Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Apone33 válasza Gebriel (#7650) üzenetére


Apone33
őstag

Hát is-is. Asus Tuf is CW-s nagyon?

Play Hard!!!

(#7652) Kolbi_30 válasza Apone33 (#7651) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Lehet cws lehet nem. Az enyem nem sipol de ahonnan hoztam cicergett..A regi vga nalam nem cwzett az uj tulaj al durvan futyul..CWre nem lehet ramondani hogy fixen csinalja..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7653) Gebriel válasza Kolbi_30 (#7652) üzenetére


Gebriel
veterán

7900xtx?

(#7654) Rowon válasza Kolbi_30 (#7652) üzenetére


Rowon
veterán

A regi vga nalam nem cwzett az uj tulaj al durvan futyul..

Neked milyen táppal ment és az új tulajnál milyennel megy?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7655) Apone33 válasza Kolbi_30 (#7652) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi az infót. Akkor még agyalok, hogy melyiket vegyem.

Play Hard!!!

(#7656) rup1u5 válasza skippper (#7647) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem így használom, csak tesztelgettem. ;) Ha valamire akkor arra jó volt hogy kiderüljön, határon járt a 650-es.
Értelme sok, valóban nincs:

RDR2-re marad ez:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7657) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Csatlakoztam egy Alza akciós XFX Black 7800XT-vel. Amikor kivettem a dobozból azthittem vihetem is vissza, ennek sem pontosak a méret adatai, akárcsak a 6800-nak, de végül a proci hűtés és a ramok kiszedése után helyre ment, maradt vagy fél centi üres hely, ki lett számolva. :) Úton vannak még a szép harisnyás 8pin kábelek, sajnos elég otromba az NZXT megoldása.

(#7658) Rowon válasza Barell (#7657) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem hétfőn jön, ugyanilyet rendeltem. :C Majd kíváncsi leszek hogyan fog beférni... 326 mm...

Zajszint milyen? Állítólag terhelés alatt sincs nagyon hangja és jó hőfokokat produkál.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7659) KAMELOT válasza Barell (#7657) üzenetére


KAMELOT
titán

Teszt, hwinfo képek hol vannak a kártyáról?
Game, felbontás, beállítások?
Valami ilyesmit betehetsz ide....

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7660) Barell válasza Rowon (#7658) üzenetére


Barell
senior tag

Több lesz mint 326, inkább 335+. :K Hát alapon borzasztó hangos, muszáj hozzányúlni. Nálam 58-60 fok körül van a hotspot pedig 75-80 között. Így elviselhető a hangja. :)

(#7661) Rowon válasza Barell (#7660) üzenetére


Rowon
veterán

Az nagyon jó, mert akkor hozzám be se fog férni, ha a merevlemez tálcák bent vannak. :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7662) mvkly válasza KAMELOT (#7659) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha a "hol vannak?" és a "..." helyett egy "szia, ha ráérsz majd"-al operálnál az annyival szebb lenne, hogy na. :)

(#7663) Kolbi_30 válasza Rowon (#7654) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem nzxt e650 volt akkor a sracnak passz. Most nzxtc750 van az elejen volt kis cicerges de zgy 1 het utan elmult

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7664) skippper válasza mvkly (#7662) üzenetére


skippper
senior tag

Ebben a topikban kérem HWInfo-szkrínsot vámot kell fizetni, nem úgy van hogy csak úgy írogatnak az emberek, meg beszélgetnek:))

(#7665) mvkly válasza skippper (#7664) üzenetére


mvkly
senior tag

Így-így, különben

De ha jól látom te még nem raktál képet a topikba, szóval legyél olyan szíves...
;]

(#7666) Rowon válasza mvkly (#7665) üzenetére


Rowon
veterán

Így van, KÉPET!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7667) skippper válasza mvkly (#7665) üzenetére


skippper
senior tag

Rosszul látod :D - [link]
Amúgy ez volt az első hozzászólás, ami köszöntött ezen a topikon, mély nyomot hagyott. 20 éve túrom ezt a fórumot, de ami itt megy a szkrínsotfetisizmussal, az még nekem is új :F

(#7668) mvkly válasza skippper (#7667) üzenetére


mvkly
senior tag

Annyiban igazat kell adnom KAMELOT-nak, hogy egy kép többet mond egy sorokba szedett adatközlésnél, mivel előbbinél minden fontosabb infót mindig ugyanott keres az ember. Mondjuk egy játékból találomra kivágott afterburneres screenshot - amit javasolt - pont kakit sem ér, szerintem.
A belépődre adott reakciója az ... hát, igen :U

