Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105501) tboy93 válasza szazbolha (#105491) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, végül goodoffer24-ről vásároltam 4.500Ft-ért egy Pro kulcsot, működik is szépen hál istennek.

(#105502) Sub-ZeRo válasza tboy93 (#105501) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én onnan már vagy 4 kulcsot vettem, plusz Office 2016-ot is. Teljesen működik.
A support is megy náluk, mert az egyik kulcsot nem tudtam aktiválni, de 20 perc levelezés után küldtek egy új kulcsot és múködik tökéltesen. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#105503) robita válasza tboy93 (#105501) üzenetére


robita
csendes tag

Remélem nem későn, de kupon is van:MgPcwNY20

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#105504) wattafaka válasza szazbolha (#105496) üzenetére


wattafaka
senior tag

Igen, ahogy te és csicso82 mondja, egy román beszállító cég, GM-Royal Concept.
Ez jó vagy rossz nekem?
Mindenesetre az 52 hozzászólás között senki sem panaszkodott, hogy ne működött volna neki a kód, max azon voltak felháborodva, hogy azt hitték DVD is jár hozzá, de 2500 forintért nem tudom mit vártak..
Meg az is igaz, hogy más nem vár hónapokat az aktiválással, de csak nem lesz már vele gond jövőre sem.

(#105505) Cs1csó válasza wattafaka (#105504) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kis lutri van benne, de ennyi pénzért ha megy 1-2-3 évet már megérte.

(#105506) szazbolha válasza wattafaka (#105504) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem tudom, én magyartól vásároltam. Nekem az biztonságosabbnak utolérhetőbbnek tűnt, mint a román.
És nem attól félek, hogy egyszer csak nem működnek a kulcsok, hanem attól, hogy "leesett a kamionról" kategória és akkor orgazda leszek. Lehet előttem van 3 tök becsületes ember a láncban, akik szintén meg lettek tévesztve és úgy adták vették hogy a forrásról nincs tudomásuk.
De ne így legyen.
Csak azzal tudom védeni magam "valamennyire", hogy beregizem az MS fiókba
De lehet túl parázzuk ezt a dolgot és valaik találtak egy kiskaput amin jól keresnek.
Ha MS disztributornál 20eFT lenne az OFFICE-akkor nem szórakoznék ilyesmivel vagy 10eFT a WIN10 kulcs.
Sem más nem rizikózna, mert ingerküszöb alatt lenne. Egyszer megveszed a retailt és onnan tiszta vagy egy életre hiszen az a mondás WIN10 az utolsó nem lesz WIN11... WIN12

(#105507) Cs1csó válasza szazbolha (#105506) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt egy kicsit túlvizionáltad. Te védve vagy, egy ismert bolthálózaton keresztül vásároltad - EMAG - és remélhetőleg kapsz róla ÁFA-ás számlát is ezzel védve is vagy.

Az esetleges probléma, hogy hamar lelőhetik, vagy ha olyan helyen lesz felhasználva a licenc ami egy NAV vizsgálat hatáskörébe eshet - céges környezet - de ott sem tudom mibe tudnak belekötni. Neked honnan kellene tudnod, hogy a kiker bolt honnan szerezte az árukészletét, vagy ez a bolt esetleg ÁFA csaló?

(#105508) Pug


Pug
veterán

Tiszteletem!

Olyan kérdéssel fordulnék a nagyérde,űhöz, hogy abban az esetben, ha Win 10 PRO OEM key-yel rendelkezek, van-e arra bármi lehetőség, hogy alaplap csere után egy friss install-lal is tudjam aktiválni a Win-t?

Köszi! :R

(#105509) darvinya válasza Pug (#105508) üzenetére


darvinya
titán

Ha MS fiókhoz lett kötve, akkor új alaplap esetén MS fiókba lépve újra beírva kulcsot, működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105510) zolee001 válasza szazbolha (#105506) üzenetére


zolee001
őstag

"Ha MS disztributornál 20eFT lenne az OFFICE-akkor nem szórakoznék ilyesmivel vagy 10eFT a WIN10 kulcs."

