Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105601) Lauda válasza liszi70 (#105600) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem mindegy mit gondolsz. Ha csak ajándékba kapsz illegális forrásból származó dolgot, már orgazda lettél. Ha a szomszéd lop egy disznót és annak a sonkáját te hazaviszed és megeszed, szintén orgazdává váltál. De részemről ennyit a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#105602) #42556672 válasza Lauda (#105601) üzenetére


#42556672
törölt tag

Részemről is ennyi, de fontos, hogy a végfelhasználó tisztán lássa, hogy ilyenkor áldozat és nem bűnöző, a jogértelmezésed ellenére!

(#105603) Lauda válasza #42556672 (#105602) üzenetére


Lauda
félisten

Ez csak a büntetés mértéke szempontjából lényeges. Az orgazdaság ténye szempontjából lényegtelen.

(#105604) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Eljött az idő, hogy kipróbálnám ezt a "csodálatos újdonságot":) Win7 szuperül megy, de megnézném:)
Gondoltam megkockáztatok egy olcsó kulcsot ilyen szürke boltból, goodoffer
Nem tudom melyik változatot kellene, mert egy-árban vannak kb. mindegy. Néztem a pro üzleti célra lenne meg ilyesmi, de akkor is jó lehet?

Win7-et pendrive-ról szoktam telepíteni, ahogy néztem itt is menne csak nem tudom pontosan hogyan
Windows 7 USB DVD Download Tool-lal szoktam pendrivere kiírni az ISO-t, de itt nem látom, hogy lehetne csak ezt simán leszedni.
Vagy torrentről letöltök valami legújabb ISO-t aztán arról felrakom, aztán majd kulccsal beaktíválom és rendben leszünk? :F :)

Rendszerre elég "rátelepíteni" ? Rá frissíteni a 7-re? vagy újra kellene formázni a gépet és egy teljesen steril alappal kezdeni? Itt megjegyezném, hogy a win7 nem eredeti, most térnék át a jóútra

Illetve úgy néz ki a rendszer nálam, hogy C, egy ssd. Van még a gépben két vinyó, amiből egyiken biztonságnak van telepítve win. Először csak erre próbálnám ki, hogy működik és milyen. Utána nyugodtan mehet majd az "alap" rendszeremre is, nem veszi két gépnek?

Kell ehhez microsoft fiók is ahogy néztem, Van skype-om, ottani már jó lesz hozzá ha jól nézem?

[ Szerkesztve ]

(#105605) olivera88


olivera88
veterán

Csökkentett módot h lehet elindítani akkor ha csak Windows ikonig jut el a rendszer?
Nem nekem van ilyen bajom hanem egy ismerősömnek.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#105606) King Unique válasza SoldierL (#105595) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert, amúgy meg miért ne, meg desktopon eleve a Windows, illetve már a W10 a legelterjedtebb OS... Ha nem felel meg számodra, akkor meg lehet mást használni, mint más is említette... Nekem meg speciel megfelel, több laptopon is futtatom és nincs vele különösebb gondom, szeretem használni.

(#105607) mezis válasza SoldierL (#105595) üzenetére


mezis
nagyúr

"....a windows egy instabil, megbízhatatlan rendszer."

Nem vagyok Win hívő, de a Win10-ről kénytelen vagyok elismerni, hogy igen stabil rendszer.
A megjelenése után nem sokkal vettem egy HDD-t, ami egy laptopban működött egy korábbi Winr-ől frissített Win10-el. Ezt a HDD-t beszereltem egy Home PC-be. A Win10 elindult, működött. Gondoltam a HDD törlése előtt kipróbálom mit bír ki. Amit csak lehetett töröltem, "barmotam" rajta. A Win10 csak működött, működött mint a Duracell nyuszi.
Igaz nem próbáltam telepíteni mindenfajta szedett-vedett programot.

mezis

(#105608) King Unique válasza olivera88 (#105605) üzenetére


King Unique
titán

Van rá több módszer is, lásd az ebben és ebben a leírásban lévőket. Meg utólag akár a korábbi, bootoláskor F8-cal előhívható menü is beállítható.

(#105609) ricsi99 válasza lm83 (#105604) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Telepitésnél választhatsz offline fiókot is ,nem kell az ms fiók ,ha nem akarsz.
Telepités 1-1 ugyan az csak a végén megkérdezi a lábméreted is.
Arra vigyázz ,hogy telepítésnél szeret felpakolni egy boot managger-t igy bezavarhat rendesen.
Irtad van egy "backup win-ed"
Ideális az ha azt most igy letörlöd ,és amikor telepitesz ,fizikailag lehúzod az összes többi hdd/ssd-t mert ha nem agyas módon ráír az ssd re és aztán ha leírtod vagy egyéb akkor szívás van.