#7666 Rowon
:))

(#7669) skippper válasza mvkly (#7668) üzenetére


skippper
senior tag

Senki nem vonta kétségbe, hogy több információt tartalmaz-e egy részletes kép minden analítikával, mint egy leírás. A legnagyobb baj a stílussal van. Ezen kívül ha valakinek nincs kedve képeket készítgetni, újrafuttatni tesztet, csak mert elfelejtett screenshotolni, stb, marhára nem kellene leoltani ha már rászánta az idejét, hogy idejöjjön és segítő szándékból megossza a tapasztalatait. "Köszi a tapasztalatot, ha esetleg leközelebb egy részletes képet is csatolnál mellé, még többet megtudhatnánk :R " - ennyi lenne

(#7670) mvkly válasza skippper (#7669) üzenetére


mvkly
senior tag

Jó, nyilván triviális amit írtam, de simán meg tudom érteni azt, akinek nincs kedve szintetikussal/benchmark-kal tesztelgetni és értelmezhető méretűvé fésülni a HWiNFO-t. Aztán képmentőzni, esetleg paint 3D-vel összerakni. Csak arra akarja használni a kártyáját, amire a jó'sten megteremtette :). Így tőle egy rövid szöveges is több, mint a semmi.
Mondom ezt úgy, hogy pl. celsius-fóbiásként örömmel fogadok én is minden berakott tesztet, pusztán kíváncsiságból. A szintetikus pontszámok/fps-ek érdektelenek, legyen meg az átlaghoz képest a +/-5%, oszt jó napot.
A stílussal egyetértek. Bár, ennyi OFF-al talán egy kicsit túlspiláztuk, 1-2 akaratosabb tag még nem okoz PTSD-t :D

(#7671) Rowon


Rowon
veterán

Üdv,

Rendeltem akciósan egy ilyet: [link] XFX SPEEDSTER MERC319 RADEON RX 7800 XT BLACK.

Dobozka:

Beszerelve (vagy inkább beokádva :D kábelezés tudom ronda) :

Rendszeráttekintés:

Hőfokok idle:

Warhammer: Vermintide 2 (minden Ultrán)

Deep Rock Galactic (minden Ultrán)

Total War: Warhammer II (benchmark, minden Ultrán)

Middle-earth: Shadow of War (benchmark, minden Ultrán)

Doom Eternal (minden Ultra + Ray Tracing)

Superposition (1080p Extreme)

Legmagasabb mért hőfokok Superposition alatt (a ventilátorok 2000 RPM körül már hangosak nagyon).

Teljes rendszer felvétele Superposition alatt (+ monitor és router is benne van):

Ami tetszett:

- Erő.
- Alacsony terhelésen járó ventilátorokkal sem hallani.
- Kevés CW még nyúzás alatt is.

Ami nem tetszett:

- Very big! :D Ki kellett szerelnem a házból a felső merevlemez tálcákat, hogy be tudjam szerelni... 340 mm hosszú biztosan van, a gyári oldalon hülyeséget írnak.
- Terhelés alatt megjön a hangja. Undervolt és ventiprofil állítás kell neki!

+1 (ezt is viszi! :DD :C )

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7672) rup1u5 válasza Rowon (#7671) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Grat! :C
Nálad nem ütközik 200W környékén limitbe a kártya linux alatt? Nekem ez a problémám és ezért nem álltam át még teljesen mintre. 190-200W a plafon 7900 XT-vel ami nagyon visszafogja.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7673) Rowon válasza rup1u5 (#7672) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! :R

Egy gondolatom van, de valószínűleg tévedek... van a kártyán a BIOS switch. Ha bal oldalra van kapcsolva (útmutató szerint portok felé néz a kapcsoló), akkor Silent BIOS. Ha jobb oldalra van kapcsolva (tápcsatlakozók felé néz a kapcsoló), akkor az OC BIOS. Nekem jobbra áll.

