Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#225501) bulikavagyok válasza BigBlackDog (#225500) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Itt szerintem max a háború játszik. A másik két opció gondolom már szerződéskötéskor is fennállt.

[ Szerkesztve ]

(#225502) MunezXBK válasza bulikavagyok (#225499) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi másnak kellene még jobbnak lennie? :D

[ Szerkesztve ]

(#225503) bandus válasza tboy93 (#225496) üzenetére


bandus
veterán

de addig kapsz barmi kompenzaciot? nekem bereltek az octaviat amig a golf nem ert ide, kerj addig te is rovidtavu berletbe egy kocsit vagy penzt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#225504) bulikavagyok válasza MunezXBK (#225502) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ne legyen jobb, de rosszabb se! A telefonom (számomra) szinte használhatatlan miközben az AA fut rajta. Engem felbosszant ha egy eszköz nem működik megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#225505) stickermajom válasza BigBlackDog (#225500) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem értek a lovakhoz, de szerintem a covidra, vagy chipshiányra nem hivatkozhatnak vis maiorként, ezek ismert dolgok voltak megrendeléskor is.

(#225506) 6030D válasza bulikavagyok (#225504) üzenetére


6030D
Ármester

Xiaomin simán lehet bármit csinálni miközben fut az AA. A beállításokban lehet valahol engedélyezni, hogy a képernyő elérhető legyen, ha fut az AA.

stickermajom: jelenleg az energiaárakra és a keletről jövő alapanyaghiányra is hivatkozhatnak. Mindenre is. A hétvégén már volt több olyan partnerünk, aki bejelentette, hogy inkább nem gyárt, mert ilyen energiaár ugrások mellett nem lehet. (és nem egy kis családi üzem...)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#225507) Qru válasza tboy93 (#225498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Adjanak addig egy masik autot, az bevett szokas.

#nincsbennetarcsi

(#225508) bulikavagyok válasza 6030D (#225506) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! Ha végre sikerül vennem egy autót, fog kapni még egy esélyt. Az az igazság, h korábban el sem jutottam odáig, h megpróbáljam testre szabni. Az Audiban csak kábelen ment - ami eleve zavar engem -, a BMW-ben meg (vezeték nélkül) kétszer indította újra az autó infotainment rendszerét amíg Budapestről Miskolcra értem. Szervizben kapott az autó egy szoftverfrissítést, de utána már ki sem próbáltam, h rendben működik-e?! Én csak a Spotify-t használom a telómról, ahhoz meg nem kell az AA.

[ Szerkesztve ]

(#225509) MunezXBK válasza bulikavagyok (#225508) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam is kábelen megy, de ott az a böszme nagy tartó, abban eltűnik. Amiben amúgy van indukciós töltő, csak nagy hozzá a telóm. :D

(#225510) rbalint88 válasza bulikavagyok (#225508) üzenetére


rbalint88
addikt

Android autoval nincs tul sok tapasztatom - kollegaim autonaban lattam, hogy Huawei P40 Prorol es Samsung Galaxy S20-rol hogy megy, ott is tiltotta a telefon kijelzojet. Viszont nekem carplaynel sokkal jobb minosegben szol a zene, ha nem siman bluetoothon kuldom at, hanem carplayen keresztul, akar kabellel, akar wireless kapcsolodik.

Egyebkent kiprobalhatnad, hogy szifonnal is bugos-e vagy azzal mukodik rendesen. Ja es a telefon tovabbra is hasznalhato kozben ;)

(#225511) 6030D válasza bulikavagyok (#225508) üzenetére


6030D
Ármester

Ahogy rbalint88 is írja, jobb a Spotify is AA-n, illetve ha csak bt-ról megy a zene, akkor a VAG fejen csak a szám címét látod, meg léptetni, megállítani tudsz, AA-n meg szinte teljes Spotifyod van előzményekkel, albumlistával. Nekem a hangerőt is érdekesen kezeli a bt lejátszóban, mindig halkabb, és ha felhangosítom, utána a rádió meg üvölt. AA-nál nincs ilyen.
Egyébként simán lehet telefonfüggő, a Huawei-jel nem ment rendesen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#225512) focvis válasza MunezXBK (#225509) üzenetére


focvis
veterán

A Motorola MA1-re várok, egyelőre az USÁ-ban is hiánycikk, azzal vezetéknélküli lesz az AA.

