Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Lacc válasza King Unique (#56026) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ezt ismerem, de ennek ellenére ugyanabba a hibába futok, hiába csináltam FAT 32 + GPT vagy FAT 32 + MBR installt, EFI vagy Legacy modban indítom el a pendrive installt, mindig ugyanaz a probléma.

Szerintem inkább most eladom a laptopot, az elmúlt 4 hónapban raktam fel 10-12 Windows 10-et, de ez most kifog rajtam, biztos van valami trükkje, de nem látom.

(#56052) Lacc válasza Lacc (#56051) üzenetére


Lacc
aktív tag

Rájöttem, nem is engedi más beállíátsok mellett a Rufus telepíteni a hivatalos letöltött Windows 10-et! Csak MBR (Legac vagy UEFI-CMS) és NTFS módban. Mindig kiválasztom a Windows 10 iso-t automatikusan erre állítja be. Ha utólag módosítom, mindig azzal a hiba üzenettel jön, hogy ehhez az iso-hoz ez a beállítás nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#56053) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A rendszer nálam SSD-n van, az egyéb állományaim pedig HDD-n.
Ha egy kicsit hosszabb időre otthagyom a gépet, majd odaülök valamit csinálni rajta, akkor úgy hallom, mintha a HDD nyugalmi állapotból elindulna.
Érdemes ezt az Energiagazdálkodásnál így hagyni, vagy inkább állítsam át, hogy a merevlemez ne kapcsoljon ki?
Gondolom, ha menne a torrent, de nem változtatok a beállításon, akkor is egy idő után lekapcsol a merevlemez, s megszűnik a feltöltés?

(#56054) vlevi válasza GEPESZ66 (#56053) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, a hdd csak akkor áll le, ha (alapbeállítás szerint 20 percig) nincs semmilyen lemezművelet. De torrentezés esetén, ha van akár 1-2kb fel/le töltés ezalatt a 20 perc alatt, akkor már nem állitja le a hdd-t. És ha közben le is állna, mert senki nem tölt tőled, akkor is, amint szükség lenne valamire, beinditaná a lemezt, nem vész el semmilyen fel/letöltés amiatt, mert a le!ez ne lenne elérhető.

(#56055) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Win 10 pro 64 bites op rendszer van feltelepitve a laptopomra.
Laptop : Lenovo ideapad 510IKB 80sv
Cpu Intel i7 7500u
8gb ddr4 ram
GeForce 940mx vga

Az lenne a problémám, h videó lejátszás közben megakadnak videók. VLC Es Windows média playernel is ez a probléma áll fen.
Mi lehet ennek a hibának az oka ?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#56056) xenom0rph válasza Béka 3 (#56055) üzenetére


xenom0rph
őstag

Rakj fel egy rendes codec-et, ott a k-lite vagy a cccp

halahala

(#56057) Béka 3 válasza xenom0rph (#56056) üzenetére


Béka 3
tag

Rendben Okes köszönöm.
Következő probléma leszedtem most a win10 frissítést Es minden el kezdett lefagyni... nem tudom kikapcsolni se ujra indítani a gépet normálisan ..

(#56058) raidx válasza xenom0rph (#56056) üzenetére


raidx
őstag

A Codec pakk csak még több gondot fog okozni! MPC-HC vagy PotPlayer mindent visz és minden beépítve. Az akadást valami driver szokta okozni. Nehéz megtalálni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56059) svgyula válasza Béka 3 (#56055) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Lejátszás közben amikro elkezd akadni nyomj egy Ctrl+Sift+ESC és feljön a feladat kezelő folyamat.
Ott böngézd végig mi az ami a processzort erőforrást fogja esetleg a lemezt túlterheli. Az "Blokkolásszintű biztonsági mentés" ha bekapcsolva maradt az is csinál ilyet! Nálam pár hete egy "windows defender" települt fel valahonnan és ugyanezt a tünetet produkálta. Ha a kodekkel lenne gond azt ki is írná vagy egyszerűen nem játszaná le a filet-t.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56060) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#56037) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Magától megjavult, már aktív, szerintem valami MS lekérdező lehetett hibás.

(#56061) Béka 3 válasza svgyula (#56059) üzenetére


Béka 3
tag

Szia!

Okés megnézem csak most az lett a baj leszedtem az új windows frissítést és össze vissza kifagy a gép :W
Nem tudom újraindítani se kikapcsolni , de netezni tudok vele . meghajtókat nem mutatja megnyitom fájl kezelőt és kifagy az egész ...

