Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106051) Oldman2 válasza bara17 (#106050) üzenetére


Oldman2
veterán

Office 2016, 1903 18362.356, jobb egérgombos kattintás a Tálcán lévő Excel ikonra, nálam ott a hiányolt lista.

(#106052) nubreed


nubreed
veterán

Köszi a válaszokat mindenkinek!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#106053) bara17 válasza Oldman2 (#106051) üzenetére


bara17
tag

A lista ott van, de hogy ha mondjuk bele akarom "húzni" egy e-mailbe, vagy egy adott helyre a meghajtón, az nem működik... Win7-en pl. így nem kellett kitallózni az adott fájlt, hanem csak áthúzni a listáról.

(#106054) liszi70 válasza nubreed (#106047) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mennyi ideig lehet aktiválás nélkül használni teljes értékűen a Win 10-et?"

Én úgy tudom, bármeddig, csak egy idő után vízjellel üzen, hogy aktiváld, meg a kinézet személyre szabását korlátozza, de a fontos funkciók működnek.

(#106055) erahurka válasza liszi70 (#106054) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szerint gyakorlatilag ingyen van a Windows? :F

(#106056) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

A Win 1903-ban nem működik gyors elérésbe kitűzött hálózati könyvtár egyedi névvel való elnevezése.
Tudtok valami módszert arra, hogy működjön? Köszi, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#106057) Bogyó bá' válasza erahurka (#106055) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Attól még nem lesz jogtiszta, hogy működik....
...telepítéskor ugye el kell fogadnod a jogi nyilatkozatot, másképp nem is települ. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#106058) #86564352 válasza Geth (#106045) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha a nekem való beszólás helyett arra fordítod az idődet, akkor beírhattad volna elsőre is a fórumtársnak pontosan hol van a keresett beállítás. Mert ahogy a példa mutatja több réteg mélyre eldugták. A nesze semmi fogd meg jól "A gépházban be lehet állítani" válasz nagy szakmai segítség volt tőled :P

Elhiszem. Nálam néha nem, tiszta telepítésen is szóval... amúgy a fél másodperc fogaskerék splash screen jobban zavar hogy várni kell az UWP gépházra, amikor XP vezérlőpult pöccre jött mindig

bara17: szerintem ez a funkció megszűnt, és nemcsak Office kapcsán pl. fájlkezelőben a Gyors elérésnél mutatott fájlokat sem tudom drag&drop behúzni lomtárba, mert nem engedi a rendszer.

Lauda: ott vannak, nem ez a probléma, arra gondol bara17 onnan már nem lehet drag&drop máshova húzni. Ami gyors módszer lenne, a programokban tallózgatás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#106059) Lauda válasza bara17 (#106050) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam ott vannak jobbklikkre a legutóbb használt táblázatok.

szerk: látom közben írtad, hogy nem ez a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#106060) djyuri válasza Geth (#106013) üzenetére


djyuri
őstag

A BIOS-os raid majd átváltozik windows-osra,ha egyszer lesz elég időm és helyem.

De emellett a RevoDrive-al is sok gondja szokott lenni a frissítéseknek. Leginkább az,hogy az új driver-ekkel,amiket bepakol, azokkal harmada alá lassul a RevoDrive.
Ezért 2007-es annak drivere és a raid is kb 2011-es. Ezek stabilak, ha cseréli, akkor 100%-ban mindig gond volt. Kivétel még nem volt.

(#106061) Cs1csó válasza #86564352 (#106058) üzenetére


Cs1csó
félisten

Máshol is ezt csinálja: [link] persze - mint mindig - neki áll feljebb. Csak azt nem értem mi a fasznak van itt tölthetné az időt a szabadban is, egy padon ülve a madarak csiripelését hallgatva.

(#106062) bara17 válasza #86564352 (#106058) üzenetére


bara17
tag

Köszi, bár ennek annyira nem örülök :) .

(#106063) Geth válasza #86564352 (#106058) üzenetére


Geth
addikt

Hát beírhattam volna, csak nem tudtam fejből hol van és nem voltam gépközelben (épp egy padon ültem...), mea culpa.
De azért csak segített mert meglett a beállítás, szóval... :P

csicso82: jó példa, ahogy látom ott is segítettem :D (epic mellément)

[ Szerkesztve ]

(#106064) #81556480


#81556480
törölt tag

Segítség kellene!

PC-re csatlakoztatott telefon esetén a jobb gomb kivágás, de máshová be nem illesztés után le lett választva a telefon. Ez esetben a kép eltűnt ?