Lehető legfrissebb verziót rakd fel ,mert utánna is minimum 1/2 órát tekergeti a hdd-t

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105610) King Unique válasza lm83 (#105604) üzenetére


King Unique
titán

Otthoni használatra általánosan elég a Home kiadás is, de ha már ilyen kedvezményes áron szerzed be a kulcsot, akkor már inkább Pro kiadást célszerűbb venni, pláne ha annyival nem is drágább.

Az ISO letöltéséhez és telepítési adathordozó (pendrive) létrehozásához több módszer is van, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ezt a Windows 7 USB DVD Download Tool meg régi cucc és amúgy csak legacy módot tud, alapból NTFS-re formázza a pendrive-ot is. Helyette inkább az előbb említett módszerek valamelyikével kellene megoldani, vagy akár csak simán a felcsatolt ISO tartalmának másolásával. Magára a telepítésre vonatkozóan pedig lásd az ebben a leírásban, valamint az egyik fórumtag által készített blogbejegyzésben leírtakat. Azt pedig eleve el kellene dönteni, hogy most upgrade-elni akarsz valamilyen formában W-ről, vagy eleve W10-et telepíteni. Ha az előbbit, akkor elvileg pl. az MCT-vel is megoldható, vagy ISO-ból in-place upgrade-et futtatni, fájlok megtartásával, Ha az utóbbit, akkor lásd az előbb linkelt telepítési leírásokat, ahol értelmeszerűen törölni kellene a telepítésnél a korábbi Windowst és annak partícióit. Ha van másik fizikai meghajtó kísérletezni, akkor mehet az utóbbi megoldás, felesleges az előbbivel szórakozni. Meg van hogy hobb tiszta lappal kezdeni, ennek megfelelően "tisztán" telepíteni a Windowst.

Telepíteni pedig lehet helyi fiókkal is, lehet a telepítésnél azt is választani, nem feltétlen muszáj Microsoft-fiókat használni, még ha vannak is bizonyos előnyei az utóbbinak.

[ Szerkesztve ]

(#105611) Doky586 válasza liszi70 (#105600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bíróságon elég azt mondani hogy: Én nem tudtam róla..*
És egyből felmentenek.. :U

*... hogy ezek a bolti ár 1% ért árult rolexek lopottak.
*... hogy ő még csak 15. Azt hittem 25..

[ Szerkesztve ]

(#105612) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Van 2db Dell optiplex gépem. Az a kérdésem, hogy leválasztható e róluk a windows és átvihető e másik gépre? És ha igen, hogyan?

(#105613) Doky586 válasza lm83 (#105604) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tiszta telepítést javaslom az aláírásomban leírt módszerrel.

(#105614) liszi70 válasza Lauda (#105601) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha a szomszéd lop egy disznót és annak a sonkáját te hazaviszed és megeszed, szintén orgazdává váltál."

Csak ha tudtam, hogy lopott a disznó. :D
Komolyra fordítva, hát, nem tudom, most rákerestem, de több helyen is azt olvasom, amit én (laikusként) gondoltam erről. Pl. egy ügyvédi oldal jogértelmezése:
".... az orgazdaság akkor valósul meg, ha az orgazda tudja, hogy a dolog bűncselekmény elkövetéséből származik, és azt haszonszerzési céllal megszerzi, elrejti, vagy az elidegenítésében közreműködik."
Más oldal: "Ki lehet orgazda? .........A bűncselekmény célzatos, és csak egyenes szándékkal követhető el. Az elkövető tudatának át kell fognia, hogy a birtokába került ingóság bűncselekményből származik......."
Máshol is azt írják feltételként, hogy "vagyoni haszon végett megszerez, elrejt vagy elidegenítésében közreműködik."
De befejeztem az offolást ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#105615) Lauda válasza liszi70 (#105614) üzenetére