Nem tudom, hogy a Linux miatt lehet-e? Core CTRL fel van telepítve, de nem állítottam még be, igaz, szükség sem volt még nagyon rá.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7674) Rowon


Rowon
veterán

Minten amúgy általában régebbi, stabil (LTS) kernel van. Az nem igazán jó játékra, én ezért váltottam Fedorára. Az mégsem az a "bleeding edge", de azért friss csomagok vannak benne. Mesa driverek is viszonylag újak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7675) Floyd80 válasza Rowon (#7671) üzenetére


Floyd80
addikt

Hotspot-ot illett volna! :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7676) Rowon válasza Floyd80 (#7675) üzenetére


Rowon
veterán

89 foknál tetőzött. :)) De akkor már helikopter módban volt a kártya.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7677) rup1u5 válasza Rowon (#7673) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem balra (portok felé) néz a bios kapcsoló. Így jött ki a dobozból és nem is piszkáltam. Nem is számít mert XFX mind a két állásra ugyan azt a biost teszi. Nincs külön silent opció. Érdekes ha neked a manual mást ír, mert a weboldaluk szerint ott is ugyan ez a helyzet. Fogyasztás is a "normális" 400-530W között mozog Win alatt. Core CTRL nekem is fönt van Linux alatt de OSD-n kívűl egyelőre nem sok haszna van. Fel se ismeri a GPU-t rendesen, órajel és power limit csúszkák használhatatlanok. Várom a júliust meg a Linux Mint 22-t. Azzal úgy néz ki javítva lesz ez.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7678) Rowon válasza rup1u5 (#7677) üzenetére


Rowon
veterán

[link]

Tehát balra a silent, jobbra a performance mode.

Nekem amúgy pont fordítva volt, de nekem gyanús, hogy fel lett bontva a kártya... Nem hiszem, hogy az 4lzánál foglalkoznának a reklamációmmal, szóval hagyom így... Majd valahogy egy BIOS verziót nézek, hogy a gyári van-e rajta? Az haggyán, hogy balra állt a kapcsoló, de a zacskó sem volt rendesen lezárva és a dobozon is volt egy kisebb szakadás. Önmagában ez semmit nem jelent még, de elgondolkodtam rajta. Az átlátszó záró ragacsok sértetlennek és gyári állapotúnak tűntek, ami viszont bontatlanságra utal.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7679) Rowon válasza rup1u5 (#7677) üzenetére


Rowon
veterán

Fel se ismeri a GPU-t rendesen, órajel és power limit csúszkák használhatatlanok.

Persze, mert be kell állítani elsőnek, hogy a rendszerrel együtt induljon el. [link] Én 5700 XT-vel használtam, azzal jól működött. A lényeg, hogy ha nem root (!) jogosultsággal indul, akkor hiányosnak fogod látni a kezelőfelületét.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7680) rup1u5 válasza Rowon (#7678) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"the switch is located near the power connections" What?? :F
Ez valami általános manual lehet mert a tápcsatlakozók környékén nincs bios kapcsoló. :DDD
Látom a tiéd is ugyan úgy néz ki mint az enyém. Bios kapcsoló az I/O shield mellett:
A weboldalukon meg ez áll:

Ha lenne OC/Silent bios azt azért jelölték volna a kártyán.
A védőfóliát meg húzd már le a kártyádról! :DDD

#7679Rowon
Be van állítva. Végigzongoráztam az egész root mutatványt. ;)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7681) Barell válasza rup1u5 (#7680) üzenetére


Barell
senior tag

Nekem is balra volt kapcsolva alapból. Most én is utána kerestem. Én ezt találtam.

(#7682) Rowon válasza Barell (#7681) üzenetére


Rowon
veterán

Identical. Mondom én. :D

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7683) KAMELOT válasza Rowon (#7671) üzenetére


KAMELOT
titán

Látom képben vagy! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7684) PuMbA válasza Rowon (#7682) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam is identical lenne, de mégse teljesen az, mert egy dologban különböznek. Egyik állásban van fan stop-om, ez egyébként az alapértelmezett, másikban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7685) Rowon válasza Barell (#7681) üzenetére


Rowon
veterán

Most akkor én valamit félreértettem... az identical az egyformát jelent... Akkor mindegy merre áll a switch, ugyanaz a BIOS?

KAMELOT: :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7686) Floyd80 válasza Rowon (#7685) üzenetére


Floyd80
addikt

Úgy néz ki csak az XFX XTX-en működik ez a kapcsoló, 7900XT-n, 7800XT-n valószínű csak rajtamaradt.