(#106065) Core2duo6600 válasza #81556480 (#106064) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ellenörizd le a telón, de szvsz ott van az eredeti helyén, hisz csak a beillesztésnél hajtódik végre a cut parancs.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#106066) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!
Hiába "Heló"-zok, a beállításra kattintva nem történik semmi. Egy pin kódot szeretnék. Megint elbasztak valamit?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#106067) zodo


zodo
nagyúr

Tegnap érkezett egy frissítés.
Ezt a keresőt el lehet tüntetni, ha igen hogyan?

Szerk:

Cr00py

Nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#106068) Cr00py válasza zodo (#106067) üzenetére


Cr00py
senior tag

jobb klikk a taskbarra -> search.

Magyar windowsnál ugyanígy jobb klikk a tálcára - keresés - keresés ikonjának megjelenítése / azt hiszem így van fordítva / - ugyanitt lehet elrejteni is.

[ Szerkesztve ]

(#106070) trialboj válasza #86564352 (#106044) üzenetére


trialboj
őstag

+ (#106045) Geth

Kösz, ez volt az amit próbáltam, csak ezzel az a gond, hogy nem képes megjegyezni a beállítást, tehát csak addig működik, amíg a program fut, ha kimész, majd újra elindítod, akkor megint át kell állítsd.
Persze már ez is több mint a semmi, de na, 3 nyelvet használok, de az adobe csomagban mindig angol kellene, és tudom mivel kell gyorsan váltani, de nem jut eszembe hogy váltani kellene, és 5-10 mp mindig elmegy arra hogy rájöjjek, azért nem megy a hotkey, mert nem jó bill van beállítva.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106071) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

visszaolvasva láttam, hogy a legutóbbi update megkavarta rendesen a gépeket, én a következőképpen jártam: céges gépen is lementek maguktól házirend szerint előírva a frissítések, aminek köszönhetően ugyan be tudok jelentkezni, de az asztali ikonok nem töltődnek be, tálcára vagy start menüre kattintva csak homokórázik a gép majd abbahagyja, semmi egyéb. láttam fentebb, hogy [ez] talán megoldást adhat, de nem tudom mennyire egyedi a hibám, jó-e ez a megoldás. gyakorlatilag csak a háttérképet látom és a tálcát, sajnos ezzel vége.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#106072) zolee001 válasza Agostino (#106071) üzenetére


zolee001
őstag

ctrl+alt+del = task manager majd file menu majd run new task beirod explorer.exe és ok

A linekelt 2018 áprilisi update eltávolitása biztosan sokat segit a 2019 augusztusi patch hibáin
A safe modeba (system restore is) történö belépés a pc power off kapcsolgatásával jót tesz a vinyoknak /ssd-knek

[ Szerkesztve ]

(#106073) #86564352 válasza zolee001 (#106072) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha van egy kis fantáziája az embernek, a linkelt régebbi cikk receptje alapján is el lehet eltávolítani a mostani frissítést: értelemszerűen a mostani update KB számát kell beírni a parancshoz.

(#106074) Agostino válasza zolee001 (#106072) üzenetére


Agostino
addikt

nincsen task manager, innentől tehát ez a megoldás nem játszik, nem tölt be az sem. értelemszerűen nem tavalyi frissítést akarok törölni, azt hittem ez megugorható, de akkor leírtam, így a biztos.

A safe modeba (system restore is) történö belépés a pc power off kapcsolgatásával jót tesz a vinyoknak /ssd-knek

ez a része a legkevésbé sem izgat

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#106075) zolee001 válasza Agostino (#106074) üzenetére


zolee001
őstag

JA igen,céges masina igy értem
Amennyiben safe mode elöjön valahogyan cmd avagy power shell admin modban
wmic qfe list brief /format:table ( ez kilistázza az összes updatet)
aztán
wusa /uninstall /kb: (a kettöspont után a kivánt update számát pl 456789

(#106076) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Sziasztok a gépem pár napja frissíteni szeretne, rá lehet engedni a gépre a frissítést?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#106077) Lauda válasza Fuvaros (#106076) üzenetére


Lauda
félisten

Ebből a kérdésből így nehéz eldönteni milyen frissítésről van szó.

(#106078) Cs1csó válasza Fuvaros (#106076) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj ebből így nem tudunk meg sokat, de a Microsoft frissítési politikája elég "agresszív" és tempós lett, tehát hosszú távon nagyobb gondod lesz belőle ha nem frissítesz mint ha igen, azt mondom te magad ne keress manuálisan frissítéseket de ha a géped jelzi hogy frissíts akkor engedd neki esetleg halaszd el 1-2 hétre de utána engedd neki. Ha gond lesz akkor egyszerűen eltávolítod a legutóbbi frissítést és kész. Én mindig Up to Date vagyok és ebből még nem volt gondom.