(#56062) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Olyan "problémám" lenne, hogy SSD csere végett Windows újratelepítés lett. Minden frankó, ahogy előtte is volt, egy kivétellel: Bármilyen Dolby Digital hang, csak PCM formátumba kerül ki, HDMI-n keresztül az erősítőre. Telepítés előtt is ugyan ezzel a kábellel simán kiment a Dolby Digital hang.
Hang van, de nemtudom, hogy miért PCM, és nem "sima" DD? Lehet az a baj, hogy nincs a hangkártya driver feltéve, csak az, amit a Windows felrak.
Alapértelmezett hangeszköz a TX-NR636 erősítő.
Ezeket a lejátszókat próbáltam ki: VLC, MPC-HC, KMPlayer, Splayer. Mindegyiken csak PCM hang kerül továbbításra, még DTS és DTS-HD hang esetén is.
Be lehet ezt valahogy állítani úgy, hogy normálisan a megfelelő hang jöjjön ki a PC-ből?
OP rendszer: Win 10 Enterprise x64, a gép adatai pedig az adatlapomon.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#56063) Popes


Popes
őstag

Na ez nekünk jót vagy rosszat jelent hogy erőltetik az UWP-t. LINK

Én mondjuk töröltem még a store-t is de lehet valakiknek ez egy nagyon hasznos újítás lesz.(vagy ki tudja)

Deus ex machina

(#56064) Воланд válasza Popes (#56063) üzenetére


Воланд
titán

Mondjuk a store-ba kerülhet win32-es alkalmazás is, de sebaj. Plusz:

"This is an opt-in feature, and the default setting is to allow installation of apps from anywhere."

[link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56065) SP4C3 válasza Popes (#56063) üzenetére


SP4C3
veterán

Windows mobile-t akarnak csinálni a desktopokból. Förtelem. Szintén töröltem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56066) Lacc válasza Lacc (#56052) üzenetére


Lacc
aktív tag

Végül azt csináltam, hogy a Windows 7-et ráraktam, és most először életemben a Windowsban indítottam el a telepítőt. Ez annyiból jó, rossz, hogy ez egy teljesen ugyanolyam folyamat volt, mint az upgrade, megkérdezte, hogy milyen beállítást akarok megtartani, és stb. (Max annyi hátránya volt, hogy néhány könyvtár visszamaradt a C: meghajtón de registryből törölte stb.)
Így engedte upgradelni, lekérdezte és felhasználta a volt Windows 7 licenszt, és nem kellett semmit sem buherálnom azzal, hogy accessibilitys lennék - nem szeretem azt a szót használni - így megúsztam a partíciós problémát, megmaradt amit akartam.
Utána nyomtam egy Clean Disket és eltávolítottam a régi "Windows.old" mappát.

(#56067) smallmer


smallmer
őstag

szisztok,
windows újratelepítés után az egyik driver telepítésénél "kék halál" ugrott fel és újraindult a gép. sajnos nem láttam hogy mi volt a baja olyan gyorsan elugrott. Valahogy meg tudom nézni, hogy mi volt a gond? esetleg húzzam ujra a gépet még most mikor nincs rajta semmi szinte?

(#56068) #83685760 válasza SP4C3 (#56065) üzenetére


#83685760
törölt tag

A Store törlésével semmit sem értél el, mert nem ott lehet majd szabályozni. Eddig is lehetett korlátozni a programok telepítését a Home-ban is, meg a Win7-ben is. A linkelt cikkben is írtak egy példát arra, hogy hol fog jól jönni a kapcsoló. A Win32-es alkalmazások is ott lesznek az Áruházban (Project Centennial). Alapból pedig sehol sem lesz ez bekapcsolva.

Hogy neked ebből hogy jött le, hogy WMobile-t akarnak csinálni a rendszerből... :U

(#56069) raidx válasza smallmer (#56067) üzenetére


raidx
őstag

Ha elindul a gép, megtudod az eseménynaplóból a hiba okát. Jobb klikk a startmenűn, Eseménynapló, Windowsnaplók, Rendszer és ott lrssz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56070) olivera88


olivera88
veterán

Ma cserélek hardvert Win 10 alatt, CPU alaplap és RAM.
Újra kell telepiteni a Windowsot ehhez? Lemez nélkül újra tudja telepiteni? Egyszer csináltam újra telepítést és lemez nélkül újra rakta magát. :F Hogy az nem világos. :( Most is meg tudná csinálni ugyanazt?
És ha lemezről kell újra telepíteni akkor a két HDD -t lecsatlakoztassam? Az SSD re megy.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56071) Воланд válasza olivera88 (#56070) üzenetére