XTX: This dual BIOS switch lets you toggle between the default BIOS and "Full Power" BIOS, which increases the power limit from 327 W to 339 W. Given a 525 W power delivery capability I'm not sure if that really can be called "Full Power." The clock speeds are increased accordingly, to 2680 MHz Boost, up from 2615 MHz.

7900XT: This model card has a Dual BIOS; for the XTX the default BIOS that comes with the card has a lower GPU power limit than the secondary BIOS. However, for the XT model as tested, both BIOSes are similar. So if you like to tweak, you definitely spend a bit more money and go for the XTX model.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7687) Alogonomus válasza Rowon (#7682) üzenetére


Alogonomus
őstag

Furcsa, ha a 7800 XT-n nem számít a kapcsoló állása. 7900 XTX-en nálam számít a kapcsoló állása. Fogyasztásban sokat nem változik, csak nem áll meg 390 watton, hanem felmegy 410 fölé, viszont a ventilátor sokkal harapósabb lesz. A fan stop is megmarad 38 fok alatt.
"silent"állásban
"oc" állásban

(#7688) PuMbA válasza Alogonomus (#7687) üzenetére


PuMbA
titán

XFX-nél ez az összevisszaság van :) Egyik kártyán ezt csinálja a kapcsoló, másikon mást, harmadikon megint más. Nálam is csak a fan stop a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#7689) komi77


komi77
senior tag

Kedves Kollégák!
Új gépet építek csinálom haverom kisfiának. Teljesen gamer igények, minimális média (Ryzen 7 7800X3D, 2x16 Gb G.Skill Flare 5X, Asus Tuf Gaming B650-Plus) a fő használat. A kérdés csupán a videokártya. Első nekifutásra Radeon Rx 7700 Xt volt kinézve. Aztán javult a keret - Húsvét :DD miatt. Most Radeon Rx 7800 Xt vagy Radeon Rx 7900 Gre között megy a gondolkodás. 1440 p-n szeretnék használni. Rengeteg teszt után sem könnyű eldönteni, hogy a Gre megéri-e azt a pár tízezer forintot. Én nem tudok segíteni a döntésben ezért Titeket kérdezlek meg: szerintetek a Gre megéri a különbözetet, melyik a jobb választás a két kártya közül, milyen előnyei/hátrányai vannak egyiknek másiknak, egymáshoz képest? Válaszaitokat előre is köszönöm! Esetleg ha márkát is ajánlanátok azt pluszban megköszönném - a kevés tapasztalat miatt!

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#7690) xtremist válasza komi77 (#7689) üzenetére


xtremist
senior tag

Volt mindkettő, kb 8% volt a teljesítmény előnye a GRE-nek, azonos terhelésnél halkabban és hűvösebben járt. Azóta emelték (vagy fogják még emelni?) driver szinten a tuning lehetőségét a GRE-nél, amikor én teszteltem még nagyon le voltak korlátozva a csúszkák Adrenalinban. Szerintem nem kérdés ha 20e körül van a különbség azonos gyártmánynál, GRE, és ha van választék, nekem a 3 ventis sapphire Pulse is kiválóan teljesített, meg a Nitro is, nem vagyok biztos benne hogy ebben az esetben a Nitro megéri a felárat. Sajnos a Ref hűtő a GRE változatnál ki van herélve, azt nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#7691) komi77 válasza xtremist (#7690) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Volt egy hasonló sejtésem, ráerősítettél. :R

Szegény ember kézzel nőz.

(#7692) Alogonomus válasza komi77 (#7689) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az RX 7900 GRE egyértelműen erősebb, mint az RX 7800 XT, de alapesetben annyival nem erősebb a GRE, mint amennyivel drágább. A GRE magas árát az indokolja, hogy az utóbbi generációkban tapasztaltakhoz képest sokkal jelentősebb tuningpotenciállal rendelkezik, és aki rászánja az időt, az bőven 15% extra teljesítményt is ki tud még nyerni a kártyából, amivel már átkerül az RX 7800 XT fölötti kategóriába, az RTX 4070 Ti és RX 7900 XT közé.
Amennyiben viszont csak a gyári alapértékeken fog üzemelni a kártya, akkor - a pénztárcát nézve - egyértelműen az RX 7800 XT a jobb választás, mert lényegesen olcsóbban nyújt némileg alacsonyabb teljesítményt.
A tesztek alapján a márkák között teljesítményben nincs nagy különbség. Érdemi különbséget csak az jelent, hogy a chipek hűtéséhez sima fémlapot használnak, vagy vapor chamber megoldást. Utóbbi esetén hűvösebb, és így 1-2%-kal gyorsabb is lehet a kártya. Vapor chamber tudtommal a Sapphire Nitro+, és a Speedster MERC kártyák esetén van.

