Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105251) adika4444 válasza liszi70 (#105240) üzenetére


adika4444
addikt

1903 alatt elérhető, én folyamatosan használom. Helyi fiókkal.

üdv, adika4444

(#105252) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

sziasztok ! ezekkel a hibaüzenetekkel dobálnak ki a játékok amióta a win legújabb updateje van fent : 0x887A0007,0x886A0006,minden játék szarakszik… driver a 436.15ös... köszönöm előre a segitséget!!

(#105253) lovi27 válasza movax (#105250) üzenetére


lovi27
addikt

A történet valójában fordítva szól. Akinél a frissítés hatására nagy CPU terhelés jelentkezett annál ezt az értéket 1-re állítva - a tapasztalatok szerint - megszűnik a probléma. Hála érte az ügyes Windows buherálóknak. Az angol szöveg se mondja, hogy mindenkinél: "a small number of users... may see high CPU usage from SearchUI.exe"

Az már izgalmasabb lenne, ha olyan valaki jelentkezne aki 1-re állította, de mégse javult meg. Persze, az lenne a kivétel ami erősíti a szabályt... :D

(#105254) szazbolha


szazbolha
addikt

Liszensz kérdés: Van egy megvásárolt WIN10 liszenszem. telepítem gépre és futtatok rajta egy virtuális gépet, a virtuális gépre szintén WIN10-et telepítek. MIlyen liszensz kell a virtuálisra?
És mi történik a liszenccel, ha törlöm a virtuális gépet, majd egy újat létrehozok? Arra is telepíthetem?

(#105255) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Megint megjött a KB4512941 a gépemre (kötelezőként, automata). Binges registry "hack" ki volt már nyomva.
Keresés úgy kompletten nem működik azóta, hiába kattintok, Win+S-et nyomok, semmi. Első bugosnál legalább üresen bejött.

Mit szívnak ezek az MS-nél?

[ Szerkesztve ]

(#105256) zolee001 válasza szazbolha (#105254) üzenetére


zolee001
őstag

Feltételezvén,hogy nem Enterprise verzió és nem SA,CSP stb hanem sima Pro 10 röl van szó igy:
"As a reminder, you'll need to have a valid license for any operating systems you use in the VMs."

A második kérdésed a licensz tipusától függ,ha OEM akkor buktad (jogilag),egyszerüsitve ugyanazon licenszfeltételek vonatkoznak rá mint a fizikálisra

(#105257) #93794560 válasza quailstorm (#105255) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mi a franc van ezzel a frissítéssel? Nálam is fent van, de semmi problémát nem okoz. Sem nagy prociterhelés, semmi más probléma nincs. A keresés is működik, de a SearchUI. exe nincs a futó folyamatok között. A registry-hez sem nyúltam.

(#105258) szazbolha válasza zolee001 (#105256) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!
Sime Win10 pro. Enterprise verzióval más lenne a helyzet? Ha nem túl drága következő gépre megvenném.

(#105259) quailstorm válasza #93794560 (#105257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nálam 3/3 gépen rossz. Keresésben nem akarok webes eredményeket látni, nem hiszem, hogy ez nagy bűn.
Fő gépemen most rakom fel in place upgrade segítségével újra, mert elkezdett mindenféle hülyeségeket csinálni ha uwp hív natív appot, nincs engedély meg nem találja.
Miért nem lehet azt csinálni, hogy nem ezzel telnek az órák, nem értem.

Most egy darabig tiltom a frissítést ezek után, aztán majd visszanézek.

Igen használom az o&o toolt, de az csak ui, nem csinál semmi illegális dolgot. Elmúlt években nem okozott gondot hogy webes keresést tiltottam. Binget tiltottam.

[ Szerkesztve ]

(#105260) zolee001 válasza szazbolha (#105258) üzenetére


zolee001
őstag

Kisker forgalomban nem kapható
Játszásra a hyper v ben 2 kattra telepit neked trialt avagy vhd storebol is tölthesz vagy sima telepitéssel 120 napig müködik legálisan

(#105261) Cr00py válasza #93794560 (#105257) üzenetére


Cr00py
senior tag

Gondolom Magyar régióval használod a Windows-t.

