Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-23 09:01:14

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#312701) Atomgeszi válasza brumi1024 (#312699) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valaki szóljon, ha eltörölték az Európa második legszegényebb országa címet is pls, nem csak új adónem bevezetést jelentenek be. ;]

(#312702) OPiiPO válasza omfgk (#312698) üzenetére


OPiiPO
veterán

Ottmaradtam beszélgetni velük pár percet, nagyon szimpatikus kis fiatal törzsőrmester leányka volt aki megbüntetett, tettem is pár célzást de nem vittem túlzásba :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#312703) Qru válasza brumi1024 (#312687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a Subaru is ezt erőlteti újabban. :(

#nincsbennetarcsi

(#312705) focvis válasza aero. (#312646) üzenetére


focvis
veterán

Jó napot kívánok! Boldog új évet kívánok!
El voltál tűnve... :R

(#312706) focvis válasza Qru (#312673) üzenetére


focvis
veterán

Moldova György után, szabadon. :R

(#312707) focvis válasza radi8tor (#312685) üzenetére


focvis
veterán

Naptárban rögzítettem.

(#312708) tboldi


tboldi
nagyúr

11600 HUF

(#312709) Peter.70 válasza tboldi (#312708) üzenetére


Peter.70
addikt

Ilyen drágán emelték fel? ;] :D

(#312710) tboldi válasza Peter.70 (#312709) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még egy létrát is raktak mellé, he’! :D

(#312711) szőröscica válasza Peter.70 (#312709) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem, ennyiért eladó.
10k-t adok érte, de csak ha tele a tank és az ablakmosó-tartály is.

[ Szerkesztve ]

(#312712) tboldi válasza szőröscica (#312711) üzenetére


tboldi
nagyúr

A létrát megkaphatod. :D

[ Szerkesztve ]

(#312713) Villa7 válasza tboldi (#312708) üzenetére


Villa7
tag

győri bánfi(?) jó lett?

(#312714) tboldi válasza Villa7 (#312713) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen és igen.

Ha nagyon-nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor diaggal kellett volna belőni 0,0°-ra a kormányszögjeladót, nem pedig szemre, de nincs okom panaszkodni. :)

(#312715) Micsurin válasza tboldi (#312708) üzenetére


Micsurin
nagyúr

300kápé és intulunk de aztán széplegyen me a benzin soké vagyon Nagykátárúl ;] :DDD

Én azt hiszem viccelődhetek is ezzel jogosan a Civic után.... :DDD :DDD :DDD :DDD

tboldi #312714: Nekem a GumiProfi belőtte, meg is lepett a dolog, hogy voltak ennyire aprólékosak... vette szépen elő a diagot. Mikor meglátta van okosdoboz az OBD-n még arra is megkért én húzzam ki lehetőség szerint. :K

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#312716) Corsa02 válasza radi8tor (#312685) üzenetére


Corsa02
őstag

Na, ez nekem is jó lehet :)

The Truth Is Out There --->

(#312717) Reggie0 válasza Micsurin (#312664) üzenetére


Reggie0
félisten

M4-en egyaltalan nincs. M6-on se.

Arpad hidi trafi 2 hete nekem meg nem jelzett, viszon az Arpad fejedelem utjan levo igen es a 3. kerulet felul erkezoket meri, a masik iranyt nem.

[ Szerkesztve ]

(#312718) 8th válasza Atomgeszi (#312489) üzenetére


8th
addikt

Kalocsa ugyanez. Lassú álmos vidéki kisváros, langyos állóvíz. Alapból köszvényes lajhárként vánszorognak elég sokan, a várost átszelő 51-es főúton 50 helyett 30-al nézelődnek stb. Már ez is bosszantó ha haladna az ember. Nálunk az ivóvízhálózat egy maréknyi utcát leszámítva ahol újonnan épült házak vannak minimum 50 éves. A karbartására nincs pénz, nem is volt soha így csak foltozgatják ahol csőtörés van. És az van. Napjában 1-3 darab a város legkülönbözőbb pontján. Ilyenkor persze azonnal kikerül a harmincas sőt olykor a húszas korlátozó tábla is ami kint is marad napokig. Ott van olyan ismerősöm aki egyes alapjáraton gurul keresztül kb. 8 km/h sebességgel mert meg nem büntesse már a rendőr. Agyrém. És most még rosszabb lesz. Ha 20 helyett a kihalt üres utcán este átgurulok a korlátolt szakaszon 37 km/h-val az kapásból 50 ezret ér. Azért ezt elég erősnek érzem. Kezd már picit túl sok lenni a jóból... Belevágják az emberekbe az ideget azok egy része úgy van vele, hogy oké rohadjatok meg, velem nem phasztok ki inkább biztosra megyek. Hajtok 30 helyett 20-al, 50 helyett 40-el se aztán annyi. Az ilyen biztonsági játékosok szépen felcseszik az összes többi közlekedő agyát és ebből jönnek a jó kis közlekedési konfliktusok, a lakott területen belül padlógázos 70-80-ra felgyorsítós agresszív néha már-már veszélyes előzések.