A bitpork által reciklált, napi 2x töltést igénylő, törött kijelzős Samu S8 normálisan működik AA közben.

[ Szerkesztve ]

(#225513) szabonagyur válasza tboy93 (#225496) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogy is volt a másik témában? Nehogy a végén nekem hamarabb legyen? ;]

(#225514) bulikavagyok válasza MunezXBK (#225509) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ismerős, a Note 20U már az én autómnak is túl nagy volt. :) Az egyik oldala hosszban túllógott a "kereten", de ettől függetlenül töltődött a telefon.

rbalint88 és 6030D: Érdekes amit írtok, nekem egyáltalán nem tűnt fel, h rosszabb lenne a zene minősége. Ettől persze elképzelhető, h igazatok van. Illetve zenelejátszásnál nekem nem hiányoznak a plusz funkciók, elég ha léptetni tudok.

"Egyebkent kiprobalhatnad, hogy szifonnal is bugos-e vagy azzal mukodik rendesen" - szinte biztos vagyok benne, h azzal hibátlanul működik. Csak sajnos én ezer éve androidos vagyok. Bár egyre jobban hajlok rá, h újra adjak egy esélyt az iOS-nek.

[ Szerkesztve ]

(#225515) stickermajom


stickermajom
addikt

Reggel kihoztam a garázsból az Astrát, hogy én is panaszkodhassak az eső miatt. Basszus a fényszórók megint egymástól függetlenül mozognak az indításkori tesztkor. Legutóbb ebből fényszóró csere lett. :(

(#225516) BigBlackDog válasza stickermajom (#225515) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csúszásban van csak az egyik, vagy teljesen más ütemben mozog? Nem tapad le a mozgatómechanika? Mondjuk az oka teljesen mindegy, amíg garis.

(#225517) macilaci78 válasza stickermajom (#225515) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet örülni a homokos lének is. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#225518) MunezXBK válasza macilaci78 (#225517) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen, rendkívül boldog vagyok.

(#225519) ziyan válasza radi8tor (#225395) üzenetére


ziyan
tag

Itt inkább arról van szó, hogy sokan régi szívó motoros autókból ülnek át turbós, kisebb köbcentis autókba, de eleinte szívó módjára vezetik, magas fordulatszámot tartva :D nálam kb. fél liter csökkenés volt az első pár ezer km után (Focus 4, 1.0), de hogy a bejáratástól, vagy az összeszokástól, azt nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#225520) troll81 válasza MunezXBK (#225518) üzenetére


troll81
addikt

A feketén még kutyabb :((( sajnos. Hetvege mosó nap lesz. Nekem is..

(#225521) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok. Tulajdonomba fog kerülni egy autó, viszont a hagyatéki ügyintéző töketlenkedése miatt lejárt a forgalmija (előtte pedig a kötelező biztosítása)
Szóval egyrészt el szeretném vinni majd egy szerzivbe átvizsgáltatni másrészt szeretném elvinni forgalmiztatni is ha olyan állapotban van.
Úgy tudom ezekre az esetekre van valami különleges engedély amit talán önkormányzatoknál lehet igényelni (ezt ismerőstől hallottam, aki ismerőstől hallotta ) ami csak pár napig/alkalommal érvényes
Erről esetleg tudtok valamit?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#225522) MunezXBK válasza troll81 (#225520) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most 3 mosóban voltam, mindegyikben kilométeres sor...

