Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105551) #86564352 válasza uriember (#105547) üzenetére


#86564352
törölt tag

https://www.avast.com/uninstall-utility

(bár a biztos megoldás formatcé, még jobb kilőni az űrbe a meghajtót amire Avast került)

dethroner: nem kell, helyi fiókkal is lehet használni (a szinkron mellett az áruház és aktiváló kulcs összekapcsolás miatt lehet még haszna)

(#105552) King Unique válasza uriember (#105547) üzenetére


King Unique
titán

Van neki saját eltávolítója, azzal kellene leszedni csökkentett módban indítva (így) a Windowst.

(#105553) qqcqqc válasza uriember (#105547) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezzel kellett volna eltávolítani.

(#105554) Geth válasza uriember (#105547) üzenetére


Geth
addikt

Ezt a kommentet egy az egyben elmentem, ez zseniális! :DDD

(#105555) Geth válasza dethroner (#105548) üzenetére


Geth
addikt

Ha Nálad a Chrome szinkronizál OS beállításokat is, az minimum ijesztő, de Te tudod :P

(#105556) Cs1csó válasza uriember (#105547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tárgytalan, ezt az adag hozzászólást nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#105557) uriember válasza King Unique (#105552) üzenetére


uriember
aktív tag

Ez történt most és eltűnt...remélem minden.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#105558) uriember válasza Geth (#105554) üzenetére


uriember
aktív tag

Mi zseniális benne?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#105559) #86564352 válasza Geth (#105555) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nyilván a kedvencekre és jelszavakra értette :U aki Google ökoszisztémában él és ha nem használ Windows appokat, annak nem sok szüksége van arra MS fiókkal kényelmesebb a Posta, Naptár, Onedrive, Áruház, Edge stb. integráció.

[ Szerkesztve ]

(#105560) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Van 2db Dell optiplex gépem. Az a kérdésem, hogy leválasztható e róluk a windows és átvihető e másik gépre? És ha igen, hogyan?

(#105561) uriember


uriember
aktív tag

ADWClear frissítésénél már belefutottam egyszer a next-next-finish telepítésnél az Avast kéretlen telepítésébe, most másodszor is sikerült, miután semmi nem segített az eltávolításában, így mielőtt jöttek a JÓ ötletek, gugli is rávezetett az Avastclear-re, így sikerült eltávolítanom csökkentett módban, köszönöm a segítő hsz-eket :R

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#105562) dethroner válasza Geth (#105555) üzenetére


dethroner
veterán

Nem az OS-t szinkronizálja, hanem a böngészőt. És mivel ezt a böngészőt használom alapértelmezetten, nyílván elég lenne ha csak ez a fiókom lenne, nincs akkor szükségem MS fiókra. Hogy kell megszabadulni tőle és mit nyerek vele pl a bejelentkezéskor?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105563) szazbolha válasza dethroner (#105423) üzenetére


szazbolha
addikt

Engem is utolért a pinkódós probléma. Win10-et próbáltam MS fiókhoz csatolni (amíg MS, addig ok, de csak a PC-n látszik, MS fiókban nem). Szóval átállítottam a bejelentkezést MS-re (kötelező a pinkód), aztán vissza helyire.
Most helyi a fiók user névvel, de mégis a pinkódot kéri.
Hogy lehet visszaállítani local jelszóra?

Más: MS fiókban nem jelent meg a WIN10 kulcs... biztos én csesztem el, vagy lehet nem is jelenik meg. Korábbi Office-ok ott vannak. Azokat lehet újra telepíteni
Ha valakinek van tippje hogy kell csinálni írja le vagy legalább egy linket adjon. Kösz!

(#105564) OldMike válasza King Unique (#105543) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, így már tisztább a kép. Még egy dolog: én egyáltalán nem használom a hibernálást, mégis van egy 3 gigás hiberfil.sys fájl. Most még nem gond a tárhely, de esetleg ez eltüntethető?

twofatcat
Nagyon hasznos infó a nagy frissítés ilyen hatásáról, köszi.

42LM660S

(#105565) Geth válasza dethroner (#105562) üzenetére


Geth
addikt

Szövegértés: karó
twofatcat leírta hogy az MS account mit szinkronizál.
Te erre leírtad hogy erre nincs szükséged mert Chrome.
Erre én írtam hogy az OS beállításokat nem fogja szinkronizálni a Chrome.
Te meg itt értetlenkedsz.

Úgy kell megszabadulni tőle hogy visszaváltasz local accountra.

(#105559) twofatcat: nem csak ezeket synceli, annak is járhat előnyökkel, aki nem használ UWP appokat.

