Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106751) weres78 válasza Geth (#106746) üzenetére


weres78
senior tag

Abban tudnál segíteni, hogy ha hardvert (konkrétan mindent) cserélek hogyan tudom átvenni a win10 prot az új gépre?

[ Szerkesztve ]

(#106752) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

bármilyen video lejátszásakor automatikusan felugrik a windows hangerő állító gombja.
Ezt hogy lehet kikapcsolni? Regedit-ben van rá lehetőség?

(Az itt lévő írás alapján az ezen funkcióhoz hozzárendelt chrome feature-t sikerült kikapcsolni, de magát a windwos hangerő gombot nem. Ahogy az oldal is írja, ezt ők se tudták. https://winaero.com/blog/how-to-dismiss-windows-10-media-volume-control-pop-up/)

Köszi!

free your mind

(#106753) _Atesz válasza Geth (#106746) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, így van, köszi. :R
A Microsoft fiókból ki lehet valahogy hámozni a kulcsot?

(#106754) #86564352 válasza Jazz (#106752) üzenetére


#86564352
törölt tag

Erre a részre gondolsz?

Ezt sajnos gyárilag nem lehet kikapcsolni, témához se alkalmazkodik, áthelyezni sem lehet kevésbé zavaró helyre pl. jobb alsó sarokba vagy lehetne vízszintes és képernyő alján középen. A Microsoftnak úgy tetszik bal felső részen legyen ahol belelóg a programok menüsorába. Még a Win8-ból maradt meg ez az arcodba mászós dizájn. Néhány újabb funkciónál is ezt az elvet követik.

Próbáltak önkéntesek egy kis programot írni az eltüntetésére: [link] ha nem zavar külön progi fusson csak ezért állandóan

(#106755) King Unique válasza Jazz (#106752) üzenetére


King Unique
titán

Annak a kis panelnek alapesetben csak akkor kell felugornia, ha célirányosan használják, vagyis a hangerőt és a fényerőt állítják pl. billentyűkombinációval, majd utána pár másodpercre rá automatikusan eltűnik. Legalábbis nálam így működik már régóta. Ha nálad csak úgy random megjelenik a hangerő állítása nélkül, az nem éppen normális, már ha tényleg erről van egyáltalán. Ha annyira ki akarod kapcsolni, akkor külső programmal van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#106756) Jazz válasza King Unique (#106755) üzenetére


Jazz
veterán

Így van, csak úgy simán felugrik, hangerő állítás nélkül. Mindig. Bármilyen hanggal kapcsolatos akármi elindul bármelyik böngészőben....
Ha az abnormalitásra van gyógyír, az is jó lenne. És akkor nem kell külső progi.

free your mind

(#106757) King Unique válasza weres78 (#106751) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban, illetve annak végén leírtakat.

(#106758) abdulka1 válasza _Atesz (#106745) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Vettem a linkelt oldalról egy kulcsot.
Te hogy aktiváltad? Friss rendszert telepítettél, vagy a meglévő aktivált rendszerhez adtad meg az új kódot?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#106759) _Atesz válasza abdulka1 (#106758) üzenetére


_Atesz
addikt

Módosítottam a kulcsot (amit vettem korábban alaplapot használtan, volt hozzá rendelve Home és Pro kulcs is), kicsit molyolt vele, de összejött. Ezt követően bejelentkeztem MS fiókkal, hozzá is rendelte.

(#106760) abdulka1 válasza _Atesz (#106759) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszi. Én is így csináltam.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#106761) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a régi, nem használt fiókképeket hogyan lehet kitörölni? Mindenhol azt olvasom, hogy a "Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures\ mappában kéne lenniük, de nekem nincs olyan mappám... Természetesen a rejtett fájlok megjelenítése be van kapcsolva.
(Update: Ahogy beírtam ide, eszembe jutott, hogy az intézőbe beírom közvetlen ezt az útvonalat, így megnyitotta a mappát. Ez fura, mert ha kattintgatva mentem oda, úgy nem látszódik a mappa.) Mindegy, a kérdésem akkor sztornó, sorry! :)

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#106762) Doky586 válasza Mr.Mercury (#106761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemcsak rejtett hanem rendszer attribútum is létezik, mindkettő láthatóságát külön külön engedélyezni kell(ett) volna.