Воланд
titán

MIről mire váltasz?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56072) olivera88 válasza Воланд (#56071) üzenetére


olivera88
veterán

Az E 3400 és MSI G41M P26 helyére jön Core I5 7400 és MSI H100 M PRO VD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56073) Воланд válasza olivera88 (#56072) üzenetére


Воланд
titán

Akkor nem kell. Újraaktiválni kell majd.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56074) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Windows.old mappát szeretném törölni. A jól bevált C:-n jobb egér, lemezkarbantartó, rendszerfájlok törlése, korábbi windows telepítések törlése sem segít. Végigcsinálja, a 20GB-os mappából lesz 186MB-os, de az akkor is ott marad ha a fejem tetejére állok. Újraindítás volt, újból megcsináltam, mappa a 186MB-os tartalommal marad. Megoldás esetleg?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56075) S-IW válasza hito (#56074) üzenetére


S-IW
tag

Jobbklikk-törlés?

(#56076) hito válasza S-IW (#56075) üzenetére


hito
nagyúr

Jogosultság miatt nem engedélyezi :( De az ha jól tudom sosem működött a windows.old mappa esetén.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56077) S-IW válasza hito (#56076) üzenetére


S-IW
tag

Win7-nél egyszer így szabadultam meg tőle, igaz nem most volt.
[link]
CCleaner is alkalmas lehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#56078) tordaitibi válasza hito (#56074) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Maga a mappa nem is fog törlődni, max. a tartalma, az se mind, nekem 162kB.
Nem tudom a pontos időintervallumot, csak bizonyos napnál régebbieket töröl ha jól tudom.
De lehet nem jól tudom.

Ha már,
ezek itt micsodák, rejtett mappaként?

(#56079) #83685760 válasza tordaitibi (#56078) üzenetére


#83685760
törölt tag

A $WINDOWS.~BT az MCT naplóit, esetleg az upgrade utáni fájlokat tartalmazza, szerintem a másik is.

(#56080) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

lenovo 510-ikb 80sv laptopomon van. win10 pro használok. windows10 ssd-re van rátéve.
Leszedtem tegnap este a windows anniversary update azóta nem működik megfelelően a rendszer.
Fájl kezelő nem működik,kikapcsolni,újraindítani nem tudom a laptopot.
Valakivel már történt ilyen jellegű probléma ?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#56082) King Unique válasza #20749568 (#56081) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt így általánosítani nem feltétlen lehet, max. előfordulnak olyan esetek, amikor nem. De, ha ennyire nem megy, akkor minek vesződsz vele?? Le tudja tölteni külön csak az ISO-t, de vannak erre más opciók is. Azt pedig utána xy programokkal ugyanúgy ki lehet írni pendrive-ra, sőt akár a felcsatolt ISO-fájl tartalmának manuális átmásolása is elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#56083) olivera88 válasza Воланд (#56073) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Valami nem oké mert a billentyűzet nem működik valamiért, nem tudok bejelentkezni a rendszerbe. :( Valami ötlet?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56085) olivera88 válasza olivera88 (#56083) üzenetére


olivera88
veterán

Na bejelentkeztem a képernyő billentyűzettel. Bejelentkezés után már működik a billentyűzet. Majd meglátom következő újrainditásnál mi lesz. :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56086) kemotox válasza traders (#56040) üzenetére


kemotox
addikt

Ez marhajó, most már nekem is ez van :DD Elkaptam tőled. Egyszer csak átváltott angolra, még a kiosztást jelző kis felirat is megjelent a tray bar-on, pedig ki volt az is kapcsolva. És mostmár lehet váltogatni angol és magyar között. Pedig nincsen, csak magyar kiosztás bekapcsolva...
Jó ez a kis windows, na. Soha nem unatkozik az ember, mindig van valami érdekes anomália :D

(#56087) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Jelenleg kettő darab operációs rendszer van a gépben külön adattárolón ( Win7 - Win10 ) .

Lehet olyat csinálni , hogy láthatatlan legyen a speedcommanderben és az intézőben az a meghajtó amin az operációs rendszer van , és amelyiket éppen nem használom ?