(#105558) uriember: régen láttam ennyi szutykot egy kommentben, ezért jár a grat :P

[ Szerkesztve ]

(#105566) King Unique válasza OldMike (#105564) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy nem használod még alapértelmezetten be van kapcsolva a hibernálás, azért van a C-n hiberfil.sys fájl. Ha annyira zavar és tényleg egyáltalán nem használod a hibernálást, hát akkor kikapcsolod, ilyen egyszerű.

(#105567) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok! Következő lenne a problémám: Videókártya hibára hivatkozva minden játék egy idő után crashel. Itt van néhány crash dump:
https://mega.nz/#F!Ol01RShB!HkgjS3P941XTcALTtzCoeg
Ötletek?
Driver frissítést már próbáltam, több verziót is felraktam, se a legújabb, se régebbi nem oldja meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#105568) Memora válasza King Unique (#105225) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem végül nem igazán törölte a rendszer automatikusan 10 nap után a windows.old mappát (29-én lett létrehozva, 9-én még mindig ott volt), úgyhogy végül maradtam a rendszerkarbantartós megoldásnál, ami viszont szépen eltávolította. Az is lehet, hogy maga a frissítés később lett telepítve (vagy a gép újraindítva), mint ahogy a mappa létrejött, és attól számította a 10 napot, de ezt már nem tudom meg.

Fancy quote placeholder

(#105569) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Az élmény, amikor lefekvés előtt frissítesz és ő jön szembe, felbecsülhetetlen.

Kettőből csak egy gép hasalt el rajta.

[ Szerkesztve ]

(#105570) liszi70 válasza szazbolha (#105563) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Most helyi a fiók user névvel, de mégis a pinkódot kéri.
Hogy lehet visszaállítani local jelszóra?"

Miért szeretnél visszaállni jelszóra? Én pin-kódon hagytam, a négy szám beírása után azonnal nyílik, egy enterrel kevesebbet kell ütni. :)

(#105571) tboy93


tboy93
nagyúr

Volt itt pár napja win kulcsos téma, én végül goodoffer24-ről vettem 4500Ft-ért. Faterom vett tegnap ebayről 3eur-ért pro kulcsot, működik neki. Van ezeknek a kulcsoknak bármiylen hátránya amúgy?

(#105572) #86564352 válasza tboy93 (#105571) üzenetére


#86564352
törölt tag

Előfordulhat a Microsoft lelövi.

Geth: mondjuk én nem értem miért idegenkednek annyira a népek a Microsoft fióktól, bármelyik más cég eszközénél is első lépés nyaggat csinálj fiókot. Igaz, ha csak egyedül gaming PC lenne én is csak hagyományos helyi fiókot csinálnék, különben miért ne használná ki az ember az online MS fiók lehetőségeit:

outlook.com email weben messze normálisabb a felülete a gmailnél (bár az már óriási haladás emberkék nem freemaillel és citromaillel nyomulnak még 2019-ben is)
onedrive tárhely
ingyenes webes office
aktiváló kulcs digitális társítás
telefonszámra 2FA
windows appokba nem kell külön bejelentkezni, edge+mail+calendar+todo minden szinkronizál, skype felismer, store megjegyzi az appokat újratelepítéskor nem kell külön keresgélni, fényképek integráció, tálca dátumnál naptár integráció

Még akkor is ha valakit nem érdekel a store, edge, skype, akkor is van azért haszna.

[ Szerkesztve ]

(#105573) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Win 10 Pro Retail Licet, de kissé megzavar a kínálat itt a PH-n.

2,5k -tól 6k-ig van, és nem tudom, hogy az olcsóbbak azok tényleg örökre jók e, vazgy azokkal is érhet meglepetés egyszer.

Van valakinek ez itt vásárolt licekkel tapasztalata ilyen szempontból?

Köszi előre is!

(#105574) #86564352 válasza Krissz80 (#105573) üzenetére


#86564352
törölt tag

Milliószor le volt írva: ha szerencséd van nem lövi le a Microsoft az ilyen okosba' olcsó kulcsodat, ha peched akkor vehetsz másikat. Valakinél el se fogadta, kért másikat, valakinél hat hónap után lövik le, valakinél hat év után se.

(lehetne egy külön kulcsos topik, ne itt legyen spam :D)

[ Szerkesztve ]

(#105575) tboy93 válasza #86564352 (#105574) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol máshol kérdeznénk win10 kulcsokról mint a win10 topikban? :D

Összefoglalót én átnyálaztam, abban nem voltak benne a nekem kellő infók.

[ Szerkesztve ]

(#105576) Krissz80 válasza #86564352 (#105574) üzenetére


Krissz80
senior tag

És az ahol adnak számlát az már OK?

Amúgy honnan jönnek ezek a kulcsok?