Lauda
félisten

Értem. Egy családtagommal belefutottunk már ilyenbe. Vettünk több alkalommal is dolgokat két ismerőstől. Majd egyszer csak jöttek a nyomingerek. Kiderült, hogy úgy lopták azokat a cuccokat. Mi ezt nem tudtuk. Elmondom neked, hogy ez a kutyát nem érdekelte, mert nem tudod bizonyítani, hogy nem tudtad. Kb amilyen napja van a bírónak, úgy dönt. A büntetés mellett még kártérítenünk is kellett. Volt ügyvédünk is. Így kerülhetsz bajba a tudtod nélkül. Ezért írtam a korábbiakat is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#105616) Bogyó bá' válasza liszi70 (#105614) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na már most Te pontosan tudod (mint számítástechnikában járatos, sőt számtech. oldalon aktívan fórumozó egyén) hogy egy Windows hivatalos helyről (az MS bármely viszonteladójától) megvásárolva alsó hangon 40 ezer forintba kerül. Ezek után ha "háromezerér' " veszel Windowst egy ismeretlen magánszemélytől / vagy akármilyen webshopból akkor nagyjából tisztában vagy a körülményekkel.

szerk: szóval az "ártatlanság vélelme" nem fog fennállni. :N

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105617) Lauda válasza Bogyó bá' (#105616) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy nem. Elkaszálnak téged is lehet akármilyen papírod róla.

(#105618) Cs1csó válasza Bogyó bá' (#105616) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig ez is sántít pl. az EMAG ismert bolt - igaz az ő felületét használják kisebb boltok - de ha veszel egy Windows 10-et 5k-ért mert rá van írva AKCIÓS te honnan tudod, hogy az milyen forrásból van.

(#105619) Bogyó bá' válasza Cs1csó (#105618) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen talán az EMAG-os vásárlást ki lehetne dumálni - persze printscreenekkel jól megtámogatva. :DDD A hardveraprósat viszont nehéz...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105620) King Unique válasza Permet Elek (#105612) üzenetére


King Unique
titán

A részletek itt sem derültek ki, pontosan milyen licencről van szó, stb. Ha pl. W10-zel előtelepített gépek és ott a BIOS-ban az OEM kulcs, akkor azt nyilván nem lehet csak úgy "leválasztani". Egyébként meg vannak a licenc eltávolításához, átviteléhez általános leírások, mint pl. ez. A másik lehetőség meg elvileg az, hogy nem hardverazonosítóhoz, hanem Microsoft-fiókhoz kapcsolni a licencet, majd abba belépve az új gépen újraaktiválni a megfelelő eszközt kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#105621) Bogyó bá' válasza King Unique (#105620) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, de egy régi hardverhez kötött (OEM) példányt ezzel a módszerrel jogtisztán át tudom vinni a teljesen új gépemre?

szerk: egészen konkrétan van egy döglődő, lassan kidobásra érett windowsos tabletem, jogtisztán W8-ról W10-re frissítve. Ennek a licencét - a fiókhoz kötéssel - át tudom vinni egy frissen megvásárolandó asztali gépre?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105622) szazbolha válasza mezis (#105607) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyet kell értsek: XP-t 2 évente kellett újrarakni munkakörnyezetben, otthoni gyerek-verziót akár évente. WIN7 sokkal jobb volt akár dupla ennyi ideig is húzta. Win8-at csak havernál láttam, de egyetlen olyan WIN10 se akadt a környezetemben amit újra kellett volna rakni, hacsaknem vírus ette meg.
.
Egyébként Linux-ot is használok, főleg ubuntu szervert, meg Zorin asztalit (C2D-n mint a villám, vagy mint az első WIN10-ek).
.
Win10-el csak az a bajom, hogy sok, számomra felesleges progi zabálja a memóriát és cpu-t.
Ezeket hogy kell leszedni?
SkyApp
SearchUI
Microsoft.Photos
OneDrive
YourPhone

(#105623) King Unique válasza Bogyó bá' (#105621) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nemrég más már kifejtette, hogy OEM esetén hivatalosan elvileg nem lehet. Megint más pedig rácáfolt, hogy gyakorlatilag akár működhet is.

(#105624) szazbolha válasza Permet Elek (#105612) üzenetére


szazbolha
addikt

Amennyiben nem OEM akkor igen. Itt egy leírás: [link]

(#105625) Bogyó bá' válasza King Unique (#105623) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tehát "elvileg" - az Ms álláspontja szerint - nem lehet. Ha működik is, akkor sem lesz jogtiszta. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105626) szazbolha válasza King Unique (#105620) üzenetére


szazbolha
addikt

Az MS fiókhoz kapcsolással csak 1 baj van: utána csak MS fiókkal lehet a gépre belépni. Ha visszaváltod helyi fiókra a lcenc aktivált állapota megmarad, de már nincs fiókhoz kötve.
Azt sem tudom hogy lehet 2 WIN10 licencet 1 fiókhoz kötni. Mondjuk az asztali PC-m, meg a laptopom.