[ Szerkesztve ]

(#106763) Mr.Mercury válasza Doky586 (#106762) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Értem. Ezt nem tudtam, de köszi az infót! :R

Mercury

(#106764) weres78 válasza King Unique (#106757) üzenetére


weres78
senior tag

:R :R :R

(#106765) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok .
Volna egy win 10 pro rendszerem
Ehez kapcsolatos a kérdésem .
Mindig ilyen fos frissítést adnak ki vagy ezt direkben csinálják ?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#106766) CirrMee válasza kisselandras (#106765) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha fosnak azt nevezed, hogy hazavágja a frissítés az addig jól működő rendszert, akkor nekem még soha nem volt olyanom, egyik gépemen sem.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#106767) sz.j válasza CirrMee (#106766) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szerencsés vagy, mert nekem már voltak gondjaim a w10-el a gépeimen .., igaz enyhébbek

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106768) movax válasza CirrMee (#106766) üzenetére


movax
őstag

Én sem láttam ilyesmit, de még apró, csak bosszantó hibákat sem egyik frissítéskor sem.

(#106769) olivera88


olivera88
veterán

Egy ismerősöm újra akarta telepíteni a Wint, de nem sikerült neki ez miatt.

Na jó ez nem is érdekes. Hanem ami utána lett.
Formázta a Windows particiót(?) és eltűnt utána a többi partíció.

Hogy történhetett ez?

Most itt a kérdés h mit lehet tenni? Legyen újra telepítve a Windows, de akkor az adatok végleg elveszhetnek, :F vagy először probáljuk meg visszahozni az adatokat róla valahogy?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#106770) Máté94 válasza olivera88 (#106769) üzenetére


Máté94
addikt

Mert UEFI-s telepítés volt az előző, és amit ő csinált USB-s telepítő az pedig MBR-re formázta. Ha rufus-sal csinálta, nem választotta ki az UEFI lehetőséget.

Innen valamilyen programmal próbáljátok visszanyerni, amit még lehet.

(#106771) olivera88 válasza Máté94 (#106770) üzenetére


olivera88
veterán

Forditva nem ? Én is jártam így pár hónapja, UEFI s telepítőt írtam ki, ez miatt nem lehetett telepíteni a WInt.
Közbe kiderült mi lett.

Csinált egy ilyet.
diskpart
list disk
select DISK 0
clean
convert gpt
exit

Ez meg az egész lemez törli nem, nem csak az adott partíciót?
Ja és Windowst nem telepítette fel ez miatt mert ugye látta h eltűntek a partíciói.

Össze lehetne kötni a laptopot valahogy egy PC vel hogy úgy megprobálja visszahozni az adatokat? Vagy inkább kivenni a lapos HDD jét és berakni a PC be?

Ja és milyen ingyenes program tud ilyet? Én használtam pár éve egyet, és jól is működött asszem, de nem emlékszem már nevére. Képeket szeretne visszahozni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#106772) King Unique válasza olivera88 (#106769) üzenetére


King Unique
titán

Tipikus hiba, vagy inkább csak figyelmetlenség... Ha MBR séma szerinti a lemez, akkor nem meglepő, ha UEFI módban nem települ rá a W10, mivel ahhoz értelemszerűen GPT kellene, amit a telepítő is leír világosan.

Ha az UEFI szerinti telepítés a cél, akkor ilyenkor törölni kell a célmeghajtót, vagy szükség esetén akár parancssorban törölni és konvertálni GPT-re, ami Shift + F10-zel lehet megnyitni.
Ha a CSM szerinti telepítés és egyben a meglévő adatok, adatpartíciók megtartása a cél, akkor az előbbi destruktív módszer nyilván nem opció. Ilyenkor nagyon egyszerűen csak CSM módban kellene (kellett volna) bootolni a telepítőt, aszerint kiírva, az annak megfelelő opciót beállítva az UEFI BIOS-ban és / vagy kiválasztva bootolásnál a gyors menüben, akkor lehet MBR séma szerinti lemezre telepíteni a Windowst.