A demokrácia a csőcselék uralma

(#312719) aero. válasza focvis (#312705) üzenetére


aero.
veterán

Köszönöm, a saját hibámba estem, nyaraltam, sokat. Nem volt időm, majd egyszer lett 4, majd 9, aztán 18 ezer hsz amivel nem nem tudtam tartani a tempót. :N :R

(#312720) tboldi válasza Micsurin (#312715) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ó, hol van már a piros Lada meg a pápaszemes Merdzsó! :D

Persze úgy lett volna az igazi, de nekem jól sikerült így is, úgyhogy nem panaszkodom, a hazavezető 46 km-en feltűnt volna, ha valami nem oké.
Amúgy nekem is be van dugva a ScanGauge állandóan. :))
...................................

Más: Remélem, lézerdzsoniék dolgoznak már szorgosan az új KRESZ-en...

[ Szerkesztve ]

(#312721) tototos válasza tboldi (#312720) üzenetére


tototos
őstag

Mi a probléma a képen látható szituval? Kerékpárral is baj lenne?

(#312722) tboldi válasza tototos (#312721) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha az úttest jobb szélén haladna, akkor semmi. Még SMKP-val sem ott lenne a helye.

[ Szerkesztve ]

(#312723) focvis válasza aero. (#312719) üzenetére


focvis
veterán

Azt gondoltam, minimum megnősültél. :D

Két- három napot be lehet pótolni, utána muszáj elengedni.

(#312724) tototos válasza tboldi (#312722) üzenetére


tototos
őstag

Azt hittem azzal van gond hogy rollerral közlekedik az úton :) szerencsére én tudok vagy bicikli sávban vagy buszsávban közlekedni így nem szidnak az emberek.

(#312725) brumi1024 válasza tototos (#312721) üzenetére


brumi1024
veterán

Kerekpar sokkal stabilabb, valoszinubb, hogy nem esik orra a delikvens az elso katyuban.

[ Szerkesztve ]

(#312726) tboldi válasza tototos (#312724) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem mindegy, mivel esik pofára a képen szereplő úriember, amíg nem közvetlenül előttem teszi. ;]

Kb. 15-25-tel gyorsabban haladnék nála, ne tartson fel, hagyjon elmenni maga mellett, és akkor nem pampognék. Az említett segédmotorosokkal is ugyanez a bajom, nagyon pofátlanok szoktak lenni a friss jogsis, képzeletbeli alfahímek, feszülnek az autók között a 3 lóerőjükkel, közben meg a nyamvadt Jazz-zel is körbeautóznám őket, ha hagynák és a KRESZ-hez tartanák magukat...

[ Szerkesztve ]

(#312727) ArthurShelby válasza focvis (#312564) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam:
1. Ráközelítés, (bmw-vel ez hatásosabb a hang és az előítélet miatt :B ), majd picit nagyobb (biztonságosabb) követési távolságot hagyok
2. Bal index (csak akkor, mikor látom, hogy le tudna menni jobbra)
3. Refi (mikor le mehetne jobbra)
4. Anyázás, refi villogtatása folyamatosan 🙃

Ha lehet én mindenkit letúrok, mert jobbra tartás van, és nem vétlenül nem szabad jobbról előzni (arra nagyobb a holttér).

Anno volt a pályán egy kis cupra suv, ő csak olyan 170-nel ment volna, én fölötte a golffal. Minden szépen és jól ment, csak utolértem egy belső sávban bennragadt madarat. Kezdődött a procedúra (1es, 2es). A madárka felébredt, és ment ki jobbra, csak hogy a cuprás közben okosabbnak gondolta magát és jobbról előzött és lett egy elég komoly balesetveszélyes helyzet (végül szerencsére nem lett semmi).
Én mérgemben átmutattam a cuprás-nak hogy süsü. Az utána elkezdett versenyezni, és mivel forgalom volt, nem tudtam ellépni (suv-ok szinte mindig 180ig bírják, főleg a volvok). Mellém jött, mutogatott (gondolom, hogy álljunk félre, 2 csávó, a vezető tetkós gyúrós). Aztán végül haladtam, nem néztem át, és eltűnt (lemaradt, lekanyarodott, már nem emlékszem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#312728) ArthurShelby válasza brumi1024 (#312725) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Utálom a +1ezést, de +1 :DDD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#312729) F_Zolee válasza tboldi (#312720) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na igen. Újabb állatfaj kialakulóban ezek a rollerek elterjedésével.