(#225523) macilaci78 válasza MunezXBK (#225518) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem szerencsére ma nem kellett az autó, így a garázsban kivárja a szebb napokat.
Viszont simán elcseréknék egy mosásra egy bármilyen műszaki hibát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#225524) macilaci78 válasza oszi666 (#225521) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hagyatéki eljárás közjegyzői hatáskörbe tartozik, hívd fel és kérdezd meg tőle, milyen papír kell ahhoz, hogy az autó egyáltalán részt vehessen a forgalomban. Nyilván nem lehet az elhunyt nevére biztosítást kötni, ahogyan a műszakira sem tudja elvinni.

Amit látok: egyik barátom autója kb 1,5 éve jár-kel az utakon lejárt okmányokkal. Mivel az illetőnek nincs jogsija, így szarik rá, kölcsönadta papír nélkül. Exének vette, aztán szakításkor rajta maradt. Hiába mondtuk neki, hogy ez így nem jó, dehát "carpe diem"...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#225525) stickermajom válasza BigBlackDog (#225516) üzenetére


stickermajom
addikt

Csúszásban van a jobbos, egy másodperccel később ér fel. Legutóbb pár hónapra rá elkezdte írni, hogy meghibásodott a motor. Sokat kell akkor ezentúl használnom, mert jövő nyáron lejár a garancia, addig jó lenne még egy új fényszóró. :D

(#225526) BigBlackDog válasza MunezXBK (#225518) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én direkt nem használtam ablaktörlőt reggel. Eső már nem esett, vízzel nagyjából a nagyját lemostam, mosóig (1-2 km) el tudtam gurulni. Félek tőle, hogy ennyi homokszem nedvesen is tud karcolni. :(

Reggel hatkor 4-ből még 3 szabad állás volt.

[ Szerkesztve ]

(#225527) anorche1


anorche1
őstag

Az autót munkaváltás miatt már nagyon ritkán veszem elő, 2-3 hetente kell 1-1 hosszabb távra. Garázst régóta próbálok találni, de sem eladó, sem kiadó nincs a környékemen. Ellenben az ázsia center mélygarázsa ugyan nincs gyalog távolságban, de cserébe ingyenes. Mennyivel nagyobb kockázat lenne ott tartani a kocsit, és heti 2-3 alkalommal ránézni, esetleg át állni vele másik helyre, mint ha a 15. kerületben egy panel előtt álna, mint most?
Nem tudom, hogy megérné e a magasabb kockázat fedett tetőt.
Az autó értéke nagyon max 1 misi.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#225528) molnarpeter válasza oszi666 (#225521) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Útvonalengedély?

(#225529) Qru válasza stickermajom (#225515) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amig garis ne band. Aztan meg add el. :D

#nincsbennetarcsi

(#225530) Qru válasza BigBlackDog (#225526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah ilyenkor egy jo szivacsos mosas feler egy csiszolovasznas kezelessel. :D

#nincsbennetarcsi

(#225531) Qru válasza oszi666 (#225521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utvonal engedelyt kell kerned az okmanyirodaban/kormanyablakban. Ezzel szervizbe, eredetvizsgara es muszakira is el tudod vinni (ha nem egy helyen intezned).

#nincsbennetarcsi

(#225532) Petyyyyy válasza BigBlackDog (#225526) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Reggel hatkor még a madár sem jár. Igaz nyáron a Savoyában már olyankor is vannak versenyzők, 5-től nyitva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#225533) Qru válasza anorche1 (#225527) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem egy kulonosen ertekes auto. Hagynam a haz elott. Nagyobb esellyel torik fel (zavartalanul dolgozhatnak) vagy viszik el alkatresznek.

#nincsbennetarcsi

(#225534) Snoop-y válasza MunezXBK (#225518) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ohh errol lemaradtam. Deszíp! :K Linkelsz infot?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#225535) Peter.70 válasza Qru (#225530) üzenetére


Peter.70
őstag

A magasnyomásu ilyenkor a nyerő?