Ha ügyesen sikerült letörölni az adatokat tartalmazó partíciókat, ellenben cél azok visszaállítása, akkor nyilván nem kellene parancssorban a destruktív törléssel és konvertálással rátenni még egy lapáttal. Ha az is sikerült, akkor az szép... Oda particionáló program kellett volna, az tudja adatvesztés nélkül átkonvertálni (példa). Meg az MBR2GPT parancssor eszköz, de az csak W10-es rendszermeghajtóknál. Aztán Windowst telepíteni meg pláne nem kellene, mert az véglegesen felülírja a korábbi adatokat, vagy jó esetben azok egy részét. Ilyenkor nyilván az adatmentés az első egy arra alkalmas adatmentő programmal. Ha ingyenes kell Windowsra, akkor pl. a Recuva jöhet szóba, fizetősben meg pl. a GetDataBack Pro. A másik megoldás esetleg a közvetlen visszaállítás pl. a TestDisk programmal, de az az adatokra nézve egyrészt kockázatosabb az előbbinél, másrészt már törölve, konvertálva is lett a lemez, vagyis jól össze lett gányolva. A HDD-t meg alapesetben nyilván ki kellene venni a laptopból és betenni másik gépbe, azon lementeni. Ha ez nem megoldható, akkor pendrive-ról bootolni pl. egy ilyen WinPE rendszert, amin van adatmentő szoftver is.

[ Szerkesztve ]

(#106773) olivera88 válasza King Unique (#106772) üzenetére


olivera88
veterán

Hát külön nem lettek törölve a particiok. Csak az a parancs lett végre hajtva. Tudom h nem kellene Wint telepíteni, nem is lesz még nem sikerül visszahozni az adatokat valahogy.

Van esély rá amit előbb kérdeztem h lehessen csatlakoztatni a lapost egy PC re? Akkor látni fogja a PC a lapos HDD jét? Vagy csak a HDD kivételével lehet megoldani?
Lapos HDD t be lehet rakni PC be nem?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#106774) Cs1csó válasza olivera88 (#106773) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megnyugtatlak: az az adat ami csak egyetlen példányban létezik, olyan mint ha nem is lenne.

(#106775) olivera88 válasza Cs1csó (#106774) üzenetére


olivera88
veterán

Hát ez megnyugtató volt. :DDD :D

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#106776) King Unique válasza olivera88 (#106773) üzenetére


King Unique
titán

Az a DIskPart módszer eleve a teljes lemezt törli és konvertálja, ami után nyilván nem ilyen lesz, hanem ilyen, ahol az utóbbi kép forrása ad a telepítéshez egyéb instrukciókat is. Meg a W10 újabb verzióinál BIS/MBR telepítésnél a rendszer számára fenntartott partíció ~ 530 MB, nem világos az a 100 MB minek a maradéka. De most nem is ez a lényeg.

Az előbbi kérdésedre már kaptál választ, le van írva egy megoldás arra, ha nem opció kiszerelni a laptopból a HDD-t. Ha mégis, akkor meg nyilván betehető egy asztali PC-be a 2,5"-os, max. fordított esetben nem működik, 3,5"-os a laptopba.

(#106777) olivera88 válasza King Unique (#106776) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor neki miért olyan lett?

JA tényleg elsiklottam feletti bocsi. Köszi. :R
És a WIN PE adatmentő milyen? Érdemes vele probálkozni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#106778) norba69 válasza olivera88 (#106777) üzenetére


norba69
senior tag

Ilyen szintű hozzánemértés esetén adatmentésre inkább kérjetek fel ezzel foglalkozó szagembört. Nem lesz olcsó, és minél több dologgal próbálkozol előtte, annál drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#106779) Ijk


Ijk
nagyúr

Ismerős gépén Win 10 enterprise van, aminek "lejárt a próbaverziója". Fél év múlva lenne cserélve a laptop. Az jó megoldás lenne ha vennék aprón Home vagy Pro retail kulcsot? Kérdés hogy újratelepítés nélkül használható lenne?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#106780) Lauda válasza Ijk (#106779) üzenetére


Lauda
félisten

Az úgy nem lesz jó. A windows kiadáshoz megfelelő termékkulcsra lesz szükség.