Tulajdonképpen van ilyen,O365-nek hivják és 1 évre kb 20.000 ft de létezik Microsoft365 is ahol a windowst (bármelyiket) licenszeled havi vagy éves dijért

(#105511) darvinya


darvinya
titán

Topik gazdának TÖ-be.

Magyar Microsoft ügyfélszolgálat telefon számát berakhatná Téma Összefoglalóba, mert majd 1 napig kerestem, s nagy nehezen találtam rá.
Telefon szám:
+3612674636

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105512) Lauda válasza darvinya (#105511) üzenetére


Lauda
félisten

Amúgy a google azonnal kidobja.

(#105513) darvinya válasza Lauda (#105512) üzenetére


darvinya
titán

Meg is nézted milyen számot ad a linkek alatt?
Mert 80-as szám nem létezik, azaz csak ezen számon van humán ügyfélszolgálat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105514) wattafaka válasza darvinya (#105509) üzenetére


wattafaka
senior tag

És hol lehet ilyen OEM (és egyáltalán mit jelent) kulcsot venni, ami biztosan működik akár 1 év múlva felhasználva is? És hogy lehet Microsoft fiókhoz kötni, hogy egy esetleges alaplapcsere után is működjön?

(#105515) Pug válasza darvinya (#105509) üzenetére


Pug
veterán

Ha install-kor nem kötöttem egyből MS fiókhoz, hozzá tudom kötin utána is? Elnézést ha teljesen láma a kérdés.

(#105516) xy.zsolt válasza darvinya (#105511) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi...mentettem is, ki tudja mikor jöhet jól :R

Pug : Igen

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#105517) tboy93 válasza robita (#105503) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, de már tegnap megvettem. Ezzel még a 4.500-ból jött volna le valamennyi? :F

(#105518) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Keresek windows 10-re egy olyan ingyenes programot, ami egérmozdulatok engedélyezése néven fut, vagy olyat amivel lehet vezérelni mappák, fájlok, illetve böngészőkben navigálást lapozást meg néhány műveletet.
A Strokeplus sajnos nem minden esetben települ, így más alternatíva is jöhet! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#105519) szazbolha válasza zolee001 (#105510) üzenetére


szazbolha
addikt

Az nem alternatíva, mert csak 1 éves liszenc. Évente 20eFT, nem pedig hosszú távra, több munkaállomás életciklusát kiszolgálva.

(#105520) Cs1csó válasza makoss (#105518) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, mint ha volt már erről szó, szerintem érdemes lenne végigpróbálgatnod mindegyik alternatíváját: [link] 9 Windows-os alternatívája van, ebből 8 ingyenes, ebből 5-öt "elvileg" még fejlesztenek (3-at már régóta - kb. 4-10 éve - nem)

Amúgy a "legkedveltebb" a StrokesPlus tehát lehet ennél a többi már csak rosszabb, telepítés után minden helyzetben próbáld ki őket mert van amelyiknél azt írják, hogy nem támogatja pl. a frissebb Firefox böngészőket stb. tehát van probléma bőven.

Sőt, most nézem van amelyik csak Edge, van amelyik csak Firefox böngészőt támogat.

[ Szerkesztve ]

(#105521) Pug


Pug
veterán

Köszi neked is az infot! :R

(#105522) makoss válasza Cs1csó (#105520) üzenetére


makoss
addikt

Nekem olyan kellene ami a windowsra is jó, nem csak böngészésre.
Légyszi direkt linket adj ha van! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#105523) Cs1csó válasza makoss (#105522) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazság szerint nincs olyan alternatíva amit:
1. még fejlesztenek tehát nem egy elavult program
2. Windows oprendszert is lehet irányítani vele nem csak böngésző

A 2. feltételnek 4 program felel meg, de már egyiket sem fejlesztik:
- [StrokeIt]
- [easystroke
- [Just Gestures]
- [highsign]

Ha egyik sem jó akkor maradj a StrokesPlus-nál mert a hiányosságai dacára NINCS alternatívája.

