Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106801) Geth válasza Cs1csó (#106800) üzenetére


Geth
addikt

Én a komplett ablakot nem látom soha :))

(#106802) Frankie50 válasza Cs1csó (#106791) üzenetére


Frankie50
tag

Igen, benéztem :W a 09 összegző frissítés volt, most települt, a kumulatív frissítés után :R nekem is a 388 végű van.

[ Szerkesztve ]

(#106803) Cs1csó válasza Geth (#106801) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szemüveg? :DDD

Bocs tudom te még Windows 3.1-et telepítetted utoljára azóta upgrade útján jutottál el a Windows 10 1903-ig :R

[ Szerkesztve ]

(#106804) Geth válasza Cs1csó (#106803) üzenetére


Geth
addikt

Az minek? Hogy jön ide az upgrade?
      <UserAccounts>
        <LocalAccounts>
          <LocalAccount wcm:action="add">
            <Password>
              <PlainText>false</PlainText>
              <Value>UABhAHMAcwB3AG8AcgBkAA==</Value>
            </Password>
            <DisplayName>anonymous</DisplayName>
            <Group>Administrators</Group>
            <Name>anonymous</Name>
          </LocalAccount>
        </LocalAccounts>
      </UserAccounts>

[ Szerkesztve ]

(#106805) Cs1csó válasza Geth (#106804) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

(#106806) zolee001 válasza Cs1csó (#106805) üzenetére


zolee001
őstag

Csak kérdés szintjén,milyen elönyökkel jár manapság a local account? (otthoni használat esetén)

(#106807) Lauda válasza Cs1csó (#106800) üzenetére


Lauda
félisten

Én azért tettem fel pro-t, mert integrált liszensz van a gépen. Egyébként otthonra szerintem sincs igaziból előnye a pro-nak.

(#106808) Cs1csó válasza zolee001 (#106806) üzenetére


Cs1csó
félisten

A válaszom: a kérdésed megfordítása: minek nekem MS account? Se UWP, se One Drive, akkor minek? A Windows-t GUI-t nem szoktam tweake-elni a betűtípust egyéb dolgot állítani, beállítok egy háttérképet, módosítom a színt, eltüntetem a keresősávot, a feladatnézet gombot, kikapcsolom az átlátszóságot. Ez meg van pillanatok alatt.

Lauda

:R pontosan, erről beszélek. A Defender mélyebb beállítási lehetőségei esetleg okot szolgáltathatnának a PRO mellett de ezek is inkább olyan opciók ha jól tudom amik a vállalati közegben jelentenek előnyt, hoznak hasznot. DE már van egy kis program: Configure Defender
ami erre való, hogy mélyebben is bele lehessen nyúlni már akit érdekel, én amikor kipróbáltam csak a PUA védelmet kapcsoltam be.

+ anno mikor volt lehetőség a Windws 10-re váltani/frissíteni én is gondolkodtam, de otthonra úgy gondoltam legyek autentikus és ezért választottam a HOME-ot.

[ Szerkesztve ]

(#106809) zolee001 válasza Cs1csó (#106808) üzenetére


zolee001
őstag

NEm teljesen világos de izlések és pofonok,én más megközelitést favorizálok, pl bejelentkezek egy windowsos pc röl akár egy netcafébol ha van még olyan és én "gépem" elött ülök,kijelentkezéskor egy bit sem marad az idegen gépen
Na ez nem sima MS account hanem egy kicsivel több

(#106810) Lauda válasza Cs1csó (#106808) üzenetére


Lauda
félisten

Ha mégis érdekelne a pro, linkeltek 3 euróért liszenszet, az nem pénz érte.

--------------------------------

Office téma: az office-nál van lehetőség úgy letölteni a telepítőt, mint a windowsnál? Lehet veszek office kulcsot és akkor úgy telepíteném a hivatalosból.