(#106781) Ijk válasza Lauda (#106780) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem, akkor mindenképpen újra kell raknom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#106782) Dilikutya válasza Ijk (#106781) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha még nem volt a próbalicenc meghosszabbítva, akkor rendszergazda jogú parancssorból futtasd: slmgr /rearm. Ezzel nyersz 90 napot, amennyiben elég lehet. Ha nagyon fél év, akkor újratelepítés lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106783) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Holnap Patch Tuesday!....én már késleltettem is a frissítést 7 nappal :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#106784) whited


whited
addikt

Sziasztok
Mennyire járható út az, ha final cut miatt szeretnék gépet és összerakom egy W10-es konfigurációt és abban virtuális futtatok OSx-t ?

(használ így ilyet valaki?)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106785) Cs1csó válasza xy.zsolt (#106783) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én már nagyon várom :)) !

Amúgy nem kell mást tenni, egyszerűen nem csinálsz manuális frissítéskeresést. Ha valami súlyosabb hibát kell orvosolni akkor nem is baj ha 1-2 napon belül automatikusan is jelezni fogja, hogy telepítené, ha pedig kevésbé fontos akkor lehet nem is fogja azonnal felajánlani, hanem simán eltelhet egy hét mire jelezni fog a rendszer.

whited

Virutális környezetben futtatni egy ilyen komoly erőforrás igényű programot mint a Final Cut Pro X nem biztos, hogy jó ötlet. Persze ha a legerősebb i7-es i9-es van egy 2080-as mellett és 32-64GB RAM akkor lehet nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#106786) Lauda válasza xy.zsolt (#106783) üzenetére


Lauda
félisten

Most jön az októberi nagy csomag?

(#106787) Cs1csó válasza Lauda (#106786) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem még nem, korai.

(#106788) Lauda válasza Cs1csó (#106787) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#106789) Cs1csó válasza Lauda (#106788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keresgéltem pár "mértékadó" Windows 10-el foglalkozó oldalon, de még erről nincs szó amiről szó van, az a korábbi hibás frissítések és azok javítása.

(Megjegyzem - személy szerint - én azon vagyok felháborodva, hogy tiszta telepítésnél ha van közben interneted akkor egyszerűen nem enged HELYI FIÓK beállítását telepítésnél és az MS fiók mellőzését :(( )

[ Szerkesztve ]

(#106790) Frankie50 válasza Cs1csó (#106787) üzenetére


Frankie50
tag

Nálam felajánlotta a múlt héten, egyből rányomtam a hetes késleltetést, hogy elolvassam a tapasztalatokat, de nem írt erről még senki. Most visszakapcsoltam, de csak ez a frissítés van most " 2019-09 kumulatív frissítés a .NET-keretrendszer 3.5 és 4.8 verziójához x64-alapú Windows 10 Version 1903 rendszeren (KB4522738)" Lehet ez után hozza megint? Most újra indítom a gépet, és talán visszatérek :R

[ Szerkesztve ]

(#106791) Cs1csó válasza Frankie50 (#106790) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "1909"-et még nem adta ki tehát nem tudom mit ajánlott neked de azt még biztos nem, én frissítés mániás vagyok simán futtatom manuálisan is a frissítés de a build adataim a következők: 1903-as 18362.388

A 1909-es valamikor a hónap végén várható, vagy a legfrissebb update fiaskó és a korábbi sorozatos build upgrade problémák miatt lehet kitolódik novemberre.

(ez jóslás de a korábbi események mint egyfajta "díszítősor" alapján ez várható.)

Amúgy én igazán egyetlen egy dolgot várnék - ami csak előreláthatóan tavasszal lesz benne -hogy a "régi" EDGE böngészőt kukázza és lecserélje az "új" chromium alapúra.

[ Szerkesztve ]

(#106792) Dilikutya válasza Cs1csó (#106789) üzenetére


Dilikutya
félisten

Enged, vagy legalábbis nemrég még engedett, csak elég apróbetűs vagy eldugott. Tartományi fiókot vagy mit kell választani. Ritkán telepítek friss Windows-t, többnyire image-ből megy minden.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106793) Cs1csó válasza Dilikutya (#106792) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már más is említette, hogy valami mód van de én amikor annál a résznél jártam a telepítésnél úgy tudom "szinte" minden lehetséges "kattintási" opcióra rámentem de a helyi fiókot nem találtam ez a tartományi dolog pedig nem rémlik. Remélem rájövök, vagy változik ez mert nem szeretem se a netkábelt ki-be húzogatni vagy a router-t ki-be kapcsolgatni.