(#105627) Bogyó bá' válasza szazbolha (#105626) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez simán megy, nem is kell semmit csinálnod: nekem ugyanaz az MS-fiókom 2 wines tablettel, 2 asztali géppel meg a notival, sőt egy régi Windows Phone telefonnal is. :)

Másképp számomra nem is volna értelme: a Wp-s telóhoz "járt" 30GB OneDrive tárhely, azt használom az összes gép között adatszinkronizálásra. (A teló már forgalomból végleg kivonva hever a fiókomban. Az asztalom fiókjában, nem az MS-ében... :)) ).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105628) liszi70 válasza Bogyó bá' (#105616) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha "háromezerér' " veszel Windowst egy ismeretlen magánszemélytől / vagy akármilyen webshopból akkor nagyjából tisztában vagy a körülményekkel."

Igen, tisztában vagyok. Valószínűleg régi gépekről leválasztott, és az eu-ban legálisan továbbértékesített kulcsról van szó. :) Persze az is lehet, amit te sugallsz, hogy lopott. De a nagy számú pozitív visszajelzés, és a letiltások kis aránya miatt szerintem kevesebb az, amelyik bűncselekményből származik. (Vagy a MS lett végtelenül elnéző és kevésbé profitorientált, de bevallom, ebben kételkedek. :D) Gondolod, hogy évek óta hagynák működni világszerte (Ebay, Amazon, hardverapró :) ) nyilvánosan ezt a bizniszt, ha minden kulcs lopott lenne?

[ Szerkesztve ]

(#105629) Cs1csó válasza szazbolha (#105626) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem így van ha egyszer már használtad MS fiókkal akkor az hozzá van rendelve és kész. Tehát hogy utána nem MS fiókkal használod csak helyivel ez a licenc hozzárendelésén nem változtat.

(#105630) Doky586 válasza Cs1csó (#105629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egészen, mert így 100 db gépre is átklónozhatnád azon egyetlen oem licenszet amit nem akarnak megengedni. Ezért tudod csak fiókból használni. Nem mondhatod hogy már 99 gép tönkrement, pedig csak helyi fiókkal használod mindet az átklónozott oem licenszel őket. :N

(#105631) dethroner válasza Geth (#105565) üzenetére


dethroner
veterán

Te se érted akkor amit én írok. Nincs szükségem hogy az OS beállításokat elmentse akármi. Nem kell. Ezért írtam, hogy bőven elég ha a böngésző elmenti a könyvjezőket és jelszavakat, másra nincs szükségem.
De ezzel továbbra se vagyok előrébb, még mindig nem tudta senki megmondani, miért nem akar jelszó/pinkód nélkül betölteni a rendszer.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105632) ETOM válasza dethroner (#105631) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem betölt és el is mondanám, hogy csináltam csak már nem tudom mit mókoltam anno.. :DDD :W

(#105633) Geth válasza dethroner (#105631) üzenetére


Geth
addikt

twofatcat: "Szinkronizálja a kedvenceket, jelszavakat, nyelvi beállításokat, témát, egyéb kisebb beállításokat. (pl. tálca, háttér, egér ilyesmi)"
Te: "azt a chrome is megteszi ha akarom"

Én: nem, ezeket nem teszi meg, csak ezek egy részhalmazát.

Netplwizt próbáltad? A jelszavaddal be tudsz lépni? Ezt a jelszót adtad meg a netplwiznél?
PIN léte/nemléte nem releváns.
Local/MS account nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#105634) Cs1csó válasza Doky586 (#105630) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, hanem ha a gép amihez kötve volt a licenc KUKA akkor át tudom vinni a licenc-et, ha egy időben 100 MŰKÖDŐ gépre is átteszem az már gondlom nem fog működni.