Mivel Mo-n nincs Cortana, így valszeg emiatt.

Nálam is "rosszalkodik" de nem tűnik fel, mert elég combos a hw. gyengébb gépeken viszont zavaró lehet..sőt.

(#105262) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Tálcán a nagyító gombra kattintva a keresésnél van néhány "legutóbbi fájlok"-ra emlékeztető file.
Azt valahogy lehet törölni? Tök random, már letörölt fájlok vannak ott és egyáltalán nem változik a lista, in-place upgrade után sem.

Ááááá, sikerült. Így kell.
Tevékenységelőzmény.

[ Szerkesztve ]

(#105263) szazbolha válasza zolee001 (#105260) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi az infót! Találtam 10K-ért WIN10 liszencet. Ez vajon hogy lehet ennyire olcsó? [link]

(#105264) _Atesz válasza szazbolha (#105263) üzenetére


_Atesz
addikt

.. és ez? [link]

(#105265) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy hdmi kábellal összekötöttem a PC-t és a TV-t. A képet beállítottam az átmegy. A hang viszont csak "egy" helyen tud szólni. Vagy a hangszórón vagy hdmi-n keresztül van hang. Van valami megoldás, hogy mindkettő "szóljon"? Vagyis, ne kelljen már filmnézéskor mindig kiválasztani a hdmi-t elsődlegesnek, azután meg vissza. :W

(#105266) kory24 válasza ritkaság (#105265) üzenetére


kory24
őstag

Tálcaikon jobb alul óra mellett hangszóró jel ha rá kattintasz ugye látod csúszka hangerő, efelett pedig nevét az aktuális hangeszkoznek.
Pl ha hangkartya Realtek.... Emellett egy nyíl arra katt és kivalasztod TV.

Ha újra gép akarod hang akkor pedig hangkartya választod.

(#105267) ritkaság válasza kory24 (#105266) üzenetére


ritkaság
tag

Bocs, nem írtam Win10. Nincs külön hangkártya. A vidkari viszi át a hangot, de csak egy hangforrást enged kijelölni, mert legördülő menüből lehet választani. Olyan beállításra gondolok, mint a Wingomb+P. Ilyen nincs hangra? :R A csuszkánál, csak a mindig kiválasztott 1 eszközt mutatja. Vagy a hangszórót vagy a TV-t. :W

[ Szerkesztve ]

(#105268) kory24 válasza ritkaság (#105267) üzenetére


kory24
őstag

Az alaplapi integrált hangkeltőre is lehet ilyen esetben hangkártyaként értelmezni.

A hangerő állításnál ahol hangszóró vagy tv neve látszik jattints rá és úgy tudod kivalasztani másikat.

Ettől gyorsabb, billentyű kombináció nemtudom van-e.

(#105269) slett27


slett27
addikt

Van egy idegesítő problémám melóban amit nem sikerül megoldanom és neten sem találok rá megoldást.

Windows 10 indulásakor állandóan elindul vagy az Excel vagy a Word vagy böngésző. Indító alkalmazásoknál nincs beállítva. Sem indítópultban (shell:startup).

Hol ill hogyan tudom ezt/ezeket kikapcsolni ?

Köszönöm a segítséget !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#105270) slett27


slett27
addikt

Ez lenne az ? :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#105271) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

Van egy kisebb hálózat, W10pro minden gépen. Az egyik gépen van egy nyomtató megosztva, egy másikon meg egy mappa. A többi gép eddig normálisan elérte mindkettőt.

Valószínűleg a 1903-as frissítéssel jött az, hogy a nyomtató nem volt elérhető, meg kellett adni újra a felhasználónevet és a jelszót, ha másik gépről akartunk nyomtatni. Ez működött is gond nélkül.

Viszont a mappaelérés nem működik... Nem fogadja el a jelszót. Megváltoztattam, azt sem fogadja el, megpróbáltam újra felvenni a megosztott mappát, akkor sem működik.

Van ötletetek, mit lehetne csinálni?

Köszi előre is!