(#312730) bandus válasza tboldi (#312720) üzenetére


bandus
veterán

szigorubban buntetned a telefonhasznalatot vezetes kozben? ;] :P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#312731) tboldi válasza bandus (#312730) üzenetére


tboldi
nagyúr

GoPro volt a számban. ;]

Egyébként Ausztria autópályáin is gyakran felejtik magukat a belsőben a bécsiek? Ma Győrbe menet és visszafelé is kifogtam egyet-egyet (nem ugyanazt), aki csak 100-110-zel andalgott, pedig a külsőbe bőven lett volna helyük lehúzódni.

[ Szerkesztve ]

(#312732) macilaci78 válasza radi8tor (#312685) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Höhh, pont akkorra beszéltük meg haverral, hogy az ő Ceed-jét is pimleljük. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#312733) radi8tor válasza macilaci78 (#312732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor csak át kell helyezni a pimpelés helyszínét.

⭐ Stella

(#312734) macilaci78 válasza F_Zolee (#312729) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az új állatfaj máris veszélyeztetett. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#312735) macilaci78 válasza radi8tor (#312733) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nem ennyire egyszerű. Addig az oldalbordák palacsintát sütnek nekünk. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#312736) rbalint88 válasza macilaci78 (#312735) üzenetére


rbalint88
addikt

Sussek meg elore es hozzatok ki a talira, nem egyertelmu? ;]

(#312737) bandus válasza tboldi (#312731) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom, nekem nem tűnt fel, de nem vagyok háklis az ilyesmire, hogy vezetés közben azt számolgassam, hogy hány autó felejtett el kihúzódni a külsőbe ;]

de holnap megnézem bp-re menet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#312738) F_Zolee válasza macilaci78 (#312734) üzenetére


F_Zolee
veterán

Aztán még el se kezdték kilőni őket. ;]

(#312739) cOxeR válasza radi8tor (#312685) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ott van sok aluljáró, megyünk durrogtatni. Jah nem. ;]
Én beírtam megyek.

(#312740) cOxeR válasza omfgk (#312690) üzenetére


cOxeR
Ármester

Anyóst a napokba “megfogták” lejárt jogaival, 6e büntetés. - pusztán elfelejtette ugyfelkapun meg nem használ… olcsón megúszta szerintem

(#312741) Szoszo94 válasza tboldi (#312731) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ó, ha tudnád.... Konkrétan nem ismerik a jobbratartást, még a magyaroknál is rosszabbak. Villogásra sem mennek ki, szerintem félnek sávot váltani.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#312742) radi8tor válasza cOxeR (#312739) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na azé' :D

⭐ Stella

(#312743) Qru válasza tboldi (#312731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok tobbnyire kitelepul K. Europaiak.

#nincsbennetarcsi

(#312744) Qru válasza ArthurShelby (#312727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer egy Seat toledossal volt hasonlo affer. De ott elem vagot es satu. Majd kipattant. Aztan mikor meglatta, hogy 4-en fiuk ulunk a kocsiban hirtelen mar nem is volt akkora nagy az arc. Vissza ult es elment. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#312745) Chereiose válasza CactuS (#312653) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát nem tudom, nálam a Kia is egy vicc kinézetre is, ceedből is max egy jól felszerelt proceed néz ki vállalhatóan, de árban is ahhoz képest már, a turbós motorjaikra is írják, hogy kokszosodnak. A 7 év gari meg gondolom kirakat, max bizonyos dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#312746) Szada85 válasza ArthurShelby (#312727) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem ezek a mindenféle fényjelzések már közel sem váltják ki azt, amire "számítotok", söt, legtöbbször inkább csak agressziót váltanak ki.

Én egy ideje arra "szavazok", hogy legyen elég power, és jobbról pikk-pakk elhaladni az ilyenek mellett, semmint leállni amperkedni, ami sok esetben nem is célravezetö, és csak extra agressziót szülhet a másik féltöl (lásd amit írtál is)...

(#312747) Qru válasza Szada85 (#312746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akinel nincs tarcsi annal ez nem opcio. Lasd en...

#nincsbennetarcsi

(#312748) Szada85 válasza Qru (#312747) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért tarcsi nélkül is el lehet boldogulni, nem egyszer voltunk otthon feleségem 1.8 UFO-jával, még azzal is elmászkáltunk az ilyenek mellett "szakszerüen" mindhárom ország pályáin, szóval nekem ne mondd, hogy... :D

De a Cuprával szemben esélyük sincs, azzal kényelmesebb, ez fix.

(#312749) pit stop válasza Qru (#312747) üzenetére


pit stop
addikt

Ha sietsz menj cégessel ;]
Ha meg privát, akkor relax take it easy :D

Más: Ma rettenetesen be volt állva délután 5-6 között Budapest. Amikor elértem a 8 literes fogyasztást inkább átváltottam olajhőfokra, de utána még sokat araszoltam, így biztos k... sok a fogyasztás :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#312750) szőröscica válasza Szada85 (#312746) üzenetére


szőröscica
addikt

+1. Inkabb elengedem/lemaradok/kikerulom, amennyi frusztralt idegbeteg idiota van, jobb ovatosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.