(#105635) #86564352 válasza dethroner (#105631) üzenetére


#86564352
törölt tag

Start és írd be: netplwiz majd vedd ki a pipát

Úgy látszik a tegnapi frissítéssel is lehet gond, egyesek arról számoltak be hazavágja a keresőt: https://www.windowslatest.com/2019/09/11/windows-10-kb4515384-issues/

szazbolha: Digitális licence van nálam is. Amikor tiszta telepítést csináltam és direkt helyi fiókkal telepítettem, mert én akartam user mappa nevét megadni (MS fiók telepítéskor az email első öt karaktere kisbetűvel) akkor helyi fiókos telepítés után is kiírta a gépház digitális licence aktiválás rendben. Hardverazonosító alapján felismerte a gépem. Aztán gépházban váltottam MS fiókra a szinkronizálás és egyéb kényelmek miatt, szintén minden rendben az aktiválással. Lehet valamit félreértek mi is a probléma, nálam mindenhogy jó az aktiválás helyi és MS fiókkal használva is. (gondolom probléma esetén ügyfélszolgálat is kipofozná a dolgot miután bediktálom nekik a kulcsom, de ilyenre még nem volt szükség)

[ Szerkesztve ]

(#105636) Bogyó bá' válasza #86564352 (#105635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A legutóbbival is így járt sok ember. Nekem azzal nem volt gond, én két hónapja jártam így: Cortana és a hasonlók - frissítést megelőzően történő - "kiirtása" okozza ezt a problémát - frissítés után.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105637) Olomlovag


Olomlovag
tag

Üdvözlet!

Jelenleg Win 7 felhasználó vagyok, de valamikor szükség lesz a váltásra. És akkor jön... A WIN 10.
Népszerű pc magazin hirdetésében van egy oldal, mely kedvezményesen árul állítólagosan eredeti Licencet, aktiválási kulcsot.A kérdésem az lenne: Ha most megveszem a kedvezményes kulcsot, akkor azt akár 3 év múlva is felhasználhatom, ha veszek egy teljesen új gépet és arra szeretném telepíteni? Persze a kockázat az enyém, hogy működik-e. De elméletben használható?

Igyekeztem visszaolvasni néhány oldalt, és könnyen lehet, hogy a válaszomon átsiklottam, akkor elnézést kérek.

Köszönöm előre is a segítőkész hozzászólásokat.

Olomlovag

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#105638) lm83 válasza King Unique (#105610) üzenetére


lm83
őstag

Te jó ég! Végig néztem az utmutatókat, hát nem semmi mindent kell mokucsinolnim hogy menjen...
Biosban állogatni, meg utána háromszor indítani a telepítést, hát őszíntén megmondom, el is mentem a kedvem az egésztől...

Ha mbr helyett gpt lesz a meghajtó, utána win7-t tudja használni ?

(#105639) -FLY-> válasza Lauda (#105615) üzenetére


-FLY->
őstag

Mi adtunk el lopott autót is, mi szabályoknak megfelelően vásároltuk egy kereskedésből, mikor még nem volt ev. Mikor eladtuk, már volt, meg is fogták, ránk 5 percet szánt a két rendőr összesen (mit is tudtak volna csinálni, volt papír). Nagyon nem mindegy, hogy van-e papírod, vagy nincs, ez ennyi.

(#105640) TRob1 válasza Olomlovag (#105637) üzenetére


TRob1
veterán

Azt csak akkor tudjuk meg, ha 3 év múlva elmondod. :U
De elméletileg igen. Ha ez a válasz megnyugtat 3 évre. :)

ui: Viszont már többekkel előfordult ilyen olcsó kulcsoknál hogy nem volt használható, és cserélték nekik. Na azt viszont nem hiszem ha ilyen szitu lenne, 3 év múlva is cserélnék.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#105641) Geth válasza lm83 (#105638) üzenetére


Geth
addikt

Biosban állogatni, meg utána háromszor indítani a telepítést, hát őszíntén megmondom, el is mentem a kedvem az egésztől...
Ez honnan jött? :DDD Bebootolsz, felrakod. Lehet hanyagolnod kéne ezt az OS telepítés dolgot...

Ha mbr helyett gpt lesz a meghajtó, utána win7-t tudja használni ?
Tudja használni, azzal nincs gond. Viszont figyelj arra hogy ha a Win7 nem UEFI módban bootol jelenleg, és a Win10-et meg úgy rakod fel, akkor mindig váltanod kell (UEFI-ben vagy boot menüben) a konkrét boot módot, különben nem fog indulni.

(#105642) lm83 válasza Geth (#105641) üzenetére


lm83
őstag

Hát a leírásban, amit linkeltek, háromszor indítod el a telepítést,

Telepítettem már elégszer rendszert életeben, mindenfajta win-t. Kivéve 3.1, mert azt csak felmásoltuk...

(#105643) Lauda válasza -FLY-> (#105639) üzenetére


Lauda
félisten

Veszel egy autót papírokkal mindennel. Később kiderül, hogy lopott. Az autódat szépen elkobozzák. Se kocsid se pénzed. Ezek ilyen dolgok. Holott nem követtél el semmit.