(#225536) Magnum_ válasza Peter.70 (#225535) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg elokezeles, h lehojjon tutira, valami jo kis habgeneralisos hab

I humbly and respectfully decline™

(#225537) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Enyem csak annyi homokot szedett ossze amig letudtam az ovijaratot. Most lent pihen a garazsban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#225538) Magnum_ válasza Qru (#225530) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lattam valakit hazafele, parkoloban vodorbol mosta a sotetkek autot, ra sutott a nap, gyonyoru karcokat lattam rajta

I humbly and respectfully decline™

(#225539) stickermajom válasza Qru (#225529) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor lassan meg kéne rendelni az újat, hátha 24-ben ideér. :D

(#225540) szabonagyur válasza stickermajom (#225539) üzenetére


szabonagyur
félisten

L Astra? Hétvégén volt itt bemutatóban, sajna vezetni nem lehetett. Elsőre nem láttam sok változást a belsőt tekintve, mint a K.

(#225541) oszi666 válasza Qru (#225531) üzenetére


oszi666
őstag

Ah szuper, így rákeresve meg is találtam. nagyon köszi a helpet!
macilaci78: ez nem a hagyatéki eljárás része szerintem. Ez egy tárgy, amit én öröklök, az hogy van-e rajta KGFB meg forgalmi nem a hagyatéki ügyintéző/közjegyző felelőssége. Megkapom aztán csináljak vele amit akarok.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#225542) nandow válasza stickermajom (#225525) üzenetére


nandow
aktív tag

Egyébként a cserélt fényszóróra nem a cserétől számítva él a garancia? Vagy már az jár le, és nem az autó garanciája?

(#225543) radi8tor válasza nandow (#225542) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szakszervizben cserélt alkatrészre minimum 6 hónap gari szokott lenni, de ez rajta van a számla alján.

⭐ Stella

(#225544) stickermajom válasza nandow (#225542) üzenetére


stickermajom
addikt

Kb. 3 éve cserélték azt a fényszórót, szerintem arra nincs már gari. Az autó garanciája jár le jövő júliusban.

#225540 szabonagyur Egyelőre nincs kilátásban autócsere, max ha adnak cégest valamikor. L tetszik, plugin kéne, de nem 12-ért.

(#225545) Szoszo94 válasza BigBlackDog (#225470) üzenetére


Szoszo94
őstag

Haha, tegnap este tízkor mostam. Most értem haza, azt hittem sírva fakadok :O

Amúgy is mosásból jövök, hazafele a céges szekeret is lecsapattam nagyjából, remélem esni fog még ez a homokos rohadvány :((
Igen, az eleje csupa kosz, oda már szivacs fog kelleni, lándzsa nem hozza le. Viszont így is istenes lett ahhoz képest, ahogyan kinézett.

Nem tudom, el merjek-e menni lecsapatni a sajátot vagy felesleges pénzkidobás lenne. Kapott tegnap este viaszt, talán sima víz is lehozná most a homokot róla.

#225474 Gergőke88
Ez nem is teljesen analóg, vízhőfok és üzemanyagszint mintha kijelzőn lenne :P
Itt már az is analóg :K ;]

De az igazán analógot a tegnapi veterántalin lehetett látni bőven, volt minden finomság, csak kettőt emelnék ki amiket élőben látva tátva maradt a szám:

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#225546) macilaci78 válasza oszi666 (#225541) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tulajdonos elhunyt, meghatalmazottja nincs (?), te meg még nem örökölted meg, amíg a hagyatéki eljárás le nem zajlott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#225547) macilaci78 válasza nandow (#225542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az autóra, mint egységre van mondjuk 5 év, az alkatrészre 1 év. Az 1 év garis alkatrészeket cserélgetik, amíg az 5 év tart, aztán szevasz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#225548) stickermajom válasza Szoszo94 (#225545) üzenetére


stickermajom
addikt

Hú az a hátsó sor tényleg nagyon baba! Kár, hogy beálltak eléjük ezzel a piros valamivel. ;]

(#225549) MunezXBK válasza BigBlackDog (#225526) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem muszáj volt, nem láttam ki.

(#225550) MunezXBK válasza Snoop-y (#225534) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mire vagy kíváncsi?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.