(#105524) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok. Csak néhány napos W10 felhasználó vagyok, ezért kérek segítséget. Három frissítés vár letöltésre, ebből a KB4512941-ről olvastam itt, hogy bugos. A KB890830-ról is olvastam itt problémát, a KB4511555-ről viszont nem találtam semmit. Tud-e valaki valamit az utóbbiról?
A Gépházban egy olyan beállítást látok, hogy frissítések szüneteltetése 7 napig.
Kérdéseim:
A Letöltés gomb után még van lehetőség választani, hogy melyiket akarom letölteni?
A 7 nap után mindenképpen fog frissíteni mindent, akár akarom, akár nem?
Teljesen elkerülhető-e frissítések telepítése?
Köszönöm.

42LM660S

(#105525) Cs1csó válasza OldMike (#105524) üzenetére


Cs1csó
félisten

1.twofatcat-et idézném: El kell felejteni a manuális frissítés keresést.
Tehát ha a gép magának valamit telepíteni akar azt hagyd neki de te ne csinálj manuális keresést.
2. Ráér telepíteni, de nem lesz semmi gond - ha nincs letiltva pl. a desktop search - annak a letiltása okoz problémát
3. Ne akard tiltani teljesen a frissítéseket, a biztonság miatt szükség van rájuk + csak a hibákról van hírverés de ezek a frissítések sokszor javítanak is kisebb-nagyobb hibákat is

Lényeg: legyen a rendszered up to date de nem minden áron, hagyd a Windows-ra, hogy éppen mikor és mit akar telepíteni.

(#105526) Lauda válasza Cs1csó (#105525) üzenetére


Lauda
félisten

El kell felejteni a manuális frissítés keresést.
Tehát ha a gép magának valamit telepíteni akar azt hagyd neki de te ne csinálj manuális keresést.

Mi a gond a manuális frissítés kereséssel? Én gyakran nyomok rá. :)

(#105527) Bogyó bá' válasza Lauda (#105526) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is. Szeretek frissíteni, na! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105528) OldMike válasza Cs1csó (#105525) üzenetére


OldMike
őstag

Nem manuálisan kerestem, tegnapi dátummal írta a legutolsó frissítéskeresést, és ezek vannak ott. A Win7-nél nekem az volt beállítva, hogy keresse automatikusan, jelezze, de én telepítem a frissítéseket. Itt fogalmam sincs, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak, még nem jöttem rá, viszont semmi értesítés nem jött, hogy talált frissítést.
Amúgy az egyik első - eléggé keserű - tapasztalatom az, hogy a Win7-hez képest az itteni súgó gyakorlatilag nulla.

42LM660S

(#105529) zolee001


zolee001
őstag

Olvasásra való a WU manuális keresésről
[link]

(#105530) ricsi99 válasza Geth (#105500) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdemes ,nem érdemes... az user igénye off.. magyarázd el hogy nekiazjó ha van jelszó ,mert...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105531) zolee001 válasza ricsi99 (#105530) üzenetére


zolee001
őstag

Nem kell magyarázni,ez informatika 1x 1,mondjuk biztonsági szempontból alap

(#105532) ricsi99 válasza zolee001 (#105531) üzenetére


ricsi99
addikt

És ez miért nekem mondod?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105533) Cs1csó válasza Lauda (#105526) üzenetére


Cs1csó
félisten

és Bogyó bá'

Nyugi, én is "up to date" függő vagyok szeretem, ha minden naprakész. De aki nem igényli vagy sokkal fontosabb neki a stabilitás stb. az inkább ne is foglalkozzon ezzel a Windows majd jelzi, hogy újraindítást igényel egy telepítés után.

OldMike

A Windows 10 drasztikusan szakított a Windows 7-es frissítési koncepcióval, ugyanis rengeteg olyan Windows 7-e gép volt amint le volt tiltva az update és emiatt - is - lettek biztonsági problémák aminél sokszor a Microsoft-ot hibáztatták.

Volt egy jó leírás a Windows frissítési metódusáról nem tudom hol olvastam, de megpróbálom összefoglalni:
Többféle prioritású frissítés van, amikor jön a "patch kedd" akkor magas prioritásúakat a rendszer kb. azonnal 1-2 napon belül automatikusan telepíti - ha kell erről értesítést küld pl. hogy kell e neki újraindítás vagy sem. De vannak alacsonyabb prioritású frissítések is amelyek esetében ha nem kattintasz te magad manuálisan a keresésre és a frissítésre akkor a rendszer ezt 1-2 hét múlva fogja csak automatikusan telepíteni. (ez az 1-2 hét haladék bőven elég arra, hogy akik azonnal telepítik azoktól elegendő visszajelzés jöjjön ahhoz, hogy látható legyen nincs gond a frissítéssel, de ha gond van akkor nem fog települni pl. a KB4512941 frissítés vissza is lett hívva vagy ha a Windows érzékeli azokat a feltételeket a rendszeren melyek jelenléte esetén probléma lehet a frissítéssel akkor azon az adott rendszeren meg sem fog jelenni.