(#106811) Cs1csó válasza zolee001 (#106809) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt értem, és egy jó ok annak aki más gépeken is be akar lépni úgy mint ha otthon lenne, de mint írtam engem nem érdekel.
Kicsit amúgy elkanyarodtam, tehát nem az MS fiók ELLEN vagyok, hanem az ellen, hogy kivették a "natív" utat a helyi -offline - fiók módhoz, ilyen kis trükkökhöz kell folyamodni aki épp Home verziót akar újratelepíteni. Szerencsére saját kútfőből rájöttem, hogy na nincs net akkor lesz rá sansz, hogy MS fiók nélkül is működhet a dolog és igazam lett. (persze előbb gondoltam hogy belépek az MS fiókommal -Outlook - de gőzöm nem volt mi a jelszóm a böngészőm tudta de momentán nem volt elérhető :D Ha nincs másik gép vagy nem jövök rá a net kihúzásra akkor kb. letolt gatyával állok ott)

Plusz ha épp nincs másik gép a közelben és nincs MS fiókod vagy nem tudod a jelszavát akkor a megerősítő üzenetet sem tudod megnézni ahova a kódot küldik vagy a jelszónak utánanézni.

Lauda

Erősen vakarom a fejem ezen az opción...

Nemrég linkeltek egy olcsó Office Pro Plus-t talán 8 ejróért. Úgy tudom trükkös a telepítés mert valami új módi van C2R vagy mi a neve. Tehát nem kell letölteni egy bazi nagy gyári ISO-t azt telepíteni majd telepíteni a végeláthatatlan sok frissítést hanem kiválasztot - ezzel a C2R módszerrel - hogy mit akarsz telepíteni mely modulok nyelv stb. és ekkor létrehoz egy telepítőt és azt töltöd le.

[ Szerkesztve ]

(#106812) Cs1csó válasza Lauda (#106810) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kifutottam a szerkesztéből : tehát ezzel a módszerrel amit letöltesz az ugye kisebb is lehet mint egy sima ISO és ami még fontosabb, naprakész változatot tölt le és telepít tehát mindig a legfrissebb - már frissült - változat települ.

(#106814) zolee001 válasza Cs1csó (#106811) üzenetére


zolee001
őstag

A jelszo elfelejtös szitu ismerös,1x kell megcsinálni a password policyt és a telefonon megnyomni egy aproove-ot és be is van jelentkezve az ember ha van MS fiókja ugye

(#106815) Lauda válasza #40993792 (#106813) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! ;) Érdekes amúgy, hogy ezt miért nem kínálja fel ilyen fomában a microsoft. :F

(#106816) Lauda válasza Cs1csó (#106812) üzenetére


Lauda
félisten

Itt most melyikre gondolsz? Az offfice-ra? Maximum akkor torrentről lehetne leszedni, amiket feltöltenek frissített verziót és telepítés után megadni a megvásárolt kódot.

(#106817) Cs1csó válasza Lauda (#106816) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet az, passz, de mivel van kódod jogtisztán aktiválhatod.

[ Szerkesztve ]

(#106818) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Sziasztok,
a nagy win10 update óta olyat csinál a gépem, hogy bootnál ASrock logonál megáll a kép és nem megy tovább, egy reset gomb után működik megfelelően. Tehát minden nap első indításra nem indul el csak második indításra. Ez az update óta van. Valami ötlet?

(#106819) Lauda válasza Cs1csó (#106817) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most igaziból én sem tudom hogy van. Windowsnál oké, hogy letöltöd a telepítőt és az aktiválás módjától függ, hogy legális-e vagy sem. De ha az office 2019-t nem lehet önmagában letölteni, mármint a telepítőt, akkor itt érdekessé válik a dolog. Oké, vagy egy vásárolt kulcsom, de hogy jutok legálisan a telepítőhöz? :F

(#106820) Doky586 válasza Lauda (#106819) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Innen simán letölthető: [link]

(#106821) Dilikutya válasza Doky586 (#106820) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez legális forrásnak tűnik. Ja nem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106822) #86564352 válasza zsolt1225 (#106818) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tünetek alapján a gyorsindítás funkciót kapcsold ki és nézd meg úgy. (a leállítás/bekapcsolás már nem tiszta boot alapból, a reset gomb újraindítás igen azért jó olyankor)

(#106823) Dilikutya válasza Lauda (#106819) üzenetére


Dilikutya
félisten

Office fiók. Leszedsz egy kis pár megás installert, az meg szépen letölti a többit. Utána telepítve ebbe a fiókba kell az Office-ban belépni az aktiváláshoz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106824) olasz61


olasz61
tag

Manage or Stop Windows 10 Update using WAU Manager
[link]

(#106826) bazsi83vp válasza Dilikutya (#106821) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ez az oldal igazából a Ms oldaláról szedi le a képeket, tehát az a forrás. Az oldal maga nem tárol semmiféle programot.