(#105644) King Unique válasza lm83 (#105638) üzenetére


King Unique
titán

Pedig különösebben nem bonyolult, meg egyrészt másik Windows telepítése sem egyszerűbb. Másrészt az hardvertől függő is lehet, hogy melyiknél mit és hogyan kell beállítani a BIOS-ban, már ha kell egyáltalán. Harmadrészt egy-egy leírás, mint pl. ez, csak afféle minta a főbb lépések szemléltetéséhez és nem feltétlen jelenti azt, hogy mindenkinek, minden hardvernél a-tól z-ig mindent 1:1-ben ugyanúgy kell csinálni, lásd az előbb leírtakat.

Mivel külön fizikai lemezre telepítené a W10-et, ezért az független attól, hogy a másikon a W7 jelenleg hogyan van. Meg az már a hardvertől, a BIOS beállítási lehetőségeitől függ, hogy mit támogat és milyen opciók vannak. Ha a W7 jelenleg BIOS/MBR mód szerint van telepítve, akkor a W10-et is tudja annak megfelelően. Ha UEFI-s a gép, akkor meg telepítheti a W10-et akár UEFI/GPT mód szerint is, majd a BIOS-ban a megfelelő boot opciót beállítva tudja bootolni egyik, vagy másik rendszert. Vagy ha CSM+UEFI lehetőség is van, akkor mindkettő működhet külön állítgatás nélkül, max. bootolásnál pl. az F12 stb. billentyűvel előhívható gyors menüben választja ki, hogy melyiket akarja indítani.

[ Szerkesztve ]

(#105645) Geth válasza lm83 (#105642) üzenetére


Geth
addikt

Én biztos hogy mindig csak egyszer indítottam el a telepítést, nem is értem miért kellene többször :DDD

(#105646) mezis válasza Lauda (#105643) üzenetére


mezis
nagyúr

Autó esetében én úgy tudom, hogy kereskedésből vásárolva marad a tied a kocsi.

mezis

(#105647) dethroner válasza Geth (#105633) üzenetére


dethroner
veterán

De írtam hogy nem fogok máshol belépni, nem akarom más gépen használni a beállításaim. Másrészt a téma (az meg mi amúgy?) , nyelvi beállítások, egér logitech, setpoint alatt vannak a beállítások. Szóval ezekre nekem nincs szükségem. Szóval elegendő amit a chrome szinkronizál.
Már korábban beszúrtam képet, a netplwiz után látszik ahogy kiszedtem a pipát. Most addig baszkódtam a gépházban valamivel, hogy ki tudtam kapcsolni az MS fiókot, vagy jobban mondva azt állítottam be hogy helyi fiók legyen aktív. Így most amikor indítom a gépet bejön egy ablak, lent a bal sarokban 2db különböző, a nevemre szóló fiók látszik. A legelső, ami próbál beléptetni, még mindig a MS, de ott hiába írom be a jelszót, azt írja név vagy jelszó nem megfelelő. Mondjuk névnek nem tudom mit kéne beírni, eddig csak jelszót kért mindig. De mindegy is, a másik, szintén a nevemre szóló fióknak tűnő valamire kattintva csak ott a gomb hogy bejelentkezés, és ha rányomok akkor belép. Eddig félsiker. Mit kell még tenni, hogy azt a másik fiókot ne kelljen kiválasztani és ne kelljen a bejelentkezés gombra nyomni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105648) -FLY-> válasza mezis (#105646) üzenetére


-FLY->
őstag

Nem akarok többet offolni, ez az utolsó. De a pénz nálunk maradt, az új tulaj (ő is belement) meg végül megkapta a kocsit, gépházetető alatt mi zajlott, azt nem tudom, nem avattak be az eljárásba.

(#105649) szazbolha válasza #86564352 (#105635) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, én is így csináltam, de aztán visszaváltottam helyi fiókra, és az MS fiókban nyomát sem találom, hogy a licenc hozzá lenne kötve.

(#105650) Olomlovag válasza TRob1 (#105640) üzenetére


Olomlovag
tag

Üdvözlet TRob1!

Ok. Valami hasonló megerősítést vártam. Gyorsan megoldottad a dilemmám. :)
Akkor teljen el az 1001 éjszaka. Végül is még hiszek a mesékben. :)
Így viszont nem mondom meg, mert nem élek a lehetőséggel. Nem én vagyok Alibaba, de ismerem a félkarú rablót :)
Köszönöm szépen! :)

Üdvözlet Olomlovag

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.