(#105534) Geth válasza ricsi99 (#105530) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell magyarázni, úgyse fogja fel. Kell jelszó és pont.

(#105535) ledgeri válasza Cs1csó (#105533) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Telepítéskori (mindenkori MS ISO alapján) frissítéskezelésre mi az ajánlott metódus?
Nettel telepítsünk, lehuzott nettel telepítsünk, ha van rá mód már akkor halasszuk a dolgokat, csak egyszer , hogy ne X óra múlva derüljön ki, hogy valami félrement?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#105536) Cs1csó válasza ledgeri (#105535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagy gyakorlatom van a tiszta Windows 10 telepítésben :DDD

Mindenképpen nettel, mivel számos driver-t a Windows is a netről fog leszedni, de ha kész a telepítés és nem indítasz egy manuális telepítés akkor lehet nem is fog telepíteni mást. Talán 1-2 óra múlva még pár fontosabb biztonsági frissítést de sok olyan kimarad amit csak manuális frissítéskeresésnél fog felajánlani.

Szerintem érdemes mindig naprakészen tartani a rendszert - manuális keresés opcionális tehát van aki teszi van aki nem - és ha jön egy probléma akkor megnézni mi okozza és akkor is el lehet utólag távolítani az adott frissítést - ha az okozza a hibát -

(#105537) King Unique válasza OldMike (#105524) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt rá lehet keresni a száma alapján, hogy melyik micsoda, azaz a KB4511555 egy .NET kumulatív frissítés. Másrészt attól, hogy volt akinél egyik-másik frissítés gondot okozott, még nem feltétlen jelenti azt, hogy mindenkinél, meg hogy nálad is fog. Például a legutóbbi KB4512941 sem mindenkinél, a problémához eleve teljesülni kell bizonyos feltételeknek. Valamint az eleve csak választható frissítés, amúgy sem feltétlen muszáj telepíteni.

Viszont a lényeg egyrészt az, hogy ha nagyon-nagyon biztosra akarsz menni, akkor ráérsz a Windowsra bízni a szükséges összesítő frissítések automatikus telepítését. Ha átmenetileg nem akarsz frissíteni, akkor meg lehet 35 (5 x7 ) napig szüneteltetni a gépházban. Másrészt meg az, hogy ha esetleg gond lenne, akkor legyen hova nyúlni. Azaz legyen pl. bekapcsolt rendszer-visszaállítás és az összesítő frissítések után automatikusan, vagy akár manuálisan létrehozott visszaállítási pontok, plusz komplett mentés (lemezképfájl) a Windowsról. Sőt, ha az utóbbiak adottak, akkor eleve kevésbé téma ez és pláne rá lehet bökni a manuális telepítésre és minden frissítést felrakni. Én is többnyire telepíteni szoktam a kiadottakat, sőt ha esetleg nem ajánlja fel a WU, akkor akár manuálisan, a katalógusból letöltve is. ;] De nem volt még emiatt különösebb gondom, meg amúgy sem lenne, mert eleve ott a rendszer-visszaállítás, komplett rendszermentés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#105538) pataslogeza válasza King Unique (#105439) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Koszonom!
Ez a hibauzenet. A rendszer egy 90 gb-os particion van, amin 41gb hely van, szoval azzal tuti nincs gond. Bar azt nem tudom mitol hizott 50gb-ra a rendszerem.
Most probalom azt a frissitesi segedet amit ajanlottal.

Kozben megcsinaltam azt az integritas vizsgalatot, azzal sem volt baj.