(#106079) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Asrock Z87 Extreme6 alaplapom van, és a minap felmerült bennem a kérdés, hogy ha már 2 gigabites LAN csatlakozó van rajta, ami a specifikációk szerint tudja a teaminget, akkor érdemes lenne kipróbálni.

Windows 10 alól próbálkoztam, feltettem a letöltött intel drivert, viszont nem jutottam sikerre.
Hogyha a két ethernet csatlakozót teambe rendezem, akkor totál elveszti a gép a kapcsolatot, és csak annyit érzékel a gép,hogy be van dugva a LAN kábel, de nem látja a hálózatot.
Többféle teaming opciót kipróbáltam, hasonló eredményekre jutottam, sőt, az egyik esetben olyannyira sikerült elbarmolni valamit, hogy a teaming törlése után hiába volt internet, és töltött be bizonyos honlapokat, sok másikat nem volt hajlandó,valamilyen DNS hibára hivatkozva. Csak az segített,hogy a beállításokat alap állapotba állítottam vissza a Gépházban. Maga a gép pedig egy gigabites TP-Link switch-re csatlakozna, ami tudja a teaminget, és be is van rajta állítva,hogy az 1-es és 2-es portot rakja egy csoportba.

Van valakinek ötlete,hogy mi lehet a problém?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#106080) jokeph válasza Burki (#106079) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

W10 alatt egyáltalán ez működik ?

Lehet, az se mindegy neki, hogy melyik driver verzió van telepítve a hálókártyákhoz. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106081) #86564352 válasza Fuvaros (#106076) üzenetére


#86564352
törölt tag

Itt megnézhető a hibalista, ha nincs olyan ami érintene engedd. Attól is függ mire használod a gépet, ha nincs határidős feladat akkor miért ne. Legrosszabb esetben majd eltávolítod a frissítést.

(#106082) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv

Valaki esetleg tudja, hogy miért nem jegyzi meg a Win10 a keresőmezőbe írt dolgokat?
GYarolati példa, már megnyitottam a futtatás ablakból a diskmgmt.msc file-t, de másodszorra ugye gépelésnél ki kellene dobja, mint javaslatot, a korábbi Windows-oknál legalábbis így működött.
Most viszont megint végig kell gépeljem.

(#106083) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

sziasztok!

Ban egy problémám az XP-vel. Esetleg tudnátok segíteni?

köszönöm

(#106084) this is life válasza Freddycom (#106022) üzenetére


this is life
Ármester

[Viber uwp x86/64] pc-re . Nyugodtan letöltheted ,a onedrive fiókomban őrzöm .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#106085) #86564352 válasza _Atesz (#106082) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld felvenni indexing options közé a C:\Windows\System32 könyvtárat (ebben vannak ezek a rendszer programok)

Vagy WIN+X bill. kombináció menüben is ott a Disk Management és társai (egérrel win gombon jobb klikk)

Ernesto78: parancssorból nézd meg idézőjelek nélkül "shutdown /s /f /t:0" lelövi azonnal a rendszert? Az f (force) kapcsoló kérdés nélkül leállít minden folyamatot, a t (time) pedig nullán azonnal állítsa le. Ha ez működik akkor ebből egy parancsikont is csinálhatsz asztalra.

_Atesz: még eszembe jutott, Ccleaner egyéb nincs? Mert azok a takarítók is szokták törölni a futtatás és kereső előzményeket. Én most WIN+R ablakba beírtam egy netplwiz parancsot példa kedvéért és ha újra nyitok egy futtatás ablakot, ott virít az előbb beírt parancs.

[ Szerkesztve ]

(#106086) _Atesz válasza #86564352 (#106085) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi, de nem csak ez a parancs miatt kellene.

(#106087) King Unique válasza _Atesz (#106082) üzenetére


King Unique
titán

Run command not saving History in Windows 10

Ha a gépházban ki van nálad kapcsolva az alkalmazásindítások nyomon követése, akkor eleve nem fognak megmaradni a futtatásba beírt parancsok. Egyébként meg alapesetben úgy működik itt is, mint a korábbi Windowsoknál, ellenben ha le vannak tiltva bizonyos dolgok a gépházban / külön programmal, akkor nem kell meglepődni, ha mégsem teljesen.