(#105577) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!

Egy korábbi kérdésre (link), miszerint lehet-e OEM kulccsal (ami kb. egyenlő az előtelepített változattal) alaplapcsere után újraaktiválni, az volt a válasz (link), hogy Microsoft fiókhoz kötés esetén igen.
Namármost a neten (többek között a Microsoft hivatalos oldalán) csak ezt cáfoló információkat találok. Köztük néhány:
Forrás

Forrás

Forrás

Kérdés: Most akkor lehet OEM kulcsot Microsoft fiókhoz kötni, és ezáltal alaplapcsere után újraaktiválni, vagy sem?

(#105578) -FLY-> válasza #86564352 (#105574) üzenetére


-FLY->
őstag

Lehetne az is téma, hogy ami nem közvetlenül a micro-tól van, az is lehet ugyanúgy eredeti.
Mindenki mindenben az ördögöt látja, ha nem 40k. De közben meg tudjuk, hogy vannak partnerek, működik a bontás, továbbértékesítés jogszerűen is. Amihez van egy normális számla, attól én már nem félnék.
MS is valószínűleg elnéző, ami meg üzleti megfontolás.

(#105579) Doky586 válasza -FLY-> (#105578) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

>>> Amihez van egy normális számla

Bárki tud ilyet készíteni, ember legyen a talpán aki egy hamisat megkülönböztet egy igazitól. Talán csak ha az APEH nél dolgozik..

(#105580) mezis válasza wattafaka (#105577) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor nem lehet újra aktiválni ha az alaplap bios-ába (UEFI-jébe) volt beégetve a Win10 kódja ? :F
Ilyenkor lehet a ződségesbótbúl ócón venni kódot. Számla nem kő, a má' van korábbrúl. :U

mezis

(#105581) Lauda válasza mezis (#105580) üzenetére


Lauda
félisten

Az nagyon érdekes lenne, ha a beégetett kódot máshol is aktiválnád.

(#105582) #86564352 válasza tboy93 (#105575) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kereső is van, két naponta felmerül a mindenféle kulcsos kérdés. Szerintem akármikor jössz ide és csak tíz oldalt visszalapozol már találsz információkat.

Krissz80: igen, magánemberként nagy gondod nem lehet, főleg ha számlát is kapsz. (akár ha vecsési :D abból se lesz bajod mezei otthoni userként) Változó honnan szerzik, az aprós ebayes eladót kérdezd. Valaki gépekről választja le, valaki kilopott MSDN volume kulcsokat árul.

wattafaka: tegyük hozzá az OEM kulcs és új alaplap témához, hogy az új licence-re lesz szüksége rész megoldható gépház varázslóval és MS ügyfélszolgálaton bemondod az eredeti kulcsod, elmondod elszállt az alaplap és kapsz tőlük egy új kulcsot

-FLY->: Ennek a másik oldala amikor kérdezgetik 80 ezres Retail Pro kulcs ezerötszázért számla nélkül tuti? Ükapámtól örökölt lyukkártyás laptopról átvihető lesz majd 2099-ben az unokám új hologramos gépére?

(bal lábbal keltem, ezentúl majd átugrom a kulcsos kérdéseket :DD )

[ Szerkesztve ]

(#105583) wattafaka válasza #86564352 (#105582) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mi az a gépház varázsló? :D

(#105584) #86564352 válasza wattafaka (#105583) üzenetére


#86564352
törölt tag

[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#105585) szazbolha válasza Krissz80 (#105576) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is vásároltam sok válogatás után kulcsot. Olyat ahol az eladó számlát ad és "ÚJ" termék a kulcs, nem pedig használt/leválasztott. Meg fogod találni, nem a legolcsóbb kulcs-árus.
Korábban írtam, én nem attól parázok, hogy a párezer forintos kulcs megszűnne működni, hanem attól honnan és hogyan került a piacra.
Azt feltételeztem, hogy minél drágább a kulcs, minél transzparensebb az eladó (cég, bankszámla, stb), annál kisebb az esélye, hogy valami gond lesz vele.
ebay-ről van 1500-ért is. Műxik.

(#105586) szazbolha válasza Doky586 (#105579) üzenetére


szazbolha
addikt

Számlát kreálni már kemény bűncselekmény. Sokkal veszélyesebb mint ebay-es kulcsot tripla áron tovább adni a hardveraprón magánszemélyként. Szóval a számla elég erős garancia: Adószámról tudod a céget ellenőrizni, de névről is.

(#105587) pendre54 válasza wattafaka (#105577) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én egy 7-8 évvel ezelőtt, még Win 7-hez vásárolt OEM-es kulccsal, így jártam, alaplap +proci+RAM cserénél úgy, hogy a Wint nem kellett újraraknom. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#105588) Lauda válasza szazbolha (#105586) üzenetére


Lauda
félisten

Garancia mire?