Kellemes estét!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#56088) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Az előfordult már hogy kikapcsolásnál nêha néha kiír olyat a gép, hogy valami utasítás az xy memóriacímre hivatkozott de nem megfelelő memóriacímre hivatkozott bla bla bla, ez mitől lehet? frissen telepített belakott win 10

Xbox One: bandymnc

(#56090) Zoz válasza ooloo (#56087) üzenetére


Zoz
őstag

Lemezkezelés, meghajtóbetűjel módosítása, eltávolítás

(#56091) ooloo válasza Zoz (#56090) üzenetére


ooloo
őstag

A választ köszönöm ! :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#56092) King Unique válasza ooloo (#56087) üzenetére


King Unique
titán

A meghajtóbetűjel eltávolítása mellett még egy opció lehet elvileg az adott lemez offline állapotúra állítása. Utóbbi van például a Windows To Go telepítésnél is, ahol ilyenkor a másik lemez, illetve annak partíciói egyáltalán nem látszanak a rendszerben. Max. akkor, ha újra online állapotúra állítják.

[ Szerkesztve ]

(#56093) ooloo válasza King Unique (#56092) üzenetére


ooloo
őstag

A Windows 7 az alapból nem látja az M.2 - es foglalatban pihenő intel 600p adattárolót ( Windows 10 ) .
A Windows 10 viszont felismeri , és jelzi is a speedcommander - ben a Kingston 120 GB - os meghajtót , amin a Win7 van . Nem szeretnék még véletlenül sem kitörölni , vagy rámásolni semmit .

Windows 10 esetén hol tudom offline - ra állítani a kérdéses lemezt ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#56094) King Unique válasza ooloo (#56093) üzenetére


King Unique
titán

Linkeltem az előbb a screenshotokkal illusztrált leírást, szóval hadd ne kelljen külön elmesélnem! A lemezkezelőt meg a legegyszerűbb így megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#56095) szabacsik


szabacsik
őstag

Segítsetek már légyszi. Realtek ALC269 hangkártyám meghülyült. Illetve csak win10 alatt. A jack dugón nem hajlandó kiadni hangot úgy, hogy nem lett semmi állítva telepítve akármi. Töröltem az illesztőprogramot (eddig a windowsos alap simán jó volt) tettem fel gyári drivert de semmi. Érzékeli, hogy be lett dugva , de hang nem jön. Mi lehet a baj? Nincs letiltva semmi.

/\____/\

(#56096) ooloo válasza King Unique (#56094) üzenetére


ooloo
őstag

Ezer bocsánat My Lord .... :R

Ismételten köszönöm a segítséget .....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#56097) svgyula válasza szabacsik (#56095) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Katt a windows "hang" ikonra a szalagmenüben és felül jelzi, hogy a rendszer hova adja ki a hangot. A hangkártya saját felületén hiába állítod be. Ha több eszközt TV-t vagy a videókártya hangkimenetét részesíti előnyben akkor csak ott fog "szólni hozzád" , Ezt nézd meg a (jobb klikk a startikonra) vezérlópult-hardver és hang-hang-alapértelmezett hardver. Itt állítsd be alapértelmezettnek.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56098) vlevi


vlevi
nagyúr

Tegnap este sajnos belefutottam valamibe, amit nagyon nem szeretnék :(
Kétszer is előfordult, hogy elaltattam a gépet, és nem volt hajlandó felébredni. De durván nem. A power LED villog, jelzi, hogy alszik, de bármit nyomok meg, semmi nem történik. Akár a powergombot is nyomhatom, SEMMI. Ha 10mp-ig nyomom a powergombot, akkor is csak annyi történik, hogy egy pillanatra hallom, hogy mintha elindulna valamelyik wentillátor, valamint a DVD meghajtó LED-je bevillan, de utána megint leáll.
Áramtalanítani kell a gépet teljesen ahhoz, hogy újra bekapcsolhassam.

Hónapok óta semmilyen változás nincs a gépemben, tegnap történt annyi változtatás, hogy a monitor kábelét kicseréltem, DVI-ról DisplayPort-ra. Marháranemhinném, hogy ennek köze lenne hozzá.

(#56099) Aurig@ válasza Aurig@ (#56062) üzenetére


Aurig@
őstag

Sziasztok!

Erre valakinek van valmi ötlete?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#56100) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

Remote Desktop client Universal Resource Identifier (URI) scheme support
Erre tudna nekem valaki működő példákat?
Próbálkozom egy órája Win 10 x64-en, de csak nem akarja megnyitni az RDP klienst ezzel a módszerrel.

Thx!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.