(#106827) zsolt1225 válasza #86564352 (#106822) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Köszi, otthon kipróbálom.

(#106828) Lauda válasza Doky586 (#106820) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen a linket! ;) :R

(#106830) bazsi83vp válasza Lauda (#106829) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

De ez is egy Ms oldal tudtommal. (mármint az edgesuite)
Egyébként nem véletlen, hogy a hetest már nem tudod vele leszedni, ahogy a "hivatalos" oldalról sem.

[ Szerkesztve ]

(#106831) Lauda válasza bazsi83vp (#106830) üzenetére


Lauda
félisten

Épp amiatt tettem be a linket, mert írtad is, hogy ms oldalról szedi és a címből ez látszik is. :)

(#106832) #86564352 válasza Cs1csó (#106811) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pro-nál szerencsére még ott van a lehetőség nettel együtt is. Tukmálják az elképzeléseiket pl. én ugyan MS fiókkal használom és Chromium Edge miatt jól is jön a szinkronizálás előnyök, Onedrive-ot és Outlookot is használok, szóval oké... de még így is tukmálják alapból ám a többit: például a feladatnézet/idővonal képernyő közepére benyomják ezt a nyaggatást [kép] hát azt érték el vele, kikapcsoltam az egész idővonal feature-t. Még jó azt egyelőre engedik.

Öt év fejlesztés és még mindig úgy érzem a bugok és felemás feature-ök miatt mintha béta terméket tesztelnék. Viszont legalább stabil.

(#106833) bazsi83vp válasza Lauda (#106831) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Közben ránéztem a 10-esre. Lehet szedni az 18362.356 verziót. Ez lenne az új?

(#106834) Lauda válasza bazsi83vp (#106833) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, nekem most 18362.388-at mutat a rendszerinfó. Persze ez egy naprakész friss rendszer. :)

(#106835) bazsi83vp válasza Lauda (#106834) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Akkor jó eséllyel nem nem. :D
Insiderezek egyébként a hétvégéig, még van 1-2 jelenteni valóm.

(#106836) Lauda válasza bazsi83vp (#106835) üzenetére


Lauda
félisten

A 356 szeptember 10-i rendszer: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4515384 ;) Könyen lehet, hogy ez az elérhető legfrissebb tölthető. Majd befrissíti magát utána. Azóta ez a 388-as a harmadik kiadás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#106837) bazsi83vp válasza Lauda (#106836) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Akkor ez simán egy "friss" 1903. Nem kerestem rá, de köszi. :)

(#106838) Cs1csó válasza #86564352 (#106832) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez már több a "tukmálásnál" mivel ha nem jut eszedbe a net kihúzása akkor egy az egyben rá vagy kényszerítve a fiók létrehozására Home verzió esetén.

(#106839) #93794560


#93794560
törölt tag

Én két napja telepítettem a legújabb 1903-at. Úgy tettem föl, hogy semmiféle netet nem kapott és nem is látott a gép. Sem Wifi, sem pedig vezetékes. Így ez a legutolsó kiadás is felajánlotta a helyi fiók lehetőséget. Egyébként már meg sem jeleníti, az előző kiadásokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#106840) Dilikutya válasza bazsi83vp (#106830) üzenetére


Dilikutya
félisten

De, le lehet. Csak azt eddig is a licenckulcs megadása után lehetett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106841) bazsi83vp válasza Dilikutya (#106840) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nekem nem engedte, de lehet azért, mert 10-esre már fel lett frissítve ezzel a kulccsal a gép.

Egyébként a lényeg: legyen a felhasználónak érvényes licence, bármilyen forrásról is beszélünk. Egyébként ugye warez a dolog.
A techbench pedig 1000x jobb választás a torrentezésnél. Nekem az az oldalt informatikus mutatta meg először, gondolom a kényelem miatt használja ő is. Nem kell ms média kreáló tool, leszedhet 1 kattintással régebbi verziót, ha esetleg inkompatibilitás miatt az kell stb.

(#106842) Doky586 válasza Dilikutya (#106840) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyugodtan írd be a kódodat. Hibát fog jelezni.
(nemcsak oem kulcsnál)

(#106843) King Unique válasza Dilikutya (#106821) üzenetére


King Unique
titán

A TechBench eleve a Microsoft szervereire mutató letöltési linkeket generál, ami nyilván hivatalos forrásnak mondható, vagyis lényegében de. ;) Meg kb. ugyanez a Windows ISO Downloader is, sőt a leírás alapján az előbbire alapoz.