(#106794) Lauda válasza Cs1csó (#106789) üzenetére


Lauda
félisten

Én úgy szoktam telepíteni, hogy akkor dugom be neki a netet, mikor keresi az internet catlakozást. Nem emlékszem, hogy ez a fiók előtte vagy utána van. De helyi közösséget vagy mit szoktam kiválasztani.

https://youtu.be/AOTc8eWd78M?t=419

[ Szerkesztve ]

(#106795) Cs1csó válasza Lauda (#106794) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most augusztusban módosítottak valamit ami ugye a 1903-as telepítőben nincs benne de amikor a telepítésnél "frissítéseket keres" opció pörög akkor gondolom frissíti a telepítés (ha ugye kap netet) tovább metódusát és akkor jön ez a móka. Számomra SEMMI hasznosat nem ad az MS fiók. Se a One Drive, se az UWP-és appok nem érdekelnek.

Megjegyzem ezt egy "OPCIONÁLIS" dolognak éreztem mindig, van aki akarja van aki nem akarja használni de legyen választható egyéni preferenciák alapján. Ellenben a biztonsági frissítéseket nem tartom ebbe a kategóriába tartozónak.

EZ egy több mint 2(!) éves videó azóta mint írtam már módosult ez a felület, nem is kevésszer, de mint írtam megoldottam azt szerettem volna ha net maradhat végig felőlem frissítheti magát kereshet a gépemhez frissebb driver-t stb. de engedje a Helyi fiókot.

[ Szerkesztve ]

(#106796) Lauda válasza Cs1csó (#106795) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is tudom, kb egy hónapja is telepítettem 10-et, ott is ugyan ezt csináltam. Nem léptem be ms fiókba. Persze ha kihúzod a netet akkor meg is oldódott a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

(#106797) Cs1csó válasza Lauda (#106796) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K de egy hónapja, akkor még nem kellett most már kell, olvasd el: Confirmed: Windows 10 Setup Now Prevents Local Account Creation

NA végre itt van egy kép a mostani - netre kötött gépes telepítés fiók létrehozó ablakáról:

:) na látod valahol a HELYI FIÓK lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

(#106798) UnSkilleD válasza Cs1csó (#106795) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én kb két hete telepítettem 1903-at egy laptopra, rá volt dugva a net de simán tudtam helyi fiókot csinálni, nem volt gond

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#106799) Lauda válasza Cs1csó (#106797) üzenetére


Lauda
félisten

Ott azt írja, hogy a profban van ilyen, a homeban nincs. De utóbbinál is leválaszthatod később. :)

[ Szerkesztve ]

(#106800) Cs1csó válasza UnSkilleD (#106798) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy október 1-jei cikk tehát elég friss dolog, és mivel a Microsoft hullámokban szokta az újításait kiengedni nem kap meg mindig mindent mindenki azonnal, ezért te megúsztad.

1-2 hónap múlva - ha csak nem lesz amiatt népharag - már te semtudsz majd ennél az ablaknál tovább jutni ha kap netet a gép.

TÉNYLEG!! +1 Lauda (köszi el is felejtettem) hogy ez a probléma csak HOME rendszerek esetén áll fenn, persze itt Magyarisztánban CS-GO-ra használt gépek alatt is PRO rendszer figyel - teljesen indokolatlanul - nekem HOME-om van és elégedett vagyok vele, amivel többet tud a PRO az nem is nagyon érdekel, persze ez most bosszant.

Lauda

"leválasztható" ezt értem de nem akarok létrehozni, hogy ott figyeljen vagy a fiók neve legyen valami hülye karakter - amit a rendszer az MS fiókom nevéből kreál - úgyhogy ezt hagyom marad a net kihúzás vagy frissítem a gépet PRO-ra eddig nem akartam de lehet az lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.