Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60230) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 8 éves laptop:

Acer Aspire 5738G
Intel Core2Duo T6500, 4 GB RAM, Win10 Pro 64 bit.
Nvidia G105M 512MB
A gépben dolgozik még egy USB-s Wifi stick (ASUS N10) mivel az Intel beépített wifi chip-je és a router nem bírják egymást és erre a problémára már tojik az Intel, nincs új driver.

Pár 2-3 éve már, hogy a hűtőventi folyamatosan magas fordulaton járt, gondoltam, kezd elkoszolódni a rendszer.
Mostanra odáig jutott, hogy túlmelegedés miatt kikapcsolt többször is.
Egyik barátom átnézte, pasztázta, ahol valami gyurma szerű anyag volt, azt nem tudta pótolni, csak újragyúrta és kicsi pasztát is tett rá. Nem volt egyébként nagyon poros a belseje az elmondása szerint.
Visszakaptam a gépet és úgy tűnt, alapból vagy 10 fokkal hűvösebb a működés, a HDD sem melegedett fel annyira.

Viszont még most is tudja azt, hogy ha HDMI-n nézek youtube videót Full HD TV-n teljes képernyőn akkor a video bizonyos felbontás felé kapcsolása után (480p) úgy megmelegszik a második CPU mag, hogy kiakad a mérőprogram, nem ír ki értéket, max. értéknek pedig már 100 Celsius fokot jelez. Tehát szerintem tartósan 100 fok felé megy a mag és hamarosan le is lövi magát a gép. A proci magok ekkor már közel 100%-on mennek.

Ami érdekes:
1. A két proci mag közül a második 5-6 fokkal mindig melegebb mint az első
2. Az nVidia GPU video lejátszás közben lazsál, alig dologzik. Van, hogy shutdown előtt 15% az addigi maximum terhelése. A legújabb drivert feltettem, de semmi változás. Böngészőben a hardveres gyorsítás be van kapcsolva.
3. Mindegy, milyen böngészőt használok, csak az tűnik konzekvensnek, hogy ha az egérkurzort átviszem a TV-re akkor még jobban melegszik.

Lehet, hogy sok ennek a gépnek a Win10 vagy előfordulhat, hogy valamiért nem a grafikus chip-et hajtja ki a Win?
Vagy nem a Win10 okozza?

Köszi előre is!

Gippazoid Novelties Inc.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.