Üdv,
ZP

(#105272) zolee001 válasza szazbolha (#105263) üzenetére


zolee001
őstag

Ilyenekkel nem foglalkozom,nagy része kamu kulcs,de ha játzsani kell akkor mint emlitettem a hype v console jobbra "quick create" gomb majd kiválasztod a windows 10-zet és ok gomb
Vagy [Innen egy feltelepitett OS] ha lejárt letöltesz egy uj példányt

(#105273) ritkaság válasza kory24 (#105268) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz! :R

(#105274) FaTHI


FaTHI
őstag

Sziasztok! Random kilépked a játékokból a gépem. 1-óra alatt akár kétszer is. Nincs semmi tuning, illetve legális a win10-em is. valaki ötlet?

(#105275) Sub-ZeRo válasza FaTHI (#105274) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!
Hogy lép ki? Újraindul, vagy csak asztalra vág ki? Steam-es játékok?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105276) FaTHI válasza Sub-ZeRo (#105275) üzenetére


FaTHI
őstag

Csak az asztalra tesz ki, a játékba vissza lehet menni. BFV-alatt a legzavaróbb ugye ott nincs szünet :) De másik játék alatt is előfordul. Nem hiszem hogy hardveres baj lenne, monitorozva semmi problámát nem látok!

[ Szerkesztve ]

(#105277) slett27 válasza FaTHI (#105274) üzenetére


slett27
addikt

Szia !

Játékok legújabb frissítés megvolt ? Lehet valami progival össze akadnak a játékok.
Lehet kellene egy friss telepítés és CSAK a játékok semmi más. Ha nem csinálja akkor egyenként mehetnek fel az egyéb programok. Esetleg feladatkezelőből ki lőni ami nem kell.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#105278) Cs1csó válasza FaTHI (#105274) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is volt ilyen, és másnál is ott hibakód is volt nálam semmi, A Windows 10 legfrissebb update-je zavarhat be, távolítsd el. KB4512941 lehet a ludas.
Gépház - Frissítések és biztonság - Frissítési előzmények megjelenítése - Frissítések eltávolítása vagy
Vezérlőpult - Programok és Szolgáltatások - Telepített frissítések

(#105279) Sub-ZeRo válasza FaTHI (#105276) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahogy látom új kártyád van, lehet a driver egy hulladék szinten van az új kártyához, meg játékhoz. Lehet egy újra, vagy régebbi verzióra kellene átálni.
Vagy egy friss telepítés, és csak játék + vga driver legyen fent úgy megpróbálni a játékot.

Nekem annó 2x7600gst-vel voltak ilyen bajok, hogy ahány játék volt fenni, annyi driver kellett hozzá, mert az egyik driver a másik játékkal nem ment. :DDD De szép is volt az... :W

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105280) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#105279) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az update zavar be amit már visszavontak, aki nem szokta bizgerálni a Windows Update-et annak nem is települt, én manuálisan is szoktam indítani frissítés keresést ezért nekem feltette volt pár játék bezáródásom de ritkán játszom ezért nem foglalkoztam még vele de lehet törlöm azt az update-et.

(#105281) Sub-ZeRo válasza Cs1csó (#105280) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem települt, de semmi ilyet nem tapasztaltam. Nem csak a cpu-t tekeri a frissítés?
Én úgy olvastam, hogy csak az a baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105282) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#105281) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a frissítés + több feltétel együttállása is kell a hibákhoz:
- a CPU pörgetéshez ha jól olvastam valami olyasmi feltétel kell még, hogy le legyen tiltva a SearchUI - nálam nincs
- a játékban pedig - TIPP de az audiodg.exe-vel csinál valamit és az crash-elteti be a játékokat

(#105283) FaTHI


FaTHI
őstag

Kipróbálok mindent. Az már tuti hogy az nvidia driver is probléma volt bár a legújabb volt fent. Assassin Origins alatt beesett néhol 30Fps-re most DDU + új driverrel szépen fut. Akkor most megnézem ezt a win frissités dolgot!

(#105284) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#105281) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy érdekesség: FIFA 19 angol kommentárral semmi hiba. FIFA 19-ben átállítottam a kommentárt olaszra és meccs alatt egyszer csak bezáródott a játék de semmi jelzés nélkül.