A W7-nél ez pl. az OEM kulcsokat sem fogadja el (példa), vagyis annak a letöltése már problémás, ahogyan az előbbi 2 opciónál is.

(#106841) bazsi83vp:
Eddgi se volt feltétlen kötelező MCT-t használni, megoldható a direkt letöltés is a böngőszőben. Meg ha eleve olyan eszközön, OS-en van megnyitva, ahol nem futtatható az MCT, akkor eleve nem is fogja felajánlani a letöltőoldal. Amúgy igen, hasznos a TechBench. :K

[ Szerkesztve ]

(#106844) bazsi83vp válasza King Unique (#106843) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ezt az oldalforrásos dolgot ismertem és a Techbench előtt én is az használtam. Az év elején mutatták, hogy ilyen oldal is van.
(Addig pedig nem is kerestem ilyen jellegű megoldást :D )
Egyébként a másik része is igaz: Linux alatt lazán leszedte minden segédprogram nélkül és lazán elkészíthető a telepítő pendrive. Mondjuk nem mintha lefutna az .exe file, vagy egy repóbol kellene leszedni a lefordított telepítőt a win telepítő leszedéséhez? (Linux alatt ez lenne a vicces logika :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#106845) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Üdv. Utolért engem is a játékok random crash-elése az asztalra. Hiba üzenet nélkül kidob pár perc után. Hosszas google keresés után derült ki, hogy a DirectX 12-vel van gond, és globális szintű a probléma, sokan szenvednek ezzel a jelenséggel, akár Nvidia, akár AMD kártyákkal. Rengeteg mindent olvastam, de használható megoldást senki se talált azon kívűl, hogy állítsuk a játékokat DirectX 11-re vissza. Aha ok, de van amit nem lehet, mint pl az új Gears 5-öt. Már minden ötletből kifogytam. Valakinek esetleg sikerült ezt megoldania? :((

[ Szerkesztve ]

(#106846) King Unique válasza bazsi83vp (#106844) üzenetére


King Unique
titán

Oké, csak kiegészítés volt, meg akkor legalább ez is le lett írva a témához kapcsolódóan. Az MCT amúgy egy hasznos tool, lehet vele Windowst upgrade-elni, telepítési adathordozót készíteni és ISO-t letölteni. De az utóbbihoz lehet kényelmesebb a direkt módszer, vagy a TechBench, feltéve ha nem gond a méret. Például ez a legutóbbi 18362.356-os 64 bites ISO is kb. ~ 4,9-5 GB, amiben az install.wim vsz nagyobb 4 GB-nál, azaz UEFI-s telepítéshez a FAT32 max. darabolás után opció. Plusz egy DVD5 lemezre sem fér rá. Ellenben az MCT által letöltött ESD ISO eleve kisebb, annál a 64 bites 3,X GB szokott csak lenni, ahol az install.esd nyilván szintén kisebb 4 GB-nál.

Linuxon nyilván nem futtatható az MCT, ezért ott nem meglepő, ha a böngésző eleve a direkt let9ltést ajánlja fel. A telepítési adathordozó pendrive-ra történő elkészítésénél pedig ott is használható és működik a fájlkezelős másolás, az a legegyszerűbb. Viszont a beépített eszközökkel "dédézni", DD képfájl módban kiírni nem szabad, mert úgy garantáltan nem fog bootolni.

(#106847) bazsi83vp válasza King Unique (#106846) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mondjuk a méret miatt sosem futottam zátonyra, de az upgrade opció az mindenképp jónak tűnik.

(#106848) xy.zsolt válasza Cs1csó (#106791) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Használom az EDGE dev-et....sőt, már alapértelmezettként fut. Tapasztalatom szerint semmi gond nincs vele....talán csak a görgetése rosszabb mint az elődjénél.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#106849) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! Vettem legális OEM kulcsot (Win10 X64 Pro) amivel egy új PC-n teljes install lesz. A kérdésem az, hogy ennek megfelelő telepítőt (vagy ISO fájlt) honnan lehet / érdemes letölteni? A a legnaprakészebb verzió kellene, hogy install után a lehető legkevesebb frissítést töltse le pluszban.

(#106850) Doky586 válasza szasanyi (#106849) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1.link [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.