(#105589) nubreed


nubreed
veterán

Hol érdemes most windows 10 pro kulcsot venni, legalis forrásból de olcsóbban, mint mondjuk a magyar bolti 40ezer Ft -os ár? PÜ -ben is jöhet. Bármi játszik ami legális de olcsóbb, nem kell fizikai adathordozó, csak a kulcs.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#105590) szazbolha válasza Lauda (#105588) üzenetére


szazbolha
addikt

"Garancia mire?"
Hogy nem leszel végfelhasználó helyett orgazda.

(#105591) Lauda válasza szazbolha (#105590) üzenetére


Lauda
félisten

Orgazda akkor is lehetsz, ha kapsz számlát. Ez ettől független.

(#105592) wattafaka válasza pendre54 (#105587) üzenetére


wattafaka
senior tag

A képen, amit a linkelt hozzászólásban szúrtál be pont az látszik, hogy "Retail". Plusz azt mondod dobozos, ami tovább erősíti a Retail változatot. Miből gondolod, hogy OEM-es volt?
Retail-esnél teljesen egyértelmű, hogy alaplapcsere után is ha beírod újra a kódot, akkor megy mint a parancsolat :)

(#105593) pendre54 válasza wattafaka (#105592) üzenetére


pendre54
addikt

Amit a Windows kiír, az sokszor nettó baromság. Az egyik rokonnak nem rég vettem egy szintén OEM-es kulcsot, és a telepítés után szintén ugyanezt a verziót írta ki. De hogy megnyugtassalak ;] , ismét előbányásztam a fiókból a telepítőt, és így már remélem, hogy saját szemeddel is látod, hogy ez bizony OEM-es vezió, akár mit is ír a Win.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#105594) liszi70 válasza Lauda (#105591) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Orgazda akkor is lehetsz, ha kapsz számlát."

Azt hogy? :F Nem provokáció a kérdésem, csak nem értem. Az orgazdák nem szoktak számlát kapni, tudniillik orgazdák, tehát tudatosan, bűncselekményből származó (tehát nem legális és számlával igazolt) árucikkeket értékesítenek tovább.

(#105586) szazbolha "Szóval a számla elég erős garancia: Adószámról tudod a céget ellenőrizni, de névről is."

Igen, valahogy így gondolom én is.

[ Szerkesztve ]

(#105595) SoldierL


SoldierL
senior tag

Minek eröltetik a windows 10-et? A windows phone is csődbe ment, pc-n sem látok más jövö képet. Unom már, hogy egyszer minden flottúl megy, egyszer meg gyalázat.. Gondolom most sokan fel lesznek háborodva, de kimondom a frankót, a windows egy instabil, megbízhatatlan rendszer. Csak használni szeretném és élvezni a laptopomat, de nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#105596) Bogyó bá' válasza SoldierL (#105595) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem kötelező használni - mazochistáknak ott a rengeteg Linux-disztribúció! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105597) Lauda válasza liszi70 (#105594) üzenetére


Lauda
félisten

A számla lényegtelen ebből a szempontból. Ha az árú illegális forrásból származik és azt megveszed, orgazda leszel. Ha van számlád annyiból enyhítő körülmény, hogy nem tudtál róla, honnan származik.

(#105598) -FLY-> válasza Lauda (#105591) üzenetére


-FLY->
őstag

Egyedül "szoftverhamisítás áldozata" lehetsz sima felhasználóként. :DDD

(#105599) #42556672 válasza Lauda (#105597) üzenetére


#42556672
törölt tag

Az orgazdaság feltétele lenne, hogy tovább értékesítsd. Ez itt nem áll meg.

(#105600) liszi70 válasza Lauda (#105597) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha az árú illegális forrásból származik és azt megveszed, orgazda leszel. Ha van számlád annyiból enyhítő körülmény, hogy nem tudtál róla, honnan származik."

Nem. Szerintem ha megveszed számlával, és nem tudtál róla honnan származik, és nem akarod továbbértékesíteni, akkor nem orgazda vagy, mert értelmezésem szerint az orgazda lényege, hogy tudatosan bűncselekményből származó árucikket értékesít tovább. Tehát szerintem ha nem tudtad a származását, számlával igazolod, és nem értékesited tovább, akkor nem orgazda, nem bűnöző, hanem jóhiszemű "végfelhasználó", vagy mi a fene vagy. :D (Sőt, lehet, hogy ehhez számla sem kell.)

Szerk.: Látom, közben másoknak is hasonló a véleménye.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.