(#105285) Sub-ZeRo válasza Cs1csó (#105282) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értem. Nekem nincs tiltva, de eddig 2 gépen sem tapasztaltam ilyet. :N

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105286) Lauda


Lauda
félisten

A KB2267602-es mai defender frissítés nálatok sem települ? Két gépen is tapasztaltam délelőtt, hogy sikertelen a telepítése.

szerk: na most másodikra az egyiken települt. A másiknál el sem indul a telepítés. :F

[ Szerkesztve ]

(#105287) #86564352 válasza Lauda (#105286) üzenetére


#86564352
törölt tag

Itt 8:45-kor települt.

(#105288) Mika1227


Mika1227
őstag

Windows Store-ból letöltött játékhoz, hogy lehet magyarítást feltenni? Nem is találom a meghejtón a telepített játékot.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#105289) #86564352 válasza Mika1227 (#105288) üzenetére


#86564352
törölt tag

Rejtett, védett WindowsApps mappában vannak az áruházi appok, nem modding barát. Persze ha nem titok a játék neve akkor rá lehet keresni van-e más megoldás. (hagyományos telepítővel)

(#105290) Sub-ZeRo válasza Lauda (#105286) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105291) Lauda válasza Sub-ZeRo (#105290) üzenetére


Lauda
félisten

A másik gépen úgy települt, hogy kitöröltem a windows-SoftwareDistribution-download mappa tartalmát, újraindítottam a gépet és kézzel frissíítést kerestettem. Megtalálta és sikeresen telepítette. :F Valami gubanc lehet ezzel, hogy így elakad.

[ Szerkesztve ]

(#105292) Mika1227 válasza #86564352 (#105289) üzenetére


Mika1227
őstag

Amikor telepítené a magyarítást nem tudom neki megadni a megfelelő helyet. Nem lehet ezen változtatni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#105293) #86564352 válasza Mika1227 (#105292) üzenetére


#86564352
törölt tag

Röviden nem. Mert védett mappákban van a Store játék és a magyarosító mod nem tudna írni bele.
Hosszabban különböző mókolással (angol írás a helyzetről) ki lehet adott esetben kerülni a védelmet. Elméletben valamikor az új Xbox Pass rendszerrel érkezhet a hivatalos modding támogatás a Store játékokhoz is. Szerintem Steam verzióval többre mész.

[ Szerkesztve ]

(#105294) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hol lehet a legjobb áron legális Win10 Pro kulcsot venni? Prohardver Aprón rengeteg van, csak nem tudom, hogy ezekkel nincs valami gond. Mondjuk ha hirdethetnek talán nincs.

(#105295) olivera88


olivera88
veterán

Van egy Logitech K 400 wireless billentyűzetem. Hogy lehetne rávenni hogy magyar nyelvű legyen?
Egyszerre van csatlakoztatva most a vezetékessel, és mégse ugyanúgy működik.
A Y al írok Z t, és Z vel Y ot, és idegesít. Ezért akarnám állítani, de nem tudom.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#105296) olivera88 válasza olivera88 (#105295) üzenetére


olivera88
veterán

Közbe megoldodottam, hozzá kellett egy adni még egy magyar bill kiosztást és azzal működik csak. És a tálcán van egy gomb amivel tudok nyelvet váltani.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#105297) hape60


hape60
aktív tag

Nem biztos, hogy ide tartozik, de mi a probléma? Win10pro, 1903. A Firefox egyszeri kattintásra 5x megnyílik... miért?

(#105298) Ablakos válasza hape60 (#105297) üzenetére


Ablakos
őstag

A mai böngésző trend. A megnyitott lapok külön processzben indulnak. Feature.

(#105299) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A 1903 frissítés óta közel kétszer annyi lett a boot ideje.
Másnál mi a tapasztalat? (SSD a rendszer forrás)

A fentihez:
A Edge indul az oprendszerrel a háttérben fut és így látszólag gyorsabban indul a konkurenciánál. :(

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#105300) hape60 válasza Ablakos (#105298) üzenetére


hape60
aktív tag

De még semmit nem nyitottam meg, a Google keresőoldallal indítok. Az szerintem csak egy...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.