam van.. monitor se tapis... mind1 ...."jóvanazúgy win10"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105399) szazbolha válasza Geth (#105397) üzenetére


szazbolha
addikt

Lehet nem olvastad el a hsz-em figyelmesen amire reagáltál. Kimondottan a saját céges környezettel kapcsolatban válaszoltam egy kérdésre. Nem pedig általánosságban írtam az okosságot.

(#105400) ricsi99 válasza szazbolha (#105396) üzenetére


ricsi99
addikt

Van topic kereső... jobb felső rész és "ződ" gomb.. ja bocs mégse zöld :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.