Amúgy meg az egyes rendszereszközök eléréséhez szvsz egyszerűbb és kényelmesebb a jobbgombos egérkattintással előhívható WinX menü használata, ott is elérhető kapásból a lemezkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#106088) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Üdv Hölgyek, Urak!
Nem lehet valahogy kikapcsolni a bejelentkezéskor kötelező jelszót? K...vára kezd zavarni, hogy kétszer is kéri néha. Beütöm, villan egyet a képernyő, majd megint kéri. MS fiókkal használom, nem szeretnék helyi fiókot, tudom, ott nem kell jelszó. Köszi előre is :)

(#106089) Cs1csó válasza Jack Oneill (#106088) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom MS fióknál nem kikerülhető a jelszó.

(#106090) #42556672 válasza Cs1csó (#106089) üzenetére


#42556672
törölt tag

De igen, csak biomertikus azonosításra alkalmas gép kell és a Windows Hello megoldja.

(#106091) Jack Oneill válasza Cs1csó (#106089) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sejtettem :( Viszont valahol azt olvastam, hogy az új verziókban majd ezt is is ki lehet kapcsolni. Azt hittem, már most is él.

(#106092) trialboj


trialboj
őstag

Használ valaki fb messenger appot, win alatt? Letöltöttem ezt a hivatalos appot, de valami nevetségesen rossz, semmi jelzést nem ad ha üzenet jön, se nem világít az ikon, se nem ugrik fel ablak, se nem pittyen.
Aktiváltam a böngészőben az értesítést, ott már pittyen, jön értesítés felugrik az ablak ,de ha arra rákattintok, akkor megnyitja a böngészőben a fbot, amit nem akarok, miért nem működik az app? Minden be van pipálva rajta!

Kollégám macen dolgozik, olyan szépen megy neki, talán valami olyan beállítása is van, hogy ha aktiv a gép, tehát ott van és dolgozik rajta, akkor csak a gépen jelez, és a telefon már nem pittyen.
Tényleg ennyire el van maradva a win?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106093) #42556672 válasza Jack Oneill (#106091) üzenetére


#42556672
törölt tag

Hidd el, nem kell jelszó ha megfelelő a gép. Én a régit ujjlenyomattal ezt meg a kamerájával oldom fel.

(#106094) _Atesz válasza King Unique (#106087) üzenetére


_Atesz
addikt

Azaz, köszi szépen, bizony ez az opció volt :R :

(#106095) Jack Oneill válasza #42556672 (#106093) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Oké, nekem is kellene, csak most elkezdte ezt a baromságot, hogy néha villan egyet és újból kéri.

(#106096) #86564352 válasza trialboj (#106092) üzenetére


#86564352
törölt tag

Régebben használtam, viszont annyira gagyi sok buggal hogy inkább messenger.com egyszerűbb. Valószínűleg a Fb se törődik azzal az appal. Áruházban még verzió history, changelog sincs. Egyszerűen nem jött be az Áruház téma a Microsoftnak úgy ahogy sok éve elképzelték.

(#106097) finest


finest
őstag

Sziasztok! Egyik barátomnak a 1903-as buildre frissült a gépe, amitől a felhasználói fiókja és egy csomó adata eltűnt. A Winfos csak egy részét mentette át a frissítéssel a személyes fájljainak. A törölt fájlok keresése, vizsgálata nem hoz eredményt, semmi nincs meg törölve sem. A Windows.old mappa User mappájában a Dokumentum mappa üres, bezzeg az Appdata tele van minden szarral. Rejtve nincsenek fájlok.
Mit lehet tenni?
Érdemes megpróbálni visszavonni a frissítést az előző buildre?
Van más ötlet esetleg?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#106098) Cs1csó válasza finest (#106097) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, minél hamarabb visszaállni a régebbi build-re - adatokat lementeni - majd nekifutni megint a frissítésnek mert az nem megoldás, hogy régebbi build-en marad.

(#106099) Fire/SOUL/CD válasza Burki (#106079) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy előttem is már írta valaki, a nem megfelelő driver is bekeverhet, mert W10 alatt 22.3 vagy újabb driver kell. Nem írtad, hogy honnan és milyen verziójú driver-t telepítettél,ezért próbálkozz a legújabbal, hátha az segít: [Intel® Network Adapter Driver for Windows® 10]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#106100) temporello válasza Jack Oneill (#106088) üzenetére


temporello
tag

Lehet,én is automatikusan MS fiókkal lépek be a gépemre:
https://win10faq.com/auto-login-windows-10/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.