(#7693) komi77 válasza Alogonomus (#7692) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Elég komplex vélemény + köszönet a típus/márka ajánláshoz :R !

Szegény ember kézzel nőz.

(#7694) Barell válasza Alogonomus (#7692) üzenetére


Barell
senior tag

xtremist kommentjét olvasva azonnal néztem az alzán a Pulse 7900GRE-t. Holnap lesz nálam 1 hete a 212ért vett XFX Black 7800XT. Gondoltam rá hogy vissza viszem és 40K plusszért elhozom de a te kommented elbizonytalanított. Nekem jelenleg 2800Mhz GPU-ra van beállítva és 2500 a vram így gondolom elér egy alap GRE-t de ugye abban is ott a potenciál viszont az meg úgy már megint csak több TDP és akár 400+ W tüskék már nem olyan csábítóak. :N

(#7695) KAMELOT válasza Barell (#7694) üzenetére


KAMELOT
titán

7800XT---7900XT érdemes váltani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7696) Alogonomus


Alogonomus
őstag

A tuninggal kiaknázott GRE egyértelműen sokat fogyaszt, bár ha a fogyasztás lényeges szempont számodra, akkor a gyári értékeken a Pulse 7900 GRE kb 20 wattal kevesebbet fogyaszt, mint a gyári értéken üzemelő Black 7800 XT, miközben 1-2 százalékkal még erősebb is a GRE. A Black 7800 XT fogyasztási keretéig felengedve pedig talán az 5 százalékot is lényegesen meghaladhatná a Pulse 7900 GRE előnye, és még úgy is csak a Black 7800 XT fogyasztásánál lennél. Ár-teljesítményben komolyabb tuning nélkül attól még egyértelműen bármelyik 7800 XT a jobb választás.

Egyáltalán nem akarlak semmire rábeszélni, de amennyi fogyasztást a 2800 MHz-hez beállíthattál a Black 7800 XT esetén, annyiból szerintem a Pulse 7900 GRE is szép gyorsulást produkálna, szóval fogyasztás szempontjából nem lennél rosszabb helyzetben. Mondjuk aki a 7900 GRE kiaknázható teljesítményére pályázik, annak szerintem egyedül a Nitro+ verziót érdemes vennie, mert az ahhoz "járó" vapor chamber nagyon hasznos a tuningoláshoz. A másik vapor chamber-t kínáló verzióból, az XFX MERC Black típusából pedig nincs 7900 GRE modell, így az kiesik a lehetőségek közül.

(#7697) Barell válasza Alogonomus (#7696) üzenetére


Barell
senior tag

Hát a Nitro nem jöhet szóba mert egyelőre Matx házban laknak a cuccok, túl magas, teljesen kitesz 3 slotot, a jelenlegi is nagyon határeset, kéne azért neki is több hely. A másik meg hogy az már 60+ ezer különbözet jelenlegi árán. Annyit már sehogy nem ér az a +10% teljesítmény. 6750XT-ről váltottam, ez sem volt közel sem annyira kifizetődő mint amit ad a 7800XT. Mostmár marad akkor ez, úgyis XFX és az utolsó XFX kártyám emlékére vettem most ezt , az egy ref hűtős Ati HD5770 volt, imádtam. Nagyon tetszettek az akkori dizájnok.

(#7698) tusi_


tusi_
addikt

Nalam uj jelenseg jott elo, remelem csak a driver ilyen. Neztem egy videot Fabiotol - ancient gameplay - es kiprobaltam a tippjet es tenyleg ugy van. Azt hittem szar csippet fogtam ki es azert nem megy 1075 ala az UV. De nem, ha emelem az orajelet - 2900mhz volt nalam - akkor megy tenyleg minden 1050-n, lejjebb nem mentem, mert nekem ez nem kell, kozben jottem ra :)
DE! Mikozben a memoriat allitgattam es leokeztam, 3x is megfagyott a gepem! Csak reset segitett. Volt nalatok is ilyen? Eddig sosem volt ilyen problemam, es a 24.3.1 el meg nem allitgattam semmit, a jol bevaltat hasznaltam eddig (es fogom is)
De ez erdekes jelenseg..

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.