[ Szerkesztve ]

(#105539) vlevi válasza pataslogeza (#105538) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elég sok szó esik a neten erről a hibáról (0x80007042b)
[link]
Itt pl. a frisstíési könyvtár törlését ajánlják első körben, a másik lehetőség, ha letöltöd a media creation toolal, és azzal frissíted 1803-ra.
Vagy ISO-ból telepíted a 1803-t, frissítésként, és nem új telepítésként.
Más kérdés, hogy találsz-e 1803 ISO-t.

(#105540) OldMike válasza King Unique (#105537) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm a segítséget (és csicso82-nek is). Beállítottam a visszaállítási pont létrehozását.
A lemezképpel kapcsolatosan azt kérdezném, hogy az tulajdonképpen egy hasonló telepítő, mint amiről a mostani W10-et feltettem, csak tartalmazza az ahhoz képest újabb beállításokat (azaz nem egy "natúr" W10)?

42LM660S

(#105541) #86564352 válasza OldMike (#105540) üzenetére


#86564352
törölt tag

Visszaállítási pontokról jegyezd meg build váltáskor szó nélkül törli a nagy frissítés és újra be kell kapcsolni.
A lemezkép az aktuális állapotról egy teljes mentés. Beállítások, személyre szabás, programjaid telepítése után a belakott rendszerről lehet lemezképet csinálni és gond esetén ezt visszaállítani mintha mi se történt volna. Időt spórol vele az ember egy szűz Windows telepítéshez képest.

(#105542) Geth válasza vlevi (#105539) üzenetére


Geth
addikt

Nem kérdés:
https://tb.rg-adguard.net/

[ Szerkesztve ]

(#105543) King Unique válasza pataslogeza (#105538) üzenetére


King Unique
titán

Akkor marad az, amit most a másik válaszban linkeltek, vagy ami az előzőben volt említve. 1803-as ISO-t egyébként pl. a TechBench weboldaláról le lehet tölteni, de arra eleve nem sok értelme van upgrade-elni, ha Home / Pro kiadást használsz, mivel azoknál a támogatás idén novemberben megszűnik.

(#105540) OldMike:
Nem telepítő, hanem teljes rendszermentés, egy lemezképfájl a Windowsról, a szükséges partíciókról, amiből 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot. Van ehhez beépített eszköz a W10-ben is, ahogyan egyéb programokkal szintén megoldható, pl. a Macrium Reflect népszerű ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#105544) Kékes525


Kékes525
félisten

A WU feltette a September 10, 2019—KB4515384 (OS Build 18362.356) frissítést az 1903-ashoz. Eddig minden rendben van. A legutóbbi hiba javítását is tartalmazza a frissítés: "Addresses an issue that causes high CPU usage from SearchUI.exe for a small number of users. This issue only occurs on devices that have disabled searching the web using Windows Desktop Search."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#105545) dethroner válasza ricsi99 (#105499) üzenetére


dethroner
veterán

Mindkét fiókra vonatkozik akkor most a kérdésem. Mi az amit tárolni akar rólam, mit tudok elérni ha nem a saját gépemen lépek be a saját MS fiókommal? Mi hasznom lehet az egészből?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105546) #86564352 válasza dethroner (#105545) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szinkronizálja a kedvenceket, jelszavakat, nyelvi beállításokat, témát, egyéb kisebb beállításokat. (pl. tálca, háttér, egér ilyesmi) A 8 még a start csempés elrendezést is tudta.

(#105547) uriember


uriember
aktív tag

Avast felkúszott a gépemre ADWCleaner frissítéssel, Revo Uninstallerrel eltávolítottam, de mégse...IOBit-et rögtön karanténozta, úgyhogy azzal sem tudom kiirtani, program fileok között ott van, de onnan sem engedi törölni, forduljak a rendszergazdához(aki én vagyok...). Hogy tudnám végleg kiirtani, mert persze első dolga volt a defendert is leállítani, igazi vírus ez...Help!

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#105548) dethroner válasza #86564352 (#105546) üzenetére


dethroner
veterán

Na arra rohadtul nincs szükégem, azt a chrome is megteszi ha akarom. És kell egyáltalán, muszáj MS fiókot tartani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105549) Bogyó bá' válasza uriember (#105547) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én egyszer szopattam meg magam így - a vége Windows újratelepítés lett... ...és semmiféle külső programot nem engedek a gépre.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105550) Doky586 válasza dethroner (#105548) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.